Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Vasta
Kes saavad postitada? ja
Kasutajanimi   Soovid registreerida?
Parool:   Unustasid parooli?
Pealkiri:
Vormindamine:
Tavaline
Edasijõudnud
Abi

Sisesta rasvases kirjast teksti Sisesta kursiivis teksti Sisesta allajoonitud teksti Sisesta keskele joondatud teksti Sisesta link Sisesta e-maili aadress Sisesta pilt Sisesta koodi Sisesta tsiteering Sisesta nimekiri
Postitus:
HTML on Väljas
Emotikonid on Sees
BBkood is Sees
[img] kood on Sees
;) :P :o :mad:
:D :cool: :) :(

Keela emotikonid?
Kasutada allkirja?
Lülita BBkood välja?
Saa e-mailiga teatis vastustest?
    

Teema ülevaade
kassu

 postitati 17.09.22 06:08
Masuurik, vaata kindlasti Grand Tour'i viimast osa, milleks on "Scandi Flick".

Clarkson sõidab RS4'ga, mis kuulub tema sõnade järgi top 3 Audide hulka läbi ajaloo :cool:


https://www.upload.ee/thumb/14508656/2.jpeg


PS! Su auto hind vist just tõusis :D
Lauri0112

 postitati 15.09.22 05:44
Väga tihti peale ei satu, aga kui satub tuleb pilti teha. :cool:

https://www.upload.ee/image/14502049/1.JPG
masuurik

 postitati 03.08.21 10:32
2000km on peaaegu täis, millest 1000km rõõmustas auto teist fanaatikut. Ausaltöeldes oli vahelduseks täisa värskendav õues vaba ruumi hoida ja ainult ühte v8 tankida. Peale auto tagasisaamist käin temaga praegu keskmisest rohkem tööl.
Tallinna linnas ikka manuali ja lühikeste käikudega nõkutamist on, samas on kaasliiklejatel pöidlad püsti, ehk hea tuju auto täielikult.
Häälitseb lahedalt ja kütet võtab mõnuga.
Teisalt kont toimib, katus käib lahti ja poekoti konks pagassis teeb ta tarbitavaks.
Tuuningu ja varuosade käive selle auto osas on suhteliselt olematu.
Visuaalset väärtust tõstvaid tegevusi olen teinud. Varasemate projektide mastaabiga muidugi suht naeruväärne ettevõtmine ja teema üleüldse, aga midagigi näidata...;)
Proual oli poisi sõidutamiseks isofix aluse nõudmine, seega pidin ka perevarustusse 15 eurot investeerima.
https://i.imgur.com/cIdDLnK.jpg
https://i.imgur.com/xR4Ge4I.jpg
masuurik

 postitati 18.06.21 21:42
Sain lõpuks Suurbritanniast peale kõikide maksude tasumist kätte kauaoodatud summuti. Otsustasime liita varem valmistatud Xpipe sektsiooni ja tagumised klappidega pütid.
Päris vägevat häält teeb ja sellise ilusa suveilmaga on ikka fantast sõita suure mootori, manuaalkasti, hääleka ja edevat tooni vana RSga. Grammi ka ei kahetse, et ostsin selle Rs3 asemel. Kujutan ette, et naabrid armastavad kahte V8 varustatud Milltekit...
https://i.imgur.com/q09PsLa.jpg
https://i.imgur.com/clROGjX.jpg
masuurik

 postitati 07.06.21 14:45
Tegelikult ei ole kuidagi sinu autot siin mõelnud. See v10 manual on väga äge valik sul. Ilmselt ka ainuke R8 kombo sellest mudelikäigust, mida osta kaaluks. Mulle isiklikult vanem R8 ei ole kunagi sümpatiseerinud erinevalt Lambost, ma ei oska seda päris hästi seletada ka. Aga nagu sa ka ütlesid, on see rohkem ilmselt minu peas kinni olev asi, et Lambo on tänaval edevam. Murchi (LP640 manual) on kindlasti garaasi kuninganna, kuniks F40 jaoks raha tekib . Minuarust Murchi on 911, Gallardo ja R8 võrreldes ikkagi natuke teisest klassist.
Veidi maisematest teemadest, siis RS4 uued Milltek klappidega summutid on tollis peale 4 nädalat reisimist. Kuna hinna tõttu vajavad nad UKst(3s riik) tulles nüüd Complex tollimist, läheb selle jebiga veidi aega ja peab päris valusalt riigile raha maksma(käibemaks 20%, tollimaks jms). Mingeid kalleid asju vist sealt lähiajal enam tellima ei hakka. Peab Saksa vaatama.

Soomes on kusjuures müüa sama sisuvärvi black (silvershadow) korvide komplekt+ tagaistmed ja polstrid. 3500eur ja mitte eriti halvas seisus.
tonism

 postitati 07.06.21 08:21
Tsitaat:
Algselt postitas: masuurik
R8 mind ei ole kunagi paelunud. Tegu on selgelt entry level superautoga ja esimese tänaval vastu sõitva lambo kõrval kipub selle asjaga olema nagu on. (See on minu isiklik arvamus ainult või vähemalt nii olen enda jaoks mõelnud)...

Tunnen, et tagaplaanis kusagil olen siin mina mõttes olnud :)

R8 on minu meelest vaid mõistlik siis kui ainult manuaale vaadata. Nii pea kui automaatkast on valikus, tundub R8 lihtsalt odavam variant kõigest muust huvitavast mis turul.

Manuaalide puhul on ainsateks valikuteks 911 Turbo, Gallardo ja Murcielago - kui need neli autot kõrvuti panna siis ma isegi ei tea kus R8 seal istuks. Minu jaoks oleks see pingerida ehk midagi sellist: 911 -> Gallardo -> R8 -> Murcielago. Aga ausalt öeldes Gallardo ja R8 on nii lähestikku, et kuidas kellegile. Murcielago road presence on kindlasti üle kõigi teiste, samas pigem on see rohkem garage queen kui pühapäeva fun auto minu arvates. Aga jah, R8 on pigem selline palju kitsama nišši auto, mis enamasti ostetud mingit omaniku kitsast huvi täitma. Tänaval silma paistmiseks ilmselt Lambo märk olulisem, kui auto seda eesmärki peab kandma.

Aga natuke ka RS4-st :) Pean tunnistama, et enne R8 olin üsna veendunud, et uus auto on just sarnane RS4. Kaalukausil olid ka teised manuaalid - B8 S4 ja S5 kah. Kuigi need S-d on väga ilusad autod, siis mulle tundus, et RS4 on see "midagi", mida nendel teistel S-del ei ole. Ma ei tea kas see "see" on neel laiendatud koopad, vanakooli jõulisem välimus v lihtsalt RS badge, aga siiski midagi tunudus seal nagu rohkemat hinge jaoks olevat.

See konkreetne isend tundub nagu ideaalne eksemplar :) Tõepoolest vaid wingbackid puudu sellest nimekirjast mida ise oleks tahtnud.
mkb

 postitati 01.06.21 14:24
Tsitaat:
Algselt postitas: masuurik
Audi Annual reporty järgi on justkui üle 7000 sedaani on toodetud, see on pigem väike arv üldpildis. Universaali kohta olen kahetisi andmeid leidnud, täpsustust otsinud pole, sest sedaani tahtsin. Üks osa raportist väidab, et on 5000+ universaali, mis teeks tootmise väiksemaks isegi, täiendatud osa väidab 9000. Cabriosid peaks olema ca 1400, see tundub ka hinnas kajastuvat.


Siin teemas viidatud numbrid paistavad olema üpris tõesed Annual Report-e kontrollides.
Kus täiendatud osas 9000 avanti on välja toodud? See tähendaks, et läbi aastate on raportites toodud numbrid mööda...

Igas raportis on eelneva aasta tootmisarve vähesel määral korrigeeritud. 2005 raportis oli üldiselt kirjas RS4 556 tk ja järgneval aastal näidati juba kerede järgi jaotus (kokku 569 tk)

https://i.imgur.com/K11xAYL.jpg
masuurik

 postitati 31.05.21 18:45
Bose jah. Täitsa okeilt mängib, kuigi enamasti on raadio kinni.
zack

 postitati 31.05.21 16:42
Väga kena RS4, mulle meeldib kui "vanemapoolne" auto näeb välja kui uus. :) Sõiduelamus kindlasti hoopis teist masti.
Heli on BOSE?

Muretuid kilomeetreid! :)
masuurik

 postitati 30.05.21 21:02
Audi Annual reporty järgi on justkui üle 7000 sedaani on toodetud, see on pigem väike arv üldpildis. Universaali kohta olen kahetisi andmeid leidnud, täpsustust otsinud pole, sest sedaani tahtsin. Üks osa raportist väidab, et on 5000+ universaali, mis teeks tootmise väiksemaks isegi, täiendatud osa väidab 9000. Cabriosid peaks olema ca 1400, see tundub ka hinnas kajastuvat.

Mudelite arvamuse osas hakkasin ennem konkreetset ostu veidi rohkem uurima ja ka lugema ning mônes asjas vaatamise ja kuulamisega üllatusin. Arvan selline muutus on pigem normaalne, kui kaubaks minema hakkab. Pidasin nóu ka mitme b7 omanikuga Soomest ja Eestist ning kuidagi üldse oli kauss kangesti B7 poole viltu. Mónikord peab ka óige auto turul olema, et meelt muuta.
EnricoN

 postitati 30.05.21 20:43
Väga ilus auto ning värv.
Wingback istmed oleks muidugi kirss tordil kunagi :cool:
mkb

 postitati 30.05.21 20:32
Tsitaat:
Algselt postitas: masuurik
Sedaanide tootmisarv sealjuures on veel märkimisväärselt väike ka.

Millised need tootmisarvud siis on?

Tsitaat:
Algselt postitas: masuurik
Pole välistatud, et kibedalt kahetaen, kuid hetkel tunnen küll, et edasiminek mustale RS4 b8 2014+ vói erkpunasele RS3 2016+ peale on ainuke óige lahendus pikas perspektiivis. Ma kahjuks ei ole veel b5 ja b7 austaja. Kuigi madala läbisôiduga must b5 vôi tumeroheline sedaan b7 manual kasti ja wingback istmetega oleks killer investment.

Kuidas see arvamus sellisel määral muutus?
masuurik

 postitati 30.05.21 20:17
Kas see järgneva teema põhitegelane on järg mustale modifitseeritud A5?
Ei ole, uus lehekülg täiesti ja eks olen pikkade autoentusiasti aastatega saanud aru, et alustada tuleb südamest.
Peale A5 müüki(2h) mõtlesin pikalt, kas ja mida üldse osta. Imetore poja sündis jaanuaris ning seetõttu ei ole ka üleliigset aega. Audide valik emotsionaalselt on üsna vilets tegelikult teatud maalt, kui kodus ka modifitseeritud mineku ja väljalaskega V8TT RS6 juhtub olema. R8 mind ei ole kunagi paelunud. Tegu on selgelt entry level superautoga ja esimese tänaval vastu sõitva lambo kõrval kipub selle asjaga olema nagu on. (See on minu isiklik arvamus ainult või vähemalt nii olen enda jaoks mõelnud)...Lisaks otsustasin, et diislid saastavad maailma, haisevad ning oluliselt rohelisem on 25L sajale E98 tankida ja käsi puhtana hoida.
Paberile jäi lõpuks kolm-neli Audi automudelit. Kuna hinnapiir jäi -35 000 euro juurdeauto arvel, seega laamendada ei saanud.
Ka ei mahtunud hinda näiteks C klassi 6.2L C63AMG (päris 63 siis). Päeva lõpuks tundus ka, et võiks sedaan auto olla.

Eelmise põlve rs3 hatch punasena(hallid kontrastid) oli väga atraktiivne, kuid nägin unes, et see auto ei hoia hinda veel. Lisaks ei olnud dual-pipe exhaust ja 2,5L mootor veel päris see, mis tahtsin.
Rs3 sedaanina jäi kahjuks hinnalävendist liiga kaugele jälle. 40 000+ eur. Sisu oleks ka kuidagi pläss. Ehk nagu on ja nagu pole.
Rs4 b8 universaal. Valik on jube vilets igal pool maailmas ja stronicuga ma ennast lõbustada ei soovi. Olgem ka lõpuni ausad, kaks v8 universaali oleks natuke imelik kah. Liiga sarnased on need autod.
RS4 B7 - Olin kindel, et seda õiget on üliraske leida, eriti lähiriikidest. Või vähemalt siis talutava hinnaga. Sain ühe tõsiseltvõetava pakkumise eragaraasist, kuid hinnaga 50 000 eur. Proovige Modile.de, on 14-20tk sedaane müüa, millest 1-2 on tegelikult atraktiivse värviga(mitte hall või must) ja seda 34-35k eur eest + toomine. Teemas tulevat autot on toonides vaid 1 sedaan.
Sain kahjuks kiirelt aru, et tegu on tänaseks veritikaalse noolena hinda koguva moodsa klassikuga. Sedaanide tootmisarv sealjuures on veel märkimisväärselt väike ka. Uks ja usas müüakse juba kallemaid esimese otsa sportautosid, et RS4 B7 osta. Viimane RS4 B7 Sprintblue sedaan läks usas 48500 dollariga. Auto oli 70 000miili sõitnud ehk mitte üldse uus. Tõsine avaldus turule!

Aga lähemalt. Tegu on 2006a toodetud 4.2L ka Audi R8 pealt leitava vabalthingava V8, mida sai osta eranditult ainult manuaalkastiga. Quattro mõistagi. Värvitoonilt `trummipõrina saatel` Sprint blue, kõige ihaldusväärsem kaanepildi sinine.
https://i.imgur.com/FpnsGVV.jpg

Auto on 2006 aastal uuena Lätis ostetud väga rikaste inimeste poolt, keda võib nimetada meedia alusel Oligarhi pereks. Auto on saanud aastani 2012 garantiilist remonti, ilmselt pikendatud garantii. Seejärel on 2012-2021 aastani olemas kõik Audi Riga arved. Iga viimane kui ventiil, velje tasakaalustus, pirnivahetus ja põhjatüübel on esinduses tehtud. 2012-2021a remondi ja hooldusarved ilma garantiiremontideta lõin kokku 24800 eur.
https://i.imgur.com/TwK0BzG.jpg
Peale neid glamuurseid esimesi eluaastaid istus auto pikalt ühe meremehe garaasis, kus läbisõitu praktiliselt ei tekkinud.
Hetkel läbisõit 164 000 km. 5 aastaga on auto sõitnud ca 8000 km. Usun mina sõidan veel viletsamas tempos.

Auto puhul on tegu väga vahetu sõiduelamusega. Suur v8 istub väikses kilukarbis, käike peab ise vahetama ja tuul ikka vuhiseb ka selle suuruse ja jõu juures. Auto on sealjuures kupeelikult väike ning ``kangutada`` on temaga väga lõbus. Kui RS6 tohutu võimsusekaif kõrvale jätta, on selle autoga kindlasti lõbusam sõita. RS6 on väga dünaamiline ja ülimalt stabiilne. RS4 puhul ikka saab aru, kui 200 on kellal. RS6 puhul peab ukse lahti tegema ja kontrollima.
https://i.imgur.com/E7cf0NC.jpg
https://i.imgur.com/nshd4Gw.jpg
https://i.imgur.com/sW5Xn7t.jpg

Autol on viimaste aastate jooksul tehtud tohutult asju ning osa olen jõudnud ka ise juurde teha.
kere on poleeritud, paigaldasin puuduva tagaluugi embleemi(tuli autoga kaasa).
Vahetatud on kõik esivõred uute vastu, et kulumist poleks.
Uued esitule klaasid, Esituled Bixenon.
Paigaldatud on agressiivsema ET Audi RS4 B8 19`` valuveljed, millel Pilotsport 4S rehvid. Veljed on värskelt ahjust ja teemantlõikega pealt.
Salongis ja pagasnikus on hoolduste raames vahetatud suurel hulgal plastikuid, mis on kriimulised olnud. Käetoe lukusti remonditud(lukusti tuli kaasa 3tk :D).
Pagasnik on täitsa arvestatava mahukusega kusjuures, istmed klapivad. Aku pagasnikus on uus, kõik on komplektne ja kasutamata.
https://i.imgur.com/qGlWjnl.jpg
Tehtud on värskelt ennem ostu suured veermiku, veermikuõlide, mootorihooldused ja remondid, carbonclean jms audi v8 puhul vajalikud suurtööd. Mina vahetasin vaakumklapi ära(jälle tuli kaasa), isa keevitas alla uue summuti(X pipe) kuni lõpupüttideni ja modifitseerisin downpiped. Kuna Prekatte pole, paigaldasin uued tagumised lambdad koos spaceritega. Tõsi, RS6 Milltekiga võrreldes hääl jäi ikka veidi lahjaks. Kohe-kohe peaks Ukst saabuma catback klappidega nonresonated Milltek väljalase, millest alla läheb lõpupüttide osa ainult. Siis peaks parasjagu lärmakas paar autosid olema. Kolmandast riigist tellides sain muidugi kirvele väljalaske hinnale kodus juurde käibemaksu. 3s riik, olin unustanud... Seda enam ootan, et saaks selle alla panna. Iseenesest võiks ka esimeste käikude jõu piiraja maha võtta.
https://i.imgur.com/zTKVT15.jpg
https://i.imgur.com/fobP38J.jpg
Probleemne DRC vedrustus on vahetatud Bilsteini ja H&R kombo vastu. DRC sain kaasa( Auto nagu kass poegadega tuli... :D)
Mustad sadulad taastasin kollasteks.
https://i.imgur.com/UU9EGFT.jpg
https://i.imgur.com/h59xCFX.jpg
https://i.imgur.com/yN9MrEk.jpg
https://i.imgur.com/rPgVRSO.jpg
https://i.imgur.com/x6Z4mzj.jpg
https://i.imgur.com/3ZByzpu.jpg
https://i.imgur.com/fH29ibG.jpg
https://i.imgur.com/zQfysZO.jpg
https://i.imgur.com/uwIdSZ6.jpg
https://i.imgur.com/GXcHnTs.jpg
https://i.imgur.com/DMLb24B.jpg
https://i.imgur.com/7au2HOD.jpg
Salongis on uue katte saanud originaalis Lamborghinilt laenatud rool, käigukang ja käsipidurikang.
Lisaks lasin teha sisse ka uued turvavööd. Paigaldatud on uued jalamatid ja hulk uusi plastikuid esindusest.
Touchi lisavad karbon liistud, RNS-E ja siduripedaal.
Varustuse poolest on täiselektriline sisu 4 mäluastmega, 4 elektriakent, kesklukustus, solar luuk, kardinad ja tagumine El-kardin, parkimisandurid, tulede ja valguse automaatika, istmesoojendused, elektripeeglid, püsikiiruse hoidja jms tänapäeval tavalised asjad.
Kahju muidugi, et ei ole Wingback istmeid, kuid ehk on olemasolevatega mugavam sõita ka.
Wingbackide hinnad on täna 3000-4000 eurot paar, mis eriti hädavajalik ost ei ole.
Sisu on silvershine must. Ehk tegelikult must, kuid mingi nurga alt hõbedase läikega. Väga huvitav igatahes.
S-reziimi lülitades läheb auto summutist mürarikkamaks ning juhiiste pumpab ennast õhku täis ehk surub juhi külgpatju kokku.
https://i.imgur.com/92F5Tsr.jpg
https://i.imgur.com/hfSkAsE.jpg
https://i.imgur.com/AOudMfc.jpg
https://i.imgur.com/bxqkF3P.jpg
https://i.imgur.com/rjP65Fb.jpg
https://i.imgur.com/9k2WMrq.jpg
https://i.imgur.com/IYk7ZJK.jpg
https://i.imgur.com/WRZovKl.jpg
https://i.imgur.com/QJzezp8.jpg
https://i.imgur.com/2VmZm0W.jpg
https://i.imgur.com/6zzmZCT.jpg
https://i.imgur.com/QjmYqHg.jpg
https://i.imgur.com/ZVomEBf.jpg

Palju huvitavaid detaile ja nurki on sellel autol, mida esialgu ei märka, kuid mis teevad tast selle, mis ta on.
Kahju jälle, et Keraamilisi pidureid ka pole. Eks need istmed ja pidurid on tehtavad, tõsi mõlemad on väga kallid ettevõtmised.
https://i.imgur.com/WyeQQH0.jpg
https://i.imgur.com/gjfSiPy.jpg
https://i.imgur.com/zCPPIII.jpg
https://i.imgur.com/rGaFyM5.jpg
https://i.imgur.com/BoUjy05.jpg
https://i.imgur.com/7xsKgdh.jpg

Mingeid radikaalseid ehitusplaane ei ole selle autoga loota, sellessuhtes igav teema. Hoian korras ja kuiva ilmaga sõidan. Kui Summuti alla saab, siis vist on suurem tegemine tehtud.

Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 23]
[PHP: 74.7% - SQL: 25.3%]