Foorumi logo

Turu alafoorumiga seotud probleemid ja muudatused
Maku - 05.03.09 07:53

Tegin pealkirjas nimetatud probleemi teavitamiseks eraldi teema. Mida ma tahan öelda, on see, et päevast päeva kustutavad meeskonnaliikmed ja moderaatorid müügikuulutusi peamiselt nendel põhjustel:
1. HIND ON PUUDU;
2. KONTAKT (TELEFON) ON PUUDU;
3. EBAKORREKTSELT VORMISTATUD KUULUTUS.

Selgitan nüüd kahe sõnaga eeltoodut. Saage palun aru, et kui on öeldud, et hind on kohustuslik, siis hind ei ole kokkuleppel. Sama kehtib varuosakuulutuste kohta, kui müüakse autosid varuosadeks. Me ei nõua, et iga polt ja seib oleks sildistatud, kuid suuremad asjad nagu mootor, käigukast, kereosad jms, peavad olema hinnasildiga. Vastasel juhul läheb teema kustutamisele.

Endiselt ei mõista osa inimesi, et kontakt peab olema kirjas. Selleks ei kõlba U2U, pudelipost, email jms. Ainuke lahendus on telefoninumber. Kui see nõue pole täidetud, siis läheb kuulutust kustutamisele.

Samuti on inimesi, kes siiani kirjutavad vigaselt pealkirju ja kuulutust ennast. Ütlen ausalt, et kui päevade kaupa foorumit modereerida, siis väga kaua ema või isa eest olla ei jaksa. See tähendab seda, et lihtsamate rikkumiste või näpukate puhul oleme kuulutusi teinekord ise muutnud ja/või saatnud priva, kuid suurema pudru-kapsad juures läheb teema lihtsalt kustutamisele.


Seniks kõik,

Marko


kultz - 05.03.09 13:04

Lisana võiks ka olla kohustluslik kus pakutav kaup asub, millises linnas. Sest kui mul oleks vaja nt. kiiresti rehve vms. siis ei peaks helistama hakkama, et kus pakkuja asub.


jk. - 05.03.09 14:36

Tsitaat:
Algselt postitas: kultz
Lisana võiks ka olla kohustluslik kus pakutav kaup asub, millises linnas. Sest kui mul oleks vaja nt. kiiresti rehve vms. siis ei peaks helistama hakkama, et kus pakkuja asub.

Täpselt. Kui pakutavat detaili on valida mitme erineva vahel, siis on asukoht sama tähtis kui selle hind.


rulamees - 05.03.09 19:33

telefoni kohustuslikkus on küll pisu ebamäärane. Suht närvidele käib kui keegi helistab ja küsib, et kas veel alles, kuigi asi juba 2 aastat tagasi müüdud ja teema ka lukus. Telefoni omamist ei saa küll ühegi seaduse järgi kellegile kohustuslikuks muuta. Endalgi suht hea puhkus kui telefon väljas (ntx aku tühi). Kui panna kuulutus ostan audi veljed 16 kuni 17 tolli ja panna oma telefoni nr siis peaks päev suhta bees olema. Iga tüüp helistab ja pakub oma velgi. Tükk seletamist, et mis ja kus pilti näha saab. Palju lihtsam, et paned oma kuulutuse ülesse ja siis privast õhtul vaatad kas keegi pakkuks sobivat asja sobiva hinnaga ja vaatad pilte. Offtopic: aeg vist selline kui tahad "heale" sõbrale käkki keerata siis pane ajalehte kuulutus ostan auto kuni 100 000 krooni või pakkuda tööd ehitajatele jne.... Minu käest küsitakse 2 aastat vana "nalja" pärast siiamaani, et mis hinnaga te põrsaid see aasta müüte ja kas teravilja kombain Niva on veel alles. Krdi kuulutuslehtede arhiivid


tarmo - 05.03.09 19:40

Kui varuosa saab müüdud või ostetud, tuleb see ka pealkirja kirjutada. Keelatud on pärast tehingut pealkirja muul moel muuta!
Näide:
M: Audi R8 4.2 mootor (algselt)
Müüdud: Audi R8 4.2 mootor (peale müümist)


Kas need read on meeskonnale meelelahutuseks?


Maku - 05.03.09 19:52

Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
Telefoni omamist ei saa küll ühegi seaduse järgi kellegile kohustuslikuks muuta.

Selle kohta on välja kujunenud seisukoht, et meie foorumis on kuulutamine vabatahtlik. Keegi ei sunni seda tegema, kuid kui sa seda teed, siis tuleb ka reegleid järgida.


priit - 05.03.09 20:43

Üldiselt ega keegi ei sunni ju siin foorumis toimuvast elust/olust kedagi osa võtma. Kui ei meeldi reeglid mis on pandud paika foorumi korraliku ja viisaka toimimise jaoks, siis ei pea seda külastama.
Audiclub.ee külastamine ei ole kohustuslik !

See on minu arvamus.


meha - 05.03.09 21:15

Küsiks siis täpsustuseks, et kas telefoninumber peab olema kuulutuses eraldi välja toodud, või piisab sellest, kui profiilis olemas on?


kultz - 05.03.09 21:23

Tsitaat:
Algselt postitas: meha
Küsiks siis täpsustuseks, et kas telefoninumber peab olema kuulutuses eraldi välja toodud, või piisab sellest, kui profiilis olemas on?
Ma arvan et kui profiilis on tel. nr. olemas, siis pole ka kohustust seda kirjutada kuulutuses.


kultz - 05.03.09 21:30

Rulamehele niipalju, et kui tahad oma kaubast kiiremini lahti saada, siis oleks ju ka number kasuks. Paraku vahepeal juhtub minul endalgi, et ei pääse foorumisse mitu päeva, aga nt. tetaili tahtjaid mitu kes ootavad juba hambaid krigistades millal saaks ühendust. Meeskonnale veel niipalju, et teema lõpetamise võiks panna kohustuseks ikkagi teema pealkirjas. Palju olen näinud selliseid teemasid kus on teemasse sisse kirjutatud, et asi on lõpetatud.


priit - 05.03.09 21:33

Tsitaat:
Algselt postitas: kultz
Ma arvan et kui profiilis on tel. nr. olemas, siis pole ka kohustust seda kirjutada kuulutuses.


Samas number peaks ikkagi olema kirjutatud kuulutuses.
Kuna kuulutusi saavad lugeda ka mitte sisse loginud kodanikud, aga profiili näevad ju ainult registreeritud kasutajad.


tarmo - 05.03.09 21:33

Tsitaat:
Algselt postitas: kultz
Meeskonnale veel niipalju, et teema lõpetamise võiks panna kohustuseks ikkagi teema pealkirjas. Palju olen näinud selliseid teemasid kus on teemasse sisse kirjutatud, et asi on lõpetatud.


Tsitaat:
Algselt postitas: tarmo
Kui varuosa saab müüdud või ostetud, tuleb see ka pealkirja kirjutada. Keelatud on pärast tehingut pealkirja muul moel muuta!
Näide:
M: Audi R8 4.2 mootor (algselt)
Müüdud: Audi R8 4.2 mootor (peale müümist)


Kas need read on meeskonnale meelelahutuseks?


Raiko21 - 05.03.09 21:39

Aga kuidas sellega on, kui ei tea isegi mis hinda küsida, ja kui keegi küsiks siis v-b annaks isegi tasuta ära?

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=54905&page=1#pid314691


kultz - 05.03.09 22:28

Tarmo. Vbandust läks silmist mööda.


krss - 05.03.09 22:44

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
Telefoni omamist ei saa küll ühegi seaduse järgi kellegile kohustuslikuks muuta.

Selle kohta on välja kujunenud seisukoht, et meie foorumis on kuulutamine vabatahtlik. Keegi ei sunni seda tegema, kuid kui sa seda teed, siis tuleb ka reegleid järgida.

Milleks ajada pilli lõhki ja veel vähem sellisel moel solvama hakata, et siin foorumis käimine on vabatahtlik:(? Telefoni number on loomulikult ka müüja huvides, aga on palju ameteid, kus töögraafik on kord õhtul ja kord hommikul ja kus telefoni pole võimalik sees hoida. Usun, et see tuleb müügile pigem kahjuks, kui panen numbri, mille pealt mind tõenäoliselt kätte saada ei õnnestu, varsti loobub helistamast ka tõsine huviline. Sama mõttetu oleks panna sinna naise number, kes auto või pakutava detaili kohta nagunii midagi rääkida ei oska. Kontakt on ka emaili aadress ja selle abil on nagunii mugav pilte jm infot juurde küsida. Samuti sobiks kontaktiks ka koduaardess, väga konkreetne ja üheselt mõistetav asi. Kui eesmärk on müümise protsess audihuviliste jaoks võimalikult keeruliseks teha, võiks sama hästi nõuda ka hümni sõnade veatut kirjutamist iga kuulutuse lõpus - see oleks täpselt sama asjakohane kui selle telefoninumbriga norimine:(


kultz - 05.03.09 23:03

Tsitaat:
Milleks ajada pilli lõhki ja veel vähem sellisel moel solvama hakata, et siin foorumis käimine on vabatahtlik:(? Telefoni number on loomulikult ka müüja huvides, aga on palju ameteid, kus töögraafik on kord õhtul ja kord hommikul ja kus telefoni pole võimalik sees hoida. Usun, et see tuleb müügile pigem kahjuks, kui panen numbri, mille pealt mind tõenäoliselt kätte saada ei õnnestu, varsti loobub helistamast ka tõsine huviline. Sama mõttetu oleks panna sinna naise number, kes auto või pakutava detaili kohta nagunii midagi rääkida ei oska. Kontakt on ka emaili aadress ja selle abil on nagunii mugav pilte jm infot juurde küsida. Samuti sobiks kontaktiks ka koduaardess, väga konkreetne ja üheselt mõistetav asi. Kui eesmärk on müümise protsess audihuviliste jaoks võimalikult keeruliseks teha, võiks sama hästi nõuda ka hümni sõnade veatut kirjutamist iga kuulutuse lõpus - see oleks täpselt sama asjakohane kui selle telefoninumbriga norimine:(
Arvan, et iga endast lugupidav inimene ei lase sellel häirida ennast kui tuletatakse meelde, et siin ei olda sunniviisiliselt. Solvuda ei näe ma küll põhjust ja arvan täiesti, et see ei ole öeldud solvanguga.


madu - 05.03.09 23:16

Tsitaat:
Algselt postitas: krss
Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
Telefoni omamist ei saa küll ühegi seaduse järgi kellegile kohustuslikuks muuta.

Selle kohta on välja kujunenud seisukoht, et meie foorumis on kuulutamine vabatahtlik. Keegi ei sunni seda tegema, kuid kui sa seda teed, siis tuleb ka reegleid järgida.

Milleks ajada pilli lõhki ja veel vähem sellisel moel solvama hakata, et siin foorumis käimine on vabatahtlik:(? Telefoni number on loomulikult ka müüja huvides, aga on palju ameteid, kus töögraafik on kord õhtul ja kord hommikul ja kus telefoni pole võimalik sees hoida. Usun, et see tuleb müügile pigem kahjuks, kui panen numbri, mille pealt mind tõenäoliselt kätte saada ei õnnestu, varsti loobub helistamast ka tõsine huviline. Sama mõttetu oleks panna sinna naise number, kes auto või pakutava detaili kohta nagunii midagi rääkida ei oska. Kontakt on ka emaili aadress ja selle abil on nagunii mugav pilte jm infot juurde küsida. Samuti sobiks kontaktiks ka koduaardess, väga konkreetne ja üheselt mõistetav asi. Kui eesmärk on müümise protsess audihuviliste jaoks võimalikult keeruliseks teha, võiks sama hästi nõuda ka hümni sõnade veatut kirjutamist iga kuulutuse lõpus - see oleks täpselt sama asjakohane kui selle telefoninumbriga norimine:(



Iseenesest on alati võimalik panna telefoninumbri juurde aeg, millal on sobilik helistada.


priit - 05.03.09 23:46

Tsitaat:
Algselt postitas: krss
Milleks ajada pilli lõhki ja veel vähem sellisel moel solvama hakata, et siin foorumis käimine on vabatahtlik:(?


Ei tahtnud kedagi solvata kahju, et ennast puudutatuna tunned.

Tsitaat:
Algselt postitas: madu
Iseenesest on alati võimalik panna telefoninumbri juurde aeg, millal on sobilik helistada.


A'la ...8.00 - 20.00 helistada, muul ajal SMS ...näiteks nii.


kps - 05.03.09 23:52

Tsitaat:
Algselt postitas: kultz
Lisana võiks ka olla kohustluslik kus pakutav kaup asub, millises linnas. Sest kui mul oleks vaja nt. kiiresti rehve vms. siis ei peaks helistama hakkama, et kus pakkuja asub.

Selle otsa olen ka ise komistanud, sest pahatihti pole kraam seal, mis profiilis kirjas (kui üldse on profiilis asukoht märgitud) :(.


pampkuri - 05.03.09 23:58

Kahjuks alati on keegi kes üritab vastubidist tõestada?

Mina isiklikult selle poolt et tel number peab olema kuulutuses, asukoht kindlasti on väga oluline. Neile kellel ei sobi oma asju müües oma asukohta ja tel numbrit avalikustada on olemas näiteks lammutustes komisjoni müügi võimalus. Kahekäega selle poolt et kõik väärad kuulutused ära kustutada kaasa arvatud minu omad kui eksin. Kas foorumisse regasmisel ei saa teha kohustuslikuks asukoha märkimist. Kui nüüd keegi tunneb et viimase lausega rikkutakse tema õigusi privaatsusele siis foorum on vabatahtlik koht.

Tsitaat:
Algselt postitas: krss
Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
Telefoni omamist ei saa küll ühegi seaduse järgi kellegile kohustuslikuks muuta.

Selle kohta on välja kujunenud seisukoht, et meie foorumis on kuulutamine vabatahtlik. Keegi ei sunni seda tegema, kuid kui sa seda teed, siis tuleb ka reegleid järgida.

Milleks ajada pilli lõhki ja veel vähem sellisel moel solvama hakata, et siin foorumis käimine on vabatahtlik:(? Telefoni number on loomulikult ka müüja huvides, aga on palju ameteid, kus töögraafik on kord õhtul ja kord hommikul ja kus telefoni pole võimalik sees hoida. Usun, et see tuleb müügile pigem kahjuks, kui panen numbri, mille pealt mind tõenäoliselt kätte saada ei õnnestu, varsti loobub helistamast ka tõsine huviline. Sama mõttetu oleks panna sinna naise number, kes auto või pakutava detaili kohta nagunii midagi rääkida ei oska. Kontakt on ka emaili aadress ja selle abil on nagunii mugav pilte jm infot juurde küsida. Samuti sobiks kontaktiks ka koduaardess, väga konkreetne ja üheselt mõistetav asi. Kui eesmärk on müümise protsess audihuviliste jaoks võimalikult keeruliseks teha, võiks sama hästi nõuda ka hümni sõnade veatut kirjutamist iga kuulutuse lõpus - see oleks täpselt sama asjakohane kui selle telefoninumbriga norimine:(


madu - 06.03.09 00:03

Tsitaat:
Algselt postitas: pampkuri
Kas foorumisse regasmisel ei saa teha kohustuslikuks asukoha märkimist.


Sellest ei ole kasu, Ma olen suurema osa ajast soomes, seega kirjutaksin asukohaks soome. Aga tulen Tallinnasse ja müün oma kaupa siin. Pigem peaks olema kuulutuse sisestamisel valikuna asukoht ja see olema kohustuslik lahter. Ja samuti on ka võimalus kontaktandmete kohustuslik lahter valikuga mail, u2u või telefon


juks11 - 06.03.09 06:04

Tsitaat:
Algselt postitas: priitpoiss
Tsitaat:
Algselt postitas: kultz
Ma arvan et kui profiilis on tel. nr. olemas, siis pole ka kohustust seda kirjutada kuulutuses.


Samas number peaks ikkagi olema kirjutatud kuulutuses.
Kuna kuulutusi saavad lugeda ka mitte sisse loginud kodanikud, aga profiili näevad ju ainult registreeritud kasutajad.


Just, mullegi käib jube närvidel kui kirjutatakse, et kontakt või auto andmed profiilis.

Kui tahad midagi müüa/osta või küsida siis vormista asi korrektselt, vastasel juhul mina sellised küsimusi/pakkumisi ignoreerin.

Tegelikult võiks kontaktiks lugeda ühte foorumivälist kontaktiviisi, näiteks tel numbrit või e-posti aadressi.

Vastavalt kuulutusele on ka mul eelistusi kas suhtlemine toimuks tel teel või läbi e-kirja.

Kui soovin osta velgesid siis eelistan koheselt saada ka pilti, mitte telefonikõnet.

Seega võiks kasutaja saada valida mil viisil soovib suhtlust.

Ps.Kindlasti ei tohiks kontaktiks olla vaid U2U, sest see on foorumi sisene suhtlusviis.


kultz - 06.03.09 06:44

Pkuksin sellise asja välja, et müügiga seoses teemas võiks olla võimalus valida kas tahan näha ainult müügikuulutusi või siis ostukuulutusi. Lihtsam leida vidinat kui tahan müüa midagi, siis oleks lihtsam ennem kuulutuse panemist kas keegi vajab pakutavat vidinat. Aga paraku on müügi asju rohkem siis leiangi lihtsama mooduse, et panen kuulutuse.


indro - 06.03.09 07:19

Ava kasvõi see sama link ja leia sealt sõna Pealkiri. Selle kõrval on sorteerimise võimalusega nupud täiesti olemas.

Tsitaat:
Algselt postitas: kultz
Pkuksin sellise asja välja, et müügiga seoses teemas võiks olla võimalus valida kas tahan näha ainult müügikuulutusi või siis ostukuulutusi.


kultz - 06.03.09 07:26

Tsitaat:
Algselt postitas: indro
Ava kasvõi see sama link ja leia sealt sõna Pealkiri. Selle kõrval on sorteerimise võimalusega nupud täiesti olemas.
Tsitaat:
Algselt postitas: kultz
Pkuksin sellise asja välja, et müügiga seoses teemas võiks olla võimalus valida kas tahan näha ainult müügikuulutusi või siis ostukuulutusi.
Ups. Ei täheldanud varem üldse, et see osa kirjast on valitav. Loodame, et ma väga lolliks ennast ei teinud. Või olen tõesti nii kehva silmanägemisega.


Maku - 06.03.09 07:36

Tsitaat:
Algselt postitas: juks11
Kui soovin osta velgesid siis eelistan koheselt saada ka pilti, mitte telefonikõnet.
Olen seisukohal, et telefon on igatahes parem viis asjade ajamiseks kui E-mail. Seda esiteks operatiivsuse mõttes. Võib olla on mul kiiresti midagi vaja, kuid pean ootama mingit E-maili. Milleks? Võtan parem telefoni kätte ja ajan asja joonde. Teinekord saab pealinna piires kiiremini asjad aetud, kui mõni tegelane jõuab E-mailile reageerida. Lisaks leidub siiani inimesi, kes ei kasuta E-maili, kuid oluliselt raskem on leida inimesi, kes ei kasuta telefoni. Seega endiselt arvan, et telefoninumbri ära märkimine on kohustuslik, kuid E-mail on vabatahtlik.

Marko


priit - 06.03.09 07:51

Maku jutuga 100% nõus.
Mõni kodanik loeb oma E-maile korra päevas. Samas teisel mehel on jälle koguaeg postkast lahti ja klõpsib "Refresh" nuppu.

Telefon on ikka tunduvalt kiirem võimalus jõuda tehinguni.

Ja asi mis mind veel natuke häirib on see kui tehakse müügi kuulutus ...
A'la ...Müüa veljed ja rehvid, all olid sellel autol. Ja siis on pandud auto24.ee link. Kas tõesti on raske kirjutada veel üks lühike rida oma telefoni numbriga ?


dimka70 - 06.03.09 09:41

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
Telefoni omamist ei saa küll ühegi seaduse järgi kellegile kohustuslikuks muuta.

Selle kohta on välja kujunenud seisukoht, et meie foorumis on kuulutamine vabatahtlik. Keegi ei sunni seda tegema, kuid kui sa seda teed, siis tuleb ka reegleid järgida.
Olen ka selle vastu ,kui telefoninumbri avaldamine tuleb kohustuslikuks,kuna näiteks minu töö spetsiifika ei võimalda (vahetustega)tööajal kõnele 100% vastata,ning sellel puhul oleks e-mail juba mugavam asi.Ja see lause ,et "foorumis on kuulutamine vabatahtlik" käib kaudselt ka minu pihta,kuna eelpool kirjutatud põhjustel ma ei vasta kuulutamise reeglite kriteeriumitele?!


Maku - 06.03.09 09:46

Tsitaat:
Algselt postitas: dimka70
Olen ka selle vastu ,kui telefoninumbri avaldamine tuleb kohustuslikuks,kuna näiteks minu töö spetsiifika ei võimalda (vahetustega)tööajal kõnele 100% vastata,ning sellel puhul oleks e-mail juba mugavam asi.

Nu siin tasub olla paindlik. Saan aru vahetustega töö spetsiifikast väga hästi, kuna olen ka ise mõni aasta tagasi seda teinud. Näiteks öösel tööl ja päeval magad. Mina panin telefoni magamise ajaks hääletu peale. Sellisel juhul tuleks kuulutusse märkida, et kui telefoni vastu ei võta ja tagasi ei helista, siis on mõttekas E-mail saata.

Alati saab ka sellele argumendile vastu väita, kuid fakt on see, et me ei hakka lõputult selle üle vaidlema. Selle teema eesmärk on siiski teid kõiki teavitada, miks teie kuulutused pidevalt kaovad.

Marko


Maku - 10.03.09 07:52

Teadmiseks, et alates tänasest nõutakse telefoninumbrit AINULT müügikuulutuse korral.

Muudatus:
5. Kontaktandmed (müügi puhul vähemalt telefoninumber)


Maku - 10.03.09 20:31

Tsitaat:
Algselt postitas: juks11
Just, mullegi käib jube närvidel kui kirjutatakse, et kontakt või auto andmed profiilis.
Olgu siis konkreetselt välja öeldud, et müügikuulutuse puhul peab telefoninumber olema märgitud kuulutuses, mitte profiilis või viidatud profiilile.


jr - 15.03.09 13:51

Kuna mul on 2 kuulutust täna ära kustutatud siis asun tegema nõuetele vastavaid.Ehk siis selliseid kus hinnad juures.Palun alandlikult mitte pahandada kui foorum umbe läheb.
Lugupidamisega kasutaja Jr


Black - 15.03.09 17:57

Tsitaat:
Algselt postitas: jr
Kuna mul on 2 kuulutust täna ära kustutatud siis asun tegema nõuetele vastavaid.Ehk siis selliseid kus hinnad juures.Palun alandlikult mitte pahandada kui foorum umbe läheb.
Lugupidamisega kasutaja Jr

Palun loe lisaks ka seda teemat ja leia mõned vajalikud tühikud. Vastasel korral ei püsi ka uued kuulutused pikalt...


Maku - 28.03.09 09:22

Teadmiseks kõigile kuulutajatele, et täna-homme viiakse sisse järgmised muudatused:

1) Uue kasutaja 30 päevane piirang müügiteemade postitamisel;
2) Iga kasutaja kohta maksimaalselt 5 müügiteemat erinevate turu osade (v.a Ostuabi ja Firmade sooduspakkumised) all;
3) Turu all ei saa enam pealkirja muutmise teel kuulutuse tüüpi muuta. Kui oled loonud O: kuulutuse, siis M: kuulutuseks seda ümber nimetada ei saa. Valikud Ostetud/Müüdud/Vahetatud on ka rippmenüüst valitavad;
4) Eraldi "Kuulutused" nupp üleval menüüs. Kõik peale Ostuabi ja Firmade sooduspakkumised alla postitatud teemad turu all on vaid selle nupu abil kuvatavad;
5) Kõik senised turu alla postitatud kuulutused tõstetakse Arhiivi.


kivialune - 30.03.09 11:18

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Teadmiseks kõigile kuulutajatele, et täna-homme viiakse sisse järgmised muudatused:

1) Uue kasutaja 30 päevane piirang müügiteemade postitamisel;
2) Iga kasutaja kohta maksimaalselt 5 müügiteemat erinevate turu osade (v.a Ostuabi ja Firmade sooduspakkumised) all;
3) Turu all ei saa enam pealkirja muutmise teel kuulutuse tüüpi muuta. Kui oled loonud O: kuulutuse, siis M: kuulutuseks seda ümber nimetada ei saa. Valikud Ostetud/Müüdud/Vahetatud on ka rippmenüüst valitavad;
4) Eraldi "Kuulutused" nupp üleval menüüs. Kõik peale Ostuabi ja Firmade sooduspakkumised alla postitatud teemad turu all on vaid selle nupu abil kuvatavad;
5) Kõik senised turu alla postitatud kuulutused tõstetakse Arhiivi.


Kas ma tõlgendan õigesti:

1) 30 päeva peab olema registreeritud kasutaja, enne kui saad müügiteema teha?
3) kui rippmenüüst valid O:, siis enam ribale ei ole vaja kirjutada O: ette tekstile?
5) vanu teemasid enam uuendada ei saa, tuleb uus teema tea?


Black - 30.03.09 11:23

Tsitaat:
Algselt postitas: kivialune
Kas ma tõlgendan õigesti:

1) 30 päeva peab olema registreeritud kasutaja, enne kui saad müügiteema teha?
3) kui rippmenüüst valid O:, siis enam ribale ei ole vaja kirjutada O: ette tekstile?
5) vanu teemasid enam uuendada ei saa, tuleb uus teema tea?

Jah, kõik on õige. Meie kuulutuste osa on mõeldud siiski ka muus osas aktiivsete audihuviliste jaoks, mitte tänavalt sissekargavatele spekulantidele tasuta kuulutuse üles viskamiseks. Oosid ega emme pole juba tükk aega vaja eraldi kirjutada olnud. Kuulutuste vana osa läheb ilmselt teatud aja pärast prügikasti. Kõige hiljem vast 6 kuu pärast, võibolla ka varem. Seniks kopeerige uueks teemaks, kui on vaja uuendada. Seepärast vana veel mõnda aega alles ongi, et ei peaks pikemaid ja keerulisemaid tekste nullist alustama.


VIP - 30.03.09 11:58

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku

2) Iga kasutaja kohta maksimaalselt 5 müügiteemat erinevate turu osade (v.a Ostuabi ja Firmade sooduspakkumised) all;


Kas 5 aktiivset kuulutust või hakkab nii olema, et kui 5 kuulutust oled teinud, siis enam kunagi ei saa oma müügipakkumist teha?

Mõnel on aeg-ajalt müüa garaaži täis varandust ja üsna tüütu on kui on müügiteema pealkirjaga "müüa erinevaid Audi osi" või "müüa suve ja talve rehve 13"-18"". Palju selgem on kui on 6 erineva jooksu rehvide kohta 6 erinevat teemat - palju lihtsam leida seda, mida otsid. Ei palu, et hakataks jälle reegelid muutma, aga lihtsalt ei saa aru, miks on hea piirata väärtinfo kajastamist foorumis. Või on niipalju mulisetud, et foorumi ressurs hakkab otsa saama? :D Kui asi on selles, siis võik piirata just niisama mulisemist. Eesotsas ostuabi teemasid stiilis "plaanin A6 osta, mis arvate?" ja vastuseid stiilis "Tundub korralik, osta ära".


tarmo - 30.03.09 12:01

auto24, soov, kuldnebörs, motors24 ja teised analoogsed portaalid on need, mida sa hetkel soovid.


anduke88 - 30.03.09 12:13

Kõik reeglid muidu täitsa normaalsed, aga miks kaotati ära näiteks müügiteema uuendamise osa? Minu arust oli see suhteliselt vajalik kui ei saa kiiresti varuosast lahti.

Toon näite: teen müügiteema, nt M: A4 valuvelje jooks, aga panen hullumeelse hinna, mille pärast pole ka huvilisi, ega saa ka tootest lahti. Läheb nt 3 nädalat mööda ning teema kukub kolinal foorumis ka näiteks esimeselt lehet teisele. Aga nüüd tahaksin muuta hinda, siis jah, muuta saan, aga teema ei tule enam ettepoole müügifoorumi all. Seega on toote müümine raskendatud. Ning kui mingi aja pärast ära kustutatakse, siis pean hakkama jälle uue sama teema tegema, et tootest ikka lahti saaks.
Nii läheb minu arust see müügifoorum täitsa käest ära.

Minu meelest oleks võinud uuendamine ikka alles jääda.

-e-
Näiteks oma rehimüügiteemagi juba pea teise lehe lõppu kukkunud :(


tarmo - 30.03.09 12:16

Sa vist ei viitsi eriti hästi lugeda?


melks - 30.03.09 16:23

Tihti olen vaadanud moderaatorite manitsusi eesti keele kasutamise koha pealt. Mind näiteks ajavad segadusse sellised asjad nagu UUS POLL, U2U - mis hetkel meelde tulid. Ei paista nagu kohaliku keele moodi, või olen ma millestki valesti aru saanud!

Tsitaat: Reeglitest tulenevalt on foorumi keel ametlik kirjakeel vastavalt ametlikele õigekeelsusnormidele.


Black - 30.03.09 16:46

Teate, virisege vähem! See ei ole siin Eesti Sotsiaal-demokraatlik Audiklubi. Siin on kasutajatele kehtestatud teatud piirid. Seda on tehtud selleks, et enamusel oleks hea. Piirid ja reeglid kehtestab meeskond. Niisama virisejatel ei ole mingit kohustust siia tulla. Minge Delfisse või Kuldsesse Börsi vms. AC foorumi kasutamine ei ole põhiseaduslik õigus.

Vabandust, aga ei jõua enam viisakas olla. See ei lähe niikuinii kellelegi korda. Tuleb ikka diktaator olla, et miski toimiks. Igasugune ninatargalt kritiseeriv virin läheb edaspidi otse prügikasti.

PS. Leia mõned lisatühikud või teen sulle tunni aja pärast märkuse. Vaatamata sellele, et meil on foorumi kujunduses sellised asjad nagu UUS POLL, URSTA (ei ole küll ise sellist kohanud), U2U ja mõned muud inglisekeelsest tõlkest jäänud rudimendid.


fred2103 - 30.03.09 18:34

Tere Härrad !

Mis põhjusel, ei saa enam kuulutust uuendada ?

Ette tänades !


Kuits - 30.03.09 18:55

Tsitaat:

Mõnel on aeg-ajalt müüa garaaži täis varandust ja üsna tüütu on kui on müügiteema pealkirjaga "müüa erinevaid Audi osi" või "müüa suve ja talve rehve 13"-18"". Palju selgem on kui on 6 erineva jooksu rehvide kohta 6 erinevat teemat


Vabandust, et vahele sorgin, kuid reeglites ju ILUSTI ja konkreetselt öeldud :
"5. Kõik rehvide ja velgede hulgimüüjad peavad kõik enda poolt müüdavad rehvid ja veljed ÜHE teema alla kokku koondama."

Seega, kui sina müüd 6 jooksu erinevaid rehve siis kuulud ju hulgimüüja alla ja seega tuleb reeglist kinni pidada.


tarmo - 30.03.09 18:58

Tsitaat:
Algselt postitas: fred2103
Tere Härrad !

Mis põhjusel, ei saa enam kuulutust uuendada ?

Ette tänades !


Järgmine taibu, kes lugeda ei viitsi?



Okei, kirjutame siis boldis ja suurte tähtedega:

VANA KUULUTUST EI SAA UUENDADA ENAM.
PEATE TEGEMA UUE KUULUTUSE UUE TURU ALAFOORUMI ALLA, SEAL KÄIB EDASIPIDI UUENDAMINE SAMAMOODI NAGU VAREM!


john - 30.03.09 19:11

Tsitaat:
Algselt postitas: olensaarlane
Tsitaat:

Mõnel on aeg-ajalt müüa garaaži täis varandust ja üsna tüütu on kui on müügiteema pealkirjaga "müüa erinevaid Audi osi" või "müüa suve ja talve rehve 13"-18"". Palju selgem on kui on 6 erineva jooksu rehvide kohta 6 erinevat teemat


Vabandust, et vahele sorgin, kuid reeglites ju ILUSTI ja konkreetselt öeldud :
"5. Kõik rehvide ja velgede hulgimüüjad peavad kõik enda poolt müüdavad rehvid ja veljed ÜHE teema alla kokku koondama."

Seega, kui sina müüd 6 jooksu erinevaid rehve siis kuulud ju hulgimüüja alla ja seega tuleb reeglist kinni pidada.


No see on juba tähenärimine!!!


Kas siis keegi ei oska enne uue teema tegemist kasutada OTSINGU NUPPU!!! Võiks pisut uurida, kas keegi juba pakub seda, mida sina otsid.


juks11 - 30.03.09 19:25

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Tsitaat:
Algselt postitas: juks11
Kui soovin osta velgesid siis eelistan koheselt saada ka pilti, mitte telefonikõnet.
Olen seisukohal, et telefon on igatahes parem viis asjade ajamiseks kui E-mail. Seda esiteks operatiivsuse mõttes. Võib olla on mul kiiresti midagi vaja, kuid pean ootama mingit E-maili. Milleks? Võtan parem telefoni kätte ja ajan asja joonde. Teinekord saab pealinna piires kiiremini asjad aetud, kui mõni tegelane jõuab E-mailile reageerida. Lisaks leidub siiani inimesi, kes ei kasuta E-maili, kuid oluliselt raskem on leida inimesi, kes ei kasuta telefoni. Seega endiselt arvan, et telefoninumbri ära märkimine on kohustuslik, kuid E-mail on vabatahtlik.

Marko


Maku, ega see oli suht vaid minu arvamus, loomulikult ja kindlasti peab olema ka telefoni number, kuid samas võiks olla ka e-post sest nagu näitegi tõin siis velgi on suht võimatu vaid telefoni teel osta...

Hetkelgi (võib võtta kui ostusoovi) soovin osta 04a Ford Transit'ile valuvelgi aga kuna räägin päevas telefoniga pidevalt siis on mind suht võimatu tabada, samuti ei jõua ma mitte kuidagi ostutehingule enne kui pole velgi vähemalt pildi pealt näinud (võin üle Eesti järgi tulla kuna sõidan palju ringi) aga enne pilti nägemata ei hakka asja edasi ajama. Usun et sama asi on paljudel.

Samuti soovisin siin mingi aeg tagasi midagi osta, pakkumisi tuli aga palusin, et saatke see pakkumine palun minu e-postile aga kahjuks ei tulnud ühtegi pakkumist meilile kuigi hinnad ja muud asjad olid sobivad ja oleks ära ostnud. Telefoniga on ka see asi, et igal hetkel ei ole võimalik pakkuja andmeid salvestada/kirjutada jne ning seega läheb asi kaotsi.

Seega soovituslikult võiks ühe lisana olla ka e-posti aadress.


Black - 30.03.09 20:33

E-posti aadressi avalikku plain tekstina kirjutamist ei hakka me siin kunagi nõudma. See oleks spämmirobotitele liiga mõnus suutäis. See oli ka üks põhjuseid, miks postituse all olev e-maili nupp sai juba ammu suunatud profiili alla, mida näeb vaid sisselogituna, mitte et sisalda algset otsest mailto:blabla@blabla.bla käsku.

Neil, kes siiski oma aadressi mujal kui profiili all avaldada soovivad, soovitan seda teha mõnel sellisel kujul:

blabla @ blabla . bla
blabla[ät]blabla.ee
jne

@-märk on üldjuhul triggeriks kokkukirjutatud jada ära krabamiseks. Hiljem müüakse need tuhandeid ja miljoneid aadresse sisaldavad paketid Viagra turustajatele maha. Tehkem see neile raskemaks.


RaidoB4 - 02.08.09 21:03

Et siis 5 kuulutust kasutaja kohta. Teen 5 kuulutust ära ja rohkem ei saagi? Siiamaani olen teinud 2 kuulutust, mõlemad ostu kuulutused, esimese soovitud asja sain kohe, teisega oli keerulisem. Pakkumisi tuli, aga ei olnud see mida otsisin. Ja nüüd vaatan, et kuulutust enam pole, mingi nädal tagasi panin kuulutuse ja enam ei näe. Ainult kahe viimase päeva kuulutused on siin. Kas siis nüüd peaks tegema uue samasuguse kuulutuse??? Ja kui siis ka kahe päeva jooksul ei saa soovitud osa, siis teen jälle uue kuulutuse? Niikaua kuni mul 5 kuulutust täis saab ja mis siis saab? Mul (nagu ka paljudel teistel) on ajaga muudki teha kui siin pidevalt samu kuulutusi lisada. Oleks ju mõistlik, kui saan kuulutuses soovitud asja ja pärast muudan kuulutuse pealkirja "ostetud" või "olemas", ja alles siis kustutatakse see ära. Või oleks võimalus ise kuulutus ära kustutada.


raunz - 02.08.09 21:17

Ma saan pigem aru, et 5. aktiivset kuulutust, et hoida ära igasugused müügimehed.


indro - 02.08.09 21:28

Enne kui sa sõna hakkad võtma, loe mõttega mis siin teemas kirjas on.
Kus on kirjas, et keegi piirab ostuteemasi, näita mulle ka seda kohta.

Sinu esimene ostukuulutust on siin ja teine siin, kuulutused nupu all kuvatakse ainult viimaseid kuulutusi/postitusi.
Vanemaid kuulutusi/postutusi tuleb otse vastava foorumi alt vaadata.

Tsitaat:
Algselt postitas: RaidoB4
Et siis 5 kuulutust kasutaja kohta. Teen 5 kuulutust ära ja rohkem ei saagi? Siiamaani olen teinud 2 kuulutust, mõlemad ostu kuulutused, esimese soovitud asja sain kohe, teisega oli keerulisem. Pakkumisi tuli, aga ei olnud see mida otsisin. Ja nüüd vaatan, et kuulutust enam pole, mingi nädal tagasi panin kuulutuse ja enam ei näe. Ainult kahe viimase päeva kuulutused on siin. Kas siis nüüd peaks tegema uue samasuguse kuulutuse??? Ja kui siis ka kahe päeva jooksul ei saa soovitud osa, siis teen jälle uue kuulutuse? Niikaua kuni mul 5 kuulutust täis saab ja mis siis saab? Mul (nagu ka paljudel teistel) on ajaga muudki teha kui siin pidevalt samu kuulutusi lisada. Oleks ju mõistlik, kui saan kuulutuses soovitud asja ja pärast muudan kuulutuse pealkirja "ostetud" või "olemas", ja alles siis kustutatakse see ära. Või oleks võimalus ise kuulutus ära kustutada.


RaidoB4 - 03.08.09 21:42

No selge, saab ka ju inimlikult suhelda, ei pea kohe tänitama hakkama. Teema jätkub siin


indro - 04.08.09 07:22

Kui sa lugeda ja süveneda ei viitsi, siis ei ole vaja siin vinguda ka.

Tsitaat:
Algselt postitas: RaidoB4
No selge, saab ka ju inimlikult suhelda, ei pea kohe tänitama hakkama. Teema jätkub siin


end3l - 31.03.10 09:06

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=14897
Siia teemasse võiks punkti nr 6 alla lisada ka selle, et ära peaks mainima ka veoskeemi.
Praegu otsisin neliveolist audi 80 foorumist, aga keegi ei ütle, milline tal on - heal juhul saab auto24'st infot selle kohta.


tarmo - 31.03.10 09:09

Põhimõtteliselt küll. Levinud on see, et kui ei ole märgitud veoskeemi, siis tavaliselt on tegu esiveduse autoga. :)


Veiko66 - 01.05.10 22:09

ma ei tea kuhu seda kirjutada aga ex mõni "mode" kustutab või liigutab.

Ma olen igast idi... näinud aga kui kuulutus 2nädalat üleval ja siis kustutatakse ära mingil põhjusel, siis võiks ikka
anda teada miks !!!!
Või kui ma oma kaupa mõnele "modele" ei müü talle sobiva hinnaga siis võib ära kustuda teema või ????


Trrr see ikka eri....


kps - 01.05.10 22:59

Mina olin see idi, kas olen Sinult midagi osta soovinud ja Sa pole müünud või vastupidi? Pole mõtet kõike isiklikult võtta, teeme lihtsalt oma tööd ja ju siis keegi enne lihtsalt ei avastanud.

Infoks:
Pisteline kontroll kuulutustele - kontaktid olid puudu, u2u kasutajale koos eksimusega.

Mis nüüd sellesse eelmisesse postitusse puutub, siis kas oled kursis, et selles foorumis kehtivad ka õigekirjareeglid, - sellisele postile järgneks koheselt märkus rikkumise kohta. Jätan selle hetkel tegemata, aga järgmisel korral pead leppima, et keegi idi on anonüümselt Sinu kirjapildi kohta märkuse teinud ja võibolla ka postituse sisu kustutanud.

Parimat!


Veiko66 - 01.05.10 23:17

Nii palju võiks ikka kuskil olla et ma teaks mida ma valesti tegin!
2nädalat hiljem suht raske mõistatada !!
Kui muud moodi ei saa siis võiks saata vähemalt kustutatud posti sisu.
Saan ehk ise oma väikese mõistusega aru mida valesti tegin :(


RX - 02.06.10 21:02

Tere

Postitus on kustutatud, kuna see ei sisaldanud reeglites nõutavat infot!
Müügi puhul HIND kohustuslik!

Meeskond.

PS: Käesolevale teatele ei ole võimalik vastata


Tere!

Oleks tore, kui saaksin oma kuulutse nüüd ilusti tagasi, sest tõesti ei jõua neid pilte uuesti linkida ja ka teksti kirjutada. Kas ei oleks piisanud saata mulle sõnum, et ole hea ja muuda oma kuulutus ära aga ei, tundub, et lihtsam on kohe ära kustutada:mad:

Liigne korrektsus ajab kohati tigedaks. Piisaks ju saata väike vihje mis on valesti ja asi saaks lähimate tundide jooksul muudetud.

Jään lootma mõistvale suhtumisele ja ootan postkasti oma kuulutust, et see siis koos mõne hinnaga uuesti ülesse panna.

Terv.

rax


priit - 03.06.10 08:18

Tsitaat:
Algselt postitas: RX
tundub, et lihtsam on kohe ära kustutada:mad:

Liigne korrektsus ajab kohati tigedaks.


Enne kisamist võiks reeglid/nõuded kuulutusele ka korralikult läbi lugeda mitte see 30 sekundit niisama passida.


RX - 03.06.10 09:13

Tsitaat:
Algselt postitas: priitpoiss
Tsitaat:
Algselt postitas: RX
tundub, et lihtsam on kohe ära kustutada:mad:

Liigne korrektsus ajab kohati tigedaks.


Enne kisamist võiks reeglid/nõuded kuulutusele ka korralikult läbi lugeda mitte see 30 sekundit niisama passida.


Ega ma ei kisagi, vaid kas ei oleks viisakam saata sõnum, et saaksin vajaliku ära muuta, kui olen eksinud. Kustutamine muidugi lihtsam teile.


Maku - 03.06.10 09:33

Aga tulles tagasi küsimuse juurde - mis takistas reeglite läbilugemist selle 30 sekundi jooksul?


Black - 03.06.10 13:35

Tsitaat:
Algselt postitas: RX
Kustutamine muidugi lihtsam teile.

On jah. Kui sa teaksid, kui palju neid kustutatakse. Oma nime alt U2U-d saates tuleb niikuinii midagi ninakat vastu. Või siis lihtsalt ignoreeritakse. Ei jõua/viitsi tuuleveskitega võidelda ega personaalteenindust pakkuda. Kustutamine on konkreetne märguanne, et edaspidi tuleb midagi muuta. Lisaks tuleb noreply kasutajalt ikkagi selgitav kiri ka ju. Minu arvates on see piisav.


RX - 03.06.10 20:58

Kuna ei ole just uus liige siin ja muidu asjadega suht kursis, siis seekord ma tõesti eksisin ja ei lootnud just sellist suhtumist aga enivei, lihtsalt viskas korraks ära aga üritasin jääda viiskaks siiski;)


rahzel - 03.01.11 12:13

Ei suutunud leida moderaatorite nimekirja seega kurdan oma muret siin.
Nimelt ei lase mul veljed&rehvid foorumis kuulutusi lisada, kuna ütleb et limiit (5) täis. Samas on nendest 5-st 4 juba mitte-aktiivsed tükk aega.


kps - 03.01.11 14:21

Tsitaat:
Algselt postitas: rahzel
Ei suutunud leida moderaatorite nimekirja seega kurdan oma muret siin.
Nimelt ei lase mul veljed&rehvid foorumis kuulutusi lisada, kuna ütleb et limiit (5) täis. Samas on nendest 5-st 4 juba mitte-aktiivsed tükk aega.

Otsi need kuulutused üles ja muuda nende staatus "müüdud/ostetud/vahetatud" vastu. Kuulutused ei muutu mitteaktiivseteks iseeneslikult, vaid ootavad kasutajapoolset muudatust. Variant on see, et oled lihtsalt pealkirja milleks iganes muutnud ja ees ilutseb ikkagi staatus "M:" ehk siis "müüa".

PS! Vastus esimesele murele.

EDIT: Vot, kus Sinu mure põhjus peitub :). Paluks ikka enne kuulutamist reeglid läbi lugeda, mis kuulutuse sisestamisel avanevad ;).


rahzel - 03.01.11 19:30

Tsitaat:
Algselt postitas: kps
EDIT: Vot, kus Sinu mure põhjus peitub :). Paluks ikka enne kuulutamist reeglid läbi lugeda, mis kuulutuse sisestamisel avanevad ;).


Tänud! Mõtlesin esialgu,et muudan vaid teema pealkirja "MÜÜDUD" peale.
Nüüd asi selge. ;)


raemees - 03.01.11 23:54

Mind huvitaks pigem, et miks sisestatud kuulutust kustutada ei saa?


lunatic - 04.01.11 00:08

Ole hea, vaata müügiteemade õpetuste alt pilte. Su kuulutus on pandud 1.jan. Ei ole veel 7 päeva möödas. Muuta saad küll.
See on lihtsal põhjusel: mõned siin igapäev kustutasid teema ja tegid kohe sama sisuga uue - ehk kunstlik "uppimine".
Parimat!

Tsitaat:
Algselt postitas: raemees
Mind huvitaks pigem, et miks sisestatud kuulutust kustutada ei saa?


raemees - 04.01.11 10:56

Tsitaat:
Algselt postitas: lunatic
Ole hea, vaata müügiteemade õpetuste alt pilte. Su kuulutus on pandud 1.jan. Ei ole veel 7 päeva möödas. Muuta saad küll.
See on lihtsal põhjusel: mõned siin igapäev kustutasid teema ja tegid kohe sama sisuga uue - ehk kunstlik "uppimine".
Parimat!
Tsitaat:
Algselt postitas: raemees
Mind huvitaks pigem, et miks sisestatud kuulutust kustutada ei saa?



Küsimus ei olnud mitte muutmises nagu lugeda võib vaid kustutamises, kui lõpuks leian omale soovitu siis tahaks ka kuulutuse kustutada. Muutnud olen seda kuulutust juba piisavalt :)


indro - 04.01.11 11:07

Nagu näha, siis on sul probleeme lugemisega - näed ainult seda mida ise tahad? Kustutamine käib täpselt samamoodi nagu muutmine, kui viimasest muutmisest on 7 päeva möödunud, siis on võimalik muuta või kustutada kuulutus. Selle teema alt kolmandas postituses on ilusti ära näidatud kus see kustutamise valik asetseb.

Tsitaat:
Algselt postitas: raemees
Küsimus ei olnud mitte muutmises nagu lugeda võib vaid kustutamises, kui lõpuks leian omale soovitu siis tahaks ka kuulutuse kustutada. Muutnud olen seda kuulutust juba piisavalt :)


raemees - 04.01.11 19:22

OK selge, eks vist nägin seda mida tahtsin. Kena kui kustutamisvõimalus olemas.


Black - 29.11.11 22:13

Pane palun konkreetne hind juurde, kuna üldiselt on meil kombeks hinnata pakkumisi külma kõhuga maha rookida. :) Loodan, et oled seda homme hommikuks teinud, hetkel saad nii palju aega selle välja mõtlemiseks ja parandamiseks.


Harry_R - 29.11.11 22:19

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Pane palun konkreetne hind juurde, kuna üldiselt on meil kombeks hinnata pakkumisi külma kõhuga maha rookida. :) Loodan, et oled seda homme hommikuks teinud, hetkel saad nii palju aega selle välja mõtlemiseks ja parandamiseks.


Black, parandus tehtud.


Black - 29.11.11 22:20

Täpsustan: hind peab olema selline, millega on võimalik kas kohe osta või millest on võimalik allapoole tingida! Oksjonite korraldamiseks on paremaid portaale.

Thanks, but no, thanks. :P


Harry_R - 29.11.11 22:53

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Täpsustan: hind peab olema selline, millega on võimalik kas kohe osta või millest on võimalik allapoole tingida! Oksjonite korraldamiseks on paremaid portaale.

Thanks, but no, thanks. :P


Tegin uue muudatuse, mis äkki sobib, aga ma ei saa aru, mis on selle asja point teil? Teie mailbox'sid täituvad debiilsete pakkumistega ja telefonid on punased? Ostu-müügi teemasid kommenteerida nagunii ei saa, et see foorumit risustaks. Ei räägi enda tuledest, sest need jäävadki nagunii mulle garaazi nurka seisma, aga mõtlen just üleüldiselt. Milleks see konkreetne hinna reegel?

Või pean tegema enne müüki paiskamist teema ostuabisse, et asjale hind määrata, kui ise ei oska küsida konkreetset hinda?


Black - 30.11.11 08:34

Point selles, et müügikuulutus olgu selline, et loed läbi, leiad sealt kauba kirjelduse, hinna ja kontaktandmed, võtad müüjaga ühendust ja saad tehingu ära teha, mitte selline, et müüja ootab kuude kaupa mingit ebamäärast maksimaalset hinda (ja lolli, kes seda pakuks) ja mõistliku hinnaga reaalselt osta soovijad raisaku oma aega mõttetute pakkumiste tegemisele. Ma irvitan alati Hiiumaal vanematel külas käies kohaliku lehe kuulutusterubriigis valitsevat "hind kokkuleppel" traditsiooni. Defitsiidiajastu, kus kõik välismaine kraam lennult haarati, on paraku ammu möödas, hetkel vaatab potentsiaalne klient esimese asjana hinda - kui see sobib, võtab ühendust, kui seda üldse polegi, siis ta üldjuhul ei viitsi rohkem süvenedagi, kuna eeldab, et müüja ei tea seda isegi ja algab üks ebameeldiv keerutamine, a'la "aga mis sa pakud? oi, nii vähe, ei sobi! keegi (kes kurat küll?) pakkus juba rohkem". On ju teada, palju mingi asi uuena maksab, palju keskmine turuhind on, tee kodutöö ära, otsusta ära, arvestades asja seisukorda ja aega, mis sul selle müümiseks on ja pane see kirja! Tegelikult sa tead ju, alla millise hinna sa midagi ära ei anna.


ahti221 - 30.11.11 15:13

Sorry, aga ei suuda lihtsalt vaikida, millegi pärast jääb mulje, et vahepeal lausa jonni pärast kustutatakse kellegi kuulutus mingi rumalavõittu eeskirja pärast. See hind peaks olema see kõige väiksem mure mille pärast üldse midagi kustutama hakata!!! Kui nüüd neid igasuguseid kuulutusi lugeda siis on märgata, et kohati ei ole antud esemel mida müüakse või osta tahetakse nimegi juures (eelkõige pealkirjades). Pandud pealkirja mingi umbmäärabe kirjeldus nagu näiteks: müüa klapp või mingisugused peeglid jne. Hoopis sellised asjad võtavad inimesel aja varuosasid otsides. Ja kui on olemas see nii öelda "loll" kes pakubki näiteks ulme hinna müüjale siis jumal temag, järelikult oli ka temal kodutöö tegemata kui hiljem kuuleb et kallilt ostis, nii et mingi inimlikum suhtumine võiks olla liikmete suhtes, mitte kustutame külma kõhuga, varsti ei kuuluta siin enam keegi midagi ja ei ole ka kustutajatel enam midagi kustutada.

Lugupidamisega, Ahti!


Black - 30.11.11 18:42

Tsitaat:
Algselt postitas: ahti221
Sorry, aga ei suuda lihtsalt vaikida, millegi pärast jääb mulje, et vahepeal lausa jonni pärast kustutatakse kellegi kuulutus mingi rumalavõittu eeskirja pärast. See hind peaks olema see kõige väiksem mure mille pärast üldse midagi kustutama hakata!!! Kui nüüd neid igasuguseid kuulutusi lugeda siis on märgata, et kohati ei ole antud esemel mida müüakse või osta tahetakse nimegi juures (eelkõige pealkirjades). Pandud pealkirja mingi umbmäärabe kirjeldus nagu näiteks: müüa klapp või mingisugused peeglid jne. Hoopis sellised asjad võtavad inimesel aja varuosasid otsides. Ja kui on olemas see nii öelda "loll" kes pakubki näiteks ulme hinna müüjale siis jumal temag, järelikult oli ka temal kodutöö tegemata kui hiljem kuuleb et kallilt ostis, nii et mingi inimlikum suhtumine võiks olla liikmete suhtes, mitte kustutame külma kõhuga, varsti ei kuuluta siin enam keegi midagi ja ei ole ka kustutajatel enam midagi kustutada.

Lugupidamisega, Ahti!

Proovi vahelduseks kasutaja vaatenurgale ka foorumi ülevalhoidjate pilgu läbi vaadata. Keeruline muidugi, kui seda kogemust pole...

Aga tundub, et selgitused, miks üks või teine asi on nii, nagu on, pole teretulnud. Ei viitsigi siis edaspidi enam. Mul on palju lihtsam kellelegi mingit parandusvõimalust pakkumata need klikid tuimalt ja anonüümselt ära teha. Nii kui end personaalsemalt näitad, on kohe pask kaelas.

Tõstan need postid Harry autoteema reostamise asemel hiljem siia teemasse (kus on ka tegelikult kõik see juba varem ilusti ära selgitatud).


Harry_R - 03.01.12 21:20

Peale ühe kuulutuse tegemist, mis läks ka läbi, hakkasin järgmist tegema ja siis selgus, et 5 kuulutuse limiit on täis. Palusin Makul 2 vanemat ära kustutada varuosade alt, mida ta ka tegi, kuid uut ma siiski lisada ei saa, jaurab ikka oma viie limiiti.
Milles küssa?

Edit by priitpoiss: korras.


Kuits - 03.01.12 21:54

Tsitaat:
Algselt postitas: Harry_R
Peale ühe kuulutuse tegemist, mis läks ka läbi, hakkasin järgmist tegema ja siis selgus, et 5 kuulutuse limiit on täis. Palusin Makul 2 vanemat ära kustutada varuosade alt, mida ta ka tegi, kuid uut ma siiski lisada ei saa, jaurab ikka oma viie limiiti.
Milles küssa?

Edit by priitpoiss: korras.


Kas ise oma kuulutust likvideerida ei saa?
Varuosade rubriigis ma olen seda teinud, kui olen oma kauba ära soetanud.
Muidugi kohe pole kustuitanud, kuid nädalajagu ikka lasen seista SOETATUD sildiga .


priit - 03.01.12 21:59

Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Kas ise oma kuulutust likvideerida ei saa?
Varuosade rubriigis ma olen seda teinud, kui olen oma kauba ära soetanud.
Muidugi kohe pole kustuitanud, kuid nädalajagu ikka lasen seista SOETATUD sildiga .

Kui muuta kuulutuse staatust Müüdud / Ostetud siis ei ole probleemi.
Harry puhul oli olemas 5 aktiivset kuulutust. Tegelikult piisas sellest, et muuta staatus.


tarmo - 03.01.12 22:46

... "no miks ma peaks LUGEMA seda juttu, mis enne kuulutuse sisestamist tükk aega ekraanil on?"...

95% foorumiga seotud muredest lahendab LUGEMINE!
Reeglid - see nupp on kogu aeg päises.
Erinevad "Loe enne postitamist" teemad alafoorumites.
Tekst enne uue teema tegemist ekraanil.

Ahjaa, see hinna ja muude andmete puudumine kuulutustes - need kelle kuulutusi kustutatakse, need nimed kipuvad millegipärast korduma.


Harry_R - 03.01.12 23:05

Tsitaat:
Algselt postitas: tarmo
... "no miks ma peaks LUGEMA seda juttu, mis enne kuulutuse sisestamist tükk aega ekraanil on?"...

95% foorumiga seotud muredest lahendab LUGEMINE!
Reeglid - see nupp on kogu aeg päises.
Erinevad "Loe enne postitamist" teemad alafoorumites.
Tekst enne uue teema tegemist ekraanil.

Ahjaa, see hinna ja muude andmete puudumine kuulutustes - need kelle kuulutusi kustutatakse, need nimed kipuvad millegipärast korduma.


Kui sa siin midagi mulle jälle vihjasid, siis teen sulle asja selgeks ja ehk LOEKSID ise ka.

Täna panin rehvide kuulutuse üles, toimis. Hakkasin järgmist sisestama, kõik - kööga. 5 aktiivset kuulutust. Palusin Makul 2 aktiivset ära kustutada, mis pole mulle hetkel nii olulised, seda ta ka tegi. Lihtne matemaatika ütleb, et mul oleks pidanud vabanema 2 uut võimalust. Uuesti teemat aktiveerida proovides sama jutt - 5 aktiivset kuulutust.
Kas sa nüüd said aru, milles küsimus?
Ma kordan veel igaksjuhuks, et ma lasin aktiivseid kuulutusi eest ära kustutada peale seda, kui esimest korda mulle viie aktiivse teema piirang ette lõi. 2 teemat lasin ära kustutada, järelikult oleks ma pidanud saama peale seda ka 2 uut müügiteemat teha, aga ei saanud ühtegi teha.
Kui ikka mõttest aru ei saanud, ma teen punaseks!


tarmo - 03.01.12 23:21

Pidurda hoogu, kõik ei keerle ainult sinu ümber.
Ja siiski, kui sa lugenud oleks, siis sa oleks näinud, et kui kuulutus aktuaalsuse kaotab, siis ei tule mitte meeskonna poole pöörduda, vaid kuulutuse staatust muuta ning olekski probleem lahendatud olnud.
Miks kahe kuulutuse kustutamise peale ikka konflikt tekkis, ei oska mina öelda.


Harry_R - 03.01.12 23:51

Tsitaat:
Algselt postitas: tarmo
Pidurda hoogu, kõik ei keerle ainult sinu ümber.
Ja siiski, kui sa lugenud oleks, siis sa oleks näinud, et kui kuulutus aktuaalsuse kaotab, siis ei tule mitte meeskonna poole pöörduda, vaid kuulutuse staatust muuta ning olekski probleem lahendatud olnud.
Miks kahe kuulutuse kustutamise peale ikka konflikt tekkis, ei oska mina öelda.


No anna andeks, eeldasin et ikka keerleb minu ümber, sest peale minu postitust sa sõna võtsid vahvasti. Surun ego maha siis natuke. :)
Aga järelikult on teil siin mingi süsteemi viga.

Nii ja loeme koos rahulikult selle 30 sekundilise jutu läbi. Ma lugesin enne ja ka praegu 3 korda ja ma siiani ei ole lugenud välja, et staatuse muutmine annab mulle automaatselt võimaluse uue teema jaoks. Selgeltnägija ma ei ole ja sellepärast ma moderaatori poole pöördusingi palvega teemad kustutada.

Peace man!

Ja nüüd lugema.

1. Uuele kasutajale on kehtestatud 30 päevane müügiteemade postitamise piirang.
2. Igal kasutajal on lubatud maksimaalselt 5 müügiteemat kokku erinevate turu osade (v.a Ostuabi ja Firmade sooduspakkumised) all.
3. Uut kuulutust sisestades tuleb kõigepealt valida pealkirja ees olevast rippmenüüst kuulutuse tüüp.
Valikuteks on Ost, Müük, Vahetus ja Müük/Vahetus. Pealkirja muutmise teel kuulutuse tüüpi muuta ei saa. Kui oled loonud O: kuulutuse, siis M: kuulutuseks seda ümber nimetada ei saa.
4. Pealkirja välja tuleb võimalikult täpselt sisestada, mida ostetakse/müüakse.

5. Postituse sisuks EI TOHI olla vaid link Auto24-s asetsevale kuulutusele. Postitus PEAB sisaldama punktis 6 nõutud andmeid.

6. Kuulutus PEAB sisaldama alljärgnevaid andmeid.

1. Auto mark (siin müüme/ostame ainult AUDIDE varuosi!) ja mudel.
2. Varuosa nimetus
3. Hind
4. Muu info (võimalusel ka pilt!)
5. Kontaktandmed (müügi puhul kindlasti telefoninumber, ostu puhul telefoninumber või e-posti aadress.)


Kui varuosa saab ostetud või müüdud, tuleb see ka pealkirjas kajastada. Selleks tuleb varem mainitud pealkirja ees asetsevast rippmenüüst valida vastavalt vajadusele Ostetud/Müüdud/Vahetatud.

Näide:
M: Audi R8 4.2 mootor (algselt)
Müüdud: Audi R8 4.2 mootor (peale müümist)

Eesti Audi Klubi foorumi Turu osas puudub võimalus kuulutustele vastata. Lisainfot saab hankida kuulutuses avaldatud kontaktide vahendusel. Nendeks võivad olla privaatteade, e-mail ja telefon.

KARISTUSED
1. Kõik nõuetele mittevastavad kuulutused kustutatakse!
2. Kõik korduvasisulised kuulutused kustutatakse! Kui kasutaja selle vastu korduvalt eksib, siis kasutajanimi blokeeritakse.

Lisaks: Kuidas lisada pilti kuulutusele?! (Õpetus!)


tarmo - 04.01.12 00:04

2. Igal kasutajal on lubatud maksimaalselt 5 müügiteemat kokku erinevate turu osade (v.a Ostuabi ja Firmade sooduspakkumised) all.

Kui varuosa saab ostetud või müüdud, tuleb see ka pealkirjas kajastada. Selleks tuleb varem mainitud pealkirja ees asetsevast rippmenüüst valida vastavalt vajadusele Ostetud/Müüdud/Vahetatud.


Harry_R - 04.01.12 00:22

Tsitaat:
Algselt postitas: tarmo
2. Igal kasutajal on lubatud maksimaalselt 5 müügiteemat kokku erinevate turu osade (v.a Ostuabi ja Firmade sooduspakkumised) all.

Kui varuosa saab ostetud või müüdud, tuleb see ka pealkirjas kajastada. Selleks tuleb varem mainitud pealkirja ees asetsevast rippmenüüst valida vastavalt vajadusele Ostetud/Müüdud/Vahetatud.


Mhmhh. Ja mis see mulle ütleb?
Kuskil pole kirjas, kas see pealkirjas kajastamine teeb automaatselt mulle vaba tee uue kuulutuse jaoks või on see roheline tuli moderaatorile, et ta ükskord homme-ülehomme-aasta pärast näeks seda, teeks omad toimingud ja annaks mulle uue võimaluse.


kps - 04.01.12 11:19

Ma arvan, et asjalikud ettepanekud reeglite parandamisele on alati ka ära tehtud.

Kui keegi tahab pisut mõtiskleda teemadel "reeglid, juhendid, reglemendid", siis palun tavaliselt naljaga pooleks koostada mulle seadme kasutusjuhend nimega: "Mida ei tohi teha tavalise köögis kasutatava kahvliga." - piisab eestikeelsest juhendist :). PS! Ma ei lepi sellega, et "reglementeerime, mida tohib ja ülejäänu keelame."

PS! Head uut, nii kaua kui veel soovida saab :D.


Raika42 - 04.01.12 12:28

Minu arust oleks ka täiesti mõistlik, et müügikuulutusel PEAB olema müüdava kauba hind.
Krt, ma olen juba sada aastat S6-le esitiibasid otsinud. Ainukesed pakkumised mis tulevad, on paku oma hind. Iga kord on hinda vähe kui pakun.
Kino oleks samasugust asja näiteks Selveris vaadata. Lähed riiulite vahele, ühtegi hinda pole. Pärast kassas kaupled suu vahtus. Kes viitsib müüa, viitsigu ka hind välja mõelda.
Alati on võimalus panna mingi orienteeruv hind tingimisvõimalusega ja kui tingitakse, natuke alla lasta.


Maku - 04.01.12 12:59

Üks asi veel, mis pole konkreetselt selle teemaga haakuv. Nimelt kallid klubiliikmed, kes te tunnete natukenegi vastutust ja vajadust klubi ning selle liikmete heaolu nimel midagi teha, kaaluge liitumist Audiklubi moderaatorite ja/või meeskonnaga! Päris tõsiselt. Kes arvab, et tal on mõtteid ja tahtmist midagi muuta ja/või lisaväärtust anda, kirjutage Indrole!


seitsmene - 09.01.12 21:08

Ma saan ka praegu tõrketeate, et lubatud on kuni 5 kuulutust. Mul ei ole nii mitut aktiivset kuulutust, sellele vaatamata ma uut lisada ei saa. Kustutasin ka veel ühe leitud kuulutuse ära - ilma muutusteta. Kuidas toimida?


jokerAudi - 09.01.12 21:10

Tsitaat:
Algselt postitas: seitsmene
Ma saan ka praegu tõrketeate, et lubatud on kuni 5 kuulutust. Mul ei ole nii mitut aktiivset kuulutust, sellele vaatamata ma uut lisada ei saa. Kustutasin ka veel ühe leitud kuulutuse ära - ilma muutusteta. Kuidas toimida?


Kui on, siis kustuta 2...minul näiteks see aitas kord. Ühe kustutamisest ei piisanud, kustutasin teise veel ja hakkas asi uuesti toimima.


indro - 09.01.12 21:46

Praeguseks paistab probleem lahendatud olevat, kas kuskil pesitses lisaks üks vanem müügiteema mis alguses märkamata jäi?
Koos uue, kell 22.14 loodud kuulutusega on hetkel viis aktiivset müügiteemat, kolm varuosade ja kaks rehvid & veljed all.

Mingit anomaaliat, et kord töötab ja kord mitte siin väga tekkida ei saa. Uut teemat luues tehakse baasi päring mitu aktiivset müügiteemat on ja thats it.

Tsitaat:
Algselt postitas: seitsmene
Ma saan ka praegu tõrketeate, et lubatud on kuni 5 kuulutust. Mul ei ole nii mitut aktiivset kuulutust, sellele vaatamata ma uut lisada ei saa. Kustutasin ka veel ühe leitud kuulutuse ära - ilma muutusteta. Kuidas toimida?


seitsmene - 09.01.12 21:55

Tsitaat:
Algselt postitas: indro
Praeguseks paistab probleem lahendatud olevat, kas kuskil pesitses lisaks üks vanem müügiteema mis alguses märkamata jäi?
Koos uue, kell 22.14 loodud kuulutusega on hetkel viis aktiivset müügiteemat, kolm varuosade ja kaks rehvid & veljed all.

Mingit anomaaliat, et kord töötab ja kord mitte siin väga tekkida ei saa. Uut teemat luues tehakse baasi päring mitu aktiivset müügiteemat on ja thats it.


Probleem lahenes. Mulle näib siiski, et mingil momendil on mul siis olnud rohkem, kui 5 aktiivset. Võta nüüd kinni. Mingit põhjapanevat analüüsi mul siiski esitada ei ole, võibolla on tegemist ka lihtsalt inimliku hajameelsusega.


Veiko66 - 06.03.12 19:47

Terv.

Lihtsa kustutades miks ei võiks olla mingisugune viide miks kustutati ?
Kuna vana kustutatakse ära ja ma ei näe seda enam, siis ma ka ei tea mida valesti tegin !
Miks "tel" on kohutuslik kuulutuses ?! mul ei ole äkki telefoni ?!?! vaene olen müün autot et saaks osta !!


kps - 06.03.12 20:01

Tsitaat:
Algselt postitas: Veiko66
Terv.

Lihtsa kustutades miks ei võiks olla mingisugune viide miks kustutati ?
Kuna vana kustutatakse ära ja ma ei näe seda enam, siis ma ka ei tea mida valesti tegin !
Miks "tel" on kohutuslik kuulutuses ?! mul ei ole äkki telefoni ?!?! vaene olen müün autot et saaks osta !!

Kui eksimusi on üks, siis tulebki reeglina teavitus koos eksimusega. Kui eksimusi on mitu, siis pole isik järelikult viitsinud üldse nõuetega tutvuda.

Miks "tel", tsiteerin sellest samast teemast!
Tsitaat:
Algselt postitas: priitpoiss
Tsitaat:
Algselt postitas: kultz
Ma arvan et kui profiilis on tel. nr. olemas, siis pole ka kohustust seda kirjutada kuulutuses.


Samas number peaks ikkagi olema kirjutatud kuulutuses.
Kuna kuulutusi saavad lugeda ka mitte sisse loginud kodanikud, aga profiili näevad ju ainult registreeritud kasutajad.


Kokkuvõte: Kui tingimused ei sobi, siis soov.ee abiks. Seda viitsimatust natukenegi reeglitele silma peale visata on kuulutamisel piisavalt palju, et ei ole enam kellelgi mingit viitsimist kõigile nende vigasid kuldkandikul ette nämmutada.


musclehedz - 21.05.12 19:20

Uuel kasutajal on müügikuulutuse tegemine 30 päeva jooksul keelatud

minumeelest see on absurd!
minul on müüa väga head veljed audile, mõni tahaks osta siit äkki...aga millegipärast ei saa!?


yanekk - 21.05.12 19:26

Tsitaat:
Algselt postitas: musclehedz
Uuel kasutajal on müügikuulutuse tegemine 30 päeva jooksul keelatud

minumeelest see on absurd!
minul on müüa väga head veljed audile, mõni tahaks osta siit äkki...aga millegipärast ei saa!?



Müüd veljed ära ja siis foorum unustatud, milleks see hea peaks olema.

101+ kohta on olemas kus saad kohe kuulutada, ilma et peaksid kiunuma, kuidas sind kiusatakse.


weiks - 12.07.12 21:24

Avastasin nüüd õhtul kuulutusi sirvides, et näitab vastuste koha peal varasema nulli asemel "-2". Kas mingi uuendus teoksil või mingi muu teema?


indro - 12.07.12 21:31

Tsitaat:
Algselt postitas: weiks
Avastasin nüüd õhtul kuulutusi sirvides, et näitab vastuste koha peal varasema nulli asemel "-2". Kas mingi uuendus teoksil või mingi muu teema?

Aegajalt tekitavad teatud tegevused neid "-2" vastuste arve, nüüd aga peaks korras see olema.


dellu - 18.09.12 22:49

Pole äkki õige teema, aga reeglitega vähe üle ei pinguta?

Sai tehtud teema varuosade alla, auto juppideks.

Nüüd siis selline ilus kiri postkastis:

Tere

Postitus on kustutatud, kuna see ei sisaldanud reeglites nõutavat infot!
Müügi puhul HIND kohustuslik!

Meeskond.

PS: Käesolevale teatele ei ole võimalik vastata

Mille hinna ma sinna pean panema, kõigi miljoni jupi, mis autol küljes?


Ardo - 18.09.12 23:06

Mina kustutasin su postituse. Kui reeglites on kirjas, et HIND on kohustuslik, siis nii ka on. Paljud kasutajad suudavad pea terve auto jupid ära hinnata. Tegelikult on nii, et sina tahad varuosi müüa, seega näe vaeva ka natuke.

E: Oleksid sa SELLE lehe korralikult läbi lugenud. Poleks ka siin postitust praegu.


Dr.Rammstein - 19.09.12 07:08

Teinekord on lihtsalt nii, et kirjutad pika teksti ära ja midagi jääb ikka kahe silma vahele ning siis tuleb kiri et kustutatud ning tuleb uuesti peale hakata,

Selle kustutamise asemel võiks hoiatuse teha, ning kui seda ei järgita siis toimub kustutamine

Mina isiklikult teen koopia enne igat postitamist, et ei peaks seda vaeva pärast uuesti nägema


Ardo - 19.09.12 08:09

Tsitaat:
Algselt postitas: Dr.Rammstein
Teinekord on lihtsalt nii, et kirjutad pika teksti ära ja midagi jääb ikka kahe silma vahele ning siis tuleb kiri et kustutatud ning tuleb uuesti peale hakata,

Selle kustutamise asemel võiks hoiatuse teha, ning kui seda ei järgita siis toimub kustutamine

Mina isiklikult teen koopia enne igat postitamist, et ei peaks seda vaeva pärast uuesti nägema


Kas te tõesti arvate, et neid mittekorrektseid kuulutusi on 3? Neid on päevas 50 ja kui nüüd hakata hoiatusi tegema, siis on see number automaatsel kahe kordne, mida peab jälgima.

Ühesõnaga, foorum ei ole müügi eesmärgil tehtud. Ja kui keegi tahab seda head tasuta hüve kasutada raha teenimise eesmärgil, siis tuleb ka vaeva natuke näha ja samas all servas postita nupu kõrval on võimalus nagu "postituse eelvaade".


dellu - 19.09.12 08:10

Üheski teises foorumis pole sellist lollust, et juppidena müües peab hinna panema, aga pole probleemi, saab tehtud.


indro - 19.09.12 08:19

Tsitaat:
Algselt postitas: dellu
Üheski teises foorumis pole sellist lollust, et juppidena müües peab hinna panema, aga pole probleemi, saab tehtud.

Keegi ei nõuagi kogu auto ulatuses hinnakirja koostamist aga vähemalt 10-20 jupi/detaili hind peaks kuulutuses olema välja toodud. Lollus või mitte aga sellised need reeglid on ja hetkel küll ei näe ma ühtegi põhjust miks neid muutma peaks. Kui inimene tahab siin midagi müüa, siis tuleks selle heaks ennast natukene ka liigutada.


dellu - 19.09.12 08:55

No reeglites pole küll sõnagi, et vähemalt 20 jupi hind peab välja olema toodud, on ainult rida "hind". Panin rea hind, aga taaskord kustutati kuulutus ära.
Vaatame mis saab kuulutusega, kus ilusti 20 asja hind on välja toodud.
Huvitav on see, et teine aprilli lõpus tehtud kuulutus jäi modedele näppu kohe siis, kui eelmise teema kohta (mis kustutati) küsimuse esitasin. Siis kustutati koheselt ka see. Minul käivad need hinnad küll pigem tuju järgi kui et mingil hetkel kirja saab. Ei tegele ka otseselt varuosade äriga, lihtsalt teatud doonorite teemadel on neid üle jäänud (näiteks mitte küll siin foorumis, aga VW klubis paar passatit, millede mootorid on mu Corrado aiste vahelt läbi käinud).


indro - 19.09.12 09:01

Tsitaat:
Algselt postitas: dellu
No reeglites pole küll sõnagi, et vähemalt 20 jupi hind peab välja olema toodud, on ainult rida "hind". Panin rea hind, aga taaskord kustutati kuulutus ära.
Vaatame mis saab kuulutusega, kus ilusti 20 asja hind on välja toodud.
Huvitav on see, et teine aprilli lõpus tehtud kuulutus jäi modedele näppu kohe siis, kui eelmise teema kohta (mis kustutati) küsimuse esitasin. Siis kustutati koheselt ka see. Minul käivad need hinnad küll pigem tuju järgi kui et mingil hetkel kirja saab. Ei tegele ka otseselt varuosade äriga, lihtsalt teatud doonorite teemadel on neid üle jäänud (näiteks mitte küll siin foorumis, aga VW klubis paar passatit, millede mootorid on mu Corrado aiste vahelt läbi käinud).

Selliste irooniast pakatavate kuulutustega (nagu see viimane on) kaugele sa küll siin ei jõua. Mõtle kiiremas korras vähemalt 10-le erinevale jupile/detailile hind või edaspidi puudub sul üldse postitamise võimalus. Kui ei suuda müüdavale kaubale hinda määrata, siis järelikult on see tasuta, nii lihtne asi ongi.


cigaro - 19.09.12 09:30

Kas keegi volitustega isik saab selle teema ära kustutada, et saaksin uue samasuguse teha? Kogemata määrasin müüduks, kuigi tegelikult ei ole, aga tagasi ka muuta ei saa. Ja kustutada ka ei saa.


indro - 19.09.12 09:32

Tsitaat:
Algselt postitas: cigaro
Kas keegi volitustega isik saab selle teema ära kustutada, et saaksin uue samasuguse teha? Kogemata määrasin müüduks, kuigi tegelikult ei ole, aga tagasi ka muuta ei saa. Ja kustutada ka ei saa.

Tõstsin teema arhiivi ära, nüüd saad uue teha.


cigaro - 19.09.12 09:33

Tsitaat:
Tõstsin teema arhiivi ära, nüüd saad uue teha.

Tänud!


freeser - 23.03.13 19:11

Miks on nüüd nii, et kui pilt lisada, siis viskab kohe pildist ülespoole? Teine asi oleks see, et enda müügi kuulutust võiks ikka saada kustutada mitte ma ei pea ootama kuni keegi mode otsustab selle lõpuks kinni panna.


indro - 23.03.13 19:16

Tsitaat:
Algselt postitas: freeser
Miks on nüüd nii, et kui pilt lisada, siis viskab kohe pildist ülespoole? Teine asi oleks see, et enda müügi kuulutust võiks ikka saada kustutada mitte ma ei pea ootama kuni keegi mode otsustab selle lõpuks kinni panna.

Pilti puudutavast küsimusest ei saa hästi aru, seleta paremini? Kui igaüks saab suvalisel ajal oma kuulutust Turu all kustutada, kuidas see 7 päevane uuendamise keeld siis töötaks? Teen täna kuulutuse, homme kustutan ära ja teen uue, ülehomme jälle samamoodi ning kuulutus on koguaeg uus. Lisaks ma ei saa aru miks moderaator peab mingi teema kinni panema kui kuulutuse juures saab valida "Müüdud" staatuse?


freeser - 01.05.13 18:06

Okei üritan nüüd paremini seletada.

Kui lisada pilt, siis ei saa kirjutada pildi lõppu vaid viskab algusesse tagasi. Pmst kui ennem lisasin pildi viskas kohe pildi lõppu, et kui enter-it vajutasin sain ühe rea allapoole, nüüd aga viskab kohe pildi algusesse. Märkisin sulgudesse ära kuidas praegu ja ennem oli. Kui ikka segane, siis paremat seletust ma ei oska enam öelda :)

(nüüd)
[img]http://[/img](ennem)


indro - 01.05.13 19:34

Tsitaat:
Algselt postitas: freeser
Okei üritan nüüd paremini seletada.

Kui lisada pilt, siis ei saa kirjutada pildi lõppu vaid viskab algusesse tagasi. Pmst kui ennem lisasin pildi viskas kohe pildi lõppu, et kui enter-it vajutasin sain ühe rea allapoole, nüüd aga viskab kohe pildi algusesse. Märkisin sulgudesse ära kuidas praegu ja ennem oli. Kui ikka segane, siis paremat seletust ma ei oska enam öelda :)

(nüüd)
[img]http://[/img](ennem)

Kuna selles osas ei ole foorumi koodi aasta või rohkem muudetud, siis ei oska kahjuks kommenteerida milles asi.


kps - 02.05.13 07:46

Piltide ja linkide lisamise nuppude taga peituv kood käitub erinevate veebilehitsejatega erinevalt. Ise olen täheldanud, et Internet Explorer töötab korrektselt, aga näiteks google chrome teeb mingeid veidrusi ja ka Opera toimetab kuidagi oma heaksarvamise järgi. Pole sellele ka suuremat tähelepanu pööranud, lihtsalt tähelepanek.


freeser - 02.05.13 10:30

Tsitaat:
Algselt postitas: kps
Piltide ja linkide lisamise nuppude taga peituv kood käitub erinevate veebilehitsejatega erinevalt. Ise olen täheldanud, et Internet Explorer töötab korrektselt, aga näiteks google chrome teeb mingeid veidrusi ja ka Opera toimetab kuidagi oma heaksarvamise järgi. Pole sellele ka suuremat tähelepanu pööranud, lihtsalt tähelepanek.
Ahsoo, vb jah chrome viga, testin õhtul.

EDIT: crome jah viskab algusesse ja mozilla toimib kenasti. :) Tänud igatahes, saab nüüd normaalselt pilte lisada :)


AK47 - 26.03.18 09:52

Palun tagasisidet, miks kustutati mu postitus ostu rubriigist?

Tagasisideks anti, et postitus ei vastanud reeglitele või ei sisaldanud miskit infot. Palun täpsustust mis info puudu oli või mis ei meeldinud?
Ostan Audi - pakuvad huvi kindlad mudelid, mis olid kirja pandud. Siiski ostan - hind oli kirjas 2500€ ja lisaks oli kirjas nii muuseas, et pakun vahetuseks bmw, kui kedagi üldse huvitab! Kas see oli kuidagi vale, et pakkusin ka nii muuseas bmw'd vahetuseks?!?!

Kui nüüd see häiris kedagi, siis palun mulle näidata reeglites koht, kus ma ei või ostu soovi puhul pakkuda teist marki masinat vahetuseks! Lugesin läbi reeglid - mitte sõnagi, lugesin läbi enne postitust kuvatavad reeglid - mitte sõnagi selle kohta! Lisaks teavitus väga halvasti tehtud - midagi ei seletata, miks kustutati. Suvaline genererik tekst sinna visatud...


Zoig - 26.03.18 10:01

Tsitaat:
Algselt postitas: AK47
Palun tagasisidet, miks kustutati mu postitus ostu rubriigist?


Kui soovid, võin selle kuulutuse teksti privas saata, saad vea ära parandada ja uue kuulutuse teha.

Tsitaat:
Algselt postitas: AK47 kuulutus
Kontakt: PM koos hinna/vahetuse huviga ning piltidega.

Tsitaat:
Algselt postitas: : Loe Enne Uue Teema Postitamist :

Autode müügi-, ostu- või vahetuse kuulutusele esitatavad nõuded.
10. Kontaktandmed (müügi puhul kindlasti telefoninumber, ostu puhul telefoninumber või e-posti aadress.)


priit - 26.03.18 10:02

Tsitaat:
Algselt postitas: AK47
Palun tagasisidet, miks kustutati mu postitus ostu rubriigist?

Tagasisideks anti, et postitus ei vastanud reeglitele või ei sisaldanud miskit infot. Palun täpsustust mis info puudu oli või mis ei meeldinud?
Ostan Audi - pakuvad huvi kindlad mudelid, mis olid kirja pandud. Siiski ostan - hind oli kirjas 2500€ ja lisaks oli kirjas nii muuseas, et pakun vahetuseks bmw, kui kedagi üldse huvitab! Kas see oli kuidagi vale, et pakkusin ka nii muuseas bmw'd vahetuseks?!?!

Kui nüüd see häiris kedagi, siis palun mulle näidata reeglites koht, kus ma ei või ostu soovi puhul pakkuda teist marki masinat vahetuseks! Lugesin läbi reeglid - mitte sõnagi, lugesin läbi enne postitust kuvatavad reeglid - mitte sõnagi selle kohta! Lisaks teavitus väga halvasti tehtud - midagi ei seletata, miks kustutati. Suvaline genererik tekst sinna visatud...


1. Auto mark (siin müüme/ostame ja vahetame ainult AUDISID!
Selline rida on täitsa olemas.
Ja kontaktandmed olid ka teie kuulutusest puudu!


AK47 - 26.03.18 10:30

Tsitaat:
Algselt postitas: priit
1. Auto mark (siin müüme/ostame ja vahetame ainult AUDISID!
Selline rida on täitsa olemas.
Ja kontaktandmed olid ka teie kuulutusest puudu!


Aga ma ju tahangi Audit osta... teise võimalusena pakun lihtsalt bmw'd vahetuseks. Ega ma siia bmw'd müüma ei tulnud.
Väga veider on keelata pakkuda vahetuskaubaks teist marki masinat, kui inimene siiski foorumile vastavat autot osta soovib. Saan aru, kui ma tuimalt oleks enda bmw müügi kuulutuse ülesse visanud.

Kontaktid - okey, mõistan ja saan aru. Teinekord lisan tel nr ka.

Tsitaat:
Algselt postitas: Zoig
Kui soovid, võin selle kuulutuse teksti privas saata, saad vea ära parandada ja uue kuulutuse teha.


See oleks tore.


Kuidas siis jääb - kas teist marki masinat võib pakkuda vahetuseks või ei? Siiski huvi on osta Audi!


mkb - 26.03.18 11:28

Tsitaat:
Algselt postitas: AK47

Kuidas siis jääb - kas teist marki masinat võib pakkuda vahetuseks või ei?


Ei.


AK47 - 26.03.18 11:34

Tsitaat:
Algselt postitas: mkb
Tsitaat:
Algselt postitas: AK47

Kuidas siis jääb - kas teist marki masinat võib pakkuda vahetuseks või ei?


Ei.


Veits imelik ei ole või? Kui on võimalus vahetada 1:1'le siis milleks seda keelata?
Sel juhul teen ettepaneku, et müügi osa all oleks ka eraldi alateema võõrastele masinatele, mida siis Audide vastu vahetada. Siis teen 2 kuulutust - 1 et ostan, teine et ostan ja vahetan :D Seni maani kui aga sellist teemat ei ole, leian et on veits kohatu keelata pakkuda muuhulgas ka vahetust.

Pealegi otsustage ära kuidas jääb... Hetkel saan aru, et Zoig'il ei ole probleemi mu kuulutusega, kui kontakt nr kirja panen.


Kivitare - 26.03.18 11:44

Algselt postitas: priit

Tsitaat:
1. Auto mark (siin müüme/ostame ja vahetame ainult AUDISID! Selline rida on täitsa olemas


Tsitaat:
Algselt postitas: AK47

Veits imelik ei ole või? Kui on võimalus vahetada 1:1'le siis milleks seda keelata?
Sel juhul teen ettepaneku, et müügi osa all oleks ka eraldi alateema võõrastele masinatele, mida siis Audide vastu vahetada. Siis teen 2 kuulutust - 1 et ostan, teine et ostan ja vahetan :D Seni maani kui aga sellist teemat ei ole, leian et on veits kohatu keelata pakkuda muuhulgas ka vahetust.

Pealegi otsustage ära kuidas jääb... Hetkel saan aru, et Zoig'il ei ole probleemi mu kuulutusega, kui kontakt nr kirja panen.


Ei ole imelik. See on AUDI foorum. Reeglid on lihtsalt sellised. Lepi sellega või müü/vaheta mujal. Otsustada pole midagi, kõik on ammu paigas. Vaata ülevalt poolt, tegin punaseks ka.