Foorumi logo

MMI 3G/3G+ navi uuendus
Unisol58 - 20.12.16 06:37

Tere,

Ehk on kellelgi pakkuda MMI 3G/3G+ Navi uuendus plaati/tarkvara? Küsisin ka esindusest, kuid 500€ navi uuenduse eest on natuke liiga palju.


praanik86 - 20.12.16 06:48

Foorumis sellest palju juttu olnud, otsing abiks.
Aga muidu selline lehekülg olemas https://a6retrofit.com/author/pandjarov/


Unisol58 - 20.12.16 20:48

Kaardi uuendamiseks on vajalik ka firmware uuendus. Järgmistele otsijatele link:
http://www.a5oc.com/forums/a5-general-q/111922-mmi-3g-navigation-6-a.html


PTC - 29.12.16 17:46

Tänud, väga abiks oli;


mmi3plus - 16.01.17 19:43

Sain juba 2017a navi kaardi :) MMI3GP peal juba töötab,MMI3G veel veits pusimist.Kui huvi on?


Unisol58 - 06.02.17 08:00

Tsitaat:
Algselt postitas: mmi3plus
Sain juba 2017a navi kaardi :) MMI3GP peal juba töötab,MMI3G veel veits pusimist.Kui huvi on?

MMI 3G 2017 kaartidest oleks täitsa huvitatud.


OttOlesk - 07.02.17 15:54

Tsitaat:
Algselt postitas: mmi3plus
Sain juba 2017a navi kaardi :) MMI3GP peal juba töötab,MMI3G veel veits pusimist.Kui huvi on?

Kas 2017 kaartide jaoks piisab K0783 või tahab uuemat? 2016 töötab K0783 peal ja K0900 kaotab emergency updatei ära. Selle tõttu ei ole uuendanud sinnani veel.


mmi3plus - 07.02.17 18:36

Tsitaat:
Algselt postitas: OttOlesk
Tsitaat:
Algselt postitas: mmi3plus
Sain juba 2017a navi kaardi :) MMI3GP peal juba töötab,MMI3G veel veits pusimist.Kui huvi on?

Kas 2017 kaartide jaoks piisab K0783 või tahab uuemat? 2016 töötab K0783 peal ja K0900 kaotab emergency updatei ära. Selle tõttu ei ole uuendanud sinnani veel.


Aga mida sa emer up.... teed ikka nii väga teed? :)
K0783 pole tegelikult proovind,K0900 saab SIM ja BT korraga paraleelselt tööle panna, muidugi juhul kui SIM üldse on :)
257ga veel pusin, vast nv saab tehtud :) kui aega on ;)


OttOlesk - 07.02.17 18:49

Tsitaat:
Algselt postitas: mmi3plus
Tsitaat:
Algselt postitas: OttOlesk
Tsitaat:
Algselt postitas: mmi3plus
Sain juba 2017a navi kaardi :) MMI3GP peal juba töötab,MMI3G veel veits pusimist.Kui huvi on?

Kas 2017 kaartide jaoks piisab K0783 või tahab uuemat? 2016 töötab K0783 peal ja K0900 kaotab emergency updatei ära. Selle tõttu ei ole uuendanud sinnani veel.


Aga mida sa emer up.... teed ikka nii väga teed? :)
K0783 pole tegelikult proovind,K0900 saab SIM ja BT korraga paraleelselt tööle panna, muidugi juhul kui SIM üldse on :)
257ga veel pusin, vast nv saab tehtud :) kui aega on ;)

Väidetavalt K0900 ei pidanud midagi eriliat juurde andma K0783-le peale selle, et emergency update kaob ära. Selle tõttu ei hakanud edasi minema, kuna 2016 kaardid töötavad K0783 peal.
SIM ja bluetooth töötavad K0783 peal ka mõlemad juba.


mmi3plus - 07.02.17 19:02

Kas ka Sim ja BT korraga?


OttOlesk - 07.02.17 19:13

Tsitaat:
Algselt postitas: mmi3plus
Kas ka Sim ja BT korraga?

Ma nüüd olen segaduses... :D
Bluetoothi kasutan helistamiseks. Eraldi SIM kaarti Navi jaoks. Toimivad samaaegselt.


mmi3plus - 07.02.17 19:15

Tsitaat:
Algselt postitas: mmi3plus
Kas ka Sim ja BT korraga?


Meelde tuli :) Hüppasin ju 770pealt 900peale kuna 783e ametlikult tehase listis polnud,seega see jäi mul vahele.Nad vahest lasevad midagi paranduseks välja, siis tõmbavad jälle maha ja jäävad vanema versiooni juurde.


mmi3plus - 07.02.17 19:17

Tsitaat:
Algselt postitas: OttOlesk
Tsitaat:
Algselt postitas: mmi3plus
Kas ka Sim ja BT korraga?

Ma nüüd olen segaduses... :D
Bluetoothi kasutan helistamiseks. Eraldi SIM kaarti Navi jaoks. Toimivad samaaegselt.


Jep, täpselt seda ma mõtlesingi :) 770 puudus see võimalus :( Nüüd vist said aru, miks ma 783 kohta sedasi küsisin ;)


OttOlesk - 07.02.17 19:50

Jep. Aga ma siia hetkel ei hakka värskendama kaarte, kui ilma softi uuenduseta seda teha ei saa. Viimase aasta jooksul ei ole vast olulisi teid juurde ehitatud. C6 Naviga oli see teema, et Special Destinationid täienesid iga aastaga, aga 3GP puhul on niikuinii Online Search valikus, mis annab laiema otsingu vabaduse.


Jann - 19.02.18 18:39

Lõpuks saabus hetk, kui tuli tõsine tahtmine oma Allroad ka ära uuendada 2018a. kaartide ning softiga.


https://static1.album.ee/files/1191/8/orig_29777025_tpH4.jpg

Eriline tänu GunnarK ( tead ise, mille eest), pealinna kandis soovitan soojalt...
Kui Viljandi kandis huvi sama teha, võib mulle kirjutada.

Igaljuhul asi töötab 5+, uuendada tuleb muidugi ka MMI, ajakulu kokku minimaalselt 3 h.


Gunnark - 19.02.18 18:49

Pole tänu väärt Jann, nüüd saad kasutada värsket abi, et otse pealinna jõuda:D


OttOlesk - 19.02.18 18:53

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Lõpuks saabus hetk, kui tuli tõsine tahtmine oma Allroad ka ära uuendada tuttuutele 2018a. radadele.

Eriline tänu GunnarK ( tead ise, mille eest), pealinna kandis soovitan soojalt...
Kui Viljandi kandis huvi sama teha, võib mulle kirjutada.

Igaljuhul asi töötab 5+, uuendada tuleb muidugi ka MMI, ajakulu kokku minimaalselt 3,5-4 h.

Enam ei mäleta mis põhjusel, aga ma jäin ise MMI 783 peal pidama, sest edasine uuendamine ei pidavat midagi vist juurde andvat. Kas 783 peal uued kaardid enam tööle ei lähe? Päris pikalt on 6.24.2 arvutis olnud, aga ei ole viitsinud uuendada, kuigi see pidavat 783 peal küll töötama. Hetkel on peal 6.22.4.


rs156 - 15.03.18 14:59

Kui uuendate ka MMI-d, kas see mingit funktsionaalsust lisab ka või mingit märgatavat vahet? Enda omaga probleeme ei ole, seega ei oska nüüd mõelda, kas tahaks uuendust või ei.

Tore oleks mingit patch notes logi näha või miskit :D


OttOlesk - 15.03.18 15:06

Tsitaat:
Algselt postitas: rs156
Kui uuendate ka MMI-d, kas see mingit funktsionaalsust lisab ka või mingit märgatavat vahet? Enda omaga probleeme ei ole, seega ei oska nüüd mõelda, kas tahaks uuendust või ei.

Tore oleks mingit patch notes logi näha või miskit :D

Minu kogemuse põhjal (kuni 783 versioonini) oli see, et juurde tuli Connect (ei leia kasutust minul) MMI menüüsse ja funktsioon, kus saan telefoni bluetoothi handsfreed kasutada ja samal ajal on MMI-s teine SIM kaart interneti jaoks (navi google earth ja online search näiteks). Varem oli kas üks või teine ainult. Aga pole teadlik, mis edasistes versioonides uut on.


SilverL - 15.03.18 17:06

Mitte midagi nähtavalt uut seal pole peale 783me.


meha - 18.04.18 07:07

Tere,

Lisan siia teemasse oma mure. Asi selles, et menüüst on Saksamaal mingite uuenduste ajal ära suudetud kaotada inglise keel. Menüüs valiku annab aga seda valides muutub kõik aga poola keelseks. Kõik ülejäänud keelevalikud on ilusti paigas ja õiged. Sain küll juba infot, et Tallinnas saab asja korda ilmselt, aga on ka Lõuna-Eesti pool keegi, kellel mõistus ja jõud asjast üle käiks? MMi 3g on autol peal ja auto 2010 a6 Allroad.


Gunnark - 18.04.18 07:14

Tsitaat:
Algselt postitas: meha
Tere,

Lisan siia teemasse oma mure. Asi selles, et menüüst on Saksamaal mingite uuenduste ajal ära suudetud kaotada inglise keel. Menüüs valiku annab aga seda valides muutub kõik aga poola keelseks. Kõik ülejäänud keelevalikud on ilusti paigas ja õiged. Sain küll juba infot, et Tallinnas saab asja korda ilmselt, aga on ka Lõuna-Eesti pool keegi, kellel mõistus ja jõud asjast üle käiks? MMi 3g on autol peal ja auto 2010 a6 Allroad.


Viskasin sulle uhe kontakti privasse, saab ilmselt aidata seal kandis!


rs156 - 18.04.18 15:50

Igaks juhuks mainiks juurde, et kui täpseid tagamaid ei tea, miks mingi versioon ametlikust listist sai maha tõmmatud siis pigem jääks viimase avaliku juurde.

Ehk olid mingid bugid sees ja tekitas probleeme :P


Lärry - 06.06.18 17:31

Kas ilma SIM pesata ka läbi BT või AMI saab andmeside MMI-sse, et Google Maps jms lahti teha? (MMI® navigation plus with MMI touch®)


OttOlesk - 06.06.18 17:44

Tsitaat:
Algselt postitas: Lärry
Kas ilma SIM pesata ka läbi BT või AMI saab andmeside MMI-sse, et Google Maps jms lahti teha? (MMI® navigation plus with MMI touch®)

Väidetavalt on võimalik AMI ja telefoni hotspotiga, aga tundub päris palju jebimist ja mingeid lisaseadmeid vaja. Googeldades annab erinevaid lahendusi, aga seda AMI varianti leidsin kiirelt kõige rohkem.
Äkki keegi foorumist on selle raja läbi käinud...

http://www.club-q5.ru/forum/showthread.php?t=4572


Lärry - 07.06.18 07:44

Tundub, et mõistlikum on telefonihoidja osta ja GoogleMapsi sealt vaadata, kui tarvis :D
Olin justkui midagi kuulnud Bluetooth SIM Access Profile (rSAP) asjast, mis laseb läbi BT ka andmesidele ligi, kuid võibolla sain asjast valesti aru.


martvaar - 07.06.18 10:28

Selleks, et saata andmeside MMIsse on sul vaja telefoni millel rSAP võimekus. Proovisin kunagi mingi Sonyga, vist oli M4 Aqua ja täitsa toimis.


kristen888 - 24.01.19 17:44

Äkki siin on kedagi targemat kes oskaks Audi A7 2011a navi uuendada ?
Tundub olevat keeruline protsess ja ma arvan et mul navi versioon sellest ajast kui auto tehasest välja tuli :D
Kindel pole aga eks vaatan lähipäeval üle, igaljuhul pooled tänavad kus sõidan pole seal olemaski.

Jään põnevusega ootama äkki keegi oskab aidata. :)


Jann - 25.01.19 03:16

Tsitaat:
Algselt postitas: kristen888
Äkki siin on kedagi targemat kes oskaks Audi A7 2011a navi uuendada ?
Tundub olevat keeruline protsess ja ma arvan et mul navi versioon sellest ajast kui auto tehasest välja tuli :D
Kindel pole aga eks vaatan lähipäeval üle, igaljuhul pooled tänavad kus sõidan pole seal olemaski.

Jään põnevusega ootama äkki keegi oskab aidata. :)


Eks siin ikka ole oskajaid. Pealinnas näit klubiline Gunnark. Viljandis võib minult küsida. Profiili kirjuta oma küla nimi ka, omal lihtsam.


kristen888 - 25.01.19 10:06

Olgu, ma tallinnast jah, eks ma kirjutan talle.
versioon on mul vist suhtelisen vana ma arvaks ?
Media version:
HN+R_EU_AU_k0770

8R0060884BK ECE 6.17.3


Martin82 - 25.01.19 13:32

Tsitaat:
Algselt postitas: kristen888
Olgu, ma tallinnast jah, eks ma kirjutan talle.
versioon on mul vist suhtelisen vana ma arvaks ?
Media version:
HN+R_EU_AU_k0770

8R0060884BK ECE 6.17.3


MMI wiki annab 6.17.3 - 2014


Black - 28.01.19 11:02

Omal olen ka moe pärast uuendanud, aga reaalselt sõidan ikkagi alati telefonist Waze'i järgi nii siin kui mujal Euroopas. Orig navisüsteemid (nagu ka PNA-de ja nutiföönide TomTom/Garmin/Navigon/iGo) tunduvad tänapäeval lihtsalt niivõrd arhailised. Liiklus-, kaamerate-, ja patrullideinfo on niivõrd oluliseks saanud. Lisaks alati up-to-date kaardid. Offline kaardiga läheks tänapäeval ainult ida poole.


rs156 - 28.01.19 11:30

Tuleb Blackiga nõustuda, otsisin isegi ühe-kaks foorumis liiklejat üles, kes asjaga tegelevad ning soovitati samuti kaarte mitte uuendada, kuna lihtsalt ei ole kasu neist nii võrra, ja varsti niikuinii jälle aegunud..

MMI enda uuendus, sellest vähemasti on suurema tõenäosusega kasu.

Kätt keegi ette ei pane muidugi aga 30-100 eurot maksta asja eest, mis on ka kõige uuemana ebameeldiv kasutada, no ei tea..


masuurik - 28.01.19 11:32

Lõpetasin ka mõlemal oma autol selle navikaardi uuendamise ära. Sõidan samuti ise igal poole wazega ja naine ka sai selle selgeks. Nüüd tasuks juba mõelda seda, kuidas see telefoni pilt saada ekraanile, kui pole Apple carplayd jne vidinaid.


Black - 28.01.19 11:58

Lisaks offline kaarditele ja liiklusinfo puudumisele on nii eelmine aastatuhat ka ilma puuteekraanita jog dial-iga tähekaupa sihtpunkti kokku lappimine. Ja ilma aadressita sihtpunktidest (näiteks "Alexela kontserdimaja") ei tea nad midagi.

Ma ausalt öelda ei viitsi isegi selle telefoni pildi suurele ekraanile saamisega väga tegelda, kuna telefon on niikuinii klaasi küljes hoidikus silma all (ja navi on tegelikult efektiivsem kasutada just nimelt portrait'is - landscape'i ainuke pluss on suurem klaver sihtkoha sisestamiseks). Pigem on suure ekraani juures üks parimaid funktsioone "off" nupp. Eriti pimedas sõites palju vähem valgusreostust. Autos videote vaatamine tundus minu jaoks põnev kuskil aastal 2004 äkki? Ja no kui väga vaja, võtad kindalaekast tahvli ja kasutad või annad kaasreisijale kasutada.

Vahepeal sõitsin mingi aeg MB W211-ga ja krdi hea oli, et sel oli tavaline maatriksekraaniga radioola (white in black kirjadega), mitte vaid raadiokanali nägemiseks mõttetut portsu valgust vastu nägemist viskav suur ekraan.


OttOlesk - 29.01.19 12:51

Maitse asi...

Kindlasti telefoniga saab täpsema tulemuse, aga mina kasutan päris tihti Audi navi isegi regulaarsetel otsadel ja sõitudel kus tean niikuinii kuhu lähen. Pigem ainult selle pärast, et mul omad kiiksud mis tõttu meeldib juhiseid head up displayga klaasil näha jooksvalt. Kaardid said viimati vist 2016 omad, aga saab hakkama. 2018 on ka arvutis olemas, aga uuendada ei ole viitsinud, kuna uutes piirkondades oluliselt ei liigu. Kui auto sain, siis olid 2011 kaardid, mis olid tõesti ajast ja arust. Firmware uuendusega saab telefoni bluetoothi kasutada ja eraldi SIM kaardiga saab neti autosse, et Google Earth sateliidi pildid kaardile alla laadida ja street viewd vaadata, mis on lihtsalt äge lisa, aga praktikas suhteliselt kasutu, kuna street view uueneb ka Eestis pigem harva. 300MB netipakett toidab igatahes asja ilusti ära ja online search annab sihtkohad nagu "Alexela kontserdimaja" ka kiiresti kätte (peaks google otsing olema vist??). Sihtkoha sisestamine sõidu ajal on ka lihtsam puutetundliku paneeli abil käigukangi kõrval, kuhu sõrmega tähti joonistada. Auto kordab igat tähte häälega järgi ja silmad saavad pigem tee peal püsida, kui õigekirja kontrollida.


Jann - 29.01.19 13:07

Tsitaat:
Algselt postitas: OttOlesk
Maitse asi...

Kindlasti telefoniga saab täpsema tulemuse, aga mina kasutan päris tihti Audi navi isegi regulaarsetel otsadel ja sõitudel kus tean niikuinii kuhu lähen. Pigem ainult selle pärast, et mul omad kiiksud mis tõttu meeldib juhiseid head up displayga klaasil näha jooksvalt. Kaardid said viimati vist 2016 omad, aga saab hakkama. 2018 on ka arvutis olemas, aga uuendada ei ole viitsinud, kuna uutes piirkondades oluliselt ei liigu. Kui auto sain, siis olid 2011 kaardid, mis olid tõesti ajast ja arust. Firmware uuendusega saab telefoni bluetoothi kasutada ja eraldi SIM kaardiga saab neti autosse, et Google Earth sateliidi pildid kaardile alla laadida ja street viewd vaadata, mis on lihtsalt äge lisa, aga praktikas suhteliselt kasutu, kuna street view uueneb ka Eestis pigem harva. 300MB netipakett toidab igatahes asja ilusti ära ja online search annab sihtkohad nagu "Alexela kontserdimaja" ka kiiresti kätte (peaks google otsing olema vist??). Sihtkoha sisestamine sõidu ajal on ka lihtsam puutetundliku paneeli abil käigukangi kõrval, kuhu sõrmega tähti joonistada. Auto kordab igat tähte häälega järgi ja silmad saavad pigem tee peal püsida, kui õigekirja kontrollida.


+1. Navi info, kiiruspiirangud, ACC ja öökaamera hoiatused HUD-i kaudu tumedamalt esiklaasile on parim minu meelest, keda värviline ekraan häirib, võib selle üldse kinni keerata. Mina keeran max tumedaks ja vaatan (pigem siiski kuulan) telekat tavaliselt.
Kui navi juba olemas on, siis olgu ka uus kaart. 18-19 vahepealne versioon jäi vahele, kuna lihtsalt ei näe mõtet 2 korda aastas uuendada. 2019a. kaart on nüüd väljas ja homme ka seljas. :P Muide, navi saab ka häälega juhtida, midagi ei pea näppima. Algul saab nalja aga täitsa toimib.


OttOlesk - 29.01.19 13:38

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Muide, navi saab ka häälega juhtida, midagi ei pea näppima. Algul saab nalja aga täitsa toimib.

Mõned korrad sai isegi proovitud seda, aga peale paari arusaamatust, hakkas kõrvalistmelt range keelav häiretoon tulema :D. Statistiliselt oma kogemuse põhjal saab soovitud tulemuse kiiremini häälkäsklusi vältides. Võib-olla teiste Audid mõistavad oma omanikke paremini kui minu oma.


miilits22 - 27.05.19 15:11

Ei leia kuskilt, et mis see töötav mmi3g viimane uuendus on. 6.26?


Unisol58 - 28.05.19 07:07

6.27.2


Jann - 28.05.19 09:23

Tegelt on 6.28.2


miilits22 - 30.05.19 18:40

Kes tallinnas oleks võimeline selle krempli ära uuendama? Mis versiooni kannatab siia peale lasta üldse?
HNav_EU_P0022_D1
8R0060884E_ECE 5.8.5


Typhome - 30.05.19 18:42

Tsitaat:
Algselt postitas: miilits22
Kes tallinnas oleks võimeline selle krempli ära uuendama? Mis versiooni kannatab siia peale lasta üldse?
HNav_EU_P0022_D1
8R0060884E_ECE 5.8.5


Võta ühendust kasutaja Gunnark, tema tegeleb sellega.

Minu autoteemast (seal on versioon kirjas):
Tsitaat:
09.04.2018 (ls 219028km): MMI 3G tarkvara (HNav_EU_P0022_D1 -> HNav_EU_K0257_6_D1) ja navi andmebaasi (2018a) uuendamine // Gunnark


miilits22 - 30.05.19 18:48

Tsitaat:
Algselt postitas: Typhome
Tsitaat:
Algselt postitas: miilits22
Kes tallinnas oleks võimeline selle krempli ära uuendama? Mis versiooni kannatab siia peale lasta üldse?
HNav_EU_P0022_D1
8R0060884E_ECE 5.8.5


Võta ühendust kasutaja Gunnark, tema tegeleb sellega.

Minu autoteemast (seal on versioon kirjas):
Tsitaat:
09.04.2018 (ls 219028km): MMI 3G tarkvara (HNav_EU_P0022_D1 -> HNav_EU_K0257_6_D1) ja navi andmebaasi (2018a) uuendamine // Gunnark

Vastused olemas, aeg vaja leida


AE - 06.08.19 17:27

Kas Tartu kandis ka saaks keegi selle uuendamisega aidata? Nagu aru saan siis ilma MMI upgrade'ita ei saa ka kaarte uuendada. Navi DVD olemas ja on aastast 2010, seega kaartide uuendamine oleks hea. Hea oleks SD kaardile panna, jääks plaadimängija vabaks.

Versioonid siis hetkel peal:
BNav_EU_P0022_D1
4G0919884F_ECE 5.10.5

Autoks A4 Avant aastast 2010