Foorumi logo

A4 b5 originaal kõlarite vahetus
audiboy - 14.06.07 17:32

Hei,

plaanis siis välja vahetada A4-s originaalmakk ja kõlarid. Ette paneks uued komponendid, taha pagassi subwoofri ning kõigile võimendi taha. Samuti plaan uksed katta pigimatiga. Panin mingi komplekti enda jaoks ka kokku, kuid kuna erinevate elementide ja võimudega eriti kogemusi ei ole, siis ehk targemad oskavad neid kiita või laita:

Komponendid: DLS R4 ja võimendiks neile Alpine MRP-T220. Komponentide puhul on määravaks nende suurus, sest originaalkõlarid on ees 4" ja uksepolstreid ei tahaks lõhkuma hakata.

Subwoofer: Alpine SWS-1242D ja võimendiks Alpine MRP-M352.

Makiks saab esialgu Pioneer DEH-P3590MP mis mul juba pikka aega kapipeal kasutult seisab.

Mida arvata sellisest komplektist?


Black - 14.06.07 19:54

Igati hea, 2 oomi peal sobib see woofrielement selle võimu taha kenasti. Eks 4-tolliste kompodega jääb midbassist küll väike ala katmata, kuid kui roppu SQ-d taga ei aja, siis on täitsa ok.


audiboy - 15.06.07 22:52

Tänud, ma ise ka natuke kahtlesin selles, et väike osa võib seal ehk katmata jääda aga eks proovib need siis ära :)


raunz - 16.06.07 20:20

Aga ma ei saa aru milleks Sa tahad just 4" mid-woofreid?
Miks mitte 5.25"? Need istuvad koos vaherõngaga suurepäraselt originaal kõlarite kohale. Vaja vaid siis vastavat vaherõngas audio poest (vist oli 80.-) või teed ise. Muidugi pead silmas pidama mid-woofri paigaldus sügavust, sest liiga paks ei mahu lihtsalt ära


audiboy - 18.06.07 23:33

Niipalju kui ma siit foorumist ka lugenud olen, siis mingil määral tuleb seal vist ikka ümberehitust teha. Teine asi mida ma kardan on see, et need kõlari katted on mõeldud 4" elemendi jaoks. Kui ma panen sinna taha 5,25", siis kas osa kõlarist ei jää lihtsalt polstri taha mängima?


raunz - 21.06.07 11:52

Mina panin endale Hertz DSK130, ei olnud mingisuguseid probleeme :) Need ei jää kattete taha.
Muidugi ise tead, lihtsalt ma arvan, et 5.25" on suurem valik, soodsama hinnaga ning ka kvaliteetsemad.


audiboy - 22.06.07 12:27

Ega sul mingeid pilte sellest paigaldusest ei ole? Ja millised need vaherõngad on mis sinna käivad? Hea meelega paneks sinna siis 5,25" kui sa ütled, et see nii lihtne on, sest seda ma usun ise ka, et nad paremat häält teevad :)


raunz - 22.06.07 12:56

Ei, autos enam pilte ei ole. Igastahes DSK130ned istusid suurepärasalt, muidugi pead silmas pidama kõlari paigaldussügavust, et see liiga suur ei oleks. Paljud on panud ka DLS R5A, mille paigaldus sügavus on 60mm ja need mahuvad (ise pole pannud, aga siin samas foorumis kirjas, kui endale otsisin sobivaid kõlareid siis uurisin) ehk siis kuni 60mm peaks vabalt minema.
Igastahes mina panin vaherõngaid on Sul igastahes vaja, kuna orig kõlarid on ju 3 auguga aftermarket 4 vastu. Ja ma ei tea, kas üldse ongi väiksemaid vaherõngaid kui 13cm/5.25".

Samas tsiteerides kasutaja ka4la't: "Natuke pidin neid orig kõlari kinnituskohti sealt eemaldama ja natuke lõikasin kõlarikatte tagant polstri auku suuremaks et element selle taha varju ei jäeks (osaliselt kipu jääma). Polstri oma kõlarikatted jäid puutumata."

Igastahes mina ei lõiganud midagi ja nii nad jäid, kindlasti on vast heli parem kui auku natuke suuremaks teha aga mina ise ei leidnud selleks vajadust.

Vaherõngad on aga mul laua peal ja kui soovid, teen õhtul pilte. Need võid osta Kadaka tee Audio City'st näiteks või kasvõi ise teha.


Imres - 22.06.07 17:48

räägi ka sellest, et kuidas uued kõlarid häält teevad. kas kasutad võimendit ja mis makiga tegu, originaal !?


badog - 25.06.07 12:08

13 cm kõlarid mahuvad a4 ukse sisse normaalselt...


raunz - 05.07.07 16:08

Mina müüsin omal Hertz'id maha ja tahan midagi paremat :P Tweetrid jätsin ma originaalid, kuna ma ei saanud originaale kuidagi moodi kätte ja päris jõuga ka ei julgenud kallale minna.
Aga makk ei olnud originaal ja kasutasin ka väikest võimendit, u 2x30W RMS.

Praegu mõtlen osta endale esialgu võimsamad mid-woofrid, arvatavasti midagi DLS'ilt ning siis teha ümber ka originaal kõlareitaskuid ja ka võimendi tuleks võimsam vaadata, vast mingi 2x60W RMS.
Eks kui midagi toimuma hakkab, teen pilte jms värke ka :)


raunz - 26.07.07 21:41

Kas keegi suudab leida inglis k õpetuse, kuidas A4 uksepolster ära käib.
Vajan seda eelkõige tweetrite ära võtmiseks. Seal oli kenasti näidatud, kuidas seda vahetada saab.


karla - 26.07.07 23:09

Tsitaat:
Algselt postitas: raunz
Kas keegi suudab leida inglis k õpetuse, kuidas A4 uksepolster ära käib.
Vajan seda eelkõige tweetrite ära võtmiseks. Seal oli kenasti näidatud, kuidas seda vahetada saab.


Seal midagi keerulist küll ei olnud. Uksepolster maha ja tagant saab kätte. Tweetrit hoiab pesas üks "metallklamber" mis jookseb risti üle tweetri tagumise poole.


audiboy - 27.07.07 22:30

Tsitaat:
Algselt postitas: ka4la
Tsitaat:
Algselt postitas: raunz
Kas keegi suudab leida inglis k õpetuse, kuidas A4 uksepolster ära käib.
Vajan seda eelkõige tweetrite ära võtmiseks. Seal oli kenasti näidatud, kuidas seda vahetada saab.


Seal midagi keerulist küll ei olnud. Uksepolster maha ja tagant saab kätte. Tweetrit hoiab pesas üks "metallklamber" mis jookseb risti üle tweetri tagumise poole.

Lammutasin ka mõni aeg tagasi oma ust ja sellist klambrit mul küll seal ei olnud. Tweeter oli põhimõtteliselt kinni 3 nagaga ning ümbritsetud veel mingi klaasiliimi taolise materjaliga. Tegin paar pilti ka sellest: tweeteri pesa: 1 - 2 - 3, tweeter: 1 - 2 - 3.


karla - 27.07.07 23:39

On jah teistsugune pesa tweetril. Ilmselt on siis B5 mudelil aastate(mul 98a) lõikes seda muudetud.


Imres - 28.07.07 07:27

minul selline tweeteri kinnitus, a4 96a

http://static1.nagi.ee/i/p/28/69/014328697abce8_l.jpg


karla - 28.07.07 08:53

Tsitaat:
Algselt postitas: Imres
minul selline tweeteri kinnitus, a4 96a


Selline on mul ka ja sellisest rääkisin. Siiski vaatan et ka audiboy postitatud pilte ja tundub see pesa ka samasugune. Ilmselt on temal see klamber putku pannud ja keegi käepäraste vahenditega tweetri tagasi kinnitanud.


raunz - 28.07.07 10:41

Tänan.
Sain vastuse ja ausalt öeldes tunduski, et see lihtsalt uuema oma.
Igastahes eks lammutan traadi kiskumisega edasi :)

Edit: Nii, nüüd garaazis tweetrite osa eraldatud, käibki lihtsalt küljest ära nagu audiboy piltidel ja traat tuli kätte 2s, ennem aga mitukümend mintut kiskumist ja ei mingit tulemust.
+ DLS T25 istub nagu valatult sinna pessa.

Samuti tundub vähemalt proovide järgi, et R5A mid-bass läheb ka midagi lõikumata oma kohale, ainuke jama, et mul vändaga aknad ning aken ei lähe enam lõpuni alla, ca 1-2cm jääb üles. See aga ei häiri mind :)


smi - 30.07.07 17:41

Edit: Lugesin kogu teema uuesti läbi ja sain oma vastuse :cool:


raunz - 30.07.07 22:14

Nii, nüüdseks on mul kaabeldus korda tehtud (mitte enam klemmilindilt) ning ka uued kõlarid ära installitud.
Seekord tegin ka natuke pilte.

Alustuseks akult + klemm maha.
Siis kiskusin oma toitejuhtme klemmilindilt ära ning juhe tervenisti autost välja. Selleks eemaldasin veelkord tagumised istmed, mis saatsin pessu, kuna nad niikuinii autost väljas :)

Et klemmilindini pääseda tuleb lahti keerata 4 8mm polti, 2 on kaitsmekarbikaane all ning 2 on vastavalt mõlemal pool rooli all.

Varem oli juhe klemmilindil NII ning kaitse juhijalgade juures kickpanelil NII.
Juhe täies pikkuses autost välja ning hakkasin kohta otsima, kust oleks kõige kergem see salongi viia. Siis märkasin kapotiavamis trossi. Võtsin siis ühe katkise ilukilbi traadi (kuna on piisavalt tugev), väänasin sirgeks ja tegin otsa tervaks. Selle torkasin sealt trossi juures olevast kummilutist LÄBI ja see tuli kenasti salongi. Siis traadi külge teipisin JUTHME, iigaks juhuks panin sellele paksemale kohale veel lukuõli, et libedamalt läbi tuleks ja siis tõmbasin traadi alt salongi ja oligi olemas. Kuna sinna nurka aga koguneb vett, siis igaks petteks lasin veel juthme ümber musta silikooni, kuigi see kummilutt peaks niigi vett pidama, aga parem karta kui kahetseda.
Kaitsme kinnitasin lihtsalt kahepoolse teibiga aku juurde vaheseina külge, ei tahtnud mingeid auke sinna puurima hakata.
Juhtme peitsin lihtsalt küljeliistude alla lükates ära, ei hakanud midagi lahti kiskuma ja selleks ei ole ka vajadust ja lõpuks oligi juhe PAGASSIS.


Lisaks sai veetud teine paar RCAd kaablit, samamoodi nagu toitejuhet, lävepaku alt, ainult muidugi teiseltpoolt autot koos kõlarijuhtmetega. Kõrvalistuja poolel oleva crossoveri pildilt on ka seda näha, kust jookseb eelnev punt RCA+kõlarijuhtmed ja lisaks uus RCA kaabel.

Peale seda sai ettevõetud siis DLS R5A paigaldus.
Uksepolstrite kohta on siin piisavalt juhendeid, nii et ei hakka seda kirjeldama, see on lihtne. AInuke asi, mis võib probleeme valmistada on käepideme juures oleva plasti ära võtmine, mis käib 1 kruviga lahti ja seejärel lihtsalt ettevaatlikult jõuga
ära tõmmates, mille alt tulevad välja veel 2 kruvi.
Kui ma ennem Hertze paigaldasin, siis mul ei õnnestunud originaal tweetreid kätte saada ning siis jätsin ma originaalid. Seekord aga soovisin ikka originaalid ka ära saada. Kuna lihtsalt seda traati tõmmates, mis siin eelnevalt postitatult piltidel näha on, ei saanud kuidgi lahti, meenus mulle, et nägin ühte juhendit kus oli see tweeter koos ukselingiga ära võetud. Ja proovisin - tuligi ära, nii nagu audiboy piltidelgi. Siis tuli ka traat väga kergesti ära ja uus tweeter istus nagu valatult sinna pessa. Siin on tweeter juba PAIGALDATUD
Siis sai originaal kõlar ära võetud ning pandud VAHERÕNGAS, mille alla lisasin veel nii igaks juhuks silikooni.
Siin on juba MID-WOOFER juba paigaldatud.
Siis tuli võtta ette kõlarijuhtmete vedamine uksest salongi. Sellega oligi kõige suurem jama. Kookisin selle kummiluti ukse vahelt eemale (see,kus sees originaal juhtmed jooksevad) ja sai hakatud juhtmega õngitsema. Kuna mul olid ennem ukse sisse tegelikult juba eraldi kõlarijuhe veetud, mis tuli pagassist võimu juurest, ei tekkinud mul sellega seekord probleeme. Teipisin siis samamoodi nii mid-woofri kui tweetri juhtme selle juhtme külge, mis pidi niikuinii salongi tulema crossoveritele ja sikutasingi teised juhtmed ära. Kuna tweetri juhtmel ei olnud pistikuid, nagu mid-woofril, sai ka need pandud. Kuna foorumist lugesin, et tuli ka lõigata ukseplekki ning olin valmis jamaks, et kõlar ei mahu ära aga ometigi mahtus suurepäraselt. Üks probleem on vaid nüüd - aken ei käi enam päris lõpuni alla, vaid u 1-2cm jääb üles, aga see ei häiri mind.
Siis tuli leida koht crossover'itele ja enne sai proovitud juhi jalgade üleval oleva kattekülge, mis oli niikuinii ära võetud. Kergelt teibiga kinni ja proovisin erinevaid asendid kuni leidsin sobiva koha. Crossi kinnitasin jällegi silikooniga NII ning küljelt jäi NII.
Siis kõrvalistuja poole crossi paigaldamine. Selleks tuli maha võtta kindlaegas. Küljepealt jällegi plaat maha, nagu juhipool kaitsmetel ning sealt kaks kruvi. Seejärel kindlaeka seest 3 KRUVI. Seejärel tuleb käsi kuidagmoodi sirutada kindalaeka-keskonsooli vahele, et kindalaeka valgustusel kaks pistikut lahti saada, mis osutus vägagi keerukaks, kuna see oli VÄGA kõvasti kinni. Kui see lahti, siis kindalaegas maha. Seal taga oli aga kõvasti ruumi ning crossoveri kinnitasin SIIA, samuti silikooniga. Kõige vastikumaks osaks kogu töö juures jäigi nende kahe pistiku tagasipanek, no mitte ei lähe, niivõrd rakselt ning see pesa, kuhu nad pidid minema, tahtis ka koguaeg ära kaduda. Lõpuks asi siiski õnnestus ja kindalaegas tagasi ja oligi kõik valmis :)

Loodan, et kellegil on sellest abi.


jaakk - 31.07.07 06:57

Kui ma nyyd õieti aru sain, siis sul oli probleeme kindalaeka valgustuselt juhtmete eemaldamisega? Kas sa seda ei proovinud, et kindalaeka seest eemaldada lamp ja lambi kljest otse juhtmed ära võtta või sain ma millegist totaalselt valesti aru.
Aga väga hea teema, endal sama töö varsti ees.


raunz - 31.07.07 10:27

Ausalt öeldes ei tulnud ma selle pealegi ning kui ma vahepeal vaatasin infot raamatust, kus oli see näidatud samamoodi, et küljepealt pistikud lahti. Lisaks ei tea ma veel, kuidas see pirn/klaas kindalaekast ära käib :)


jaakk - 31.07.07 10:40

Kruvikeeraja paned plastikklaasi ja kindalaeka vahele (seal selline prigu olemas) ja keerad käega 90 kraadi ja peakski eemalduma pirnipesa (valgusti) .
Kui me räägime ikka 1-st ja samast asjas (selleks, et pirni vahetada [kui pirn peaks läbi põlema] ei pea kindalaegast ennast kruvidega laiali võtma.

EDIT:
Pildimaterjal abiks http://www.agthompsonfamily.com/vw/Interior36.jpg


raunz - 31.07.07 10:49

Nii, väga hea, nüüd ma tean kuidas see ära käib. Ja prinile ma ei pääsenud küll tagant poolt ligi ja sellega ma ei vaevanud ka oma pead,et kuidas sinna ligi pääseb. Igastahes tuleb proovida, et kas nii saab. Kui selle klaasi tagant paistab 2 juhet koos valgete pistikutega, siis saab ära ka sealt.
Ega see pistikutega mitte midagi ülemõistuse ei olnudki, lihtsalt raskelt käisid ja ei saanud jõuga suruda ka.


jaakk - 31.07.07 10:53

Veidi OT-d

pirnipesast veel, et kes tunneb/arvab, et kindalaekas võiks rohkem valgust olla ja asendab edukalt 5w-se pirni 10w-sega siis võib suht kindel olla, et peale pooletunnis põlemist sulab pirnipesa ära (enda omaga on eelmine tarkpea nii teinud). Sellele pirnipesale on mingi klemm-lüliti teadus ka külge pandud ja see annabki järgi.


raunz - 04.08.07 11:34

Kas keegi oskab kommenteerida seda 16cm adapterit A4'le
On see mõeldud esiustesse ikka?


smi - 16.08.07 06:59

See kandiline ava meenutab kangesti ju tagaumisi kõlareid. Neil on selline kandiline ehitus natuke. Ja audiocityst öeldi mulle, et esiustesse ni suuri adaptereid neil ei ole.

Ehk ma arvan, et see on tagumiste aknalaual olevate kõlarite jupstükk.

Edit. ilmselt see ikka ei ole tagaumisele aknalauale mõeldud ju sest siis ta ei saaks avantile ja A3 sobida. :P Ja samas ei saa ta ka tagumiste uste oma olla, sest siis ta ei sobiks ju A3 sisse.

Karat aga äkki ongi esiuste oma. Aga hind on ikka üle mõistuse. nende paar peaks 100.- ringis maksma...


raunz - 27.08.07 15:18

Nii, sain SV Akustikast ka vastuse ja smi'l oli õigus, lähevad jah tagaaknalauale.


Kalju_Kindel - 02.09.07 21:21

a kuidas tagumisi originaal kõlareid kätte saada..tahaks vahetada vähe kõvemate vastu ....suht läbi on need juba,autok siis A4 ja kõllid aknalaual. Kas terve aknalaua peab lahtilammutama w?


audiboy - 02.09.07 22:18

Tsitaat:
Algselt postitas: Kalju_Kindel
a kuidas tagumisi originaal kõlareid kätte saada..tahaks vahetada vähe kõvemate vastu ....suht läbi on need juba,autok siis A4 ja kõllid aknalaual. Kas terve aknalaua peab lahtilammutama w?

Aknalaud tuleb eemaldada jah. Kinni peaks ta olema esimesest servast 2 või 3 tüübliga.


raunz - 02.09.07 22:29

No mina olen veel enne istmed ära võtnud.
Muidugi tuleb vahe sisse vist sellest, kas Sul iste käib alla või mitte. Mul ei käi ning seetõttu võtan ka istme ülemise osa ära. Ja ära tuleb lihtsalt enda poole tõmmates ja tõstes.


audiboy - 03.09.07 08:31

Tsitaat:
Algselt postitas: raunz
No mina olen veel enne istmed ära võtnud.
Muidugi tuleb vahe sisse vist sellest, kas Sul iste käib alla või mitte. Mul ei käi ning seetõttu võtan ka istme ülemise osa ära. Ja ära tuleb lihtsalt enda poole tõmmates ja tõstes.

No mul ka iste alla ei käi aga seljatuge polnud sellegipoolest tarvis ära võtta. Esimest serva sai natuke kangutatud, et need tüüblid lahti tuleks ja siis tuli ta sealt ilusti ettepoole tõmmates ära.


jaakk - 03.09.07 08:36

väikest OT-d aga allaklapitav seljatugi oli A4-l lisavarustus :)
Minu omal see "lisa" olemas :)


sitti - 27.10.07 11:08

kas neid a4 vaherõngaid pärnus ka müüakse ja mis hinnaga.


Razor - 16.11.07 13:39

Tere kõigile, mul on teile kusimus, et kus saab neid vaherõngad osta?


raunz - 17.11.07 16:00

Mine Kadaka teel1, seal on Audiocity, kust mina need näiteks ostsin.
Ja muidugi, alati võid need ise ka teha :)


Chuulo - 09.01.08 20:51

Mõtlesin kah endale uued kõllid panna ette ustesse.
Aga kuna finants on suht väike, siis mõtlesin teha asja nii, et jätta originaal tweetrid sisse ja osta aind 10cm midbassid ja panna need võimu taha. (tweetrid jätaks maki taha lihtsalt.
Kuidas see lahendus toimiks muidu? :P
Mõtlesin osta sellised DLS midbassid
Muide... neljakanaliga võim on olemas ja taga aknalaual/ega ustes kõlle pole.


raunz - 10.01.08 20:35

Noh, bassi saaksid juurde ja võid osta küll alguses vaid mid-bassid, et hiljem tweetrid lisada. Samas heli saad ikkagi paremaks arvestavalt, kui tweetri ka ikka vahetad.
Ja kui paned võimu taha, siis ma paneks juba orig.tweetrid ka võimu taha. Muidu juhtub see, et mid-bassi võimedab kõvasti üle ja tweetrid vaid pinisevad nagu sääsed. (Näit kui mul võimu polnud, siis kuulasin makilt vol 20-25, nüüd vol 5-12)

Lisaks soovitaks ma otsida lisa 350.- ja osta need: DLS R5 (ehk 250.- kallimad kõlarid + 100.- adapter) Paigaldus sügavas on niikuinii sama, nii et ma ei näe mõtet eelistada imepsisikesi R4si. Tõesti siis, kui ruumi pole, aga A4l on.
Usun, et vahe on seda hinda väärt. Kõlareid ju ei osta iga kuu uusi ;)
Endal mul on näiteks R5A'd autos.

Muidugi, mis võim Sul on?


Chuulo - 11.01.08 08:30

Võim on Magnat Classic360
Käis vahepeal juba mõte läbi ,et kui ostan siis ikkagi täiskomplekti..
Aga kui ma nad võimu taha panen siis pole vist neid filtreid vaja?? Võimust saab ju panna kõlareid mängima aind madalalt ja kõrgelt. Ja sel juhul kasutavad nad kõiki nelja kanalit.. ja siis ma ei sa supakat kuhugi panna ju :P
Kust ma saan neid vahe rõngaid, et 13cm kõlar ära mahutada sinna ja palju maksab. :)

Edit:
Seda DLS R5A komplekti ei jõua ju võim ära võimendada. R4 kompleti jaoks peaks võimust piisama küll :P
Ja äkki polegi just DLS kõige parem valik? :P


Tegelane5 - 11.01.08 11:03

Kui 94 dB tundlikkust on õige siis 40w võimust peaks küll ja enamgi veel olema. Pmtslt pole tõesti filtreid vaja aga kas sa saad ikka võimust low-passi 5000 Hz peale keerata bassikatele ja 5000 high passi kõrgetele? Kõrgetele oleks ikkagi hea konde vahele panna.
Btw kuidas need Dlsi midbassid toimivad ntks armatuuris ilma korraliku kastita?


raunz - 11.01.08 13:20

No kui Sa ei taha komplekti osta, siis jah pead võimust seaded paika sättima, KUI saad (kõrged-madalad), aga arvesta, et ilma filtriteta Sa ikkagi ei saa neid nii hästi paika.
Ja see võim toidab väga ilusti Sul R5A'd ära. Kompod ühendatakse tavaliselt ikkagi 1 kanali peale: võimust juhe filtrile, ja filtrist siis tweetrile ja mid-bassile. Näit minu autos. Sinu võim annab sellisel juhul 120W kanali peale, mis on täiesti paras. Vaja oleks 2x80W RMS, Sinu võim 2x120W@4Oom. Ideaalne :) Soovitav ongi võimendi natuke võimsam, kui kõlarite RMS, sest sellisel juhul ei ole võimendi viimseni põhja keeratud ja moonutusi pole karta. Ennem lased 40W RMS võimuga need kõlarid läbi kui 120W RMSga.

Ise alguses mõtlesin ka, et ostan eraldi mid-bassi ja tweetrid, aga kuna filtrid tuleks ka juurde osta, ei tasu see ära. Mina näiteks sain tutikad R5A'd 1800.- ;)

R5A autos koos vaherõngaga

Siin on vaherõngas kinnitatud orig kohta. On näha, et orig kõlar kinnitub vaid 3 kruviga.

Neid vaherõngaid saab näiteks Tallinnast AudiCity'st ja maksavad 100.- Vaherõngaid on Sul tegelikult vaja ka R4 jaoks, kuna Audi orig kõlar kinnitub 3 kruviga, kõik teised, mida müüakse aga 4ga. Lisaks mahub 13cm täpselt sinna.

DLS on minu teada üks paremaid hinna/kvaliteedi suhtega. Hertzist on igastahes üle :)

Ikkagi, Sul on piisavalt võimas võimendi, et R5Ad kogu komponendid ära toita, vabalt, ilma moonuteseta :)

Aga Tegelane5, mis kondet Sinu arvates vaja on tweetritele? :D Pead silmas ikka filtrit

Ja ustes toimivad ilma kastideta normaalselt (muidugi, see on suhteline), muidugi kastis mängiksid paremini, aga hetkel ei kurda. Armatuuri kohta ei oska öelda. On kogemusi 3-ribalisega, kus on midwoofer armatuuris ja mid-bass ustes, seal ei ole küll midagi halba öelda. Samas ustesse on ehitatud kastid 16.5cm kõlarite jaoks.


Chuulo - 11.01.08 13:38

Selge...
Üks SUUR AGA on. Nimelt pole mul plaanis selle võimu taha aind komponendid panna, vaid väike suppakas kaa.
Siis ei tule ühe kanali peale 120w vaid mingi 40-60w.
Supaka sildan kahe kanali peale ja kompod lähevad teise kahe peale.
Hea meelega paneks supaka teise võimu taha, aga selleks pole hetkel raha. :D

Ma ei saa ikkagi aru sellest:
võimul on 4 kanalit. Neid saab timmida nii: Low, High. ja siis oli mingi keskmine kaaa.
See keskmine on suht low.
Hetkel peast ei mäleta mis nubrid nende high, low ja keskmise peal olid - õhtul vaatan!
Millise ma pean siis valima kui ma kompod panen külge?? (filtri all ma mõtlesin crossoverit)


Tegelane5 - 11.01.08 13:45

Pmtslt niisugune 5 kHz pealt lõikav aktiivfilter on iga kell passiivfiltrist (nagu kompodega kaasa saab) parem. Sättimis võimalusi on kõvasti rohkem. Konde aga kaitseb natukegi ntks "mütaka" eest võimu sisselülitamisel-muidu läheks see kõik ju kõrgetesse. Vähemalt nii soovitatakse toa aktiivfiltriga kõlaritele.

Aga nagu näha pole kanalitega priisata ja jääb see variant ära.

High passiga ntks saaks u 50 Hz pealt bassid äralõigata midbassidelt.


raunz - 11.01.08 13:49

Ma nüüd ei tea kuidas Sinu võimul on, aga tavaliselt saab sättida küll sagedusi, aga see läheb kõiki kanalite peale. Kui Sul saab igat kanalit eraldi sättida, siis on ok.
Kui Sul saab vaid 4 kanalit korraga sättida, siis eriti head looma sellest ei tule - woofer mängib kõiki sagedusi ning kompod, ilma filtrita, ka kõike. Ehk selline variant ei ole parim. Muidugi, originaalist on see igastahes parem.
Muidugi võid osta eraldi filtreid, nagu soovitati, aktiiv, aga sellisel juhul läheb asi oluliselt kallimaks kui osta kohene kompelkt.

Vaata siit samast audio foorumis sticky teemasi, loe neid ja usu mind, see aitab.

Igastahes ikkagi kuulen mina esimest korda, et kondensaator pannakse kõlari ja filtri vahele.


Tegelane5 - 11.01.08 13:56

Ei, ei konde läheks võimu ja tweeteri vahele kui 1 võimu kanal oleks AINULT tweeterile ja teine AINULT mid bassikale.


Chuulo - 11.01.08 13:57

mul saab eraldi sättida kahte paari. :D
mitte kõiki


Tort - 11.01.08 13:59

Kas ma saan õigesti aru, et kõlarid on uksepolstri küljes? Need vaherõngad on küll pildi järgi peldikud. Ise vineerist saagida oleks õigem ma arvan. Üldse tundub see kuidagi ligadi-logadi värk olevat, mitte kõige jäigem. Eelmisse autosse ehitasin ka suure hoole ja põhjalikkusega DLS elementidega heli, sai hea küll. Audisse pole jõudnud, aga on kavas mingi aeg. Muide, tweetreid ärge alahinnake. Keskmise ja hea midbassi vahe pole üldse nii suur minumeelest, nagu keskmise ja hea tweetri vahe. Ja pool tulemusest sõltub installist :) Mida jäigem ja tihedam, seda parem. Aga hea teema muidu, tuleb kasuks.

Edit: ligadilogadi värk sellesmõttes, et a4 uks kui selline. Ma ei laida siin kellegi tööd sesmõttes... :D Paluks mitte valesti mõista ja kividega pilduda :)


raunz - 11.01.08 17:34

Keegi ei hakka pilduma ega midagi. Loomulikult saab installi palju paremini teha, sellest ei hakka rääkima. Ma tahan öelda seda, et see adapter on suhteliselt jäik, ei usu, et kui see vineerist teha, saab tulemus parem. Mina kinnitasin veel adapteri silikooniga ja mingit jäika liimi moodi asja panin ka. Samas võib igasugu mõeldavaid ja mõtlematuid asju sinna kõlari ümbrusesse toppida, et seda jäigemaks saada.

:DMuidugi, vaata ka seda :)

Siiani ei ole täheldanud vibreerimist, kõlar aga mühistab näiteks tuult küll jalagadele :D


Chuulo - 12.01.08 18:50

Nii mõtlesin siiski, et panen need R5A komponendid võimu taha.
Aga ma ikkagi ei tea kuidas peaks võimu taga neid asju timmima.
Mul suht vanakooli võim kah.
Tegin kaks pilti võimust:

http://img523.imageshack.us/img523/2184/sub2sg6.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/2765/subkanalidfq2.th.jpg

Saab selle võimu külge ühendada ültse??


Tort - 13.01.08 14:18

Tsitaat:
Algselt postitas: raunz

:DMuidugi, vaata ka seda :)

Siiani ei ole täheldanud vibreerimist, kõlar aga mühistab näiteks tuult küll jalagadele :D


Ma tean jah, et neile kaste ka tehakse. B4 puhul samuti vist suht levinud. Muidugi tore on see, et saab ka ilma. e39 bemm on selles suhtes näiteks täiesti õnnetu auto minuteada :). Ise teen ilma kastideta, aga proovin matiga uksed nii jäigaks saada, kui vähegi võimalik ja kleebin vilti ka ohtrasti. Eelmisele autole tegin rõngad paksust vineerist või siis liimpuidust, ma ei teagi, kuidas seda nimetada. Sai väga hea.

Küsimus ka, mõeldes oma eelseisvale tööle. Juhtmeid kerest ukse sisse saada on väga kõva günekoloogia või on ruumi kenasti? Originaaljuhtmed on kaka.


laur - 13.01.08 14:33

Timmid nii, et kompode jaoks lükkad selle lüliti Fulli peale. Levelist ilmselt saab Gaini muuta, st siis võimu ühtlustada maki volüümiga. Kanalite arvu paned ka seal vastavalt, mitu kõlli sa tahad panna ja kas sildad ka. Kui sildad siis paned 2 peale, saad kaks sillatud kanalit.
Ja kompodele paned ikka omad filtrid kah vahele, eelkõige juba sellepärast et sellel võimul kõrgete filtrit ei olegi, ja täisriba ei ole kah mõtet sinna sisse lasta. Niisiis jääb sul üks kanal veel mingi bassika jaoks kah.

A ja kui tahad bassikat ka panna siis sul ilmselt y kaablit, mis teeb ühe rca otsa kaheks, sest sul on seal iga kanali jaoks eraldi sisend ja kui sa ühte ei pane juhet siis välja sealt kah midagi ei tule.

Tsitaat:
Algselt postitas: Chuulo
Nii mõtlesin siiski, et panen need R5A komponendid võimu taha.
Aga ma ikkagi ei tea kuidas peaks võimu taga neid asju timmima.
Mul suht vanakooli võim kah.
Tegin kaks pilti võimust:

http://img100.imageshack.us/img100/2765/subkanalidfq2.th.jpg

Saab selle võimu külge ühendada ültse??


Chuulo - 13.01.08 15:59

aitähh sulle ;)
Y kaablid on olemas.
Eelmises autos olid selle võimu taga mul tagumised kõlarid ja suppakas.
Suppaka lasin paraku läbi. :P
Kuna varem pole kompodega kokkupuudet olnud, siis olingi suht juhmard sellel teemal..
Homme siis juhtmeid vedama ;)

Edit: nüüd tuli hoopis nii välja, et ostsin maki millel on 4 rca-d nüüd oleks vaja teist juhet ;)


laur - 13.01.08 16:34

Võid seda sama y kaablit kah kasutada. Ainus millest ilma jääd on vb bassika juhtimine. Kui sul on nii et üks rca väljund on subwoofri jaoks, või teine variant on et üks väljund on front ja teine rear. Aga vahet pole ju, milleks ikka esikõlle maha keerata..


Chuulo - 13.01.08 16:53

aga kas sellest y juhtmest heli kvaliteet ei muutu?


laur - 13.01.08 17:01

Ei, jaotad ühe kanali lihtsalt kaheks, et võim aru saaks et teises kanalis kah heli tuleb. Mõnel on nii et on üks sisend ja neli kanalit, mõnel on kaks sisendit ja neli kanalit. Kui seal teises sisendis midagi ei ole siis väljund on ainult kahes kanalis.


slaava - 29.01.08 17:58

lugesin siin teemat A4 esikõlarite vahetus. Jäi arusaamatuks kas paigaldussügavusega 60 mm kõlarid mahuvad siis sinna või mitte. üks väidab et ruumi on küll aga teine et aken ei lähe täiesti alla. Probleem on selles et mul el aknad ja kui ma panen sinna 60mm sügavusega dls R5-d kas need akna klaasi segama ei hakka. Aken läheb ikka täitsa alla?


badog - 29.01.08 19:44

nu mina installisin oma a4 need dls r5 ja aken käib nagu snagie :D ja kunagi oli mul veel 1 a4 ja sellesse installisin signati midwooferid 13 cm ja probleeme ei olnud... mul sellest installist siin kusagil mingi väike jutt ka vist olnud... igatahes minul probleeme ei esinenud... edu !!!


raunz - 29.01.08 20:11

Aga tee või tina, mina installisin ka DLS R5A, koos ostetud vahetükkidega, aga juhi aken lõpuni alla enam ei lähe :D Pressid, siis tunned, et mingi asi on ees ja natuke annab järgi. Ehk minu loogika järgi kõlar.
Kõrvalistuja oma aga läheb täitsa lõpuni alla.
Samas mina ei näinud ühtegi erinevust juhi vs kõrvalistuja polstril ega uksel, seetõttu ei tohiks vahet olla. Peaks tegelikult tõesti polstiri ükspäev lahti võtma ja vaatama.
Kuna mul õnnetuke vändaakentega, pole häirinud siiani.


lri - 03.07.08 16:28

Kust neid esikõlarite vaheadaptereid veel võiks leida, siinnimetatud Audiocity poes neid ei ole, Noores Tehnikus ka mitte.
Kui paksud need muidu on, saaks ise vineerist või millestki lõigata.


raunz - 03.07.08 18:00

Väga paksud ei ole, ca 3-4mm(oleneb kohast) ja vineerist on ikka parem tulemus kui plastist.


jaakk - 04.07.08 07:25

Mina soetasin just nädalapäevad tagasi Noortehnikust audi A4, B5 vaherõngad esiustele ja hind oli 275 kr.
Olemas ka puidust vaherõngad aga originaalkõlar asetseb nurga all, polstri küljes, niiet tasane vaherõngas ei sobi (ühe nurgaga on ainult vastu polstrit, ülejäänul on vahe sees), niiet ei näinud põhjust ise aretama hakata, kui spetsiaalne asi olemas.


jaakk - 04.07.08 07:32

Tsitaat:
Algselt postitas: jaakk
Mina soetasin just nädalapäevad tagasi Noortehnikust audi A4, B5 vaherõngad esiustele ja hind oli 275 kr.
Olemas ka puidust vaherõngad aga originaalkõlar asetseb nurga all, polstri küljes, niiet tasane vaherõngas ei sobi (ühe nurgaga on ainult vastu polstrit, ülejäänul on vahe sees), niiet ei näinud põhjust ise aretama hakata, kui spetsiaalne asi olemas.

http://www.nexxia.co.uk/Speaker_adaptors/images/SAK-1104.jpg Mul polnud küll kruve kaasas aga muidu samasugused.


raunz - 04.07.08 10:54

Tsitaat:
Algselt postitas: jaakk
http://www.nexxia.co.uk/Speaker_adaptors/images/SAK-1104.jpg Mul polnud küll kruve kaasas aga muidu samasugused.

Ja neid samu sai Audiocity'st ca 100.- :)


jaakk - 04.07.08 12:51

Seda nimetatakse vahendustasuks vms ;)


lri - 04.07.08 19:05

Tsitaat:
Algselt postitas: jaakk
Mina soetasin just nädalapäevad tagasi Noortehnikust audi A4, B5 vaherõngad esiustele ja hind oli 275 kr.
Olemas ka puidust vaherõngad aga originaalkõlar asetseb nurga all, polstri küljes, niiet tasane vaherõngas ei sobi (ühe nurgaga on ainult vastu polstrit, ülejäänul on vahe sees), niiet ei näinud põhjust ise aretama hakata, kui spetsiaalne asi olemas.

Tallinna noored tehnikud polnud sellistest adpteritest kuulnudki, rääkisid ka et tuleb ise saagida ja värki.

Kas ukse külge ei saa kinnitada?


jaakk - 04.07.08 19:52

Asja iva selles ongi, et vahe jääb uksepolstri ja kõlari vahele kuna originaalkõlari kinnitused on nii tehtud, et kõlar jääks ülessepoole suunatuna.
Saab ikka ise ka aretada, ma ühe tegingi ise.. 10mm vineerist rõngas, see kruvidega kinni + siis vahed lasksin silikooni täis, kuigi ilus ei jäänud aga mängis hästi, teist ei viitsinud teha, niiet vaherõngad poest parem osta.


RiderS - 04.07.08 19:59

me oleme tavaliselt teinud puidust rõngad, ning oleme ka paigaldanud 16,5cm kõlarid uste külge


raunz - 06.07.08 11:02

Tsitaat:
Algselt postitas: RiderS
me oleme tavaliselt teinud puidust rõngad, ning oleme ka paigaldanud 16,5cm kõlarid uste külge

Jaa ikka on saladus, kuidas see esteetiline välja hakkab nägema ja üldse kuidas ;) ?


RiderS - 06.07.08 11:50

kõlar jäi polstri taha, polster jäi nii nagu ta tehasest tuli. pole kyll parim varjant kuid oli vaja niimoodi teha. sai kõik ära tihendatud ning heli jäi hea.


jaakk - 06.07.08 14:35

Mõni pilt ehk tööst?


RiderS - 06.07.08 18:25

kahjuks pilte pole pakkuda, ei tule koguaeg meelde, et võiks pilti teha ning siis ei jõuaks tööd ka teha kui koguaeg kaameraga ringi käija.


uunp - 14.07.08 12:17

proovi nii: pane hea headunit(makk) ja kõik audi originaalkõlarid korraliku võimu taha ning kerge subwoofer ja asi suht ok. Sõber tegi nii ja võiks öelda, et väga hea säästuprojekt!:D
endal praegu S4-l samamoodi pandud ja ütleks et audi kõlarid nagu peakski võimu taga olema. väga hästi mängivad ja üllatavalt puhas..


raunz - 14.07.08 15:43

Samas kui Sa vaatad neid originaal kõlareid - mid-woofer on 4" ja RMS äkki 20W, siis minu arvates on mõttetu neile veel võimendi vahele panna. Enne ostaks võimendi asemel kasvõi uued kõlarid, mille paneks esialgu maki taha, kui võimu pole.

Muidugi ma ei väida, et võimendiga ei hakka orig kõlarid paremat häält tegema, aga lihtsalt kasutegur on väga väike.

Kuid eks see ole maitse asi - kes hindab kõrgelt kriiskavat heli, kes madalat jne.


lri - 14.07.08 17:15

Panin ka siinsete soovituste järgi DLS R5A kompod koos võimendiga, kuid kogu see ukse polster ja värk vibreerib ja pläriseb kaasa niiet tulemus ei ole küll see mida ma ette kujutasin.
Mis te selle polstrialuse porolooni moodi asjaga teinud olete, kas üldse ära visanud või on veel mingeid ideid? Endale tundub et see sahistab ka tuulega kaasa seal, kõige etem vist oleks see polstri külge kinni liimida?


raunz - 14.07.08 20:30

Minul on see polstrialune asi alles, peaks olema tolmukaitse.

Ja vibratsiooni ma küll uksest oluliselt ei kuule, pigem tunnen jalgadega. Mina küll ei kurda.
Muidugi on mul tehtud ustele täis nn naginaeemaldus, ehk kõik polstri osad mis kuhugi vastu lähevad, on pehme liimitava riidega üle kaetud. Samas ka enne seda ei plärisenud.

Äkki on Sul midagi lahti jäänud?


lri - 14.07.08 22:58

Maki RCA väljund oli "subwoofer" asendis ja seetõttu oli bass ilmselt liiga üle võimendatud, samas "rear" asendis hakkas subwoower ka kohe vaiksemalt mängima, (4kanaliga võimendi ja hetkel tuleb üks paar RCA juhtmeid taha) niiet ei teagi mis asend see õige oleks.
Hakkasin täna pigimatti panema ukse sisse ja auto oli just enne polstri mahakiskumist paduvihma käes seisnud. Ja mida ma näen, seesama porolooni moodi asi oli tagant (ukse väliskülje poolt) märg ja vesi jooksis mööda ukse välisplekki niredena alla. Seal kõlari juures on selles poroloonis just mingi auk niiet kõlari läbiligunemise oht on täiesti olemas, vildist ukse välispleki küljes rääkimata :s


Sten6611 - 23.07.08 18:08

Tere, küsimus selline plaan auto helisüsteemi uuendada aga kas oleks mõtekas osta ette uued kõlarid DSL -ilt (hetkel audi originaal kõlarid) või taha kõlarid osta (hetkel seal puuduvad need)?

Või üldse kui mõtekas oleks selline plaan et ette panen DLS R5A ,taha ustesse ka midagi analoogselt ja taha aknalauale 8' subwoofri. Esiuste kõlarid otse makist ja taga uste kõlarid läbi vöimu ja supakas ka läbi eraldi võimu.
Kas selline mõte on üldse loogiline ja mõtekas, või olen puhta segaseks läinud??:D

Tänan

Sten


raitt - 23.07.08 20:15

Parema tulemuse saad alati, kui ikka kõik kõllid lased läbi võimendi! :D ainult soovitus! :P


badog - 23.07.08 20:48

mina oma endisesse a4 installisin ainult ette DSL R5A ja pagassi suppar... kõik läbi võimude jne... enam vähem korralik isntall võimaluste piires ja jäin tulemusega rahule... alati olen roolis ja taguosa eriti ei huvita... bass kostus hästi... jne... neist esi ja tagu kõllideset palju juttu olnud... selles teemas mingil määral ja abiks otsing... mina langetasin otsuse ainult esimeste kõlarite kasuks... tol ajal...


raunz - 24.07.08 12:29

Täpselt.

Enne paneks veel tagumised kõlarid maki taha ja esimesed kindlasti võimu järgi, sest tagumisi kõlareid Sa ette tegelikult ei kuule, kui autos on ka woofer.
DLS R5A tahavad ka kindlasti võimendit, ühegi maki taga nad korralikult ei mängi.
DLS R5A koos woofriga ja mõlemale võimendi ja ongi olemas kõik, mida vaja.


Sten6611 - 24.07.08 16:51

Nojah, siis tuleb vaikselt mõtlema hakkata selle peale.
Et enem kui võimu ei ole ei ole mõtet ka DLS R5A ostma hakkata saan ma aru??:) See ajas plaanid natsa segi nüüd!!

Aga igastahes tänud teile vastamast


raunz - 24.07.08 16:55

Minu arvates küll jah, ilma võimuta ma ei kujuta ettegi kuidas need kõlarid mängivad. Lisaks on võimuta suur oht kõlarid lihtsalt läbi lasta.
Parem osta kõlarid, kogu veel raha ja muretse ca 2x50-80W RMS võim.


Tort - 27.11.08 23:21

Tere!

B5 ustest teeks juttu. See on minumeelest väga nõme, et ukse ehitus on selline, et kõlar on polstri küljes, mitte vaherõnga abil uksepleki küljes. Ma kardan ka, et see jääb vedel värk.

1. Siit ka küsimus, et kas keegi on uksepolstrit seestpoolt pigimatiga katnud? Kas polster mahub siis uksele peale ilusti? Ma arvan, et kui teeks polstri jäigaks matiga seestpoolt, siis oleks asjal vähe rohkem jumet.

2. Teiseks, millised vaherõngad ma peaks võtma, kas need mis jäävad otse või need, mis suunavad ülespoole veidi? Heli suhtes vahet pole oluliselt, aga kas mitte sirgete vahetükkidega ukse sisse veidi rohkem ruumi ei jää? Mul el.aken ja ei tahaks eriti, et vastu käiks. Midbasside sügavust ei saa hetkel mõõta.

3. Mismoodi on maki (gamma) originaaljuhtmestik lahendatud? Kas makist ukseni lähevad juba tweetri ja midbassi jaoks eraldi (originaalis hirmpeenikesed) juhtmed või läheb ukseni 1 paar ja sealt edasi jagab mingi tehasefilter signaali kaheks?

4. Makile on mõistlik vist üleminek osta, gamma-to-iso.


Tänud!


jaakk - 28.11.08 09:35

1) Ukse polster läheb väga tihedalt ukseplekile peale (need nö. uksepolstri kinnitusliugurid vms ongi selle jaoks, et ta tihedalt ligi tõmbaks- ehk sa ei saa panna vahele midagi- ikka pigimatt sissepoole uksepleki peale.
2) Originaalkõlaril on kõlari "kõrvad" ja kõlari äär plastikust ja ongi kohe nurga alla sätitud- ehk siis ka polstripoolne "vastus" on nurga alla timmitud- tavalist 13cm kõlli (sirge äärega) ei saa panna 1:1-le sinna, sellejaoks ostsin mina noortehnikust 275 kr vaherõngad (ilma nendeta ei saa normaalselt)
3) Makist tuleb ikka üks paar juhtmeid ukseni (ehk siis midbassini ja sealt edasi läheb tweetrini, juhtmele on vahele pandud kondekas).
4) Kui sa leiad kuskilt sellise adapteri siis oleks see parim lahendus jah- mul oli kohe originaalist ISO-d auto pool aga kuna sa tahad kõllijuhtmed niiehknaa välja vahetada, siis pole eriti vahet enam, sest originaaljuhtemed on tõesti hirmpeenikesed (k.a toitejuhe), sestap ehk olekski mõistlik võimendi pagassi ja võimendist uued juhtmed kõllideni, nii saad säilitada originaaljuhtmed hilisemaks ümber vahetamiseks.


Tort - 28.11.08 10:07

Suured tänud, jaakk! :)

Pigimati suhtes... Kas peale ukse välispleki (seestpoolt loomulikult) on seda võimalik kuskile üldse panna? Ukse sisemise pleki sellele küljele, mis jääb ukse sisse? Ma eeldan, et kui polstri siseküljele ei saa, siis ei saa ka ukse salongipoolsele küljele.

Mis puudutab neid vaherõngaid, siis ma kujutasin seda värki miskipärast veidi teistmoodi ette. Kui aga polster ongi juba nurga all, siis tõesti vahet pole ruumi mõttes. Rõngast on üleüldse ju vaja seetõttu, et aukude vahe on erinev eksole.

Õige jutt, kaabelduse vean tervenisti uue siis. Vana pistiku jätan alles kuskile armatuurisügavustesse.


jaakk - 28.11.08 10:18

loe seda teemat ja vaata seda pilti, siis saad aru, miks ei saa panna matti mujale.
http://i.ehow.com/images/GlobalPhoto/Articles/2059491/DSC00345_Full.jpg

Kõlari aukude vahe on erinev ja alljärgnevalt pildilt on näha, mis eesmäki vaherõngas täidab


http://www.nexxia.co.uk/Speaker_adaptors/images/SAK-1104.jpg


Ehk on ka sellest teemast kasu, kuidas polster maha käib- seda jobutust, mida sealne kodanik teeb, seda ära isegi võta mõttesse 13 cm kõlar on juba niigi imepisike, see nüüd 10cm-isega asendada :o sellepärast, et vaherõngast ei taha osta?? Ahjaa, originaalkõlar on veel 3 kruviga kinnitatud ja vaheadapter mudelinimi on SAK-1104


Tort - 28.11.08 10:57

Selge, nüüd saan aru, milline see uks seest on. Mul on riiulis ühed 16,5 midbassid olemas, ei hakka elusees mingeid väiksemaid panema. Eriti mingit ülisoundi saada ei loodagi, sest see uks on niivõrd lollaka ehitusega minumeelest, kaste aga tegema/ostma ei hakka midbassidele. Seega ei kisu ka klaasi ja kogu kupatust välja, vaid panen matti niipalju kui saab kogu selle krempli vahelt.


jaakk - 28.11.08 11:06

Reaalsuses sa ilmselt sinna neid 16,5cm panna ei saa, 1:1-le läheb ikkagi 13cm kõll sinna, probleem nimelt selles, et ukse pleki alumine serv on küllalt lähedal (juba 13 cm kõlli alumine serv läheb vastu) ja seda serva on seal liiga vähe, et seda lõigates saaks saaks vajaliku ava tekitada.
Sellepärast ongi kompromiss tehtud sinna- väiksem kõlar ja suunaga kuulaja poole, mitte otse.


Tort - 28.11.08 11:14

Mnjah, ma ei oska siin niimoodi spekuleerida, sest ma pole ise ust lahti teinud ja sisse vaadanud. Et miks 16,5 ei mahu, sügavuse mõttes või diameeter ei mahu ära sellesmõttes et sees jäävad mingid asjad segama?

Kui muidu ei saa, siis saab polstri salongi poolt ära lõhkuda ja kõlari uksest eemale tuua vahetüki abil. Ma ei näe eriti mõtet pisikese kõlari jaoks.


jaakk - 28.11.08 11:35

Diameetri suhtes just jah (nii parem, kui alumine serv) ja ava kuskohast heli salongi jõuab on niivõrd väike (vaata polstri pealt juba), et suur osa helist jääb ukse taha mängima, mis tekitab omakorda ebameeldiva kõrvamõju, nimelt uksepolster hakkab vibreerima ja pole kasu suure diameetriga kõlarist. Niiehknaa paned sa ju võimendi vahele, niiet vaata parem DSL-i kõrgema otsa 13cm kõlareid, mis mängivad oluliselt paremini, kui madala otsa 16,5 cm ja ilmselt ongi kesktee olemas.
Vahetüki kasutamisega ongi nii, et klaas ei liigu päris alla enam seljuhul.


Tort - 28.11.08 11:47

Lähen garaazi mingi hetk ja uurin asja. Proovin nii läheneda asjale, et paneks elemendi ukse sisse salongi poolt hoopis. Ei jää katte alla sellisel juhul. Eks paistab, mida välja mõtlen.


jaakk - 28.11.08 11:54

Ära sa sellist kurjustükki küll tegema hakka- niigi perfektselt askeetlik salong ja siis võõrkehana kõlarid :o pealpool.
Sellejaoks ehitatakse uued kõlarikastid ja ehitatakse kogu krempel selle külge.


Tort - 28.11.08 13:19

Mõõtsin, ei mahu. Mul on 6,5" elemendid aga vaja siis 5,25" ilmselt. Õudne lugu. See uksekarp on ka nii tobeda kujuga ja nurga all, et sinna tõesti peale midagi kerge vaevaga ei areta, mis ka silmale talutav jääks.

Edit: Ehitasin eelmisesse autosse ka kaheribalise, signati midbassid ja piilarites dls up1c kõrged, korraliku ja jäiga installiga, väga hea sai. Tweetrid läksid autoga minema aga midbassid jäid pihku, seda ma siin mõtlesingi. Mida soovitad ise DLS-ilt? Eelistan isegi seda firmat. Tweetrid olid küll fantast. Võtaks siis komplekti kohe mingil momendil, midbassid, kõrged ja filtrid ka. Ainult et ma ei kujuta ette, millised neist odavama otsa komplektidest ka kuulatavad oleks. Alla R5A on mõtet midagi vaadata? Krt säästuprojektist kipub jälle korralik tulema, nagu alati.


jaakk - 28.11.08 13:51

Niipalju kui mina teemasid lugenud, siis alates R5A-st on juba väga head asjad.
Endal on Hertz-i DSK130 aga siiani pole aega olnud ära installida kogu lahendust.


Tort - 28.11.08 13:59

Tsitaat:
Algselt postitas: jaakk
Niipalju kui mina teemasid lugenud, siis alates R5A-st on juba väga head asjad.
Endal on Hertz-i DSK130 aga siiani pole aega olnud ära installida kogu lahendust.


Hõmm, milline osa sul sellest installist teostatud on ja kui oled kuulanud, siis kuidas kommenteerid? Need Herzid on täiesti mõeldavad kusjuures. DLS on kaks korda kallim ja selle installi väärtus on nagunii kahtlane veidi, kuna kõlar on uksepolstri küljes mitte ukse sisepleki küljes. Eluks ajaks ei viitsi ehitada seda värki omale.


jaakk - 28.11.08 14:12

Mul pole mõtet installist senikaua rääkida, kuniks uued kõllijuhtmed, võimandi jms installitud.
Hetkel kõllid vahetatud ainult, veidi paremaks läks (just tweeter) aga makist ei hakanud midbassi osa paremini tulema pelgalt kõllide vahetusest, reaalne vahe ikka võimandi lisamisega.
Kõrgsagedus muutus oluliselt, kuigi Hertz-i tweetrite kohta öelda, et liialt teravad.


Tort - 28.11.08 14:19

Huvitav, kui keeraks tweetrid hoopis näost eemale armatuuri poole, kas siis saaks asja mahedamaks herzi puhul? Need dls-id olid sellesmõttes jube head, mahedad. Sõbrale ehitasime säästuka, signati odava otsa tweetritega, jäi päris jube ja kriiskav. Signati midbass on väga okei samas.

Muide, mina panen selle pulli mängima ilma võimuta alguses ja nii, et front on tweetrid ja back on midbassid. Rohkem jõudu head-ist ja saab ka reguleerida.

Edit: uurides veits karakteristikuid, siis see herzi komplekt midbass mängib alla kuni 60hz, dls kuni 55hz, signati H13 kuni 50hz. Paigaldussügavused vastavalt 52mm, 60mm, 62mm. See selleks, aga mind hirmutab kõige rohkem tweetritega auku astumine. Herzi komplekt u 1k eeki, signat koos T3 või T5 tweetritega aga ilma filtriteta u samapalju, dls-i kogu komplekt 2k.


raunz - 29.11.08 15:16

Jaak muidugi vastas ka, aga noh, ma vastan ka :D


1. Mina olen. Lisaks panin veel vilti üle terve uksepolstri. Asi jäi tihke aga mahtus peale küll. Kõige üllatavam on aga see, et minu kõrv ütles seepeale, et madalamaid helisi tuli palju vähem sisse kui varem, palja ukse ja palja polstriga. Muidu müra sai ka natukeme väikemseks, aga see tunne kestis ca 300m, siis kadus ära (eks asi oli ka selles, et ukse välisplekk oli juba tehtud pigimatiga).
Uksed on päris massiivselt rasked, isegi liigagi ja annab ka tuda - kõrvalistuja poolne uks on hakanud kergelt äravajumise märke näitama.

2. Vaherõngad peaks olema kerge nurga all, aga ruumi seal nagunii ei ole. Näiteks 60mm paigaldusügavusega kõlar jääb juhipool aknale natuke ette, oleks vaja u 1-2mm väiksemaks. Kõrvalistuja pool muret pole (ukseraami saab regulleerida, eks see sellest on tingitud). Samuti on kõlari suunatus vale, orig kohas on kõlar suunatud juhi jalgade poole, pedaalide suunas. Tegelikult tuleks teha üldse eraldi uksekastid kui tahad tõesti korraliku heli.

3. Ukse sisse tuleb üks juhe, tweetri juhe läheb orig .mid-bassi küljest. Mina vedasin uue jämedama juhtme ja jätsin vana orig puutumata, et saaksin soovi korral orig kõlarid taastada. Lisaks on A4l väga lihtne juhet ukse sisse vedada.


Muidu R5A'de puhul tunnen mina just puudust kesksagedusest, bassi on igate pidi piisavalt (woofer samuti), kõrgeid ka aga kesksagedus on puudu. Olen makist proovinud samuti igate pidi sagedusi lõigata aga oluliselt paremaks asja ei saa. Muidugi ma saan aru, et 2 ribane süsteem ei saa 3 ribase vastu, aga A4 puhul pole ilma suurema ümberehituseta see võimalik. Muidugi ise mõtlesin ehitada just uksekastid koos kesksagedus kõlariga ja tweetrid üldse A-piilarisse. Häda pärast kesksagedus vana tweetri kohale. 2 paar uksepolestreid on olemas samuti :)

Muidugi alguses, esimesed pool aastat kuni polnud paremaid süsteeme kuulnud, tundus R5A koos võimuga väga väga hea :)

DSK130 olid ka mu autos, kohe pool päeva, ma ei saa aru mis nendel viga oli aga minu arvates oli asi hullem kui orig kõlaritega.


Tort - 01.12.08 07:29

Tänud kaasa mõtlemast. Elusees ei hakka kaste tegema sellele autole ja sellessuhtes olengi veidi skeptiline, et pole nendel elementidel selle ukse sees nii suurt vahet, hõre värk ma kardan.

Äkki siiski oskad veidi täpsemalt öelda, mis sind Herzi puhul häiris.


jaakk - 01.12.08 09:07

DSK130 mängib sama lahjalt/hästi maki taga- sellepärast ma väga ei hõiskagi, et parem oleks, ilmselt võimendit kasutades on vahe tajutav- Hertzi membraan on suure ja kerge liikuvusega ja ilmselt tänu sellele hakkab väga kergelt ka makiga toites plärisema (reaalselt makk ei toida ära).


RiderS - 01.12.08 10:17

Tsitaat:
Algselt postitas: jaakk
DSK130 mängib sama lahjalt/hästi maki taga- sellepärast ma väga ei hõiskagi, et parem oleks, ilmselt võimendit kasutades on vahe tajutav- Hertzi membraan on suure ja kerge liikuvusega ja ilmselt tänu sellele hakkab väga kergelt ka makiga toites plärisema (reaalselt makk ei toida ära).


pigem on DSK liiga lahja ning hakkab kiiremini moonutama. DSK'd võimendi taha pole üldse mõtet toppida, ma arvan vähemalt nii.
DSK asemel ikka võtaks ESK, A4 makk paneb need üsna hästi liikuma, või siis hoopis Rainbow SLX230 Deluxe


Tort - 01.12.08 15:05

Aga Vibe SA50? Noores tehnikus on sooduspakkumine praegu. Paigaldussügavus 55mm.

Kui mul oleks raha panna selle alla 2k, siis ma võtaks dls-id ja asi mutt. Ei taha nii palju kulutada momendil. Signati midbassid olid küll head minumeelest, aga nad kurinahad veidi liiga sügavad, aken hakkab vastu käima.


raunz - 01.12.08 16:23

DSKd olid mul võimu taga, proovisin nii suure võimuga kui ka väikse võimuga (Vastavalt 2x280W kui ka 2x80W RMS). Vahet polnud, hakkas üliväikselt helitugevustel n-ö üle mängima, olenemata võimendi seadetest. Vot maki järgi ma ei proovinud neid, aga kui nüüd eelnevaid postitusi lugeda, siis äkki maki taga oleks nad just väga hästi mänginud.

Vastu käimine peaks olenema veel ka kõlari magneti
läbimõõdust ning nagu ütlesin ka ukseraami regulleeringust.
Minul käib juhipoolt kõlari magneti kummiluti vastu aken.
Juhipoolt ma tavaliselt akent lõpuni alla ei lasegi :) Ja kui lasen, siis aken läheb vastu ja lükkab midagi, igastahes jõnksuga läheb lõpuni alla küll. Lihtsalt on kuulda, et mingi asi läheb korraks vastu.

Muidugi mõne millimeetri võid võita vaherõngaste/orig kinnituse viilimise-lihvimise teel, heal juhul peaks +2-3mm juurde saama

Muidu DLS R5A peaksid saama alla 1700.- kätte küll, uued. Mina enda omad sain SR foorumi kasutaja Mossemeez kaudu :) Parjalt odavamalt kui poest ;)


kiin21 - 01.12.08 20:07

Ehita omale ukse sisse kast kui tahad puhast heli.Mida rohkem madalat eest tuleb seda parem.Praegu pole sellest sul haisugi.Sa võid neid kõlle ja võime vahetada ja paremaks midagi palju ei lähe.Läbi elatud;) edu


Tort - 01.12.08 20:53

Tsitaat:
Algselt postitas: kiin21
Ehita omale ukse sisse kast kui tahad puhast heli.Mida rohkem madalat eest tuleb seda parem.Praegu pole sellest sul haisugi.Sa võid neid kõlle ja võime vahetada ja paremaks midagi palju ei lähe.Läbi elatud;) edu


Aga seda ma ju räägingi, et see uks on juba oma ehituselt halb alusvara. Kaste ehitada aga ei viitsi. Nii ma mõtlesingi, et kui nagunii hea kõlar seal ideaalselt ei mängi, siis võiks ju mõistlikkuse piires veidi odavamad elemendid osta. Üldiselt ma midbassi ei kardagi niivõrd kui hoopis seda, et tweeter on halb ja lõikab kiledalt läbi kõrva.

Edit: Sinna istuvat valatult dls-i kõrged (nagu eestpoolt lugeda saab), neil sügavust 18 mm ja laiust tahavad 46 mm. Signati t5 aga 22 mm sügav ja diameeter 47 mm. Lähevad ära sügavuse poolest?


RiderS - 02.12.08 09:06

Kõlari paned polstri külge ning ukse sisse mängima, hea oleks kui lisaksin helisummutus matti dynamat extreme ning linerit, korralikult teha ning kõlarid hakkavad väga hästi seal ustes mängima.


Ott_S - 02.12.08 17:46

Ei tea mis mul valesti, aga ma pole absoluutselt rahul oma heliga. Ees siis DLS MS5komplekt, DLS RCA, DLS võim ja head on Becker. Ustes kõik pigitatud, aga ikka ei kannata mingit kriitikat see asi. Kes targem, võib aidata.


raunz - 02.12.08 20:43

Ausalt öeldes peale teiste süsteemide kuulamist võin ma ka sama öelda, midagi on nagu väga puudu ja ei kõla nii nagu peaks või võiks. Olen vahetanud maki, võimendit, kaableid, RCAd aga kasu ei midagi. Kõvasti parem kui originaal aga siiski midagi olulist on puudu. Lisaks on ka jama lahendus kõlar polstri, mitte ukse küljes.

Ise kahtlustan, et probleem on ikkagi kõlarite nurgaga. Näiteks kummardues ette keskele nii palju kui saab, muutub helipilt palju paremaks.

Muidugi Kiin21 oskab vast kõige paremini seda A4 asja kommenteerida.


Tort - 02.12.08 22:59

Mina arvan, et jamasid on kolm. Kindlasti ei ole see uks piisavalt tihe ja ega see paigutuski nendel kõlaritel hea ei ole. Niipalju kui mina vanast ajast mäletan, siis bass ei küsi eriti suunda, st. levib ruumis suht ühtlaselt. Seega midbassi puhul ei tohiks asetus NII kriitiline olla, küll aga tweetrite puhul. Mingitest peegeldustest ma ei räägi, aga a-piilarisse suunaga näkku ja kui peegelduseta siis silmade kõrgusele oleks asi tunduvalt parem ma arvan. Teiseks, minule meeldis kuulata nii, et parem pool oli pulga võrra kõvemaks keeratud, pilt jäi minule kuidagi mõnusam. Aegviidetest ma siinkohal ka ei räägi. Ja ilgelt hea oleks ka see, kui saaks tweetrite ja midbasside helitugevust eraldi reguleerida (mitte volume-ga aga settingutest). See on veidi teine jutt aga õe civicusse istudes keeran soundi alati paremaks endajaoks, ilma midagi raua osas muutmata (keegi teine krutib ka seda miskipärast ja täiesti mööda minumeelest, vale balance, heli pigem taga jne). Tegelt neljandaks pakuks ka crosside teemat, et äkki on midagi niivõrd valesti lõigatud, aga no kui need on komplektis, siis ei tohiks erilist jama olla. Võib proovida ka muuta, mine tea.

Niiet: hõre uks, halb tweetrite paigutus, halb reguleering. Soovitan kindlasti tweetrite erinevaid positsioone proovida (ajutiselt, teibi abil kasvõi) ja siis kuulata. Kui meeldib rohkem, siis ehitada püsivaks. Ka ukse sisemine külg tuleks võimalikult jäigaks muuta lisaks välisküljele. Sellepärast ma hakkasingi enda helivärki uurima sellest, et kas keegi on polstri siseküljele matti pannud ja kas mahub.


kiin21 - 03.12.08 17:12

Osad tweetrid on maru suunatundlikud ja nende õige suuna leidmine on paras peavalu.Omal sain tweetri heli paremaks mootori õli peale määrides ja neid nippe on veelgi mida teostanud veel ei ole(ärge järgi tehke sest võite vabalt enda oma rikkuda).Tweetrid võiks olla kas peegli kõrgusel v natuke veel üleval(lava kõrgemal).
Mid bassi suund sõltub süsteemist.Kui kasutada mid ranget eraldi siis ei pidavat see suunamine nii oluline olema mid bassil.
Kui aegviiteid ei ole siis kindlasti ja juhi pool nõks vaiksemaks keerata, muidu ikka suht jubedalt karjub ainult juhi poolt ja kõrvalistja pool nagu polekski midagi.
Võimendite kohta räägiks seda ,et alati ei ole need läikivad kallid võimud ka head.Mõningad vanakooli võimud teevad helis silmad ette ja hind on tunduvat parem.

Räägin seda mida targemate käest kuulnud olen
:D


Tort - 05.12.08 11:44

Siin küll teemaks kõlarid, aga makivahetuse teemas räägitakse pigem sellest, kuidas tagakõlarid ka tööle saaks uue mitteorig. makiga, mis mind üldse ei huvita.

Ma ei saa siiani aru, et kuidas krt ma selle 1din maki sinna gamma auku saan panna? Mul on auk, makk ja ütleme, et ka sahtel 1din maki ümber. Mis edasi? Kuidas see sahtel sinna fikseerida?


audiboy - 05.12.08 12:07

Tsitaat:
Algselt postitas: Tort
Ma ei saa siiani aru, et kuidas krt ma selle 1din maki sinna gamma auku saan panna? Mul on auk, makk ja ütleme, et ka sahtel 1din maki ümber. Mis edasi? Kuidas see sahtel sinna fikseerida?

Sahtlil on ju sellised klemmid küljes mis saab ära painutada. Eks see sõltub makist ja selle sahtlist/klemmide asetusest aga näiteks pioneeri maki puhul ei ole mingi probleem see külgedel olevate klemmidega sinna fikseerida.


raunz - 05.12.08 12:17

Täpselt.
Maki fikseerimine on kõige lihtsam asi ja sellega probleeme küll ei tule.


Tort - 05.12.08 14:00

Ma ei saanud sellest aru, et kuidas need väänatavad klemmid originaalmaki koha külgseinteni ulatavad, aga paistab et siis ülevalt ja alt piisab kinnitamisest.


audiboy - 05.12.08 14:43

Tsitaat:
Algselt postitas: Tort
Ma ei saanud sellest aru, et kuidas need väänatavad klemmid originaalmaki koha külgseinteni ulatavad, aga paistab et siis ülevalt ja alt piisab kinnitamisest.

Originaalmakk on tagant samalai kui suvaline teine makk, lihtsalt paneel on laiem.


Tort - 05.12.08 22:45

Ahsoo jah, tõepoolest :). Ma küll esitan ehk liigapalju küsimusi, aga nii väldin olukorda, kus olen garaazis kõik lahti kiskunud ja siis on 4 korda vaja kuskilt mingeid juppe toomas käia kusjuures Murphy seaduse kohaselt on pühapäev ja kõik poed on kinni :D. Nüüd on pigimatid, kaabeldus, makk ja muu kraam olemas, asun kallale ükspäev. Matt kusjuures on ukse välisseinale 4mm ja polstrile vist oli 2mm, küll ta mahub sinna polstri alla, hakkab mahtuma.


Tort - 14.12.08 20:23

Aega läks, natuke sai asja ka. Uksed tehtud, elemendid esialgu vanad, juhtmed jalgade juures väljas. Juhtus see, et taskulamp läks pekki ja ei näinud enam, kust voolujuhet vedada mootoriruumist salongi. Lugesin kuskilt eestpoolt kunagi, et juhi poolt läbi tulemüüri, aga kust täpsemalt? Mul on seal kapotiall mingi (vist) kliima kolakas ees. Mõned küsimused, ehk keegi hea semu viitsib kommenteerida.

1) Kust vedada vool läbi tulemüüri kõige lihtsamalt?

2) Kas massi saab kuskilt lähemalt kui aku pealt?

3) Iso pistiku vooluosa kohta.

Makist tuleb: kollane, must ja punane (eeldan et miinus ja pluss), sinise/valge triibuline.

Pistikul on mul must ja punane, kollane (constant battery pluss), sinine (elektriantenn), oranzh (dash light - mida see endast kujutab?).

Kuidas ühendada? Kollane ja punane kokku? Mis on makist tulev sinise/valge triibuline, kas el. antenn? Või äkki remote võimu jaoks? Iso pistikul on kirjad peal, makist tuleval pistikul mitte.

4) Kas a4 95 orig.süsteemil on ka mingi antennivõimendi? Sellele peaks ka siis voolu andma ehk.


Suured tänud vastajatele.


Kommenteerides ukse ehitust ka... Pole veel kuulanud, aga päris asine sai vist. Tunduvalt vaiksem on sees. Välimise uksepleki tegin täiesti üle juhipoolt, kõrvalistujapool oli see penoplasti kärakas ees ja ma ei hakanud seda raami sealt kogu täiega välja kiskuma. Sisemisele polstrile ladusin ka matti nii palju kui sai. Üldiselt mahub ka 4mm ilusti sisemisele kihile, mis siis et mul oli ka õhemat varutud. Läks peale kenasti.


raunz - 14.12.08 20:32

1) Kust vedada vool läbi tulemüüri kõige lihtsamalt?

Kapotiavamis trossi kõrvalt läbi suruda on kõige lihtsam.

2) Kas massi saab kuskilt lähemalt kui aku pealt?

Muidugi, kere küljest. Mina panin pagassi lakke. Enne kraapisin värvi maha sealt alt, et mass oleks korralik

3) Iso pistiku vooluosa kohta.

Ümber tuleb Audil tõsta tavaliselt vaid kollane-punane, maki poolt (enamusel makkidel on need juba pistikutega) ja ongi kõik. Rohkem muret ei ole.

4) Kas a4 95 orig.süsteemil on ka mingi antennivõimendi? Sellele peaks ka siis voolu andma ehk.

See saab voolu orig juhtmetega.


Tort - 14.12.08 20:40

Tänud kiire vastuse eest! Aga...

2) Massi saab jah kerest ja ikka haljaks vaja ka kraapida, aga ma mõtlesin et äkki on kellegil oma kogemusest mingit head kronsteini või asja soovitada, mis juba olemas on, kuhu külge panna :). No pole viga, leian ise ka kui taskulambile uue pirni sebin. Edit: juhtmed tulevad maki jaoks esialgu, seega kuskile ette oleks vaja kinnitada.

3 ja 4) Ma jätsin originaalpistiku puutumata üldse. Mul on makk, millest tulevad juhtmed, otsas pistik, ja siis ostsin teise standartse iso-"emase" otsa, millel juhtmejupid kirjadega taga. Nüüd mõtlengi siin, et mis värk on. Makk muide võib koguaeg voolu saada, ei pea vaid süütega olema. Mis on mis?


raunz - 14.12.08 21:01

Punane on tavaliselt pidev 12V akult (maki mälude säilimiseks), kollane on ACC ehk võtme teine asend. Kontrolli see testri-kontroll-lambiga üle kui kahtlus tekib. Remote saad samuti kontroll-lambiga teada, vaatad kuhu vool tuleb kui makk käivitada.

Aga kas Sul makil ei ole siis ISO pistikuid? Minu arvates pole küll mõtet ise oma elu keeruliseks teha. Sinu jutust saan aru küll, et on, siis on ju vaid Plug&Play.

Kindlasti on kronsasi, aga see viib massi juhtme natuke liiga pikaks. Kõige parem oleks võimalikult lühike mass ja otse keresse. Ma arvan, et kui võtad pagassi küljepolstri lahti, siis sealt alt leiad krona (minu autol oli orig telefon, ehk siis tiival oli antenn ja sealt oli küll võimalus kohe poldi alt kerest mass saada)


Tort - 14.12.08 21:15

Punase ja kollase võib siis kokku panna? Mulle kõlbab nii ka, et ilma süüteta on makil vool olemas.

Testrit mul pole. Õigemini on, aga selle juhtmed on kadunud kuskile.

Massi võtan ma maki jaoks, mitte võimu jaoks, seega eest. Aga küll ma leian.

On küll iso-pistikud. Mul tuleb auto poolt kõllide ja voolujuhtmete otsa emane iso topeltjurakas (vooluosa ja kõlarid üksteise peal). Maki taga on aga veidi teistsugune auk, seega on seal vahel see vahejupp. Las ta olla, makk on ajutine.

Edit: Kui mul tuleb makist isane iso ja auto küljes on emane iso, siis on kindel, et nende klemmide paigutus ja funktsioon on sama?


raunz - 14.12.08 21:22

Jah, kollase ja punase võid kokku panna.

Massi juhet ma peast ei mäleta, kas oli pruun äkki? Igastahes jämedam juhe seal pistikus ja oli vist "+" all.

Ilma testrita või kontrollimata ma neid ühendada ei julgeks :D

ISO ongi universaalne ISO standard pistik, nagu igasugused muud ISO asjad seega jah. Ühenda vaid ära ja töötab

Edit: Leidsin skeemi

Must ISO pistik :

1. - Speed Sensor
2. - Mute
4. - ACC
5. - Antenn/Remote
7. + 12V
8. - Mass

Need on siis maki poolt vaadatuna, vasakult sälgu poolt paremale lugedes, asetus: (Sa peaks ise ka tglt ka aru saama)

1 3 5 7

2 4 6 8


Tort - 14.12.08 21:44

Ei no mis siin ikka põdeda, juhtmed kokku ja kui pauku ei käi ja tossu ei tule, siis on kõik okei :D. Tänks skeemi eest, saan pihta küll väga hästi. Viimanekord kui ise juhtmestiku tegin siis oli sõber ka abis, kes oli tõsine audio-hull, nii et ise jänni ei jäänud.

Aga kuidas nüüd selle antennivõimu saaks tööle? Millele voolu anda? Kas ta muidu töötab koguaeg kui süüde on sees või siis kui originaalmakk talle voolu annab?

Edit: ma mäletan nagu et sinine oli remote. Ta tuleb mul makist nii, et läheb iso pistikusse ja selle sama klemmi alt tuleb tagasi ka veel üks juhe, millel on pime otsas. Küllap see see remote olema peab. Sellelt samalt saaks siis antennivõimule ka toitu aga mis klemmi all ta originaaljuhtmestikus olla võiks ei tea...


raunz - 14.12.08 22:09

Nr 5 :)
Remote ongi tavaliselt ka antennivõimu juhe, mõlemad vajavad n-ö stardivoolu makilt.

Originaal juhtmestikus on antennivõimu juhe täiesti olemas ja kui Sa nagunii tõstad kõik juhtmed ümber, siis tõsta ka see juhe ja ongi olemas.


Sten6611 - 14.12.08 22:10

Tsitaat:
Algselt postitas: raunz


1. - Speed Sensor


Tere,
see speed sensor on see et kiiruse suurendades peaks keerama makki valjemaks ja kiiruse vähendades heli vaigistama??
Või olen valesti aru saanud??

Sten


Tort - 14.12.08 22:29

Tsitaat:
Algselt postitas: raunz
Nr 5 :)
Remote ongi tavaliselt ka antennivõimu juhe, mõlemad vajavad n-ö stardivoolu makilt.

Originaal juhtmestikus on antennivõimu juhe täiesti olemas ja kui Sa nagunii tõstad kõik juhtmed ümber, siis tõsta ka see juhe ja ongi olemas.


Minu eelmise pika jahumise mõte oli see, et kas sa tead, milline on antennivõimu ots originaaljuhtmestikus. No täitsa loll olen ikka, meenus et mul ju manual olemas. Asi korras. :cool:


raunz - 15.12.08 10:17

Tsitaat:
Algselt postitas: Sten6611
Tsitaat:
Algselt postitas: raunz


1. - Speed Sensor


Tere,
see speed sensor on see et kiiruse suurendades peaks keerama makki valjemaks ja kiiruse vähendades heli vaigistama??
Või olen valesti aru saanud??

Sten


Jah, just see sama.

Minu auto originaal makil mingi aeg see asi toimis, mingi aeg kadus iseenesest ära. Arvatavasti oli asi kusagil maki settingutes.


Tort - 15.12.08 10:20

2003 Passatil on see süsteem täiesti jube (telekaga versioon). See pole küll mingi asi, mida omale himustada. Ilgelt käib pinda hoopis see valjenemine ja vaiksemaks minek. Kuidagi liiga järsult käib see.

Edit: manual ütleb lisaks veel seda, et kui selle sensori juhtme otsa panna mingi mitte-factory raadio, siis võib esineda tõrkeid sõiduki töös :).


raunz - 15.12.08 11:26

Jah, automaatkastiga autodel näiteks :)

Minu autol käis see küll kenasti astmeliselt, vägagi sobiv lisa minu arvates, eriti arvestades seda, et originaalis on A4 suht kehva müraisolatsiooniga :)


Tort - 15.12.08 18:05

Oli küll automaadiga. Kõvemaks läks järsku ja liiga palju, see üleminek võiks veidi sujuvam olla. Aga no see muidu suht vaikne auto ka tõesti, ehk sellest siis.

Mul tümm sees igastahes. Väga suure hoole ja armastusega tehtud kaabeldus. Läks palju kokakoolat ja lendus nii mõnigi ropp sõna. Aga nüüd ilma bassikõlarita ei saa kuidagi nende originaalkõlaritega. Õnneks see mul riiulis, asi on viitsimise taga. Samas kui mõni ütles, et näiteks dls-il polnud originaalidega erilist vahet, siis see teeb mind tuleviku suhtes murelikuks, sest ma pole väga lõhkuva bassi mees, pigem tahaks just mahlast heli ja puudu on just midbassist.


raunz - 15.12.08 18:15

Ma ei tea, mina küll ei tea, et keegi oleks DLSi üle kurtnud, mina kurtsin Hertzi üle, et polnud erilsit vahet originaaliga ;)

DLS pole samuti lammutaja, kõike saab makilt ja võimendist regulleerida. Samas nagu ma ka enne ütlesin, siis minu jaoks jääb juba mid-range samuti puudu, aga seda lihtsalt juurde ei saa ja seetõttu on asjad nii nagu on.

Igastahes maheda muusikakuulamiseks sedaanis minu arvates pagasiruumis olev woofer ei sobi, jääb liiga kaugeks ja tuleb just palju vibreerivat bassi. Selles mõttes oleks "Kiini" müüdav aknalaule kast kõige parem lahendus (Ise ostaks, aga plaan autot vahetada praegu, seega enam ei ehitama ei hakka)


Tort - 15.12.08 20:19

No ma olen tegelt erinevaid dls-e omal ajal kuulanud kui ma suurem sq huviline olin, aga selle ukse kohta ütlen ma üht. Ilma kastideta ei mängi see uks mittesittagi, olgu või dls-i väga vihane seeria. Esiteks on midbass 13 cm ja teiseks - olgu ta ükskõik kui hea, a la pool jõudu läheb selle uksepolstri väristamisele. Ma ise küll vooderdasin uksepolstri seest ka matiga, nii palju kui sain, aga põhimõtteliselt jääb saast siiski saastaks.


nimi - 03.02.09 16:57

Kas ma olen õieti aru saanud, et ees ustes on A4 10cm ja mahub ka 13cm ilma suurema ümberehituseta.
Ning tagumistes ustes on 16,5cm? :)


raunz - 03.02.09 18:39

Jah, aga 16cm on sedaanil tagaaknalaual.
Avant'i kohta ei oska öelda.


jaakk - 04.02.09 16:01

Tegelikult on A4-l ikka esiukse sees 13cm kõll, mitte 10cm.
10cm ei kata kuidagi kogu ava ära ja heli on kohutav.


audiboy - 04.02.09 18:44

Tsitaat:
Algselt postitas: jaakk
Tegelikult on A4-l ikka esiukse sees 13cm kõll, mitte 10cm.
10cm ei kata kuidagi kogu ava ära ja heli on kohutav.

Ikka 10cm on, vähemalt vanematel küll.


raunz - 04.02.09 19:52

Tsitaat:
Algselt postitas: jaakk
Tegelikult on A4-l ikka esiukse sees 13cm kõll, mitte 10cm.
10cm ei kata kuidagi kogu ava ära ja heli on kohutav.


Tehasest on jah ikka 10cm ehk 4" kõlar. Võib-olla uuematel Bose süsteemiga on 13cm ehk 5.25" kõlar, aga pole Bose omasi näppinud.


jaakk - 05.02.09 13:34

Deem, ma saan esimest korda mõelda, et mul on uuem mudel :)
Selguse huvides on siiski hea, et keegi selle küsimuse püstitas - minu auto siis passi järgi 96, VAG-decoder pakub -97 -t aastat.


nimi - 05.02.09 14:49

Kas 98a. lõust ei hakanud mudeliuuendus tulema mitte?


jaakk - 05.02.09 15:05

94-96 ei toimunud vist mingeid muudatusi.
96/97 toimus vist nii: keskluku nupp kolis tweetriga sama paneeli sisse, tagumised tuled valge triibuga ja teise asetusega, esituledena vist H7 tuled juurde

98 lõpp-2001 vist tuli siis facelift: klaarid esituled, teine esipamper (udukad pamperis), küljesuunad ovaalsed, tagatulede uuendus (veel klaarim tuli), ukselinkide muudatus, uuem kliimaplokk, uuem käigukang, uus rool, kindlasti pisimuudatusi veel.


Tort - 30.04.09 07:06

Kust on b5-l kõige parem rca ja voolujuhe pagassi vedada? On vahet ka kummalt poolt ja kas lammutama hakates peaks midagi silmas ka pidama? Hakkan homme pihta vist, igaks juhuks küsin ette ära et garaasis ettenägematuid seisakuid ei tekiks.


Chuulo - 30.04.09 16:00

Voolu juhe vii kindlasti juhi poolt ja RCA-juhe teiselt poolt. Koos ei tohiks nad minna, kõlarisse võib pinin sisse tulla.
Mina ajasin voolujuhtme kapotitrossi juurest. Kindlasti pead säilitama selle kummijuplaka seal trossi ümber ja silikoni soovitan kah panna, kuna mul hakkas sealt vahelt vett sisse tulema.


Tort - 30.04.09 18:35

Ok, tänks! Vool veetud, kummimuhv jäi täiesti alles. Öeldakse jah et vool ja signaal erinevalt poolt, aga mul eelmises autos oli ilma varjestuseta mingi üsna peldik rca üldse, jooksid mõlemad samalt poolt, pold häda midagi. No eks näis, nagu ikka, siis täna ei jõudnud ehitama :).


raunz - 30.04.09 20:10

RCA vedasin mina kõrvalistuja poolt, kuna vool tuli juhi poolt. Ega olulist vahet ei ole tegelikult, kerge on seda mõlemalt poolt teha, ca 15-20min töö.

Ja nagu öeldud - parem mitte voolu- ja RCA juhet koos mitte vedada.


str - 03.07.09 18:40

Küsiks siis siin samas teemas abi.

Autoks on Audi A4 Avant (1996), millel pole tagakõlareid ja taha ukse sisse on neid ka väga jama panna ja pagasiruumi kast teha kõlaritele ei tundu ka kõige parem variant. Võimendiks autosse tuleb Signat Onyx 4050 (http://www.noortehnik.ee/index.php?id=2&id2=169&id3=2110) või Digital Dynamic DPA-2100 (http://www.noortehnik.ee/index.php?id=2&id2=186&id3=1839), makiks on Pioneer DEH-P7000UB. Asi siis nii, et üritasin mis ma üritasin, aga ei suuda autoomanikule selgeks teha, et korralikud esikõlarid ning bassikast pagasiruumi oleks parim lahendus hetkel, sest ta ei soovi pagasiruumi kasutada ega ka kasti pagassi. Jõudsime siis vähemalt sinnani, et esikõlarid peaks siis vähekenegi midagi suutma, mitte olema kõige nõrgemad, et pigem miskit paremat siis ette ja läbi võimendi. Omanik soovib siis originaalist väheke kvaliteetsemat heli ning väheke rohkem bassi helisid ning asi ei ole väga suure eelarvega ning soovin ainult soovitust milline neist kõlaritest oleks kõige mõistlikum eelpool mainitud võimendi järgi. Ette saab ilma suurtemate probleemideta panna 13 cm kõlari, max. siis ütleme 60 mm magnetiga nagu aru sain. Kõlarite valik siis järgnev, et kui keegi oskab enam vähem samas hinnaklassis (ca. 1300.-) veel kõlareid välja pakkuda siis soovitage, eelkõige soovin arvustusi ja kiidusõnu nende kõlarite kohta, milline suudab mängida võimendi tagant mingitki bassi (ei ole mõtet hakata rääkima, et 13 cm ei mängi mingit erilist bassi - tean) ning samas, et heli oleks ka normaalne, hinna ja kvaliteedi suhe siis just. Ise nagu eriti Magnati koha pealt ei tea midagi, et keegi oskab kommenteerida äkki kas Magnat on kuulatav, just see XTS 213 komplekt? Hetkel kuuldu järgi võtaks MB Quarti, sest MB Quart pidi selle raha eest parem olema kui DLS, ütleme hinnaklassis kuni 1200-1300.

Järjestus selle järgi mis minu arust oleks parim (kvaliteedi & hinna suhe) :

1)MB Quart RCE 213 ( http://www.maxxsonics.net/manuals/mbquart/pdfs/rce213_manual.pdf ) - hetkel soodus
2)DLS B5A ( http://www.noortehnik.ee/index.php?id=2&id2=57&id3=696 )
3)Hertz DSK130 ( http://www.noortehnik.ee/index.php?id=2&id2=12&id3=88 )
4)Magnat XTS 213 ( http://www.audiocity.ee/tdetail.php?cat=76&de=9386 )


tiiger0000 - 03.07.09 20:17

Mina ei paneks kyll Alpine supokat, sóbral ei pidand kaua vastu ,lendas pilbasteks nagu trumm, . Pioneerid on kestnud juba pea 2 aastat .=). ise ehitasin A6(c4) kóik ringi, ette tulid 13sm Mid alla ja yles kórged. taha 16sm ja kórged samuti.filtrid läksid pagassi,kus sai selleks eraldi paneel ehitatud. supoka jaoks sai tehtud spets kast,mis pagassiga kokku läheks, Quattrol ju sillatala ja bensupump vótavad oma koha. kasti siis sai uputatud 2 pioneer supokat, kumbki 1200w, topeltpoolidega.(ei mäleta täpset markeeringut). vóimudeks sai vóetud Autostudio E1200 ja e90.4. arvud tähistavad siis RMS vóimsust. needki sai pandud pagassi, paneeli kylge. mólemi vahele ka sai veetud 2 kondekat,a 1 pf. kaablid Caliber ilt, .Kuna aku on tagaistme all,siis sinna oli hea vedada juhtmeid. póhiline ,magus juhe oli siis bassboost nupule,mis keskkonsooli sai veetud,sellest siis see magusa seadmine=)). Aasta jooksul pole kyll yhtki etteheidet tehnika kohta, paar korda olen nupu ikka póhja keerand, testiks, kólarid ja supokad tegid tööd korralikult, aga kinni ei tómmand ja heli säilis talutavalt. Myts maha ,hea firma.


jaakk - 03.07.09 22:08

Endal A4 -l sai just vahetatud esikõlarid ära, esialgu said siis seesama Hertz-i 13cm komplekt aga Hertz-i tweetrid on ikka suht jamad, niiet vahetasin need vähe paremate vastu, muidu midbassikad on enam-vähem aga ilmselt DLS-iga ei kannata võrrelda.
A4 uksepolstrid on muidugi suht sellised kahtlased ja ilmselt peaks originaalse polstri siseküljel asuva mürasummutuse eemaldama ja mõne muu akustilise mürasummutuse panema, sest originaalis on seal selline õhuke porolooni jms segu, mis hakkab kergelt kõrvalisi helisid paremate kõllidega vaikselt mängides tegema- Hertz-i midbassi membraani käik on oluliselt kergem ja pikem, kui originaal Nokia kõlaritel.

Enda elu lihtsamaks tegemiseks tasuks koheselt osta ka spetsiaalsed vaherõngad, millega saab siis universaalseid kõlareid (4 kinnitusauku) kinnitada polstri külge (3 kinnitusauku + augud nurga all)- mina ostsin Noortehnikust 275 kr 2tk.
Kõlarijuhtmed on ka päris kehvakesed originaalis, niiet parema heli saavutamiseks tasuks esiustest kuni võimendini/juhtseadmeni vedada uued min. 1,5mm2 kaablid.
Tweetreid on väga hea ja mugav kinnitada originaalpesadesse, tänu originaalis olevate klambritele (paksema tweetri korral saab kinnitusaasa asukohta veidi liigutada. Tweetrid asuvad originaalis juba väga hea kohapeal kuulaja suhtes, niiet pole vajadust väga muud lahendust ehitada.


str - 04.07.09 07:11

Seda ma juba lugesin siit teemast välja jah, et Hertze ei soovitata sinna ette, kuigi näiteks samas hinnaklassis olevad Alpined ( http://www.noortehnik.ee/index.php?id=2&id2=44&id3=2014 ) ei tee selle raha eest pooltgi seda mida teeb Hertz, ise olen Hertziga enda teises autos küll rahul, enda S4ja läksid MB Quartid ja maki tagant suudavad nad ka ikka päris kõvasti mängida, ei ole küll meeletut bassi, aga üle ka ei hakka peksma. Võimendi tagant jääks kindlasti asi veel parem MB Quartidega. DLS-i kohta nii palju, et nii palju kui olen küsinud ja uurinud siis näiteks MB Quart kui võrrelda DLS-iga : DLS ei tee sama raha eest midagi erilist, MB Quart samas jälle teeb ning ka Hertz usun, et suudaks miskit. Uksepolstritele vilti paneme niikuinii ning uksele siis arvatavasti ka pigimatti, need on mul olemas. Seda ma mõtlesingi kui kirjutasin, et saab kergelt panna 13 cm ette ustesse, et nende vaherõngaste abil ikka, mingit pornot ei hakka küll tegema. Need ma kavatsen osta Audiocity-st hinnaga 80 tk ehk 160 paar. Juhtmed saab niikuinii vahetatud ning isegi 2.5mm2 usun oleks parem, aga eks vaatab. Tweetrid jäävadgi nii nagu nad on, midagi lõhkuma ei hakka, clip on süsteem põhimõtteliselt ju, lihtsalt vahetada kõlar ära koos vaherõnga abiga ning tweeter samuti. Siiski ootaks kommentaare kõlarite valiku kohta, töö käik ning muu on juba välja mõeldud, ootan lihtsalt kriitikat ning positiivseid kommentaare kõlarite kohta, mis oleks parim, sest raha piiratud ning DLS-i kallimad kõlarid oleks kindlasti paremad kuid selle raha eest usun, et nad ei täida omaniku ootusi ning omanik ei ehita SQ autot ning ei ootagi mingit high quality soundi, aga samas mingeid King Audio kõlareid ka sinna ei hakka panema.


str - 06.07.09 07:58

Keegi siis ei oskagi midagi kõlari valiku kohta öelda?


jaakk - 06.07.09 08:25

Sa oled ju oma küsimuses enda pingerea ülesse seadnud.
MB quart=>DLS=>Hertz
Ise pole MB Quartiga kokku puutunud, kuid DLS-i olen kuulanud ja heli on 13cm elemendi kohta päris hea- mina soovitaks DLS-i.


ranz - 06.07.09 08:42

Tsitaat:
Algselt postitas: jaakk
Sa oled ju oma küsimuses enda pingerea ülesse seadnud.
MB quart=>DLS=>Hertz
Ise pole MB Quartiga kokku puutunud, kuid DLS-i olen kuulanud ja heli on 13cm elemendi kohta päris hea- mina soovitaks DLS-i.

Siiski oleneb mis seeria asja ostad, DLSl on seda [roppus] oksendamimiseni, kuid on ka häid kõlareid.


str - 06.07.09 18:58

Mina võin ju pingerea seada, aga ega see ei tähenda, et nad selles järjestus ka head on.
No kui üldse siis rahaliselt vist üle B5A ei kannataks.
http://www.noortehnik.ee/index.php?id=2&id2=57&id3=696
Mb Quart mulle ennast tõestas, aga nendel konkreetsetel Hertzidel mis mina välja pakkusin ei ole just kõige paremad filtrid. Muidu on Hertz norm. minu meelest, vähemalt selle hinna eest mis nad oma toodete eest küsivad, on küll asi paigas. DLS pole omanud, aga nii palju kui kuulanud olen DLS komposid ning kuulnud siis alla B5A nagu väga ei olegi mõtet. Lükake mu väide ümber kui see nii pole? Hetkel oli valik enda autosse, kas DLS või Mb Quart 1100 eest ja sai valitud MB Quart ESA, sest nad mängisid paremini.


MeanG - 13.07.09 22:08

Enam vist noortehnikus 13mm vaherõngaid ei ole ju ? Mina ei leidnud igatahes.:(:(:(


raunz - 14.07.09 08:58

Tsitaat:
Algselt postitas: MeanG
Enam vist noortehnikus 13mm vaherõngaid ei ole ju ? Mina ei leidnud igatahes.:(:(:(

Ma ei tea, kas Noorestehnikus neid üldse olnudki on.
Mina olen need saanud Kadaka teel Audiocity'st, seal on tunduvalt suurem valik igasugu audio asju.


str - 27.07.09 06:37

Rõngaid igatahes kohapeal ei olnud Audiocity-s ja Noorde Tehnikusse ei hakanud minemagi, sest ennegi olnud selline asi, et kodulehel on palju asju üleval, aga koha peal pole pooli asju ja kui soovid tellida siis öeldakse ka vahel, et ei saa.
See selleks. Tahtsin tegelikult hoopis küsida, et kas keegi oskab midagi välja pakkuda :
Sai siis need kõlarid vahetatud seal A4 Avandis, sisse läksid korralikud MB Quartid (kui soodus poleks oleks letihind 3790.-:o) RUA213. Probleem, aga selline, et mida ei ole, on bass ja seda arvatavasti sellepärast, et enamus helist läheb lihtsalt kaotsi, mõtlesime siis, et paneme pigimatti ning vilti, aga ma ei usu, et ka see väga palju aitab, et kas keegi on mingi kasti ka sinna kõlarile ümber teinud vms? Ootaks nagu kommentaare inimestelt kes on need kõlarid seal ära vahetanud, et kuidas bassiga lood on?
Mul enda S-is mängivad maki tagant ka 2 seeriat "halvemad" sama tootja kõlarid kõvasti paremini (samamoodi kasti pole neil ei ees ega taga). A4 Avandil, aga tuleb heli läbi (aftermarket, mitte originaal)võimendi nii, et igatmoodi peaks parem olema ju.


jaakk - 27.07.09 06:54

Kas uksepolster hakkab muidu ikka plärisema? Ehk siis saab aimu kas on viga korraliku kõlakoja puudumisel- minu lahendusel ei olnud ka alguses bassi aga kui ühe kõlari polaarsuse ära muutsin, saabus ka bass (saad testida Balancega mängides). Minu kõllid mängivad muidugi otse maki tagant.


str - 27.07.09 08:51

Ei hakka uksepolster plärisema, kui kõvemini kuulata siis väheke hakkab jah nagu moonutama vms, kumisema hakkab. Selleks, aga peab väga kõvasti kuulama ja nii kõvasti omanik ei kuulagi. No seal on nad jah võimendi tagant, et ma ei usu, et midagi muutuks. Makk on ka muidugi JVC kus ei anna midagi muuta ja ega mul sellesse makki ka usku pole, aga ma ei usu, et asi selles. Pigem siis asi selles, et enamus läheb lihtsalt ukse sisse niiöelda õhku ja muidugi ka jah, see, et A4-l ei ole kõlakoda originaalis (mis on muidugi väga jama lahendus). Järgmine samm nüüd ongi see, et pigimatt ning vilt polstrile ja siis kui ikka midagi paremaks ei lähe siis peab hakkama mõtlema selle peale, et tuleb ehitada kõlakoda kõlarile. Klaas muidugi ka ei lähe enam täiesti alla, magnet polegi nii suur, aga kuna pidime ise need vaherõngad hetkel tegema siis sellest arvatavasti. Muidugi kui nüüd neile õigetes mõõtmetes kast teha siis ega see klaas siis ka enam täiesti alla ei lähe, aga seda pole vaja ka omanikul, et ta 100 % alla läheks. Kui Alfateci korralikud rõngad saab siis äkki läheb klaas ka täiesti alla (ilma kastita). Annan teada mis aitab (kui üldse miski).
PS! Vihkan autosid kus pole kõlarile koda :mad:.


raunz - 27.07.09 20:41

A4l on jah kuidagi õnnetu see lahendus originaalis. Sama ajastu A6lgi näiteks on juba kohe tehasest ukseküljes väike kõlakast kõlaril.
Ega muud ei aitagi otseselt, kui ehitada mid-woofrile oma kast või kasutada komposi, mis suudavad ka enam-vähem madalat ja kesksagedust tekitada A4 ukses, milleks enamus on valinud DLS R5A'd. Olen kuulanud samasi kõlareid ka teises autos ja vahe on päris suur, otseloomulikult A4 kahjuks.
Küll aga võin öelda, et ka minul hakkavad kõlarid suhteliselt varakult moonutama, võimendiks on esikõlaritel 2x80W RMSi andev Autostudio E.80-2. Näiteks suvaline koksaaial kõlar maki taga kannatab palju kõvemalt mängimist, kus minu kõlarid juba moonutavad. Loomulikult on heli puhtam kompodest, aga valjususe poolest näiteks jääb alla. Ei ole asi siin ka selles, et makist oleks bass peale keeratud vms.

Ma tahaks muidugi näha kuidas Bose süsteemil asi on, aga karta on seal on samamoodi väike 4" kõlar lihtsalt uksepolstri külge kinnitatud.

Plärinat uksepolstrist muidugi ei ole mul tulnud.

Muidu, ise panin tähele hoopis seda, peale pigimatitamist ning vildi lisamist kadus madalam ots veelgi rohkem ära.
Küll mõjus see ääretult positiivselt sõidumürale ja A4 tühja plekktünni tunne kadus samuti, auto hoopis tummisem ;)


catmar - 05.11.09 19:50

Sai muretsetud Audi a4 Avant juba üle aasta tagasi. Kõik oleks nagu OK, kuid stereo jääb lahjaks. Ostes oli juba originaal makk välja vahetatud Alpine 4x35W CD boksiga maki vastu. Uste sees on vist veel originaal kõlarid. Kuna pakiruumi tahaks kasutada oma asjade jaoks, kas tasub muretseda Audi originaal subwoofer, või on veel mingeid häid variante mis poleks väga kallid?


raemees - 05.11.09 20:59

See originaal nüüd küll midagi asjalikku ei ole, pigem nurgatäide ;)


Memphisc - 06.11.09 00:51

Üldjuhul aftermarket makkidega on see case, et ka uksepolstrites olevad elemendid ei mängi nii hästi kui orig. Selle vastu on ka rohtu (siin foorumis isegi selle kohta spetsjomm teema olemas- kuidas elm .ilusti mängima saada). Arvan,et see orig.supakas ei tee selle makiga suurt midagi ja efekt puudub.
Kui oled juba uuekooli maki sisse ostnud, on odavam variant osta aftermarket suppar ja võimendi. Iseenesest orig.Bose heli on väga hea- ise pooldaks seda.


marek135 - 25.05.10 21:12

Sooviks vahetada välja originaal kõlarid ja vaja natuke nõu selles tegevus. Maki jätaks originaali ( on 4x20 ), kas on üldse mõtet panna ustesse kõlarid 35w või peaks ka võimu vahele panema. Tegemist on audi concert süsteemiga, millel peaks olema ka oma võim. Tasub selline tegevus ära ja kas annab ka mingit tulemust?


str - 25.05.10 22:02

Kui originaali tagant siis soovitaks küll võimendiga. Originaal makk töötab hästi originaal kõlaritega. Originaal makile teised kõlarid... ei tea, pole veel näinud eriti mis paremini töötaks. Proovida ju võid ja eks ise pead vaatama. Oleneb ka mida ootad kõlaritest. Eks siin teised muidugi teavad rohkem. Kui, siis juba makk & kõlarid või orig. makk ja võimendi vahele ja uued KORRALIKUD komponent kõlarid.


catmar - 11.07.10 11:09

Hankisin selle originaal supaka. Nüüd uus probleem: juhtmete ühendamine. Kuna autost pistikut ei leidnud, siis tuleb vist ise aretada. On kellelgi aimu juhtmete asetusest? Voolu ja lülituse sain vist juba paika, maki tagant vedasin signaali juhtmed ja sobitasin neid aga hea oleks teada kuidas nad tegelt olema peaks.


raemees - 11.07.10 11:21

Tegelikult on need juhtmed läbi pisikese helivõimendi.


catmar - 11.07.10 11:25

Jah ja sellest pistikust , mis supaka küljes on tulevad ka tagumiste kõlarite juhtmed. Aga mis on mis?


catmar - 12.07.10 19:49

Paistab, et võõras asi kõigile.


-kupu- - 13.07.10 10:42

Selle org.woofriga on nii nagu ta on minu arust ei mängi üldse, kui sul see aind pistikuühendamisega ei piirdu siis mina loobuksin ja paneks väikse woofri võimuga sinnna taha mängima.
Üks pilt on woofrist aga juhtmeid etiti näha pole kuigi sinna tuli ikka omajagu neid sisse. :)
www.upload.ee/image/684293/IMG_3935.jpg

Kui sul vaja asju vedada siis selline varjant on parim ja viisakas näeb välja ka.

http://www.upload.ee/image/684308/46fd2.jpg


catmar - 29.07.10 12:11

Tsitaat:
Algselt postitas: -kupu-
Selle org.woofriga on nii nagu ta on minu arust ei mängi üldse, kui sul see aind pistikuühendamisega ei piirdu siis mina loobuksin ja paneks väikse woofri võimuga sinnna taha mängima.
Üks pilt on woofrist aga juhtmeid etiti näha pole kuigi sinna tuli ikka omajagu neid sisse. :)
www.upload.ee/image/684293/IMG_3935.jpg

Kui sul vaja asju vedada siis selline varjant on parim ja viisakas näeb välja ka.

http://www.upload.ee/image/684308/46fd2.jpg

See oleks tõesti vist parem variant olnud, aga kuna jah asi oli vaid pistiku ühendamises, siis praegu lepin selle originaaliga. Midagi erilist pole, aga käib kah. Tänud, kes võtsid vaevaks vastata.


uudi - 30.07.10 21:36

See originaal heli ei kõlba ikka eriti kuskile, mul närvid suht läbi juba:D Pole harjunud selle imeliku heliga mis nendest kõlaritest tulevad. Aga mul samasugune projekt käsil, kuid üritan lahendada kuidagi sedasi, et saaks ilma suurema jamata vahetada näiteks tagatule pirne. Igaljuhul nuputamist on kuidas jääks hea nii silmale kui kõrvale:D


-kupu- - 06.08.10 14:28

Tihti sul siis need tagatule pirnid läbi lähevad. :D
Paned tutikad korralikud pirnid sisse ja sõidad nedega aastaid.


uudi - 06.08.10 19:32

Aga miks elada oma elu keeruliseks:)Nagunii tuleb sein ette ehitada.


Maku - 06.08.10 22:33

Suvekatel näppisin b5 RS4 Bose heli nii ja naa. Pluss oli asja juures see, et tagumised kõlarid sai vait keerata ja vuufer toimetas endiselt edasi. Põhiline probleem oli puudulikus juhtimises. Proovi kuidas tahad aga näiteks midrange sagedust ei saa kuidagi domineerima. Ikka karjub terav üle või samas muutub liialt tuhmiks kogu see vahemik. Bassist, kui sellisest, ma küll puudust ei tundnud. Pigem, kui saaks mingi normaalse heliprose sinna vahele, siis kindlasti muutuks kogu see asi.


Maku - 18.08.10 23:28

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Pigem, kui saaks mingi normaalse heliprose sinna vahele, siis kindlasti muutuks kogu see asi.
Härrased, prouased, kui teil on pakkuda või soovitada mõnda proset, mille saab b5 Bose süsteemile vahele paigaldada, palun andke teada.


AronL - 21.08.10 15:05

Vaja nõu.
Küsimus esiuste komponentkõlarite kohta, kumba valida. Kas DLS R5A tasub ennast ära võrreldes näiteks nendega http://www.odavaudio.ee/product_info.php/products_id/86?osCsid=363333b477ec9305a49fc93dc12f6c75

Plaanis võimalikult soodsalt teha selline komplekt, esiustesse komponendid, taha väike woofer ja kõik läbi nelja kanalise võimendi. Ehk siis säästuprojekt. Siis mängib see 1300kr'ne vahe võrreldes neid B5'si ja R5A'd, suurt rolli. On nende vahe nii suur, et siiski tasub?


Maku - 21.08.10 22:33

I had already posted a solution for better sound before knowing of the hidden equalizer whereby balance was faded to the rear to make the larger rear speakers handle the bass, and relative midrange and treble settings increased to bring the soundstage up front.

Lately, there's been a flurry of activity of people changing their equalizer settings to enhance their sound. Most of these have been people with Bose systems. Tonight, I decided to see if the same held true for us non-Bose people, and what needed to be done to the popular recommended settings to make it worth with the non-Bose speakers. Well, it does work for us.

To access the hidden equalizer, do the following:
1. Turn off stereo.
2. Press "5" and turn stereo on.
3. You should see "55555555" displayed.
4. Turn volume dial to change the values, and press "P.Scan" to scroll through the digits.
5. Turn stereo off and on again to hear changes.

If you think you can't tell a difference when you make changes, try the following settings, and then get your hearing checked: 11991199 followed by 11111111.

The 8 digits represent the following tones, in order from left to right:
1. Front low bass
2. Front mid bass
3. Front midrange
4. Front treble
5. Rear low bass
6. Rear mid bass
7. Rear midrange
8. Rear treble.

Anyway, I started with the popular settings for Bose users, 88698869, but figured they would need tweaking for the non-Bose speakers, which have very little capacity to reproduce bass in the front and very little capacity to reproduce treble in the rear. The combination I found best at allowing the speakers to do the jobs for which they were designed, while keeping the soundstage in the front was 38679657. Slight variations of this combination that I tried would have allowed changing some of the digits (in different combinations -- never all at once I think) to 48788757, but 38679657 is the winner for me. The volume level to which I was able to play the Symphony stereo without distortion amazed me with these settings. Making the puny front speakers try to reproduce deep bass tones causes distortion by moderate volume levels, but the rear speakers can handle them at very high levels. Of course, set your generic knob-adjustable bass, treble and midrange settings to neutral.


http://forums.audiworld.com/showthread.php?t=1391347


Maku - 21.08.10 22:45

Hidden Equalizer

The following is the procedure on how to access and adjust the "hidden" equalizer feature in the Audi Symphony radio.

1. Turn off radio.
2. While pressing and holding the Preset 5 button, turn on radio.
3. You'll see a series of 8 digits displayed. From the factory, it's set to "55555555". You will not hear any sound when running in this mode.
4. The first four digits correspond to the four equalizer bands (low, low-mid, upper-mid, high) for the front speakers, and the last four digits are the same for the rear speakers. The level can be set from 1 (minimum) to 9 (maximum).
5. Turn the volume control knob to increase or decrease the level for the band (which is blinking). To advance to the next band, press the P.Scan button.
6. When you are done, turn off radio, then turn it back on to hear the results. On some versions of the Symphony, you must also cycle the ignition key to hear the results.


http://www.ibiblio.org/tkan/audi/radios/symphony.html
http://www.audizine.com/forum/showthread.php/148602-Bose-Symphony-Radio-Controls


Maku - 21.08.10 23:24

Isver, kui "õnnelik" ma olin seda lõiku lugedes:

5) Hidden Equalizer:
In the Nav+ head unit, you will not be able to access the hidden equalization settings found in the Symphony head units. By pressing the “tone” button, you can access the bass, treble, fader and balance controls.


http://audiforum.us/cd-navigation-plus/167-nav-plus-usability-thoughts-tips-nuances-quirks-etc.html


kiire-lauri - 01.09.10 18:35

Mul on selline plaan ,et vahetan originaal kõllid bose süsteemi vastu ja panen korraliku uue Pioneeri maki sisse.Siis peaks olema ikka parem kui vana ja ega need Hertzid jne ka suuremad asjad pole vist ?
Auto on avant seega natuke kehva.


uudi - 01.09.10 18:44

Tsitaat:
Algselt postitas: kiire-lauri
ega need Hertzid jne ka suuremad asjad pole vist ?


Need Hertzid jah eriti ei kesta, kui osta tavalised DSK seeria kõlarid. Mul eelmises autos oli Pioneeri makk(DEH-P6000UB) ja Hertzi kõllid ees ja taga. Esimesed hakkasid paari-kolme kuu pärast juba plärisema. On soovitatud selliseid asju ette, pidi hea olema, DLS, aga ise ei ole veel jõudnud ära proovida, kuid kui läheb heli updatimiseks siis on plaanis need osta.


kiire-lauri - 13.09.10 20:27

Nii.Sai siis ostetud kõik bose kõlarid kahjuks supakat ja võimu ei olnud romulas.Otsingud nendele veel jätkuvad.Aga heli läks selle praeguse kehva makiga umbes 2x paremaks.Nüüd vist teen nii ,et ostan selle originaal bose maki ja siis vean kõlarid läbi võimendi.See süsteem peaks hakkama päris hästi mängima?

Teistele veel ,et romulates ei maksa need kõlarid mitte midagi kuna keegi lihtsalt ei osta selliseid asju.


Maku - 02.10.10 23:17

Kes järgnevat juttu läbi ei viitsi lugeda, siis pika jutu lühike kokkuvõte on see, et Bose kaabel tuleks läbi lõigata ning esimesed tweeterid välja vahetada, sest ka näiteks Bose süsteemis on need tavalised juustud.


Those of you who know me will know I am not impressed with A3/S3 A4/S4/RS4 standard or Bose options that come in these cars... I think its insulting that the stereos sound so bad considing the 'premium' you pay, especially for the Bose option.

Anyway.... I am going to compare a few cars I've owned in terms of the stereo. Once upon a time I a VW bora with the Gamma stereo and that was surprising good for what it was. I sold it and got an A3 and the stereo in that was totally insulting especially considering it had the sub etc which the Bora didnt have. It was truely awful. So I went all out and got infinity speakers and allpine amps and an Andy mac sub and its probably the best stereo set up I've had, still using the Concert stereo.

Now IMHO the Bose was never that much better than the standard concert stereos. You can improve them by snipping the 'BOSE' wire at the back of the stero to loose the rediculous EQ curve on it which helps a lot.

However I drive everyday a Polo tdi, and I have the std VW speakers in it and it sounds way better than the S4 bose nonsense (S4 is an Avant but the Saloon is no better, Ive had one of those too). So even with the bose wire snipped its still flippin insulting!!

I did some sound checks on the bose and all the speakers were working and TBH the back door speakers seem ok, the sub is a bit wooly but it works... whats really letting it all down is the front stageing. And in particular the front tweeters. While driving the car I can cover ithe tweeter upwith my hand and theres very little change in the sound! Thats how little they do.... So I tried an experiment.

I went to a scrappy and took out 2 front tweeters out a random mk4 VW Golf (phillips they seem to be) paid a whopping £2 for them and fitted them to the S4!

It took about 30 mins, I have to say the S4 panels are a doddle to get off, 5 screws and lift. So I took the tweeters out the S4.... Hang on a minute these look familiar.... They are the same flippin part as was in the truely awful set up I mentioned above! Same tweeter as the Std A3 nonsense! What?! Nice Bose upgrade there. I checked the woofer and the back of it IS badged as Bose but the tweeter looked like crap, Same part number as the A3 one (still kept the old stuff for when I sell the A3).

So I swapped the tweeters over with the help of a soldering Iron and testng them side by side there did seem to be much difference. I fitted them anyway and put it all back together.

Had a listen and its much better!! What a difference for 2 quid and 30 mins of messing about! Im pretty chuffed and the set up is not as insulting as it used to be!

So.... what to do is snip your Bose wire buy a couple of VW tweeters and fit them. For almost no outlay you improve the sound of your stereo no end!! Do it now!!! (If is was going to do it properly Id by Infinity Kappa components for the front, a multiplug for the concert stereo to run the fronts off a little alpine amp seperate from the bose set up. I think that would help things no end, and then an andy mac sub for the serious stero geeks....)


Cheap Upgrade to your B5 Bose Stereo!!


Veel:

The Bose pin is shown below, but you should hear quite a dramatic difference in both bass and treble when snipping the wire.

http://img.photobucket.com/albums/v700/dizzythedog/symphonyII_pin.jpg


Maku - 03.10.10 22:19

Oskab keegi soovitada mõnda head 2ohm tweeterit?


uudi - 09.10.10 16:33

Auto: A4B5 avant.
Selline probleem. Soov välja visata originaal subwoofer, et siis selle asemel ehitada MDF/Vineerist(22mm) uus subwoofri kast. Kuid see kast tuleb ikka suhteliselt väike, et oskab keegi soovitada mis Subwoofer(kõlar) sinna sisse panna? Et ei tekiks tal ruumipuudust. Enamus kõlareid nõuavad ikka ulme suuri kaste, kuid ei soovi seda niigi väikest pagassi täis ehitada.

Tänud.


Kuits - 09.10.10 17:22

Tsitaat:
Algselt postitas: uudi
Auto: A4B5 avant.
Selline probleem. Soov välja visata originaal subwoofer, et siis selle asemel ehitada MDF/Vineerist(22mm) uus subwoofri kast. Kuid see kast tuleb ikka suhteliselt väike, et oskab keegi soovitada mis Subwoofer(kõlar) sinna sisse panna? Et ei tekiks tal ruumipuudust. Enamus kõlareid nõuavad ikka ulme suuri kaste, kuid ei soovi seda niigi väikest pagassi täis ehitada.

Tänud.

Minul näiteks kast möötudega 380x400x420 mm ja selles istub kilovatine element.
Kast peaks olema sellele elemendile nöutavate möötmetega.
Nüüd kasti minema viskamise möte ja element istutada mujale, et saaks "pagassi" ruumi.


uudi - 09.10.10 17:38

Mis firma element see toimetab selles kastis?


Kuits - 09.10.10 17:40

Tsitaat:
Algselt postitas: uudi
Mis firma element see toimetab selles kastis?

Kenwood.

E:olemuselt säherdune ja tootelt KFC-W3010...vist.
E2: tollene element jah, kuid möötmed on sutsu siiski vajalikust erinevad.
Kinnine (pordita) kast : L;375 K;360 S;350
Pordiga kast: L;380 K;505 S;340 - port ise 76 läbimööduga ja 178 pikkusega.


Maku - 27.11.10 08:50

RS4 speaker upgrade??

Nimelt seal teemas räägitakse Infinity kõlarite kasutamisest @ 2ohm.


Maku - 07.12.10 21:07

Selline huvitav info, et väidetavalt olenevalt aastast olid Bose süsteemiga ka esikõlarid võimendatud.

i know what he's saying here, when i was fitting my parrot hands free kit there are pdf docs on parrots website showing a bose system in the s4 both half amped and fully amped where only the rears are powered from the bose and the front feed from the head unit i asked an engineer at carsound near me and he said there are 2 systems depending on the year aparently and he has had problems wiring aftermarket head units up to the bose in the past

LINK


Maku - 07.12.10 21:51

2ohm kõlaritest veel.

My door speakers were 4" drivers originally but the 2 ohm JBL's were 5" drivers so had to use adaptor rings to make the job easy,could have done it the old way as I would have when I used to compete in SCA events but cant be arsed with all that these days so adaptor rings it was and the 5" speakers etc just fit right in,only problem is the cross overs which are a bit bulky but get the orientation right and you can fit them on the door panel too.

LINK

JBL - Car Audio - Speakers - Component Systems


joann.talv - 07.12.10 22:24

Oskab keegi öelda, kust saab Eestis osta Audi A4 sedaan 1998a esikõlarite vahejuppi, et saaks teised kõlarid panna?


indrek_V - 16.12.10 23:14

Audiocity kadaka teel müüb neid vahejuppe. Viimati olid nad kahjuks otsas..


Maku - 05.03.11 22:19

Huvitava faktini jõudsime täna. Nimelt olen varem täheldanud, et b5 Bose esikõlaritel praktiliselt puudub kesk- ja kõrgsagedus heli. Täna siis ühel teisel eesmärgil sai veel proovitud ette-taha, vasakule-paremale kõlareid juhtida ning Margus tõdes mingi aeg "ennäe, midrange on majas" aga valest kohast tuleb - tagant. Proovisin siis hiljem uuesti, istusin autos ees ja taga ning nii oligi. Tagakõlaritest tuleb sellist heliriba (lisaks midbassile), mida eest ei tule. Täiesti uskumatu. Kes krt oleks selle peale tulnud? Kuna ma tagant tulevat heli ei salli, siis tagakõlarid olid kogu aeg maha keeratud. Kas Bosel ongi selline seadistus, et esikõlaritelt on mingi riba ära lõigatud ja see tagumistele kõlaritele suunatud? Nüüd mul mõlgub peas idee, et kõige pealt vaatan, kas elemendid on ees- ja tagaustes samad ning kui on samad, siis proovin signaalid ringi vahetada. Väidetavalt ei ole esimesed kõlarid võimendatud. Siis ideeliselt tuleks leida lahendus, kuidas esikõlarid ära võimendada ning tagauste kõlarid jätta hoopis maki tagant misbassi taguma. Ja kui tagant jääb ikkagi liialt ka hääli kostuma, saab sinna filtri vahele panna.


Maku - 06.03.11 15:21

Proovisin igate pidi, kuid tulemust ikka ei ole. Kõige pealt keerasin polstrid maha ja kõlarid lahti. Ees on väike ca 5,25" midbass suure magnetiga ja üleval tweeter. Taga on kuue ja poole tolline midbass/midrange väikese magnetiga. See oli minu jaoks kusjuures üllatus, sest väidetavalt on b5-el taga tweeter midbassi peal. Igatahes seda seal polnud. Vedasin siis ühe tagumise signaali esimestele kõlaritele ja mängisin ette-taha, vasakule-paremale. Jõudsin tõdemusele, et probleem ei ole signaalis vaid elementides. Ka tagumise signaaliga olid esimesed kõlarid midrange alas mannetud. Ühendasin uuesti kogu süsteemi tagasi ja proovisin jällegist erinevat moodi reguleerida. Kui fader jätta keskele, siis on selline tunne nagu laulja laulaks selja tagant. Kui fader taha keerata, siis on tunne nagu laulja oleks otse sinu selja taga. Kui fader ette keerata, siis on laulja ees kaugel kaevus. Hääl on tuhm ja emotsioonitu. Ja see on nõme! Variant oleks need kuue poole tollised elemendid tagaustest ette tuua, näiteks armatuuri peale ja ma olen veendunud, et asi saaks märksa parem.

EDIT: Telefoniga tehtud pildid.


Maku - 06.03.11 23:17

8D9 035 412 C loudspeaker
broadband loudspeaker
to be used for: rear doors
REPLACEMENT PT
bose-sound


"broadband loudspeaker" tähendab eesti keeles ja lahtiseletatuna mida?


Black - 07.03.11 07:15

Lairiba. Kõik tuleb ühest elemendist.


Maku - 08.03.11 00:27

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Lairiba. Kõik tuleb ühest elemendist.
Googeldades leidsin ise ka sellise vastuse, kuid kas see tähendab seda, et see element mängib bassist kõrgeteni välja?


Black - 08.03.11 09:32

Üritab mängida. :)


jaakk - 08.03.11 09:35

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Üritab mängida. :)


Ilmselt kui kõlari spec -i netist otsida, siis nähtub, et tegelikult mängib see midrange -i, mitte widerange -i .


Maku - 18.05.11 23:05

B6 Bose süsteemi ilmus armatuuri mingi element. Oskab keegi sellest lähemalt rääkida?


http://pictureposter.audiworld.com/71038/audi_a_s4.jpg


EDIT: Sain vastuse.

One 5-cm mid-high-range speaker (centrefill) in the instrument panel.
Two 4-cm tweeters in the front doors.
Two 16.5-cm low-mid-range speakers in the front doors.


Ehk siis b6 Bose süsteemil on pandud armatuuri keskele kesk-kõrgsagedust mängima 5 cm element. B5-l seda luksust veel ei olnud.

http://www.bose.nl/NL/nl/automotive-systems/automotive-systems/previous-models/audi.jsp


audi_a4_v6 - 19.05.11 06:01

Mul ei ole b6-l Bose ja on nagu ka see keskkõlar. Või ma eksin?


Black - 19.05.11 07:49

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Mul ei ole b6-l Bose ja on nagu ka see keskkõlar. Või ma eksin?

Kõlar või võre?


audi_a4_v6 - 19.05.11 09:00

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Mul ei ole b6-l Bose ja on nagu ka see keskkõlar. Või ma eksin?

Kõlar või võre?


Ei ole lahti kiskunud, aga nagu tuleks sealt heli (kuigi halb kuulata, sest tegelikult pea ei mahu sinna vahele) või arvad sa, et on ainult võre pandud?

Nonii, nüüd kontrollitud, tegin uksed lahti (et ei segaks) ja kuulasin, kindlasti on seal kõlar, siit järeldaksin, et kõikidel b6-tel on see keskkõlar, sest kas mitte concert cd pole b6-e baas?


Tarmok - 15.07.11 08:12

Kui ette 5,25" kompod panna tahan siis on kindlasti vaherõngaid vaja? Taha aknalauale siis 6,5" koaksiaalid, kuid kas ka neile on mingeid vaherõngaid vaja?


Auditehh - 16.07.11 20:25

Tsitaat:
Algselt postitas: Tarmok
Kui ette 5,25" kompod panna tahan siis on kindlasti vaherõngaid vaja? Taha aknalauale siis 6,5" koaksiaalid, kuid kas ka neile on mingeid vaherõngaid vaja?


Non Bose süsteemil ees 4" kõlarid mis ukse küljes 3e kruviga. Ilma vaherõngasteta jääb asi poolikuks, sest kõlarit pole võimalik ukse külge piisavalt tihedalt kinni keerata.
Kui kasutad ka woofrit siis puudub mõte koaksiaalide paigaldamisel.

http://static3.nagi.ee/i/p/726/58/18164667866382_l.jpg

http://static3.nagi.ee/i/p/726/58/18164673312afd_l.jpg


Tarmok - 19.07.11 11:18

Tänud, subwoofrit ei lisa, aga kust selliseid vaherõngaid saada on? Pärnust sai küsitud, siin pole kohapealt kahjuks võtta.


Auditehh - 19.07.11 16:18

Tsitaat:
Algselt postitas: Tarmok
Tänud, subwoofrit ei lisa, aga kust selliseid vaherõngaid saada on? Pärnust sai küsitud, siin pole kohapealt kahjuks võtta.


Enda omad ostsin Audio city´st www.audiocity.ee


Vabakuulaja - 14.11.11 16:11

Tere.

Nii sai ostetud vähe asisemad kölarid ette, aga pärnust ei suudetud kahjuks mulle leida neid vaheröngaid ei kataloogist , ega kuskilt mujalt.

Helistasin sinna audiocity-se ja küsisin sealt. Oh lahe, neil täitsa olemas, aga hetkel otsas ja saabuvad kahe nädalapärast.

see vastus mind ka ei rahulda.

Seega kas keegi teab, kas möni asutus veel pakub. Ise neid teha pole just lihtne minuarust.

Tervitustega Timmo ;)


kalevtaluste - 27.11.11 10:55

Selline küsimus et sooviks ka enda audil (audi a4 universaal 1996a) vahetada ära kõlarid mis asuvad ukse sees,et kas ma pean selle jaoks terve ukse polstri lahti võtma? sest alguses proovisin kiskuda seda võret mis kõlaritel ees on aga see ei andnud tulemust!????


Kristoff - 27.11.11 11:28

Tsitaat:
Algselt postitas: kalevtaluste
Selline küsimus et sooviks ka enda audil (audi a4 universaal 1996a) vahetada ära kõlarid mis asuvad ukse sees,et kas ma pean selle jaoks terve ukse polstri lahti võtma? sest alguses proovisin kiskuda seda võret mis kõlaritel ees on aga see ei andnud tulemust!????

Loomulikult peab tagant poolt lähenema ehk kogu uksepolstri pead maha võtma.


Martinkuke - 11.12.11 21:07

Ei viitsind tervet teemat läbi sirvida aga küsimus sis selline et kui võimas bose originaal muusikasüsteemil see supakas seal pagassis on ja kui võimas seal see võim vahel on?oleks plaan ära vahetada aga ei tea kas tasub ära aga kõlari andmed sis mida tahan panna
Magnat XTS 132, 13 cm 2-riba koaksiaalkõlarid, Sagedusriba 30-32kHz, Võimsus 80W RMS/max 200w, Tundlikus 90dB, Filtri lõikesagedus 3.5 kHz, Sügavus 59mm, Augu läbimõõt 116mm
et kas see ültse mahub see kõlar sinna, mul on olemas ka tilluke võim 100w mis on veits suurem kui see mis originaalis seal supaka kastis on, et pm küsimus sis selline et kas on ültse mõtet hakata vahetama ja kui vahetada kas sis vahetada ka võim välja selle 100w vastu?
pilt kh sis kõlaritest ja võimust
http://www.upload.ee/image/972058/SDC15687.JPG


yanekk - 11.12.11 21:33

Kui mängija on originaal ja jääb sama, pole helipildis erilisi muutusi oodata.


Martinkuke - 11.12.11 21:45

Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Kui mängija on originaal ja jääb sama, pole helipildis erilisi muutusi oodata.

sellisel juhul ei hakka sis tolle supakaga seal jändama aga kui vahetaksin nt esimesed v tagumised kõlarid välja ja tolle võimu paneks sinna veel vahele sis annaks midagi juurde?


yanekk - 11.12.11 21:47

Tsitaat:
Algselt postitas: Martinkuke
Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Kui mängija on originaal ja jääb sama, pole helipildis erilisi muutusi oodata.

sellisel juhul ei hakka sis tolle supakaga seal jändama aga kui vahetaksin nt esimesed v tagumised kõlarid välja ja tolle võimu paneks sinna veel vahele sis annaks midagi juurde?


Selle teada saamiseks, oleks pidanud siiski terve teema enne läbi lugema :D


Martinkuke - 11.12.11 21:50

Märkus moderaatorilt: "Postitus kustutatud, kuna kasutaja ei ole vaatamata varasemale märkusele asunud järgima foorumi reeglite 3. punkti! Järgmine samm on kasutaja postitusõiguse peatamine!"


Helina - 12.12.11 10:34

Eriti suurt valikut ma siit teemast ei leidnud, kuhu A4 B5 avant kerele pagasiruumi woofrit paigaldada. On kellelgi ehk pakkuda veel lahendusi, kuhu woofer paigaldada ( pean silmas, et mingit kasti pagassi ei taha ) aga kuidas on nende freeairidega, mis otseselt kasti ei vaja? Kuhu kõige parem seda paigaldada oleks? Nagu aru saanud olen, siis parim vist külgede sahtlitesse? Kuid on kellelgi mingit polstritaguse lahenduse pilte, kuidas woofer sinna paigaldatud on? Noortehnikus räägiti ka, et siiski tahab see freeair omale mingit polsterdust, pigimatti jms nodi vaja, kui läheb kuhugi seina vahele vms.

Tegemist oleks siis 10-12" maksimum suuruse elemendiga. Seega vast väga suurt ruumi poleks tollele vaja.

:)


yanekk - 12.12.11 14:14

Minul on selline lahendus ja sai peaaegu hea ( tagatule pirne on kehva vahetada).

http://static3.nagi.ee/i/p/799/38/1998462581a4ed_t.jpg


Helina - 12.12.11 15:11

Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Minul on selline lahendus ja sai peaaegu hea ( tagatule pirne on kehva vahetada).

http://static3.nagi.ee/i/p/799/38/1998462581a4ed_t.jpg



Kuidas sul selle seina tagant ehitatud on? On sul pandud ümber kõlari taha ka midagi, või lihtsalt seina küljes?


yanekk - 12.12.11 16:19

Kõlar on puidust luugi sees, luuk omakorda siis küljepolstri küljes kinni, kõik seestpoolt.
Tiivakoobas kaetud kahekordse isolatsiooniga, eraldi mingit kasti pole.


Kuits - 12.12.11 22:07

Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Kõlar on puidust luugi sees, luuk omakorda siis küljepolstri küljes kinni, kõik seestpoolt.
Tiivakoobas kaetud kahekordse isolatsiooniga, eraldi mingit kasti pole.

Kui suure elemendiga tegu ning kuidas heli rahuldab?


Martinkuke - 14.12.11 15:39

Mure selline et sai ostetud supakas, võim ja juhtmed kuid nüüd kui tahtsin makist heli võimu saada sis avastasin, et makil polegi sellist väljundid:( Mida teha nüüd? Uut makki just osta ei taha.Bose makk on originaal subwooferiga, et äkki oleks kavalam tollelt heli võtta? sest ega supakas just kõige võimsam just pole(100w RMS).


Kuits - 14.12.11 16:47

Aftermarket maki puhul, mil puudub liiniväljund, saab kasutada Hi-Low filtrit.


yanekk - 14.12.11 19:01

Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Kõlar on puidust luugi sees, luuk omakorda siis küljepolstri küljes kinni, kõik seestpoolt.
Tiivakoobas kaetud kahekordse isolatsiooniga, eraldi mingit kasti pole.

Kui suure elemendiga tegu ning kuidas heli rahuldab?


10" ja kuna originaal BOSE-st pole midagi alles, siis siin lihtsalt pole midagi võrrelda.
12 aasta tagune hea heli, pole tänapäeval enam suurt midagi väärt.


Martinkuke - 14.12.11 19:28

Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Aftermarket maki puhul, mil puudub liiniväljund, saab kasutada Hi-Low filtrit.

Eino aga mul originaal Audi concert makk. nii, et pm ei päästa miski peale uue maki soetamise?:(


yanekk - 14.12.11 19:30

Tsitaat:
Algselt postitas: Martinkuke
Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Aftermarket maki puhul, mil puudub liiniväljund, saab kasutada Hi-Low filtrit.

Eino aga mul originaal Audi concert makk. nii, et pm ei päästa miski peale uue maki soetamise?:(


Ja soovitavalt siis ka kogu uus juhtmestik.


Black - 14.12.11 20:35

See, et suured RCA jurakad silma ei hakka, ei tähenda, et makil liiniväljundeid poleks. Concert'il on neid kindlasti 4 tk.

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=30851


Martinkuke - 19.12.11 00:03

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
See, et suured RCA jurakad silma ei hakka, ei tähenda, et makil liiniväljundeid poleks. Concert'il on neid kindlasti 4 tk.

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=30851

Saaksid äkki mõne lehe anda või õelda kust sellise juhtme osta saaksin?


Black - 19.12.11 00:29

Usun, et nii Noores Tehnikus kui Audiocity's letikaup.


Martinkuke - 19.12.11 00:42

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Usun, et nii Noores Tehnikus kui Audiocity's letikaup.

Eks ma käin ja vaatan siis.


Martinkuke - 19.12.11 18:34

Tuli siis selline mõte, et kas poleks mitte lihtsam heli võtta originaal võimendi küljest ära ja panna teise võimu külge ja sama teha ka - juhtme ja remote juhtmega? Ja siis + juhe aku pealt vedada siis poleks seda pistikut vaja osta ja oluliselt vähem juhtmeid peab kh siis vedama. Ning kui võimalik siis oleks ka vaja mingit skeemi, mis juhe mis asi on seal võimu küljes, niipalju kui ise olen otsinud pole leidnud. :(


yanekk - 19.12.11 18:46

Kas sa sellest ikka oled aru saanud, et originaal süsteem on kas 50 või 100 % aktiiv kõlarite peal.


Martinkuke - 19.12.11 18:56

Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Kas sa sellest ikka oled aru saanud, et originaal süsteem on kas 50 või 100 % aktiiv kõlarite peal.

Ütle nüüd see sama lause natuke lollimalt, et ma ka aru saaksin.


audi_a4_v6 - 19.12.11 19:02

Tsitaat:
Algselt postitas: Martinkuke
Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Kas sa sellest ikka oled aru saanud, et originaal süsteem on kas 50 või 100 % aktiiv kõlarite peal.

Ütle nüüd see sama lause natuke lollimalt, et ma ka aru saaksin.


Kuule siin on lehekülgede viisi infot, loe läbi ja ära eelda, et kõik kandikul kätte tuuakse. Kui sa ei tea põhimõisteidki, mis süsteemi ehitamisest me siis räägime:P Samas on ka sõber google, et põhimõisteid õppida.


Martinkuke - 19.12.11 19:12

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Kuule siin on lehekülgede viisi infot, loe läbi ja ära eelda, et kõik kandikul kätte tuuakse. Kui sa ei tea põhimõisteidki, mis süsteemi ehitamisest me siis räägime:P Samas on ka sõber google, et põhimõisteid õppida.

Ega ma ei arvagi et nüüd kõik näpuga ette näidatakse, minuarust oli juba mul ennem hea plaan, et sealt heli jne võtta, kuid sellejaoks oleks vaja ka juhtmete skeemi mida ma ei leia, ning olen ka sirvinud väheke nii seda teemat kui ka maki vahetamise teemat ning kusagilt pole leidnud skeemi originaal supaka võimendi kohta ning veel vähem olen suutnud lugeda, et originaal süsteem on 50 või 100% aktiiv kõlarite peal, mistõttu see ei ütle mulle midagi.Kuid nagu õeldaks küsija suu pihta ei lõõda!


audi_a4_v6 - 19.12.11 19:19

Hea plaan sealt võtta heli? Mis sa sellega mõtled, kas ise ka aru saad? Sul ilmselt orig BOSE, seega peaks olema kõik kõlarid aktiivid ehk siis võimendi on kõlariga koos/ kohe juures, see tähendab, et makist jooksebki sul välja ainult signaal ja sealt ei hakkagi jooksma võimendatud heli. Võid (vist) teha nii küll, et võtad makist signaali, vead selle juurdeostetud võimendisse ja sealt edasi vead võimendatud signaali kõlariteni, orig woofer tahab ainult signaali saada, võim on tal kohapeal ja osadel võimendab see woofri võimendi ka tagumisi kõlareid, tõmba woofri pistik välja, kui tagumised kõlarid vait jäävad, siis sul tagumised kõlarid saavad võimu woofrist. Jne jne...
Tõmba makk välja, skeem on maki peal ja skeemist on siin foorumites ka palju räägitud, kasuta otsingut.
Vähemalt esimeste kõlariteni peaks jooksma sul vähemalt 5 juhet, peenikesed signaali pluss ja miinus, peenike mute, jämedamad toide pluss ja miinus, jämedamad siis sel põhjusel, et sealt jookseb ka korralikum amper läbi ja võikese ristlõikega on takistus suurem ja elektrivoolu liikumine on rohkem takistatud, mille ületamiseks tehakse tööd, mis väljendub soojenemisena, seda aga ei soovita.


Martinkuke - 19.12.11 19:42

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Hea plaan sealt võtta heli? Mis sa sellega mõtled, kas ise ka aru saad? Sul ilmselt orig BOSE, seega peaks olema kõik kõlarid aktiivid ehk siis võimendi on kõlariga koos/ kohe juures, see tähendab, et makist jooksebki sul välja ainult signaal ja sealt ei hakkagi jooksma võimendatud heli. Võid (vist) teha nii küll, et võtad makist signaali, vead selle juurdeostetud võimendisse ja sealt edasi vead võimendatud signaali kõlariteni, orig woofer tahab ainult signaali saada, võim on tal kohapeal ja osadel võimendab see woofri võimendi ka tagumisi kõlareid, tõmba woofri pistik välja, kui tagumised kõlarid vait jäävad, siis sul tagumised kõlarid saavad võimu woofrist. Jne jne...
Tõmba makk välja, skeem on maki peal ja skeemist on siin foorumites ka palju räägitud, kasuta otsingut.
Vähemalt esimeste kõlariteni peaks jooksma sul vähemalt 5 juhet, peenikesed signaali pluss ja miinus, peenike mute, jämedamad toide pluss ja miinus, jämedamad siis sel põhjusel, et sealt jookseb ka korralikum amper läbi ja võikese ristlõikega on takistus suurem ja elektrivoolu liikumine on rohkem takistatud, mille ületamiseks tehakse tööd, mis väljendub soojenemisena, seda aga ei soovita.

No näed ei olnud ju keeruline sul selgitada seda asja, kohe ei pea ädaldama hakkama et mine loe nüüd 20lk foorumis läbi äkki saad targemaks jne. Kuna nagunii plaan võimsam woofer panna siis pole ju sellel orig. supakal erilist vajadust ja kui tõmban selle pistiku välja tollelt võimult ning tagumised kõlarid jäävad tõõle siis võin ikkagist sealt heli võtta?Kohe lähen kisun maki välja, vaatan mis seal see tark skeem näitab.
Tegin ka pildi siis.
http://www.upload.ee/image/1905490/SNC00205.jpg
Line out on skeemi peal olemas kuid, et toda kasutada on vaja seda pistikut sinna kuid ma pole veel leidnud kohta kust seda osta.


JanP - 19.12.11 20:53

Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Minul on selline lahendus ja sai peaaegu hea ( tagatule pirne on kehva vahetada).

http://static3.nagi.ee/i/p/799/38/1998462581a4ed_t.jpg
Kas tegu on tavalise või free-air elemendiga?


yanekk - 19.12.11 21:00

Tsitaat:
Algselt postitas: JanP
Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Minul on selline lahendus ja sai peaaegu hea ( tagatule pirne on kehva vahetada).

http://static3.nagi.ee/i/p/799/38/1998462581a4ed_t.jpg
Kas tegu on tavalise või free-air elemendiga?


Tüüta selle küsimusega ICE-i ehk mäletab mida müüs :D


audi_a4_v6 - 20.12.11 07:23

Tsitaat:
Algselt postitas: Martinkuke
Line out on skeemi peal olemas kuid, et toda kasutada on vaja seda pistikut sinna kuid ma pole veel leidnud kohta kust seda osta.


Seal peaks olema kollane, mini iso vist on nimi, aga kuidas on võimalik, et sul seda küljes pole? Kuidas siis signaal praegu taha jookseb (woofrile ilmselt siis)? Muidu seda pistikut peaks romulates massiliselt leiduma, mul vist isegi üks kodus, gammadel, deltadel kõigil sama, keerulisem ja kallim on leida seda CD oma sinna kolmikusse (sinine), bosel võiks see rida seal kõik kenasti täis olla!.
MUTE saad siis sealt ülemisest pistikust nagu näed, kuigi see peaks sul juba nagunii orig subwooferini minema!


Black - 20.12.11 08:37

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
MUTE saad siis sealt ülemisest pistikust nagu näed, kuigi see peaks sul juba nagunii orig subwooferini minema!

Remote pigem (mis on ka kollases mini-ISO-s), mute on maki mõistes sisend.


audi_a4_v6 - 20.12.11 09:05

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
MUTE saad siis sealt ülemisest pistikust nagu näed, kuigi see peaks sul juba nagunii orig subwooferini minema!

Remote pigem (mis on ka kollases mini-ISO-s), mute on maki mõistes sisend.


Tõsi, alles tegin, aga juba mälu veab alt, selles kollases pistikus see lüliti märgiga pin on woofri jaoks mute ehk siis kui makk sees on seal 12V ja kui makk väljas, siis on seal 0V, sellega lülitatakse woofris võimu toitereleed, ma olen nii aru saanud. C4 bose woofril minu arust seda releed võimus ei olnud ja originaalis oli see ilmselt lahendatud kuskil mujal, ma panin siis tookord ise relee, nüüd coupele b6 woofrit järgi ühendades selgus, et sellel relee kenasti võimus olemas ja ainult ühendamise vaev:P


Martinkuke - 20.12.11 14:52

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Martinkuke
Line out on skeemi peal olemas kuid, et toda kasutada on vaja seda pistikut sinna kuid ma pole veel leidnud kohta kust seda osta.


Seal peaks olema kollane, mini iso vist on nimi, aga kuidas on võimalik, et sul seda küljes pole? Kuidas siis signaal praegu taha jookseb (woofrile ilmselt siis)? Muidu seda pistikut peaks romulates massiliselt leiduma, mul vist isegi üks kodus, gammadel, deltadel kõigil sama, keerulisem ja kallim on leida seda CD oma sinna kolmikusse (sinine), bosel võiks see rida seal kõik kenasti täis olla!.
MUTE saad siis sealt ülemisest pistikust nagu näed, kuigi see peaks sul juba nagunii orig subwooferini minema!

Seal 1 kollane pistik on olemas kuid tollel jooksevad juhtmed ei tea kuhu ja to pistik on teise koha peal ja nh nagu skeemil see line out koht on mul tühi. :(
Sai käidud ka Noor tehnikus küsisin A4 Bose makile RCA väjundit, anti mulle mingi vidin näppu vaatasin, et tollel pole seda pistikut küljes mis maki taha läheb siis uurisin, kuhu ma selle jubina rakendan ja õeldi mulle et kusagilt kõlaritest võtad heli, mis minu arusaama järgi teeb pm sama välja mis mu algne plaan supaka võimu juurest heli võtta.
http://www.upload.ee/image/1907273/SNC00001.jpg


audi_a4_v6 - 20.12.11 15:11

Minul ei muutunud selle hi-low konverteriga mitte midagi, võtad lihtsalt maki tagant vasak parem plussid ja miinused ning ühendad orig supakale, mis sul aga on juba küljes või ma ei saa aru:cool:


Fugitive - 20.12.11 15:13

Mine osta audiocity'st mini iso- rca üleminek ja ongi mure murtud. Sama asja saab ka serigo.ee'st
Edit.
Siin ka on täitsa olemas http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/1072/


Martinkuke - 20.12.11 15:27

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Minul ei muutunud selle hi-low konverteriga mitte midagi, võtad lihtsalt maki tagant vasak parem plussid ja miinused ning ühendad orig supakale, mis sul aga on juba küljes või ma ei saa aru:cool:
Mul oli vaja ju kusagilt RCA väljundit saada sis anti selline jubin aga eks homme käin uuesti äbi sealt.

Tsitaat:
Algselt postitas: Fugitive
Mine osta audiocity'st mini iso- rca üleminek ja ongi mure murtud. Sama asja saab ka serigo.ee'st
Edit.
Siin ka on täitsa olemas http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/1072/

See oleks hea küll, sest see teine jubin mis ostsin maksis 12euri.Eks viin tolle siis tagasi.


Black - 20.12.11 16:23

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tõsi, alles tegin, aga juba mälu veab alt, selles kollases pistikus see lüliti märgiga pin on woofri jaoks mute ehk siis kui makk sees on seal 12V ja kui makk väljas, siis on seal 0V

Remote, mitte mute! :) Mute on telefonikõne peale maki automaatseks vaigistamiseks. Esimene neist on maki väljund, teine sisend.


audi_a4_v6 - 20.12.11 19:44

Tsitaat:
Algselt postitas: Martinkuke
Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Minul ei muutunud selle hi-low konverteriga mitte midagi, võtad lihtsalt maki tagant vasak parem plussid ja miinused ning ühendad orig supakale, mis sul aga on juba küljes või ma ei saa aru:cool:
Mul oli vaja ju kusagilt RCA väljundit saada sis anti selline jubin aga eks homme käin uuesti äbi sealt.

Tsitaat:
Algselt postitas: Fugitive
Mine osta audiocity'st mini iso- rca üleminek ja ongi mure murtud. Sama asja saab ka serigo.ee'st
Edit.
Siin ka on täitsa olemas http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/1072/

See oleks hea küll, sest see teine jubin mis ostsin maksis 12euri.Eks viin tolle siis tagasi.


Selleks, et minna rca-lt tavalisele juhtmele üle lõikad rca otsad maha ja ühendad vastavalt, mina tegin nii:P


Martinkuke - 20.12.11 21:51

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Selleks, et minna rca-lt tavalisele juhtmele üle lõikad rca otsad maha ja ühendad vastavalt, mina tegin nii:P

See suht loogiline jh :D Kuid vaja ikkagist võimule RCA otsasi.


Martinkuke - 21.12.11 14:41

Sai siis seal noortehnikus ära käidud, eriline tropp on see müüa seal ikka, ei olnud nõus seda junni ümber vahetama tolle pistiku vastu, hakkas ajama et miks ta peaks jne ja tallinnast tartu saatmine maksab 5euri:mad: sinna minnes küsisin seda mini iso juhet siis hakkas uurima et mis toote kood on no kust ma seda peaksin teadma ja sis seletas et see käib toatehnikale et ei sobi makile jne:o. Järelikult tuleb ikkagist to siis panna, et kas ma sellega võin sealt supaka juurest heli võtta?Oleks veits vähem juhtmeid vedada ja ei kujuta ette kh kuhu toda jubinat seal maki taha paigutada.


audi_a4_v6 - 21.12.11 14:51

Tsitaat:
Algselt postitas: Martinkuke
Sai siis seal noortehnikus ära käidud, eriline tropp on see müüa seal ikka, ei olnud nõus seda junni ümber vahetama tolle pistiku vastu, hakkas ajama et miks ta peaks jne ja tallinnast tartu saatmine maksab 5euri:mad: sinna minnes küsisin seda mini iso juhet siis hakkas uurima et mis toote kood on no kust ma seda peaksin teadma ja sis seletas et see käib toatehnikale et ei sobi makile jne:o. Järelikult tuleb ikkagist to siis panna, et kas ma sellega võin sealt supaka juurest heli võtta?Oleks veits vähem juhtmeid vedada ja ei kujuta ette kh kuhu toda jubinat seal maki taha paigutada.

Miks peaks vahetama, kas tema siis vastutab, et sa pole proovinud ja läbi lasknud? Ise ostsid mõtlematult asja, siis ka vastutad, vii ennast asjadega kurssi, mis mida teeb ja milleks vaja on ja siis hakka asju ostma.
Ma saan aru, et sa tahad vahetada välja orig supaka, aga kas lihtsalt orig välja ja uus sisse või mida? Tahad panna orig kasti külge mingid järelturu elemendid ja võimu? Milles on siis ühendamise poolelt üldse probleem? Kas sa ei suuda seal supaka juures minna tavajuhtmelt üle rca-le (sest ilmselt rcad tahab sinu järelturu võim)?


Martinkuke - 21.12.11 16:05

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Martinkuke
Sai siis seal noortehnikus ära käidud, eriline tropp on see müüa seal ikka, ei olnud nõus seda junni ümber vahetama tolle pistiku vastu, hakkas ajama et miks ta peaks jne ja tallinnast tartu saatmine maksab 5euri:mad: sinna minnes küsisin seda mini iso juhet siis hakkas uurima et mis toote kood on no kust ma seda peaksin teadma ja sis seletas et see käib toatehnikale et ei sobi makile jne:o. Järelikult tuleb ikkagist to siis panna, et kas ma sellega võin sealt supaka juurest heli võtta?Oleks veits vähem juhtmeid vedada ja ei kujuta ette kh kuhu toda jubinat seal maki taha paigutada.

Miks peaks vahetama, kas tema siis vastutab, et sa pole proovinud ja läbi lasknud? Ise ostsid mõtlematult asja, siis ka vastutad, vii ennast asjadega kurssi, mis mida teeb ja milleks vaja on ja siis hakka asju ostma.
Ma saan aru, et sa tahad vahetada välja orig supaka, aga kas lihtsalt orig välja ja uus sisse või mida? Tahad panna orig kasti külge mingid järelturu elemendid ja võimu? Milles on siis ühendamise poolelt üldse probleem? Kas sa ei suuda seal supaka juures minna tavajuhtmelt üle rca-le (sest ilmselt rcad tahab sinu järelturu võim)?

Pole mina veel näinud, et hakatakse nimodi näkku nus*ima nagu to tegelane alati on ikka ümber vahetatud ja kliendi vastu sõbralik see pm ütleski, et ise ostsid selle nüüd mine kus tahad. Räägin siis uuesti oma plaani mul oli juba alguses plaan võtta heli supaka juurest ja sis järelturu võimule järgi panna, kuid kuna mõned on targemad ja hakkasid seletama siin midagi aktiiv kõlaritest jne, et nagu sealt ei tohi võtta, siis saigi to jubin ostetud ja nüüd siis tahaksin tollel heli võtta supaka juurest ja orig. kasti ega supakaga ei taha ma midagi teha lihtsalt heli sealt võtta.


audi_a4_v6 - 21.12.11 16:36

No võta siis sealt subwoofri juurest signaal ja asi ants, aktiivkõlarid ei puutu minu arust siin asjasse, sulle lihtsalt tutvustati sul auto peal olevat süsteemi. Mina muidugi ei oska öelda signaali puhtuse jms poole pealt, aga arvan, et sellesse süsteemi käib küll, originaalil pole nagunii selline helikvaliteet, millest iga väiksemat häiret kuuleks! Aga tee omale ikka asi selgeks, et mida on vaja kõlarile mängimiseks, mis on võimendatud signaal ja mis võimendamata, kuidas ühendatakse jne, see info on siin foorumis olemas ja kui sa oma soove selgelt kirja ei oska panna, siis ka keegi aru ei saa täpselt, mis sa soovid, seega ka päris 100% aidata ei oska.


Martinkuke - 21.12.11 19:30

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
No võta siis sealt subwoofri juurest signaal ja asi ants, aktiivkõlarid ei puutu minu arust siin asjasse, sulle lihtsalt tutvustati sul auto peal olevat süsteemi. Mina muidugi ei oska öelda signaali puhtuse jms poole pealt, aga arvan, et sellesse süsteemi käib küll, originaalil pole nagunii selline helikvaliteet, millest iga väiksemat häiret kuuleks! Aga tee omale ikka asi selgeks, et mida on vaja kõlarile mängimiseks, mis on võimendatud signaal ja mis võimendamata, kuidas ühendatakse jne, see info on siin foorumis olemas ja kui sa oma soove selgelt kirja ei oska panna, siis ka keegi aru ei saa täpselt, mis sa soovid, seega ka päris 100% aidata ei oska.

Minu küsimus oli lihtne "Kas ma võin võtta supaka juurest heli?" ja siis tuli jutt mingist aktiivkõlaritest jne ja see mida on vaja kõlarite mängimiseks jne on mul üsnagi selge lihtsalt alguses oli probleem see, et kuidas heli võimu saada kui mul makil RCA otsasi pole.


audi_a4_v6 - 21.12.11 19:36

Tsitaat:
Algselt postitas: Martinkuke
Minu küsimus oli lihtne "Kas ma võin võtta supaka juurest heli?" ja siis tuli jutt mingist aktiivkõlaritest jne ja see mida on vaja kõlarite mängimiseks jne on mul üsnagi selge lihtsalt alguses oli probleem see, et kuidas heli võimu saada kui mul makil RCA otsasi pole.


No kurat, loe ise oma algseid postitusi ka siis, seal räägid ikka absoluutselt igasugu juttu, tahad vahetada esimesi ja tagumisi kõlareid, vahetada välja supaka elemendi ja võimu jne jne, mida sa vaidled?


Martinkuke - 21.12.11 19:54

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
No kurat, loe ise oma algseid postitusi ka siis, seal räägid ikka absoluutselt igasugu juttu, tahad vahetada esimesi ja tagumisi kõlareid, vahetada välja supaka elemendi ja võimu jne jne, mida sa vaidled?

Lugesin oma algseid postitusi, et originaal elementide vahetamisest oli juttu kuid see ei pidavat tulemust andma ja jäi sinna paika ja siis tuli uus küsimus, et kus kohast ma makil heliväljundi saan(RCA) ning kas supaka juurest ei või heli võtta? Võiksid ise ka natuke tähelepanelikum olla;).


audi_a4_v6 - 21.12.11 20:03

Tsitaat:
Algselt postitas: Martinkuke
Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Kui mängija on originaal ja jääb sama, pole helipildis erilisi muutusi oodata.

sellisel juhul ei hakka sis tolle supakaga seal jändama aga kui vahetaksin nt esimesed v tagumised kõlarid välja ja tolle võimu paneks sinna veel vahele sis annaks midagi juurde?


Kelle sõnad need siis on enne rca juttu?


Martinkuke - 21.12.11 20:50

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Martinkuke
Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Kui mängija on originaal ja jääb sama, pole helipildis erilisi muutusi oodata.

sellisel juhul ei hakka sis tolle supakaga seal jändama aga kui vahetaksin nt esimesed v tagumised kõlarid välja ja tolle võimu paneks sinna veel vahele sis annaks midagi juurde?


Kelle sõnad need siis on enne rca juttu?

Nagu eelmises postituses kirjas, see asi jäigi sinna paika ning vastuseks tuli, et peaksin teema läbi lugema ning loobusin sellest ja siis küsisin uue küsimuse milles pole ei esimeste ega ka tagumiste kõlaritega mingit pistmist. Mida sa nüüd tõestada siin üritad? Aitab sellest vaidlusest, mõtetu teemat reostada.


audi_a4_v6 - 21.12.11 22:04

Oi jumal, ma loodan, et ma ei ole ainuke, kes sulle enam asju selgitada ei viitsi, kui sa isegi nii ilmsete asjadega oskad susserdada:P Edu leiutamisel ja proovimisel siis, mina sind ei aita:cool:

EDIT: Kui sa samasuguse suhtumisega ka sellele müüjale peale lendasid, siis õpi elama ja läbirääkima, mees, muidu jäädki kaotajaks!


rehepeks - 08.05.12 19:41

Sai nende plastist vaherõngastega R5A'd uste sisse kruvitud. Kunde poolne aken käib normaalselt aga kui juhipoolset alla lasta siis on näha, et lükkab uksepolstrit punni, kõlar käib järelikult vastu kuhugi. Lugesin, et teistel ka juhipoolsel uksel sama jama olnud. Kas ongi nii, et juhipoolne hakkab ette jääma ja kunde poolne käib vabalt mööda? On sellele mingit lihtsat rohtu ka?

Edit: Originaal kõlarikaabli pistik oli tilpnema jäänud ja tilpnes täpselt kõlari ja akna vahele. Tõmbasin selle teibiga mingi tala külge kinni ja probleem lahendatud. Aken käib vabalt kõlarist mööda.


Rain- - 14.06.12 14:56

Kas 165mm kõlarid mahuvad esi ustesse? Ja kui vahetuseks läheb kas oleks mõtekas vahetada ka kõlarite juhtmed?


SilverV - 14.06.12 15:03

Päris pikk teema ja tõenäoline on et see on siit juba läbi käinud, aga kuidas tagumised kõllid peale originaalraadio (delta) vahetust mängima saada ? Ühtlasi, pagassis on mingi tehase woofer kah, pullipärast võiks proovida mida see teeb - aga hetkel ei mängi ja ma ei tea milline juhe see konsooli sees on.


audi_a4_v6 - 14.06.12 15:07

Tsitaat:
Algselt postitas: SilverV
Päris pikk teema ja tõenäoline on et see on siit juba läbi käinud, aga kuidas tagumised kõllid peale originaalraadio (delta) vahetust mängima saada ? Ühtlasi, pagassis on mingi tehase woofer kah, pullipärast võiks proovida mida see teeb - aga hetkel ei mängi ja ma ei tea milline juhe see konsooli sees on.

Ainuke viis selles veenduda, kas on juttu olnud, on seda eelnevat teksti lugeda. Vihjeks, et jah on juttu olnud ja kui sul on taga ka orig woofer, siis saavad tagumised kõlarid oma võimendatud signaali juba sealt, maki võimendi ei puutu asjasse.


Rain- - 14.06.12 15:17

Arvatavasti vist 165mm esiustesse ei mahu, kuid kas keegi saab öelda kust saaks 130mm kõlarirõngaid a4jale Rakverest. Audiocitys on otsas ja pole teada millal juurde tuleb.


Elarix - 22.07.12 09:31

Plaan endalgi 96 aasta A4 esimesed kõlarid välja vahetada. Küsiks aga ennem teiste käest mis kõlarid ise olete asemele pannud?
Endal plaan need asemele panna aga küsiks järele kas ukse polster liialt lärisema ei hakka nii võimsate kõlaritega?


yanekk - 22.07.12 14:30

Tsitaat:
Algselt postitas: Elarix
Plaan endalgi 96 aasta A4 esimesed kõlarid välja vahetada. Küsiks aga ennem teiste käest mis kõlarid ise olete asemele pannud?
Endal plaan need asemele panna aga küsiks järele kas ukse polster liialt lärisema ei hakka nii võimsate kõlaritega?



Ja kuhu sa kavatsed need 6 cm paigaldus sügavusega asjad panna ning 80 W rms pole mingi võimsus veel ju.


Elarix - 22.07.12 15:04

Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Tsitaat:
Algselt postitas: Elarix
Plaan endalgi 96 aasta A4 esimesed kõlarid välja vahetada. Küsiks aga ennem teiste käest mis kõlarid ise olete asemele pannud?
Endal plaan need asemele panna aga küsiks järele kas ukse polster liialt lärisema ei hakka nii võimsate kõlaritega?



Ja kuhu sa kavatsed need 6 cm paigaldus sügavusega asjad panna ning 80 W rms pole mingi võimsus veel ju.

No aga magu ma siit teemast välja olen lugenud, 60mm paigaldus sügavus peaks minema. Teisedki siin foorumis samu kõlareid vahetanud.
No 80 rms on ikka piisavalt palju, et plastiku küljes juba "plärisema" hakata.


rehepeks - 23.07.12 10:31

R5A mahub ära küll. Ukse polstrid paneb värisema aga plärisevat häält nad mul mõistliku helitugevuse juures ei tee. Kindlasti pista võimendi ka vahele, ilma pole parem helö kui originaalkõlaritega.


Elarix - 23.07.12 20:00

Tsitaat:
Algselt postitas: rehepeks
R5A mahub ära küll. Ukse polstrid paneb värisema aga plärisevat häält nad mul mõistliku helitugevuse juures ei tee. Kindlasti pista võimendi ka vahele, ilma pole parem helö kui originaalkõlaritega.
Ei ikka pistan :D väga ei näekski muidu väga mõtet tõmmelda. Kas keegi foorumlane oskaks soovitada kuhu oleks nende esi kõlarite võim(197 x 52 x 296 ) hea paigaldada? Kuna supakat praegu ei tule siis taha ei hakka teda vedama. Käis korra mõte läbi et äkki kindalaeka alla (kunde jalgade üles). Või siis teine variant, istme alla.


HT - 25.07.12 16:36

Ilmselt saab istme alla panna,aga siis tuleb mingi plaat või klotsid alla panna,muidu hakkab talvel niiskus liiga tegema.


audi_a4_v6 - 25.07.12 16:46

Tsitaat:
Algselt postitas: Elarix
Tsitaat:
Algselt postitas: rehepeks
R5A mahub ära küll. Ukse polstrid paneb värisema aga plärisevat häält nad mul mõistliku helitugevuse juures ei tee. Kindlasti pista võimendi ka vahele, ilma pole parem helö kui originaalkõlaritega.
Ei ikka pistan :D väga ei näekski muidu väga mõtet tõmmelda. Kas keegi foorumlane oskaks soovitada kuhu oleks nende esi kõlarite võim(197 x 52 x 296 ) hea paigaldada? Kuna supakat praegu ei tule siis taha ei hakka teda vedama. Käis korra mõte läbi et äkki kindalaeka alla (kunde jalgade üles). Või siis teine variant, istme alla.

Ei saa jutust aru, et kuidas kõlarid siis võimendita mängima peaks? Või mis soovitus see on? Kui makil võimu piisavalt, siis ei ole eraldi seisvat võimendit vaja, ilma makist juttu tegemata soovitatakse 80rms kõlaritele võimu panna vms, segane jutt IMO:P Või sain ma millestki valesti aru?


Black - 25.07.12 17:46

Tsitaat:
Algselt postitas: Elarix
Kas keegi foorumlane oskaks soovitada kuhu oleks nende esi kõlarite võim(197 x 52 x 296 ) hea paigaldada? Kuna supakat praegu ei tule siis taha ei hakka teda vedama. Käis korra mõte läbi et äkki kindalaeka alla (kunde jalgade üles). Või siis teine variant, istme alla.

Ma paneks armatuuri alla. Makk on ees, aku on ees, kõllid on ees, saab head lühikesed kaablid teha.

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Ei saa jutust aru, et kuidas kõlarid siis võimendita mängima peaks? Või mis soovitus see on? Kui makil võimu piisavalt, siis ei ole eraldi seisvat võimendit vaja, ilma makist juttu tegemata soovitatakse 80rms kõlaritele võimu panna vms, segane jutt IMO:P Või sain ma millestki valesti aru?

Ühelgi makil ei ole 80W RMS kõlaritele kohast lõppvõimu.


AronL - 26.07.12 05:21

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Elarix
Tsitaat:
Algselt postitas: rehepeks
R5A mahub ära küll. Ukse polstrid paneb värisema aga plärisevat häält nad mul mõistliku helitugevuse juures ei tee. Kindlasti pista võimendi ka vahele, ilma pole parem helö kui originaalkõlaritega.
Ei ikka pistan :D väga ei näekski muidu väga mõtet tõmmelda. Kas keegi foorumlane oskaks soovitada kuhu oleks nende esi kõlarite võim(197 x 52 x 296 ) hea paigaldada? Kuna supakat praegu ei tule siis taha ei hakka teda vedama. Käis korra mõte läbi et äkki kindalaeka alla (kunde jalgade üles). Või siis teine variant, istme alla.

Ei saa jutust aru, et kuidas kõlarid siis võimendita mängima peaks? Või mis soovitus see on? Kui makil võimu piisavalt, siis ei ole eraldi seisvat võimendit vaja, ilma makist juttu tegemata soovitatakse 80rms kõlaritele võimu panna vms, segane jutt IMO:P Või sain ma millestki valesti aru?



Üldiselt jääb pea kõikide makkide võimsus a'la 10-15w rms'i kanali kohta, mis jääb ilmselgelt väheks aftermarket kõlaritele.


NOS - 26.07.12 08:10

Väike tähelepanek lisaks.
Bose esiuksekõlar eeldab ka tavalises ukseplekis suuremat/sügavamat auku. Muidu ei lähe polster (milles kõlar) peale.


Elarix - 29.07.12 08:10

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tsitaat:
Algselt postitas: Elarix
Kas keegi foorumlane oskaks soovitada kuhu oleks nende esi kõlarite võim(197 x 52 x 296 ) hea paigaldada? Kuna supakat praegu ei tule siis taha ei hakka teda vedama. Käis korra mõte läbi et äkki kindalaeka alla (kunde jalgade üles). Või siis teine variant, istme alla.

Ma paneks armatuuri alla. Makk on ees, aku on ees, kõllid on ees, saab head lühikesed kaablid teha.

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Ei saa jutust aru, et kuidas kõlarid siis võimendita mängima peaks? Või mis soovitus see on? Kui makil võimu piisavalt, siis ei ole eraldi seisvat võimendit vaja, ilma makist juttu tegemata soovitatakse 80rms kõlaritele võimu panna vms, segane jutt IMO:P Või sain ma millestki valesti aru?

Ühelgi makil ei ole 80W RMS kõlaritele kohast lõppvõimu.

Millest sa aru ei saa? Ütlesin ju, et pistan võimu vahele, ilma ei näe erilist mõtet.
Igatahes kõllid ühendatud ja võimendi vedasin siiski pagassi lakkke. Kaablimajandus ilus ja puhas, ning samas ei jää midagi kusagile jalgu.

Äitäh kaasarääkijatele.


audi_a4_v6 - 29.07.12 08:18

Tsitaat:
Algselt postitas: Elarix
Millest sa aru ei saa? Ütlesin ju, et pistan võimu vahele, ilma ei näe erilist mõtet.
Igatahes kõllid ühendatud ja võimendi vedasin siiski pagassi lakkke. Kaablimajandus ilus ja puhas, ning samas ei jää midagi kusagile jalgu.

Äitäh kaasarääkijatele.


Kirjutasin ju lõppu, et ma võin asjast valesti aru saada, aga siiani olen ikka arvanud, et kui makil on peal 4x40 või parematel ka 4x60w, siis see on ka olemas. Kõlaritel on küll nii jah, et pakil näidatakse suurelt max võimsust ja väikselt nominaal ehk siis mitte see, mida kõlar vaid hetkeks suudab välja anda. 40 või veel enam 60W võimu on 80w kõlari jaoks ju täitsa sobilik.


Black - 29.07.12 09:07

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Kirjutasin ju lõppu, et ma võin asjast valesti aru saada, aga siiani olen ikka arvanud, et kui makil on peal 4x40 või parematel ka 4x60w, siis see on ka olemas. Kõlaritel on küll nii jah, et pakil näidatakse suurelt max võimsust ja väikselt nominaal ehk siis mitte see, mida kõlar vaid hetkeks suudab välja anda. 40 või veel enam 60W võimu on 80w kõlari jaoks ju täitsa sobilik.

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=42185


audi_a4_v6 - 29.07.12 11:29

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Kirjutasin ju lõppu, et ma võin asjast valesti aru saada, aga siiani olen ikka arvanud, et kui makil on peal 4x40 või parematel ka 4x60w, siis see on ka olemas. Kõlaritel on küll nii jah, et pakil näidatakse suurelt max võimsust ja väikselt nominaal ehk siis mitte see, mida kõlar vaid hetkeks suudab välja anda. 40 või veel enam 60W võimu on 80w kõlari jaoks ju täitsa sobilik.

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=42185

Selge! Maailm on nüüd minu jaoks jälle natukene laiem ja selgem. Iseenese tarkusest saab igasugu loogikaid välja imeda, nagu minu jutust ka näha oli, aga mingid loogikad olemasolevate teadmiste baasil peab ju looma, muidu ei teki maailmapilti;)


Zerro - 01.08.12 09:51

Oskab keegi öelda kui suured kõlarid mahuvat ette kui ka tagumiste uste sisse? Ehk siis paigaldus sügavus! Äkki on keegi mõõtnud?


Elarix - 17.08.12 21:07

M2rkasin endal v6imu taha paigaldades, et mu tagaumise aknalaual on nn k6lari valmidu olemas. Aknalaua plaadi alumises otsas on sisse pressitud ringid ja pleki sees on avad. Keegi on sinna k6lareid paigaldanud? Kuidas toimisite (kinnitasite)? Plaan endal sinna 6.5" 120 RMS mid bassid sisse panna aga ei tea veel kuidas kinnitada. Akna kalde t6ttu ruumi v2he, et midagi keerata v6i puurida. :(


fireplay - 17.08.12 21:09

Altpoolt ruumi küll,kust puurida ja mütata.


Elarix - 17.08.12 21:22

Tsitaat:
Algselt postitas: fireplay
Altpoolt ruumi küll,kust puurida ja mütata.

No see ongi ainuke variant, lihtsalt peab ennem k6lari kinnitus aukude kohad kuidagi alla poole 2ra m2rkima. Kui lai k6lar sealt pleki syvendist yldse l2bi mahub? Ise autost mingi aeg eemal ja ei ole olnud v6imalust seda auku t2pselt yle m66ta.

E: Keegi saaks kinnitada, kas 6,5" mahub sinna siis?


Zerro - 25.10.12 15:48

Kuhu oleks hea avandis võimendid peita, mul neid 2 tk. Üks on hetkel niisama bagassis vedelemas aga tahaks ühe veel lisada ja hea oleks kui saaks nad kuhugi peitu lükata


Rix - 25.10.12 16:35

Tsitaat:
Algselt postitas: Zerro
Kuhu oleks hea avandis võimendid peita, mul neid 2 tk. Üks on hetkel niisama bagassis vedelemas aga tahaks ühe veel lisada ja hea oleks kui saaks nad kuhugi peitu lükata


Mul on peidetud taha tiiva sisse selle luugi taha, paremat kohta pole suutnud leida. :)
Mõnel autol õnnestuvb ehk peita kas esi istmete alla või siis võimalik et ka taga istme alla (B4-l ega B5-l see mul ei ole õnnestunud).


Zerro - 25.10.12 16:40

Mul pole seal "taga taskus" nii palju ruumi, et kaks kohe mahuks ära.
Hmm see taga istme vaejant oleks küll hea, juhul kui seal ruumi on.


audi_a4_v6 - 25.10.12 16:50

Tsitaat:
Algselt postitas: Zerro
Mul pole seal "taga taskus" nii palju ruumi, et kaks kohe mahuks ära.
Hmm see taga istme vaejant oleks küll hea, juhul kui seal ruumi on.

No ega keegi ju ei tea, kui suured sul need võimendid on.


Zerro - 25.10.12 16:54

No ega päris sellised võistlus omad ka pole nüüd. Sellised mõistliku suurusega ikka. Sinna taskusse ei taha panna ka, seal on mõned vajalikud tööriistad. Ilmselt sealne niiskus ka võimendile head ei tee.


Rix - 25.10.12 17:57

Tsitaat:
Algselt postitas: Zerro
No ega päris sellised võistlus omad ka pole nüüd. Sellised mõistliku suurusega ikka. Sinna taskusse ei taha panna ka, seal on mõned vajalikud tööriistad. Ilmselt sealne niiskus ka võimendile head ei tee.


Muid selliseid kohti nagu Avandil pole, kuhu saaks nö ära peita... neid külgmisi taskuid muidu ju peaks ikka kaks olema, üks ühte, teine teisse ja tööriistad siis äkki varuratta juurde vm ;)
Üks idee oli veel... panna peenike tagavararatas ja siis sinna tagavararatta peale teha mingi värk, et saaks sinna panna, aga muidugi siis tekib probleem kuhu tungraud panna...

EDIT: Üks koht veel meenus.. koht kus asub avandil ORIGINAAL WOOFER, see välja võtta ja selle asemele, aga seal just eriti palju ruumi pole (teisel pool on sama koha peal kütuse luuk), seega kui ei viitsi niisama lahti kiskuda seda, siis tuleks enne uurida mis selle woofri mõõdud on ja palju seal üldse vaba ruumi on. Ise ei viitsinud niipalju leiutada, aga Alpine MRP-M350 oleks justkui sinna ära mahtunud isegi.


huux - 16.11.12 17:13

Autols Audi A4 Avant 1999. Küsin kuidas oleks mõistlik tagumised kõlarid asendada Hertz ESK 165 vastu, sai proovitud vahetükk ise teha, aga ei saand uksepolstrit enam paika. Probleem siis seisnes selles, et uksepolstrit tagasi pannes läks kõlarikorpus vastu seda kaarjat raami, mis ukse sees on. On kellegil mingit mõistlikku lahendust pakkuda ???


Terv. Marko


Helina - 16.11.12 17:28

Tsitaat:
Algselt postitas: R-I-X
Tsitaat:
Algselt postitas: Zerro
No ega päris sellised võistlus omad ka pole nüüd. Sellised mõistliku suurusega ikka. Sinna taskusse ei taha panna ka, seal on mõned vajalikud tööriistad. Ilmselt sealne niiskus ka võimendile head ei tee.


Muid selliseid kohti nagu Avandil pole, kuhu saaks nö ära peita... neid külgmisi taskuid muidu ju peaks ikka kaks olema, üks ühte, teine teisse ja tööriistad siis äkki varuratta juurde vm ;)
Üks idee oli veel... panna peenike tagavararatas ja siis sinna tagavararatta peale teha mingi värk, et saaks sinna panna, aga muidugi siis tekib probleem kuhu tungraud panna...

EDIT: Üks koht veel meenus.. koht kus asub avandil ORIGINAAL WOOFER, see välja võtta ja selle asemele, aga seal just eriti palju ruumi pole (teisel pool on sama koha peal kütuse luuk), seega kui ei viitsi niisama lahti kiskuda seda, siis tuleks enne uurida mis selle woofri mõõdud on ja palju seal üldse vaba ruumi on. Ise ei viitsinud niipalju leiutada, aga Alpine MRP-M350 oleks justkui sinna ära mahtunud isegi.



Võimu võib veel nii ka paigutada :)

http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/372/230/09311517781ce0.jpg

Iseasi kui omanik raatsib sinna polstrisse auku teha. Endal juba pikemat aega sedasi see seal ja niiskuse üle küll kurta ei saa.


iuq - 16.11.12 17:54

Kui lihtsalt see woofer sealt välja käib, kui näiteks tagatule pirni on vaja vahetada? Sealpool peaks veel olema ka klaasipesu paak, kuidas see lahendatud on?


huux - 16.11.12 18:07

Tsitaat:
Algselt postitas: iuq
Kui lihtsalt see woofer sealt välja käib, kui näiteks tagatule pirni on vaja vahetada? Sealpool peaks veel olema ka klaasipesu paak, kuidas see lahendatud on?




Klaasipesu vedelik tuleb sel isendil ju eest ;)


iuq - 16.11.12 18:23

Minul on küll see paak seal taga.
Endal on hetkel selline junn, aga võtab liiga palju ruumi.
Pilt


Helina - 16.11.12 18:43

Klaasipesu vesi tuleb jah mu autol eest ning woofer käib lihtsalt küljest ära, vaid kruvidest lahti ja saab juba pirnidele ligi :) Ma eeldan, et väga tihti ka pole vaja pirne seal vahetada ( enda autode ajaloos pole veel ette tulnud ).


Quattru - 17.11.12 08:10

Kui päris supakat ei taha autosse ning sedaan kere, siis oskate midagi võimsamaid kõlle taha aknalauale soovitada? + võim. Või kusmoodi sedaan kere omanikud selle subwoofri paika saanud on? Kuni 8"(äärmisel juhul 9") taha aknalauale. Või parem juba kahe asemel suurem üks supakas taha (seljatoe vahele) aretada. Praegused tagumiksed on saanud räbalad..esimesed ustes originaalid mürtsuvad ikka täitsa hästi.

neist ehk midagi?
http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/593/
http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/2956/
http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/2312/


edit:
Või juba sama raha eest üks see:
http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/595/

samas aknalaual tuleks need 2 räbalat ikka asendada.


Kuits - 17.11.12 20:34

Helina, kas see bassika lahendus on sinu söidukil?
Tahaks teada, et kuidas tagaosa seal lahendatud on, kas element omakorda kastis vöi niisama seintele kruvitud.


Helina - 17.11.12 20:43

Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Helina, kas see bassika lahendus on sinu söidukil?
Tahaks teada, et kuidas tagaosa seal lahendatud on, kas element omakorda kastis vöi niisama seintele kruvitud.


Jah, pilt minu auto pagassist. Minu teemas kusagil on näha ka kuidas see sein sinna ehitatud on. Tagant on polsterdatud porolooniga.


Rix - 17.11.12 21:13

Tsitaat:
Algselt postitas: Räpikiisu
Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Helina, kas see bassika lahendus on sinu söidukil?
Tahaks teada, et kuidas tagaosa seal lahendatud on, kas element omakorda kastis vöi niisama seintele kruvitud.


Jah, pilt minu auto pagassist. Minu teemas kusagil on näha ka kuidas see sein sinna ehitatud on. Tagant on polsterdatud porolooniga.


"Vabandame, see osa foorumist on mõeldud kas klubiliikmetele või on muul põhjusel piiratud juurdepääsuga. Lisainformatsiooni klubiliikmetele mõeldud ala kohta saab SIIT." - Oleks ka tahtnud näha ja uurida asja, sest praegu on endal kastiga woofer vastu seljatuge ja no suht tuhkagi ei mahu autosse, isegi 4 rehvi ei mahu ära sinna taha... -_-
Äkki saab paluda mõne pildi sellest woofri tagumisest osast või pisut rohkem infot? :) Kui ei saa, siis vist ei jää muud üle kui ka klubiliikmeks hakata (nüüd vist peaksin juba saama seda teha). :P


Kuits - 17.11.12 21:17

Tsitaat:
Algselt postitas: Räpikiisu
Jah, pilt minu auto pagassist. Minu teemas kusagil on näha ka kuidas see sein sinna ehitatud on. Tagant on polsterdatud porolooniga.


Aitähh, jällegi targem.


Quattru - 19.11.12 09:59

Noh B5 sedaani omanikud, rääkige mis helismajandus teil toas on?:D


huntt - 17.01.13 17:29

Pole küll müügiteema, aga kui kellegil on vaja, siis mul on ühed esimesed vaherõngad üle.
Kirjutage privasse.


steiss - 08.06.13 21:16

Tervist.

Teema siis seline, et mul autos bose saund olemas. Aga viimasel ajal on esimene juhipoolne kõlar väga ulmeliselt plärisema hakanud.

Ja tagumine minu selja taga olev ei tööta millegi pärast ültse võtsin asja lahti element ise koras.

Seega mida soovitate kas hakan taga ajama originaal asju ja otsima viga miks tagumine ei tööta või asun uut asja paigaladama.

Nimelt mul enamus asjad olemas nii või naa.

Nimelt mõte sinna ette panna siis 13 cm miidid ja tweetrid ka välja vahetada tutikas kallima otsa maci kompod olemas. Ilm selgelt sinna sisse ma ju 16 cm ei pane kuidagi ära ilma lõhkumata.

Kuidas ma need juhtmed ja selle muu asja lahendama peaksin. Kui sinna ette viin uued kõlarid kas võin võta kohe ja nende samade juhtmetega ühendada kogu kupatuse. Arvatavasti tulevad juu converterid ka vehele panna.

Ja taha paneksin siis woofri vähe jõulisema. Mis moodi sellele juhtmed vedada ja kuidas ühendada. Mõlematele võimendid eraldi taha või siis esimesed originaal asjade taha või mängivad nad otse maki tagant.

Üldiselt on nii, et kui keegi viitsiks tegeleda asjaga siis laseksin hea meelega ära installida. Mul kuni kaabliteni enamus asjad olemas. Kindlasti on midagi puudu veel aga siiski.

Kuidas bassikas panna kas sinna taha paremale luugiga auku kannataks ehitada või mite. Kui palju mul muusika pilt muutuda võib ültse. Sest ma ei usus, et seline vaja bose seal nüüd midagi erilist on.

Seega kõik pakumised oodatud kuna ilma mussita on ikka kole mannetu sõita.


Tarmok - 21.07.13 20:27

Tsitaat:
Algselt postitas: Quattru
Noh B5 sedaani omanikud, rääkige mis helismajandus teil toas on?:D


Kas oled miski hea lahenduse leidnud? Enda sedaanil ees MACi 5,25" komponendid ja taga aknalaual 6,5" koaksiaalid ning kõik võimu taga, helil pole viga aga bass on lahja. Olen isegi pikalt mõelnud, et mida teha, supaka kasti ei tahaks pagasnikusse panna. Kõne alla tuleks see nn "stealth" subwoofri variant, ehk pagasnikusse külje sisse niimoodi et väga välja ei paista, aga selle korralikult teha laskmine ilmselt juba üsna kallis.
Teine asi siis leida mingid 6,5" woofrid aknalauale, aga mis heli nad seal teeks...


TDN - 21.07.13 20:38

Enda A4 on esiustes 5.25" komponendid, üleval tweeterid. Taga aknalauas samuti 5.25" komponendid ning maasikaks aknalaual Pioneeri free air subwoofer. Võim pagasnikus ja kogu ruum alles. Ma samuti ei tahtnud kasti pagasnikusse. Mul auto teema all näha lähemalt seda süsteemi :)


Tarmok - 23.07.13 08:20

kas selliseid pehmeid kõlarikaitseid/katteid eestist ka saada on? Selliseid: http://www.crutchfield.com/g_762/Foam-Speaker-Baffles.html?tp=660


Spice - 23.10.13 12:37

Oman 1995 aasta b5 ja olen otsinud ja uurinud ja puurinud,et mis suuruses kõlarid tagumiste uste sisse lähevad. Endal 1 pläriseb ja kaua ei kannata ju seda kuulata. Süsteem ei ole Bose. Kuskil ingl.keelselt saidilt sain ka veel sellist infot nagu : Front Door is 4" (5 1/4 can fit with some work). Not sure on Rear Door as non Bose cars didn't have them.
Seega ehk saaks keegi seda tööd juba teinud mees mulle suuruse õelda. Lappasin seda teemat siin ka ,kuid silme eest tõmbas kirjuks ära juba.
Lisaks on tegu sedaaniga.


Helina - 23.10.13 13:07

Enda autol pole ka originaal kõlarid sees, ja taha uutena läksid Alpine SXE-1725S ( 16,5cm ). Muidugi kinnitused peab aretama :) Autoks küll 99 aasta Avant, aga ma arvan, et erilist vahet olla ei tohiks?!


Kuits - 23.10.13 17:44

Helina, ega juhuslikult ei mäleta, kui palju sinna veel uputamisruumi jäi?
Nimelt Sinu mainitud elemendi sügavus on 46mm, siis soov oleks teada, et kui suure ahtriga element sinna originaal avasse mahuks veel probleemideta.
Kui kellelgi teisel oleks infot jagada, siis vötaks teadmiseks, seda nii esi-, kui tagauste puhul.


Helina - 23.10.13 17:56

Tagumistesse ustesse läks asi nagu lihtsamalt, veidike ruumi jäi veel, aga eks kõik oleneb, kui hästi see kinnitus rõngas sinna aretada, esimestesse ustesse läks mul 10cm asemele 13cm kõlarid, aga nendega oli ikka tükk tegemist, et ära mahutada, sest polnud võtta seda õiget kinnituste järgi tehtud rõngast sinna vahele, et kinnitused sobiksid, siis oli tükk tegu, et need sinna ära mahuks ja et kõlar võimalikult sügavale pessa istuks. Aga sobima nad sinna sai ja kõik toimib :) Üle 13cm esiustesse vast ei lähe, kui ei taha mingit aretust polstrist väljapoole teha.


Spice - 23.10.13 18:16

Niisiis selgus selline asi,et oman siiski bose helisüsteemi. Taga ustes 4" bosed. Huvitav,et kuskil märget pole leidnud,mis sellele oleks viidanud


gerton06 - 05.11.13 16:14

Tervist!
Autoks audi a4 ( B5) avant 1998a, Soov oleks siis vahetada tagumised kõlarid paremate vastu ning originaal maki sooviks välja vahetada. Kellegil mingeid soovitusi on maki või kõlarite suhtes!? Oleks vaja ka teada kas ISO pistikud tuleb ise seal tinutada külge, sest jään arvama et originaal makil pole seda ISO pistikut taga. Ning kas tuleb 2 oomiline makk võtta ning kõlarid? Keegi tark võiks anda nõu selle koha pealt, ise võhik sel alal.

Gerton


Rix - 22.11.13 10:36

Mõtlesin, et küsiks teie arvamust ja soovitusi. Kogu helisüsteemi nõrgimaks lüliks on minu silmis hetkel esiustes asuvad 4" Pioneerid. Soov oleks need asendada millegi asjalikumaga. Tingimused siis oleks järgmised: 5,25", hinna piiriks umbes 50€ ja sobib nii komponent kui ka koaksiaal (siiani on originaal tweeterid enam-vähem hakkama saanud ja alumist otsa toetab kuudis 12" Alpine Type-E, seega oleks rõhk pigem kesk ja kõrgsagedusel).

Kiire pilgu peale viskamisel Nooretehniku kodulehel, jäid endale silma järgmised:
Blaupunkt Blue Magic CX 130 - Ainult, et ma ei tea kuidas mu makk suhtub 3oomistesse kõlaritesse?
Alpine SPG-13C2 - Kui ma ei eksi, siis samad kõlarid paigaldas mkangur enda autosse, kui vastab tõele, siis peab kuulama tulema. :)
GAS Silver GS520P
Boschmann RFD-5339M - Tootja minu jaoks suht no-name + tehnilised andmed sarnanevad kordi kallimatele kõlaritele, kas neid saab üldse tõepähe võtta?

Seega ootaks teie arvamusi ja soovitusi. Samuti on oodatud pakkumised kõigilt nii uutele kui ka korralikele kasutatud kõlaritele, mis vastaks ülaltoodud tingimustele.


AronL - 22.11.13 11:48

Võimaluse korral soovitaks lisada ka esikõlaritele võimendi, tulemus kordades parem. Mingeid võimsusenäitajaid ei tasu ka vaadata, nagunii võimendit vahele ei pane ja makk sul üle 10-15W RMS'i kanali kohta ei anna nagunii. Kindlasti oled ka tähele pannud, et paljudel odava firma toodetel on eriti optimistlikud näitajad :P


Kui aga kindel hinnapiir ees on, siis vaadata võimalikult suure tundlikusega komponentkõlarid, need koksiaalid unusta küll ära. Kui juba praegu 4'' koksiaalid ees on, siis miks sinna uuesti koksiaalid tahad panna? Tulemus ei muutu tõenäoliselt oluliselt paremaks kui praegu, helipilt jääb ju suhteliselt sarnaseks.

Vaata pigem mingid sellised.


Rix - 22.11.13 12:30

Võimendi on plaanis küll, kui kuskilt soodsalt mõne 4 kanaliga võimendi (high level sisendiga) leiaks. Niipalju olen jah targemaks saanud pärast nende kõlarite ostu, et olulist rolli mängib justnimelt see tundlikus. Vatte vaatasin lihtsalt, et RMS võiks olla 50w või rohkem.

Kusjuures ka endale jäid need Sinu välja toodud elemendid silma, aga seades ülemine piir mõttes sinna 65€ juurde mõtled, et ahh mis see mõni € veel ja siis juba lõpuks vaatab mingeid 2x kallimaid. :D
Praegu nagu ongi helipildis mingi auk sees ja seda just ees istudes. Bassi on piisavalt, seega puudujääk saab olla just kusagil seal keskelt ülespoole. Ei tea, kas need tweeterid mahuvad originaal tweeterite asemele?

Aga mida arvata neist Blaupunkt-dest? Korralik firma peaks ju olema ja tundlikus on ikkagi parem (91dB), kui praegustel (88dB), küll aga jääb alla nendele Hertz-dele (93dB). Mahub ilusti planeeritud summa sisse ja on samuti komponent, ainult muret tekitab see 3oomine takistus.

Tsitaat:
Algselt postitas: R-I-X
Blaupunkt Blue Magic CX 130 - Ainult, et ma ei tea kuidas mu makk suhtub 3oomistesse kõlaritesse?


audi_a4_v6 - 22.11.13 13:22

Tsitaat:
Algselt postitas: R-I-X
Võimendi on plaanis küll, kui kuskilt soodsalt mõne 4 kanaliga võimendi (high level sisendiga) leiaks. Niipalju olen jah targemaks saanud pärast nende kõlarite ostu, et olulist rolli mängib justnimelt see tundlikus. Vatte vaatasin lihtsalt, et RMS võiks olla 50w või rohkem.

Kusjuures ka endale jäid need Sinu välja toodud elemendid silma, aga seades ülemine piir mõttes sinna 65€ juurde mõtled, et ahh mis see mõni € veel ja siis juba lõpuks vaatab mingeid 2x kallimaid. :D
Praegu nagu ongi helipildis mingi auk sees ja seda just ees istudes. Bassi on piisavalt, seega puudujääk saab olla just kusagil seal keskelt ülespoole. Ei tea, kas need tweeterid mahuvad originaal tweeterite asemele?

Aga mida arvata neist Blaupunkt-dest? Korralik firma peaks ju olema ja tundlikus on ikkagi parem (91dB), kui praegustel (88dB), küll aga jääb alla nendele Hertz-dele (93dB). Mahub ilusti planeeritud summa sisse ja on samuti komponent, ainult muret tekitab see 3oomine takistus.

Tsitaat:
Algselt postitas: R-I-X
Blaupunkt Blue Magic CX 130 - Ainult, et ma ei tea kuidas mu makk suhtub 3oomistesse kõlaritesse?

See Blaupunkt ei ole enam see, mis varem, ise ostsin mõõdu jagu väikemad (nüüdseks müüdud) ja Herziga sama suuruse juures võrrelda ei anna, isegi Audi originaal oli IMO parem.


AronL - 22.11.13 15:42

Pigem siis tõesti juba need, kui hinnapiir kõigutatav ei ole.

Endal on kogemus ainult Hertzi komponentidega, mis maki järgi mängides tegid kunagises autos üpris kuulatavat heli. Teiste tootjate kohta ei tea, kuid usun, et kindlam on see tühised 15€ juurde panna:) Ehk oskab keegi teine teisi variante kommenteerida.

Kui seda veel teinud ei ole, siis loe see sama teema äkki läbi, mäletan, et kunagi kui uurisin siis vist just siin samas oli ka juttu sarnastest Hertzidest ja ka paljudest teistest komponentkõlaritest.


Ricky - 22.11.13 15:53

Tsitaat:
Algselt postitas: AronL
Pigem siis tõesti juba need, kui hinnapiir kõigutatav ei ole.

Endal on kogemus ainult Hertzi komponentidega, mis maki järgi mängides tegid kunagises autos üpris kuulatavat heli. Teiste tootjate kohta ei tea, kuid usun, et kindlam on see tühised 15€ juurde panna:) Ehk oskab keegi teine teisi variante kommenteerida.

Kui seda veel teinud ei ole, siis loe see sama teema äkki läbi, mäletan, et kunagi kui uurisin siis vist just siin samas oli ka juttu sarnastest Hertzidest ja ka paljudest teistest komponentkõlaritest.


Pistan ka juba nina siia vahele.

Kas need kõlarid istuvad ilusti uste sisse? Pean siis silmas, et ei pea midagi eriliselt ümber tegema? Sama ka tweeterite koha.


Rix - 22.11.13 20:12

Eks ma pean siis kaaluma vist pisut kallimaid kõlareid. Aga teab ehk keegi soovitada mõnda teist kauplust, millel oleks kodulehel olemas kogu tootevalik ja ilusti viisakalt koos tooteinfoga olemas ja ehk ka suurem tootevalik ja soodsamad hinnad.

Tsitaat:
Algselt postitas: Ricky
Pistan ka juba nina siia vahele.

Kas need kõlarid istuvad ilusti uste sisse? Pean siis silmas, et ei pea midagi eriliselt ümber tegema? Sama ka tweeterite koha.


Võin öelda, et ette ustesse saab paigaldada 4" elemendid originaal kõlarite asemele lõigates originaal kõlari küljest see kinnitus rõngas ära ja selle külge uus kõlar kinnitada. Aga veidike viisakam oleks osta näiteks AudioCity-st kõlarirõngad ja paigaldada 5,25" kõlarid. Nende tweeteritega on natuke keeruline vist ja tõenäoliselt vaja loomingulist lähenemist mingisuguse liimiga. Sest originaal tweeterid istuvad täpselt silindrikujulises augus, seega tuleks uutel tweeteritel kogu üleliigne korpus ümbert ära lõhkuda vist ja siis kuidagi liimiga sinna auku kinnitada, sest see originaal klamber ei pruugi uutele sobida. Ühesõnaga kui kunagi uksepolstri oled maha võtnud, küll siis tead millest räägin.


AronL - 03.12.13 12:46

Tekkis nüüd endal küsimus muusikasüsteemi kohta. Auto ei ole küll B5 vaid 8L, kuid tundus siiski parim koht küsimiseks, sest isegi elementide suurused on samad. Nimelt on autos sees tavaline Concert heli, ees ustes originaal 4'' midbassid ja tweetrid. Taga on 5.25'' originaal koksiaalkõlarid ning pagasiruumis originaal väike woofer. Esimesed originaalkõlarid on aga alla igasugust arvestust, hakkavad väga kergelt plärisema ja tagumised mängivad need lihtsalt üle. Algselt tekkis mõte asendada esimesed kõlarid 5.25'' komponentidega. Tellisin omale sobivad vaherõngad ning paigaldasin garaažis juba mitu aastat vedelenud Hertzi EV130 midbassid esiustesse koos mingite Hertzi tweetritega.
Kahjuks aga teevad need üpris vaikset heli võrreldes nende originaalidega mis seal enne olid. Kui Fader keskele keerata siis karjuvad tagumised kõlarid lihtsalt üle. Kui aga Fader rohkem ette keerata, siis jääb pagasiruumis olev woofer vaikseks. Ühesõnaga nii läheb kõik paigast ära ja nüüd ongi küsimus, et millega need esimesed kõlarid asendada?

Originaal midbass oli 4ohm'ne, sama on ka see uus mille paigaldasin. Küll aga on nende praeguste Hertzide tundlikkus kõigest 90db. Juhul kui osta näiteks sellised või sellised, kas siis võib asi tänu kõrgemale tundlikkusele heli olla parem? Need viimased on muidugi vaadatud sellise mõttega, et kevadel, kui ilmad paremad, lisada neile võimendi ning väheke asisem woofer taha. Hetkel ei ole viitsimist/tahtmist seda asja nii suurelt ette võtta, kui üldse. Juhul kui praegu saaks ainult esikõlarite vahetusega helipildi oluliselt paremaks, siis jätakski asja tõenäoliselt nii.

Üks küsimus veel, kumb on originaal kõlarijuhtmetel pluss ja kumb miinus? Üks juhe üleni roheline ja teine roheline musta kriipsuga (äkki ühendasin valesti üldse).


Zerro - 22.02.14 13:24

Oskab keegi öelda milliste näitajatega on B6 originaal võimendi(tavaline süsteem supakaga, mitte bose)? Või mis võimsusega kõlarid seal otsas on?


rocket - 22.02.14 13:46

Tagakõlarite väljund on maks. 2x25W ( THD = 10% ) . 2-oomiste kõlaritega saaks ehk 2x40W.
Subaka väljund on maks. 70W ( THD = 10% ) .


NOS - 22.02.14 14:19

Meil laos lai valik sobitusrõngaid, raame, tagakõlari aktiivadaptereid, võimendeid, kõlareid jne.
Omal jääb kohe üle terve B5 bose komplekt (6x kõlarid + suppar, võim). Kel huvi, u2.


Zerro - 23.02.14 12:12

Tsitaat:
Algselt postitas: rocket
Tagakõlarite väljund on maks. 2x25W ( THD = 10% ) . 2-oomiste kõlaritega saaks ehk 2x40W.
Subaka väljund on maks. 70W ( THD = 10% ) .


Tänud!

Originaal kõlaritel tahaks leida midagi asemele ilma, et peaks uusi juhtmeid ja võimu vahetama hakkama. Oskad äkki paar näidet tuua mis sobiks sinna? Nii, ette kui ka taha, suppaka jätaks hetkel samaks.
Lisaks:
Põhimõtteliselt peaks sellised sobima nii, ette kui ka taha? http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/492/


Sten_K - 27.02.14 21:06

Kas sellised kõlarid 65w rms üldse korralikult tööle hakkavad ilma võimuta, kui makk on 4x50w?

http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/123/


audi_a4_v6 - 28.02.14 07:54

Tsitaat:
Algselt postitas: stenkaju
Kas sellised kõlarid 65w rms üldse korralikult tööle hakkavad ilma võimuta, kui makk on 4x50w?

http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/123/

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=42185&page=1


Tarmok - 02.03.14 20:57

Kas kuskil müüakse ka korralikke MDF vaherõngaid nii ette kui taha? Need plastikud on nagu nad on....


Sten_K - 03.03.14 18:36

Leidsin siis sellise vägeva asjanduse, mida olen ammu oodanud, otsinud juba, aga on üks "aga" nimelt subwooferile on ainult pool väljundit...? Kuidas see süsteem toimima peaks ja mida targemad ise arvavad sellisest makist, iseenesest oleks ju hea gps-i eest ja kasvõi youtubest laule kuulata ja mida kõike veel.

http://www.ebay.co.uk/itm/8300CU-7-1-Din-HD-Android-4-0-4-Car-DVD-Player-GPS-WiFi-3G-IPOD-TV-PiP-2160P-/111231595122?pt=UK_AudioTVEl ectronics_GPSSystems_GPSSystems&hash=item19e5eb7272


Kuits - 03.03.14 18:46

Tsitaat:
Algselt postitas: stenkaju
Leidsin siis sellise vägeva asjanduse, mida olen ammu oodanud, otsinud juba, aga on üks "aga" nimelt subwooferile on ainult pool väljundit...? Kuidas see süsteem toimima peaks ja mida targemad ise arvavad sellisest makist, iseenesest oleks ju hea gps-i eest ja kasvõi youtubest laule kuulata ja mida kõike veel.

http://www.ebay.co.uk/itm/8300CU-7-1-Din-HD-Android-4-0-4-Car-DVD-Player-GPS-WiFi-3G-IPOD-TV-PiP-2160P-/111231595122?pt=UK_AudioTVEl ectronics_GPSSystems_GPSSystems&hash=item19e5eb7272

Tahvelarvuti teeb autos sama töö ära, kui olemasoleval makil AUX sisend. Lihtsalt minu arvamus.
Ise kasutan youtube autos nutifoni kaudu, toimib, kuid pimedas häirib sõitmist, GPS õnneks nii häirivam pole, kuna pilt sihtkoht ühetooniline.
Aga noh, tahvliga ka omad miinused.


Sten_K - 03.03.14 18:51

Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Tsitaat:
Algselt postitas: stenkaju
Leidsin siis sellise vägeva asjanduse, mida olen ammu oodanud, otsinud juba, aga on üks "aga" nimelt subwooferile on ainult pool väljundit...? Kuidas see süsteem toimima peaks ja mida targemad ise arvavad sellisest makist, iseenesest oleks ju hea gps-i eest ja kasvõi youtubest laule kuulata ja mida kõike veel.

http://www.ebay.co.uk/itm/8300CU-7-1-Din-HD-Android-4-0-4-Car-DVD-Player-GPS-WiFi-3G-IPOD-TV-PiP-2160P-/111231595122?pt=UK_AudioTVEl ectronics_GPSSystems_GPSSystems&hash=item19e5eb7272

Tahvelarvuti teeb autos sama töö ära, kui olemasoleval makil AUX sisend. Lihtsalt minu arvamus.
Ise kasutan youtube autos nutifoni kaudu, toimib, kuid pimedas häirib sõitmist, GPS õnneks nii häirivam pole, kuna pilt sihtkoht ühetooniline.

Siiamaani olen kasutanud telefoni, aga sellel on väga palju miinuseid, näiteks kui kuulan mussi telefonist ja kasutan samaaegselt ka gps-i ja siis veel kõned, siis hakka autohoidikust ära kiskuma seda telefoni ja veel need juhtmed, aux in ja usb laadija, see on paras mässamine, telefon võiks ikka rääkimiseks olla ennekõige :D
Aga see woofri väljund, ehk keegi targem oskab seletada.

Ja veel see, et auxi helikvaliteet on ikka alla igasuguse arvestuse, enda kogemustest.


Kuits - 03.03.14 19:05

Kuidas subwoofrile pool väljundit? See peaks ikka juhtimine olema.

E:

Tsitaat:

Preamp level outputs are audio outputs that are used to drive an amplifier (or equalizer or crossover...). Preamp level outputs do not have enough output current to allow them to drive speakers directly. They are generally included on higher end equipment. In virtually all cases, they will have RCA type connectors. Some units will have only one set of preamp outputs (would likely be a 'rear' output). Other units have multiple pairs of outputs for front, rear and subwoofer signals. Some head units allow you to switch a low pass crossover on for the rear outputs to convert them to a subwoofer output.


Sten_K - 03.03.14 19:09

rca kaablil on ju 2 otsa, juhe, mis läheb makist võimu.


Kuits - 03.03.14 19:20

Tsitaat:
Algselt postitas: stenkaju
rca kaablil on ju 2 otsa, juhe, mis läheb makist võimu.

On olemas ka ju Y RCA.

Ok, nüüd läheb juba kõlari vahetusest asi päris eemale.


Sten_K - 03.03.14 19:33

Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Tsitaat:
Algselt postitas: stenkaju
rca kaablil on ju 2 otsa, juhe, mis läheb makist võimu.

On olemas ka ju Y RCA.

Ok, nüüd läheb juba kõlari vahetusest asi päris eemale.

On vist jah vale teema all see..


Zerro - 13.04.14 15:23

audi rns-d maki kohta küsimus.
http://www.upload.ee/image/4000273/asdasda.jpg

Kas punase kasitga otsad on võimendatud?
Kas rohelise kastiga otsad on võimendamata? Sobilikud võimendisse otse laskmiseks(kaks kanalit)?


audi_a4_v6 - 13.04.14 15:25

Tsitaat:
Algselt postitas: Zerro
audi rns-d maki kohta küsimus.
http://www.upload.ee/image/4000273/asdasda..jpg

Kas punase kasitga otsad on võimendatud?
Kas rohelise kastiga otsad on võimendamata? Sobilikud võimendisse otse laskmiseks(kaks kanalit)?

Jah. Aga ikka neli kanalit võimendisse laskmiseks, mass ehk com on ühine (common peaks vist tähendama), nii ka ju kirjas RR ja RL, tagumine parem ja vasak, ning FR ja FL, eesmine parem ja vasak. Võimu jaoks "remote" saad ka sealt "com" kõrvalt.


Zerro - 13.04.14 16:48

Makk on B6 peal kus on ilma boseta süsteem, kus taga tiivas on väike suppakas ja võim(originaal). Netis leidsin sellise otsa ka mis läheb sinna võimu nagu minul
http://img.photobucket.com/albums/v700/dizzythedog/B6rear-subpinout.jpg

Plaanis oli neid pre-oute kasutada(tagumiste kõlarite paari signaal)(enne võimu signaal võtta, mitte makist). Need võimendamata esimeste kõlarite paarid ei jõua siia taha pistikusse.


audi_a4_v6 - 13.04.14 18:39

Tsitaat:
Algselt postitas: Zerro
Makk on B6 peal kus on ilma boseta süsteem, kus taga tiivas on väike suppakas ja võim(originaal). Netis leidsin sellise otsa ka mis läheb sinna võimu nagu minul
http://img.photobucket.com/albums/v700/dizzythedmmog/B6rear-subpinout..jpg

Plaanis oli neid pre-oute kasutada(tagumiste kõlarite paari signaal)(enne võimu signaal võtta, mitte makist). Need võimendamata esimeste kõlarite paarid ei jõua siia taha pistikusse.

Ei taha võimendi juurde mitte bose korral seda esikõlarite signaali ei jõua jah, ainult tagumised on seal ja ka woofer saab oma signaali siis sealt, aga need ka nagu ses mõttes ikka otse makist või mis sa mõtled, et kust need tulevad sinna taha pistikusse? Ehk mis sa teha tahad, nii on vist lihtsam küsida?


Zerro - 13.04.14 19:27

Ei no kõik on juba lahenduse leidnud. Plaanis oli lihtsalt supakas taha tiksuma panna, muud midagi. Signaali saan sealt originaal võimendi juurest, makist uut juhet vedama ei hakka kui tehasest on juba midagi ära veetud.


audi_a4_v6 - 13.04.14 19:29

Tsitaat:
Algselt postitas: Zerro
Ei no kõik on juba lahenduse leidnud. Plaanis oli lihtsalt supakas taha tiksuma panna, muud midagi. Signaali saan sealt originaal võimendi juurest, makist uut juhet vedama ei hakka kui tehasest on juba midagi ära veetud.

Kõik peale toite saad sealt (signaal ja remote), toite pluss vea oluliselt jämedama juhtmega akult, nagu ikka, sest originaal subwoofri võimsus peaks jääma isegi alla 100W ja kaablit oled sa ka ise näinud, et see on mitte just väga üle dimensioneeritud.


nimi - 08.12.14 18:33

Mida b5 sedanile taha platele soovitate? Originaalis bose aga üks kõlar pläriseb.


etsihel - 12.05.15 05:21

Mis juhe on antennivõimendi oma? Originaal maki järgi vaadates sai ühendatud valge sinise triibuga juhe remote juhtme külge kuid ei midagi. Kas peab veel midagi tegema? B4 oli alguses sama asi, sai vahele pandud antennivõimendi poest... Muutnud mitte midagi alguses, pärast leidsin auto enda antennivõimendi juhtme üles ja polnud seda vajagi.
Praegu raadio levi väga kehv.


etsihel - 13.05.15 04:05

Panin antennivõimendi vahele(see juhtmega antennijuhe/võimendi). Väidetavalt pidi originaal makk andma võimule voolu läbi antennikaabli, siis aftermarket makk ei tee seda... Tulemus? Natuke parem kuid endiselt mitte selge ja ebameeldiv kuulata.
Mis lahendusi veel on?


coupefänn - 13.05.15 05:57

Tsitaat:
Algselt postitas: nimi
Mida b5 sedanile taha platele soovitate? Originaalis bose aga üks kõlar pläriseb.
Nendel kipuvad need keskmised tolmukatted lahti tulema. Vähe liimi ja asi korras.


huviline30 - 18.06.15 18:22

On keegi vähe põhjalikumalt lahanud originaal bassivõimu hingeelu?Elemendi peal kirjas 2x3oomi e.siis 2 mähist.Kas bassi toiteks kaks eraldi mono võimu kummagile mähisele?Kui on,siis kas oleks võimalus sillata.Mõte selles,et asendades tavalise elemendiga saaks pisut rohkem võimsust.


PPiip - 04.12.15 13:59

Tegin ka väikse paigalduse esiustesse, oli võimalus 3D printerit kasutada ja tulemus siis selline:


http://www.upload.ee/image/5377709/screenshot.PNG
Joonis
http://www.upload.ee/image/5377706/20151105_171016.jpg
Täpselt originaal kinnituskohtades kinni, toetub alumisele rõngale.
http://www.upload.ee/image/5377707/20151105_172123.jpg
Augud said veidi väiksed aga see ei olnud probleem.
http://www.upload.ee/image/5377708/20151105_172129.jpg


Nüüd aga teine probleem, nimelt paigaldasin võimendi ja raadiolevi järsku väga halb. Oskab keegi juhendada kust viga otsida? (voolujuhe kõrvalistuja poolt kuni tagaistme seljatoeni, RCA juhi poolt samasse kohta, antenni võimendus juhe sai külge tagasi)


Heini - 28.04.16 11:52

Tere

Olen läbi lugenud nii selle teema, kui ka teise pika teema(lisaks veel mingid lühemad teemad, mis otsingust leidsin), kus juttu maki ja kõlarivahetusest, aga olles ise üsna võhik kogu helisüsteemi koha pealt, ei ole see lugemine siiski pilti ette andnud, et mis ja kuidas.
Autoks siis A4 B5 95a sedaan täiesti originaal heliga, gamma maki ja kõlaritega esiustes koos tweeteritega ja taga aknalaual mingid 4-oomised nokia toodangud. Hiljaaegu läks taga aknalaual üks läbi, et vähemagi bassi korral pläriseb/peksab üle ja kuna see on ebameeldiv, siis mõtlesin panna sinna midagi sobivat aftermarketi kõlaritest asemele ja ühtlasi ka maki ära vahetada. Küsimuseks olekski esialgu, et mis kõlarid sinna taha panema peaks? Foorumist loetu põhjal mõtlesin midbasside peale, noortehnikust öeldi et pane komponendid ja audiocityst soovitato koaksiaale...mis siis lõpuks sobiks? Oleks meeldiv, kui mingigi bass oleks vähemalt olemas autos. Ja küsiks kohe siin ära ka makivahetuse koha pealt, et kui ostan näiteks mingi pioneeri maki, kas siis on nende tagumiste aftermarket kõllide ühendamiseks vaja mingit iso-pistikut ka?
Lühidalt siis, et need teemad jäid mul foorumit uurides selgusetuks aga äkki keegi siit teab vastata. Vôi kui mingi teema mingi postitus neile vastab, siis paluks direct linki. Tänud


etsihel - 28.04.16 17:47

Tsitaat:
Algselt postitas: Heini
Küsimuseks olekski esialgu, et mis kõlarid sinna taha panema peaks? Foorumist loetu põhjal mõtlesin midbasside peale, noortehnikust öeldi et pane komponendid ja audiocityst soovitato koaksiaale...mis siis lõpuks sobiks? Oleks meeldiv, kui mingigi bass oleks vähemalt olemas autos. Ja küsiks kohe siin ära ka makivahetuse koha pealt, et kui ostan näiteks mingi pioneeri maki, kas siis on nende tagumiste aftermarket kõllide ühendamiseks vaja mingit iso-pistikut ka?



6.5" kõlarid lähevad taha. Ette 5.25 koos eelmises postis olevate adapteritega mida saab poest osta.
Sellist bassi mis orignaalkõlaritel pole mina aftermarket kõlaritega saanud. Kuid aftermarket on tunduvalt kvaliteetsema heliga ja saab valjemalt kuulata. Eriti just võimu taga.
Aga komponendi ja koaksiaali vahe on selles, et ühel on tweeter eraldi. Taha pane koaksiaalid juhul kui ei taha tweetereid suunata(tagaklaas nagunii suunab).
Midbass kõlar on paljudel tootjatel samasugune asi mis komponent kõlar kuid ilma tweeterita. Mulle öeldi audiopoes, et lihtsalt lõika koaksiaalil tweeter välja ja teeb sama välja.

Tagumiste kõlarite puhul lõikad originaaljuhtmel pistiku küljes ja paned tavalised klemmid. Lihtsalt veendu, et + ja - oleks õiged.

Omal on Hertz DSK130 komponentkõlarid ja Hertz DCX165 koaksiaalkõlarid. Ausalt öeldes bassi on väga vähe nendel ja tweeterid kisavad niimoodi kõrva, et kõrvad hakkavad ****vett jooksma(hertzil selline nõme plekine kõrge sagedus, samas osadel inimestel meeldib?). Neid toidab võimendi 4x55w. Eraldi supakas. Samas ei kannata mega bassi tavakõlaritest nagunii saada kui juba praegu kõik nagiseb igaltpoolt ning B5 esiuksed on nõmedad ja ei võimalda väga palju.


Heini - 28.04.16 19:46

Tänud! Veel tahaks teada seda, kas aknalauale istuvad aftermarket kõlarid niisama ka? Või on vaja vaherõngaid nagu uste puhul?


etsihel - 28.04.16 20:00

Hea, et küsisid. Läheb tõesti seal ka vaja. Ei tulnud kohe meeldegi. Mina isiklikult liimimisin veel omakorda kinni kuumaliimi püssiga, et jääks veel paremini kinni kere külge need adapterid.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/22014430/Lingitud/audiklubi/20150514_184958.jpg


anduke88 - 01.10.18 14:32

Nonii, mul andis pre-FL vanuril ka üks kõlar ukse allosas saba.
Millega see aastal 2018 asendada?
Sama vana romu pealt pole mõtet - saabub varsti jälle parim enne....Facelifti oma?

Või kui rääkida uutest alternatiivkõlaritest, mis sobib sinna 1:1-le või väikese mudimise teel? Loomulikult ei teeks paha, kui org maki ja juhtmestiku korral teeks see uus kõlar gramm paremat häält kui vana orginaal.

Boseks ei soovi ehitada, Bose kui B&O paitavad kõrvasid uuemates autodes. ;)