Foorumi logo

Bluetooth telefon
tafkin - 25.02.09 09:05

Kas võimalik bluetooth-i paigaldada Audi org. telefonile lisaks, et töötab bluetooth läbi org. HF.
Autos on org. Nokia telefon juhtmega. Audi 2003a. Ei soovi paigaldada veel üht HF, kuna originaalis on see peal ja töötab hästi. Lihtsalt ebamugav on kaarti ringi tõsta.


kps - 25.02.09 09:21

Selleks on näiteks EMT'l twinsim teenus koos lisakaardiga. Kasutanud ise juba aastaid ja paksult rahul. See, et sa autole bluetoothi saad ei anna sulle tegelikult suht midagi ja originaal BT suhtleb mingil põhjusel ainult oma toruga (või ei olnud meil piisavalt aega, et kõiki võimalusi kontrollida ja kasutada). Mingi kontaktisyngi saime isegi käima, aga mingi jama ikkagi tekkis.


Maku - 25.02.09 09:27

Tsitaat:
Algselt postitas: kps
Selleks on näiteks EMT'l twinsim teenus koos lisakaardiga. Kasutanud ise juba aastaid ja paksult rahul.
See teenus maksis vanasti ca 100 krooni kuu. On see endiselt nii?


Maku - 25.02.09 09:32

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
See teenus maksis vanasti ca 100 krooni kuu. On see endiselt nii?
Nii on!


tafkin - 25.02.09 09:34

Olen teadlik EMT teenustest aga 100.- eeku kuus (aastas 1200eeku) lihtsalt kaardi omamise eest on põhiendamatult palju küsitud.
Pigem paneks autosse rohkme, et asi töötaks. ;););)


kps - 25.02.09 11:54

Tsitaat:
Algselt postitas: tafkin
Olen teadlik EMT teenustest aga 100.- eeku kuus (aastas 1200eeku) lihtsalt kaardi omamise eest on põhiendamatult palju küsitud.
Pigem paneks autosse rohkme, et asi töötaks. ;););)

Millest sa hetkel räägid? Mida sa paned autosse rohkem? 100 eeku kuus tapab, et poleks vaja jännata? Osta endale BT "head unit" (kõrva külge riputatav) ja ühenda oma moblaga ära, ning vabaned oma muredest.


tafkin - 25.02.09 12:08

Küsimus oli kas võimalik bluetooth-i paigaldada Audi org. telefonile lisaks, et töötab bluetooth läbi org. HF.
Asi ei ole 100 eeku kuus maksta vaid põhimõttes kas saab paigaldada või ei. Twinsimi ei taha ega muid vidinaid ei soovi kõrva panna.


Veikko - 27.02.09 12:20

Minu Audis on http://www.nokia.ee/link?cid=PLAIN_TEXT_422728
Toimib kenasti - kuumaksuvabalt.


Audi499 - 25.10.09 22:48

Tõstaks teema uuesti üles, äkki keegi on vahepeal targemaks saanud. Küsimus täpselt sama, et kas on võimalik orig hands freega liita mõni bluetooth vastuvõtja?


h6bekuul - 26.10.09 07:31

Kas sa hakkad siis iga kord, kui autosse istud eraldi aktiveerima oma telefonil BT?

Või hoiad koguaeg aktiveerituna ning panustad pidevale aku laadimisele?

Kasuta ikka asja sihtotstarbeliselt. Nagu "valge inimene". Ehk soeta twinsim. Vanasti maksis see teenus 250.-, nüüd alla saja.


samru - 26.10.09 07:32

Tsitaat:
Algselt postitas: Audi499
Tõstaks teema uuesti üles, äkki keegi on vahepeal targemaks saanud. Küsimus täpselt sama, et kas on võimalik orig hands freega liita mõni bluetooth vastuvõtja?


Kas siis Parrot´id ei kõlba või - töötavad väga hästi ning hääl tuleb läbi originaal kõlarite. Olen neid päris palju paigaldanud

http://www.parrot.com/uk/products/hands-free-car-kits


Maku - 26.10.09 08:12

Olen isegi seda Parrot'it vaadanud, kuid mina ei tahaks helikvaliteedis järgi anda. On kellelgi tolle head unitiga kokkupuuteid, et mida see endast ka realselt kujutab?


samru - 26.10.09 08:28

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Olen isegi seda Parrot'it vaadanud, kuid mina ei tahaks helikvaliteedis järgi anda. On kellelgi tolle head unitiga kokkupuuteid, et mida see endast ka realselt kujutab?


Helikvaliteet ei ole kindlasti nii hea kui torust- torusse rääkides, sest muudetakse seda heli korduvalt analoog digitaalseks ja vastupidi. Ja mida mudel edasi seda paremaks on heli läinud, näiteks 6100 on oluliselt parem kui 3200 mudel. Parrot 9000 seeriat ei ole veel paigaldanud, sest eestis minuteada ei müüda veel (ei ole päris kindel).
See HU on vist kah nii uus asi, et ei ole kogemust.


Maku - 26.10.09 08:32

Urmas, ma pidasin antud juhul silmas muusika heli kvaliteeti.:)


Eero - 26.10.09 09:10

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Urmas, ma pidasin antud juhul silmas muusika heli kvaliteeti.:)


Kuhu see muusika kvaliteet siis peaks kaduma, Parroti unitist läheb ju line-out kaabel maki line-in sisendisse. Või tahad sa mobiiltelefonist üle blutoothi muusikat mängida?


MaQQu - 26.10.09 09:30

Minul on "Sony Ericssoni HBC-30" ühendatud originaal Concert maki taha (lisa "line in" karbi abil, CD box on samuti alles). Töötab nii SonyEricsson kui Nokia telefonidega suurepäraselt.


http://www.nationalfuelprotest.co.uk/HCB-30.jpg


Maku - 26.10.09 23:44

Tsitaat:
Algselt postitas: Eero
Kuhu see muusika kvaliteet siis peaks kaduma, Parroti unitist läheb ju line-out kaabel maki line-in sisendisse. Või tahad sa mobiiltelefonist üle blutoothi muusikat mängida?

Kui sa kuulad muusikat tehase HU-st või siis mõnest SQ vidinast, siis onju vahe sees eksole.:)


catmar - 12.11.09 11:20

Ostes autot , oli sellel peal bluetooth handsfree Parrot CK3100.Tahaks seda kasutada, kuid mul ei õnnestu kuidagi seda telefoniga ühendada. Sellel on salvestatud eelmiste omanike poolt 5 kasutajat (kui ma ikka õieti asjast aru sain) ja ma arvan, et algatuseks tuleks need kustutada, aga kuidas? Kas kellelgi on kogemusi jagada?


samru - 12.11.09 12:26

Tsitaat:
Algselt postitas: catmar
Ostes autot , oli sellel peal bluetooth handsfree Parrot CK3100.Tahaks seda kasutada, kuid mul ei õnnestu kuidagi seda telefoniga ühendada. Sellel on salvestatud eelmiste omanike poolt 5 kasutajat (kui ma ikka õieti asjast aru sain) ja ma arvan, et algatuseks tuleks need kustutada, aga kuidas? Kas kellelgi on kogemusi jagada?


Mul kulus selle manuali otsimiseks internetist peaaegu terve minut.
http://www.parrot.com/usa/support/userguides/parrotck3100ck3300ck3500


catmar - 12.11.09 12:38

Vabanda minu võhiklikkust, aga kas eestikeelset ei ole kuskil(puust ja punaselt)?


samru - 12.11.09 13:00

Tsitaat:
Algselt postitas: catmar
Vabanda minu võhiklikkust, aga kas eestikeelset ei ole kuskil(puust ja punaselt)?


Uue aparaadiga on eestikeelne kaasas olnud aga see vist Sind ei aita. Seal ei ole midagi keerulist. SETINGS alt valid PAIRED DEVICES tuleb nimekiri salvestatud seadmetest ning järjest ERASE (kustutad) need. Pärast kustutamist paaritad oma telefoniga.


catmar - 12.11.09 17:44

Tänud! Eks ma homme proovin.


Maku - 26.01.11 14:08

Selline küss (ennekõike Urmasele), et kas selle Parrot'i saab ka Audi originaal süsteemidega suhtlema panna? Nu näiteks d2 facelift, millel kompuutri ülemine sektsioon on raadio ja telefoni info päralt (Radio/telephone information) ning aktiivroolil on ka telefoni klahv.


samru - 26.01.11 22:00

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Selline küss (ennekõike Urmasele), et kas selle Parrot'i saab ka Audi originaal süsteemidega suhtlema panna? Nu näiteks d2 facelift, millel kompuutri ülemine sektsioon on raadio ja telefoni info päralt ning aktiivroolil on ka telefoni klahv.



Displeid vaevalt kasutada saab aga roolinuppude jaoks on Parrotil olemas Multican ja Multicom. Uuematele autodele teevad nad lausa originaalseadmeid, võibolla need ühilduvad ka displeidega.

No see oli selline poole tunniga hangitud info.

http://quickconnectproducts.com/steeringwheel.html


Maku - 27.01.11 08:17

Pidasin silmas seda, et kui näiteks kõne sisse tuleb, siis ilmselt d2 facelifti kompuutri ülemine sektsioon näitab sissehelistajat. Ilmselt saab sealt ka tel. raamatut sirvida. Aga usun, et sa said sellest niigi aru.


ICE - 27.01.11 08:38

Saab panna suhtlema.


navigator - 11.10.11 23:03

Oli juba see küsimus aga vastust ei antud,küsin uuesti: Mul autos Motorola originaal telefon, töötab üla BT. Kas saan ka oma taskutelefoni sellega ära ühendada ja võtab automaatselt kasutada siis tel raamatu jne? Twinsim ei soovi panna kuna kasutan autot naisega kahe peale ja siis kui naine sõidus siis mu kõik kõned lähevad ikka autosse:D


Black - 12.10.11 12:28

2005 3.0TDQ C6 võttis küll nii SE X10 mini kui iPhone'i külge, nii et eks proovi.


pdi - 12.01.12 21:42

Kas kõigil C6-tel on BT telefoni tugi peal?
2004.a. A6 (C6) telefoni ühendamisega mure. Kui telefoni valiku alla minna ütleb, et ei ole installeeritud telefoni. Setupi peale ei juhtu midagi. Käsitoe all ei olnud ka mingit pistikut telefoni jaoks. Kas bt tugi tuleb kaabliga aktiveerida või on võimalus, et tegelikult auto polegi telefoni tuge?


tom - 13.01.12 07:48

Tsitaat:
Algselt postitas: pdi
Kas kõigil C6-tel on BT telefoni tugi peal?
2004.a. A6 (C6) telefoni ühendamisega mure. Kui telefoni valiku alla minna ütleb, et ei ole installeeritud telefoni. Setupi peale ei juhtu midagi. Käsitoe all ei olnud ka mingit pistikut telefoni jaoks. Kas bt tugi tuleb kaabliga aktiveerida või on võimalus, et tegelikult auto polegi telefoni tuge?


Usun, et ikka ei ole seda sellel autol. Tegemist siiski lisavarustusega ning eraldi mooduliga, mis tuleks paigaldada.


corbe - 13.01.12 08:24

Kõikidel C6 isenditel vist ei ole jah, ma enda omal sain autot uudistades sellest pool-kogemata teada. Aktiveerisin telefonis BT ja leidis auto üles, sidusin nad omavahel ära ja nüüd autosse istudes vajutan BT kiire näpuliigutusega tööle ja kõik toimib.
On olemas ka telefonimoodul kuhu saaks Nokia sisse panna, kuid ma ei viitsi Twinsimiga väga tegeleda, minu jaoks on tunduvalt mugavam korraks BT aktiveerida ja asi toimib.


kristok123 - 08.11.12 17:53

Tsitaat:
Algselt postitas: navigator
Oli juba see küsimus aga vastust ei antud,küsin uuesti: Mul autos Motorola originaal telefon, töötab üla BT. Kas saan ka oma taskutelefoni sellega ära ühendada ja võtab automaatselt kasutada siis tel raamatu jne? Twinsim ei soovi panna kuna kasutan autot naisega kahe peale ja siis kui naine sõidus siis mu kõik kõned lähevad ikka autosse:D


Küsiks uuesti üle, kas ja mis võimalused on kasutada iphone üle BT, kui autos on seesama orig. Motorola käetoe sees? Iphone autot ei leia!


Jann - 29.12.13 14:50

Mul ka väike mure tekkinud seoses iPhone5S ja 3g MMI-ga. Algul oli paar päeva kõik tore, ühildus ilusti ja leidis ka kontaktid. Nüüd ühildub, kuid enam telefonist kontakte ei leia, otsib, kuid ei leia. Proovisin täna naise iPhone4-ga, kõik toimib. Kas võib olla mingi määratud arv kontakte, millest alates ei leia? Pole nagu midagi muutnud seadetes, täielik müstika. Äkki kellegil mingi mõte, mida näppida, vaadata?


priidik - 31.12.13 00:22

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Mul ka väike mure tekkinud seoses iPhone5S ja 3g MMI-ga. Algul oli paar päeva kõik tore, ühildus ilusti ja leidis ka kontaktid. Nüüd ühildub, kuid enam telefonist kontakte ei leia, otsib, kuid ei leia. Proovisin täna naise iPhone4-ga, kõik toimib. Kas võib olla mingi määratud arv kontakte, millest alates ei leia? Pole nagu midagi muutnud seadetes, täielik müstika. Äkki kellegil mingi mõte, mida näppida, vaadata?

Telefonile nn hard reset oled proovinud?


Jann - 31.12.13 11:06

Mõtlesin isegi sellele, kuid siis vist kontaktid ka kõik jälle läinud. Niigi tippisin neid (üle 300) kaks õhtut sisse, kuna vanast nokiast ei saanud neid kuidagi ümber tõmmata.


KuldarA - 31.12.13 11:15

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Mõtlesin isegi sellele, kuid siis vist kontaktid ka kõik jälle läinud. Niigi tippisin neid (üle 300) kaks õhtut sisse, kuna vanast nokiast ei saanud neid kuidagi ümber tõmmata.


Sim kaardile kopeerides ei saanud?


Jann - 31.12.13 11:31

Iphonel mingi nano sim , mis ei sobi vanasse klotsi.:(


Kuits - 31.12.13 11:43

Jann, kas vaheadapterit sim' ile pole? Minul tuli kaardivahetusel tavakaart, mille saab microks vajadusel murda.


mtaudi - 31.12.13 11:53

Vajadusel saab siit abi: http://www.youtube.com/watch?v=AxWgr-loebg


KuldarA - 31.12.13 12:00

Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Jann, kas vaheadapterit sim' ile pole? Minul tuli kaardivahetusel tavakaart, mille saab microks vajadusel murda.


+1

Lisaks olen kasutanud seda varianti, kui mõni Android tavalise simiga käepärast, et laen kontaktid sinna ja teen google kontaktideks. Siis väga lihtne igalt poolt ligi saada.


Jann - 31.12.13 13:09

Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Jann, kas vaheadapterit sim' ile pole? Minul tuli kaardivahetusel tavakaart, mille saab microks vajadusel murda.


+1

Lisaks olen kasutanud seda varianti, kui mõni Android tavalise simiga käepärast, et laen kontaktid sinna ja teen google kontaktideks. Siis väga lihtne igalt poolt ligi saada.


See nano sim on Iphone 5s-le kohe väga pisike, kiibi osa on ka väiksem.
Neljal sai veel vana kaardi väiksemaks lõigata ning toimis, 5s-l see ei toimi.
Aga see selleks, sain vähemalt ideid. Tänud. Ise suht võhik sel alal.
Ilusat aastavahetust.
Jann.


tyyp1234 - 13.12.14 17:19

Küsimus siis targematele.Minu telefon leiab auto ja ühendab ära ka vist(küsis pini jne...)aga edasi ei toimeta kuidagi ega midagi.Autoks siis a6 c6 2005a.Kas on vaja teha midagi setingutes?Ja kui vajutada,et pääseda hiden menusse,siis sinna ka ei lase(hoian all neid nuppe menu ja car).

Äitähh


Gunnark - 13.12.14 17:28

Tsitaat:
Algselt postitas: tyyp1234
Küsimus siis targematele.Minu telefon leiab auto ja ühendab ära ka vist(küsis pini jne...)aga edasi ei toimeta kuidagi ega midagi.Autoks siis a6 c6 2005a.Kas on vaja teha midagi setingutes?Ja kui vajutada,et pääseda hiden menusse,siis sinna ka ei lase(hoian all neid nuppe menu ja car).

Äitähh


Kas telefoni kujutis ilmub ekraani alumisele reale nö-et näitab et ühendatud ?
Kuskil siin foorumis oli vist juttu, et enne bluetooth mälu autos tühjendada jne...

Peidetud menüü tuleb kõigepealt kaabliga aktiveerida:

Hidden Menu in MMI high (2G): (Only for Navigation Equipped Cars)
[07 - Control Head]
[Adaptation - 10] -> Channel 8 -> Change 0 to 1

Use this hidden menu at your own risk. Caution: Keep away from the "Bootloader"

Hidden Menu in MMI Navi Plus (3G): (Only for Navigation Equipped Cars)
[5F - Information Electr.]
[Adaptation - 10] -> Channel 6 -> Change 0 to 1

Use this hidden menu at your own risk. Caution: Keep away from the "Bootloader"


tyyp1234 - 13.12.14 17:44

Tänud vastamast.

Mingit tlfoni kuju ei ilmu.Lihtsalt tekkis küsimus,et millega ta mind ühendab kui pini küsib jne......Mõtlesin,et minul ka see sinihammas olemas.:)Ja ise ei oska toimetada asjaga.


Gunnark - 13.12.14 17:58

Tsitaat:
Algselt postitas: tyyp1234
Tänud vastamast.

Mingit tlfoni kuju ei ilmu.Lihtsalt tekkis küsimus,et millega ta mind ühendab kui pini küsib jne......Mõtlesin,et minul ka see sinihammas olemas.:)Ja ise ei oska toimetada asjaga.


Kui auto TEL nuppu vajutad, mis ta siis ütleb? Proovi nö auto mmi poolt otsida seadet! Kui küsis pin, siis peaks ju ühendama!


tyyp1234 - 13.12.14 18:25

Nii

Käisin autos uuesti proovimas.Kui Telefoniga vajutada,et ühenda,siis näitab tlfonis,et on ühendatud.Bluetooth settingutes autos laseb ainult muuta auto nime ja muud midagi teha ei lase? Siis kui vajutan Auto Tlfoni nuppu,küsib,et paigalda sim?Kuidas ma auto saan tlfoni otsima panna?Ei leia seda kohta.

Sorry.Suht segane jutt vist:)


Gunnark - 13.12.14 18:31

Tsitaat:
Algselt postitas: tyyp1234
Nii

Käisin autos uuesti proovimas.Kui Telefoniga vajutada,et ühenda,siis näitab tlfonis,et on ühendatud.Bluetooth settingutes autos laseb ainult muuta auto nime ja muud midagi teha ei lase? Siis kui vajutan Auto Tlfoni nuppu,küsib,et paigalda sim?Kuidas ma auto saan tlfoni otsima panna?Ei leia seda kohta.

Sorry.Suht segane jutt vist:)


Pole autot hetkel käepärast aga kas mitte ei olnud rohkem valikuid seadetena kui valid bluetooth ja siis vajutad setup!


Gunnark - 13.12.14 18:35

Tsitaat:
Algselt postitas: tyyp1234
Nii

Käisin autos uuesti proovimas.Kui Telefoniga vajutada,et ühenda,siis näitab tlfonis,et on ühendatud.Bluetooth settingutes autos laseb ainult muuta auto nime ja muud midagi teha ei lase? Siis kui vajutan Auto Tlfoni nuppu,küsib,et paigalda sim?Kuidas ma auto saan tlfoni otsima panna?Ei leia seda kohta.

Sorry.Suht segane jutt vist:)


Käe toe sees adapter ainult või autotelefon ka(ilmselt mitte, süsteem äkki arvab et peaks olema-kunagi oli-sest tahab sim kaarti)?


Midagi veel ehk abiks:

Go to mmi settings and default
Turn the ignition off
Turn your bluetooth on
Turn ignition on
Search device from your phone
If found enter 1234 and accept

http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php?88059-Audi-MMI-Bluetooth-Phone-connection-problems


tyyp1234 - 13.12.14 18:42

:)Käisin vajutamas seda sinihamba setupit.Annab mulle ,et saan muuta keelt,km-miilideks jne...Sinihambast mitte midagi.


tyyp1234 - 13.12.14 18:43

Telefoni jah ei ole enam.Kas sellest võib oleneda midagi?


Gunnark - 13.12.14 19:06

Tsitaat:
Algselt postitas: tyyp1234
Telefoni jah ei ole enam.Kas sellest võib oleneda midagi?


Kui kunagi oli autotelefon ja mälu ei peta, siis moodulid jne neil erinevad, ehk siis autotelefoniga süsteemi puhul pole teine telefon võimalik vms...vajad uut bluetooth moodulit ja vanasüsteem tuleb eemaldada(peab siin foorumis olema sellest juttu kuskil) - konsulteeri revaliga enne. Ja hea on alati peale auto soetamist, paluda revalist varustuse nimekiri, nö mis autos kõik oli kui tehasest väljus.


tyyp1234 - 13.12.14 19:13

Tänud.Eks ma uurin asja.Proovisin teise tlfoniga ja sama asi.Laseb ühendada,küsib pin-e jne....Aga edasi jääb asi paigale:)

Aga tänud ikkagi.


Raika - 13.12.14 19:51

Mis number firmware MMI-l? Äkki nii vana, et uuemate telefonidega ei suhtle vabalt. Võib-olla aitab firmware uuendus.


tyyp1234 - 14.12.14 11:20

Vaatasin oma versiooni ja see on 5.5.70.Peaks olema kõige uuem?


Raika - 14.12.14 18:42

Tsitaat:
Algselt postitas: tyyp1234
Vaatasin oma versiooni ja see on 5.5.70.Peaks olema kõige uuem?


See kõige uuem jah. Kas ise tegid uuenduse või oli tehtud enne Sind?


tyyp1234 - 14.12.14 19:42

See uuendus oli tehtud juba.Ise ma seda tehnikat ei jaga:)


Raika - 15.12.14 18:47

Kui ise ei teinud siis võimalik variant, et uuendus bluetoothi koha peal pooleli jäänud. Update koosneb kolmest plaadist (CD) ja teine plaat on bluetoothi uuendamiseks. Seda peab käivitama kaks korda.


tyyp1234 - 15.12.14 19:02

Ok.Aga mis ette võtta selle asjaga?Kas uuesti saab seda teha ja on kedagi kes viitsib asjaga tegeleda?


Gunnark - 30.12.14 18:36

Tsitaat:
Algselt postitas: tyyp1234
Ok.Aga mis ette võtta selle asjaga?Kas uuesti saab seda teha ja on kedagi kes viitsib asjaga tegeleda?
'


Viska mmi juhendile pilk peale, seal palju juttu erinevate bluetooth ühenduste/seadete kustutamise kohta jne. Selle jutu järgi, peaks su telefoni saama autoga paaritada, iseasi, kas bluetooth töötab ikkagi läbi auto telefoni või mitte, ehk siis kui sul "toru" eemaldatud, kas siis saab tööle,sellisest olukorrast juhendis paraku juttu pole!

Bluetooth settings*
• Search for mobile phone*14) - to find and list any Bluetooth
mobile phones within range.

• Bluetooth devices - to display a list of Bluetooth devices bonded
to the MMI system. The Bluetooth symbol marks the Bluetooth
device which contains the SIM card and which is actively connected.

• Delete ext. Bluetooth dev. - to delete all bonded mobile phones.
Bonded handsets* (e.g. “AUDI BTHS”) have to be deleted one at a
time. To delete bonded Bluetooth devices one at a time, choose a
device and select Delete this device.

• Bluetooth name - to change the name of the vehicle base station
on your car telephone kit (“AUDI BTA”).

• PIN for handsfree mode15) - to change the factory default (1234).
This PIN number has to be entered when you bond a mobile phone
with the Hands-Free Profile  page 28.

• Discoverability - to switch the car telephone discoverability on or
off. This setting determines whether the vehicle base station can be
detected by a mobile phone or handset*. If you select auto, the
vehicle base station can be discovered by mobile phones or the
handset* for a period of about five minutes while the car is
stationary and the key is in the ignition. Discoverability is switched
off after this period. Mobile phones which have already been
bonded can connect via Bluetooth even when discoverability is
deactivated. Once you have bonded your mobile phone, you should
switch this function off to prevent your car telephone (vehicle base
station) from being discovered by other users.


junxx - 13.01.15 16:43

Tere.
Kas keegi teab kas audi mmi saab panna nii,et näitaks kontakte eesnime järgi.
Tegemist audi c6 2009a


laving - 29.01.15 19:54

Selline teema siis, et mul on integreeritud mustvalge (kollamust) ekraaniga Motorola telefon.
Olen erinevatest kohtadest lugenud, et sellega koos ei saagi oma BT telefoni ühendada.
samas, olen ka lugenud, et kui moodul ära vahetada ja panna asemele "4E0 910 336 MX" moodul, siis võib sellest asja saada.
Siit siis küsimused:
1. kas keegi oskab seda kinnitada?
2. kas keegi teab, kus mu vana moodul asub, vaataks üle, et mis seerianumber sellel peal on?
3. kas keegi teab, kust seda osta saaks (ebay's pole)?


erick - 03.08.15 20:51

Iphone 6 + MMI 2G - kõne ajal heli hakib

Palju aastaid kasutanud bluetooth telefoni, nii RNS-E kui ka MMI'de peal. Tundus kuulikindel toimiv lahendus. Ja nüüd iPhone 6'ega ei ole võimalik rääkida. Ühendub kiiresti, süngib kontaktid ära korralikult, aga kõne ajal heli hakib nii, et 60% jutust jääb kuulmata ning teisel pool toru sama mure.

MMI 2 versioon on 5.5.70, iPhone iOS 8.4.
Kas keegi saaks kinnitada, et temal töötavad need seadmed omavahel korrektselt?


kps - 03.08.15 21:20

Sinu audi MMI'l pole midagi häda, sama jama ka muude "head-unit"itega erinevatelt markidelt ja täielikult teistest aastakäikudest (viimaseid kogemusi 2015 avensis ja 2010 octavia), küll aga võiks õunake oma IOS8+'le pommi alla panna. Mõnel on aidanud uuendused, teisel on aidanud telefoni full reset - aga natuke aega läheb mööda ja sama jama tagasi :(. Üks seade sai vahetatud välja nokia735 vastu ja teised üldse kunagi varasemalt vanemate xperia z1 ja z3 vastu ja samad masinate headunitid toimivad nagu kulda :). Uuematel masinatel ka media gateway'na lisaks telefonile. PS! Eelnevad seadmed olid õunahulludel valdavalt 4s'id ja nendega samade masinate puhul muresid polnud. 5't on küll olemas, aga pole nendega pidanud BT'sid veel laulatama ja ilmselt soovitan kodanikele endale BT tampoonid kõrva soetada.


mulk - 04.08.15 04:04

Ei tea, kas sul sellest abi on, kuid minul väitsid vastuvõtjad, et ei saa mu kõnest kõikke kätte, kui mul oli MMI ´s "rääkija" asukoht "juht", muutsin seadetest ringi salongi keskele ja enam kaebusi pole tulnud.
Ei ole ibone.


kps - 04.08.15 10:02

Tsitaat:
Algselt postitas: mulk
Ei tea, kas sul sellest abi on, kuid minul väitsid vastuvõtjad, et ei saa mu kõnest kõikke kätte, kui mul oli MMI ´s "rääkija" asukoht "juht", muutsin seadetest ringi salongi keskele ja enam kaebusi pole tulnud.
Ei ole ibone.

Sellest ilmselgelt kasu pole, kuna 6 seeria föönil on mingi totaalne tragöödia BT'ga, ühendus on lihtsalt katkendlik ja ülejäänu on juba selle tulemus. Foorumitest või õunal endal abi otseselt sellele pole mina leidnud (ütlen ausalt peale pikka aega pusimist ja leiutamist "mitu kuud" sai lihtsalt täielik siiber), kuna 8 pealt soovitatakse 8.1'te, 8.1 pealt edasi jne.


viljauss - 23.10.15 20:03

Ei hakanud uut teemat tegema.
Kas a6, c6 (4f2) masinale on ka võimalik mõni mõistliku hinnaga sinihammas külge panna, nagu näiteks Parroti i seeria?
Kui on, siis kas keegi oleks nii kena ja suunaks mind õige paigaldaja juurde.


mulk - 24.10.15 06:02

Tsitaat:
Algselt postitas: viljauss
Ei hakanud uut teemat tegema.
Kas a6, c6 (4f2) masinale on ka võimalik mõni mõistliku hinnaga sinihammas külge panna, nagu näiteks Parroti i seeria?
Kui on, siis kas keegi oleks nii kena ja suunaks mind õige paigaldaja juurde.

Kas originaal BT retrofit poleks alternatiiv, juppe on lammutustes ju küllaga.


viljauss - 24.10.15 08:45

Tsitaat:
Algselt postitas: mulk
Kas originaal BT retrofit poleks alternatiiv, juppe on lammutustes ju küllaga.

See on ka variant. Selle miinuseks on see, et siis ei saa vist küll muusikat läbi sinihamba mängida?
Oskad ehk soovitada, et kes selle töö ette võtta võiks ja mis suurusjärku jupid ning paigaldus jääks?


Gunnark - 24.10.15 08:54

Tsitaat:
Algselt postitas: viljauss
Tsitaat:
Algselt postitas: mulk
Kas originaal BT retrofit poleks alternatiiv, juppe on lammutustes ju küllaga.

See on ka variant. Selle miinuseks on see, et siis ei saa vist küll muusikat läbi sinihamba mängida?
Oskad ehk soovitada, et kes selle töö ette võtta võiks ja mis suurusjärku jupid ning paigaldus jääks?


Enne kui midagi tellima hakkad uuri pakkujalt üle, kas tellitav süsteem toetab nö kogu kõlarisüsteemi kasutust muusika streami jaoks, mitte nagu siin teemas kahjuks!

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=152875


viljauss - 24.10.15 09:22

Ma kahtlustan, et mul ainult esimesed kõlarid ongi, niiet probleemi pole :)
Aga kas Parroti paigaldus ei ole lihtsam? Või tuleb odavam retrofit?


Gunnark - 24.10.15 09:50

Tsitaat:
Algselt postitas: viljauss
Ma kahtlustan, et mul ainult esimesed kõlarid ongi, niiet probleemi pole :)
Aga kas Parroti paigaldus ei ole lihtsam? Või tuleb odavam retrofit?



On see üldse võimalik, et ainult esimesed, mis sul seal on 2G H või L või 3G H või L või mis?


viljauss - 24.10.15 10:44

Tsitaat:
Algselt postitas: Gunnark
Tsitaat:
Algselt postitas: viljauss
Ma kahtlustan, et mul ainult esimesed kõlarid ongi, niiet probleemi pole :)
Aga kas Parroti paigaldus ei ole lihtsam? Või tuleb odavam retrofit?



On see üldse võimalik, et ainult esimesed, mis sul seal on 2G H või L või 3G H või L või mis?


Mmi basic 2g. Softi versiooni ei oska öelda, menüüs selline valik puudub.
Fiscon' leht seletab:
Tsitaat:

The vehicle contains a red monochrome center screen. Speakers are available in the front doors only. A navigation system is not present. The MMI 2G was produced until end of modelyear 2008.


Deemu - 27.12.15 12:08

Kas kuidagi saab seda märguande tooni helikõrgust muuta, mis annab märku, et telefon on mmi süsteemi bluetooth kaudu ühendatud või ühendus lõpetatud (auto käivitamisel nt)? Praegu suht vali, et vahepeal ehmatab täitsa


Gunnark - 27.12.15 12:52

Tsitaat:
Algselt postitas: Deemu
Kas kuidagi saab seda märguande tooni helikõrgust muuta, mis annab märku, et telefon on mmi süsteemi bluetooth kaudu ühendatud või ühendus lõpetatud (auto käivitamisel nt)? Praegu suht vali, et vahepeal ehmatab täitsa



Auto on mis, mmi milline? Üldjuhul peaks saama aga see peaks võtma maha ka muu helinatugevuse bt seonduvaga, ehk siis sisse või väljahelistades jne, keerad juurde:). Vaid "ainult" selle märguande tooni muuta ma ei usu et saab!


anton_k - 30.12.15 21:08

Küsiks ka antud teema raames.

Autoks Audi A6 c5 kerega 99 aasta. Autol peal RNS-D makk. makil ka bluetooth telefoni karp vahel (Nokia CK 7W). Mobiili ühendab kenasti ära, välja saab helistada ja kõnesid saab vastu võtta, ainus mure on selles, et vestluse teine pool ei kuule mind, maki menüü sobrasin läbi ja tundus, et mikrofon ei ole mute peal. Oskab keegi midagi soovitada?


SilverL - 31.12.15 09:58

Ideepoolest peaks olema kasutuses auto mikrofon. Sellega peab siis teema olema. C6 peal oli ta mul minumeelest üleval keskel tulede all?


Vapsik - 26.01.16 12:16

Tsitaat:
Algselt postitas: junxx
Tere.
Kas keegi teab kas audi mmi saab panna nii,et näitaks kontakte eesnime järgi.
Tegemist audi c6 2009a


Leidsid mingit infot? Sama küsimus, autoks A4 B8


aivo_ - 14.05.16 19:27

Tere.
Kas on võimalik ühendada BT telefon nii et sisse tulevad kõned suunduksid autosse ning väljuvad kõned läheksid läbi BT telefoni kui auto MMI moodulisse on sisestatud sim kaart?

Praegusel juhul kui BT telefon on ühendatud autoga saab MMI'st lugeda telefonis olevaid kontakte ja kõnede ajalugu ning kuulata telefonis asuvaid meediafaile. Samuti saab helistada BT telefonis olevatele kontaktidele kuid seda läbi autos oleva sim kaardi.

Auto A6 C7 ja MMI 3G+


miky100 - 10.06.16 11:00

Tsitaat:
Algselt postitas: Vapsik
Tsitaat:
Algselt postitas: junxx
Tere.
Kas keegi teab kas audi mmi saab panna nii,et näitaks kontakte eesnime järgi.
Tegemist audi c6 2009a


Leidsid mingit infot? Sama küsimus, autoks A4 B8


Minul näitab eesnime järgi...
Pakun et viga on sim kaardi/ telefoni seadistuses. Oleneb kumma peale sul linnuke on tehtud kontaktide copimiseks. Olin kunagi sama probleemi ees ühest telefonist teise kopeerimisel. Kopeeritavasse seadmesse lõi kõik nimed perekonnanimega. Seadetes oli vaja midagi muuta.


JanK - 17.03.18 14:39

Tere,

A4 B7 2007. a. Kas telefoni saab ühendada ainult sellega, mis tehasest kaasa tuli või on võimalik läbi MMI seda ka nüüdisaja telefoniga siduda?

Menüüst mingit "search device" vm, nagu B8 MMI-l ei tule.


Jann - 19.04.18 08:43

Tsitaat:
Algselt postitas: JanK
Tere,

A4 B7 2007. a. Kas telefoni saab ühendada ainult sellega, mis tehasest kaasa tuli või on võimalik läbi MMI seda ka nüüdisaja telefoniga siduda?

Menüüst mingit "search device" vm, nagu B8 MMI-l ei tule.


Kui sinihammast pole paigaldatud tehases, siis loomulikult ei saa. Asub see plokk kaardilugeja jalge all koos ühe teise plokiga. Näpi kõik nupud läbi ning kui Bluetooth nimelist rida ei leia, siis pole. Muide, tihti on see plokk vigane, ise olen kahel vahetanud kunagi.


Eero - 19.04.18 08:46

Kuna see teema üles kerkis tahtsin uurida kas kellelgi on veel peale Androidi 8.0 peale uuendamist probleeme BT ühendusega. Varem töötas nagu laitmatult, aga nüüd kipub telefon ennast lahti ühendama ja meediaplayeri profiil ei ühenda üldse ära.

Panin küll selle arendaja mode peale ja üsna paljusid asju saab BT seadistuses nüüd telefonis muuta, aga ei tea mida see Audi MMI ise sealt ootab. Jutt siis C7 kerega masinast.


TiitR2 - 19.02.19 15:12

See teema on vist kõige õigem koht ka endale abi paluda.
Nimelt ei saa ma jagu oma Audi paaritamisega telefoniga.
Seade vist sel MMI 2G?
Ühesõnaga sooviks need 2 seadet läbi BT omavahel paari panna, kuna jubedalt ära harjunud selle käedvabad eluga seal autos ja viimased, nii Volvod, kui VW-l toimis asi kui kulda, kuid selle masinaga ei leia ei telefon autot, ega oska ma kusagilt vaadata ka, kas auto leiab telefoni.
Kusagilt lugedes hakkas silma, et Samsungiga ongi neil väike tõrge (mul ongi Samsung) ja õunaga pidavat ludinal käima - no naise õun jäigi otsima autot ja otsib ilmselt siiani.
Äkki aitate, kuidas täpselt ja mida vajutada, otsida? Krt, see ei saa ju väga palju keerulisem olla, kui eelnevatel autodel või ongi Audi natuke totataks ses suhtes?
Vb. on vaja üldse soft uuendada? Selle olemasoleva softi versiooni leian, aga kust?

Palju jonni ja küsimusi, kuid loodan abile :cool:

Tänud targematele juba ette.


Elxx - 19.02.19 16:20

Tsitaat:
Algselt postitas: TiitR2
See teema on vist kõige õigem koht ka endale abi paluda.
Nimelt ei saa ma jagu oma Audi paaritamisega telefoniga.
Seade vist sel MMI 2G?
Ühesõnaga sooviks need 2 seadet läbi BT omavahel paari panna, kuna jubedalt ära harjunud selle käedvabad eluga seal autos ja viimased, nii Volvod, kui VW-l toimis asi kui kulda, kuid selle masinaga ei leia ei telefon autot, ega oska ma kusagilt vaadata ka, kas auto leiab telefoni.
Kusagilt lugedes hakkas silma, et Samsungiga ongi neil väike tõrge (mul ongi Samsung) ja õunaga pidavat ludinal käima - no naise õun jäigi otsima autot ja otsib ilmselt siiani.
Äkki aitate, kuidas täpselt ja mida vajutada, otsida? Krt, see ei saa ju väga palju keerulisem olla, kui eelnevatel autodel või ongi Audi natuke totataks ses suhtes?
Vb. on vaja üldse soft uuendada? Selle olemasoleva softi versiooni leian, aga kust?

Palju jonni ja küsimusi, kuid loodan abile :cool:

Tänud targematele juba ette.



Süüde sisse(oota paar minutit), vajuta TEL ja siis SETUP. Sealt leiad bluetooth sätted kus saad taastada algsätted,määrata pin-koodi ja kustutada varem kasutatud telefonid listist. Oma telefonis kindlasti vajuta ise "otsi" mitte ära oota, et lihtsalt ilmuks, ei pruugi:) Enda C6 mmi 3g high pusis ka esimesed korrad vastu Samsung Galaxy S7 Edge telefoniga:)


Jann - 19.02.19 16:52

On mullegi päris palju sarnase murega c6 värskeid omanikke külla tulnud. Tavaliselt kustutan ära kõik vanad ja kasutud ühendused, kontaktid jne. Peale seda reset ja asi toimib. Muidugi tuleks veenduda, kas sinihammas on üldse auto poolt aktiivne. Tihti pole üldse telefoni valmidust olemaski kahjuks.


TiitR2 - 19.02.19 17:03

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
On mullegi päris palju sarnase murega c6 värskeid omanikke külla tulnud. Tavaliselt kustutan ära kõik vanad ja kasutud ühendused, kontaktid jne. Peale seda reset ja asi toimib. Muidugi tuleks veenduda, kas sinihammas on üldse auto poolt aktiivne. Tihti pole üldse telefoni valmidust olemaski kahjuks.

Täpselt niimoodi ka käitusin - lasin vanad device´d maha, määrasin uue PIN-i igaksjuhuks, telefoni panin manuaalselt otsima, kuid ei midagi.
No telefon peaks vist ikka toimetama, kuna vanad kontaktid olid mälus, mis samuti ära kustustasin?

https://www.upload.ee/image/9591924/1.jpg
https://www.upload.ee/image/9591925/2.jpg
https://www.upload.ee/image/9591929/3.jpg
https://www.upload.ee/image/9591931/4.jpg
https://www.upload.ee/image/9591935/5.jpg
https://www.upload.ee/image/9591937/6.jpg
https://www.upload.ee/image/9591944/7.jpg


Jann - 19.02.19 18:04

Huvitav jah, proovi mitu korda. Ei mäleta kahjuks mis telefon viimasel oli, kuid paari katsetuse järel tööle ta hakkas. Endal õun ja pole probleeme olnud ühegi autoga.


TiitR2 - 19.02.19 18:12

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Huvitav jah, proovi mitu korda. Ei mäleta kahjuks mis telefon viimasel oli, kuid paari katsetuse järel tööle ta hakkas. Endal õun ja pole probleeme olnud ühegi autoga.

Nagu juba mainitud, siis pidavat jah õun olema kohese ühenduvusega, kuid mul jääbki see ketrama, samsung vähemalt kerib ja otsib lõpuni...
Aga see järjestiku proovimine - et pakuti, et mitte liiga tihedalt proovida ja lasta süsteemil nö. rahuneda vahepeal, on õige v mitte?


Entusjast - 25.04.20 19:03

Sattus ka kätte üks A6 2005 aasta oma. Autoga tuli kaasa selline Bluetooth interface nagu siin lingil https://www.24hshop.fi/koti-vapaa-aika/ami-mmi2g-bluetooth-ljudkabel-med-usb-till-audi-q7-a6l-a8l-a4l?gclid=CjwKCAjwv4_1BRAhEiwAtMDL sjjwsbJtxIyQRcWT94HnmB5PyyQB08JUfRw7mDPedsL4PtojeT2KZhoCoeMQAvD_BwE
Eelmine omanik ei teadnud ka asjast midagi

Küsimus selline et kuhu seda ühendadada võiks? Autos suur ekraan ja kindalaekas ainult cd box ja ei ühtegi muud auku. Taga pagasnikus dvd mängija. Autos olemas veel käetoe sees motorola telefon.