Tere, mure siis esikaameraga kuna pilt väga udune. Kas saan kuidagi korda või uus kaamera osta ?
Audi a6 c7 avant 3.0 tdi
Vbla loll küsimus, aga millal kaamera puhastatud sai?
Ei kaamera ei ole lumine vms. Pigem tundub niiskuse teema mingi.
Täiesti loomulik nähtus, liivaterakesed kahjustavad klaaspinda nagu muidki pindu ees ja pilt ongi hägusem kui teised kolm. Võid proovida lihvida, Ott (Masuurik) kunagi vist katsetas enda omaga, tulemust ei mäleta.
Jah, hea oleks maha võtta ja raamist välja, siis tugev lihv erinevate paberitega ja masinaga poll otsa. Saab korda küll. Kui niiskus klaasi all siis ma ei tea, vist targem uus osta.
Nüüd ilmus siuke kood kuigi töötavad sama moodi nagu varem nii ees kui taga. Homme plaanis mina garaaži ja teha vajaminevat tööd ja tahaks see ka
korda saada. Mis see võib tähendada ? Veakoodi järgi ei leia mingit infot aga tundub nagu karjub tagakaamera kohta. Vaatan esikaamera ka üle kui
pääseb normaalselt liigi.
Üks veakood on veel aga see peegli suunaka led mis tundub lühises olevat niiskuse pärast. Led häguselt vilgub.
Address 6C: Back-up Cam. (J928) Labels:* None
Part No SW: 4H0 907 428 A HW: 7P6 907 441 D
Component: TopView H05 0111
Revision: 11001001 Serial number: 82330JF0018509
Coding: 0202000001010100010102000000
Shop #: WSC 00190 216 80958
ASAM Dataset: EV_CamerSysteTopViewAUDI 005022
ROD: EV_CamerSysteTopViewAUDI_005.rod
VCID: 2B55B2AB420539DC86-807E
1 Fault Found:
9471744 - Local Databus
U1030 00 [009] - Electrical Malfunction
[New feature! Extended UDS fault detail is only supported by current gen. interfaces]
Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Reset counter: 57
Mileage: 252246 km
Date: 2023.01.11
Time: 08:26:15
Voltage terminal 30: 10.9 V
Terminal 15 status: Terminal 15 on
See on sul kommunikatsiooni viga. Interneti vahendusel võiks pakkuda, et põhjuseks on terminal 30 10,9 volti. Kaamera-moodul lülitus välja/ei hakanud
tööle. Mina kustutaks ära ja loodaks, et tagasi ei tule, kui kõik reaalselt töötab korrektselt.
Kui see tekkis töötava mootoriga, siis pead ilmselt laadimisüsteemi süvenema-diagnoosima (kuigi siis oleks pinge kõikumisest ilmselt sarnaseid ja muid
ligilähedasi koode mujalgi moodulites). Kui käivitamise ajal, siis eeldusel, et enam tagasi ei tule, ei tasu välja teha. Kui viga ei ole madalast
pingest, siis viimase variandina hakkab kaamera-moodul lusikat nurka viskama (eeldusel et juhtmestik korras on), aga enne liigse aja ja energia
kulutamist tuleks kindel olla, et liiga madalast süsteemi pingest viga ei tulene.
Proovisin kustutada ja tuleb tagasi. Varem pole näinud siukest viga ka scanides. Sai pool kuud tagasi navi kaarti uuendatud ja siis sai scan tehtud ja oli kindlalt korras. Samas vb ongi mingi voolu teema kuna vahepeal keylees jamab ja ei taha lukku mina ka. Lahti tuleb ilusti. Proovitud teised uksed ja sama jama. Ukse andurit välistatud sega. Vahest toimib ilusti samas. Homme siis vaatan pikemalt mis toimub autoga. Mis kaamera mooduli alt mõtled kas kaamera ise või see blokk kuhu kaamerate juhtmed kokku jooksevad ?
Hommikul sai enem tööd arvuti taga ja sama kood alles aga märkasin see voltage terminal 13,6v aga kustutada ei lase. Arvatavasti oli eile ainult süüdega äkki tehtud. Kus see kaamera blokk ise asub? Vaataks ta üle.
Sain täna kõik tööd tehtud aga jah see see viga ikka sees. Nüüd kõik blokid korras v.a see back-up cam. Voolu teema korras. Praegu huvitabki kus see blokk asub. Ise ei leidnud mis netis pildis. Keegi teab kus see võib asuda ?
Täna siis kaamera lõpetas töötamise. Eks vist viga oli esikaameras kuna enam pilte ei näita ja veakood selle kohta ka modulis. Taga kaamera töötab ilusti. Kus hea hinnaga uut osta keegi teab ?
Tsitaat: |
Tsitaat: |
Kaamera sain tööle. Oli kaameras sees niiskus. Kaamera sai täitsa lahti ja kuivatud. Uus tihendus vahele ja nüüd 0 viga. Töö maht max 3h.