Foorumi logo

Gumpert Apollo
Maku - 03.08.09 21:21

Selline masin siis, kes ei teadnud. Veel pilte! Veel pilte!

For those who might not recognize the name, Roland Gumpert was a big part of Audi's Motorsport department in the '70s and '80s. That was the period during which Audi managed to snag four World Rally Championships with its awesome Quattros. The company that bears his name, Gumpert Sportwagenmanufaktur GmbH, uses Audi mechanicals to power race-type supercars developed with help from the Audi supertuner MTM's Roland Mayer. The griffin-badged Gumpert Apollo started production in late 2005 and was joined by the "Sport" edition at Geneva. Both feature Audi's 4.2-liter V8 but with twin-turbos boosting horsepower to around 800.

The Gumpert Apollo is essentially a race car modified for the road. The Apollo is the end result of a combining of skills between Roland Gumpert - ex boss of Audi Sport, Roland Mayer - owner of MTM, and Audi. Audi played somewhat of a back seat role in the Gumpert Apollo's production. Audi technology is available to the Apollo, however the car cannot directly rival existing Audi products, and Audi owns any subsequent patents from the Gumpert Apollo's development.

”It has always been my dream to have a car with so much downforce, such aero-dynamic efficiency that you could drive on the roof of a tunnel at high speed. This car can do it.”
http://www.diseno-art.com/images/apollo_white_top.jpg


Joel - 04.08.09 06:39

See Gumpert Apollo on identifitseeritud ka kui maailma koledaim superauto :) Aga kiire ta on, keskmine versioon (see 700 hp) on Top Geari rinkal siiani kõige kiirem auto (Ferrari FXX sai slikkide eest tagantjärele disklahvi).

Tasub vaadata -> http://www.youtube.com/watch?v=nlW-r-7hZic


ICE - 04.08.09 07:10

Valge värv päästab palju aga saates olnud masin on tõesti mitte kauneim pliiats karbis. Aga nagu Top Geari saatejuhidki tõdesid, siis see auto pole mõeldud eputamiseks.


pierre - 04.08.09 09:32

Minuarust pole selle Gumperti välimusel küll mitte midagi viga, kõik on omal kohal. Kiirus ja iseloom on autole "näkku" kirjutatud.
Samas ntx mulle ei meeldi A5 absoluutselt, niiet eks ta rohkem maitse asi ole....


veekaheksa - 04.08.09 19:22

Nende päris kiirete autodega ongi nii, et neid on ilusaks suht keeruline teha. Ei ole ei McLaren F1, Veyron, Pagani Zonda, Koenigsegg CCX - mõned näited tuues, mingid erilised silmarõõmud. Siiski kui korra tunda, mida selline elukas asfaldil teha võib, ma arvan, et unustad auto väljanägemise mingiks ajaks täiesti ära. Maitseid on erinevaid, kindlasti kellegile meeldib üks, kellegile teine. Aga elamustena on nad kõik väga tegijad autod.


Maku - 04.08.09 22:24

Tsitaat:
Algselt postitas: Joel
See Gumpert Apollo on identifitseeritud ka kui maailma koledaim superauto :)

Selle vahega, et antud masin on väidetavalt tänaval sõitmiseks kohandatud raja auto, mida ei saa vist öelda enamuse superautode kohta..


Joel - 05.08.09 20:54

Ehh noh, see ilu asi ei ole tõesti arutlemist väärt - kui teda elusast peast rinkal liikumas näeks siis ikka ahhoitaks täiega... :D


epic - 05.08.09 22:37

Jah, ilu on vaataja silmades, aga kui asjal tegu on, siis ta täidab vähemalt eesmärgi. Bugatti Veyron on ju ka kole, aga lisaks sellele pole temast ka rajal asja, vähemalt võrreldes selle Gumpertiga. Imelik nimi - Gumpert :) Nagu mingi South Parki tegelane või midagi sellist :)


rulamees - 05.08.09 23:38

Ilma selle kohutava musta värvi moosiriiulita on küll väga ilus sportauto.


http://www.ccexotics.com/fotosw/gumpert/apollo/cc0011.jpg


jokerAudi - 09.08.09 11:25

Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
Ilma selle kohutava musta värvi moosiriiulita on küll väga ilus sportauto.


http://www.ccexotics.com/fotosw/gumpert/apollo/cc0011.jpgMaitse asi, aga välja näeb, vähemalt tulede osa nagu mõni tjuuningbemm :D


MeanG - 15.08.09 11:09

Selle gumperti loojaks on ju see sama mees, kes audi ralli divisjoni eesotsas oli, kui nad quattrotega b rühmas osalesid.
Ime pole et see seest audi juppe täis on :)
kui sellele r8 paneelid peale panna oleks vaieldamatult minu lemmik...


MaQQu - 20.08.09 21:31

Gumpert Apollo Sport: tänase seisuga kiireim tänavasõidukõlbulik auto Nürburgringil:

http://uudised.ekspressauto.ee/news/auto/article.php?id=25181581

EDIT by Maku: Nürburgringi ajad.


Maku - 05.03.11 10:46

Kuidagi siledaks hakkab see automaailma disain muutuma.


http://img0.netcarshow.com/Gumpert-Tornante_by_Touring-2011.jpg


veekaheksa - 05.03.11 13:38

No see uuem on nagu enamvähem Noble M14 kanti oma disainiga, minuarust on mõlemad(ka Gumpert) oma disainis ilusamaks muutunud nüüd. Ennemalt oli ikka suht raske silmale see kooslus. Kohati isegi lausa valus :P