Foorumi logo

1.9tdi head & vead
=FoX= - 12.12.06 21:58

Kuidas see 1,9TDi 96kw ennast üleval peab? Peaks ta vististi olema R4. Huvitab ennast Audi A6 2001-2004 ehk siis tugevamate sildadega sedaan kere ,esivedu ja manuaal. Kuidas vastupidavus ja kütusekulu on? Või tasuks eelistada 2,8 bensiini või otsida või raha juurde panna ja 3.0 bensiin juba? Kuna kulu on väga oluline ja linnas üle 12l bensiini ei tahaks ,et auto kulutaks. Räägitakse veel ,et see 1,9 on jube uimane teised jälle ,et ei ole tal hea vääne. Nuh ei tea need sellised jutud ,et naised saunas rääkisid. Kas siin mõni targem oskab kommenteerida asja?:) Ja palju need diisli hoolduskulud siis ikkagi on? Räägitakse ,et kallim ok olen nõus aga palju siis korralises hoolduses oma rahakotti kergendama peab?:)


scottimees - 17.12.06 11:29

kere on hea, 1,9 TDi on samuti hea mootor, kuid sellise kere kohta võib veidike lahjavõitu tõesti olla. Võta ükskõik mida peaasi mitte 2,5 TDi mis on V6 :D see on tõesti sakslaste kättemaks maailmale kaotatud sõja eest :P väga kallis üleval pidada ja kui ta on u. 200 tuhhi sõitnud siis ta rohkem seisab teeninduses kui sõidab :)


Tuiks - 17.12.06 15:12

Kütusekulu poole pealt küll 2.8 ja 3.0 bensiini võrrelda 1.9 tdi-ga ei saa.Ise enesest minu arvamus konkreetselt 1.9 tdi kohta on tõepoolest korraliku sõidu juures ökopill ja kui regulaarselt ja korralikult hooldad,kestab see mootor päris hästi ja kaua.loomulikult ei maksa unustada,et kõik mis liigub ka kulub ja kohe kindlasti ei kesta kõik igavesti.Kõige parema ülevaate saad,kui mõnega sõita proovid ja kui minek proovimise ajal küttekulust tähtsamaks saab,pead midagi muud lihtsalt valima.Ja ega sa hooldust ka ju iga jumalama kuu talle ei tee,küttekuluga,mis mõne teise mootoriga võrreldes kokku hoiad saad selle hoolduse pea tasuta ma arvan....oleneb muidugi läbisõidust.Ise oman 96 kw jõuallikaga ja Avant kerega,manuaal kastiga A6-te.No ei saa küll öelda et lahjaks jääb.Auto rahvast täis ja 5-daga möödasõit pole probleem,linnas kergelt kiirendades paneb isegi imestama,milleks on võimeline nii väike diiselmootor ja kütusekuluga seonduv.....siiani harjumatu kui aeglaselt kütuseseier langeb!Eelmine diiselauto oli mul paar aastat tagasi,universaal kerega 525 tds 105 kw,automaat,see oli ikka tunduvalt uimasem ja kütusekulu oli ikka märgatavalt suurem,jooksis ka muidu 200 välja aga nüüd see 96 kw teeb ikkagi igati silmad ette sellele:cool:!Ise olen ülirahul ja ökosõiduks paremat küll enam tahta ei oska ja soovitan teistele ja kel võimalus lihtsalt proovida siis tehke seda,pettuma ei pea ja proovimise ajal ärge unustage et tegu ikka diisliga ja kõigest 1.9!!!:D


f. - 28.12.06 14:14

1,9 tdi (punane i) on küll piisavalt paras ja jõuab minna küll, samas kütusenäidik ei lange üldse. Muidugi A6 on raskem ja 5 inimesega sõites võib veidi uimaseks jääda, kuid vajadusel saab diiselmootorile ka kiibi vahele panna ja jõudu tuleb veel mõnikümmend hobust juurde. Sel juhul suureneb natuke küttekulu aga see on ikkagi üsna olematu võrreldes bensukatega.


CarlosSQ - 28.12.06 18:27

1,9 tdi + tuning box= peaks tulema päris hea tulemus väikese kytusekuluga.


punanekoer - 29.12.06 08:09

1,9 tdi 2003.a avandiga saksas kiirtee peal 200km/h ei olnud probleem, kusjuures auto oli täis lastis(5inimest plus pagas)ja tahokas tiksus natuke üle 3000 pöörde
minu arvamus on et 1,9 tdi jaksab minna küll
1,9tdi plus multitroonik kast on parim


crazy - 29.12.06 10:05

endalgi 1,9 tdi A6. ühtegi halba sõna ei ütle selle mootori kohta.hooldus pole kah kallis.


DonNiger - 29.12.06 20:07

lahjaks ei jää kindlasti, kulu keskmine 6,5 (avant+autom.)


Maku - 29.12.06 20:20

Võrrelge nüüd seda ja 2.5V6 teemat! :D Milleks riskida, kui saab õppida teiste vigadest?


genekas - 30.12.06 00:38

Shveitsis sõitsime ringi diisel-Sharaniga, mis oli juhuslikult ka automaat. Tankimisluugi juures oli kollane suur kleeps DIESEL

Sharan on sellisest A6-st veidi raskem ja andmete poolest ei tundu eriline rakett olema, aga maanteel jalgu küll kellelegi ei jäänud ja sai möödasõitudegagi hakkama :D

Päris rahule jäi autoga, kui absoluutselt tundetu rool välja arvata.


puna - 30.12.06 21:38

Kui ükskord remontima peab sööb kokkuhoitud raha muidugi tagasi.
Pikalt ja palju sõites küll hea öko masin ja pole väga lahja ka.
Kangemad 1,9l seal miski 130HP


juhe - 21.08.07 20:41

Omal A6 1,9 TDI manuaal. Sõitsin just puhkuseajal paagitäie kütet maha.
Täitsa OK. Panin kurguni täis (vist kuskil 70 liitit) ja sain sõita miski 1250 kilomeetrit. Kusjuures vaikseid kruusateid mööda ja sai kah linnas jukerdatud.
Arvutasin ja sain kuskil 5,6 sajale.


jaakk - 21.08.07 20:54

Kuda see võimalik veel on?
"1,9 tdi 2003.a avandiga saksas kiirtee peal 200km/h ei olnud probleem, kusjuures auto oli täis lastis(5inimest plus pagas)ja tahokas tiksus natuke üle 3000 pöörde
minu arvamus on et 1,9 tdi jaksab minna küll "

See 200 on reaalne aga veidi üle 3K rpm?


ivar80 - 21.08.07 21:36

Tahaks ühtteist öelda nendele tarkpeadele kes koguaeg soiuvad et diisli hooldus on kallim kui bensukal. VW/Audi pumpihustitega diislitel võib see isegi nii olla kuna õige õli eest maksad ca500kr rohkem. Kas see 500kr on nagu selline kulu 15tuh km jooksul, mis võtab kohe hingetuks?
Kahjuks ei ole leidnud netist selliseid tabeleid VW/Audi kohta kus oleks iga hoolduse maksumus välja toodud. Toyota lehel on näiteks vastavad tabelid ja pange nüüd tähele - diisli hooldus on odavam kui bensukal. Ma saan aru et vähe teised mootorid ka aga ma räägin põhimõttest praegu.
Samuti on BS jutt see, et kui diiselmootor läheb rikki siis maksad hingetuks. Kas kaasaegne bensuka pritsesüsteem on oluliselt odavam remontida kui diisli kõrgsurvepump? Vähe mõelge ennem kui targutama hakkate eks...
Uh, ärge pikka viha pidage aga mul läks kohe kergemaks kui sain kõik ära öelda praegu ;)

PS. Kogu jutu mõte oli selles, et 1,9TDI on väga hea mootor.


Tomm - 21.08.07 22:00

Tsitaat:
Algselt postitas: ivar80
Tahaks ühtteist öelda nendele tarkpeadele kes koguaeg soiuvad et diisli hooldus on kallim kui bensukal. VW/Audi pumpihustitega diislitel võib see isegi nii olla kuna õige õli eest maksad ca500kr rohkem. Kas see 500kr on nagu selline kulu 15tuh km jooksul, mis võtab kohe hingetuks?
Kahjuks ei ole leidnud netist selliseid tabeleid VW/Audi kohta kus oleks iga hoolduse maksumus välja toodud. Toyota lehel on näiteks vastavad tabelid ja pange nüüd tähele - diisli hooldus on odavam kui bensukal. Ma saan aru et vähe teised mootorid ka aga ma räägin põhimõttest praegu.
Samuti on BS jutt see, et kui diiselmootor läheb rikki siis maksad hingetuks. Kas kaasaegne bensuka pritsesüsteem on oluliselt odavam remontida kui diisli kõrgsurvepump? Vähe mõelge ennem kui targutama hakkate eks...
Uh, ärge pikka viha pidage aga mul läks kohe kergemaks kui sain kõik ära öelda praegu ;)

PS. Kogu jutu mõte oli selles, et 1,9TDI on väga hea mootor.


1.9 tdi kohta ei leia siin teemas küll ühtegi soigutjat ja targutajat. Pigem tekitavad muret 2.5 tdi v6 mmootorid, mille jaoks on foorumis eraldi teema.

Ja teemasse ka, olen kasutanud 2 aastat 96 aasta 1.9 tdi C4 a6 avant automaati, ning julgeks öelda seda, et peale korraliste hoolduste pole nagu eriti midagi teinud.
Kütuse kulu on linnas kuskil 8 kanti koos kliima ja automaadiga.
Ja ei ole mina veel pidanud väikese mootori pärast kellegile jalgu jääma.
Väga töökindel aparaat.


jaakk - 22.08.07 06:46

Ja Tomm, mis sa enda masina tippkiiruseks oled saanud?
Mina olen Golf 4, 1,9tdi (81kw vist oli) -03 automaadiga sõitnud ja yle 170 kohe kuidagi ei läinud


Tomm - 22.08.07 11:50

Tsitaat:
Algselt postitas: jaakk
Ja Tomm, mis sa enda masina tippkiiruseks oled saanud?
Mina olen Golf 4, 1,9tdi (81kw vist oli) -03 automaadiga sõitnud ja yle 170 kohe kuidagi ei läinud


Jään kahjuks vastuse võlgu, kuna ei ole isegi proovinud.
Sellise auto ja mootori puhul ei ole vist lõppkiirus ka väga oluline? Vähemalt Eestis mitte.

Ja kui seda nüüd antud teemaga siduda, siis ei oskagi liigitada, kas see nüüd hea või halb, et lõppkiirus tagasihoidlik on.


jaakk - 22.08.07 12:21

Lissalt minu kogemused 1,9Tdi -ga on küll sellised, et 170 oli tippkiirus ja pöörded pmst põhjas, niiet sestap tahtsin teiste arvamust ka kuulda teemal 200 kmh ja pöörded veidi üle 3000rpm, ehk siis pöörded põhjas võiks saada 250 kätte?
Veider.


kotkas06 - 15.09.07 12:03

omal a4 1,9 tdi ja kiiruseks olen saanud 210 oleks veelgi läinud aga tee hakkas otsa saama
kahjuks tahokas ei tööta aga ruumi veel oli kunagi proovin kindlasti palju tegelikult välja läheb spidoka peal on 260 märgitud
ja normaalselt sõites olen saanud maanteel 5l 100


CarlosSQ - 15.09.07 21:57

Tsitaat:
Algselt postitas: jaakk
Ja Tomm, mis sa enda masina tippkiiruseks oled saanud?
Mina olen Golf 4, 1,9tdi (81kw vist oli) -03 automaadiga sõitnud ja yle 170 kohe kuidagi ei läinud


mul oli b4 ja 66Kw ja läks 180 km/h ja mitte grammigi rohkem, autos oli 4 inimest.


quattrokull - 30.09.07 20:00

Mis sorti käimakast sul all on. Mul endal millegipärastnäitas tahhokas 190 juures ligi 4000 pööret.


vahur999 - 06.10.07 20:22

Mina olen oma wv passatiga (automaat 81 kw ) sõitnud vabalt 190-ga ja oleks veel kindlasti väheke lisakski tulnud(saksmaa kiirteedel muidugi) nii et see 170km/h rohkem 66 kw mootori piir...


Maku - 07.10.07 08:13

See teema on mõeldud rohkem mootori tehniliste omaduste tarvis - vastupidavus, kütusekulu jne. Mis puudutab "palju sul välja läks" repliike, siis sellekohaseid postitusi paluks mitte enam kirja panna. Palun keskendume õigele asjale.


Black Rabbit - 15.10.07 14:53

Tsitaat:
Algselt postitas: punanekoer
1,9 tdi 2003.a avandiga saksas kiirtee peal 200km/h ei olnud probleem, kusjuures auto oli täis lastis(5inimest plus pagas)ja tahokas tiksus natuke üle 3000 pöörde
minu arvamus on et 1,9 tdi jaksab minna küll
1,9tdi plus multitroonik kast on parim

Kõik õige mootori seisukohast, aga seda Multitronicut ei soovita ausalt öeldes kellegile. Sõita on ta tõesti mugav ja öko ka, aga vastupidavus juba kehvemate killast.
Sellest varasemalt ka palju räägitud:
Näiteks http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=29780#pid265846


cnc - 20.10.07 23:19

Oman audi100 kõrval ka vw passat 1.9 tdi 96 kw 2004 a. isendit . Mootor on sama mis audidelgi (AVF). Aga üldiselt ei saa selle 1.9 96kw kohta miskit halba öelda . Minekut ikka on ja vastupidavust ka kui hooldada , nii et julgen soojalt soovitada .


kalarott - 31.10.07 19:42

Mul oli Audil peal 1,9TDi 66 kw aga nüüd Passat 1,9TDi (AWX) 96kw , vahe ikka tohutu, ei anna neid teineteisega vörreldagi.


Maku - 31.10.07 20:12

Tsitaat:
Algselt postitas: kalarott
Mul oli Audil peal 1,9TDi 66 kw aga nüüd Passat 1,9TDi (AWX) 96kw , vahe ikka tohutu, ei anna neid teineteisega vörreldagi.
Ole nii kena ja räägi asjast (põhjenda oma seisukohti).


kalarott - 31.10.07 20:58

Pumppihustitega mootor käib ikka vaikselt.Tõmme on parem kui 2,0 L bensiinimootorile vist tänu turbole.Kütet võtab küll u. 0,5 liitrit rohkem kui 66kw-e kuid kuskilt peab ju see jõud tulema.Kui 66kw pidi tänavanurkadel vahetama II käigu siis 96kw jõuab ka III käiguga.Eeliseid on veel palju,ei tule kohe meelde.


DonNiger - 20.11.07 10:54

Kuuene automaat tiksub "tänavanurkadel" ilusti kolmanda käiguga, linnas sees ~50 km/h sõidab 5'nda käiguga ja 1200 põõrdega. Tippkiirus natuke alla 200, põõrded siis 3 k juures. Kannataks veel minna - ei ole punnitamist lõpus - aga piiratud.
Kütusekulu on imelik, kuni 80/85 km/h on mingi 5,5 l/100km, sealt edasi aga tõuseb kuni 140 km/h juurde. Siis on mingi ~10l. Siis aga langeb taas ja nt 160/170 km/h on kulu kompuutri järgi jälle 6,5 l/100km. 200'ga kirusehoidjaga oli 7,8-8l/100km. seda siis kompuutri järgi.

Natuke teemast välja: kas kati eemaldamine nõuab mingit erilist ringitegemist ja kas see ülevaatusest läbimist mõjutab. Niipalju olen aru saanud, et mul see umbne peaks olema. Pole seda altpoolt uurinud, kas ja palju seal andureid küljes on?


wimms - 20.11.07 19:41

Kuuene automaat??


DonNiger - 20.11.07 21:35

Tsitaat:
Algselt postitas: wimms
Kuuene automaat??


Ehk siis 6 käiku.


wimms - 24.11.07 00:15

Tsitaat:
Algselt postitas: DonNiger
Tsitaat:
Algselt postitas: wimms
Kuuene automaat??

Ehk siis 6 käiku.
Mis kastist sa räägid? Tiptronicust või multitronicust? Kas C5 peale pandi ka kuueseid tipe?


Maku - 29.11.07 23:14

Kellel juhtub olema 1.9tdi 96kw automaatkastiga (viiene)? Mis on sellel masinal kütusekulu? Soovin sellise masina omanikuga natuke mõtteid vahetada.


DonNiger - 02.12.07 12:52

Tsitaat:
Algselt postitas: wimms
Tsitaat:
Algselt postitas: DonNiger
Tsitaat:
Algselt postitas: wimms
Kuuene automaat??

Ehk siis 6 käiku.
Mis kastist sa räägid? Tiptronicust või multitronicust? Kas C5 peale pandi ka kuueseid tipe?


Tiptronic


wimms - 18.12.07 23:53

Krt, millal pandi C5-le kuueseid tiptronikuid? Ma ei leia mitte ühestki kohast, et C5-le iialgi 6st tiptronicut pandud oleks. Ja veel 1,9 peale.
Keegi kes teab tõde - kinnitage või kummutage.


puna - 19.12.07 00:04

6 automaatkast seal?
puhake vähe enne kui kirjutate.

ivar80 jutule lisaks vahele, et õli võiks turbokatel siiski iga 10000km tagant vahetada.


juks11 - 19.12.07 07:31

Tsitaat:
Algselt postitas: DonNiger
Tsitaat:
Algselt postitas: wimms
Tsitaat:
Algselt postitas: DonNiger
Tsitaat:
Algselt postitas: wimms
Kuuene automaat??

Ehk siis 6 käiku.
Mis kastist sa räägid? Tiptronicust või multitronicust? Kas C5 peale pandi ka kuueseid tipe?


Tiptronic



Palun saage ükskord aru, et kõik vähemalt 02a ja uuemad esiveolised automaadid on Multitronicud ning neil tuleb õli vahetada iga 60 000km tagant!

Tänu sellele, et Te arvate, et Teie autol on Tiptronic ja seega ei vaheta kastis oli, saame meie kaste remontida!

Lisaks veel see, et Multitronic tahab spets õli ning 99% katalooge paneb sellega puusse ja jällegist hakkame kaste remontima!

Ja ise teeme valesti ning pärast kirume, et on ikka sitt kast.


Lendur - 25.12.07 17:39

tekkinud ka suurem huvi a4 1,9tdi quattro (97-01) vastu, aga ei tea mis mootoriga valida, kas 81 kw või siis 85 pumppihustitega. Kumb mootor töökindlam on. 85 kw-ne on jah kütuse suhtes suht tundlik seda tean aga veel. Sõitnud olen korraks ainult 85 kw-se a4-ga, selle võimsus avaldas küll muljet. Ei tea kuidas 81 kw-ne kooslus quattroga on, väändemomendi erinevus teisega võrreldes suht suur ju.


lunatic - 25.12.07 19:48

Tsitaat:
Algselt postitas: Lendur
tekkinud ka suurem huvi a4 1,9tdi quattro (97-01) vastu, aga ei tea mis mootoriga valida, kas 81 kw või siis 85 pumppihustitega.
Eks on siis sinulgi hetkel valida kokku kolme avant A4 vahel :P
Võrdlesin just hiljuti neid tehase andmeid @ autoweek.nl. 85kw pandi peale alles alates faceliftist 1999. Siin lingil on see uuem ~40k teistest kallim ja veidi tobeda sinise sisuga ka. Antud juhul ma valiks mõne vanema. Loodetavasti on lollikindlam ja remont ka veidi soodsam.

Kiirenduses on pumpdüüsidega mootor 0,8 sek parem (11,1 vs 11,9 sek 0-100km/h).
Küttekulu 100g siia-sinna ei tasu üldse märkimist.

Väände andmed on jah veidi erinevad.
85kw @ 4000rpm : 285 Nm @ 1900rpm
81kw @ 4150rpm : 225 Nm @ 1700rpm

Lisaks märgiksin veel, et kuigi neil on töömaht täpselt sama, on surveastmed veidi erinevad (18:1 vs 19,5:1).


JUxX - 29.12.07 01:14

palju audi a4l 96kw tdi l 0-100km/h kiirendus aeg on? ei leia kuskil netist :S

edit: vist leidsid.. 9.9 sek, vastab tõele?


Simps - 29.12.07 01:24

Tsitaat:
Algselt postitas: JUxX
palju audi a4l 96kw tdi l 0-100km/h kiirendus aeg on? ei leia kuskil netist :S

edit: vist leidsid.. 9.9 sek, vastab tõele?



Jap ;)
http://www.autoweek.nl - sealt saad uurida.


Raija - 03.01.08 01:36

aga küsimus selle 66KW kohta,et kas viga mootoris,või ei taha ta eriti hästi soojaks minna,tal alles äsja tehtud plokikaane tihendi vahetus???!!:(


ivar80 - 03.01.08 07:19

Tsitaat:
Algselt postitas: Lendur
85 kw-ne on jah kütuse suhtes suht tundlik seda tean aga veel.


See et pumppihustitega mootor on kütuse suhtes kuidagi tundlikum on minu arvates mingi "naised saunas rääkisid" jutt. Olen 3 aastat (~120tuh km) sellise 85kw mootoriga sõitnud ja pole seda küll täheldanud.


opsys - 07.02.08 13:31

Olen kuskilt kuulnud, et diiselmootoriga auto ülalpidamine tasub ennast ära alates 300 tuh läbisõidust, sest diiselmootorid on kallimad ning hooldus ka. Niisiis küsimus: palju sellest üldse tõele vastab (Arvestame, et nii diiselmootor kui ka bensumootor on tavalisele liikuvale inimese, ehk siis 1,9 TDi ning näiteks 2.0 bensukas)?


hamlet - 07.02.08 15:09

Tsitaat:
Algselt postitas: opsys
Olen kuskilt kuulnud, et diiselmootoriga auto ülalpidamine tasub ennast ära alates 300 tuh läbisõidust, sest diiselmootorid on kallimad ning hooldus ka. Niisiis küsimus: palju sellest üldse tõele vastab (Arvestame, et nii diiselmootor kui ka bensumootor on tavalisele liikuvale inimese, ehk siis 1,9 TDi ning näiteks 2.0 bensukas)?


Tänapäeval kasutatud autot ostes pole vist enam vahet kas diisel või bens- tanklas on hind enamvähem sama, töökojas on rem. kulud enamvähem samad.Erinevus on veel vast aint mootori müras -bens vaiksem (uued autod v.a.) ja tankimise intervallis - diisliga saab täispaagi korral lihtsalt veidi rohkemate km järel tankima minna.


DPower - 10.02.08 11:20

tartu-valga maanteel püsikiiruse hoidjaga 92 oli keskmine küttekulu täpselt 5,0...muidugi oleneb palju raffast ka peal aga ikkagi üle 5,5 maanteel ei vöta kui kiirus kuni 100-ni.
tegemist siis 2002a a6 sedaan 1.9TDI + odav ülalpidamine;)


Rixu - 07.03.08 05:45

Tsitaat:
Algselt postitas: DPower
tartu-valga maanteel püsikiiruse hoidjaga 92 oli keskmine küttekulu täpselt 5,0...muidugi oleneb palju raffast ka peal aga ikkagi üle 5,5 maanteel ei vöta kui kiirus kuni 100-ni.
tegemist siis 2002a a6 sedaan 1.9TDI + odav ülalpidamine;)



Mis seal salata!olen ka värske ja väga õnnelik Audi avant 1.9 tdi omanik.96 kW, ja 2002 aasta.Võru ja Tallinna vahet kui 90 km/h sõita siis kompu näitab 4,7 liitrit,120ga on 5,3 ja linnas tuleb küttekulu 6,4
Keskmine siis nõks üle viie,mis on minumeelest super tulemus!ja 96kw käib väga hästi edasi....

mulle meeldib lihtsalt väga sõita!2,5tdi Quattro Tiptronicuga ei saanud seda.....küttekulu oli maantel isegi 9....rääkimata linnast.kuigi neid kahte ei saa päris võrrelda.....


kotkas06 - 17.04.08 21:15

Tsitaat:
Algselt postitas: puna
Kui ükskord remontima peab sööb kokkuhoitud raha muidugi tagasi.
Pikalt ja palju sõites küll hea öko masin ja pole väga lahja ka.
Kangemad 1,9l seal miski 130HP
tõesti üks kord paljud räägivad a4 laguneb ma ei tea mull peab küll vastu igapäev sõidus mul olnud juba pea kaks aastat ja remondiks läinud 15000 rihm ja esi silla puksid ja ei kurda väga hea auto paljud rullnokkad on näinud ainult tagutulesid


JAWAmees - 05.05.08 12:43

Ees on esimese auto ost oma kuu aja pärast, olen piilunud 1.9td(66kw) Audi 80 b3 ja b4 kerega ja golf 3-sid. Nagu aru saan on see 1.9 tdi olnud kasutusel päris mitmel tootjal päris pikka aega. Kas need mootorid mis olid esimesed erinevad tugevasti konstruktsiooni poolest uuematest? Mida küsida tahan on see et mida peaks katsuma, kuulama kui lähen autot vaatama? Pole mitte kunagi dislaga kokku puutunud ja ei tahaks ka täiega lüpsikusse astuda, näiteks rikkis turboga või midagi...


Alpinefox - 11.07.08 14:53

Kas kellegil on tuua ka tehaseandmed 1,9 96kw manuaal esivedu sedaan A6 vs ma ise käisin proovimas Passat 2000a 2.5 TD 110kw automaat ja 4 vedu. See läks päris hästi ikka edasi. Kas see 1,9TD manuaal ja esvedu suudab samamoodi edeneda või aeglasemalt?:S


masekas - 11.07.08 15:35

Tsitaat:
Algselt postitas: Alpinefox
Kas kellegil on tuua ka tehaseandmed 1,9 96kw manuaal esivedu sedaan A6 vs ma ise käisin proovimas Passat 2000a 2.5 TD 110kw automaat ja 4 vedu. See läks päris hästi ikka edasi. Kas see 1,9TD manuaal ja esvedu suudab samamoodi edeneda või aeglasemalt?:S

Proovisin lühikese vahega 1,9 TDI 96kw Passatit manuaal ja 2,5 TDI 4Motion 110kw Passatit manuaal kastiga ning ausalt öeldes mina küll minekul väga suurt vahet ei teinud. V6 tegi küll paremat häält, kuid kütust võtab ka paar liitrit rohkem.


mix17 - 12.07.08 12:54

Tsitaat:
Algselt postitas: jaakk
Ja Tomm, mis sa enda masina tippkiiruseks oled saanud?
Mina olen Golf 4, 1,9tdi (81kw vist oli) -03 automaadiga sõitnud ja yle 170 kohe kuidagi ei läinud





eh enal mul on kah 81kw 1,9 aga ainult vw ja läheb kah ikka sinna 200 ja nattuke üle ;)


Alpinefox - 17.07.08 20:17

Kaua nende 1.9 96kw eluiga on umbes? Ostes on küll tore näha ,et 150 000km sõitnud aga raudselt 250 kui mitte 350 000km. Ja rihmavahetus on neil 60 000km või 90 000km tagant? Ja palju ma kütusekulus kaotan kui võtan 1,9TD 96kw automaadi?


DonNiger - 18.07.08 09:42

Tsitaat:
Algselt postitas: Alpinefox
Kaua nende 1.9 96kw eluiga on umbes? Ostes on küll tore näha ,et 150 000km sõitnud aga raudselt 250 kui mitte 350 000km. Ja rihmavahetus on neil 60 000km või 90 000km tagant? Ja palju ma kütusekulus kaotan kui võtan 1,9TD 96kw automaadi?


Mul automaadil keskmine (siiski enamus linnas ja kiirteel, seega Eesti teede +/- 90 km/h ei saa arvestada) on 7l/100km.
Viimane reis Hollandist Itaaliasse (minnes üle mägede, mitte Münheni kaudu kiirteel) oli 3300km keskmine kulu 6,8 l. Mis on väga hea tulemus minumeelest (kiirteel Saksas 140-160 km/h, Austrias ja Itaalias 120-140 km/h kiirteel ja 20-40 km/h mägedes).


Indrek - 05.09.08 12:39

Tsitaat:
Algselt postitas: Alpinefox
Kaua nende 1.9 96kw eluiga on umbes? Ostes on küll tore näha ,et 150 000km sõitnud aga raudselt 250 kui mitte 350 000km. Ja rihmavahetus on neil 60 000km või 90 000km tagant? Ja palju ma kütusekulus kaotan kui võtan 1,9TD 96kw automaadi?

Rihmavahetus on 90tkm tagant. Õli tuleks panna see, mida näeb tehas ette, turbo vahetus ei ole üldse lõbus teema ;)


argo44 - 28.10.08 19:54

A6 1,9 TDI PD 96 kw-130hp sedaan
vääne 285 Nm 5 käiku või 320 Nm 6 käiku
kiirendus 0-100 10,2s
max kiirus 203 km/h
keskmine kütuse kulu 5,9l 100km
Need on tehase andmed manuaalkasti puhul, automaati ei mäleta. Minul on masin a 2002 1,9 96 kilo 297000 läbisõit ja võtab 5,7-6,2 keskmiselt sajale minu raske jala all. Kiiruseks olen saanud 213 km/h aga kuna kõigi autode spidod valetavad, eriti suurel kiirusel siis on tehase kiirus õigem. See mootor on õige kasutuse korral väga hea ja ökonoomseim A6 mudelil. Soovituim õli on Castrol 5W40. Ka turbo peab hästi vastu kui lastakse peale sõitu u minuti tühikäigul jahtuda. Probleemseim on õhukulu andur. Kes oma autol head minekut ei tunne on tõenäoliselt see minekul või üldse läbi või lihtsalt mootor tahmaseks sõidetud. Tuleb kasutada iga 3 paagitäie järel diislilisandit, mis mõeldud pihustite, pumba jne puhastamiseks. Peale linnasõite, eriti neil, kes vähe pikki sõite teevad, tuleks nn torud puhtaks köhida lastes 2 käiguga tahhoka punasele u 5 sekundiks. Kel rihmad vanad siis ei tasu seda teha. Üldiselt soovitan 1,9 dislat kõigile, kel tahtmist diislit omada.


jopakolla - 29.10.08 15:38

Nonii. Olen siis värske foorumikasutaja ja esimest korda sai 5 päeva tagasi soetatud diiselmootoriga auto.
Isendiks siis Audi A4 1.9 TDI 2003. 96kw ja multitronic automaatkast asjal peal.
Esmamulje on lihtsalt super! Minekut on, mugavust on ja kütusekulu on eelmise autoga võrreldes täielik nali.
Järgmine nädal tehakse teeninduses mootori- ja kastiõli vahetus ära (Revalis). Tean tean, et kallis jne. aga ükskord peab ju teeninduse ka ära proovima :P
On kellelgi soovitusi uuele diisli omanikule? Et kui tihti midagi tegema peaks ja mida silmas pidama peaks? Oleks südamest tänulik.


rocket - 29.10.08 16:10

Soovitaks regulaarselt (10-15k km) õli/filtreid vahetada ja kvaliteetset kütust tankida, kõik ülejäänud nagu rohkem Sinu enda elustiilile ja soovile vastavalt :)
Palju edu ökonoomitamisel !!!


rainer9968 - 31.10.08 11:41

Nõustun eelkõnelejaga, lisaks juurde,et turbo eest tuleb ka natuke hoolt kanda. Pikema sõidu järel natuke jahutada. Muud ei olegi juurde lisada.


jan-kos - 20.12.08 21:02

Enamus jutt siin 1,9 TDI 96kw, kas keegi oskab öelda 81kw moto kohta(AFN), head ja vead? või on need mootorid nii head et kommenteerimist ei vaja?


juks11 - 21.12.08 10:05

Tsitaat:
Algselt postitas: jan-kos
Enamus jutt siin 1,9 TDI 96kw, kas keegi oskab öelda 81kw moto kohta(AFN), head ja vead? või on need mootorid nii head et kommenteerimist ei vaja?


Vahet pole mis kilovatid, kui on samatüübi mootor siis ka kõik head ja vead samad, sama jutt kehtib kõikidele mootoritele.


juks11 - 21.12.08 10:06

Tsitaat:
Algselt postitas: jopakolla
Nonii. Olen siis värske foorumikasutaja ja esimest korda sai 5 päeva tagasi soetatud diiselmootoriga auto.
Isendiks siis Audi A4 1.9 TDI 2003. 96kw ja multitronic automaatkast asjal peal.
Esmamulje on lihtsalt super! Minekut on, mugavust on ja kütusekulu on eelmise autoga võrreldes täielik nali.
Järgmine nädal tehakse teeninduses mootori- ja kastiõli vahetus ära (Revalis). Tean tean, et kallis jne. aga ükskord peab ju teeninduse ka ära proovima :P
On kellelgi soovitusi uuele diisli omanikule? Et kui tihti midagi tegema peaks ja mida silmas pidama peaks? Oleks südamest tänulik.


Iga 15 000 järgi hooldus (õlide ja filtrite vahetus) ning iga 60 000 tagand Multitronicu õlivahetus, siis on kõik okki tokki!


DonNiger - 21.12.08 23:56

Miks 15k järel. Mul küll kirjas, et 30k järel.


lunatic - 27.12.08 20:11

Tsitaat:
Algselt postitas: DonNiger
Miks 15k järel. Mul küll kirjas, et 30k järel.

Selle kohta ma arvan, et see on uue auto kliendile mahamüümisel kasutatav "väikeste hoolduskulude" trikk. Ja inimesel on ka suva, kuna ta sõidabki selle masinaga liisinguaja lõpuni ja siis võtab uue.
Mina olen oma vanadel bensukatel ka vahetanud ~10k tagant õli, kuigi tehas lubab 15tuhat.
Kindlasti ei muutu sellest midagi halvemaks :)


DonNiger - 30.12.08 16:17

Sda kindlasti :P Aga longlife pole nii odav, et seda tihti vahetada.


olc - 10.01.09 16:35

Tsitaat:
Algselt postitas: rocket
Soovitaks kvaliteetset kütust tankida

Kust sa tead et kütus on kvaliteetne? nurga taga ei tangi, kettidel kõigil sama kütus ju.

Kaalun ka siin uuema auto soetamist ja suutsin juba välja mõelda et võiks olla 96kW 1,9TDi mootoriga, ilmselt siis A4. aasta 2003-4, võib olla isegi 5. kohe näidati mulle rikkis pumppihustit, et näed, see läheb ära ja siis nutad. On see asi nii hull siis või on lihtsalt hoolduses asi kinni. annavad hagu niikaua kuni mõni hoiatustuli põlema läheb. kas 2,0 TDi 103kW on juba hoopis teistmoodi mootor?


kivialune - 09.02.09 15:53

Minu arvates on VAG pumpihustitega mootorid väga head mootorid. Endal on kogemused 74kw A3 ja alhambra 85kw.

Mootorid lähevad pöördesse hästi ja möödasõit pole mingi probleem, seda nagu ennegi mainitud ka täislastis. Saksamaal läks A3 200 välja, ülesmäge kukkus 190 peale. Lisaks A3 on väga lihtne vedrustus ja ei lagune meie teedel (2,5a jooksul survepesuri tõttu esimene vedrustuse laager).

Tegelikult oleks vaja suuremat autot, aga müüa ei raatsi ja ootused on ka järgmise masina suhtes tobedalt suureks läinud. Tahaks ju sõita, mitte remontida ja kütuse seieri unustada.

BMW viimasel 520d on kahe järjestikturboga mootor, mis on supereco tehase andmetel.

Mis vigasid võib leiduda pumpihustidega mootoritel:
-generaatori vabakäigusidur kiilub kinni
- minul oli kütusevoolik väsinud lekkis aeglaselt omakorda jahutusvedeliku voolikule, mis omakorda andis tumeda sade jahutusvedelikus (pagana kaua otsisin viga)
- 85 kw mootoritel turbohoovastik probleemne


olc - 09.02.09 20:05

Tsitaat:
Algselt postitas: kivialune
-generaatori vabakäigusidur kiilub kinni

Milleks see neil üldse vajalik on? töökojas nägin ka üht volksu just sama probleemiga, sidur kinni, mingi peenikese poldi otsas ka veel. see peabki seal katki minema ju varem või hiljem


kivialune - 09.02.09 22:47

Kui vabakäigusidur ei tööta hakkab suure tõenäosusega rihmapinguti lõppu peksma (pinguti on lihtsalt vedru, ilma leevendita).


DonNiger - 09.03.09 10:50

mul on kütusekulu üles läinud. Kipub see keskmine seal 8l kandis olema, mida on liiter rohkem kui muidu. Jõu kadumise märke pole nagu tähele pannud, kül laga kipub nagu puterdama külma mootoriga tühikäigul, sõidu ajal probleeme ei ole.
Mootor on 1,9 93kw ja läbisõit pea 200k. Korralised hooldused kõik esinduses tehtud + mõni veel lisaks.


liivi - 09.03.09 11:20

Kusjuures mul täpselt sama mure. Viimased aastad (!!!) on kütusekulu nii talvel kui suvel olnud 6,midagi ja nüüd viimased kaks paagitäit mõlemad üle 8, tangitud dets lõpp ja veebr lõpp. Hetkel käigusolev paagitäis peaks keskmine madalam tulema aga seda rohke maantee tõttu.

LS ~217K.

Äkki mingid pihustid hakkavad umbe minema?


jõuvanker - 09.03.09 11:27

Pigem pihustiotsad kuluma või kütusekvaliteet halvenema.


DonNiger - 09.03.09 11:42

Kvaliteet peaks ok olema, ise arvama ka, et äkki pihustites asi.


operax - 26.03.09 21:30

Keegi oskab öelda mis hinnaga liigub kasutatud 96 kw mootor?


maikl369 - 28.03.09 10:40

Minu masinaks siis: Audi 80 B4 2.0 66kw 1994.aasta

Omanud: 1,7.aastat
Toodud riik: Saksamaa
Läbisõit: Ostes oli 170000km. Nüüd 202000km
Küttusekulu: ~9-10l/100km (50% linna ja 50% mnt-d)
Remont (selle 1,7.aastaga) ~ 10000kr

Ise olen igati rahul. Vaatasin kah neid 1.9tdi-d aga jäin ikka ainult vaatama,Sest diisel pole minu jaoks...Peres on küll 3 Diislit.Aga igaljuhul soovitan sul osta selle 1.9tdi mitte 2.5tdi V6-te


diselist - 02.04.09 10:26

Kütusekulu hakkab rebima ka üles kinni jääma hakkav filter või paagi võtturi sõel.Sealt ka see puterdamine.


opsys - 08.04.09 09:18

Pole küll audi, aga perekonnas on 1,9TDI passat, aasta 2006. Võimsust on asjal 77kW. Edasi läheb paremini, kui minu ABK mootoriga audi. Kütusekulu maanteel kompuutri järgi 90-100 km/h sõites kukub sinna alla 5l/100km. 80-90 km/h püsikaga lastes, on isegi 4.4 l/100km kätte saadud. Ei ütleks et passat kerge on. Autoga läbitud 60000km, ning probleeme mootoriga, ega ka muuga veel pole olnud(ptüi-ptüi-ptüi).


DonNiger - 09.04.09 18:14

Mul vist tahtis torude tühjakssõitmist saada ;)

Marsruut Holland>Saksa>Poola (mitte mõõda kiirteed vaid keskelt, kus 50km teeremonti :mad:)>läbi Balti riikide kuni Saaremaani kokku 2302km ning kulu 125l diislit . (kompuuter näitas keskmiseks kiiruseks 83km/h).
Ise ka ei uskunud aga Poolas tegin 2 tankimist kogu teekonna kohta - esimene Poola sissesõites 55l ning teine just enne leedut 35l. Ning Saaremaale jõudes oli pool paaki järgi.


sylveero - 15.05.09 11:33

mina usun et lahjaks nii hullult ka ei jää sõita ju saab mega öko ka veel see 96 kw variant muidugi 81kw variant on surm,nii uimast masinat poleks tohtinud tootagi.
ise aga pidin bensiini joova masina ostma kuna kindel oli et quattro tuleb siis diisel jäi ära 1.8t q ka hea odav mootor tõmbab nagu loom 9.5 keskmine kulu ja talda annan ka mõnusalt.


wrexham - 08.07.09 20:59

1,9 A4 sedaan 96 kw tdi 2003a... nädal tagasi nelja inimesega üle 220 km/h ei vaadanud pöördeid! manuaal kast ja rebib nii mis hirmus ning samal ajal kütusekulu väga hea, suunurk tõuseb ülesse ja pisar tuleb silma vähemalt kaks korda päevas, seda loomulikult õnnest! :D

hooldusega probleeme pole olnud... eelmine auto oli 2001 A4 1,9 tdi 85kw ühe korra üks lõdviku vahetus 1600.- , esisild ei ole muidugi kiita aga see ei ole diisli viga :P . Uue autoga olen ainult hoolduses käinud... õlivahetus ja kõik - väga töökindel, üle 5l 100km kulu küll eriti ei küündi.


Exploder - 29.07.09 16:34

pole veel küll teada et 1,9 lambist laiali läheks, käi vaheta aind õli ja iga 80tuh tagant ehk rihmad rullid veepump ja järgmised 2 a on muretu jälle. Eelmine pill oli 2,8 autom quattro, sel nii hooldus kui küttekulu oli pigem 3 kordne.


jokerAudi - 12.10.09 09:11

Rebiks uuesti selle teema üles. Kui suur on 1.9TDI 66kw rihmavahetuse intervall? Erinevatest kohtadest olen kuulnud erinevadi vastuseid- kes ütleb, et 60000, kes 90000, üks tark vastas, et 120000. Viimast ei taha küll uskuda...Kui 60000, siis peab varsti hakkama vahetama...

Tänan tähelepanu eest!:)


DonNiger - 01.12.09 15:27

Kui palju maksab 96kw (AVF) mootoriga A6 C5 120 000 hooldus Eestis (see siis koos rihmavahetuste, veepumbavahetuse jne). Siin küsisin hinnapakkumist ja õeldi 1250€


JanariA4 - 01.12.09 15:35

Tule kodumaale ja vaheta rihm siin. Isegi esinduses see vaevalt üle 10K läheb.


DonNiger - 01.12.09 15:56

Tsitaat:
Algselt postitas: JanariA4
Tule kodumaale ja vaheta rihm siin. Isegi esinduses see vaevalt üle 10K läheb.


Ise loodan ka seda :D Keegi võiks konkreetse summa välja käiia. Kuna nagunii jõulude ajal Eestis, siis võiks rihmavahetused (kui hea hind) ära teha.


JanariA4 - 01.12.09 17:59

kasutaja "juks11" aitab kindlasti ;)


Uk_ - 03.12.09 15:28

Tsitaat:
Algselt postitas: JanariA4
kasutaja "juks11" aitab kindlasti ;)


www.audihooldus.ee on alati abiks (sealt web'ikalt saad ka hinnapakkumise küsida).


sileem11 - 03.12.09 15:55

Mul läks (2004 a AVF, 2003 ja alla peaks suts kallim olema) revalis vist u 6100 va termostaat.


Tsitaat:
Algselt postitas: DonNiger
Kui palju maksab 96kw (AVF) mootoriga A6 C5 120 000 hooldus Eestis (see siis koos rihmavahetuste, veepumbavahetuse jne). Siin küsisin hinnapakkumist ja õeldi 1250€


DonNiger - 04.12.09 15:29

Tsitaat:
Algselt postitas: Uk_
Tsitaat:
Algselt postitas: JanariA4
kasutaja "juks11" aitab kindlasti ;)


www.audihooldus.ee on alati abiks (sealt web'ikalt saad ka hinnapakkumise küsida).


Täitsa abiks jah. :D


OLQ - 01.02.10 19:40

Lugesin teisi teemasi ka, kuid väga konkreetseid vastuseid ei saanud.
Sooviks siis teada saada selle mootori head ja vead, mitme kw-tine on parem ja mida soovitab siinne rahvas. Silmapiirile jäänud see mootor, et mõtlen ostmise peale.

Paluks muud jama siia mitte kirjutada.


rocket - 01.02.10 21:04

Kõige võimsam ja uuem on kõige parem ehk siis Audi 96kw'ine. Kui sa oleksid kunagi omanud V6 või V8 mootoriga autot ja kui seejuures veel diislit, siis saaksid aru, et ükskõik missuguse R4 mootori remont on nali. Ligipääsetavus on hea, mahlade kogused väikesed, jupid on levinud, kättesaadavad ja taskukohased, vajadusel on võimalik leida terve mootor jne.
Kõige teravam 1.9TDI on originaalis tegelikult Seat Ibiza Cupra'l, siin on umbes sarnane Sport Leon : http://www.auto24.ee/used/404691. Aga kui diiselmootori võimsust ja seega ka pöördemomenti suurendada, olekski manuaali puhul järgmine asi kohe tugevam sidur.
Autol peab olema kontrollitav hooldusajalugu, tagastamisõigus/garantii mingiks ajaks ja kui saad teha veel põhjaliku diagnostika (mitte ainult elektroonilise poole veakoodide skännimise) peaks igati hea (öko)ost olema. Kriitilised detailid on vist ainult pihustid (kõrgsurvepump puudub) ja turbo koos oma klappidega. Nii esimesed kui ka teine mainitud nõuavad korralikku (loe mitteodavat) õli ja selle regulaarset vahetust. Diisel mootor on ka raskem kui sarnane bensukas, mis võib mõjutada läbivust/juhitavust, nõuab talvel head kütust, suurt akut ja korras eelsüüteküünlaid, et muretult ja kindlapeale käivituda.


sileem11 - 01.02.10 21:18

Ehk siis raskusest :), järgnev kehtib b6 sedaan, manuaal kohta (tühimassid):
bensiin:1.6 (75kw) 1295kg, 1.8T(120kw) 1380kg, 1.8T(140kw) 1395,2.0 (96kw)1310kg, 2.4(125kw) 1440kg, 3.0(163kw) 1430kg
diisel: 1.9(96kw) 1395kg, 2.5(120kw) 1510kg

*eelnimetatud andmed siis kehtivad alates aprill 2003

Et siis kuidas võtta 1,8T ja 1.9T on üheraskused, seega bensukas on sama raske kui diisel :)

Tsitaat:
Algselt postitas: rocket
Kõige võimsam ja uuem on kõige parem ehk siis Audi 96kw'ine. Kui sa oleksid kunagi omanud V6 või V8 mootoriga autot ja kui seejuures veel diislit, siis saaksid aru, et ükskõik missuguse R4 mootori remont on nali. Ligipääsetavus on hea, mahlade kogused väikesed, jupid on levinud, kättesaadavad ja taskukohased, vajadusel on võimalik leida terve mootor jne.
Autol peab olema kontrollitav hooldusajalugu, tagastamisõigus/garantii mingiks ajaks ja kui saad teha veel põhjaliku diagnostika (mitte ainult elektroonilise poole veakoodide skännimise) peaks igati hea (öko)ost olema. Kriitilised detailid on vist ainult pihustid (kõrgsurvepump puudub) ja turbo koos oma klappidega. Nii esimesed kui ka teine mainitud nõuavad korralikku (loe mitteodavat) õli ja selle regulaarset vahetust. Diisel mootor on ka raskem kui sarnane bensukas, mis võib mõjutada läbivust/juhitavust, nõuab talvel head kütust, suurt akut ja korras eelsüüteküünlaid, et muretult ja kindlapeale käivituda.


rocket - 01.02.10 21:55

Täpsustuseks niipalju, et see mootoripalett kuulub pigem B6'le (al. 2001) ja aus võrdlus näitaks ära ka erinevate motode kw'd.


OLQ - 02.02.10 15:45

Peaks selle 1.6 vist võtma, suht võimas asi rsk.




Tsitaat:
Algselt postitas: sileem11
Ehk siis raskusest :), järgnev kehtib b6 sedaan, manuaal kohta (tühimassid):
bensiin:1.6 (754kw) 1295kg, 1.8T(120kw) 1380kg, 1.8T(140kw) 1395,2.0 (96kw)1310kg, 2.4(125kw) 1440kg, 3.0(163kw) 1430kg
diisel: 1.9(96kw) 1395kg, 2.5(120kw) 1510kg

*eelnimetatud andmed siis kehtivad alates aprill 2003

Et siis kuidas võtta 1,8T ja 1.9T on üheraskused, seega bensukas on sama raske kui diisel :)
Tsitaat:


diselist - 11.04.10 20:01

Tsitaat:
Algselt postitas: sylveero
mina usun et lahjaks nii hullult ka ei jää sõita ju saab mega öko ka veel see 96 kw variant muidugi 81kw variant on surm,nii uimast masinat poleks tohtinud tootagi.
ise aga pidin bensiini joova masina ostma kuna kindel oli et quattro tuleb siis diisel jäi ära 1.8t q ka hea odav mootor tõmbab nagu loom 9.5 keskmine kulu ja talda annan ka mõnusalt.
81kw on parim mineku ja küttekulu suhe,sul on sel mootoril siis midagi viga,korras mootor liigub super hästi.Kusjuures on neid väga palju mis sõidavad nö.avarii reziimis lihtsalt mingi väike anduri või vaakumi viga ja aju lükkab avariisse.Isegi siis saab möödasõitu teha.


catmar - 11.04.10 23:03

Tsitaat:
Algselt postitas: diselist
Tsitaat:
Algselt postitas: sylveero
mina usun et lahjaks nii hullult ka ei jää sõita ju saab mega öko ka veel see 96 kw variant muidugi 81kw variant on surm,nii uimast masinat poleks tohtinud tootagi.
ise aga pidin bensiini joova masina ostma kuna kindel oli et quattro tuleb siis diisel jäi ära 1.8t q ka hea odav mootor tõmbab nagu loom 9.5 keskmine kulu ja talda annan ka mõnusalt.
81kw on parim mineku ja küttekulu suhe,sul on sel mootoril siis midagi viga,korras mootor liigub super hästi.Kusjuures on neid väga palju mis sõidavad nö.avarii reziimis lihtsalt mingi väike anduri või vaakumi viga ja aju lükkab avariisse.Isegi siis saab möödasõitu teha.

Minul 1,9 Qattro 81kw. Ka on minekuga vähe probleeme, st et pole enam päris see, mis 2 aastat tagasi. Sai siis pihusteid mitmes kohas tehtud ja isegi pumpa näpitud, aga polnud ikka rahul (ootasin vist liiga palju sellelt mootorilt). Nüüd mõõtsin jälle küttekulu. 400 km peale alla 18 l kütust! St 4,62 l /100km (kahe aasta jooksul alla 5,3 polnud siiani saanud). Enamus küll maanteesõit aga nelikveo kohta ikka super tulemus, ps kiirus oli 90-100 km/h) Niiet, kes soovib poolmuidu sõita, siis soovitan soojalt.


Chat - 09.09.10 21:34

Minu arvamus on samuti--81 KW. TDI on parima dünaamika,kütte kulu, kui ka ülal pidamis hooldus kulude kohapealt parim. Ei pea paika mõtlemine,et mida võimsam,seda parem.


kodanik88 - 09.09.10 22:03

endal oli a6 2.5tdi v6 ja a3 1.9tdi ja ütlen kindlalt kui võtad siis 1.9 see nõuab hooldust ainult nii palju et õli vahetus ja jahutus vedelik.aga pean tunnistama et mul võtsid mõlemad palju õli a6-el ei saanudki teada kus õli lekkis aga a3 oli väntvõlli otsatihend ära.aga praegu sõidan a4 2.6 ja ega enam ei tahaks dislat nähagi ikka bena on see mis iga pööretega gaasi andes tunned kuidas edasi läheb.dislal see eest ainult see hetk on kui turbo järgi võtab edasi ei ole nagu midagi mis suu kõrvuni ajab.


raemees - 10.09.10 08:17

Huvitav kui palju erinevust on 81 ja 96kw mootoril kui need võrdlusesse lasta?


Samzik - 10.09.10 08:36

Pump pihustitega autodel alates 98 a on motorid valikus 74/85/96/110/118 kw Kõik on chipitavad, aga praktika näitab, et tehase sidur ja kahemasiline hooratas on nii väiske varuga, et väsivad peale chippimist 30-50t jooksul. Tean konkreetet autot 96kw G4 mille peale uuena esindusest ostmist pandi 10tkm järel mtm chip ja sidur hakkas läbi libisema kiirendamisel 2 ja 3nda käiguga pööretel 3000 rpm. Seda siis täiesti uuel autol! Minu soovitus chippimisel hankida normaalne intercooler, normaalne chip ja hooratas, sidur, arvestada ka pukside vahetusega, kui pole väga alles uut turbiini paigaldatud. Sest chip sihtotstarbelisel kasutusel kulutab siiski turbot tunduvalt rohkem. Lõtkuga turbod hakkavad pikapeale korpusesse käima ja pole taastatavad eriti enam. Inglismaal võeti 110kw golf 4 motoorist (1.9l) Suurema intercooleriga 250hpd sama turbo ja pihustitega välja. Vahetati ka hooratas ja sidur loomulikult. See peaks olema ka 96kw turbo lagi suhteliselt võibolla mõnikummend hpd vähem. Sellist tööd peaks saama soomes lasta teha kus võetakse mootorist max. Muidugi eluiga on siis vastavalt kordades lühem. Teisestküljest kui valdavalt sõita rahulikult siis ei juhtu mõõne kiirendusega midagi. Kõik käib ikak omal vastutusel. Tean ühte 81kw 96kw seks chipitud passatit, mille murdus väntvõll pooleks. Samas uk´s see mees sõitis oma 250hpga mingi 2 a enne kui auto ära müüs! Võta siis kinni mis värk! Usuks, et kui mootori kap remont teha üle puurida ja kõik uued pulgad sisse laduda peab ta see 180kw jõudu vastu kah.

Tihti esineb 3nda pihusti viga kusjuures teised 95% ok. Peale vahetust mõne teise auto teise pihustiga on asi ok. Kusjuures enamasti töötavad normaalselt ka teise koodiga pihustid, mida on pandud aga mina ei soovita siin seda praktikat kellegile, oma risk. Vist 1500.-kuni 2500.- sai neid pihusteid kasutatuna (uus 7500 umbes). Pole ka haruldane, et pihusti viga tähendab külmjoodet pihusti pistikus ja pihusti ise on terve! Paraku ei mäleta kummas pistiku pooles viga esines.

Kui õlivahetus välpa on hoitud 30t peale pole haruldus kulunud nukad nagu 2.5l tel.

Olen kokku puutunud turbo riketega 150-250t sõitnud autodel. Tihti esineb ristimootritega autodel turbo vaakumklapi kinnijäämist, kui mälu ei peta pakuvad meie turbo remondi kohad 1500.- tutikat vaakumklappi. Esindus vahetab terve turbo enamasti ca 25000.-, remonditud taastatud tehase turbo hind 12-15000. Kui turbo vilistab suht kõvasti võiks lasta ära vahetada juhtpuksid on võimalus pääseda turbo vahetusest enne laiali minemist ja säästa kõvasti, pukside vahetuse hinda ca 3000.-. Üldiselt korraliku turbo häält salongi naljalt ei kosta või kui, siis täis koormusel kiirendusel kusagil 2000-2500 pöördel võib vaikset vilet pidada veel normaalseks.

Nagu VAG grupi turbo autodele kohane on motoori plokid kulunud 200-250t vahel ja lõtk võib vedada napilt välja remontmõõdu kolvid, 1800tk on eestist neid kätte saadud, usast saab kusagil 3000.- 4tk plus toll ja transport. Sama lugu on saaledega, enamustel 200t sõitnud saaldel on siiski kulumis jäljed peal, pole veel väntvõll kraabitud aga saaled näitavad juba, et kulumine on toimunud. 300 000 pealt kipuvad saaled ikka järgi andma paraku ja ei piisa saale vahetusest peab väntvõlli lihvima/uue hankima.

Olen pidanud 2 pd mootoriga autot umbes 5 aasta jooksul. 85kw vw bora 4 motion 99A millele peale 20t läbisõitu chippisin es tuningus. Minul sidur kül libisema ei läinud, vähemalt ei teadnud ma, et ta libiseks. Minek läks väga rajuks ja rahulikul sõidul kulu ei muutunud kül oluliselt. Nüüd siis 2.5 A vw passat 96kw 4motion pole chipitud. Boral peale 50tkm minu sõitu ja 30tkm järgmise 2 omaniku käes olles läks turbo laiali. Turbo vilistas juba siis kui auto sain üsna kõvasti ja see süvenes vaikselt. Minul bora võttis viletsa õhulugejaga 8.5 linnas, järgmisel omanikul peale õhulugeja vahetust 7l kanti linn. Passatil vahetasin õhulugeja, aga linn siisiki valdavalt tavasõidul 8.5-9.5l 100. ja lugeja viga oli see enne vahetust aga kulu kahjuks ei muutunud. Erilisel ökosõidul olen saanud kuluks 5.5 linnast läbi veeremisel ja mitte ühegi foori taga peatumisel. Igalpool allamäge oli vaba käik sees ja kõik kurvid kus pidurdada oli vaja pidurdasin võimalusel käiguga. Autot olen alati välja lülitanud kasutades loogikat: Kui tuled kiirelt aktiivselt sõidult seisad minuti 2 enne kui välja keeran süüte töötaval mootoril, kui viimased 2-3 minutit suudad sõidu lõpus rahulikult sõita siis 30 sekki peale seisma jäämist. Sest rahulik sõit jahutab kah motori ja turbo vaikselt maha.

Usun, et audihoolduse mehed võivad kinnitada mu juttu, sest eks neil neid motooriedi lahti käinud üksjagu usun. Loomulikult oleneb kui tihti on õli vahetatud 30t on liig 15t longlife ja 10 mitte longlife õliga oleks minu soovitus. Kütuse lisandiks olen kasutanud 2 taktilise mootori õli mida olen 100ml lisanud 60l kütuse hulka.

Peale teema läbi lugemist sai vist enam vähem kõigele vastatud, Rain.


DonNiger - 27.11.10 20:55

Aeg akut vist vahetada :) Juba eelmisel aastal ei suutnud minu oma enam juhtmetega bensiinimootorit käima panna - testriga mõõtes kukkus pinge 6,5v peale. (Eelsüüte küünlad sees ~10v, niisama venitab ääri-veeri 12v välja).
Enda oma läheb üsna "paugust" käima, ainult soojaks ei taha enam minna (vist ei ole enam piisavalt mahtu, et küttekehasid järgi lülitada).
Peal veel originaalaku 74Ah ja käivitusvooluga 380A. Kui uus võtta siis ~600-700A peaks piisav olema (mahuga 70-75Ah)?


Uhm - 28.11.10 15:44

Automaailma poodides on Exide akudel hetkel soodushinnad. Ise ostsin Exide Premium 77aH, käivitusvool 760A.
Hinnaks 1199.- kliendikaardiga.


DonNiger - 09.12.10 09:14

Võtsin Classic'u 1100 eest.

Vahe ikka sees - voltmeeter ei näita eelsüüte ajal enam 8't ja täna hommikul hakkas sooja tulema (jälle) peale suitsu lõpetamist.


giordanobruno - 12.12.10 12:39

Väga teemas ei ole, aga kes seletaks 1,9 TD mootorite erinevad võimsused lahti.
Ehk millest tuleb sama töömahuga mootorite erinev võimsus?
Endal on originaalis C5-e peal 66kW mootor, vahetasin bloki 85kW-se vastu aga plokikaas, kütusepump ja pihustid jäid samaks. Kas saab võimsust kuidagi juurde?


lunatic - 12.12.10 13:36

Sa pole esimene, kel on sama küsimus tekkinud: loe siit lisaks.


DonNiger - 12.12.10 18:54

Selline rumal mõte peas, et kas poleks targem talveks õhupuhastaja ja grilli vahel olev plasttoru vahelt välja võtta? Selliste ilmadega imeb filter ennast üsna kiirelt lund täis.
Või ajab see lugeja lolliks?


automees6 - 12.12.10 19:48

Tsitaat:
Algselt postitas: DonNiger
Selline rumal mõte peas, et kas poleks targem talveks õhupuhastaja ja grilli vahel olev plasttoru vahelt välja võtta? Selliste ilmadega imeb filter ennast üsna kiirelt lund täis.
Või ajab see lugeja lolliks?

Ei aja lolliks midagi. Lugeja on ju peale seda toru. Kui arvad, et nii parem võid ära võtta küll.


DonNiger - 14.12.10 07:33

Lolliks ei läinud aga kapotiall tekkis paras turbulents, eriti siis kui pöörded 2000 ringis.
Aga filter sulas paari tunniga üles.


rainer9968 - 16.12.10 10:12

Tsitaat:
Algselt postitas: DonNiger
Lolliks ei läinud aga kapotiall tekkis paras turbulents, eriti siis kui pöörded 2000 ringis.
Aga filter sulas paari tunniga üles.


Kas minekut ka parandas või muutis midagi. Ise sai ka korra proovitud tühikäigul aga muutust ei märganud. Ma mõtlen seda, et kapoti all on soe õhk, et vaevalt see mootori tööd paremaks teeb.


DonNiger - 16.12.10 21:18

Muutust oli tunda küll - ma sain selles tuisus päris korralikult sõita.

Soe õhk - intercooler on vahel ja vaevalt, et selliste ilmadega väga suurt vahet tuleb.


DonNiger - 29.12.10 17:48

Kustkohast turbole uue õlitustoru saaks - vana muidugi lahti ju ei keera :D

Ja krdi moodi saab kati alt kätte. Toru auto keskelt liitekohast lahti võtta?


ahartsi - 29.12.10 18:02

Tsitaat:
Algselt postitas: DonNiger

Ja krdi moodi saab kati alt kätte. Toru auto keskelt liitekohast lahti võtta?
Õhupuhasti korpus võta eest ära, siis saad kätte.


DonNiger - 29.12.10 18:09

ülemised saab lahti jah aga toru kinnitused on esitala ja kere vahel. Mingi valemiga ei pääse ligi :(


ahartsi - 29.12.10 18:30

Tsitaat:
Algselt postitas: DonNiger
ülemised saab lahti jah aga toru kinnitused on esitala ja kere vahel. Mingi valemiga ei pääse ligi :(
Minul oli auto kanali peal ja toimetatud sai kahekesi. Ülevalt ja alt sai kordamööda kinni hoitud-keeratud. Minu "katt" näeb nüüd selline välja.:D
http://static2.album.ee/files/908/93/large_22723361_OvvJ.jpg


Audi499 - 29.12.10 18:40

Mis see kati eemaldus ka muutis?


ahartsi - 29.12.10 18:43

Tsitaat:
Algselt postitas: Audi499
Mis see kati eemaldus ka muutis?
Katti lihtsalt polnud enam! No natuke madalamatel pööretel tuli turbo taha.


rainer9968 - 29.12.10 19:33

Huvitav kas nad ülevaatusel ka selle kohta küsivad või paned selleks ajaks kati tagasi.


ahartsi - 29.12.10 19:37

Tsitaat:
Algselt postitas: rainer9968
Huvitav kas nad ülevaatusel ka selle kohta küsivad või paned selleks ajaks kati tagasi.
Ei pane tagasi, sest nad ei küsi selle kohta midagi.


DonNiger - 29.12.10 20:18

Küll ma mõtlesin, mis krdi nurga alt see pilt tehtud on - välja mõtlesin. :D
Reaalselt selle koha peale keegi ei roni (kätega aparaat eemale viidud).


ahartsi - 29.12.10 20:24

Kui meenutada, siis pildiaparaat oli selles kohas kus ennem oli õhuka korpus. Sisselaske kollektoriga samal kõrgusel.


DonNiger - 30.12.10 19:18

Peaks vist enda auto kohta ka logi pidama hakkama.

Natuke sai nokitud. Mõni polt siit-sealt sai lahti tehtud, alt sai ka peale turbot õhutorud lahti tehtud ning oma pool liitrit õli alumisest (metall)torust krae vahele :D Kolektoreid ei taha maha kiskuda, seepärast ka turbo mahakeeramine vääga vaevaline. Õnneks (ptüi-ptüi-ptüi) kõik poldid terved.


DonNiger - 13.01.11 19:10

Kusagil oli päris hea juhend turbo (kodade) lahtivõtmise ja puhastamise kohta kuid ei leia enam seda linki.

Kuumakoda on täiesti kinni - kuidas lahti saab? Kuuma anda?


ahartsi - 13.01.11 19:40

Kas mõtlesid seda?


DonNiger - 13.01.11 20:04

Mitte päris see aga päris hea. Ma päris lõppu ei näegi :D Äkki keegi tolle keskkonna kasutajatest kopeerib kogu teksti mulle U2'e? Lõpupoole VNT lever'i parandusest (väidetavalt) juttu.
Mul see loperdab päris vabalt.


dimand - 09.02.11 11:22

to DonNiger: veits pikem jutt selle turbo kohta

Tsitaat:
Algselt postitas: ahartsi
Tsitaat:
Algselt postitas: rainer9968
Huvitav kas nad ülevaatusel ka selle kohta küsivad või paned selleks ajaks kati tagasi.
Ei pane tagasi, sest nad ei küsi selle kohta midagi.

Irw, ega nad küsi jah, ainult saadavad kordusülevaatusele, kuna kat. eemaldamisega läheb co% valeks, vähemalt vanasti oli nii.


automees6 - 09.02.11 19:19

Tsitaat:
Algselt postitas: dimand
to DonNiger: veits pikem jutt selle turbo kohta

Tsitaat:
Algselt postitas: ahartsi
Tsitaat:
Algselt postitas: rainer9968
Huvitav kas nad ülevaatusel ka selle kohta küsivad või paned selleks ajaks kati tagasi.
Ei pane tagasi, sest nad ei küsi selle kohta midagi.

Irw, ega nad küsi jah, ainult saadavad kordusülevaatusele, kuna kat. eemaldamisega läheb co% valeks, vähemalt vanasti oli nii.

Mida sa irvitad? Diiselautol mõõdetakse meie riigis AINULT tahma nüüd ja vanasti ka.


arro - 18.05.11 09:45

Tsitaat:
Algselt postitas: dimand

Irw, ega nad küsi jah, ainult saadavad kordusülevaatusele, kuna kat. eemaldamisega läheb co% valeks, vähemalt vanasti oli nii.



Mis ajast diislil CO´d mõõdetakse :o


rrait - 31.05.11 22:08

Tere,

ei hakanud eraldi teemat tegema, aga selline probleem, et eelsüüteküünaldele ei tule vool peale. Oskab keegi selle vähese info põhjal ennustada milles viga? Kust ja mida ma vaatama peaks?

tööriistu oli vähe (10 võti, 8 võti ja multimeeter) ja sellega sei saanud muud kui kindlaks et mitte kottigi elektrist ei jõua eelsüüte küünaldeni ja auto esiukse juures ükski kaitse läbi polnud.

Kust ma peaks veel midagi vaatama? Mingi relee kuskil peidus ja läbi kärsanud?

Autoks A4 b5 kerel, 1,9tdi 81kw.


ette tänades,

rait


rocket - 31.05.11 23:21

Relee asub rooli all, alumisel releekanduril, vasakult neljandal kohal/augul. Number peaks olema 202. Bensukal asub sama koha peal kütusepumba relee koodiga 372.

Mootoriaju plastkarbis kapoti all peaks olema ka eraldi 80 amprine kaitse. Tavalise kaitsmega on raske seda mõõtude poolest segi ajada- sellest ka nimi MAXI.

Relee miinuskontuur on otseühenduses mootoriajuga. Plussahel on ühenduses süütelukuga (klemm 15).


rrait - 01.06.11 05:22

Kuidas ma tean kas see 202 relee on läbi kärsanud? Kas siis ülejäänud auto sõidab normaalselt kui see 80A kaitse läbi?
Mootoriaju kaitse on eest poolt vaadates klaasi juures paremal nurgas plastikkopsikus?

tänud info eest.


rocket - 01.06.11 07:15

Tsitaat:
Algselt postitas: rrait
Kuidas ma tean kas see 202 relee on läbi kärsanud?

Kas siis ülejäänud auto sõidab normaalselt kui see 80A kaitse läbi? Mootoriaju kaitse on eest poolt vaadates klaasi juures paremal nurgas plastikkopsikus?

tänud info eest.


1. Kas ta üldse sisse lülitub ehk plõksub? Seejärel on alles mõtet hakata vaatama, kas ka vool läbi kontaktide jookseb.
2. JAH, see on ainult eelsüüteküünalde kaitse.
3. Eest vaadates paremal pool, kui üldise loogika järgi ikkagi juhi ehk vasakul pool. See 80A ei ole mootoriaju kaitse. Ta ainult asub mootoriajuga samas karbis.


PS. Kas need küünlad Sul üldse suvel peavad töötama? Võib-olla tuleks lihtsalt talve oodata :D


rrait - 01.06.11 07:51

talvel ka ei töötanud. Kui süüte sisse keeran siis märgutuli pöleb mingi aja ja kustub. Umbes 4 sekundi pärast peale tule kustumist käib klõps. sellest eeldaks et kaitse terve, aga vaatan selle ja relee täna üle.

edit:
sai siis igatpidi möllatud masina kallal. Kõik juhtmed on terved ja vool liigub. Relee ja kaitse ka täitsa korras. AGA sinna releesse sisse tulev vool, mis peaks olema 12V ja nagu ma asjatundjast aru sain, siis relee käivitusvool vms on hoopis 7,5V. Teine sisend on ilusti 12V ja natuke pealegi. Kui sellest teisest sillata siis jõuab ilusti küünaldeni ka see vool, aga kui ei silda, siis küünaldeni ei jõua midagi.

Ehk siis ajus on midagi mäda?


rrait - 21.06.11 23:06

Targem mees teadis rääkida, et viga on siiski juhtmestikus:
1. relee ja süüteluku vahel
2. aku ja süüteluku vahel
või
3. vigane süütelukk

kuidas on võimalik juhtmest ligi 5V ära kaotada? Mida ma otsima peaks :(

Autole sai ka juhe külge visatud ning fault code-e hakkas pilduma nagu pori noore vasika kapjade alt esimesel karjapäeval.

17978 P1570 Contr.Module Locked
00626 Glow Plug Indicator Light -29
00532 P1750 Supply Voltage (B+)
00532 P1746 Transmission Control Module
01268 Quantity Adjuster -N146

NB! Joonas kui sa seda loed siis võid asja selgitada, tead täpsemalt. :D


DonNiger - 22.06.11 10:52

rrait - tuttav roheline auto ;) (sama maja)

Maandusjuhtmed äkki kusagil lahti, maandus tuleb ringiga peale ja sealt kadu.

Keegi oskab soovitada õli sellesse mootorisse? (240k sõitnud)


rrait - 23.06.11 10:54

Vihkan elektroonikaprobleeme. Ei ole kunagi sellesse süvenenud ja seega ei jaga väga hästi piiti. :(

Aga eks ma üritan jätkata anomaaliate otsimist. Eile sai esiots laiali lammutatud ning nüüd pardakompuuter näitab peale starti INSP.

Kas 1.9tdi-l 81kw on garett-i turbo peal?


Don - paldiskis, tartus või võrus sama maja?


DonNiger - 23.06.11 13:44

Paldiski.

Elektriprobleemi puhul muud soovitada ei ole kui, et tester kätte ja näppima.
Kustkohast see 7v mõõdeti?


rrait - 23.06.11 16:09

relee nr 202 sissetulev.

Kui relee teisest sissetulevast viia otse ühendus sinna kust tuleb 7, siis jõuab ilusti eelsüüteküünaldeni ka see vool. :)


S-Line4 - 06.07.11 17:31

A6 2.5tdi v6 on tõesti Hitleri kättemaks


static-x - 30.07.11 17:24

Mida peaks silmas pidma 1,9tdi 85kw ja atm. ostu puhul.


sierra - 03.08.11 20:02

See pumppihustitega, võivad olla juba peetis või kohe minna. Maksavad nad ka kohe suht hästi, kas ooli vanas rahas mingi 6k üks pihusti või midagi sinna kanti.
No ma ei tia, mis autosi vaatad. Aga kui B6't vaatad siis polegi sul 1.9 diislite suhtes valikud, kõik PDed.
Aga no sellessuhtes katki võib sul minna iga asi, et ära sellep nüüd ostuplaani maha matta. Aga kui antud autol pakutakse ka 81kw siis soovitan seda, lollikindlam.
aa, sellel pumppihustitele on käib mingi kallim spets õli ka.


static-x - 20.09.11 16:42

Kas see 66kw jääb a4 ja a6 peal lahjaks, või jõuab ikka minna. Mida peaks jälgima nende 81kw juures, on mingid tüübvead.


rainer9968 - 20.09.11 18:02

Tsitaat:
Algselt postitas: static-x
Kas see 66kw jääb a4 ja a6 peal lahjaks, või jõuab ikka minna. Mida peaks jälgima nende 81kw juures, on mingid tüübvead.


Ma ei usu, et 66 kw lahjaks jääb. Peamine "tüüpviga" on 81 kw puhul see, et mingis pöörete vahemikus läheb mootor "limp mode" (turbo kaob tagant jne). Vigadeks on kas geomeetria kinni turbol, vaakumvoolikud või N75. Märkimisväärseks võib pidada tugevat vibratsiooni tühikäigul, veaks võib olla kaksmasshooratas. Muidu vigu ei oska 3 aastase kogemuse põhjal välja tuua.


arro - 21.09.11 06:11

Tsitaat:
Algselt postitas: static-x
Kas see 66kw jääb a4 ja a6 peal lahjaks, või jõuab ikka minna. Mida peaks jälgima nende 81kw juures, on mingid tüübvead.


A6 peale 66kw diislit ei pandud, muidugi kui räägime C5 kerest, C4 peal on täiesti olemas selline.


rrait - 21.09.11 16:08

Nalja teete või? 66kw ja a6 on overkill. Golf 3 universaal on sellele kerele maksimum, äärmisel juhul a4.

81kw ja turbo kaob mingi aeg tagant ära? Ma küll pole midagi sellist tähendanud.


rain290 - 21.09.11 16:30

Tsitaat:
Algselt postitas: rrait
81kw ja turbo kaob mingi aeg tagant ära? Ma küll pole midagi sellist tähendanud.


Seda sellisel juhul kui N75 klapp paneb näkku või on turbo geomeetria kinni :)


static-x - 21.09.11 17:58

Peaks siis 81kw vaadama. Kuida seal a4 avants ruumi on, kas on väga väiksem, kui a6.


Samzik - 21.09.11 19:26

Mul 2l autol pole kül pihustit vahetatud 5 aasta jooksul, kasutatud pihusti saab kah panna ja hind ca 100.-. Seega sama hästi maksab sul uus kõrgsurve pump 2000-4000 euri. Selleasemel, et 150 euri eest remontida/hooldada.


rrait - 22.09.11 05:09

Tsitaat:
Algselt postitas: static-x
Peaks siis 81kw vaadama. Kuida seal a4 avants ruumi on, kas on väga väiksem, kui a6.


Kusjuures focuse universaal on tegelikult suurem kui a4. mootor 1.8 on focustel oma 66kw-ga 1-2kesi sõites täitsa hea, aga raibe roostetab nagu hullumaja.

Mul on olnud 2x 81kw a4-ja ja mootoriga minekuga seotud probleeme küll olnud. Praegusel on paar käivitusega seotud asja lihtsalt ära vahetatud. see 81kw pakub täitsa head minekut, jõudu, madalat küttekulu ning julgen öelda, et võib kindel ka mootorile olla.


rrait - 30.09.11 22:35

uued tuuled jälle:

Mõlemad B7 kerel.

1.9 @ 85kw

või

2.0 @ 103kw

mingil ajal olid need 1.9 pihustid murelapsed. 2.0 pidi ka mingite lastehädade käes kannatama. kumb on töökindlam variant?


adr3naline - 01.10.11 16:24

Sooviks siis teada täpsemalt Audi 80 B4 mudeli kohta . 1.9TDi 66kw

Et oleks siis pikemas perspektiivis kasulik ja vastupidav? Samas on vaja väga hullu moodi hooldust anda või saaks ka nt'ks mootori kap. remondiga pikka aega sõita , tehes väiksemaid hooldusi ?


automees6 - 01.10.11 17:40

Tsitaat:
Algselt postitas: rrait
uued tuuled jälle:

Mõlemad B7 kerel.

1.9 @ 85kw

või

2.0 @ 103kw

mingil ajal olid need 1.9 pihustid murelapsed. 2.0 pidi ka mingite lastehädade käes kannatama. kumb on töökindlam variant?

2,0 103kw pihusti lõpetab töö seisates auto mootori. Pihusti läheb lühisesse korpusesse. Ja kui minema hakkab siis mõni vahetab iga kuu pihusti. :D


Keio000 - 28.11.11 07:43

Tsitaat:
Algselt postitas: adr3naline
Sooviks siis teada täpsemalt Audi 80 B4 mudeli kohta . 1.9TDi 66kw

Et oleks siis pikemas perspektiivis kasulik ja vastupidav? Samas on vaja väga hullu moodi hooldust anda või saaks ka nt'ks mootori kap. remondiga pikka aega sõita , tehes väiksemaid hooldusi ?

Pisut hilinenud, aga siiski vastus loodetavasti küsimusele.

Masin ise on väga öko, lausa lust on sõita. Mootori all sai tehtud rihmade rullide vahetus 2 aastat tagasi ja peale õli vahetuse pole rohkem teinud, ent sildade ja pidurite poole pealt pisut hoiataks, nimelt peab vaatama, kas need korras, ise olen pidanud vahetama tagumised suportid välja (pidi olema tüüp vigu pikas perspektiivis - tihendid hakkavad lekkima), ent nüüd on asi ok. Ja muidugi rooliotsad pidid veel veaks olema, siis said ka need välja vahetatud ja hetkel pole probleeme esinenud. Kui autot soetad, siis muidugi keera ka turbo juurest toru lahti ja kontrolli lõtke ja et õli sisse ei jookseks. ;)

Paljuski sõltub auto korrasoleks rooli ja tooli vahelisest tihendist, ent minu ainukesed kultused on olnud viimase aasta jooksul kindlustus, paaki valatav kütus ja ülevaatus. (autot omanud aasta ja 9 kuud kuskil)

Muidugi nipet-näpet asjade paremaks muutmist (xenonid, uued suunad jne.)


static-x - 08.01.12 14:05

Palju oleks normaalne õli kulu diisli 10000km jooksul.


toroj - 08.01.12 18:12

Käisin täna ühte 1.9tdi a4 2003 quattro isendit vaatamas ning tuli välja, et õlivarda august pritsis õli töötava mootori korral. Küsimus siis, et mis probleemiga tegu on ja kui palju sellise probleemi likvideerimine maksma minna võib?


automees6 - 08.01.12 18:22

Tsitaat:
Algselt postitas: toroj
Käisin täna ühte 1.9tdi a4 2003 quattro isendit vaatamas ning tuli välja, et õlivarda august pritsis õli töötava mootori korral. Küsimus siis, et mis probleemiga tegu on ja kui palju sellise probleemi likvideerimine maksma minna võib?

Surve on karteris. Karteri tuulutus võib umbes olla või kolvid, rõngad lekivad. Oleneb muidugi kuipalju selt pritsib võibolla on ok.


SaashV - 23.01.12 09:43

Mida head ütlete mulle a4 b5 1.9 TDI 81kW .
KEre ju väike ja liikuma peaks enesest ? Jäin lausa kliinima,et selle mootoriga esivedu automaat ära osta auto24.Kuid poleks kunagi arvanud,et hakkan dislat ostma,vanus vast löögi ära painanud.Vaja ökolt mõelda siin keset linna elades.
Nagu aru saan tuleb hooldata ilusti ja kõik peaks olema tiptop ?
Ehk kellegil olnud sellise mootoriga a4 ? Julgelt öelge,kuna pole omanud varem diislit ja tõesti ei tea midagi diislite kohapealt peale selle et nad tärisevad


DonNiger - 08.02.12 18:57

Kuskohas AVF'il termostaat asub ja kui suurt piina selle vahetamine endast kujutab?
Ei taha üldse üle 60-70c minna (25km sõitmist ~-12c'ga). Vanasti läks nagu rohkem ja üsna kiiresti.


raemees - 08.02.12 20:46

Tsitaat:
Algselt postitas: DonNiger
Kuskohas AVF'il termostaat asub ja kui suurt piina selle vahetamine endast kujutab?
Ei taha üldse üle 60-70c minna (25km sõitmist ~-12c'ga). Vanasti läks nagu rohkem ja üsna kiiresti.



Generaatori juurest plokiküljes, allpool eelsüüteküünlaid sealt otsapidi plasttoru tuleb ära võtta, selle otsas suht lihtne vahetada kahe poldiga oli vist kinni


hunter112 - 15.05.12 16:36

Ei hakanud uut teemat tegema,aga küsimus selline et kuhu soovitate 1.9 tdi 81 kw kõrgsurve pump remonti viia-eelkõige vajavad tihendid vahetust.


Samzik - 15.05.12 17:50

bosch ise tegi neile vanasti remonte, neil jupid tavaliselt olemas. 5A tagasi oli 2500.- eek remont koos osadega. Täna ei tea, Karla Auto oskab sulle uue kindlasti müüa.

Rain.


rafaello - 10.07.12 12:06

Uurin sellist asja, et 1,9 85 KW mootoril on nö sünniviga, et nukkvõll kulub ca 200 tuh juures täitsa läbi (ehk on ka erandeid muidu). Aga oskab keegi kommenteerida, kuidas 96kw mootori oma vastu peab? On sellel tehtud parnedusi selles osas? Kaua nad üldiselt kestavad?


Keio000 - 10.07.12 18:20

Tsitaat:
Algselt postitas: rafaello
Uurin sellist asja, et 1,9 85 KW mootoril on nö sünniviga, et nukkvõll kulub ca 200 tuh juures täitsa läbi (ehk on ka erandeid muidu). Aga oskab keegi kommenteerida, kuidas 96kw mootori oma vastu peab? On sellel tehtud parnedusi selles osas? Kaua nad üldiselt kestavad?


Ei teagi kohe, kust sa seda asja võtad? Selline häda käis minu mäletamist mööda kaasas V6 2,5 TDI'ga (kui vahetasid korraliselt õli ja hooldasid motot, siis ei tekkinud ka seda häda) aastani 2002 või '03, kui ei eksi. Audi 1,9 TDI mootor on vist läbi ajaloo kõige "pommikindlam" mootor olnud. Väga öko ja vähe lisa hooldust nõudev.

Vabandan kui eksin, ent senini poel sellest mootorist midagi halba kuulnud. - peale selle, et "masuudipress" on bensuka omanike suus. ;)


huviline30 - 28.07.12 18:43

Kas on keegi siinsetest 85kw klapikambri õlikorki töötaval mootoril avanud?Kuidas teil,kas imeb korgi tagasi või kergelt puhutakse õhku välja koos õlipiiskadega.


tarvon - 29.07.12 19:32

Endal 1.9tdi 85 kW 2007 sama mure oli. Käisin töökodades ja lõpuks tuli selline vastus igalt poolt et see omane sellele mootorile ja paaril tuttaval olen sama asja tähendanud.


anti555 - 30.07.12 08:21

Tsitaat:
Algselt postitas: rafaello
Uurin sellist asja, et 1,9 85 KW mootoril on nö sünniviga, et nukkvõll kulub ca 200 tuh juures täitsa läbi (ehk on ka erandeid muidu). Aga oskab keegi kommenteerida, kuidas 96kw mootori oma vastu peab? On sellel tehtud parnedusi selles osas? Kaua nad üldiselt kestavad?



74,85,96kw on sama nukk ja kulumis jamad täpselt samasugused arvatavasti tingitud enamus sellest et vale õli kasutatakse.


arulage112 - 30.07.12 11:58

Endal a6 c5 kerega ja 1.9 TDi 81 kW (1997 aasta oma), ja ütleks samuti et hooldused ongi ainult esisillaga seotud ja mootoris ainult õli ja filtrite vahetamisega:D Et ainult kalla ja talla:D

Kütusekulu toob naeratuse igaljuhul suule:D


Samzik - 01.08.12 05:42

Olen koguaeg pd õli kasutanud (castrol) ja ise alates 175t läbisõidust 15 tuhande tagant vahetanud. Külma mootoriga naljalt alla 1500 pöörde ei lase ja õige läbisõit Eestist uuena ostetud autol on mul 240000, vahetasin kulunud nuka talvel, on ka teisi kes on vahetanud. Nuka kulumist näeb puuduva faasi järgi nuka tõusu kõrgemas servas ja selle järgi et need servad lähevad näpuga tõmmates teravaks seega tänan armulist vw inseneeri kes lubab sõita 30t ühe õli vahetusega kaks pöialt üles.

Autol on vahetatud turbot ja hooratast 150t peal ja näiteks lekib siselaske kollektori tihend egr klapi vahelt. Hetkel lööb 3 pihustit arvuti järgi veidi mööda, seega hädasid neil ikka võib olla. 81 kw diilil näiteks olen kursis ühe juhtumiga kus murdus väntvõll 2000 aasta autol. Seega eks need diislid on loto.
See, et rooli otsa tuleb 2-3 aasta tagant vahetada on täiesti normaalne ja seda küll veaks ei loeks veermikus, ise paigaldasin terve esislla öötsa komplekti (leti hind veidi üle 500 euri õõtsad ja rooli otsad), 90t on vähemalt sõidetud selle silla komplektiga mis alla oli. 2 õõtsa oleks võinud jätta põhimõtteliselt, ülejäänud kõik lõtkusid. Minu 2004 passat on võrreldav a4 ja a6 silla poolest, oststsin lemfärderi. Ära võetud A varuosal olid lemförderi logod peal, seega nemad ongi A osa. Lemmi b osal on varuosa koodid maha käiatud lihtsalt. Võibolla on keegi neile veel a osa teinud aga selle kohta mul info puudub.

Küsimus kas keegi on 1.9 a4 a6 vahetanud hooratast 1 massilise vastu koos siduriga quattrol? Mis detaile kasutasid? Tänan.

Tahaks chippida ja enne vahetaks hooratta ja siduri ning intercooleri vähe kangemate vastu.


Renks - 01.08.12 07:32

Tsitaat:
Algselt postitas: Samzik
Küsimus kas keegi on 1.9 a4 a6 vahetanud hooratast 1 massilise vastu koos siduriga quattrol? Mis detaile kasutasid? Tänan.



Sai vahetatud ühemassilise Valeo komplekti vastu. http://www.valeoservice.com/html/finland/en/


anti555 - 01.08.12 07:37

Võibolla on keegi neile veel a osa teinud aga selle kohta mul info puudub.


Vähemalt 1997-2001a passatil on alumised õõtsad toodetud TRW poolt OEM ja ka Lemförderi karbist tulevad alumised TRW omad


cmk - 01.08.12 20:52

No loen seda teemat ja hakkan oma auto kilovattides kahtlema.
Mõned eespool räägivad, et on 66 kw-ga vaid 160 kätte saanud.
Oman A4-ja, 1995a. ja läbisõit 410 000
Jooksis vägagi probleemideta 190ni ära ja peale seda tiksus äärmiselt aeglaselt 200 kanti nagu nalja kah, ehk oleks veelgi saanud kui jalad väga värisema poleks hakanud hirmust.
Küttekulu on ka 4-5 keskmiselt.

Küsimus ongi siis see, et kas ma saaksin kuskilt täpselt teada palju mul neid kilovatte siis ikka on(pass näitab siiski 66)


huviline30 - 12.08.12 21:05

Kas mootori jahutusvee tempi kõikumine on 1.9tdi 85kw omane või termostaadi viga?Kõigub 75-90 vahel.
90 peal püsib lühikest aega ja kukub kohe 80 peale tagasi.Kas peale termostaadi veel muid tegureid?Ootan selle mootori omanike kommetaare.


DonNiger - 12.08.12 21:39

Tsitaat:
Algselt postitas: cmk
No loen seda teemat ja hakkan oma auto kilovattides kahtlema.
Mõned eespool räägivad, et on 66 kw-ga vaid 160 kätte saanud.
........


Olen 66 KW (1.3 TDI) ka 225 kätte saanud (212 GPS'i järgi). Nende väikeste mootoritega on see eelis, et piirajat ei ole :)

huviline30 - temp peab ikka 90'ne lähedal seisma. Arvatavasti jah termostaat kalane.


Samzik - 05.09.12 08:49

Minul ei kõigu temperatuur üldse isegi talvel mitte ei ole ka teisel pd mootoril kõikunud. Seega kas temp andur või termostaat.

Tsitaat:
Algselt postitas: huviline30
Kas mootori jahutusvee tempi kõikumine on 1.9tdi 85kw omane või termostaadi viga?Kõigub 75-90 vahel.
90 peal püsib lühikest aega ja kukub kohe 80 peale tagasi.Kas peale termostaadi veel muid tegureid?Ootan selle mootori omanike kommetaare.


DonNiger - 23.09.12 15:21

Midagi undab ees, oleks nagu laager ja ei ole ka. 50-80km/h on kuulda, kiiremini ei ole. Eriti siis kui gaas maha võtta.
Kas nt sisemine veovõlli ots?


huviline30 - 24.09.12 19:05

Kuidas õhutada 85kw jahutusvee süsteemi?Või kas ültse vajab õhutamist?


huviline30 - 27.10.12 13:46

Tsitaat:
Algselt postitas: huviline30
Kuidas õhutada 85kw jahutusvee süsteemi?Või kas ültse vajab õhutamist?


Tundub,et ei vaja eraldi õhutamist.Piisab jahutusvee 90 peale laskmisest ja paisupaagi kork esialgu vähe lõdvemalt peale.

Webastot paigaldades avastasin,et mu neljarattalisel sõbral on olemas kolme eelsoojenduse küünla pealt töötav lisa soojendus.Asukoht ploki salongipoolses otsas.Ligipääsuks eemaldada plastist õhu sisselaske toru.
On keegi kursis selle "heateri" töötsüklist?Millal,kui piklat jne. töötab?


ragnara - 30.10.12 20:55

Probleem selline, et 1.9tdi 81kw, külmalt käivitub koheselt, soojalt läheb tööle raskelt ja puterdades, kui töötab siis töötab korralikult, keegi oskab midagi õelda selle peale?

Edit: Sain mingi vastuse, et võib olla asi veepumbas?


kickija - 30.10.12 22:32

Soojalt kehva käivitumist võib ka kulunud kõrgsurvepump põhjustada.


marzer - 31.10.12 13:23

Tsitaat:
Algselt postitas: ragnara
Probleem selline, et 1.9tdi 81kw, külmalt käivitub koheselt, soojalt läheb tööle raskelt ja puterdades, kui töötab siis töötab korralikult, keegi oskab midagi õelda selle peale?

Edit: Sain mingi vastuse, et võib olla asi veepumbas?


Kuidas see veepump käivitust mõjutab? Kuumalt käib raskelt ringi?


ragnara - 31.10.12 14:07

Pisut kiirustasin ilmselt asjaga, aga teema mida lugesin mainiti pumpa ja kuidagi esimese asjane torkas veepump pähe, ilmselt tegu ikkagi mingi muu pumbaga. Ilmselt kõrgsurvepump nagu kickija mainis.
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=74336&page=1&highlight=soojalt%20ei%20taha%20k%E4ivituda#pid401453

Teine mootor muidugi aga oli ainuke teema mis leidsin.


DonNiger - 22.12.12 23:23

Kas nüüd on termostaati tihendid kõik ümarad? Igatahes Forsist anti selline, anti ka järgmisel korral. Lekkima ei hakka, kuid need on liiga kitsad ning termostaati plokki kinni ei suru. Nii kui mootor soe, on tihend vedel ning termostaat hakkab serva vahelt läbi laskma või liigub üldse paigast. Pealegi on uus termostaat pool milli kitsam.
4 korda sai uuesti pandud, viimane kord läks ühe VW vana tihendiga, mis üsna räbal. Õnneks sõidu ajal enam temp alla ei kuku, kuid nii kui kohapeal tiksuma panna... Orig. komplektiga pidi ikka rohkem kui 1 min selleks tühikäigul tiksuma.


By2Six - 10.07.13 09:09

Tervitus

Kuna uus liige ja lugemis materiali on küllaga aga otsest võrdlust ei ole veel leidnud siis loodan et esimene kord nuga selga ei saa :)

Arutatud palju 1.9TDi kohapealt aga kui nüüd võrrelda ainult mootorit siis kuulnud et 85kW pidi märksa kallim parandada olema kui 81kW... vastab see tõele?

Kuulnud ka et 85-sel on pihustid ülikallid.

Olen liitumas järgmine nädal kah audi perega. Esimeseks Audiks valisin A4 2000.11 aasta Universaal mudeli 1.9TDi ja 85kW Q ( 6-manuaal ). Aga väike kartus on sees nende eelpool mainitud pihustite teema pärast ,et kui need lähevad siis enam sirkas söömas käia ei saa xD .

On 85kW väga hull võrreldes 81kW ( mootori jupid ja vastupidavus )

Ette tänades.


AudiA4Avant - 10.07.13 20:50

Pihustid on 85kw tõesti kallid. Kuid võimalus et need pihustid läbi sul lähevad on suht väike. Ise olen 8 kuuga 40 000 maha sõitnud ning siiamaani pole mootoriga mitte mingisugust probleemi olnud. Korrapärased hooldused ainult. 6ne manuaal kast on eriti hea. Kuna kuuesel kastil suurem sidur, mis peab paremini vastu kui 5sel kastil olev väiksem sidur. Mina julgeks väita et 85kw on vastupidavam. Aga eks see ole ikka nii et iga li*s kiidab oma vi**u. Mina olen oma valikuga väga rahul.
Ning ära muretse nende pihustite pärast nii väga, kui kohapeal käies auto väga ei värise ning kiirendus ühtlane siis pole häda midagi (muidugi auto võib kohapeal väriseda ka paljude muude tegurite tõttu).

Tsitaat:
Algselt postitas: By2Six
Tervitus

Kuna uus liige ja lugemis materiali on küllaga aga otsest võrdlust ei ole veel leidnud siis loodan et esimene kord nuga selga ei saa :)

Arutatud palju 1.9TDi kohapealt aga kui nüüd võrrelda ainult mootorit siis kuulnud et 85kW pidi märksa kallim parandada olema kui 81kW... vastab see tõele?

Kuulnud ka et 85-sel on pihustid ülikallid.

Olen liitumas järgmine nädal kah audi perega. Esimeseks Audiks valisin A4 2000.11 aasta Universaal mudeli 1.9TDi ja 85kW Q ( 6-manuaal ). Aga väike kartus on sees nende eelpool mainitud pihustite teema pärast ,et kui need lähevad siis enam sirkas söömas käia ei saa xD .

On 85kW väga hull võrreldes 81kW ( mootori jupid ja vastupidavus )

Ette tänades.


KristoK - 11.07.13 18:14

81kw sisuliselt polegi midagi kallist, pihustid on vist 10-20 euri tk, kõrgrõhupump 80-100€ jne. Ja kui mingi saasta küttega sõitnud just pole ja korralikult õli vahetatud, siis seal suurt kulumist pole. Kalla ja talla.
85kw'stel kuluvad suuremate läbisõitude juures ära pihustipesad, esialgu võib aidata pihusti tihendite vahetus (mõneks ajaks), hiljem tuleb vahetada plokikaas. Tingitud on see pihusti kinnitusviisist. Pihustite enda hinnast oli siin eelpool juba juttu. Kütust rüüpab ka 85kw veidi rohkem kui 81kw.


AudiA4Avant - 11.07.13 22:08

85Kw kasuks rääkides siis mootor töötab vaiksemalt, sõit üldse ühtlasem. 81Kw lõgiseb nagu traktor. Lisaks peres olnud vw passat 1.9 85kw automaat ls 500tuhat ning pihustid ja mootor töötavad siiamaani korrektselt.


atsee - 14.07.13 20:44

Tahaksin näha, kust saab osta 10-20 euriga pihustid (saan aru et teie arust maksab nii vähe ka juhtpihusti) ja 80-100 euriga kõrgsurvepumba? Jah kui osta mingid kasutatud siis küll, aga kes ütleb et kasutatud asi samamoodi kulunud pole ? Teemasse ka. Nimelt 81 kW on kasutusel kõige lollikindlam vana ridapump ja pihustite otsad on kõik vahetatavad (ei pea ostma uusi pihusteid vaid ainult otsad, kui üldse peaks nende vahetamiseks vajadus tekkima). 81 kW oleks veel kõige mõistlikum valik osta, samuti ridapumbaga diislid lihtsalt järele aidatavad ja ökonoomsed, mina ei näe mõtet jamada pumppihustite ja DPF-dega.

Tsitaat:
Algselt postitas: KristoK
81kw sisuliselt polegi midagi kallist, pihustid on vist 10-20 euri tk, kõrgrõhupump 80-100€ jne. Ja kui mingi saasta küttega sõitnud just pole ja korralikult õli vahetatud, siis seal suurt kulumist pole. Kalla ja talla.
85kw'stel kuluvad suuremate läbisõitude juures ära pihustipesad, esialgu võib aidata pihusti tihendite vahetus (mõneks ajaks), hiljem tuleb vahetada plokikaas. Tingitud on see pihusti kinnitusviisist. Pihustite enda hinnast oli siin eelpool juba juttu. Kütust rüüpab ka 85kw veidi rohkem kui 81kw.


KMA4 - 15.07.13 05:13

Ridapump on tõesti lollikindel aga 81 kw-l ei ole ridapump. Pihustiotsad on ka 85 kw-l mootoril vahetatavad.


atsee - 15.07.13 05:22

Mis pump siis 81 kW-sel on ? Täiesti tavaline plunseriga rootorpump ju.


KMA4 - 15.07.13 05:33

Rootorpump.
http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=148743


mariovtt - 22.07.13 10:32

Ma tahaks küsida, et kas 1,9 tdi 66kw mis kasutati b4'del, et kas see on see sama mootor mis pandi ka vist osadele a4 peale, (vist osadele passatitele, golfidele ka) või on seal midagi erinevat? Ühesõnaga kas on sama või siis erinev mootor, kuigi kw järgi võiks olla sama.


kunnark - 22.07.13 12:54

80 B4 peal on mootori kood 1z , A4 Passat b5 on AHU-d.


KMA4 - 22.07.13 17:01

Tsitaat:
Algselt postitas: mariovtt
Ma tahaks küsida, et kas 1,9 tdi 66kw mis kasutati b4'del, et kas see on see sama mootor mis pandi ka vist osadele a4 peale, (vist osadele passatitele, golfidele ka) või on seal midagi erinevat? Ühesõnaga kas on sama või siis erinev mootor, kuigi kw järgi võiks olla sama.


Esimestel A4-del olid põhimõtteliselt samad mootorid (1Z,AFF,AHU,
AFN ).


KristoK - 23.07.13 15:55

Tsitaat:
Algselt postitas: atsee
Tahaksin näha, kust saab osta 10-20 euriga pihustid (saan aru et teie arust maksab nii vähe ka juhtpihusti) ja 80-100 euriga kõrgsurvepumba? Jah kui osta mingid kasutatud siis küll, aga kes ütleb et kasutatud asi samamoodi kulunud pole ? Teemasse ka. Nimelt 81 kW on kasutusel kõige lollikindlam vana ridapump ja pihustite otsad on kõik vahetatavad (ei pea ostma uusi pihusteid vaid ainult otsad, kui üldse peaks nende vahetamiseks vajadus tekkima). 81 kW oleks veel kõige mõistlikum valik osta, samuti ridapumbaga diislid lihtsalt järele aidatavad ja ökonoomsed, mina ei näe mõtet jamada pumppihustite ja DPF-dega.


Justnimelt kasutatud, kasvõi siitsamast foorumist ning võrdle neid hindu kasutatud pumppihusti omadega. Ja suurem tõenäosus on leida korralik nö. vanatüübi pihusti kui pumppihusti. Ei viitsi rohkem vaielda.
Kes tahab uuemat, see ostab uuema ja kes tahab töökindlust, ostab vanema.

Edit: Ja AFN mootor on 81kw, 1Z/AHU 66k, AFF osas jään vastuse võlgu.


aadumees - 23.08.13 18:02

AFF on jahutita TD 55kw versioon. Minu andmetel neid väga vähe, eestis pole ma üldse neid kohanud. Keskeuroopa müügiportaalidest mõned ikka leiab.


reyxb6 - 08.11.13 21:11

Mul oli kunagi a4 1,9tdi 66kw mille läbisõit oli 450 000 ja siiani arvan, et üks parimaid autosi mis mul olnud on.Esisillas vahetasin paar vidinat aasta jooksul aga jah kalla ja talla:)
Aa kui ostsin siis poolel teel koju ehk siis tartust tallinna väsisid geneka harjad ära :D


madisson - 11.01.14 18:27

Kuna läheb elu esimese diisli ostmiseks, siis jääb ikkagi segaseks pisut, et millist mootorit eelistada- kas 1.9 TDI 81kw või aastalt uuematel masinatel olev 1.9TDI 96kw. Viimane siis pumppihustitega ja remont kallim. 81kw mootor lihtsama ehitusega, aga töötab häälekamalt ja kasutusel kuni 2000.a.? Plaanis soetada 2003-2004 aasta A4 Q 1.9TDI. Mida eelistada?


Leopold661 - 12.01.14 16:05

Tsitaat:
Algselt postitas: madisson
Kuna läheb elu esimese diisli ostmiseks, siis jääb ikkagi segaseks pisut, et millist mootorit eelistada- kas 1.9 TDI 81kw või aastalt uuematel masinatel olev 1.9TDI 96kw. Viimane siis pumppihustitega ja remont kallim. 81kw mootor lihtsama ehitusega, aga töötab häälekamalt ja kasutusel kuni 2000.a.? Plaanis soetada 2003-2004 aasta A4 Q 1.9TDI. Mida eelistada?

Kui sa tahad 2003 a ja edasi autot siis polegi enam valikus seda 81 kw. Sellisel juhul tasub eelistada 1,9 tdi-id.
Muidugi Quattro ja 1,9 kooslust kindlasti raske leida.


Leopold661 - 12.01.14 16:05

Tsitaat:
Algselt postitas: madisson
Kuna läheb elu esimese diisli ostmiseks, siis jääb ikkagi segaseks pisut, et millist mootorit eelistada- kas 1.9 TDI 81kw või aastalt uuematel masinatel olev 1.9TDI 96kw. Viimane siis pumppihustitega ja remont kallim. 81kw mootor lihtsama ehitusega, aga töötab häälekamalt ja kasutusel kuni 2000.a.? Plaanis soetada 2003-2004 aasta A4 Q 1.9TDI. Mida eelistada?

Kui sa tahad 2003 a ja edasi autot siis polegi enam valikus seda 81 kw. Sellisel juhul tasub eelistada 1,9 tdi-id 96kw.
Muidugi Quattro ja 1,9 kooslust kindlasti raske leida.


madisson - 12.01.14 16:39

Tsitaat:
Algselt postitas: Leopold661
Tsitaat:
Algselt postitas: madisson
Kuna läheb elu esimese diisli ostmiseks, siis jääb ikkagi segaseks pisut, et millist mootorit eelistada- kas 1.9 TDI 81kw või aastalt uuematel masinatel olev 1.9TDI 96kw. Viimane siis pumppihustitega ja remont kallim. 81kw mootor lihtsama ehitusega, aga töötab häälekamalt ja kasutusel kuni 2000.a.? Plaanis soetada 2003-2004 aasta A4 Q 1.9TDI. Mida eelistada?

Kui sa tahad 2003 a ja edasi autot siis polegi enam valikus seda 81 kw. Sellisel juhul tasub eelistada 1,9 tdi-id 96kw.
Muidugi Quattro ja 1,9 kooslust kindlasti raske leida.


Tean jah, et 81kw mootorit 2003 ja edasi enam ei leidu. Lugesin foorumist palju 1.9TDI
kohta ja arvamused jagunevad kahte leeri- ühed kiidavad 96kw mootorit väga, teised jälle soovitavad võtta võimalikult uue aastakäigu B5 mudel, millel 81kw mootor. Endale sümpatiseerib aga A4B6.
http://www.auto24.ee/used/1642067 See masin paari nädala jagu müügis olnud ja jutt kena. Auto olla omal jalal saksast siia sõitnud, aga prantsuse ajalooga. Ehk siis teada pole suurt midagi. Peaks vist ostuabi alt paluma kellelgi Tallinna klubilisel pilku peale visata, et kas tasub üldse kuhugi kontrolli minna sellega.


Jann - 12.01.14 19:05

Sõitsin sellisega kunagi poolteist aastat ringi, väga hea kooslus. Peaasi, et läbiaetud hobuse otsa ei satu.


Typhome - 20.03.14 17:22

...


freeser - 20.03.14 19:02

66kw pole kh häda midagi b5 peal, endal 81kw quattro b5 ja no mitte ühtegi halba sõna selle mootori kohta, mootorit pole väga remontima pidanud, ainuke asi mis sai igaks juhuks tehtud oli plokikaane remont ja seda ka vaid selle pärast, et siduri vahetus oli ja mootor sai maha võetud. Neid PD mootoreid väga ei soovita, rohkem peavalu kui kehvema isendi saad. :)


HK89 - 20.03.14 20:14

Sõidan ise B5-ga, 85 kw pump-pihustitega variant siis. Ma olen küll üsna rahul. Läbisõit näidiku järgi 245 000 km, minu käes olnud pea 12 000 km, selle aja jooksul pole mingeid anomaaliaid peale eelsüüteküünalde suremise olnud. 81 kw on küll mõneti lollikindlam ja ökonoomsem, aga ka juppmaad kehvema minekuga. Kui mälu ei peta, siis 85 kw variant annab umbes 70+ Nm rohkem väänet ja seda on päris hästi tunda. Kui suudad korras isendi leida, võid julgelt vaadata ka 85 kw ja teisi mootoreid.

1.9Tdi toimib A6 peal väidetavalt ka üsna hästi, aga neid isendeid on raskem leida, eriti veel heas korras.


AudiA4Avant - 20.03.14 20:29

Tsitaat:
Algselt postitas: HK89
Sõidan ise B5-ga, 85 kw pump-pihustitega variant siis. Ma olen küll üsna rahul. Läbisõit näidiku järgi 245 000 km, minu käes olnud pea 12 000 km, selle aja jooksul pole mingeid anomaaliaid peale eelsüüteküünalde suremise olnud. 81 kw on küll mõneti lollikindlam ja ökonoomsem, aga ka juppmaad kehvema minekuga. Kui mälu ei peta, siis 85 kw variant annab umbes 70+ Nm rohkem väänet ja seda on päris hästi tunda. Kui suudad korras isendi leida, võid julgelt vaadata ka 85 kw ja teisi mootoreid.

1.9Tdi toimib A6 peal väidetavalt ka üsna hästi, aga neid isendeid on raskem leida, eriti veel heas korras.

Nõustun sinuga täielikult. Ise olen samuti ainult eelsüüteküünlad vahetanud. Samuti on ka chip viimased 40tuhat peal olnud ja mootor tiksub nii nagu peab. Kui 85kw ära chippida siis ainuke jama on rehvides, kipuvad teise käiguga ära kuluma. :-D


HK89 - 20.03.14 20:37

Tsitaat:
Algselt postitas: AudiA4Avant
Tsitaat:
Algselt postitas: HK89
Sõidan ise B5-ga, 85 kw pump-pihustitega variant siis. Ma olen küll üsna rahul. Läbisõit näidiku järgi 245 000 km, minu käes olnud pea 12 000 km, selle aja jooksul pole mingeid anomaaliaid peale eelsüüteküünalde suremise olnud. 81 kw on küll mõneti lollikindlam ja ökonoomsem, aga ka juppmaad kehvema minekuga. Kui mälu ei peta, siis 85 kw variant annab umbes 70+ Nm rohkem väänet ja seda on päris hästi tunda. Kui suudad korras isendi leida, võid julgelt vaadata ka 85 kw ja teisi mootoreid.

1.9Tdi toimib A6 peal väidetavalt ka üsna hästi, aga neid isendeid on raskem leida, eriti veel heas korras.

Nõustun sinuga täielikult. Ise olen samuti ainult eelsüüteküünlad vahetanud. Samuti on ka chip viimased 40tuhat peal olnud ja mootor tiksub nii nagu peab. Kui 85kw ära chippida siis ainuke jama on rehvides, kipuvad teise käiguga ära kuluma. :-D



Mõtlen ka chipile. Küsiks siinkohal, et kuidas see antud mootori puhul kütusekulu mõjutab? Mõtlen nüüd seda "tuuningut", mille eesmärk oleks eeskätt minekut paremaks saada.


prj - 20.03.14 22:40

Kui samamoodi sõita, nagu enne, siis EGR-i sulgemisega ning kaartide optimeerimisega kütusekulu isegi natuke langeb.
Kui kogu aeg lisandunud võimsust täiega kasutada, siis loomulikult ei tule see õhust ja armastusest ning kütusekulu suureneb :)

5k kastidel tuleb madala väändega ettevaatlik olla, sest hoorattad on väga erinevas seisukorras.
Osadel ei hakka üldse häält/vibra tegema, osadel juba väikese väände tõstmise peale on jama majas - oleneb, kui kulunud on.
6k kastidel seda probleemi ei teki.


lri - 23.03.14 23:28

Mida tähendab kaartide optimeerimine? Võtame näiteks 2 identset autot, ühel originaalsoft, teisel optimeeritud kaartidega, autod sõidavad 90 km/h tunnis maanteel kõrvuti - kas on mingi vahe kütusekulus ja kui on siis mille arvelt?


prj - 24.03.14 02:06

Tsitaat:
Algselt postitas: lri
kas on mingi vahe kütusekulus ja kui on siis mille arvelt?

On - NOx emissioonide arvelt.


kris232 - 24.03.14 18:17

Kas 99 facelift A4 B5 1.9TDi 81kW ja quattro kasutab kahemassilist hooratast?

Kasutan kah chippi ja madalalt on tõesti kohati aimata midagi vibra moodi.... Kas siis sidur, hooratas, kardaan vms.

Samuti kui sidur võtab väga kuidagi harjumatult ülevalt, siis võib see olla normaalne või peaks mõtlema millegi vahetusele (siduri hüdraulika, sidurikomplekt vms?)


freeser - 24.03.14 18:21

Tsitaat:
Algselt postitas: kris232
Kas 99 facelift A4 B5 1.9TDi 81kW ja quattro kasutab kahemassilist hooratast?

Kasutan kah chippi ja madalalt on tõesti kohati aimata midagi vibra moodi.... Kas siis sidur, hooratas, kardaan vms.

Samuti kui sidur võtab väga kuidagi harjumatult ülevalt, siis võib see olla normaalne või peaks mõtlema millegi vahetusele (siduri hüdraulika, sidurikomplekt vms?)
2 massi ikka, valeo komplekt sisse ja mure murtud :)


DonNiger - 01.04.14 15:40

Küsin korra siit: Kui masin ilusti soojaks sõita, siis seisma jätta ja üritada 10 minuti sees käivitada, siis käima minna ei taha. Ei saaks nagu õhku kätte - puterdab ja ajab vastu. Kui temp seier juba kukkuma hakkab, läheb poolest põõrdest. Mingeid vigu ei näita.


forsin - 14.06.14 19:12

Tsitaat:
Algselt postitas: Typhome
Vaatasin, et on selliseid: 66kW, 74kW, 81kW, 85kW, 96kW
Paljud ütlesid, et 81kW on kõige parem, odavam hooldada ning remontida.
Või on ka veel, mis sarnaneks 81kW'ga? (mõtlen vastupidavuse poolest)
Kas A6 kõlbab 1.9TDI mootori jaoks? (Mõned öelnud, et A6 kere liiga suur, seetõttu raskem)
Ootan teie arvamust.
Hetkel silma jäänud üks kuulutus - Audi A4 1.9TDI 81kW sedaan (+ esivedu) 2000a B5 kere, ls 288000km
Tõstan siia enda vastuse teisest teemast sest see mootor on minuarvates üks viimaseid häid ja lihtne ja vastpidav ja ökonoomne olenevalt mis on ümber mootori ja ka võimas kuni 300 hobujõudu ja 600 NM võimeline sõitma 230km kiirusega, kõik oleneb ümber mootori komplektsusest.

Inimene küsis õieti aga vastuseks sai nagu vastaja võrdleks ainult kataloogis detailide nr mis on erinevad .

Tegelikult saab kõike nendel ristata. Mõlemad mootorid on rida 4 ja kolvil lohuga põlemis kamber.
Samad ploki kaaned, samad pikad pihustid.
Mitte vanem 55kw versioon jämedad madalsurve pihustid, ja kolvid siledad, kus põlemis kamber asub plokikaanes.

Seega hobujõud tuleb kütusest = sobivad suuremad pihusti otsad 81 omad või AEL või tuuning 2X suurem
ja pihusteid suudab varustada sama kütuse pump, peamine erinevus vaid pumbakaanes kas kaasi antakse otse pedaali trossiga või on see AJU ajuvaba elektroonikaga.
Tulemus sama erineb vaid hind sest jupp trossi ei maksa midagi.
Sammuti võib vahetada pumba otsas pritse pea suurema vastu , soovikorral ka pumba nukkvõlli taldriku äkilisema tõusulise vastu. = tuuning.
Õhu poolepealt mootori nukkvõll on sama graadides alla 200 graadi avamistega -> soovitaks tuuningu nukka kuni 230 graadi väljalaskele saadavus ??? PUUDUB

Ja peamine miks ma hakkasin vastama on see et ka geomeetrilise turboga mootor VAJAB KARJUVALT WG

WestGeit = väljalaske kollektorisse tulevate heitgaasi lööklainete mahalõikavat plahvatuslikult lõhkavat kaitset -> lööklained lastakse otse wg-ga sumbutisse kohta kus pole vastu survet = kohta kus sumbuti on juba läinud läbimõõdu ruumalaga kordades jämedamaks , samapalju bar kordi kui oli wg reguleeritud pidama. Selleks peab olema peale turbot pükstes survet langetav laiemaks lehter...

Seega geomeetriline turbo sobib ja lausa soovitan ilma ajuta mootorile
Võta keevitus ja paigalda torustik ja geomeetria hoob saad tööle pannes tekkiva boosti hooba tõukama või tõmba jõuga hoob lõppu kinni (vint, keevitus, vedru) meetod vali ise , peamine et keomeetria labad oleks suunaga keskele ja labade otste allt vuriseks turbo võlli tiiviku labad = TÄIS PAUK TOOTLIKUST ALATI TARBIMISES. miks lasta ajul keelata /piirata?
Kui autol on turbo siis tootku pauku miks pean ootama 3000 pööret at aju hakkaks edastama lubavat käsku???

AGA GEOMEETRIA JUHTIMINE AJUST EI KAITSE LÖÖKLAINETE VASTU. seega WG külge ehitada.


forsin - 14.06.14 19:36


prj - 14.06.14 20:58

Lõbus on seda idiootsust lugeda. Ma väga loodan, et keegi seda tõsiselt ei võta.


forsin - 14.06.14 21:16

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Lõbus on seda idiootsust lugeda. Ma väga loodan, et keegi seda tõsiselt ei võta.
Ei peagi.
võib lihtsalt vaatamas käia üritustel kuidas silveri 1.9 disla liigub ja mitte idiootsustesse süvenema.
Nagunii ligi 90% oskavad vaid osta auto aga ei saa aru kuidas teha raud et samast kütuse kogusest saaks rohkem jõudu kätte
ja vaevalt et neid ongi 10% seega ei peagi süvenema idiootsustesse kui aru ei saa.


toomasz - 09.08.14 21:25

Tsitaat:
Tsitaat:
2 massi ikka, valeo komplekt sisse ja mure murtud :)



Kas valeo ühemassilise komplekt on kahemassilisest kergem? Lihtsalt peale vahetust tekkis madalatel pööretel jõu puudus (selline kumin) mida enne kahemassilisega ei olnud. Mida teha? Kiip vahele? Mootor siis 81kw avg.


automees6 - 10.08.14 10:36

Tsitaat:
Tsitaat:
Tsitaat:
Algselt postitas: toomasz
2 massi ikka, valeo komplekt sisse ja mure murtud :)



Kas valeo ühemassilise komplekt on kahemassilisest kergem? Lihtsalt peale vahetust tekkis madalatel pööretel jõu puudus (selline kumin) mida enne kahemassilisega ei olnud. Mida teha? Kiip vahele? Mootor siis 81kw avg.

Kusjuures seda jõu puudumist madalalat olen enne ka kuulnud. Sama ka 2,5 R5 tdi. Siiani olen seda seostanud samaaeg chippimisega mis tekitab tunde, et madalalt kohe ültse ei lähe. Oskab seda keegi veel kinnitada, et ühemassiline võtab madalalat jõudu maha?


Samzik - 10.08.14 14:12

Kas keegi on nende kaalusid kah võrrelnud?


toomasz - 10.08.14 16:47

valeo 835005 koodiga

Kaal (kg) 17 See on kataloogi info.

luki oma googlist 18kg

Tõesti pean selle ühemassilise alt võtma ja prügimäele saatma selle 1kg pärast. :mad::mad:


AudiA4Avant - 11.08.14 09:12

Selle ühe kg peakski just paremini pöördesse minema, miks neid muidu kergemaks treitakse.
Aga minul on ühe massiline olnud juba üle aasta ja nüüd pidin kahemassilise tagasi panema. Kuna mul originaalis 85kw ning prj on sinna ühe korraliku chipi peale pannud, siis mul ei suuda sidurikorv seda survet kinni hoida ja hakkabki libisema mingi hetk. Tegemist siis valeo komplektiga. Järgmine võimalus ongi mul lasta treialil sinna suurem korv ja ketas istutada. Niikaua aga naudin 2 massilist hooratast. Olgem ausad, ikka räme vahe on 1 massilisel ja 2 massilisel.


kuno666 - 11.08.14 09:26

Mis vahe siis nendel on ? Kui suur korv siis sellel 1 massilisel sul on? Mul seat leonil (1,9tdi 110kw) on hetkel 2 massiline 240 kettaga ja jõudu oluliselt tõstetud ja hetkel hoidis veel kinni. Nüüd peaks panema sre korvi ja 1 massilise hooratta kuna jõudu tuleb veel juurde arvestuslikult umbes 300hp 560nm.


toomasz - 11.08.14 10:50

Tsitaat:
Algselt postitas: AudiA4Avant
Selle ühe kg peakski just paremini pöördesse minema, miks neid muidu kergemaks treitakse.
Aga minul on ühe massiline olnud juba üle aasta ja nüüd pidin kahemassilise tagasi panema. Kuna mul originaalis 85kw ning prj on sinna ühe korraliku chipi peale pannud, siis mul ei suuda sidurikorv seda survet kinni hoida ja hakkabki libisema mingi hetk. Tegemist siis valeo komplektiga. Järgmine võimalus ongi mul lasta treialil sinna suurem korv ja ketas istutada. Niikaua aga naudin 2 massilist hooratast. Olgem ausad, ikka räme vahe on 1 massilisel ja 2 massilisel.
just pöördes olekut see mootor nüüd tahabki. Muidu kostub selline heli nagu kolmanda asemel sõidaks viiendaga. Kahemassiga ei olnud mingit probleemi. Nüüd pean linnas juba kolmandaga sõitma healjugul neljas. Viies tuleb üldse ära unustada. Maanteepeal probleemi ei ole.


AudiA4Avant - 11.08.14 13:41

Tsitaat:
Algselt postitas: toomasz
Tsitaat:
Algselt postitas: AudiA4Avant
Selle ühe kg peakski just paremini pöördesse minema, miks neid muidu kergemaks treitakse.
Aga minul on ühe massiline olnud juba üle aasta ja nüüd pidin kahemassilise tagasi panema. Kuna mul originaalis 85kw ning prj on sinna ühe korraliku chipi peale pannud, siis mul ei suuda sidurikorv seda survet kinni hoida ja hakkabki libisema mingi hetk. Tegemist siis valeo komplektiga. Järgmine võimalus ongi mul lasta treialil sinna suurem korv ja ketas istutada. Niikaua aga naudin 2 massilist hooratast. Olgem ausad, ikka räme vahe on 1 massilisel ja 2 massilisel.
just pöördes olekut see mootor nüüd tahabki. Muidu kostub selline heli nagu kolmanda asemel sõidaks viiendaga. Kahemassiga ei olnud mingit probleemi. Nüüd pean linnas juba kolmandaga sõitma healjugul neljas. Viies tuleb üldse ära unustada. Maanteepeal probleemi ei ole.

Seda küll, linnas 50mnega sõites 3 käik oli suht ok. Viiendaga ei kannatanud tõesti mitte kuidagi söita. :D
Tsitaat:
Algselt postitas: kuno666
Mis vahe siis nendel on ? Kui suur korv siis sellel 1 massilisel sul on? Mul seat leonil (1,9tdi 110kw) on hetkel 2 massiline 240 kettaga ja jõudu oluliselt tõstetud ja hetkel hoidis veel kinni. Nüüd peaks panema sre korvi ja 1 massilise hooratta kuna jõudu tuleb veel juurde arvestuslikult umbes 300hp 560nm.

Mul 5ne kast ja ketta suurus on kõigest 228mm. Olekski vaja 240 korv sinna otsa sokutada.


toomasz - 11.08.14 13:46

Kuidas ma selle jõu tagasi saan mootorile. Kas pean teise kahemassilise kompoti ostma ja selle ühemassilise väljavahetama.


kuno666 - 11.08.14 13:51

Tsitaat:
Algselt postitas: AudiA4Avant
Tsitaat:
Algselt postitas: toomasz
Tsitaat:
Algselt postitas: AudiA4Avant
Selle ühe kg peakski just paremini pöördesse minema, miks neid muidu kergemaks treitakse.
Aga minul on ühe massiline olnud juba üle aasta ja nüüd pidin kahemassilise tagasi panema. Kuna mul originaalis 85kw ning prj on sinna ühe korraliku chipi peale pannud, siis mul ei suuda sidurikorv seda survet kinni hoida ja hakkabki libisema mingi hetk. Tegemist siis valeo komplektiga. Järgmine võimalus ongi mul lasta treialil sinna suurem korv ja ketas istutada. Niikaua aga naudin 2 massilist hooratast. Olgem ausad, ikka räme vahe on 1 massilisel ja 2 massilisel.
just pöördes olekut see mootor nüüd tahabki. Muidu kostub selline heli nagu kolmanda asemel sõidaks viiendaga. Kahemassiga ei olnud mingit probleemi. Nüüd pean linnas juba kolmandaga sõitma healjugul neljas. Viies tuleb üldse ära unustada. Maanteepeal probleemi ei ole.

Seda küll, linnas 50mnega sõites 3 käik oli suht ok. Viiendaga ei kannatanud tõesti mitte kuidagi söita. :D
Tsitaat:
Algselt postitas: kuno666
Mis vahe siis nendel on ? Kui suur korv siis sellel 1 massilisel sul on? Mul seat leonil (1,9tdi 110kw) on hetkel 2 massiline 240 kettaga ja jõudu oluliselt tõstetud ja hetkel hoidis veel kinni. Nüüd peaks panema sre korvi ja 1 massilise hooratta kuna jõudu tuleb veel juurde arvestuslikult umbes 300hp 560nm.

Mul 5ne kast ja ketta suurus on kõigest 228mm. Olekski vaja 240 korv sinna otsa sokutada.

Siis küsi poest 6 käigulise kastijaoks mõeldud sidurit ja saadgi omale 240 korvi.


AudiA4Avant - 11.08.14 14:04

Tsitaat:
Algselt postitas: kuno666
Tsitaat:
Algselt postitas: AudiA4Avant
Tsitaat:
Algselt postitas: toomasz
Tsitaat:
Algselt postitas: AudiA4Avant
Selle ühe kg peakski just paremini pöördesse minema, miks neid muidu kergemaks treitakse.
Aga minul on ühe massiline olnud juba üle aasta ja nüüd pidin kahemassilise tagasi panema. Kuna mul originaalis 85kw ning prj on sinna ühe korraliku chipi peale pannud, siis mul ei suuda sidurikorv seda survet kinni hoida ja hakkabki libisema mingi hetk. Tegemist siis valeo komplektiga. Järgmine võimalus ongi mul lasta treialil sinna suurem korv ja ketas istutada. Niikaua aga naudin 2 massilist hooratast. Olgem ausad, ikka räme vahe on 1 massilisel ja 2 massilisel.
just pöördes olekut see mootor nüüd tahabki. Muidu kostub selline heli nagu kolmanda asemel sõidaks viiendaga. Kahemassiga ei olnud mingit probleemi. Nüüd pean linnas juba kolmandaga sõitma healjugul neljas. Viies tuleb üldse ära unustada. Maanteepeal probleemi ei ole.

Seda küll, linnas 50mnega sõites 3 käik oli suht ok. Viiendaga ei kannatanud tõesti mitte kuidagi söita. :D
Tsitaat:
Algselt postitas: kuno666
Mis vahe siis nendel on ? Kui suur korv siis sellel 1 massilisel sul on? Mul seat leonil (1,9tdi 110kw) on hetkel 2 massiline 240 kettaga ja jõudu oluliselt tõstetud ja hetkel hoidis veel kinni. Nüüd peaks panema sre korvi ja 1 massilise hooratta kuna jõudu tuleb veel juurde arvestuslikult umbes 300hp 560nm.

Mul 5ne kast ja ketta suurus on kõigest 228mm. Olekski vaja 240 korv sinna otsa sokutada.

Siis küsi poest 6 käigulise kastijaoks mõeldud sidurit ja saadgi omale 240 korvi.

Hooratta peab ümber tegema.


kuno666 - 11.08.14 17:01

Võid ka ju osta terve komplekti kus on õige hooratas olemas ja enda vana võid maha müüa.


DonNiger - 02.09.14 21:47

Keegi oskab õelda rihmavahetuse kohta - kas kiilrihmade vahetusega tuli vahetada ka veepump või oli see ainult iga 120K tagant?


ranel - 15.10.14 10:47

Tsitaat:
Algselt postitas: DonNiger
Keegi oskab õelda rihmavahetuse kohta - kas kiilrihmade vahetusega tuli vahetada ka veepump või oli see ainult iga 120K tagant?


Kas veepump mitte hammasrihma taga pole?


Kas 1Z dislal 66kW on turbokolded mootoripoolses osas kõik ühesuguse kujuga või seal on ka mingi erinevus sees aastat 1994?


dzini - 11.09.15 18:45

sõidan a4 2004 a b6 , 1.9 td , ja väga meeldib , sööb ta Linnas 6,5-7 , maanteel 4.0-4.3 . Väga rahul , jõud rohkemgi ei tahaks , kui vaja nats kiirem teha , panen s rezimis. Arvan et 1.9 t.d ikka parem motor maailmas mis kõlbab , kui hooldata ikka 1000000 km


M2ikret - 11.09.15 20:10

Kas 1.9 tdi b6 2001 a ja 74 kw chippimine annab üldse midagi juurde ?
Või mis vahe on siis 96 kw ja 74 kw kas puhas aju vahe või mis ?


kuno666 - 11.09.15 20:17

Aju, pihustid ja turbo vahe on muu on sama. Eks see chip annab ikka juurde.


M2ikret - 11.09.15 20:39

Ja kuskil sisedetaile ka leidub müügiks ?
Ntx tulede lüliti mis on tüüpiline igal audil ära kuluma. Ja näiteks käigukangi nahakott, igasuguseid vidinaid ?
Online poodi ?


kaspara - 28.09.15 09:37

Tere, küsimus siis selline, et kas 66kw ja 81kw kõrgsurvepumpadel mingi vahe ka on?


kaspara - 21.03.16 15:26

Tere, mure selles et tühikäigul hakkab auto puterdama, paned varbaotsaga gaasi, käib ilusti.
Pihustid on kontrollitud. Ennem olid peal 66kw pihustid ja siis käis nagu ilusti
Milles võib probleem olla?
Autoks -97 a4 1.9 81kw


maikl369 - 22.03.16 18:04

Tsitaat:
Algselt postitas: kaspara
Tere, mure selles et tühikäigul hakkab auto puterdama, paned varbaotsaga gaasi, käib ilusti.
Pihustid on kontrollitud. Ennem olid peal 66kw pihustid ja siis käis nagu ilusti
Milles võib probleem olla?
Autoks -97 a4 1.9 81kw

Kas kohe puterdama või tekkib lihtsalt selline imelik värin keresse ja mootor väriseb ülearu?


kaspara - 22.03.16 18:05

puterdab, arvutiga vaadates ka pöörded kõiguvad


Luikpoiss - 22.03.16 18:32

Mul b4 diisliga samamure, kõik vahetatud, kuid nüüd viimane asi pumbapea, vaheapeal eelsüüte tuli ka armatuuris vilgub, jõudu ka suurt pole.


kuno666 - 22.03.16 18:52

Kütte kogused on ikka paigas arvutiga vaadates ?


kaspara - 22.03.16 19:05

kui keegi ütleks mis need näidud olema peaks, siis saaks isegi üle kontrollida


freeser - 22.03.16 19:27

Originaalil on 5,0mgr vms


kaspara - 24.03.16 07:02

Kas sellest ei või asi olla, et pumba nurk on vale?
Vcds-iga tdi timingut vaadates seda graafikut mis ta autol näitab kollase joonena, on graafikus täitsa all otsas, ei ole nende normaaln joonte vahel


freeser - 24.03.16 09:50

Tsitaat:
Algselt postitas: kaspara
Kas sellest ei või asi olla, et pumba nurk on vale?
Vcds-iga tdi timingut vaadates seda graafikut mis ta autol näitab kollase joonena, on graafikus täitsa all otsas, ei ole nende normaaln joonte vahel
Ei usu eriti, tee sooja mootoriga pilt 001 ja 004. Minu oma lonkas, siis kui kütte kogus liiga peal oli.


kaspara - 24.03.16 15:17

Selline siis

http://www.upload.ee/image/5672431/untitled.bmp


k.kask - 29.03.16 20:41

Tundub tõesti et viga liiga suures küttekoguses, see paneb mootori lonkama küll.


armada - 30.03.16 14:47

Tsitaat:
Algselt postitas: maikl369
Tsitaat:
Algselt postitas: kaspara
Tere, mure selles et tühikäigul hakkab auto puterdama, paned varbaotsaga gaasi, käib ilusti.
Pihustid on kontrollitud. Ennem olid peal 66kw pihustid ja siis käis nagu ilusti
Milles võib probleem olla?
Autoks -97 a4 1.9 81kw

Kas kohe puterdama või tekkib lihtsalt selline imelik värin keresse ja mootor väriseb ülearu?

mul teeb just nii nagu kirjeldatud, oskad aidata?


freeser - 30.03.16 16:58

Kütte kogu ikka väga retsilt peal, pane see number org auto puhul 5 peale ja toimib nagu kell. Ise olen org autodel timmind 4 algusesse ka. :)Süüde ka päris hea ei ole, see võiks ka 3 kanti olla. Ise testinud ja nii kõige parem olnud. :)


kaspara - 31.03.16 08:01

Jah kütet keerasin peale, panin sinna neljapeale
Süüdet on ka plaanis keerata, kuna se ka vähe möödas


mkangur - 31.03.16 08:43

Tsitaat:
Algselt postitas: freeser
Kütte kogu ikka väga retsilt peal, pane see number org auto puhul 5 peale ja toimib nagu kell. Ise olen org autodel timmind 4 algusesse ka. :)Süüde ka päris hea ei ole, see võiks ka 3 kanti olla. Ise testinud ja nii kõige parem olnud. :)


Mul kütusekogus hetkel 3.6 tühikäigul, enne oli 1.8-2.0 vahel kõikus, vähemalt ei olnud uimane(tahmas ka muidugi). 5ga on ikka jubedalt uimane, kuigi seda just ka tehasenorm soovitab. Mis kanali alt süüdet sättida saab?


freeser - 31.03.16 09:50

Tsitaat:
Algselt postitas: mkangur
Tsitaat:
Algselt postitas: freeser
Kütte kogu ikka väga retsilt peal, pane see number org auto puhul 5 peale ja toimib nagu kell. Ise olen org autodel timmind 4 algusesse ka. :)Süüde ka päris hea ei ole, see võiks ka 3 kanti olla. Ise testinud ja nii kõige parem olnud. :)


Mul kütusekogus hetkel 3.6 tühikäigul, enne oli 1.8-2.0 vahel kõikus, vähemalt ei olnud uimane(tahmas ka muidugi). 5ga on ikka jubedalt uimane, kuigi seda just ka tehasenorm soovitab. Mis kanali alt süüdet sättida saab?
Jah ise sõidaks ka 3,6-4,2 vahel. Süüde ainult pumba keeramine.


mkangur - 31.03.16 10:20

Tsitaat:
Algselt postitas: freeser
Tsitaat:
Algselt postitas: mkangur
Tsitaat:
Algselt postitas: freeser
Kütte kogu ikka väga retsilt peal, pane see number org auto puhul 5 peale ja toimib nagu kell. Ise olen org autodel timmind 4 algusesse ka. :)Süüde ka päris hea ei ole, see võiks ka 3 kanti olla. Ise testinud ja nii kõige parem olnud. :)


Mul kütusekogus hetkel 3.6 tühikäigul, enne oli 1.8-2.0 vahel kõikus, vähemalt ei olnud uimane(tahmas ka muidugi). 5ga on ikka jubedalt uimane, kuigi seda just ka tehasenorm soovitab. Mis kanali alt süüdet sättida saab?
Jah ise sõidaks ka 3,6-4,2 vahel. Süüde ainult pumba keeramine.


Mingis koguses peaks ju saama ka muuta/korrigeerida arvutiga minu teada?


Rix21 - 04.07.16 06:51

Mure seisneb nüüd audi A4 1.9tdi 96kw isendiga , nimelt asi selles kui panen auto üks kõik mis ajal käima kas soojalt või külmalt siis tühikäigul hakkab mootor puterdama ja tagant sinist ajama aga kui korraks rohkem Kaasi vajutan siis hakkab ilusti käima!


Michael - 04.07.16 07:43

Soovitaks lasta pihustite näidud üle kontrollida.


Rix21 - 05.07.16 02:27

Pihustite näidud lastud üle vaadata ja nendega hetkel korras kuigi kolmanda silindri oma oli natukene teistest erinev aga see pidi okey olema!
Räägiti ka seda et võib nukk ära olla et pidi ka kuluma siis seda jama tegema!


Jann - 13.07.16 17:59

Tsitaat:
Algselt postitas: Rix21
Pihustite näidud lastud üle vaadata ja nendega hetkel korras kuigi kolmanda silindri oma oli natukene teistest erinev aga see pidi okey olema!
Räägiti ka seda et võib nukk ära olla et pidi ka kuluma siis seda jama tegema!


See mootor peab käivituma "poolest pöördest", mingi puterdamine pole aktsepteeritav ei soojalt ega külmalt. Üldiselt on kaks varianti, kas mehaaniline vigastus või pihusti pekkis. muud nagu ei saa olla.


Rix21 - 13.07.16 19:17

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Tsitaat:
Algselt postitas: Rix21
Pihustite näidud lastud üle vaadata ja nendega hetkel korras kuigi kolmanda silindri oma oli natukene teistest erinev aga see pidi okey olema!
Räägiti ka seda et võib nukk ära olla et pidi ka kuluma siis seda jama tegema!


See mootor peab käivituma "poolest pöördest", mingi puterdamine pole aktsepteeritav ei soojalt ega külmalt. Üldiselt on kaks varianti, kas mehaaniline vigastus või pihusti pekkis. muud nagu ei saa olla.

Käivitubki poolest pöördest ja töötab mõnikümmend sekundit ideaalselt ja peale seda hakkab jaurama.


kert06 - 22.08.16 14:23

Hei,

sai soetatud 1998a A6, mootoriga 1.9 ja 81kw, disla.

Läbisõit näitab 270k aga no pakun et 470k oleks reaalne. Mida võiks kontrollida/vahetada kohe? Plaan sõita sellega mõned aastad kui mitte rohkem. Kütte kulu oli maanteel ~200km 5,4l/100km.
Hetkel pisivigasid siin mainima ei hakka, teen selleks kunagi uue teema ja kuulan soovitusi, mida teha.
Kuidas üldiselt rahul olete selle mootoriga ja mis tootja esisilla jubinaid osta, kui kolksud tekkima hakkavad?

Möödasõitu teha 4. ja 5. käiguga pmst võimatu, see normaalne? Suht uimane mootor või raske kere?

Parimat,
Kert.


kelluke - 22.08.16 14:59

Mul sama aasa ja sama mootor,möödasõidul küll väga pingutama ei pea.
Sul turbo ei puhu nagu peaks,või on vaakumi lekked.Lase juhtmed järgi panna ja vaata mis näitab.
Muidu on 81 kw üks õnnestunumaid mootoreid c5-e peal,kui vähegi hooldad, teenib hästi.


kert06 - 22.08.16 20:08

Üks sõber oskas öelda, et õhulugeja võib olla rikkis kui minekut eriti ei ole.


kunnark - 22.08.16 20:49

Võta õhulugeja pistik tagant ära ja kui midagi ei muutu siis peetis, lahti ühendatud õhulugeja pistikuga auto ikka väga tigu.


kert06 - 22.08.16 21:28

Okei proovin hommikul, mis muidu uue õhulugeja orienteeruv hind on? Kas müüakse varuosade poes?


rendoqoz - 22.08.16 22:29

Tsitaat:
Algselt postitas: kert06
Hei,

sai soetatud 1998a A6, mootoriga 1.9 ja 81kw, disla.

Läbisõit näitab 270k aga no pakun et 470k oleks reaalne. Mida võiks kontrollida/vahetada kohe? Plaan sõita sellega mõned aastad kui mitte rohkem. Kütte kulu oli maanteel ~200km 5,4l/100km.
Hetkel pisivigasid siin mainima ei hakka, teen selleks kunagi uue teema ja kuulan soovitusi, mida teha.
Kuidas üldiselt rahul olete selle mootoriga ja mis tootja esisilla jubinaid osta, kui kolksud tekkima hakkavad?

Möödasõitu teha 4. ja 5. käiguga pmst võimatu, see normaalne? Suht uimane mootor või raske kere?

Parimat,
Kert.


Endal sama mootor. Üldiselt midagi vahetanud pole, sõitnud peaaegu 200K ("185K" kuni 361K. Ka keritud arvatavasti, 2010 suvi - tänapäev.).
Kõrgsurve pump hakkas lekkima mingiaeg - tihendite vahetus.
Õlivahetus 10K tagant.
Nõrgem koht on veel see "vedruga" asi mis generaatori rihma pingutab? Geneka rullika all kohe oli vist - paindub ajapikku ära (kõveraks) ja võib ohtlikuks osutuda, kui õigel ajal ei vaheta.
Lisaks soovitaks vaadata paisupaagi sisse - on seal musta "ollust"? See võib tähendab, et plokikaas on olnud või on kõver - ka üks ehk laialt levinuimad probleeme sellel mootoril.

Üldiselt turbo töö kohta on jah paar varianti: Vaakum, geomeetria kinni tahmamine või solenoidid (N75nt). Võib ka muid probleeme olla, esimesed kaks kõige levinumad. Geomeetriat saab puhastada kas turbot maha võttes - või ise olen kasutanud http://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php?f=74&t=126007 - sarnast meetodit. Siiani nagu toimetab, aga soovitada ei julge. Kõik omal vastutusel :)


kert06 - 09.09.16 13:36

Vaakumite vahetus töötas, tänud! ;)


ilts - 24.12.16 05:06

Kui turbo juurest viskab õli ja käiguvahetuse ajal on täheldada valget tossu tagant, siis mis värk olla vôib? Turbo remont?


puruvana - 27.12.16 22:05

Kui kohapealt minnes ja diisel järsku välja sureb, peabki selline järsk väljasuremine toimuma. Nagu oleks järsk pauk ja mootor seisab. Ei oska seletada. Kuidagi harjumatu, et nii suure matsuga auto välja sureb.


Remo - 05.01.19 10:01

Uuriks plokisoojenduse kohta. Mootoriks on 1.9TDI 96kW (AVF). Kas sellele mootorile annab panna ka sellise plokisoojenduse, mis läheb ploki külge/sisse? Või ongi ainult valikus need variandid, mis ühendatakse lõdvikute vahele?


PPiip - 28.01.19 19:10

Plaan minna välismaale üht autot vaatama, ei ole varasemalt VCDS-iga igasugu mootori näite täpsemalt vaadanud.
Saab keegi öelda mis olulisemad mootori näitajad on mida kontrollida ja mis vahemikus näidud üldjoones olema peaks?
1.9TDI, 85kw A4 b5, 2000a


kuno666 - 28.01.19 19:41

85kw mootor peaks olema suht õnnetu kuna see oli esimesi PD mootoreid ja siis suht palju titevigu sees. Paljudel on plokikaaned vigased mille tulemusena on surve sees. Pihustid pidid ka olema kehvemad kui 96kw või siis 74kw .


EnricoN - 03.05.19 22:42

Tsitaat:
Algselt postitas: kuno666
85kw mootor peaks olema suht õnnetu kuna see oli esimesi PD mootoreid ja siis suht palju titevigu sees. Paljudel on plokikaaned vigased mille tulemusena on surve sees. Pihustid pidid ka olema kehvemad kui 96kw või siis 74kw .

Aga B7 peal 85kw 1.9 ?