Foorumi logo

Kogemusi Audi A5 ?
Maff - 15.04.13 10:03

Tervist! Lähiajal siis plaanis vaadata uuema auto poole. Silma on jäänud Audi mudelivalikust see imeilus A5.
Kammisin foorumit ja ei leidnud ühtegi teemat selle auto kohta, ja vist ei ole huviliste auto all ka ühtegi ?!:o
Igaljuhul, kui kellelgi on kogemusi, mida vaadata, mis tüüpvead, hoolduskulud jne.
Ja kui juba kirjutate siis 2,7 diislist võite ka arvamusi jagada. :) Autoks siis Audi A5 2,7 diisel 2008a.
Ette tänades !


AronL - 15.04.13 10:42

Minu arust on hinnavahe esiveolise 2.7TDI ja quattro 3.0TDI vahel piisavalt väike, et eelistada viimast:)
Tehaseandmete järgi on kütusekulu ka neil põhimõtteliselt sama.


KuldarA - 15.04.13 11:01

A5-te pole küll omanud, aga 2.7 vs 3.0 vahel valides eelistaksin kindlasti viimast, kuna kütusekulu vahe pea olematu, samas 3.0 tuleb quattro ja võimsuse kasv kaasa :)


A-kaheksa - 16.04.13 08:58

Tuttav sõidab justnimelt 2,7 A5-ga. Tema jaoks super varustusega auto, kuid tegelikult pole seal isegi värvilist MMI ekraani. Ehk siis Audi mõistes täitsa "plankton" varustusaste. Kui juba sportliku kerega auto valida, siis võiks see Audina olla vähemalt nelivedu. Loomulikult võiks olla ka bensiin. Point selles, et kui auto on edev, siis võiks see liikuda ka edevalt. Muidu juhtub nii, et talvel taandub kõik sellele, et kellel on paremad rehvid ja iga Opeli või Fordimees irvitab tahavaatepeeglisse vaadates...


KuldarA - 16.04.13 10:11

No mineku poolest on 3.0 TDI päris edev minu arust. Isegi A6 peal ei jää sellega kellelegi jalgu. A5 kergem ja peaks veel paremini liikuma.


A-kaheksa - 16.04.13 11:09

Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
No mineku poolest on 3.0 TDI päris edev minu arust. Isegi A6 peal ei jää sellega kellelegi jalgu. A5 kergem ja peaks veel paremini liikuma.


Jutt siis ikka neliveost! Üheveolisele pane või 10L ja 1000kw mootor, ikka taandub kõik rehvi pidamisele.


KuldarA - 16.04.13 11:16

Jah seda küll. Esivedu tavalise difri ja võimsa mootoriga on üks õnnetu asi.

Igatahes teemasse ka: Minu arust parim valik 3.0 mootor, A5-l 176kW variant, mis peaks juba päris ökonoomne ja vähemate lapsehaigustega olema. Lisaks varustusest vaataksin ma ise vähemalt värvilise MMI, naha/poolnaha, istmesoendused jne, siis hiljem kergem müüa. Niisama A5 pärast pole mõtet mingit planktonit osta, kuna siis jääb see kiidetud mugavus tundmata ja järelturul mõistliku hinna eest raskem müüa.


Siim89 - 16.04.13 13:03

Tehaseandmete põhjal on ka 2.0TQ A5 peal päris arvestavate numbrite-näitajatega ja olenevalt aastasest läbisõidust kindlasti hea valik. Hind on neil kõrgem ainult, sest paljude 176 kW diislitega on läbisõidud sinna kolmanda sajatuhandese ringi keskele, kuid bensukatel 50-150k enamasti odomeetril ilutsemas.


Tonx - 16.04.13 19:38

Minu jaoks oli näiteks üllatus see, et A5 Sportback (4-ukseline) on ametlikult 4-kohaline. Kupee kohta ei oska öelda, ju on kah.


Leopold661 - 17.04.13 19:53

Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Jah seda küll. Esivedu tavalise difri ja võimsa mootoriga on üks õnnetu asi.

Igatahes teemasse ka: Minu arust parim valik 3.0 mootor, A5-l 176kW variant, mis peaks juba päris ökonoomne ja vähemate lapsehaigustega olema. Lisaks varustusest vaataksin ma ise vähemalt värvilise MMI, naha/poolnaha, istmesoendused jne, siis hiljem kergem müüa. Niisama A5 pärast pole mõtet mingit planktonit osta, kuna siis jääb see kiidetud mugavus tundmata ja järelturul mõistliku hinna eest raskem müüa. [/quote



Ma olen sinuga täiesti nõus aga alati(eriti kui ostad kasutatud auto) ei saa kõik head korraga.
Vahel vaja millegi arvelt silm kinni pigistada. Me kõik tahaks ju heade lisadega autot.
Nii,et kui ikka auto meeldib,siis ei võib ta ka ju 2,7 mootoriga olla.
Olen kogenud ise enda nahal(ei ole küll audi),et see lapsehaiguste jutt on veidi üle pingutatud. Sõidavad ju mudeli algusaastate autod ka koguaeg samamoodi ringi.


Leopold661 - 17.04.13 20:00

Vaatasin spritmonitorist järele,et diisli keskmine on 7,8 ja bensiinil 10,41 l/100 km.


KuldarA - 18.04.13 07:08

Tsitaat:
Algselt postitas: Leopold661
Vaatasin spritmonitorist järele,et diisli keskmine on 7,8 ja bensiinil 10,41 l/100 km.



Milline diisel ja milline bensiin?


Siim89 - 18.04.13 11:10

Usun, et 2.0T siis silmas peetud.
Eks sakslane vast osta enamasti oma auto ikkagi nii nagu vaja. Bensiin linna ja diisel bahnile. Sellest ka selline loogiline vahe.
Iseenesest kui üksi või kahekesi sõita siis ilusamat ja mõistlikumat valikut A5-st on raske leida. Tänavapildis paneb mind isiklikult ikka pikalt järgi vaatama.
Tehnilise poole pealt peaks ta vist olema A4 B8 üsna identne?


Leopold661 - 18.04.13 17:39

Tsitaat:
Algselt postitas: Leopold661
Vaatasin spritmonitorist järele,et diisli keskmine on 7,8 ja bensiinil 10,41 l/100 km.


Päris nii laiahaardeliselt ei võtnud,see oli üleüldine(u. 300 midagi vastajat).


Summutaja - 02.06.13 17:20

Tere,

Piilun siin vaikselt 5 ukselist A5 automaat kastiga. Kuna A5`st tean suht vähe, siis on paar küsimust tarkade ringile.

1) Kas A5 on salongi suuruselt pigem A4 või A6 sarnane?
2) Kuidas on lood neil automaat kastitega (nõrgad kohad???)
3) Üldiselt autost, head ja halvad omadused??

Ette tänades,
Silver


Ramm - 02.06.13 18:23

Seest ei tee vahet A4'ga..ja A6 mudelist väiksem. Kahe ukseliste probleem on olnud uste vajumisega mingi ajahetkel..


jokerAudi - 02.06.13 18:35

Tsitaat:
Algselt postitas: Ramm
Kahe ukseliste probleem on olnud uste vajumisega mingi ajahetkel..


Jah, umbes 20a vanusena...

A5 on kupeekerega A4, arvesta ise siis praktilisust ja ruumikust. Automaatkastid on tänastel Audidel juba töökindlad ja korralikud asjad, lihtsalt unusta ära see jutt, et õli on eluaegne. Ega ikka ei ole küll.
Aga A5 on väga väga ilus auto, stiilne ja puha. Isiklikult otsiks 3.0TDIq või siis juba S5...viimane on küll hoopis teises hinnaklassis, aga ka hoopis muud masti auto.


Summutaja - 02.06.13 18:51

Tsitaat:
Algselt postitas: jokerAudi
Tsitaat:
Algselt postitas: Ramm
Kahe ukseliste probleem on olnud uste vajumisega mingi ajahetkel..


Jah, umbes 20a vanusena...

A5 on kupeekerega A4, arvesta ise siis praktilisust ja ruumikust. Automaatkastid on tänastel Audidel juba töökindlad ja korralikud asjad, lihtsalt unusta ära see jutt, et õli on eluaegne. Ega ikka ei ole küll.
Aga A5 on väga väga ilus auto, stiilne ja puha. Isiklikult otsiks 3.0TDIq või siis juba S5...viimane on küll hoopis teises hinnaklassis, aga ka hoopis muud masti auto.


Kas A5 5 ukseline on siis väiksem, kui A4 5 ukseline? (salongi poolest)


KuldarA - 02.06.13 18:58

Tagumisel istmel on pearuumi kindlasti vähem, muus osas peaks sama olema.


Summutaja - 02.06.13 19:04

Kas audil on kah olemas DSG kaste või kui ei ole, siis kui kiiresti need 2009 aasta isendid käike vahetavad?


jokerAudi - 02.06.13 19:21

Tsitaat:
Algselt postitas: Summutaja
Kas audil on kah olemas DSG kaste või kui ei ole, siis kui kiiresti need 2009 aasta isendid käike vahetavad?



DSG on VW-Grupi autodel kõigil olemas, nii Audil, VW-l, Skodal kui ka Seatil. No vahetavad ikka päris kiiresti, vähemalt Superbi peal käis küll vahetus kähku, ei saanud nagu väga arugi, et vahetas. Väga hea kast. Või sul nii kiire, et vaja Ferrari-kiirusel käike vahetada? Miks see teema tundub mulle mingi tilgateemana?


Summutaja - 02.06.13 19:29

Tsitaat:
Algselt postitas: jokerAudi
Tsitaat:
Algselt postitas: Summutaja
Kas audil on kah olemas DSG kaste või kui ei ole, siis kui kiiresti need 2009 aasta isendid käike vahetavad?



DSG on VW-Grupi autodel kõigil olemas, nii Audil, VW-l, Skodal kui ka Seatil. No vahetavad ikka päris kiiresti, vähemalt Superbi peal käis küll vahetus kähku, ei saanud nagu väga arugi, et vahetas. Väga hea kast. Või sul nii kiire, et vaja Ferrari-kiirusel käike vahetada? Miks see teema tundub mulle mingi tilgateemana?


Tilgateemana? Point selles, mul pole kunagi olnud ühtegi auto kasti ja seega ennem ostu üritan uurida, mis seis nende kastidega on.


audi_a4_v6 - 02.06.13 19:50

Minu arust need DSG kastid on suht närvilised ja käiguvahetusel on tihti sujuvus puudulik, aga samas sel ajal, kui mõnega neist kokku puutusin, oli endal multitronic, võibolla selle pärast tundusid kõik teised nii imelikud:)
Jokeraudi, miks mingit tilgateemat ajad, täiesti õigustatud küsimus, tänapäeva aut kastid võivad ikka väga erineva käitumisega olla, mina aga soovitan ise proovima minna, sest kellele ema, kellele tütar, mul kunagi üks tuttav rääkis, et talle ei meeldi multitronic absoluutselt, sest kiirendades ei tee käiguvahetust ja tahhomeeter on kogu aeg ühe koha peal:cool: Ürita siis objektiivset hinnangut asjadele anda, subjektiivse hinnanguna võin öelda, et A5 hakkab tänaval silma, just see 4(5) ukseline, igatahes huvitavam, kui b8 a4.


Graabel - 02.06.13 19:53

Minu jaoks oli üllatav, et A5 on 4 kohaline :o
Olen sõitnud esiveolise A5 2,0 tdi (5 ukselisega) automaadiga ja see oli küll maanteel jube aeglane. Möödasõite tehes võrreldes A4 2,0 TDI quattro ja manuaaliga oli see A5 minek jube uimane.


jokerAudi - 03.06.13 08:17

Sry, my bad. :) Ärge pikka viha pidage. Igatahes, mida ma tahtsin öelda, et DSG on igapäevaliikluseks väga hea IMO, ise pead käima ja proovima, kuidas istub. Ega foorumi põhjal ei saa mingit ettekujutust sellest, kuidas asi reaalselt töötab.


Creative - 28.07.13 13:35

Mida arvata 2008a multitronic kastist? Tean, et need 2001 alates on jubedat õnnetushunnikud. Aga 2008?
Nimelt see auto silma jäänud: http://www.auto24.ee/used/1466154
Seal küll juba kirjas, et kast korra vahetatud..


Black - 29.07.13 08:28

Kas sellise suunitlusega auto manuaalina mõnusam ei tunduks? FWD vs Q saagi ma parem ei hakkagi hetkel jälle käima tõmbama...


KuldarA - 29.07.13 08:42

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Kas sellise suunitlusega auto manuaalina mõnusam ei tunduks? FWD vs Q saagi ma parem ei hakkagi hetkel jälle käima tõmbama...


Suurema mootoriga ikka automaat mõnusam, aga pean ka mainima, et minu arust 2.7 üldse selline kaheldava väärtusega mootor, kuna kulud samad, mis 3.0, aga jõudu vähem. Lisaks esivedu v6 diisli head dünaamikat nautida ei lase.


Black - 29.07.13 09:14

Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Suurema mootoriga ikka automaat mõnusam

Ma sõnastaks teistpidi: automaat on suurema mootoriga mõnusam. :) Ehk kui on kindlasti automaadisoov, võiks sinna otsa piisavalt võimeka mootori valida. Samas on suure mootori ja manuaalkasti kooslus sportliku sõiduelamuse otsijale kindlasti veelgi nauditavam. Üldlevinud arvamus on vist, et kuna diisli pööretevahemik on bensukast väiksem, on manuaal selle küljes tüütu, kuid olles paar tuhat km 2.5TDi 132kW manuaal-quattro A4-ga sõitnud, julgen seda mõnusaks koosluseks pidada.


Desteny - 18.11.13 03:25

Mina sõidan A5 3.0Q manuaaliga, 2008 aasta kupee(ls 91000 hetkel). Vahele on litsutud chip ja kilowatte annab välja 204, NM 624. Stock S5-le kiirendusel väga palju alla ei jää, aga see-eest küttekulu on kordades parem.

Kui autot ostsin, oli ainuke variant minu jaoks 3.0 diisel. Ainuke valik oli automaat või manuaal. Sai valitud tunduvalt parema varustusega s-line manuaal, kuna isiklikult mul ei ole vahet.

Auto üle ei kurda. Aga nagu igal autol, on ka miinuseid palju.

Kuna elan päikeserannikul Hispaanias, on siinsed temperatuurid suhteliselt kõrged. Kipuvad kuluma nn S-Line sisu ääred, kuna sisse ja välja liikudes, puutume tahes tahtmata äärmise naha vastu, mis selgesti on väga kuum ja kiirendab kulumist.
http://www.upload.ee/image/3505627/IMG_1240.JPG
Peale puhastamist ja nahavärvi/pahtlit ei saagi aru, et seal midagi oleks. Selgesti ka pilt võimendab üle, asi ei olnud nii hull.

Mina alguses lausa ehmatasin, sest enamustel alla 100000 läbisõiduga autodel oli sama mure.

Järgmine mure on audi orginaal helisüsteem ja supakas, mis ei kõlba kohe kuhugi ja kipub läbi minema.
Minul on küll B&O, aga sellel on sama mure, probleem siis selline:
http://www.upload.ee/image/3533473/IMG_1323.JPG

Järgmine mure on topsihoidjate nn pealiskatte kulumine.

Ma olen 186cm pikk ja kui ma ennast väga mugavalt sisse sean, ei mahu taha istuma mitte keegi.

Peale pisikeste iluvigade ei ole tehnilisi probleeme täheldanud. Ainult teostanud korrapäraseid hooldusi ja kõik töötab nagu kellavärk.

Nüüdseks olen juba jõudnud otsusele, et manuaal sobib mulle rohkem. Tuttaval on sarnane 3.0d automaat ja ei ole seda tunnet tema autoga saanud, mida saan enda omaga. Audi A5 on sportlik luksusauto ja täiesti hinna vääriline.


braga - 24.03.14 09:53

Omasin 2,7,140 kw diisel A 5 ja sõber 3.0 ,176 kw . Kw vahe on ikka jõhker kolmene läheb ikka paremini edasi ja kui oled raske jalaga siis ka kütuse kulu vahe on ikka väga suur . Ise oma 140 kw hätte ei jäänud ja kütuse kulu olin normaalne võrreldes kui palju sõber sinna kütust ikka sai sissa panna kui siuksed kiirustades pikkamaa chillimisi sai tehtud .


KuldarA - 24.03.14 10:00

Tsitaat:
Algselt postitas: braga
Omasin 2,7,140 kw diisel A 5 ja sõber 3.0 ,176 kw . Kw vahe on ikka jõhker kolmene läheb ikka paremini edasi ja kui oled raske jalaga siis ka kütuse kulu vahe on ikka väga suur . Ise oma 140 kw hätte ei jäänud ja kütuse kulu olin normaalne võrreldes kui palju sõber sinna kütust ikka sai sissa panna kui siuksed kiirustades pikkamaa chillimisi sai tehtud .


Kas Su 2.7 oli esivedu?

//Edtit: Ilmselt jah, kuna 2.7 nelikut A5 pole.

Sealt see vahe tuleb, reaalselt sama kere peal, sama veoskeemiga on neil kulu sama. A5 puhul on tehase järgi 3.0 neliku vs 2.7 esiveo kulu vahe 1l ja see on minu arust väga vähe ohverdada parema dünaamika nimel :)

A6 näitel isegi 3.0 ökom(0.1 linnas :D), kui mõlemad nelikvedu:
3.0
5.8L / -L / 9.3L / 7.1L

2.7
5.8L / -L / 9.4L / 7.1L


braga - 24.03.14 10:58

Mul oli cupee ja jah esivedu tal 4 ukseline ja nelikvedu .


MEEMEES - 20.10.15 17:51

Uued plaanid Audi A5 Sportbacki soetamisel. Jäi üks isend silma, kas keegi on seda autot juba jõudnud katsuda, näppida?
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2097045
Ette tänades Meekas.


MEEMEES - 25.10.15 09:26

Tsitaat:
Algselt postitas: MEEMEES
Uued plaanid Audi A5 Sportbacki soetamisel. Jäi üks isend silma, kas keegi on seda autot juba jõudnud katsuda, näppida?
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2097045
Ette tänades Meekas.

Teadmiseks teistele, käisin antud autot eile vaatamas.Esmapilgul tundus kõik vinks-vonks.Sai mindud lähimasse ülevaatuspunkti, et natuke kontrollida.Esmalt sai tehtud värvikontroll ja sellest piisas, et seda autot üldse mitte osta.Ehk siis leiti ainult 2 kohta, kust ei oleks seda autot värvitud (katus ja uksepiilarid).Lähemal vaatlusel avastasin ka paar kohta, kus värv oli tilkuma jäänud.Katuse parameetrid(värvi paksus) 144 punkti, uksed 200-400, ja tagumine tiivapealne üldse 418. Autovärvus oli tegelikult tumehall, mitte nagu passis must.
Edaspidi vaatan juba A5 facelifti mudelit, mis on vanema A5-ga võrreldes hoopis ilusam.;)


JanK - 17.11.15 13:59

Kellelgi 3.0 tdi quattro manuaali kogemust ka?


Kuidas istub? Lugenud vaid head, autolehe test soovitas ka seda, aga foorumlased ehk oskavad miskit omast kogemusest veel lisada.


malone32 - 17.11.15 15:38

Ise oman kupee A5 2007a. 3.0TDI Quattrot. Ostetud sai 2012a märtsis läbisõiduga 115000km, hetkel on läbisõiduks 214000km. Suuremateks töödeks on olnud sisselaskekollektorite vahetus(siis polnud veel remontkomplekti saada). Ettenähtud rihmad+rullikud jms. Ootamatult purunes kõrvalistuja poolne aknatõstuki tross mis läks maksma 264€.
Umbes 200000km pealt hakkas DPF-i liiga tihti põletama ja sai see eemaldatud ning tehtud väike ajunäppimine.
Üldkeskmine küttekulu on 6,9l/100km. Hetkel olen autoga väga rahul ja astub edasi üllatavalt hästi.


JanK - 18.11.15 11:14

Tsitaat:
Algselt postitas: malone32
Ise oman kupee A5 2007a. 3.0TDI Quattrot. Ostetud sai 2012a märtsis läbisõiduga 115000km, hetkel on läbisõiduks 214000km. Suuremateks töödeks on olnud sisselaskekollektorite vahetus(siis polnud veel remontkomplekti saada). Ettenähtud rihmad+rullikud jms. Ootamatult purunes kõrvalistuja poolne aknatõstuki tross mis läks maksma 264€.
Umbes 200000km pealt hakkas DPF-i liiga tihti põletama ja sai see eemaldatud ning tehtud väike ajunäppimine.
Üldkeskmine küttekulu on 6,9l/100km. Hetkel olen autoga väga rahul ja astub edasi üllatavalt hästi.


... see on küll hea.


Ja mulle alatasa räägitakse, et uuemad autod (2007+) on saatanast, sest need on mõeldud kestmaks ainult garantiiaja lõpuni ja on loodud selleks, et omanikku vaeseks teha. Ma ei näe küll siit meeletuid kulutusi võrreldes vanemate autodega.


Jann - 18.11.15 11:47

Tsitaat:
Algselt postitas: JanK
Tsitaat:
Algselt postitas: malone32
Ise oman kupee A5 2007a. 3.0TDI Quattrot. Ostetud sai 2012a märtsis läbisõiduga 115000km, hetkel on läbisõiduks 214000km. Suuremateks töödeks on olnud sisselaskekollektorite vahetus(siis polnud veel remontkomplekti saada). Ettenähtud rihmad+rullikud jms. Ootamatult purunes kõrvalistuja poolne aknatõstuki tross mis läks maksma 264€.
Umbes 200000km pealt hakkas DPF-i liiga tihti põletama ja sai see eemaldatud ning tehtud väike ajunäppimine.
Üldkeskmine küttekulu on 6,9l/100km. Hetkel olen autoga väga rahul ja astub edasi üllatavalt hästi.


... see on küll hea.


Ja mulle alatasa räägitakse, et uuemad autod (2007+) on saatanast, sest need on mõeldud kestmaks ainult garantiiaja lõpuni ja on loodud selleks, et omanikku vaeseks teha. Ma ei näe küll siit meeletuid kulutusi võrreldes vanemate autodega.


Ära usu kõike, mis räägitakse. Tavaliselt pasundavad need, kes ise mitte midagi ei mõika, ostavad omale auto, kodutöö täiesti tegemata. Iga asjaga ei pea kohe esindusse jooksma, on ka muid häid lahendusi. Teatud asju muidugi on soovitatav esinduses teha.


Ragnarven - 02.12.15 13:43

Kellelgi kogemusi 3.2 FSI quattro 195kw bensukaga?

Üks variant on Saksamaalt välja vaadatud. Mis arvate, kuidas oleks autole turgu Eestis?
Plaanis küll tuua endale sõitmiseks, kuid mõtlen kas sellist mootorit on tulevikus raske maha müüa?
Eks auto hind jääks siin kõvasti odavam kui 3.0 TDI quattro autod.

Ehk on kellelgi kogemusi antud mootoriga auto müügil/ostul. Või oskate lihtsalt oma arvamuse öelda :)


prj - 02.12.15 17:43

3.2 jääb dünaamika poolest mõnevõrra alla diislile.

Lisaks on probleeme:
Ketiajamiga
Sisselaskekollektori klappidega (erinevalt diislist ei saa neid välja võtta, sest madala otsa vääne on kohe kadunud), tuleb vahetada kollektorid.
Sisselaskeklappide tahmumisega
Õlikuluga

Kui tahta bensiini, siis parem valik oleks 2.0T, millel on kolvigrupp vahetatud esinduses. Kui ei ole, siis nendel 155kw mootoritel esineb õlikulu probleemi ning väga suure tõenäosusega tuleb see mitte väga odav remont ette võtta.

Jõuallikatest on kõige paremini õnnestunud 3.0 TFSi, 3.0 TDI ja 2.0 TDI antud kere peal. Ka 2.0 TFSi on hea, kui kolvid vahetatud.


siimuu - 08.12.15 07:53

Tsitaat:
Algselt postitas: prj...
Jõuallikatest on kõige paremini õnnestunud 3.0 TFSi, 3.0 TDI ja 2.0 TDI antud kere peal. Ka 2.0 TFSi on hea, kui kolvid vahetatud.


Milles selle 2.0 TDI headus seisneb? Et väikese kütusekuluga & vastupidav asi?


rom1 - 08.12.15 13:21

Tsitaat:
Algselt postitas: siimuu
Tsitaat:
Algselt postitas: prj...
Jõuallikatest on kõige paremini õnnestunud 3.0 TFSi, 3.0 TDI ja 2.0 TDI antud kere peal. Ka 2.0 TFSi on hea, kui kolvid vahetatud.


Milles selle 2.0 TDI headus seisneb? Et väikese kütusekuluga & vastupidav asi?


Küsitava väärtusega see 2,0 TDi, kindlasti soovitaks 3.0TDi-d. Enne oma A5 ostu proovisin mõlemat varianti, aga kui selline auto juba soetada, siis kindlasti 3.0! Kütusekokkuhoid on vaid mingi 1-1.5 liitrit, samas 3.0 annab ikka sõidurõõmu ka. Muidugi on olemas 3.0-il säästuvariandina 130kW ja 150kW 3.0TDi, aga sellist autot ei osteta ju "kokkuhoiu" pärast?


KuldarA - 08.12.15 15:44

Eks igale ühele oma. A5 puhul on 2.0 ok, kuna kere väike. Sportback 2.0 diisliga on A4 asemel täitsa ok pereauto.

3.0 diisli kohta võib ka ju öelda, et pigem juba S5, saab 4.2 FSI või faceliftil 3.0 TFSI, paar liitrit küttekulu vahe, aga rõõmu kõvasti rohkem. Ise võtaksin küll selle :)


prj - 08.12.15 17:09

Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Eks igale ühele oma. A5 puhul on 2.0 ok, kuna kere väike. Sportback 2.0 diisliga on A4 asemel täitsa ok pereauto.


Just nii.


rom1 - 08.12.15 19:17

Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA

3.0 diisli kohta võib ka ju öelda, et pigem juba S5, saab 4.2 FSI või faceliftil 3.0 TFSI, paar liitrit küttekulu vahe, aga rõõmu kõvasti rohkem. Ise võtaksin küll selle :)


Jah, eks igale ühele oma. Minu unistus oli A5 diiselvariandis, kindlasti facelift ja paraku õlipressiga S5-te ei pakuta...
3.0TFSI kindlasti ka hea, aga 3.0 bensuka pöördemoment jääb 3.0TDile ikka alla (440 vs 500 Nm). S5 sportback 4,2FSiga on vist mingi haruldus? Vähemalt peale facelifti sellist asja ei pakuta.


prj - 08.12.15 19:54

Tsitaat:
Algselt postitas: rom1
Jah, eks igale ühele oma. Minu unistus oli A5 diiselvariandis, kindlasti facelift ja paraku õlipressiga S5-te ei pakuta...
3.0TFSI kindlasti ka hea, aga 3.0 bensuka pöördemoment jääb 3.0TDile ikka alla (440 vs 500 Nm).

Mu soovitus on nende autodega reaalselt sõita ka, mitte ainult numbreid lugeda.
Kuna käigukasti ülekanded on hoopis teised, on see bensukas igast otsast teravam ning reaalset ratasteni jõudvat väänet on igast asendist rohkem.
Samuti puudub antud mootoril täielikult igasugune turbolag, sõidaks nagu suure V8 mootoriga, aga kütust võtab diislist vaid natuke rohkem.

Isegi kui asi oleks sama ülekandearvuga, siis seda 60nm väänet sa eriti ei tunnetaks. Rääkimata sellest, et antud mootor on deforseeritud ning sealt saab väga kerge vaevaga ka 600nm.
https://www.facebook.com/tuner.ee/videos/979424178762297/

Muidu niisama lisan infoks, et mul on igapäevautol 176kw 3.0 TDI ning 3.0 TFSi-ga ei ole need asjad absoluutselt võrreldavadki mitte.


rom1 - 08.12.15 21:07

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: rom1
Jah, eks igale ühele oma. Minu unistus oli A5 diiselvariandis, kindlasti facelift ja paraku õlipressiga S5-te ei pakuta...
3.0TFSI kindlasti ka hea, aga 3.0 bensuka pöördemoment jääb 3.0TDile ikka alla (440 vs 500 Nm).

Mu soovitus on nende autodega reaalselt sõita ka, mitte ainult numbreid lugeda.
Kuna käigukasti ülekanded on hoopis teised, on see bensukas igast otsast teravam ning reaalset ratasteni jõudvat väänet on igast asendist rohkem.
Samuti puudub antud mootoril täielikult igasugune turbolag, sõidaks nagu suure V8 mootoriga, aga kütust võtab diislist vaid natuke rohkem.

Isegi kui asi oleks sama ülekandearvuga, siis seda 60nm väänet sa eriti ei tunnetaks. Rääkimata sellest, et antud mootor on deforseeritud ning sealt saab väga kerge vaevaga ka 600nm.
https://www.facebook.com/tuner.ee/videos/979424178762297/

Muidu niisama lisan infoks, et mul on igapäevautol 176kw 3.0 TDI ning 3.0 TFSi-ga ei ole need asjad absoluutselt võrreldavadki mitte.


tänan soovitamast :) Viimased 8 kuud kulgen ma 180kW 3.0TDiga ja oma Quattro A5ga väga rahul. Minu valik oli/on kindlalt diisli kasuks ja kuna streetraceri kalduvusi pole, siis kahjuks väga need teemad "kolmene bensukas kiirendab 0,x sek paremini kui kolmene disla" mind väga ei huvita. Keskmise kasutajana aga arvan endiselt, et 3.0TDi on A5 peal sobivam, kui 2.0TDi ja nende kahe mootori erinevusi olen ka reaalsuses proovinud, mitte vaid lugenud. Aga valik loomulikult igaühe enda asi - kes tahab logistab õnnelikult kahese dislaga, kellel on lennuväljal miili vaja sõita-ostku kolmene bensukas. Lihtsalt andsin teada, et minu jaoks on need kaks varinati A5 puhul ebahuvitavad.


KuldarA - 09.12.15 08:36

Tsitaat:
Algselt postitas: rom1

3.0TFSI kindlasti ka hea, aga 3.0 bensuka pöördemoment jääb 3.0TDile ikka alla (440 vs 500 Nm). S5 sportback 4,2FSiga on vist mingi haruldus? Vähemalt peale facelifti sellist asja ei pakuta.


Sportback 4.2-te pole jah. Pre-facelift kupee S5 oli 4.2 mootoriga. Tuunimise mõttes 3.0 S5 kindlasti parem, aga stockis pakub minu arvates 4.2 puhtalt oma hääle pealt rohkem emotsiooni.


prj - 09.12.15 17:05

Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
aga stockis pakub minu arvates 4.2 puhtalt oma hääle pealt rohkem emotsiooni.

Ja oluliselt suuremat kütusekulu.


JanK - 17.12.15 12:51

3.0 TFSI quattrot pole manuaalkastiga saada... nii et jääb ikkagi 3.0 TDI preface, see kombo ajab vett küll jooksma... chip vahele, 220 kw ja 600+ nm väänet ning manuaal ka veel, kütusekulu linnas alla 10 liitri. nagu paradiisis elaks.


tl470487 - 17.12.15 13:02

Elu tahmakaga ökospordisaalis, kus 1 käele trenazöör ja nimetada seda paradiisiks? :o


KuldarA - 17.12.15 13:31

Tsitaat:
Algselt postitas: JanK
3.0 TFSI quattrot pole manuaalkastiga saada... nii et jääb ikkagi 3.0 TDI preface, see kombo ajab vett küll jooksma... chip vahele, 220 kw ja 600+ nm väänet ning manuaal ka veel, kütusekulu linnas alla 10 liitri. nagu paradiisis elaks.


S4 on saada manuali :)


JanK - 29.12.15 12:56

Tsitaat:
Algselt postitas: tl470487
Elu tahmakaga ökospordisaalis, kus 1 käele trenazöör ja nimetada seda paradiisiks? :o


Käib edasi (alla 6 sek sajani stockis, mingi poolakas suutis youtube videos stock manuaaliga 5.1 välja võluda), on öko (mul hetkel 2003 a Lexus GS300, linnas 14 sajale, see chipitud 176 kw 3.0 tdi alla 10 võtab linnas ikka) ja manuaal (ma olen noor ja tahan ringi paugutada ka, automaatkast viskas üle). Need uued ei tahma ja lagise väga, ei ütleks et hirmus traktoritunne on seal salongis istudes.

Kuna 2.0 TFSI sööb õli siis tulebki pilk 3.0 tdi peale sättida. FL enam manuaali kahjuks 3.0 ei paku, ainult 2.0 TFSI saab manuaalina.

Kas A5ga polegi meeldiv ringi paugutada?

See S4 ka tore kuid kallim, s-jupid kallimad ning mootor joob meelsasti kütust.


tl470487 - 29.12.15 13:13

Ehk siis muinasjutt vaesemehe paradiisist? :D


JanK - 29.12.15 14:48

Räägi mulle ka, mida sa selle all mõtled.


tl470487 - 29.12.15 15:01

Kas vaja ridade vahelt välja tuua, et see diisel on vaestele? Ise ei julge asju oma nimedega nimetada?


JanK - 29.12.15 15:41

Jah, soovin oma kuuluvusvajadusele apelleerida ning liituda vaesteprogrammiga - 3.0 tdi grupp.

Kas nüüd on see jutt et S5 ja RS5 on ainsad normaalsed liikurid ja muud A5'ed on vaestele?


Pikkpoizz - 29.12.15 19:20

Tsitaat:
Algselt postitas: JanK
Jah, soovin oma kuuluvusvajadusele apelleerida ning liituda vaesteprogrammiga - 3.0 tdi grupp.

Kas nüüd on see jutt et S5 ja RS5 on ainsad normaalsed liikurid ja muud A5'ed on vaestele?


See käib ainult diiselautode kohta. Bensukad toodavad linnaliikluses kaifiks paremaid heitgaase.


rontsu - 02.03.16 18:38

Tere.

Kas keegi on käinud vaatamas või oskab kommenteerida antud isendit (hind vs. läbisõit/varustus.)

http://www.auto24.ee/used/2191770

ette tänades...


kuzmits - 03.03.16 19:26

Tsitaat:
Algselt postitas: rontsu
Tere.

Kas keegi on käinud vaatamas või oskab kommenteerida antud isendit (hind vs. läbisõit/varustus.)

http://www.auto24.ee/used/2191770

ette tänades...


Sajebis veljed. Suuremad kui auto:D

Tundub kallivõitu. Sama raha eest saab uuema a4 juba


JanisL - 04.03.16 20:07

A5 -te A4 -ga pole eriti mõtet ju võrrelda:) Üks rohkem pere auto ja teine pole:)


Ramm - 04.03.16 20:17

Tsitaat:
Algselt postitas: JanisL
A5 -te A4 -ga pole eriti mõtet ju võrrelda:) Üks rohkem pere auto ja teine pole:)


Kindel? ruumikuse suhtes on pmst sama, pole seal mingit vahet. Kui võrrelda sedaan ja luukpära.


JanisL - 04.03.16 20:24

Ruumikuse osas kahjuks ei oska kaasa rääkida. Puht välimuse ja sportlikkuse osas on A5 ikka tänavapildis rohkem silmapaistvam:)


MEEMEES - 05.03.16 08:24

Tsitaat:
Algselt postitas: Ramm
Tsitaat:
Algselt postitas: JanisL
A5 -te A4 -ga pole eriti mõtet ju võrrelda:) Üks rohkem pere auto ja teine pole:)


Kindel? ruumikuse suhtes on pmst sama, pole seal mingit vahet. Kui võrrelda sedaan ja luukpära.

Omanud mõlemat varianti,ruumikuse poolest ei anna a4 võrrelda a5 sportbackiga.


kuzmits - 10.03.16 08:44

Tsitaat:
Algselt postitas: MEEMEES
Tsitaat:
Algselt postitas: Ramm
Tsitaat:
Algselt postitas: JanisL
A5 -te A4 -ga pole eriti mõtet ju võrrelda:) Üks rohkem pere auto ja teine pole:)


Kindel? ruumikuse suhtes on pmst sama, pole seal mingit vahet. Kui võrrelda sedaan ja luukpära.

Omanud mõlemat varianti,ruumikuse poolest ei anna a4 võrrelda a5 sportbackiga.


Endal a4, a5 sportbacki pole sattunud. Kummas siis seespool ruumikam on?


Quattru - 10.03.16 11:15

Tsitaat:
Algselt postitas: kuzmits
Tsitaat:
Algselt postitas: MEEMEES
Tsitaat:
Algselt postitas: Ramm
Tsitaat:
Algselt postitas: JanisL
A5 -te A4 -ga pole eriti mõtet ju võrrelda:) Üks rohkem pere auto ja teine pole:)


Kindel? ruumikuse suhtes on pmst sama, pole seal mingit vahet. Kui võrrelda sedaan ja luukpära.

Omanud mõlemat varianti,ruumikuse poolest ei anna a4 võrrelda a5 sportbackiga.


Endal a4, a5 sportbacki pole sattunud. Kummas siis seespool ruumikam on?

Loomulikult A4, see 5 mudelinimetuses ei tähenda paraku suuremat ega mahukamat mudelit. Lihtsalt segadust tekitav, pm võiks nimetada juba seda autot ka A4 kuppe või luukpäraks. A5 on salongi osaski laiem ja madalama katusejoonega võrreldes A4ga.
Olen olnud A5 lenksus ning oma esimese põlvkonna A4jas (B5) on ka pea kohal tunduvalt rohkem ruumi.


scir - 11.03.16 08:32

Mõned aastad tagasi sain euroopas rendist järjest luukpära-A5 ja samal ajal toodetud A4. Mõlemaga sõitsin tuhatkond km. 2.0TDI ja automaat mõlemad.
Minu arvamus on, et A5 on suurusjärgu võrra mugavam, vaiksem ja jätab väärtuslikuma tunde. Samas, tegu on 5-ukselise kupeega, nagu tänapäeval moodne on öelda ja toota. Sisuliselt on see vabandus ilusale ebapraktilisele luukpärale. Ruumi poolest on pindala A4-ga umbes sama, aga tagaistmel ja pagasnikus on ruumi vähem.
A4 on ikkagi pereautoks mõeldud ja tehtud "odavama" tundega, et keegi ikka A6-t kah ostaks.


prj - 11.03.16 11:02

A5 vaiksem?
Minu kogemus vastupidine, raamita ukseklaaside vahelt tuleb rohkem müra sisse.

Ning üldse, vahet eriti nende kahe auto vahel ei ole sõites. Üsna sama.
Saad lihtsalt edevama välimuse eest rohkem maksta. Täpselt sama teema, nagu A6 ja A7.


rom1 - 11.03.16 19:20

Eks see A5 on mõnusam (ja kindlasti A4-st edevam) pigem 2+2 rahvaga seltskonnale. Ees on ruumi (võin eksida, aga minu meelest rohkem laiust kui A4-s) , taga muidugi vähem pearuumi langeva katusejoone tõttu. Alla 1,8 meetristel meestel pole häda midagi , aga üle Eesti keskmise on ilmselt juba probleem. Ise olen 1,81 ja taga mõned paari tunnised sõidud A5-e tagadiivanil teinud ja võin kinnistada, et kahekesi taga istudes ahistavat tunnet küll ei tekkinud. Konfiguratsioonis - ees istumas lapsevanemad ja taga kaks last- väga broo liikur. Isiklikult minu jaoks on sportbackil üks suur eelis kupee ees – tagaluuk käib tervenisti lahti. Hirmsasti meeldib A5 kupeena, aga kahjuks kupee tagaluuk avaneb nagu sedaanil.  Kuna mul laste asemel kaks keskmise suurusega koera, siis sai see kerevalikus määravaks ja garaazhi tuli elama A5 sportback. Tagumine istmerida alla, spetsiaalkate ( et sisu ära ei määriks-kriibiks) kinnitusaasadega kohale ja lemmikud tagaluugist pardale ning sõit võib alata. Vajadusel saab ka koerad küljeuksest välja, kui pagasiruumis juba mõned kompsud ette laotud.Enne A5 oli kaalul ka TT- aga neil ikka see tagumine osa väga pisike ning tagaluugi ava väga kõrgel – koer üle selle ääre ei hüppa ja küljeuksest taha istuma ka lemmikuid ei pressi. Mõned VW mudelid jäid valikus ukse taha seetõttu, et mootorid lahjad või tagaluuk puudu (VW CC) ja universaal ei ole kunagi olnud päris minu maitse.
Sellega nüüd küll nõustuda ei tahaks, et A5 aknaraamide puudumise tõttu toas lärmakam. A4ga pole küll võrrelda saanud, aga igapäevaselt võrdluseks mul küll 2.0 Tdi VW liikur. VW2.0tdi ikka salongis tunduvalt lärmakam ja rohkem müra, kui 3.0 Tdi A5.


prj - 29.03.16 10:15

Tsitaat:
Algselt postitas: rom1
Ees on ruumi (võin eksida, aga minu meelest rohkem laiust kui A4-s)

Eksid. Mingit märgatavat vahet pole. Kui sa sees istud ja teed vaatad, siis on visuaalselt väga raske vahet teha, kummas sa istud, kas A5-s või A4-s. Alles siis, kui väljud autost on vahe sees.
Tsitaat:
Sellega nüüd küll nõustuda ei tahaks, et A5 aknaraamide puudumise tõttu toas lärmakam. A4ga pole küll võrrelda saanud, aga igapäevaselt võrdluseks mul küll 2.0 Tdi VW liikur. VW2.0tdi ikka salongis tunduvalt lärmakam ja rohkem müra, kui 3.0 Tdi A5.

Eksid jälle. Sinu võrdlus on täiesti kohatu.
Võrdled tarbeautot ja pisikest luksusautot, loomulikult on A5-s müraisolatsiooni kordades rohkem. Kuid see ei muuda fakti, et A4 on märgatavalt vaiksem, kuna uksevahest ei tule nii palju heli sisse.
Ma olen oma töö tõttu isiklikult kümnete ja kümnete selliste autodega sõitnud - ilmselt võrdlusmoment natuke parem.

Mis praktilisusse puutub on A4 universaal igal juhul praktilisem. A5 on suunitletud nendele, kellele auto välimus väga korda läheb.
Saadki ilusama välimusega A4-ja ning maksad selle ilusama välimuse eest ruumis ja hinnas mõningal määral. Täpselt sama teema A6 vs A7.
Siin on täiesti maitse asi, kas asjal on mõtet või ei ole ning selle üle ei ole mõtet vaielda.


KuldarA - 29.03.16 10:37

Pikema inimesena võtaks ise A5 sportbacki asemel VW CC või A4 sedaani. A5 puhul kupee.

Pikkuse teema sellepärast, et A5 Sportbacki uksed on väga väiksed ja kui sean istme enda järgi, siis istun b-piilariga kohakuti või isegi veidi taga pool ehk ukse käetoele enam kätt toetada ei saa. Samuti tekib sama asjaga probleem uksest väljudes. Hõõrusin koguaeg vastu ukseposti. Iste on mul samal ajal enda pikkuse kohta pigem ees pool, st ei lösuta. Audi valikust A4-l seda probleemi ei mäleta. Kupee uksed piisavalt suured, et seda probleemi ei teki.

Pagasiruumi osas A4 sedaan ja A5 suht võrdsed, A5 isegi praktilisem, kuna tegu ikkagi luukpäraga ehk sul on võimalik suurema dimensioonilisi asju pagasiruumi paigutada.

Mootorite osas saab ka punkti CC, kuna seal saab mõistliku raha eest 3.6 bensiinimootoriga isendi. A5 puhul, aga esimene normaalne bensiinimootor alles S5-l, mis on kõvasti kallim, kui tavaline A5. 3.0 TDI on muidugi hea dünaamikaga ja küttekuluga, aga kui traktorit ei taha, siis valik üsna kitsas.


nismo44 - 17.06.16 10:50

Ei tahtnud uut teemat teha, aga endal ka autoostu plaanid ja on A5 silma hakanud. Ütlen kohe ära, et ei ole auto-alaselt väga pädev ning oma teiseks autoks pärast 2003.a Mazda 323 on vist iga asi edasiminek. Tulingi siia lehele, et leida infot, mis võiks olla tüüpvead või milline parim valik.
Seni olen selle teema postituste põhjal aru saanud, et 3.0 TDI oleks kõige mõistlikum.

Aga pigem plaanisin leida auto hinnaklassis kuni 15k max. 3.0 TDI A5-ed aga paraku algavad sellest hinnast. Ja no tõenäoliselt mingi mudeli odavaim eksemplar pole tark valik. Suurem valik tekib 20k€ juures, aga selle hinnaga saaks juba miskit A6 C7 mudelivalikust.

A4-le eelistaks A5 just sportliku välimuse pärast, aga hetkel arvasin, et targem oleks oma eelarve madalamaks jätta, et mitte veel 20k+ autot ostma hakata.

Et nüüd ongi dilemma, kas ja millist siis valida?

Odavamat ja kehvema mootoriga (2.7 TDI või 2.0 bens) A5 vist ei ole siinse teema info kohaselt väga hea valik? Et kas siis tasuks rohkem investeerida? Või siis juba uuemat A6 eelistada?
Et mida suuremad audi ja eriti A5 fännid eelistaks, kas võtta lahjema mootoriga A5 või on mootor olulisem ja võtta siis nt 3.0tdi A4 B8?


tl470487 - 17.06.16 11:19

Sul ei ole ju Audit puudutav tehnilist laadi dilemma(!?) Kohe küsin-selgitan.
Millist faktorit on vaja võimendada, et auto ostu juures nimetad või põhjendad midagi investeerimisotsusega?

Maitsemeelte parandusse soov investeerida või kuhu? :) See investeering hakkab tulu tooma? Mis tulu? Naised investeerivad rinnasuurendusse ja neil on dilemma, kas panna suurus nr3 või kohe nr5. Segane olukord aga nende jaoks dilemma, kas saavad läbi selle investeeringu ikka mida neile vaja. Või mees investeerib ja laseb naisele panna nr5. Kõva dilemma eksole. :D

See ei ole mehe dilemma, et raha ei ole selle jaoks, mis meeldib. See on reaalsus, mis tähendab seda, et kogu raha juurde. Muul juhul tegeled enesepettusega ja siin foorumis kellegi arvamus ei asenda mitte mingis asendis puuduvat rahasummat; sh siin teksti näkku lasknud kirjutaja arvamus. Kui sul on 15k€ siis targa investeeringuga teed sellest keskmise invest pikkusega 1-3 aastat min +30%. Mõtle selle üle, kas investeerid nr3, nr5 või hoopis oma isiklikke maitsemeeli rahuldavasse keskkonda. :)

Tsitaat:
Algselt postitas: nismo44
Et kas siis tasuks rohkem investeerida?


nismo44 - 17.06.16 11:57

Ei saaks öelda, et see nüüd väga sisukas ja abistav vastus oleks olnud. Umbes nagu autoostul eelarvega arvestamine oleks midagi ebatavalist. Kellel selline raha tänapäeval ikka olemas on? Kõigil laenud ja liisingud, see investeerimise ja kogumise jutt ei ole väga asjakohane. Siinjuures vabandan siis ise ka, et sellist sõnastust kasutasin.

Pigem oli mu point selles, et kui on selline piirang ees, kas siis on mõtet osta a la kõige odavam 3.0tdi (sest kui on kõige odavam, siis ka kõige kehvem?) või oleks sel juhul parem osta lahjema mootoriga, et oleks suurem valik ja lihtsam korralikumat isendit leida? Või pigem nii, et kui korralikku 3.0tdi-d A5 ei saa, siis mitte üldse võttta ja nt vaadatagi klass odavamat ehk A4.


tl470487 - 17.06.16 12:15

Ei ole kõigil laenud. Ei ela kõik inimesed üle oma võimete. :) Ei ole kõigil probleem uus ilus punane A5 tütrele gümnaasiumi lõpetamise puhul kinkida. ;)
Ei ole olemas sellist asja selles valdkonnas nagu universaalne mõistlik tegu. Audi premium klassina ei ole sihtgrupina mõeldud indiviididele, kes söögiraha ning pere eelarve kõrvalt laveerivad ning hammustavad või koguni üle oma võimete elavad. A5 ei ole selle sihtgrupi jaoks mitte mingisuguse mootoriga. Vihka või imetle aga need/see on mängu reeglid.


rocket - 17.06.16 12:57

Tsitaat:
Algselt postitas: nismo44

Odavamat ja kehvema mootoriga (2.7 TDI või 2.0 bens) A5 vist ei ole siinse teema info kohaselt väga hea valik? Et kas siis tasuks rohkem investeerida? Või siis juba uuemat A6 eelistada?
Et mida suuremad audi ja eriti A5 fännid eelistaks, kas võtta lahjema mootoriga A5 või on mootor olulisem ja võtta siis nt 3.0tdi A4 B8?



Paar tähelepanekut Sulle kupeede kohta! Esimesed A5'd (2007) olid kõik V6 mootoritega. Alles seejärel (2008) tulid R4 bensumootorid ja veel hiljem (2009) R4 diiselmootorid. See tekitas algselt olukorra, kus soodsam oli osta uus R4 mootoriga auto salongist, kui kasutatud auto (V6 mootoriga) järelturult.
Seoses sellega on näha ka seda, et mingil määral hoiti kokku lisavarustuse pealt. Kui nahksisu on vastupidiselt A4'le küll enamikul A5'tel, siis MMI/Navi süsteemi asemel on paljudel A5'tel Concert tavamakk.

2.7 TDI'l ja 3.0 TDI'l sisulist vahet ei näe. Esimene on esivedu ja teine nelivedu.
Vältida tasuks ehk R4 bensumootoreid prefacelift (2008-2011) A5'tel.


RAA - 21.06.16 12:08

Kas 2,7 mootor on hea ? Tüüpvead mingid ? Isiklikult ei leia selle mootori kohta midagi halba interneti avarustest. Ehk oskavad 2,7 mootoriga omanikud kommenteerida...


mkb - 21.06.16 12:38

Tsitaat:
Algselt postitas: RAA
Kas 2,7 mootor on hea ? Tüüpvead mingid ? Isiklikult ei leia selle mootori kohta midagi halba interneti avarustest. Ehk oskavad 2,7 mootoriga omanikud kommenteerida...


Robustselt lähenedes on sama nagu 3.0tdi, aga natuke lahjem.


Jann - 21.06.16 17:19

Tsitaat:
Algselt postitas: mkb
Tsitaat:
Algselt postitas: RAA
Kas 2,7 mootor on hea ? Tüüpvead mingid ? Isiklikult ei leia selle mootori kohta midagi halba interneti avarustest. Ehk oskavad 2,7 mootoriga omanikud kommenteerida...


Robustselt lähenedes on sama nagu 3.0tdi, aga natuke lahjem.


Ja vaiksem, käib mahedamalt ning ökom kah. Mulle isklikult 140kw meeldib, kuigi 176 kw pole kah paha üldse. Mõlemaid ise omanud päris arvestatav kogus.


prj - 21.06.16 17:25

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Ja vaiksem, käib mahedamalt ning ökom kah. Mulle isklikult 140kw meeldib, kuigi 176 kw pole kah paha üldse. Mõlemaid ise omanud päris arvestatav kogus.

Täpselt sama mootor on, nagu 3.0 - ainult natuke väiksema kolvi käiguga väntvõlli arvelt ning väiksem turbo.
2.7-l ja 3.0-l on täpselt samad pihustid, seega igasugune jutt "vaiksuse" ja "maheduse" kohta on prügikast. Rohkem ei ole mõtet sellel peatuda.
Kütusekulu on väiksem ainult selle pärast, et 2.7 on esivedu.

Tehtud enamjaolt kindlustuse jaoks teatud riikides. Meie juures seda osta ei ole mitte mingit mõtet.
3.0-l on mootorina rohkem võimsust, sama kütusekulu ning boonusena nelikvedu (mis küll kütusekulu veidi üles viib). Kui tahad kindlasti esiveolist, siis vaata mingisugune muu mootor sinna. 2.7-l on liiga palju väänet esiveo jaoks IMO.


Jann - 21.06.16 18:06

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Ja vaiksem, käib mahedamalt ning ökom kah. Mulle isklikult 140kw meeldib, kuigi 176 kw pole kah paha üldse. Mõlemaid ise omanud päris arvestatav kogus.

Täpselt sama mootor on, nagu 3.0 - ainult natuke väiksema kolvi käiguga väntvõlli arvelt ning väiksem turbo.
2.7-l ja 3.0-l on täpselt samad pihustid, seega igasugune jutt "vaiksuse" ja "maheduse" kohta on prügikast. Rohkem ei ole mõtet sellel peatuda.
Kütusekulu on väiksem ainult selle pärast, et 2.7 on esivedu.

Tehtud enamjaolt kindlustuse jaoks teatud riikides. Meie juures seda osta ei ole mitte mingit mõtet.
3.0-l on mootorina rohkem võimsust, sama kütusekulu ning boonusena nelikvedu (mis küll kütusekulu veidi üles viib). Kui tahad kindlasti esiveolist, siis vaata mingisugune muu mootor sinna. 2.7-l on liiga palju väänet esiveo jaoks IMO.


Kui palju sa neid mootoreid reaalselt ise omanud oled? Päris suur vahe on neil, kui kõrvuti tiksuma panna. A6-l on q täitsa olemas ja kulu vahe on ka olemas, kuid siin teemas jutt teisest margist. Kui valida 2,7 esiveo ning 3,0 neliku vahel, siis loomulikult pole pointi 2,7 valida. Seesama vända käigust tulenev kolvikäik teebki ta tunduvalt vaiksemaks. Võrdlus kümnete autodega oma kasutuses, seega nimetan sinu jutu hetkel prügikasti vääriliseks.
Kui ei usu, tule panen nad kõrvuti käima, sama läbisõiduga, pm. sama aasta.


sigaelmar - 21.06.16 19:32

Miina ei usu, et sama veoskeemi puhul 2,7 ökonoomsem on. Miks peaks? Kuju on mootoritel sama, 2,7 on vähem jõudu sama massi edasivedamiseks. Tehaseandmete järgi ka vaevalt mingi arvestatav vahe sisse tuleb kui sama ajajärgu masinaid võrrelda. Olen omanud ca 50 autot ja mul on päris hea ettekujutus, mis mõjutab küttekulu oluliselt ja mis mitte ja minu kogemused on näidanud, et sama silindrite arvu juures töömaht ega võimsus eriti küttekulu ei muuda.


KuldarA - 22.06.16 08:00

Tsitaat:
Algselt postitas: sigaelmar
Miina ei usu, et sama veoskeemi puhul 2,7 ökonoomsem on. Miks peaks? Kuju on mootoritel sama, 2,7 on vähem jõudu sama massi edasivedamiseks. Tehaseandmete järgi ka vaevalt mingi arvestatav vahe sisse tuleb kui sama ajajärgu masinaid võrrelda. Olen omanud ca 50 autot ja mul on päris hea ettekujutus, mis mõjutab küttekulu oluliselt ja mis mitte ja minu kogemused on näidanud, et sama silindrite arvu juures töömaht ega võimsus eriti küttekulu ei muuda.


Tegelikkuses on 2.7 tehaseandmete järgi isegi janusem :)
http://www.autoweek.nl/carbase_data.php?id1=41731&id2=44523&id3=50648&id4=50651&cache=no

Kui keegi ütleb, et ökonoomsem, siis on võrrelnud esivedust ja nelikvedust. Muidugi A4 ja A5 peal oli 2.7 ainult esivedusena saadaval.


RAA - 22.06.16 08:16

Hetkel ongi dilemma, et millise mootoriga valida. Osa inimesi ütlevad, et see 2,7 mootor on edasiarendus 2,5-st ja tegemist on jama mootoriga. Ehk selle mootoriga tuleks tõenäoliselt arvestada suurte väljaminekutega võrreldes 3,0 mootoriga, mis peaks olema juttude järgi töökindlam. Siin foorumis ja teema all ma ei näe, et keegi oleks midagi sellist 2,7 kohta kirjutanud. Samas kui vaadata kasvõi auto24, siis enamus 2,7 mootoriga ja kas see võibki siis näidata seda tendentsi nende mootorite kohta või mitte....


prj - 22.06.16 08:33

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Kui palju sa neid mootoreid reaalselt ise omanud oled? Päris suur vahe on neil, kui kõrvuti tiksuma panna.

Null vahet on ega saagi olla mingit vahet, sest TÄPSELT SAMA MOOTOR ON väiksema väntvõlli käiguga!
Võrdleme ikka 176kw ja 140kw mootorit. Või millega sa võrdled? 2008a mootorit 2004a mootoriga?

Kogu su ülejäänud jutt on mõttetu. Tehaseandmete järgi võtab 2.7 rohkem ning nii peabki olema.
Mul on kogemust 3.0/2.7 TDI peal üle 300 autoga ning sina teed ennast praegu lolliks.

Sinu 3.0 on ilmselt tuksis pihustitega ja 2.7 korras, ongi kogu vahe.
Veel kord - TÄPSELT sama mootor. Kogu toitesüsteem on 1:1.

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Seesama vända käigust tulenev kolvikäik teebki ta tunduvalt vaiksemaks.

Ma ei viitsi siin pikemalt peatuda, igaüks, kes midagi diiselmootorist jagab saab sellest aru - diiselmootori töö "pehmus" sõltub 99% toitesüsteemist ja häälestusest - eriti süütest, eelpritest jne ning see on neil täpselt sama, sest toitesüsteem on sama ning kui lahti võtad, on ka kolvi tassi kuju täpselt sama.

Tsitaat:
Algselt postitas: RAA
Hetkel ongi dilemma, et millise mootoriga valida. Osa inimesi ütlevad, et see 2,7 mootor on edasiarendus 2,5-st ja tegemist on jama mootoriga. Ehk selle mootoriga tuleks tõenäoliselt arvestada suurte väljaminekutega võrreldes 3,0 mootoriga, mis peaks olema juttude järgi töökindlam.

3.0 ja 2.7 ongi edasiarendus 2.5-st.
Mõlemad on täpselt samad, peale väntvõlli kuju ja turbo ei ole 3.0 ja 2.7-l mingit erinevust. Ehk siis need, kes ütlevad, et need on kuidagi konstruktiivselt erinevad ei tea antud asjast mitte midagi.
Kui vähegi võimalus, võta 3.0, sest sellel on kõik parem. Kui tahad ökot, siis võta 2.0 TDI.
2.7 point on algusest peale olnud kindlustuse ja automaksu optimeerimine. Paljudes riikides on suured maksud >2.9L mootorile (nt. Rumeenia). Teistes jällegi 140 või 150kw pealt tekib hüppeline vahe sisse (nt. Belgia). See on ainus põhjus, miks antud mootor eksisteerib. Meil ei ole ei automaksu ega ka märkimisväärset kindlustuse erinevust.

Üldiselt on A5-e mootorivalikus tõsiselt ebaõnnestunud ainult algusaastate 1.8 ja 2.0 bensumootorid - suur õlikulu ning ketiajami probleemid. Kõik ülejäänud võib ligi võtta.
Muidugi algusaastate esivedu on multitronicu otsas - seda käigukasti võiks vältida, sest esineb probleeme ning remont on reeglina kulukas.


sigaelmar - 22.06.16 09:12

Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Tsitaat:
Algselt postitas: sigaelmar
Miina ei usu, et sama veoskeemi puhul 2,7 ökonoomsem on. Miks peaks? Kuju on mootoritel sama, 2,7 on vähem jõudu sama massi edasivedamiseks. Tehaseandmete järgi ka vaevalt mingi arvestatav vahe sisse tuleb kui sama ajajärgu masinaid võrrelda. Olen omanud ca 50 autot ja mul on päris hea ettekujutus, mis mõjutab küttekulu oluliselt ja mis mitte ja minu kogemused on näidanud, et sama silindrite arvu juures töömaht ega võimsus eriti küttekulu ei muuda.


Tegelikkuses on 2.7 tehaseandmete järgi isegi janusem :)
http://www.autoweek.nl/carbase_data.php?id1=41731&id2=44523&id3=50648&id4=50651&cache=no

Kui keegi ütleb, et ökonoomsem, siis on võrrelnud esivedust ja nelikvedust. Muidugi A4 ja A5 peal oli 2.7 ainult esivedusena saadaval.


Käigukastist tuleb ka küttekulu vahe sisse kui võrrelda automaat vs manuaal.


masuurik - 01.07.16 18:41

Rääkige rohkem konkreetsemalt autodest. Kogu jutt käib ümber ühe asja, mis ei ole otsustav auto valikul audivõõrale inimesele. Ma ei hakka eriti siia rohkem suurustavat juttu lisama vaid räägin lihtsalt oma kogemusest enda autoga ja julgen arvata, et olen A5 ehitamisega siin kõige rohkem kokku puutunud. Tean A/S/RS5 detailide sobivusi suht peensusteni ning nende erinevusi jne, ka tehniliselt ja elektrooniliselt, mis on mu põhivaldkond. Mul pole ta teab mis originaal enam ,aga võin üht teist soovitada.
Kui tahad poppi ja noortepärast, hea disainiga autot, mis võrdlemisi hästi korraliku varustusega hinda hoiab, siis osta julgelt. Paistab silma ja 5-6 aastat vana autona jätkuvalt hea kerejoonega. Saanud palju auhindu disaini eest.
Osta 3.0TDI 176kw mootor kui kannatab nagu siin räägiti. Kestab väga hästi, väga ei vibreeri see diisel, mõningast diislile iseloomuliku häält teeb küll. Õlivahetust püüan teha 10-15k vahel. Kui rahaliselt kannatab võta nelivedu. DPF tasuks isegi siis likvideerida ja välja programmeerida, kui ta töötab veel. Rikub õli omadusi ning mustab mootorit. Peale dpf eemaldamist hakkab veidi rohkem summutisse sooja tekitama, viisaka tarkvaraga tossama ei hakka. Üle tasuks kontrollida ennem ostu sisselaskekollektorite süsteem. Näiteks arvutiga. Tihti põleb selle pärast mootorituli. Viga suhteliselt väike ja remontkomplekt odav. Mina võtsin ka kollektorid maha ja puhastasin need. Nelivedu töökindel ja talvel ütled endale aitäh. Väidetakse, et tiptronicud on kehvema töökindlusega, kui S-tronicud, aga täielikult vale jutt on 6 ja 8k tiptronicute kehva töökindlus. Õli ja filtrite vahetust tuleb korrektselt teha ning kestavad väga hästi ja chipitult. Kasti, vahekasti ja difrite õlivahetus 60k tagant vist oli ok ja hind kuskil 500-800 eur.
Kütusekulu kohapealt väga hea suhe jõuduluse ja väändega. V6 tdi mootorid nii AUDi, kui MB peal on kõik üsna müstilise jõu ja öko suhtega. Maailm arenenud kõvasti.
Väga heade sõiduomadustega ja stabiilne sõita. Sportlikuma autona mõneti madal, samas ei ole kuskil probleeme tekkinud. Madala istumisasendi tõttu tasub olla ettevaatlik äärekividega ning olla hoolikas parkimisel. Nina on suhteliselt suur ja lai tegelikult.
Kupee on selgelt kekutamiseks ja pole igapäevaks nii mugav kasutada võrreldes 4-5 ukseliste autodega. Selle eest on pagasiruum väga suur ka kupeel ja mahutab palju, istmed 60/40 osas klapitavad.
Sportback on praktilisem, autona sisuliselt sama. Taga võib pikemalt mehel olla veidi kitsas langeva katusejoone tõttu. Venitatud kupeega tegemist.
Tuled näitavad hästi, rool on väga kerge (võrreldes nt meie F seeria bmwga) ja igasugused lisad annavad väga palju juurde (nt korralik MMi, el istmed mäludega, kessy ja nupust käivitus). Nahksisu annab mugavust ning lihtsustab salongihooldust. Istmesoojendus on nahksisuga väga asjalik valik. Peensusteni minna, siis B&O helisüsteem on väga hea, kui meeldiv keskmisest rohkem muusikat nautida. Parkimisanduritega on suuremates linnades lihtsam, ilma parkimiskaamerata autot mina enam ei osta. Tagatuled vali kindlasti ledidega, kui võimalik. usu mind, halogeenid on NIIIIIIII plässid seal taga. teeb kohe odavaks. Kliima võiks olla kolmetsooniline. Lisaks on see nägusam.
Veermik kestab hästi. Rattalaagreid olen ees vahetanud kaks korda, kuna mul on üsna suured flantsid ning laiad ja suured veljed. See on tüüpviga ka läbi välismaa foorumites. Mõned puksid ja asjad on ka vahetust vajanud, kuna mootoril väänet on ja eks raskema jalaga saavad need rohkem vatti.
Olen vahetanud mõlemad Kessy andurid ukselinkides ning huvitaval kombel on teist korda surnud peeglisoojendus juhipeeglis. Valgus ja vihmasensor on sellise klassi autol juba must be. Navi vajadus on nii individuaalne, hea kui on olemas. Kasutatud autot ostes tasub väga hoolikalt valida. Teinekord on lisade erinevus meeletu kahe auto vahel, millel hind sama. Ma ei hakka mainima siin neid drive select jne lisasid. Igapäevaautos on need suht mõtetud ja kaks korda näpid neid.

Kasko on võrdlemisi kõrge hinnaga, kuna jupid kallid. Üldiselt julgen öelda, et a4 b8 ja a5 B8 kestavad hästi. Kes siin targutada tahab, siis hooldage oma autot korrektselt ja õigeaegselt. Mis vahetust vajab on kalli/kallima hinnaga. Tegu premiumklassiga ja see peab ostes selge olema.
Rattad tavaliselt 18-19``. See tähendab, et rehvid on oluline kulu. Üldiselt rehve ei söö erinevalt nt X5, siiski madala profiiliga rehvide siseservad võivad ajajooksul näiteks külgseinal praguliseks minna.

Pidurid kuluvad nagu pidurid ikka, jälle ei ole jubinad Opeli hinnaga.

Hea auto, hästi kestab, üle keskmise kallis pidada, hea järelturuhind vanuse kohta. Silmapaistev ja stiilne auto noorele inimesele.

Kui sa inglise keelt ei pelga, loe lisaks:
http://www.audizine.com/forum/forumdisplay.php/84-B8-A5-S5-RS5
http://www.a5oc.com/forums

Nendel lehtedel räägitakse oluliselt targemat juttu, kui meie foorumite teemad ja asjapulgad. Lisaks on palju arvustusi ja teemasid erinevate kombinatsioonide kohta. Loomulikult fotogaleriisid ja tuuningut. Kui oled huviline, näed seal, milliseks oma autot ehitada võiksid.
Head lugemist.


sigaelmar - 01.07.16 19:03

Tsitaat:
Algselt postitas: masuurik
V6 tdi mootorid nii BMW, AUDi, kui MB peal on kõik üsna müstilise jõu ja öko suhtega. Maailm arenenud kõvasti.

BMW kasutab siiski R6 mootorit ;) Mul on olnud mitmeid diiselautosid aga ükski nendest pole tekitanud minus tunnet, et ma nüüd diiselautosid fännama hakkan. Vastupidi - mitmed korrad olen oma diisli pärast mingi suure mootoriga bensuka vastu vahetanud. Aga vend ostis omale mõni aeg tagasi A5 3,0TDI Quattro 173kW ja see auto oli paar nädalat minu käes ja esimest korda elus ma tundsin, et see on diiselauto mis mulle meeldib. Kuigi muidugi ma pean vabalthingavat bensukat pommikindlamaks valikuks :)


masuurik - 01.07.16 19:20

Jah, sorry, bemmil on rida. Mõtlesin ainult MB, aga miskipärast ``tulid võõrad naised ka peole``.:D


prj - 02.07.16 10:00

Tsitaat:
Algselt postitas: masuurik
Jah, sorry, bemmil on rida. Mõtlesin ainult MB, aga miskipärast ``tulid võõrad naised ka peole``.:D

Ning lisaks sellele on puhtalt mootori seisukohast bemmi rida täiesti teisest klassist võrreldes nende V6-tega. Aga kahjuks seda ümbritsev ei kannata paljus kriitikat :D


sigaelmar - 02.07.16 20:08

Mis seal nii teisest klassist on? M57 mootor on üks hunnik tüüpvigu vähemalt E60 peal, N57 tõenäoliselt veel hullem sest niipalju kui mulle meelde jäänud on, on N mootorid tavaliselt viletsama töökindlusega kui nende eelkäiad M mootorid.


MEEMEES - 06.07.16 12:52

Isiklikult soovitaksin just Audi Select Drive, kuna ise kasutan seda just igapäev.Tallinna teed ei kannata kriitikat ja seal kasutan alati comfort vedrustust, et vähegi leevendada põrutusi, samuti kasutan rahulikul kulgemisel kiirteel.Kui tuju äkilisemalt sõita, läheb käiku dynamic või oma mugavuse järgi seadistatud individualreziim, kus saab muuta käigude vahetuse,vedrustuse ja sportdiferensiaali kasutust.;)


prj - 07.07.16 11:34

Tsitaat:
Algselt postitas: sigaelmar
Mis seal nii teisest klassist on? M57 mootor on üks hunnik tüüpvigu vähemalt E60 peal

Dünaamika.


sigaelmar - 07.07.16 16:11

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: sigaelmar
Mis seal nii teisest klassist on? M57 mootor on üks hunnik tüüpvigu vähemalt E60 peal

Dünaamika.


BMW 530d 2004 0-100 7,3sek, 500nm, 7,8 l/100km
MB E320CDI 2004 0-100 7,7 sek, 500nm, 6,9 l/100km
A6 C6 Quattro 3,0TDI 2004 0-100 7,3sek 450nm, 8,4 l/100km

BMW 530d 2006 0-100 6,8sek, 500nm, 7,5 l/100km
MB E320CDI 2006 0-100 6,8 sek, 510nm, 7,3 l/100km
A6 C6 Quattro 3,0TDI 2006 0-100 7,1sek 450nm, 8,5 l/100km

Pole ta niiväga teisest klassist midagi.


prj - 08.07.16 12:33

Tsitaat:
Algselt postitas: sigaelmar
Pole ta niiväga teisest klassist midagi.

Ainult rumal vaatab 0-100km/h aegu.
Turbolagi on ca. 400 pööret vähem kui Audil ja Mersul.


sigaelmar - 08.07.16 14:31

Tsitaat:
Algselt postitas: prj

Turbolagi on ca. 400 pööret vähem kui Audil ja Mersul.


Ja see jutt ei käi 535d kohta vaid tavalise 530d?


prj - 08.07.16 17:22

Tsitaat:
Algselt postitas: sigaelmar
Ja see jutt ei käi 535d kohta vaid tavalise 530d?

Just nii, aga asi läheb väga OT-ks siin.
Räägime ikka A5-st :)


Urmet24 - 08.07.16 18:08

Lugesin siin postitusi ning tegelt on 176 kw mootoreid ka pm 2 te sorti.
Mul sõbral on 2007a A5 ning tema auto mootor töötab peris oluliselt valjemalt, kui minu 2008a a4 ja 176 kw mootor.
Ja see heli vahe tuleb kütuserõhu andurist.
Tal CAPA mootor ning 1600 bari andur
Mul CCWA ning 1800 bar.

Kui kõrvuti käivad, siis minu auto häält kuulda ei ole.
Mõlemad standard autod.


prj - 08.07.16 18:46

Tsitaat:
Algselt postitas: Urmet24
Lugesin siin postitusi ning tegelt on 176 kw mootoreid ka pm 2 te sorti.
Mul sõbral on 2007a A5 ning tema auto mootor töötab peris oluliselt valjemalt, kui minu 2008a a4 ja 176 kw mootor.
Ja see heli vahe tuleb kütuserõhu andurist.
Tal CAPA mootor ning 1600 bari andur
Mul CCWA ning 1800 bar.

Kui kõrvuti käivad, siis minu auto häält kuulda ei ole.
Mõlemad standard autod.

Andurid pole kummalgi 1600 bari.

CAPA käib 1650 bar max rõhuga, CCWA käib 1800 bar max rõhuga.
See ei mõjuta tühikäiku. Rõhuandur on CAPA-l 1800 barine ja CCWA-l 2000 barine.
Tühikäigul on CAPA-l 230-300 bari ning CCWA-l 250-300 bari. Vahe ei ole märkimisväärne.
Küll on aga CAPA-l teised pihustid (väiksemad). Seal ilmselt on vahe sees.


willik - 18.07.16 09:54

Tsitaat:
Algselt postitas: masuurik
Rääkige rohkem konkreetsemalt autodest. Kogu jutt käib ümber ühe asja, mis ei ole otsustav auto valikul audivõõrale inimesele. Ma ei hakka eriti siia rohkem suurustavat juttu lisama vaid räägin lihtsalt oma kogemusest enda autoga ja julgen arvata, et olen A5 ehitamisega siin kõige rohkem kokku puutunud. Tean A/S/RS5 detailide sobivusi suht peensusteni ning nende erinevusi jne, ka tehniliselt ja elektrooniliselt, mis on mu põhivaldkond. Mul pole ta teab mis originaal enam ,aga võin üht teist soovitada.
Kui tahad poppi ja noortepärast, hea disainiga autot, mis võrdlemisi hästi korraliku varustusega hinda hoiab, siis osta julgelt. Paistab silma ja 5-6 aastat vana autona jätkuvalt hea kerejoonega. Saanud palju auhindu disaini eest.
Osta 3.0TDI 176kw mootor kui kannatab nagu siin räägiti. Kestab väga hästi, väga ei vibreeri see diisel, mõningast diislile iseloomuliku häält teeb küll. Õlivahetust püüan teha 10-15k vahel. Kui rahaliselt kannatab võta nelivedu. DPF tasuks isegi siis likvideerida ja välja programmeerida, kui ta töötab veel. Rikub õli omadusi ning mustab mootorit. Peale dpf eemaldamist hakkab veidi rohkem summutisse sooja tekitama, viisaka tarkvaraga tossama ei hakka. Üle tasuks kontrollida ennem ostu sisselaskekollektorite süsteem. Näiteks arvutiga. Tihti põleb selle pärast mootorituli. Viga suhteliselt väike ja remontkomplekt odav. Mina võtsin ka kollektorid maha ja puhastasin need. Nelivedu töökindel ja talvel ütled endale aitäh. Väidetakse, et tiptronicud on kehvema töökindlusega, kui S-tronicud, aga täielikult vale jutt on 6 ja 8k tiptronicute kehva töökindlus. Õli ja filtrite vahetust tuleb korrektselt teha ning kestavad väga hästi ja chipitult. Kasti, vahekasti ja difrite õlivahetus 60k tagant vist oli ok ja hind kuskil 500-800 eur.
Kütusekulu kohapealt väga hea suhe jõuduluse ja väändega. V6 tdi mootorid nii AUDi, kui MB peal on kõik üsna müstilise jõu ja öko suhtega. Maailm arenenud kõvasti.
Väga heade sõiduomadustega ja stabiilne sõita. Sportlikuma autona mõneti madal, samas ei ole kuskil probleeme tekkinud. Madala istumisasendi tõttu tasub olla ettevaatlik äärekividega ning olla hoolikas parkimisel. Nina on suhteliselt suur ja lai tegelikult.
Kupee on selgelt kekutamiseks ja pole igapäevaks nii mugav kasutada võrreldes 4-5 ukseliste autodega. Selle eest on pagasiruum väga suur ka kupeel ja mahutab palju, istmed 60/40 osas klapitavad.
Sportback on praktilisem, autona sisuliselt sama. Taga võib pikemalt mehel olla veidi kitsas langeva katusejoone tõttu. Venitatud kupeega tegemist.
Tuled näitavad hästi, rool on väga kerge (võrreldes nt meie F seeria bmwga) ja igasugused lisad annavad väga palju juurde (nt korralik MMi, el istmed mäludega, kessy ja nupust käivitus). Nahksisu annab mugavust ning lihtsustab salongihooldust. Istmesoojendus on nahksisuga väga asjalik valik. Peensusteni minna, siis B&O helisüsteem on väga hea, kui meeldiv keskmisest rohkem muusikat nautida. Parkimisanduritega on suuremates linnades lihtsam, ilma parkimiskaamerata autot mina enam ei osta. Tagatuled vali kindlasti ledidega, kui võimalik. usu mind, halogeenid on NIIIIIIII plässid seal taga. teeb kohe odavaks. Kliima võiks olla kolmetsooniline. Lisaks on see nägusam.
Veermik kestab hästi. Rattalaagreid olen ees vahetanud kaks korda, kuna mul on üsna suured flantsid ning laiad ja suured veljed. See on tüüpviga ka läbi välismaa foorumites. Mõned puksid ja asjad on ka vahetust vajanud, kuna mootoril väänet on ja eks raskema jalaga saavad need rohkem vatti.
Olen vahetanud mõlemad Kessy andurid ukselinkides ning huvitaval kombel on teist korda surnud peeglisoojendus juhipeeglis. Valgus ja vihmasensor on sellise klassi autol juba must be. Navi vajadus on nii individuaalne, hea kui on olemas. Kasutatud autot ostes tasub väga hoolikalt valida. Teinekord on lisade erinevus meeletu kahe auto vahel, millel hind sama. Ma ei hakka mainima siin neid drive select jne lisasid. Igapäevaautos on need suht mõtetud ja kaks korda näpid neid.

Kasko on võrdlemisi kõrge hinnaga, kuna jupid kallid. Üldiselt julgen öelda, et a4 b8 ja a5 B8 kestavad hästi. Kes siin targutada tahab, siis hooldage oma autot korrektselt ja õigeaegselt. Mis vahetust vajab on kalli/kallima hinnaga. Tegu premiumklassiga ja see peab ostes selge olema.
Rattad tavaliselt 18-19``. See tähendab, et rehvid on oluline kulu. Üldiselt rehve ei söö erinevalt nt X5, siiski madala profiiliga rehvide siseservad võivad ajajooksul näiteks külgseinal praguliseks minna.

Pidurid kuluvad nagu pidurid ikka, jälle ei ole jubinad Opeli hinnaga.

Hea auto, hästi kestab, üle keskmise kallis pidada, hea järelturuhind vanuse kohta. Silmapaistev ja stiilne auto noorele inimesele.

Kui sa inglise keelt ei pelga, loe lisaks:
http://www.audizine.com/forum/forumdisplay.php/84-B8-A5-S5-RS5
http://www.a5oc.com/forums

Nendel lehtedel räägitakse oluliselt targemat juttu, kui meie foorumite teemad ja asjapulgad. Lisaks on palju arvustusi ja teemasid erinevate kombinatsioonide kohta. Loomulikult fotogaleriisid ja tuuningut. Kui oled huviline, näed seal, milliseks oma autot ehitada võiksid.
Head lugemist.


Üldiselt nõus. Kallidus on muidugi suhteline. Kasko aga eriti kallis ei ole. Minul on 670 € aasta, 155 kw Sportback Quattro. 2,0 TFSI puhul on muidugi see õnnetu õlikulu, mille likvideerimine läks mul 3500 €. Nüüd ei teagi kas müüa või sõita ise edasi :)


masuurik - 28.07.16 22:04

Minul tuli kasko 90 eurot kuus peale kauplemist. Maksta aastas 1100 eurot kaskokindlustust on minuarust suhteliselt kallis. Siia pole mõtet mingeid veel kallemaid pakkuda, kuna kallidus nagu ütlesid on erinev. Samas olen 2x katkise rehviga abi saanud ja hea mugav värk.

Ma ei saa aru, teed auto korda ja müüd maha kohe, et mingi sitaga otsast alustada? Sõida ja tunne rõõmu, et korda sai;)


parn - 31.08.16 19:38

Kahjuks antud teemas on väga vähe kirjutatud- 2,0 TFSI (155kW) mootorist.
Nimelt olen kuulnud väga palju hirmutavaid jutte antud mootori probleemidest (sh ka siin foorumis). Lisaks jäi silma, et mobile's ei ole müügil ühtegi suurema läbisõiduga mudelit.

Kas probleemsed mootorid on ainult algusaastatel? Kas 2011 aasta mootorile on tehtud "vigadeparandus"? Kas antud mootoril on ressurssi ka üle 200 000km?

Vähemalt minu loogika küsib, miks peaks Audi tootma halba ja vigast mootorit? Või saame antud mootorit võrrelda VW DSG kastiga, kus liigub igasugu jutte, kuid reaalsuses ei ole sellel midagi viga, kui asi korralikult hooldatud ettenähtud normide järgi.


end3l - 31.08.16 19:47

Tsitaat:
Algselt postitas: parn
miks peaks Audi tootma halba ja vigast mootorit?


See, et mootor on halb ja vigane, selgub alles peale kasutamist (näiteks 150 000km), mitte projekteerimise käigus.

Eks need kõik TFSI mootorid söö õli, kui vajutad. Rahulikult sõites ei tarbi nad suurt midagi.


rocket - 31.08.16 20:36

Paremaks muutusid R4 TFSI mootorid alles päris 2011. aasta lõpust.
Samad mootorid on kasutusel erinevatel mudelitel.


prj - 31.08.16 22:54

B8.5, faceliftiga tulid parandatud mootorid.


parn - 01.09.16 08:30

Tegemis on 2011a, autoga (nelivedu), läbisõiduga 160 000km. Kuna soov osta bensiinimootoriga mudel, kuid need jutud on teinud mind ettevaatlikuks. Tehase poolt ettenähtud õlikulu on teada, kuid minu küsimus on mootori vastupidavuse ja eluea kohta- kas mootor on vastupidav ja kas mootori eluiga jätkub ka peale 200 000km? Või peale seda tuleks juba hakata tegelema parandustega.


KuldarA - 01.09.16 08:39

Resurssi jätkub neil kindlasti ka üle 200k. Küsimus on pigem selles, millised on olnud eelmise omaniku sõiduharjumused ja kuidas on auto hooldatud. Kui autot pole hoitud, siis tuleb seda ükskõik millise läbisõidu juures remontida.


prj - 01.09.16 09:11

Tsitaat:
Algselt postitas: parn
Tegemis on 2011a, autoga (nelivedu), läbisõiduga 160 000km. Kuna soov osta bensiinimootoriga mudel, kuid need jutud on teinud mind ettevaatlikuks. Tehase poolt ettenähtud õlikulu on teada, kuid minu küsimus on mootori vastupidavuse ja eluea kohta- kas mootor on vastupidav ja kas mootori eluiga jätkub ka peale 200 000km? Või peale seda tuleks juba hakata tegelema parandustega.

Kas auto on facelift või mitte?
Kui ei ole facelift arvesta kuni 5000 EUR mootoriremondiga. Seal on nii õli-, keti kui ka näiteks nukakeeraja probleemid ning viimase tõttu käivad klapid pähe.

Tsitaat:
Tehase poolt ettenähtud õlikulu on teada

Sa oled millestki ikka väga valesti aru saanud. Neil läheb õlikulu lõpuks selliseks, et võtab 1L/100km. Kõigil.
Kui on vanema tüübi mootor (auto ei ole facelift) ja ei ole ette näidata kolbide ja rõngaste vahetuse ja miks mitte ka ketiajami vahetuse arvet, siis jäta ostmata.
Ketiajami probleemid näiteks 140 000 - 180 000km sõitnud autodel massilised.


nismo44 - 13.09.16 09:14

Kas keegi sellist asja oskab öelda, et kas või mis aastast alates on A5-tel meediasüsteemil bluetooth? St mitte ainult helistamiseks, vaid et saaks nutitelefonist muusikat jms heli üle bluetoothi lasta?


rocket - 13.09.16 09:34

Sisseehitatud võib see olla alates 2013. mudeliaastast.
Varasematel ikka ainult läbi mingite lisaplokkide või järelpaigalduste, loomulikult ka otse tehasest variandina.


aadumees - 17.04.17 22:47

Tsitaat:
Algselt postitas: masuurik
Väidetakse, et tiptronicud on kehvema töökindlusega, kui S-tronicud, aga täielikult vale jutt on 6 ja 8k tiptronicute kehva töökindlus.


Olen nüüd natuke nö. "uurinud-puurinud" S-tronicu kasti kohta ja küsimus, kus kohas väidetakse seda, et Tiptronicu kast on kehvema töökindlusega kui S-tronicu kast?

Kui olen millestki valesti aru saanud, siis palun parandage mind.

Tiptronicu kast - Kui ära unustada termin hooldevaba automaat käigukast ja ikkagi teostada dünaamilisi õlivahetusi, siis võib öelda, et tegemist on väga töökindla ja väänet kannatava kastiga.
S-tronicu kast - juba läbisõidul 100 - 200 000 km esineb palju erinevaid kulukaid probleeme: mehh. plokk, lintkaabel, sidurid ja soojusvaheti vahetust. Ja muidugi õlilekked. Korraline õlivahetus välp iga 60 000 km pealt, mis muidugi ei päästa antud probleemide tekkimist. Suureks plussiks siis on käiguvahetus kiirus.


Ennast huvitab A5 coupe 176kw automaat kast, kuid kahjuks väga ei leia sobiva varustusega 176kw automaat kastiga isendeid. Ja nüüd olengi hakanud piiluma 2009 alates kupeede ja luukpärade poole. Aga hetkel veel ei olegi aru saanud, kas 2009 ja ülespoole 176kw versiooni pakuti nii S-tronic kui ka Tiptronic käigukastiga?


Ja, kas need A5 2009-2011 aasta S-tronicud on sama probleemsed, mis A6 C7 180kw 3.0tdi 180kw isendil? Ehk samad probleemid, mis ülevamal pool välja tõin?


https://www.upload.ee/thumb/6917208/A5_Sportback_176kw_11-2009.PNG
Kas see versioon on S-tronic?

https://www.upload.ee/thumb/6917209/A5_Coupe_176kw_02-2010.PNG
Ja see Tiptronic?

https://www.upload.ee/thumb/6917272/A5_Sportback_176kw_11-20092.PNG
?
Autoks Sportback. Minu loogika paika ei saa pidada, kuna wiki andmetel Sportbackil on Stronic..

Ootan targemate kommentaare, kas olen saanud õigesti asjast aru?



Edit: A5 3.0 TDI quattr 2007– Coupé: 6-speed manual, 6-speed Tiptronic, 7-speed S Tronic (after May 2010)
Sportback: 6-speed manual, 7-speed S Tronic
Cabriolet: 7-speed S Tronic


KuldarA - 18.04.17 09:17

Kangi järgi seal vahet pole. Nendel ainult MMI vahe.

Su enda postituses vastus olemas. Alates Mai 2010 S-tronic ja enne Tiptronic. Esivedused multitronicuga.

Vastupidavuses osas Tiptronic kindlasti S-tronicust üle.


aadumees - 18.04.17 11:26

Tänud vastamast.

Vaata esimesel pildil puudub "S" käik, autoks on A5_Sportback_176kw_11-2009


KuldarA - 18.04.17 11:38

Tsitaat:
Algselt postitas: aadumees
Tänud vastamast.

Vaata esimesel pildil puudub "S" käik, autoks on A5_Sportback_176kw_11-2009


Tõenäoliselt puudub S-asend kangil, kuna autol on lisana võetud Audi Drive Select, kus Dynamic režiim paneb muuhulgas ka käigukasti S režiimi.


antsu - 20.04.17 13:56

Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Tsitaat:
Algselt postitas: aadumees
Tänud vastamast.

Vaata esimesel pildil puudub "S" käik, autoks on A5_Sportback_176kw_11-2009


Tõenäoliselt puudub S-asend kangil, kuna autol on lisana võetud Audi Drive Select, kus Dynamic režiim paneb muuhulgas ka käigukasti S režiimi.


Jah täpselt nii ongi. Dynamic mode aktiveerib S käigu. Sama tee ühe A5 3,0 TDI sportbackiga läbi tehtud ja kukalt sügatud.


MEEMEES - 21.04.17 06:01

Tsitaat:
Algselt postitas: antsu
Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Tsitaat:
Algselt postitas: aadumees
Tänud vastamast.

Vaata esimesel pildil puudub "S" käik, autoks on A5_Sportback_176kw_11-2009


Tõenäoliselt puudub S-asend kangil, kuna autol on lisana võetud Audi Drive Select, kus Dynamic režiim paneb muuhulgas ka käigukasti S režiimi.


Jah täpselt nii ongi. Dynamic mode aktiveerib S käigu. Sama tee ühe A5 3,0 TDI sportbackiga läbi tehtud ja kukalt sügatud.

Just nii ongi, lisaks muutub vedrustus,käigukasti koostöö.Audi Drive Selectiga peaks olema kaasas lisaks tagumine sport differ?


R.U - 24.01.18 20:17

Kas keegi seda sõidukit on vaatamas käinud? http://www.auto24.ee/used/2741097
Mida oodata? Hind tundub natuke kõrge.


prj - 25.01.18 16:18

Tsitaat:
Algselt postitas: R.U
Kas keegi seda sõidukit on vaatamas käinud? http://www.auto24.ee/used/2741097
Mida oodata? Hind tundub natuke kõrge.


Kolviteema on sul teada? Oled valmis 5000 EUR remondiks?
Uuri, kas esinduses õli võtmise test tehtud ja kolvigrupp vahetatud, kui ei ole, hoia eemale.


Tornado - 09.04.18 06:43

Tere,

Soovin osta A5-te. Valik hetkel 3-le mudelile jäänud. Äkki on keegi käinud vaatamas või omab adekvaatset infot seisukorra kohta.

1)http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2798433 - hetkel favoriit, kuna väidetavalt kontrollitava ajalooga
2http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2609807 - manuaal võiks olla ka hea valik
3http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2760654 - tundub liiga hea, et tõsi olla. Pikk varustuse nimekiri, numbrimärki ja VIN koodi näha pole.

Teab keegi midagi nendest kolmest?


Rix - 09.04.18 07:05

Tsitaat:
Algselt postitas: Tornado
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2760654


See ilmselgelt mingi autoärikas, neil on alati kombeks kirjutada juurde valesi nimetusi ja pliiatsist imetud "X"-line ja olematuid lisasi.
Esimene asi, mis kohe pealkirjas silma jäi: "Sportback" - viitab neljaukselisele A5-le, aga see on ju kaheukseline...


KTmst3 - 12.06.18 13:36

Tere

Tekkis ka a5-te vastu huvi ja sooviks asjaga veidi rohkem kursis olevatelt inimestelt küsida, et kas antud masin üldse oleks väärt lähemat uurimist ning ehk on kellelgi mingisugune kokkupuude sellega juba olemas?

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2819312


prj - 12.06.18 20:43

Miks sa tahad multitronicut esiveolist?


KTmst3 - 12.06.18 21:39

Mis selle kooslusega siis on? Tõttöelda ei ole ma kuigi kogenud ja teadlik mis on hea ja mis kokku ei sobi.


prj - 12.06.18 22:14

Tsitaat:
Algselt postitas: KTmst3
Mis selle kooslusega siis on? Tõttöelda ei ole ma kuigi kogenud ja teadlik mis on hea ja mis kokku ei sobi.


Suhteliselt mõttetu kooslus on.
Multitronic on probleemne kast ja selle remont kallis või vahel üldse võimatu, sest kõiki kasti detaile ei ole võimalik osta.
Üsna suure pöördemomendiga raske mootor esisillal...

Pane natukene raha juurde ja osta nelikveoline 3.0, soovitatavalt kuuese automaatkastiga, sest sellega on vähem probleeme. Või manuaal.
Või siis vaata pigem manuaalkastiga esiveolist ning piisab sinna täiesti 2.0 mootorist, mis on ökonoomsem ja mõninga järelaitamisega täpselt sama võimas, nagu see V6 ilma, et tõsised pidamisprobleemid tekiksid veel.

Lihtsalt minu arvamus. Vaata natukene autost kaugemale ka, kui kerepaneelid. Neid edeva välimusega autosid on palju teisi ka, mille seast valida.


KTmst3 - 13.06.18 08:57

Selge, võtan teadmiseks. Tänud!


s3pu - 27.10.18 12:56

Kas keegi on käinud antud isendit vaatamas? Kiirendades lõi spiraali põlema ja avarii režiimi. Auto seisma ja tööle pannes on kõik korras taas, kuni pöörded sinna 3000-4000 lasta kiirendades. Omanik väitis, et selle audiga ei tohigi pöördeid üle 2500 lasta, et auto "kaitseb" ennast avariireziimi lüües 😂🤣.

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2573089


rendoqoz - 27.10.18 13:23

Tsitaat:
Algselt postitas: s3pu
Kas keegi on käinud antud isendit vaatamas? Kiirendades lõi spiraali põlema ja avarii režiimi. Auto seisma ja tööle pannes on kõik korras taas, kuni pöörded sinna 3000-4000 lasta kiirendades. Omanik väitis, et selle audiga ei tohigi pöördeid üle 2500 lasta, et auto "kaitseb" ennast avariireziimi lüües

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2573089


Hea nali :D
Siis võiks seal 1.0 mootor olla, mis mõtet on 3.0-il.


Jann - 27.10.18 14:09

Tsitaat:
Algselt postitas: s3pu
Kas keegi on käinud antud isendit vaatamas? Kiirendades lõi spiraali põlema ja avarii režiimi. Auto seisma ja tööle pannes on kõik korras taas, kuni pöörded sinna 3000-4000 lasta kiirendades. Omanik väitis, et selle audiga ei tohigi pöördeid üle 2500 lasta, et auto "kaitseb" ennast avariireziimi lüües 😂🤣.

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2573089


Ütle omanikule, et sellise totaalse jama ajamise asemel võiks auto korda teha, mitte üritada seda kellegile pähe tõmmata.
Viga tuleks otsida trassi survest lähtudes, vihje. Võib päris kalliks minna see lõbu kehvemal juhul.


KalevE - 07.02.19 20:06

Praegu autovahetuse mõtteid mõlgutamas ja kiigun A5 ja BMW 4.seeria vahel.

Kui nüüd A5 automaadiga quattro isendit tahta ja vaadata midagi 2011+ aastakäigust siis mis kõige lollikindlam/vähem probleemsem kombo oleks? Või olen ma uuringutes õigesti aru saanud, et ega automaat + quattro puhul peale 7-käigulise S-Tronicu 2011 ja edasi aastatel miskit võtta polegi ja kokkuvõttes valik kas bens või disla osta? Või on seal ka mingit aastakäikude teemat veel, et mingil ajal parendati kaste/mootorit?

Üldiselt ise eelistaks oma ajuga 2.0 TFSI või TDI mootorit, kuna "pähe" oma autodele ei anna ja kui maanteel möödasõitu suudab muretult teha, siis mulle võimsusest piisab, aga kui suuremad dislad/bensud on kokkuvõttes töökindlamad ja hooldusvabamad, siis egas midagi ka nende vastu pole.


Amadeus - 07.02.19 21:21

Tsitaat:
Algselt postitas: KalevE
Praegu autovahetuse mõtteid mõlgutamas ja kiigun A5 ja BMW 4.seeria vahel.

Kui nüüd A5 automaadiga quattro isendit tahta ja vaadata midagi 2011+ aastakäigust siis mis kõige lollikindlam/vähem probleemsem kombo oleks? Või olen ma uuringutes õigesti aru saanud, et ega automaat + quattro puhul peale 7-käigulise S-Tronicu 2011 ja edasi aastatel miskit võtta polegi ja kokkuvõttes valik kas bens või disla osta? Või on seal ka mingit aastakäikude teemat veel, et mingil ajal parendati kaste/mootorit?

Üldiselt ise eelistaks oma ajuga 2.0 TFSI või TDI mootorit, kuna "pähe" oma autodele ei anna ja kui maanteel möödasõitu suudab muretult teha, siis mulle võimsusest piisab, aga kui suuremad dislad/bensud on kokkuvõttes töökindlamad ja hooldusvabamad, siis egas midagi ka nende vastu pole.

BMW eelis automaadina on 8HP. Muidugi väljanägemine võrreldes A5-ga suht kühvel - maitseasi. Neljaukseline GC tuli välja 2014 s.t. alla 20k hinnaga ei saa.
A5 puhul valiks mina FL mudelitest 2.0TFSI ja 2.0TDI mootorite seast. Nende otsas leidub neljakäpalistel isenditel manuaalseid kaste. DL501 S-Tronicu poole võiks vaadata siis, kui kogu temaga seonduv kadalipp on läbitud. Sellisel juhul võid vaadata ka 3.0TFSI ja 3.0TDI mootorite poole. V6 mootorite mure- ja rõõmulugude kohta on siin teemades lugemist piisavalt.


KuldarA - 08.02.19 09:34

Korraliku varustusega ja ok läbisõiduga Facelift Sportbackid hoiavad ka endiselt päris hästi hinda. Välimus maitseasi, mõlemal on hea, kui on õige pakett võetud, blanguna pole kumbki unistuste välimusega, aga see üsna iga auto kohta käiv asi.

BMW eelis on vastupivavam käigukast, Audil on R4 diisel rafineeritum ja mõnusam sõita jne. Ehk proovi sõita ja otsusta selle põhjal kumb Sulle parem tundub.


KalevE - 08.02.19 10:08

No sõitnud olen mõlemaga ja minu tagumikule tunduvad nad mõlemad OK ja seest ja väljast meeldivad nagu ka suht võrdselt (M-sport ja S-Line versioonidest rääkides). Tehnilisest poolest, nii palju, kui nüüd uurinud olen, tundvad uuemad B-seeria mootoriga BMW-d nii diislid kui bensukad suht normaalsed, samuti ei näe palju vingumist autmaatide osas. Ehk siis B47/48 + 8. käigune automaat võiks siuke toimiv koosolus küll olla.

Kui nüüd Audist veel rääkida ja loobuda Quattro soovist, siis kas uuema otsa Multitronic CVT on kuidagi töökindlam, kui S-Tronic või on mõlemad probleemsed? Quattro oleks küll tore, aga enne loobuksin sellest, kui automaatkastist uue auto valikul (aastatepikkusest kepikastiga nikerdamisest juba piisab)


prj - 08.02.19 11:52

Multitronicut ka väga ei soovita.
Bemmil on N47 ka täiesti okei kui on peale 2013 toodetud, enne seda olid probleemid. N20 ei soovita, need kipuvad katki minema lambist.

Kui sa ostad juba facelift A5-e, siis ma väga ei kardaks S-tronicut. Seal on juba Gen2 mehhatroonikaplokk ja enamus lastehädasid ravitud. Kui läbisõit miljon ei ole ja ei ole kogu aeg linna nühitud nii, et sidurid väsinud, siis ei tohiks mingisuguseid erakorralisi väljaminekuid tulla.
8hp on muidugi mõnusam kast millega sõita.


KalevE - 08.02.19 12:12

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Kui sa ostad juba facelift A5-e, siis ma väga ei kardaks S-tronicut. Seal on juba Gen2 mehhatroonikaplokk ja enamus lastehädasid ravitud. Kui läbisõit miljon ei ole ja ei ole kogu aeg linna nühitud nii, et sidurid väsinud, siis ei tohiks mingisuguseid erakorralisi väljaminekuid tulla.
8hp on muidugi mõnusam kast millega sõita.


No ma pigem vaatakski mingi Audi Approved Plus masina poole, millel läbisõit kuni 50-60k.

Gen 2 kastid on 2013 aasta lõpus toodetud masinatest alates, eks? Ehk siis mingi 2014-2016 2.0TFSI/2.0TDI + S-Tronic kooslus võiks olla nii hea, kui olla saab antud B8 põlvkonna masina puhul?


tl470487 - 08.02.19 12:21

/.../ kustutatud.


mkb - 08.02.19 12:27

BMW juttu võite edasi vastavas margifoorumis või privas arutada.


prj - 08.02.19 14:29

Tsitaat:
Algselt postitas: KalevE
Gen 2 kastid on 2013 aasta lõpus toodetud masinatest alates, eks? Ehk siis mingi 2014-2016 2.0TFSI/2.0TDI + S-Tronic kooslus võiks olla nii hea, kui olla saab antud B8 põlvkonna masina puhul?

Kui sa võtad tehase järelgarantiiga masina, siis ma ei muretseks üldse, pole ju sinu probleem kui katki läheb.
Ja ma arvan, et sinu kirjeldatud on üsna ok. Bensukal on lihtne - kui on 165kw, siis on facelift. Uuem mootor, uuem kast.
Mina diislit ei ostaks, kui just tõesti aastas 50000+ ei sõida.

Samas, Audi võiks kindlasti nelikveoline olla. Pooleveoliste hulgast on hetkega väga palju muid erinevaid marke valida - ma ei näe Audil mingisugust selget eelist.
Muide 4 uksega A5 puhul proovi kindlasti, kuidas sul autosse sisenemine-väljumine on. B piilar on suht ees võrreldes näiteks A4-ga. Kui oled pikemat kasvu, siis on ebamugav.


KalevE - 11.02.19 18:36

Ma seda 4 vs 2 ukse asja veel pole suutnud otsustada. Peres nii kui nii praktiline Octavia kuut olemas ja minu autos on aastas vaid loetud arv kordi inimesi rohkem kui kaks. Eks pean vaatama, millel järelturul rohkem väärtust oleks hiljem. Kui neljast võtta, siis ehk tasub ka A4 kaalumist? Või on neil mingi salongi või muu kvaliteedi vahe?


prj - 11.02.19 19:15

A4 ja A5 on sama auto, natukene erineva kere kujuga.


rs156 - 26.03.19 20:11

kas keegi uuema (2017 ja edasi vist?) A5-ga ka sõitnud on ja oskab muljeid jagada ?


Ricky - 16.08.20 14:10

Keegi teab pajatada antud auto kohta? https://www.auto24.ee/used/3297395

Üldiselt mis on head/vead, mootor/kast?


Jann - 17.08.20 04:29

Tsitaat:
Algselt postitas: Ricky
Keegi teab pajatada antud auto kohta? https://www.auto24.ee/used/3297395

Üldiselt mis on head/vead, mootor/kast?


Suurim viga on ea888 gen2 mootor, mis on kurikuulus oma õlikulu poolest. Kui kolvigrupp ja muu pudi padi vahetatud, on hästi. Siin ka mitmeid teemasid sellest. Kast on cvt e.s. Multitronic e.s. Variaator, mis minu meelest on jube venitaja, mõnele meeldib jälle et käike pole, nagu ikka. Ise vaataks ilmselgelt gen3 mootoriga autot, kui selline väikse bensuka huvi peks olema, seal neid hulle muresid enam pole. 2014 lõpus äkki tulid need välja.


Ricky - 17.08.20 06:06

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Tsitaat:
Algselt postitas: Ricky
Keegi teab pajatada antud auto kohta? https://www.auto24.ee/used/3297395

Üldiselt mis on head/vead, mootor/kast?


Suurim viga on ea888 gen2 mootor, mis on kurikuulus oma õlikulu poolest. Kui kolvigrupp ja muu pudi padi vahetatud, on hästi. Siin ka mitmeid teemasid sellest. Kast on cvt e.s. Multitronic e.s. Variaator, mis minu meelest on jube venitaja, mõnele meeldib jälle et käike pole, nagu ikka. Ise vaataks ilmselgelt gen3 mootoriga autot, kui selline väikse bensuka huvi peks olema, seal neid hulle muresid enam pole. 2014 lõpus äkki tulid need välja.


Tänud vastamast.

Kas ta nüüd just peab bensukas olema see on küsitav, eeldasin, et muresid vähem, läheb ühe naisterahva kätte. Hind võiks olla kuni 14k

nt https://www.auto24.ee/used/3396595 ?


valgeavve - 17.08.20 21:43

Mul on vanem Audi A5 kupee. 2,7 TDI. Sõidan nädala sees magalast kesklinna ja tagasi. Nädalavahetusel satun pikemaid otsi tegema. Lugesin ka negatiivseid lugusid diislist ja linnasõidust. Aasta olen nüüd nii sõitnud. Pole probleemi olnud. Õel Audi SQ5 diisel ja ta satub harva linnast välja. Vahel viskab dpf tule, aga suurt probleemi pole tal 5 aastat sellest olnud. Loodan, et nüüd ära ei sõnunud :)

Ainuke negatiivne asi on A5-ga need aknad, akendel pole raame. Müra tuleb salongi ja talvel igavene jama- määri või ära määri ikka jäävad kinni. Samas ma pole väga viitsinud määrde kvaliteeti süüvida.


Ricky - 17.08.20 21:53

Tsitaat:
Algselt postitas: valgeavve
Mul on vanem Audi A5 kupee. 2,7 TDI. Sõidan nädala sees magalast kesklinna ja tagasi. Nädalavahetusel satun pikemaid otsi tegema. Lugesin ka negatiivseid lugusid diislist ja linnasõidust. Aasta olen nüüd nii sõitnud. Pole probleemi olnud. Õel Audi SQ5 diisel ja ta satub harva linnast välja. Vahel viskab dpf tule, aga suurt probleemi pole tal 5 aastat sellest olnud. Loodan, et nüüd ära ei sõnunud :)

Ainuke negatiivne asi on A5-ga need aknad, akendel pole raame. Müra tuleb salongi ja talvel igavene jama- määri või ära määri ikka jäävad kinni. Samas ma pole väga viitsinud määrde kvaliteeti süüvida.


Mjh. Meil ka peres Sq5 olemas ja 7 aasta jooksul pole ühtki mootori probleemi olnud, LS ~140000. Dpf paar korda põlema läinud seda ka tunniste või pikemate seisakutega.

Igastahes peab homme midagi ära võtma. Müraga olen kursis. Enam huvitabki just nende mootorid ja kastid.