Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Liikluskaamera trahv peale müümist (Vastuseid: 16 | Vaatamisi: 6607)
ehanurm
huviline



Registreerunud 22.10.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Coupe 2.0 85kw '92 & E39

postitati 16.04.14 11:08 Tsiteeri
Liikluskaamera trahv peale müümist



Tere!

Juhtus selline asi, et müüsin auto 12.04 maha, täna tuli tähitud kiri, kus on liikluskaamera poolt fikseeritud kiiruseületamine(97km/h) kuupäeval 13.04, kell 02.45. Mul on olemas vabas vormis kirjutatud ostu-müügileping kuupäevaga 12.04, kell 18.00. Kas on keegi kokku juhtunud sellise asjaga? Et kuhu peaksin pöörduma või mida tegema? Auto pole enam minu nimelgi, ümber vormistatud. Trahv iseenesest väike(9.-) aga ikkagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 16.04.14 11:17 Tsiteeri


Põhimõtteliselt seal juttu ju vaidlustamisest, kirjutadki sinna vastu (või oli see üldse onlines tehtav), et sina ei kasutanud autot ja auto oli müüdud 12.04 isikule X ja paned koopia sellest ostu-müügi lepingust ka kaasa. Mis seal muud ikka teha. Muidugi tegutseda võiksid kiiresti, sest nagu neil asutustel kombeks, venitavad nad otsuste ja vastamisega pikalt.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Eero
meeskond



Registreerunud 29.10.04
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: B2 2dq

postitati 16.04.14 11:21 Tsiteeri


Lisaks soovitaks selle trahvi enne tähtaja saabumist ära maksta, vaide esitamine ei muuda seda fakti, et määratud trahv tuleks tasuda. Üsna tõenäoliselt saad oma makstud trahvi tagasi, kui müügilepingu esitad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 16.04.14 11:51 Tsiteeri


Mina olen saanud aru nii, et lisaks ostu-müügi lepingule tuleb saata mntametisse sõiduki võõrandamise teatis. Sellest alates vana omanik enam sõidukiga toimuva eest ei vastuta.

Kiiruskaamera trahvi saab suunata roolis olnud inimesele, sõltumata sellest, kelle omanduses masin on, sellega ei tohiks mingeid probleeme olla. Nagu juba üteldud, siis on ka trahviteatisel sellest juttu.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 16.04.14 11:52 Tsiteeri


Sõber müüs masina maha ostu-müügi lepinguga. Sai mõned päevad hiljem riigiportaali kaudu kenad teated, mille avamisel tuli välja, et uus omanik oli Tartust Tallinna poole sõites oma "uue" autoga kolme kiiruskaamerasse mõnusa vingaaliga sisse sadanud. Jalutas kodanik koos ostumüügi lepinguga suurde sinivalgete organite majja Tartus ja asi sai paugust lahendatud. Midagi ära maksma ta enam ei pidanud ja nii see asi tema jaoks ehmatusega lõppeski.

Tegelikult on loo moraal see, et kirjutage ALATI ostu-müügi lepingule ka KELLAAEG. Antud juhul päästis pikemast saagast isikut just tehingu kellaaja olemasolu ostu-müügi lepingul. Kui seda poleks olnud, siis oleks saaga läinud pikemaks (rikkumised samal päeval lepingu vormistamisega ja tõestamine jne.).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 16.04.14 12:19 Tsiteeri


Mina ka ei soovita midagi ette ära maksta ja siis tagasi oodata. Saab ka ilma hakkama.

Kellaaja soovitus on väga hea, tasub kõrva taha panna!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Haterider
huviline

Avatar


Registreerunud 21.05.13
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Mitsubishi Galant GLS,Audi A6 C4 2.6 110kw,Audi A6 C5 Quattro 2.8 142kw

postitati 16.04.14 13:52 Tsiteeri


Kellaaeg ostu-müügi lepingus ei oma vast erilist tähtsust ? Kuna kui kuupäeva lisad Näide: 11.11.2009 siis see tähendab,et kell 23.59 kuupäeval 10.11.2009 kuulus auto passijärgsele omanikule kuid kui kell lööb 00.01 ning saabub kuupäev 11.11.2009 ongi lepingu järgi kirjutatud inimene auto uus omanik.Ehk, isiklikult arvan,et kõik trahvid mis on saadud 11.11.2009 kuuluvad uuele auto omanikule rahuldada.


Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 16.04.14 13:55 Tsiteeri


Kõik ei müü autosid õhtuhämarustes napilt-napilt vana kuupäeva sees.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Haterider
huviline

Avatar


Registreerunud 21.05.13
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Mitsubishi Galant GLS,Audi A6 C4 2.6 110kw,Audi A6 C5 Quattro 2.8 142kw

postitati 16.04.14 14:45 Tsiteeri


Ei olegi mõelnud,et õhtuhämaruses. Pigem mõtlesin seda,et määratud kuupäev kestab 24h. Üsna raske on tõestada mis kellajal antud ostumüügi leping on koostatud.Niiet siiski kaldun arvama,et kui trahvi saadakse müügi kuupäevaga samalpäeval peab vastutama selle eest uus omanik.


Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 16.04.14 14:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Haterider
Üsna raske on tõestada mis kellajal antud ostumüügi leping on koostatud.Niiet siiski kaldun arvama,et kui trahvi saadakse müügi kuupäevaga samalpäeval peab vastutama selle eest uus omanik.


Sama asja võib tõlgendada ka uue omaniku kasuks, seega hoiab kellaaeg hilisemad probleemid ära.


Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Wolf123
huviline

Avatar


Registreerunud 27.04.11
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Coupe

postitati 16.04.14 15:14 Tsiteeri


Endal olnud selline situatsioon, küll aga kõvasti keerulisemas võtmas.
Ostsin aastaid tagasi kordategemiseks ja edasimüümiseks Audi 100 c4 2.3. Omanikuga sai kokku lepitud, et autot ei pea ümber vormistama, kui temaga eeskujulikult liigeldakse. Tegime müügilepingu, kirjutas mulle ka volituse, et kõik paberid oleks korras.
Sain auto korda, liiklesin temaga 2 kuud ringi ja 2 müügilepinguga müüsin maha.
Nädal peale müüki tuli õigelt omanikult kuri e-mail, et auto on kolme kiiruskaamerasse järjest sisse lasknud ja summa oli kokku ca 90eur ringis. Ilmselgelt ma ei jätnud seda asja niisama ja helistasin sellele inimesele, kellele olin auto müünud.

Tema aga omakorda oli selle auto samuti paari päeva jooksul edasi müünud ning kaamerasse kihutas hoopis keegi kolmas isik.

Lahendusest:
1) Õige omanik vaidlustas trahvi ja lükkas selle minukaela
2) Mina võtsin omakorda ühendust selle isikuga, kellele olin auto müünud, küsisin ta juhiloanumbrit ( isikukood oli müügilepingul ) ja lükkasin selle trahvi talle edasi. Kogu selle jama käigus saatsin trahvikviitungil olevale meilile ostu-müügilepingu koopia ning sain selle omakaelast ära.
*Ei tea, kuidas asi lõpuks lahenes, aga minupoolne vaidlustamine töötas.

Omad vitsad peksavad ning nüüd müün alati endale kuuluva auto eelisjärjekorras otse ARK ees maha või teen müügilepingu, kus on lisaks veel kellaaeg, uue omaniku juhiloa nr. ning mainin talle kohe ära, et 5 tööpäeva jooksul peab auto olema ümber vormistatud - või kustutan ta ajutiselt arvelt.

Peale seda müünud 6 autot ja ühegagi pole enam probleeme olnud.


Teostan Viljandis sõiduautode diagnostikat ( ka koduvisiidid ) 56267442
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 16.04.14 16:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Haterider
Üsna raske on tõestada mis kellajal antud ostumüügi leping on koostatud .Niiet siiski kaldun arvama,et kui trahvi saadakse müügi kuupäevaga samalpäeval peab vastutama selle eest uus omanik.

Miks Sa kaldud arvama, ma ju kirjeldasin antud situatsiooni just eespool, et SEE ON PROBLEEM - organid ise jutustasid põhimõtteliselt lahti, mis oleks siis oodanud kui kellaaega poleks olnud (ma lihtsalt ei viitsinud seda kirjutama hakata). Teemaalgatajal on täiesti savi, kuupäevad on niikuinii erinevad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 16.04.14 17:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Haterider
Üsna raske on tõestada mis kellajal antud ostumüügi leping on koostatud.Niiet siiski kaldun arvama,et kui trahvi saadakse müügi kuupäevaga samalpäeval peab vastutama selle eest uus omanik.

Miks seda raskem tõestada on kui lepingule kirjutatud kuupäeva? Igal kassatsekil on ka kellaaeg peal. Ise olen ammusest ajast kõik lepingud kellaajaliselt koostanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Haterider
huviline

Avatar


Registreerunud 21.05.13
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Mitsubishi Galant GLS,Audi A6 C4 2.6 110kw,Audi A6 C5 Quattro 2.8 142kw

postitati 16.04.14 17:07 Tsiteeri


Avaldasin lihtsalt enda arvamust, muud midagi :)


Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ehanurm
huviline



Registreerunud 22.10.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Coupe 2.0 85kw '92 & E39

postitati 16.04.14 22:10 Tsiteeri


Õnneks on endal ka ostu-müügilepingul kuupäevale lisaks ka kellaaeg. Egas midagi, kui tuleb see kaebuse vorm ära täita ja postiga koos müügilepinguga neile tagasi saata :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 17.04.14 06:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ehanurm
...postiga koos müügilepinguga neile tagasi saata :)


Originaal ostu-müügi lepingut ära kindlasti kuhugi saada, ikka koopia ainult! Originaali jätad omale ikka alles. :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ehanurm
huviline



Registreerunud 22.10.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Coupe 2.0 85kw '92 & E39

postitati 17.04.14 06:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: R-I-X
Originaal ostu-müügi lepingut ära kindlasti kuhugi saada, ikka koopia ainult! Originaali jätad omale ikka alles. :)


Mul ta vabas vormis mingi plönn kirjutatud on. Kus lihtsalt müüja,ostja ja auto andmed + kuupäev/kellaaeg ja allkirjad.
Hea point, teen koopia ja saadan tolle.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 58.6% - SQL: 41.4%]