Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Tühikäigul rõve diislihais sumbutist. (Vastuseid: 12 | Vaatamisi: 6286)
qqaabz
huviline



Registreerunud 19.02.15
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C6 3.0TDI

postitati 07.02.19 21:48 Tsiteeri
Tühikäigul rõve diislihais sumbutist.



Tühikäigul rõve diislihais sumbutist, selline põlemata nagu, haiseb ja tühikäigul ajab tuppa ka seda haisu. Jube närvi ajab. Pihustiseibid korralikud, peegliga vaadates v.l kolle peale midagi ei tilgu. EGR vahejahutil ainult see klapp vahelt võetud, mis neil tüüpveana sealt lahti tuleb ja siis mööda coolerit ringi lendab.
Pihustid 25tkm tagasi uued pandud, poest täitsa uued mitte taastatud ning ketid, tallad vahetatud ca 5tkm tagasi. Selle käigus kõik turbo tihendid uued ja nii edasi, kõik mis tihendid andis, vahetasin välja. Suka panin ka uue.
Ehk kellegil olnud sarnast asja või oskab mingi asja poole juhatada?
Autoks: C6 3.0diisel 165kw


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 08.02.19 00:01 Tsiteeri


Oled kindel, et tagant tuleb?
Sul võib kollektor mõrane olla, kui salongi kogu aeg tuleb.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
qqaabz
huviline



Registreerunud 19.02.15
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C6 3.0TDI

postitati 11.02.19 17:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Oled kindel, et tagant tuleb?
Sul võib kollektor mõrane olla, kui salongi kogu aeg tuleb.


Ja, nuusutasin hommikul korra sumpsi otsast, täielik siuke diisli ving. Kollet pole veel saanud üle vaadata, pole garaazi jõudnud. Panen näiteks töö juures 5min ennem auto tööle kui sõitma hakkan, webasto ka samal ajal töötab. Siis tulen eemalt ja juba tunda selline ülemäärane siuke kibe diisli hais. Täitsa ulme asi. Algul autosse istun siis jah, salong ka seda vingu täis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 31.03.19 11:06 Tsiteeri


Ma ei hakanud uut teema tegema.
PM sama auto - 2007 aasta 2.7tdi 132kW
Kas see saab olla sellega seotud aga vahetasin mõned päevad tagasi autol õhulugeja ära ja pärast seda märkasin paari päeva pärast, et summutist tuleb hullult kibedat vingu. Varem oli nagu magus lõhn nagu diislitel olema peab. Kas see on võimalik, et uus õhulugeja tekitab seda? Külge läks DENSO lugeja, millel olid korpuse peal freesi jäljed ehk siis võimalik, et on sama liini pealt tulnud mis OE lugeja.
Muidu uue õhulugejaga läks minu arvates kiirendus paremaks ja veidike langes küttekulu ka (nende asjade pärast ma uut õhulugejat tahtsingi proovida).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
TiitR2
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.04
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Kasutaja on eemal

Auto: BMW X5 xDrive30d, M-pakett 2009a; VW Passat 2.0 tdi DSG 2011a.

postitati 31.03.19 11:31 Tsiteeri


Mina olen aru saanud, et kui sumpast tuleb sellist kirbet vingu, siis tegu on mingi osa põlemata kütusega ja see ikkagi tuleb tavaliselt pihustitest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
qqaabz
huviline



Registreerunud 19.02.15
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C6 3.0TDI

postitati 31.03.19 13:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: TiitR2
Mina olen aru saanud, et kui sumpast tuleb sellist kirbet vingu, siis tegu on mingi osa põlemata kütusega ja see ikkagi tuleb tavaliselt pihustitest.


Aga kuidas seda seletada minu probleemiga, mul pihustid uued (mitte taastatud).
Õhku pole piisavalt, et kütus korralikult ära põletada ? Tahmakas on all ja sellega probleemi pole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
TiitR2
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.04
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Kasutaja on eemal

Auto: BMW X5 xDrive30d, M-pakett 2009a; VW Passat 2.0 tdi DSG 2011a.

postitati 31.03.19 13:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: qqaabz
Tsitaat:
Algselt postitas: TiitR2
Mina olen aru saanud, et kui sumpast tuleb sellist kirbet vingu, siis tegu on mingi osa põlemata kütusega ja see ikkagi tuleb tavaliselt pihustitest.


Aga kuidas seda seletada minu probleemiga, mul pihustid uued (mitte taastatud).
Õhku pole piisavalt, et kütus korralikult ära põletada ? Tahmakas on all ja sellega probleemi pole.

Lugesin jah ja ega ei oskagi midagi pakkuda.
Ja nagu ma kirjutasin, siis "tavaliselt" on see kirbe ving tingitud pihustitest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tl470487
aeg maha



Registreerunud 06.07.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 01.04.19 09:56 Tsiteeri


Töötavad KAT ja DPF on omal kohal mitte mingi butafooria (seest tühjaks tehtud)?
Kui KAT-i pole siis ongi räme hais.
Tsitaat:
Algselt postitas: qqaabz
Tahmakas on all ja sellega probleemi pole.



- 51905398 - autode diagnostikaseadmed ja töövahendid - VCDS - VAS - LAUNCH PRO3- http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=101206
HHO mootoripuhastus - kõik ja igasugused sisepõlemismootorid, küsi lisa 51905398 - https://www.youtube.com/watch?v=b5paGgZB_tM
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
qqaabz
huviline



Registreerunud 19.02.15
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C6 3.0TDI

postitati 01.04.19 16:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tl470487
Töötavad KAT ja DPF on omal kohal mitte mingi butafooria (seest tühjaks tehtud)?
Kui KAT-i pole siis ongi räme hais.
Tsitaat:
Algselt postitas: qqaabz
Tahmakas on all ja sellega probleemi pole.


Mõlemad all ja täis. See hakkas selle talvega nagu, eelnevad aastad pole täheldanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tl470487
aeg maha



Registreerunud 06.07.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 01.04.19 16:09 Tsiteeri


Tee pilt sumpsi toru otsast nii, et selle sisekülg on näha.


- 51905398 - autode diagnostikaseadmed ja töövahendid - VCDS - VAS - LAUNCH PRO3- http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=101206
HHO mootoripuhastus - kõik ja igasugused sisepõlemismootorid, küsi lisa 51905398 - https://www.youtube.com/watch?v=b5paGgZB_tM
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 01.04.19 17:14 Tsiteeri


Kui on EGR-ga probleem, nii, et on liiga lahti millegi pärast, siis kipub ka haisema, sest põlemine läheb nii aeglaseks, et süüde vale...
Aga ega teist moodi väga ei kontrolli, kui rõhulekketest ja õhukulumõõtja vahetus.
Kusjuures kui sa nüüd mainid, et sul seal klapp vahelt välja võetud, siis külmalt käies peaks heitgaasid otse käima, mitte läbi EGR-i jahuti.

Üldiselt ikkagi tagant hais on kas:
a) Kati puudumine või on kärg katki.
b) Pihustite probleem
c) EGR-i probleem - samas see mõjutab vähesel määral.

DPF ei mõjuta siinkohal absoluutselt mitte midagi, sest vaikselt tiksudes ta sisuliselt midagi ei püüa (heitgaasi kogus väga väike) ja mingit lõhna nii ehk naa ära ei võta.

Samas, kui sul Webasto käib, siis sellel ei ole mitte mingisugust katti ega EGR-i, seega see haiseb alati mõnuga, eriti veel kui seal küünal kõige parem pole. Proovi ilma webastota?

Ma panustaks muidu sellele, et kuna pihustid vahetatud, siis sul on katiga mingi probleem.
Kas on keegi sealt selle millegi pärast minema löönud (ma ei tea miks, sest C6-l on DPF ja katt eraldi püttides, samas on ette tulnud, kus "spetsialistid" vale asja eemaldavad) või on tal kärg katki.
Ilma katita diisel haiseb nagu vana kollane Ikaruse buss.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
qqaabz
huviline



Registreerunud 19.02.15
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C6 3.0TDI

postitati 02.04.19 16:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tl470487
Tee pilt sumpsi toru otsast nii, et selle sisekülg on näha.


Kui sa tahad seal näha musta toruseina siis seal see puudub. Täiesti ilus sumps seest, veidi tolmune ainult 🙂


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 03.04.19 05:18 Tsiteeri


Muuseas ma sain oma magusa lõhna pärast pihustite puhastuse kütuselisandi kasutamist tagasi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 55.9% - SQL: 44.1%]