Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6
Autor:
Pealkiri: Audi A8 D4 3.0TDI - 2013 - afp (Vastuseid: 143 | Vaatamisi: 37426)
afp
huviline



Registreerunud 09.02.20
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 22.03.21 17:03 Tsiteeri


Väga vahva!

Asym 3 hea rehv aga kulub maru ruttu. Samas kleepub asfaldi külge nagu liimiga.

Liiklusmärgi tuvastust tööle ei saanud, loogika on C7 võrreldes veits erinev ja seega pole väga higistanud. Hea, et kohad ära näitasid - ma võtan soojemal ajal ette ja nokitsen ise matte. Hea kuulda, et sellest kasu on. Palju raha küsiti ilma tuba tühjaks tõstmata? FL kahvlitega arvesta seda, et damper on eraldi koodiga - st sa pead ostma 4 detaili.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kassu
klubiliige



Registreerunud 28.12.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 D4 Lang

postitati 22.03.21 17:53 Tsiteeri


Raha küsiti kokku ca 500.-

Mida mul siis veel lisaks vaja on? Ma hetkel ei leia seda pilti aga Forss'is koos varuosamüüjaga vaatasin seda ja antud detaili nr. oli 26A, mida ma ostsin 2tk ehk siis mõlemal pool üks. Mis mul kahe silma vahele jäi?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
afp
huviline



Registreerunud 09.02.20
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 22.03.21 18:00 Tsiteeri


Originaalkahvli koodid:
8K0 413 037 L (vasak amordikahvel)
8K0 413 038 L (parem amordikahvel)

Facelifti koodid:
8K0 413 037 M (vasak amordikahvel)
4G0 413 143 (vasak damper)
8K0 413 038 M (parem amordikahvel)
4G0 413 144 (parem damper)

Joonisel 26 ja 26A mõlemad on vaja mõlemapoolselt osta, pre-fl 26 pole damperi jaoks kinnituskohti ja nipukaga ilmselt pole pointi külge tõmmata. Teema alguses on pildid.

Kui käändmiku alla laskmise teel kahvlit vahetada, siis arvesta ülemiste õõtsade vahetus juurde (forss võibolla saab need ilma lõhkumata kätte käändmikust, võibolla mitte). Kui töökoda suudab amordi tühjaks lasta ja kokku tõmmata, siis võibolla saab ka ilma käändmikku avamata kuigi see tundub veits kahtlane meetod.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kassu
klubiliige



Registreerunud 28.12.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 D4 Lang

postitati 22.03.21 18:12 Tsiteeri


Krt :D

Natuke suurem tegemine, kui ette kujutasin aga [roppus] it, kui juba siis juba.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
afp
huviline



Registreerunud 09.02.20
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 22.03.21 18:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kassu
Krt :D

Natuke suurem tegemine, kui ette kujutasin aga <b>[roppus]</b> it, kui juba siis juba.


Vähemalt pole ma ainus debiilik D4'ga kes tunneb, et see auto võiks oluliselt parem olla kui ta tehasest väljununa on :D

Saatsin psi ka sulle.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rs156
Suletud konto



Registreerunud 24.03.15
Kasutaja on eemal


postitati 23.03.21 08:31 Tsiteeri


Mis te arvate, kas D4 faceliftil on sarnased probleemid müraga, v.a esikahvel ?
St, et samuti arvatakse "Tehasest ei peaks olema ta sellisena välja tulnud"


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 23.03.21 09:07 Tsiteeri


Ma vaatasin huvi pärast.

Mul:
8R0413037B
8R0413038B

Facelift:
8R0413037C
8R0413038C

Lisaks Vibration damper:
4G0413143A
4G0413144A

@kassu
Hind tundub hea, ainus, mida põen selliste tööde puhul, et tüüblid lõhutakse ära ja siis pannakse vanadega kuidagi tagasi.
Tavaliselt peaks kohe peoga uued võtta olema.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
kassu
klubiliige



Registreerunud 28.12.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 D4 Lang

postitati 23.03.21 11:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rs156
Mis te arvate, kas D4 faceliftil on sarnased probleemid müraga, v.a esikahvel ?
St, et samuti arvatakse "Tehasest ei peaks olema ta sellisena välja tulnud"



Nii nõudlikke inimesi nagu mina ja Afp väga palju ei ole ma arvan :D Julgen pakkuda, et enamik inimestest seda "probleemi" ei märkaks. Kogu antud generatsiooni (C7/D4 jms) teemüra on minu hinnangul konkurentidega võrreldes liiga suur (olen nt. BMW F-seeriat põgusalt omanud ja oma tutvusringkonnas erinevate isenditega sõitnud nii BMW, Audi kui ka MB mudelivalikust). Paljudel puudub võrdlusmoment ning paljusid ei huvita (nt. keeratakse maanteel muusika valjemaks) - tuttav on nt. oma A7'ga väga rahul, kuigi ise möödab, et maanteel 20" rattaga on selle rehvimüra suurem kui tema elukaaslase paar aastat uuemal Avensisel (kes peab seda võrdlust imelikuks, siis teadmiseks, et A7'l pole aknaraame).

Kui sa enda C7'ga oled rahul, siis FL D4 on tunduvalt parem, nii et ära selle pärast üldse pabista (ja kui tundub, et tahad enamat mürasummutuse valdkonnas, siis see on lihtsalt teostatav). Kolleegi FL 3.0 D4 19" rattaga ilma modifikatsioonideta maanteel pre FL 20" ratta drone'i ei tee. Ei oska kommenteerida kuidas toll suurem ratas asja mõjutaks aga üldiselt FL' modifikatsioonid on tehtud põhjusega. Õnneks saab pre FL auto mitte liiga suurte pingutustega isegi paremaks kui stock FL.

D4 vs C7 A6'st on esimene ikka tunduvalt "tummisem", olin ise juba peaaegu BiTD C7 ostmas aga peale A8'ga sõitmist muutsin meelt, kuigi single turbo ja BiTD võrdluses on viimase dünaamika hoopis teisest liigast.



Prj, mis Ravolari töökvaliteeti mõjutab, siis tegin enne väga põhjaliku kodutöö ning sain ülipalju head tagasisidet :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 30.03.21 15:12 Tsiteeri


Lasin enda autole sama asja teha @kassu.
Üldine müratase on tuntavalt madalam, auto palju tummisem.

Rehvidrone ta pigem ei võta nii palju ära.
See on kinni ennekõike rehvides. Näiteks tehase Pirelli P Zero on täiesti kohutav selles mõttes. Eriti hästi tuleb välja Tehnika tänava asfaldil sõites.
Mul suvekad hetkel Falken FK510 Azenis ning vahe Pirelli P Zeroga oli eelmine suvi peale rehvivahetust, nagu oleks teise autosse istunud.

Kahvleid võib ilmselt vahetada, aga mul seda drone ülivähe peale seda, kui normaalsed suvekad alla panin.
Rehv muide ülihea nii pidamise kui ka müra poolest. Hea ja pehme. Rehvitestides on ka seal esiviisikus enamjaolt.

P.S.
Tehke endale klubiliikmekaardid, saate rohkem huvitavaid teemasid vaadata. D4ja on vähevõitu klubis.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
afp
huviline



Registreerunud 09.02.20
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 30.03.21 15:50 Tsiteeri


Ma siiamaani ootan vastust oma klubilisuse soovile.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kassu
klubiliige



Registreerunud 28.12.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 D4 Lang

postitati 30.03.21 16:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Lasin enda autole sama asja teha @kassu.
Üldine müratase on tuntavalt madalam, auto palju tummisem


Tore kuulda :) Üldiselt pärast seda modifikatsiooni on auto tõesti selline nagu see oleks võinud olla juba tehasest tulles. Homme pannakse minu autole suverehvid alla (Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, mis peaks olema suht vaikne rehv) + uued kahvlid (+ vibration damperid) - ootan huviga :)

Kui ilmad väga paremad, siis võiks ju mai kuus mõnel õhtupoolikul ühe D4 kogunemise teha. Oleks tore mõtteid vahetada.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 30.03.21 16:35 Tsiteeri


Anna teada, kuidas nende kahvlitega lood on, aga ma arvan, et normaalse rehviga pigem läheb mõttetuks.
Hind ka suht krõbe, minu autole pole B osasid saada ning tuleb ilmselt ~1000 EUR nende asjade vahetus koos tööga (~400 jupid + vahetus + sillastend + puhver, kui mingid asjad lahti ei tule). Ma pigem ostaks selle eest endale uued esiamordid, sest juhipoolne hakkab comfort asendis teatud sorti aukudes õrnalt häält tegema. Oleks ilmselt rohkem kasu :D

Kuna mul sillal midagi muud häda ei ole, siis ei taha lihtsalt niisama kõike laiali kiskuda, et pärast hoolega sillastenditada jne. Kui nagunii vajaks vahetust asjad, siis oleks rohkem jumet.

Tsitaat:
Algselt postitas: kassu
Kui ilmad väga paremad, siis võiks ju mai kuus mõnel õhtupoolikul ühe D4 kogunemise teha. Oleks tore mõtteid vahetada.

Peaaegu saab 2+2 jälgida, sest ilmselt 3tk tuleb kohale :D


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 30.03.21 20:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
See on kinni ennekõike rehvides. Näiteks tehase Pirelli P Zero on täiesti kohutav selles mõttes. Eriti hästi tuleb välja Tehnika tänava asfaldil sõites.
Mul suvekad hetkel Falken FK510 Azenis ning vahe Pirelli P Zeroga oli eelmine suvi peale rehvivahetust, nagu oleks teise autosse istunud.

P Zero't on seinast-seina treadwear'iga - 120 kuni 300. Falken FK510 tundub olema 300.
Kui P Zero polnud just sama seguga (300), siis pole ju midagi imestada, et teemüra on madalam.

255/40/19 Bridgestone Potenza S001 (280) vs. 245/45/19 Davanti DX640 (420) - ilmselt esimestega oleks kuskil rajal mingit aega sõita saanud ja Davant'ide külgsein meenutab rohkem lamellrehvi, rääkimata teemürast, mis on olematu võrreldes S001'dega.

Kui keegi mustritest tahab rääkida... No, üllatage mind oma teadmiste ja rehvitööstuse akrediteeringutega. Silmaga võib ainult teatud asju mõõta, aga peale vaadates pole ühelgi eelmainitud mustril kardinaalset vahet.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 30.03.21 21:34 Tsiteeri


P Zero oli Audi OEM sellele autole. Audi kirjadega.
Kulusid nad ka ikka väga kiiresti.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
afp
huviline



Registreerunud 09.02.20
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 30.03.21 21:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: JoonasJJ
Tsitaat:
Algselt postitas: prj
See on kinni ennekõike rehvides. Näiteks tehase Pirelli P Zero on täiesti kohutav selles mõttes. Eriti hästi tuleb välja Tehnika tänava asfaldil sõites.
Mul suvekad hetkel Falken FK510 Azenis ning vahe Pirelli P Zeroga oli eelmine suvi peale rehvivahetust, nagu oleks teise autosse istunud.

P Zero't on seinast-seina treadwear'iga - 120 kuni 300. Falken FK510 tundub olema 300.
Kui P Zero polnud just sama seguga (300), siis pole ju midagi imestada, et teemüra on madalam.

255/40/19 Bridgestone Potenza S001 (280) vs. 245/45/19 Davanti DX640 (420) - ilmselt esimestega oleks kuskil rajal mingit aega sõita saanud ja Davant'ide külgsein meenutab rohkem lamellrehvi, rääkimata teemürast, mis on olematu võrreldes S001'dega.

Kui keegi mustritest tahab rääkida... No, üllatage mind oma teadmiste ja rehvitööstuse akrediteeringutega. Silmaga võib ainult teatud asju mõõta, aga peale vaadates pole ühelgi eelmainitud mustril kardinaalset vahet.


Mis rajajuttu sa luksussedaani teemasse rääkima tuled? Selmet mingitest väikestest rehvidest.

Mine sõida pzerodega ja sõida seejärel nt asym 3'dega. Tule tagasi ja räägi kuidas muljed olid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 30.03.21 22:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
P Zero oli Audi OEM sellele autole. Audi kirjadega.
Kulusid nad ka ikka väga kiiresti.

Need S001'ed said ka kähku otsa (21 000km) ja olid väga-väga lärmakad ning jäigad võrreldes nende Davanti'dega.
Ma olen täielik igasuguste Hiina plastmassrõngaste vastane, aga nende Davanti'de ostul oligi eesmärk proovida spektrumi teist poolt - jooks maksis (sõbrahinnaga) 315.76€. S001'ed olid ilmselt kuskil 1.7-2x kallimad (ei mäleta täpselt).

Mõtlesin koguaeg, et miks inimesed kiidavad neid odavaid rehve, aga näed - mul on küll kõigest Harju keskmises seisukorras (või natuke alla) D3, aga müra autos vähenes drastiliselt ja pehmuselt sarnanevad rohkem lamellrehvile. Sõiduomadusi ma oskan ainult nii palju kommenteerida, et tavaliikluses saab osaleda.

Väiksema mõõduga on kogemus Pilot Sport 4'dega - nende puhul võib tegemist olla parima kompromissiga (sooritusvõime kuivas-märjas, mugavus, kulumine). Ehk keegi oskab pajatada?

---

Selle järgmise postituse kohta ma ei oska midagi öelda. "Isad" panevad 20"'ga ja 19" on "mingid väiksed rehvid"?
Hea küll. Võtan teadmiseks.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
afp
huviline



Registreerunud 09.02.20
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 31.03.21 05:30 Tsiteeri


Mis isade juttu sa ajad? 45/50 profiiliga 19 rehv on D4 all juba eos vaiksem ja pehmem sõita.


Igaljuhul, edasi majandab selle autoga kaasfoorumlane ("joosti rahapakiga pikali") ja ma võtan uuema universaalkerega auto. Kahjuks C8 õiges varustuses ja hinnas veel ei liigu ning C7 on moraalselt vana. Vaatasin küll, et äkki mõne norm seades FLi leiab - pigem ei. Lisaks näeb C7 sisu ikka D4 pealt ümber istudes väga mannetu välja. Natuke aega on auto veel minu käes aga ilmselt midagi suurepäraselt sisukat juurde kirjutada pole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kassu
klubiliige



Registreerunud 28.12.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 D4 Lang

postitati 31.03.21 12:20 Tsiteeri


Vot siis lugu, kahju aga arusaadav, kui rohkem ruumi on vaja :)

D4 on selles suhtes keeruline auto, et järgmine samm edasi on juba väga kallis :D


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
afp
huviline



Registreerunud 09.02.20
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 07.04.21 17:17 Tsiteeri


Auto valimine oli ja on endiselt normaalne peavalu, kuid tekkis täpselt sobival ajal sobiv V90 müüki. Proovin siis järgmise aasta/kahe (kunas iganes uuesti kopp ette saab) jooksul Volvo margi ära.

Pidamise lõplik tally:
Periood: ~14 kuud
Läbitud kilomeetrid: ~38200
Kilomeetrihind: ~40s/km
Mis jaguneb:

  • Kütus: ~10s/km
  • Kindlustus: ~5.5s/km
  • Liising: ~6s/km


Müügihinnaga arvestasin ainult liisingukulu vähenemist (minu silmis remondid ja hooldused auto väärtust ei tõsta). Kuigi, olgem ausad, poleks seda teemat, poleks ka õige hinnaga autot ära ostetud.

Ühelt poolt kulus hirmuäratav summa, teisalt olin sellega arvestanud. Autot ei kahetse - erinevaid autosid proovides leidsin A8'sse tagasi istudes, et pagana hea auto on. Kindlasti saab sellist autot pidada soodsamalt (mitmed asjad südamerahuks tehtud). Igaljuhul tänud kõigile kaasamõtlejatele ja ehk leian ennast aasta-kahe pärast jälle mõne Audi juurest :)

Teema võib lükata huviliste endiste alla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 50.2% - SQL: 49.8%]