Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Audi A6 2.8 quattro - 1997 - A624 (Vastuseid: 10 | Vaatamisi: 3688)
A624
huviline

Avatar


Registreerunud 24.12.05
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 2,0 TDI 103 kw

postitati 18.07.09 00:43 Tsiteeri
Audi A6 2.8 quattro - 1997 - A624



Kuna peres tekkis vajadus uue nn. teise auto järele mis sõidab kuus ca 400 km, siis jäi umbes pärast kahenädalast www.auto24.ee sobramist silma üks tumehall 97a. C4 kerega A6, millest oli suhteliselt vähe ja mittemidagiütlevaid pilte ning infoks, et autol on just tehtud hooldus.
Vähe infot ja kuidagi igav kuulutus. Enne seda Audit sai veel vaatamas käidud ka ühte hõbedast C4 kerega 2,6 mootori ja manuaalkastiga A6, kuid selle auto seisukord ei vastanud minu ettekujutusest sellest autost mis hakkab saama rohkem tähelepanu kui keskmine igapäevasõiduk. Siit logises, sealt logises, veermik kolises veidi ja üldiselt oli auto keskmiselt hoitud ja seega mitte minu maitse järgi.

Miks üldse C4 kerega ja Audi? C5 kerega A6 on mul olnud juba ca 4 aastat tagasi (1998a, 2,4; tiptronic, esivedu)ja selle ma müüsin maha kuna sai hing täis peale neid lõputuid ja tihedaid remondiskäimisi. Küll kadusid pidurid, ei läinud talvel käima enam, hakkas nöökima tiptronic. Muide Revalist võetud väljavõtte kohaselt oli selle auto omanikfirma remontinud ja hooldanud teda 5 aasta jooksul ca 150000 EEK eest koos käibemaksuga ja seetõttu oleks võinud ju korralik auto olla...

Otsustasin, et aitab ja suundusin kasutama uuemaid Jaapani autosid kuna päris uued Audid olid minu jaoks liiga kallid. Õnnestunult- remontima ei pidanud kuna autod olid uued. A4 on mul ka olnud 2,5 aastat ametiautoks (2000a, 1,6; manuaal ja täitsa hea varustusega. Selle 2,5 aasta ja 120000 km jooksul sai seda autot Revalis remonditud ja hooldatud ca 60000 EEK eest koos käibemaksuga kusjuures ei teinudma ühtki avariid ja ei lõhkunud autot pätid. Puhas remont ja hooldus)Vahepeal oli mul nö. hobiautoks BMW 750i, E38 kerega, ka väga heas korras auto, juhuslik leid autoplatsilt. Aga ära tüütas ja maha müüsin seda enam ka, et maja ees oli juba 3 minu pere autot (elan korrusmajas).
Nüüd aga kuna naine kodune ja 1 uus ja korralik auto olemas peres siis mõtlesin, et teise auto võiks olla midagi huvitavat ja tahtsin katsetada talvel Quattrot. Korralik C4 kerega A6 tundus aga sobiv valik olevat selleks proovimiseks- mugav auto, piisavalt suur, piisavalt odav ja piisavalt hästi enda hinda hoidev. Ja nii lõpuks ma läksin siis seda tumehalli A6 vaatama.

Üllatusin- tõesti korralik auto, väga hea varustusega, õlihästi hoitud, Eestis 2 omanikku, õige läbisõit 280000 km, sellest alates 135000 km Eestis, korralikult hooldatus ja remonditud ainult Revalis ja Audihoolduses, olemas kõik arved ja ajalugu mõlemas ettevõttes.

Ära ta ostetud sai ja hetkel olen väga rahul temaga- sõita on mõnus.
Auto on siis C4 sedaankerega, 1997 aasta toode, värvus on vulkanenschwarts metallic; 2,8 142 kw mootor, aotomaatkast, Quattro, originaalvaluveljed, helebeež plüüssisu, esimene käetugi, tagumine käetugi, suusaluuk, suusakott, kliimaautomaat, püsikiiruse hoidja, originaal Gamma stereo, istmesoojendused, bensiiniküttega taimeriga Webasto. Lisavarustuse nimekiri on pikk kui seda hakata peensusteni kirja panema aga ma ei tea mõtet hakata kirja panema asju nagu näiteks "4- s suunas reguleeritav nahkkattega rool" ja "peeglisoojendused" mis on sellise klassi autol enamjaolt iseenesestmõistetavad.

Autol on ka mõned vead:

- sigaretisüütajatel pirnid läbi, käigukangi ümbruse valgutuse pirn läbi, välistemperatuuri näidiku valgustus ei tööta ja armatuuri ei tööta ja käiguvalitse asendit näitava ekraani taustavalgustus
- esimese ja tagumised pdurikettad kerge randiga ja kuna need originaalkettad on, siis esimest korda lasen nad veel üle treida
- kere vajab poleerimist ja vahatamist
- kärukonks osaliselt roostega kaetud- tuleb ära puhastada ja mustaks värvida kenasti
-raadio häälenupp keeramisel ragiseb. Ilmselt potekas vana ja väsind ja kui ei aita õlitamine siis tuleb potekas vahetada. Kindlasti ei loobu originaalraadiost kuna see sobib sinna imehästi.

Peale nimetatud vigade kõrvaldamise autoga mingeid muid plaane ei ole, mingitlaadi tuuningut ei ole ega tule ning eesmärk on autot säilitada võimalikult sellisena nagu ta tehasest tuli. Võibolla siiski tuleb pakiruumi väike bassikõlar kuna originaalstereol on väga lahjad madalad sagedused. Õnneks bassikõlarit hea lihtne paigaldada kuna olemas suusaluuk ja pakiruumis ka webasto aku mida pidevalt laetaksse kust saab võimendi jaoks korralikku voolu võtta.
Selline Audi siis, ei ole eriti huvitav auto, kuid minu jaoks peitub tema võlu heas seisukorras ja originaaliläheduses.

- A624 -


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kristoff
huviline

Avatar


Registreerunud 03.11.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Tq & TSI

postitati 18.07.09 10:47 Tsiteeri


Ahvatlev jutt. Jääme pilte ootama.

Aga katsu oma juttu rohkem liigendada. Väga keeruline on sellist joru lugeda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
antsu
klubiliige



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 18.07.09 11:31 Tsiteeri


Hei. Lahe kooslus. Suur ja mugav ja 142kw on suht mõnusa minekuga ka. Raadio puhul sellest õlitamisest kasu pole. Poteka vahetus ja korras (suht tüüpviga neil). Kontrolli webasto aku ka üle. Nendega juhtub see tavaliselt, et kipuvad ära väsima. Aga jah, ootaks pilte:)

Hinna hoidmine on ka super sellisel autol. Sõbral on samasugune sedaan aga manual ja hind kolme aasta jooksul on maks 5-10 000 kukkunud. Sai ostetud 75k eest ja praegu kõiguvad hinnad 65000-70000 vahele vist ca. Olenevalt kui korralik auto on.

Jõudu ja jaksu!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
A624
huviline

Avatar


Registreerunud 24.12.05
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 2,0 TDI 103 kw

postitati 29.07.09 17:34 Tsiteeri


Mõned kehvakesed pildid asuvad siin, ei ole olnud mahti korraliku kaameraga toimetada:

http://live.hot.ee/gallery/show_gallery_thumbs?id=1350386

Autoga ca 1000 km isegi sõidetud juba (uus ja huvitav ikkagi) ja muljed/ tähelepanekud järgmised:

- vedrustus tundub veidi jäigavõitu
- salongimüra on ikka suurem kui uutel audodel, isegi kui võrrelda näiteks uue Mazda6- ga
- vana kooli automaatkast tundub uimane veidi
- KVALITEET. See auto on omal ajal maksnud ikka üle 700000 EEK (autoweek.nl andmetel) ja sellest on aru saada siiani. Salongi koostekvaliteet, kasutatud materjalid... Autosse on kohe mõnus istuda ja seal on hea olla.
- kütust võtab keskmiselt ca 14l/100 km (70% linnasõitu)
- OLEN RAHUL- tundub, et sain hea auto ning C4 kerega A6 on asisem auto kui C5 kerega A6 :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kristoff
huviline

Avatar


Registreerunud 03.11.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Tq & TSI

postitati 29.07.09 19:47 Tsiteeri


Pildilt paistab parem, kui arvasin :P

Ega sul elektrilisi istmeid pole?

Mis puudutab salongimüra, siis see on kergelt lahendatav. Mul on parasjagu käsil C4-ja müraisolatsiooni paigaldus. Töö on veel algstaadiumis, aga vahe on juba tunda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
A624
huviline

Avatar


Registreerunud 24.12.05
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 2,0 TDI 103 kw

postitati 30.07.09 10:11 Tsiteeri


Istmed on tavalised, st mehaanilised.
Auto on korralik jah, korralikum kui mõne mehe 10a uuem auto :D
Keegi võiks ainult poleerimise ära teha mõistliku hinna eest, 2,5-3K mis vastavad firmad küsivad poleerimise eest maksta ma põhimõtteliselt ei taha kuna värvkate ei ole üldse hullus seisus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Reimers
huviline

Avatar


Registreerunud 17.05.06
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal


postitati 13.08.09 17:21 Tsiteeri


Kui otsid mõne odavama koha kus sul mõni juku teeb 1000eeku eest poleeri siis sul on pmst auto sealkohas pärast :D Pärast on nii halvasti poleeritud ja päikses igatepidi et... Lihtsalt asjalikud poleerijad alla 2.5 ennast ei liiguta kui just sõber ei ole. Kui sa ei taha raha raisata poleerimisele siis parem vahata auto korraliku vahaga üle. Poleerimine on sellepärast kallis et kulub suhteliselt palju töötunde selleks kui asja korralikult teha.

Edu sulle autoga


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
A624
huviline

Avatar


Registreerunud 24.12.05
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 2,0 TDI 103 kw

postitati 22.08.09 18:33 Tsiteeri


Tänaseks auto poleeritud ja vahatatud püsivahaga ja seda 1500 EEK eest ning Värvilised OÜ- s. Väga korralik tulemus! Mõistlikud tegijad enam 2500 ei küsi selle asja eest kuna ei ole lihtsalt enam need ajad mis enne...
Eks oleks 2500 eest ka ära poleerida lasknud kui poleks odavamalt korralikku tegijat leidnud, kuid loogiliselt mõeldes ei saa ju poleerimine maksta täna sama palju kui 2a. tagasi ning sellest loogikast lähtusingi soodsama hinna otsingul.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
A624
huviline

Avatar


Registreerunud 24.12.05
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 2,0 TDI 103 kw

postitati 14.09.09 08:20 Tsiteeri


14.09.2009 seisuga on auto vastu pidanud hästi, sõidetud ca 6000 km. Uus roolinahk, likvideeritud Ericssoni HF salongist. Keskmine kütusekulu- ma ei mõista mõnda meest kes räägib, et ta 2,8 võtab 10 sajale :D Mul keskmine kulu ca 15 ja üles, 70% linna, 30 % maanteed ja kerge jalaga just ei ole, kuid mõttetult liikluses ei tõmble ka. Pigem selline rahulik ja sujub kihutaja! :mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
audihunt
huviline



Registreerunud 12.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi quattro

postitati 14.09.09 08:44 Tsiteeri


Noh eks müüte ole igasuguseid . Aga arvestades sinu auto kombot: Quattro + automaatkast , ei ole see 15l/100km mingisugune eriline number , pigem ikkagi normaalne.
Väikese kere (B) peal on see 10 liitrit sajale tõesti reaalne number aga seda ka manuaalkasti ja rahuliku töristamise saatel .
Muidu tundub väga korralik masin.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
A624
huviline

Avatar


Registreerunud 24.12.05
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 2,0 TDI 103 kw

postitati 12.10.09 10:05 Tsiteeri


Tänaseks auto leidnud uue omaniku. Läks Raplamaale audiaustaja valdusesse kes tuunima ei hakka teda õnneks. Süda rahul.
Müügi põhjus- C4 ära proovitud ja võib hakata mõtlema mida järgmisena proovida. Kokkuvõtvalt võib öelda, et heas korras C4 on hea sõita ja mugav, kuid uuematele autodele jääb alla salongimüra poolest ning vana tüübi kliimaseade on ka võrreldes uuematega lärmakam. Automaatkast on uimane. Koostekvaliteet ja sisustuses kasutatud materjalide kvaliteet seevastu jälle ületavad minu arvates uuemate autode samu omadusi.
Selline lugu siis...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 65.4% - SQL: 34.6%]