Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Audi automaatkasti mure (Vastuseid: 13 | Vaatamisi: 2177)
Peeter20
huviline



Registreerunud 15.11.02
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3 x mitte Audi

postitati 21.03.03 10:35 Tsiteeri
Audi automaatkasti mure



kast on 4 käiguline ja sportrežiimiga. mure on selles, et kast ei tee kickdowni (või overdrive - ei teagi kuidas täpselt nimetatkse) ja jube halb ikka kiirendada kui 60km/h ja 4 käik sees :(

Oskab keegi aidata???

Peeter


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 21.03.03 13:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Peeter20
kast on 4 käiguline ja sportrežiimiga. mure on selles, et kast ei tee kickdowni (või overdrive - ei teagi kuidas täpselt nimetatkse) ja jube halb ikka kiirendada kui 60km/h ja 4 käik sees :(

Oskab keegi aidata???

Peeter


Nii, oletame et sõidad 60ga ning pidurdad hoo 0-ni, ning alustad uuesti sõitu, kas sellisel juhul kast vahetab käigud madalamaks või mitte?

Kui vahetab siis ilmselt kast iseenesest fyysiliselt toimib. Ma ei tea kuda selle 4käigusega on aga 3sel läheb gaasipedaali tross käigukasti ning sealt edasi mootorisse s.t. et kastil oleks teada gaasipedaali asend. Uuemal kastil s.t. 4k. toimub see asi minuarust kuidagi teisiti, sest mängu tuleb sportresiim jne. Igaljuhul peaks käigukast teadma gaasipedaali asendit, muidu jääbki see nn. kickdown tulematta. Ma ei tahaks siin peast spekuleerida, sest ise ma seda 4 käigulist kasti lähedalt näind pole, aga alustuseks võiksid üle vaadata selle käigukasti elektri/elektroonika osa s.t. juhtmed, kaitsmed, releed vms mis sinna juurde kuuluvad. Kui ise jagu ei saa, siis võiksid kellegi spetsialisti poole pöörduda. Kahjuks muud kommenteerida ei oska, äkki mõni muu austatud kolleeg oskab midagi lisada vms.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Peeter20
huviline



Registreerunud 15.11.02
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3 x mitte Audi

postitati 21.03.03 13:47 Tsiteeri


tänud vastuse eest. Kast vahetab nii ülesse kui alla ilusti käike - ka kui maha pidurdada siis lähevad käigud alla aga seda nö. kickdowni ei tee kui lapats põhja vajutada. Hr. Aava arvas, et miski vaakum möllab seal kastis aga kindel ta ei olnud. Ilmselt peab revalis diagnostis käima ehk siis saab vea teada!

Peeter


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
martinjev
huviline



Registreerunud 02.10.02
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.8 aut. -95.a

postitati 24.03.03 19:32 Tsiteeri


nii, mul täpselt sama 4-ne kast. kickdowni teeb aga seda siis kui pedaali täitsa põhja lykkad.
mul omapärane see kah veel et kui pidurdan siis vahetab käigu alla nii et väike nõks käib kerest läbi-mitte kolks vaid seline sujuv pidurdushetk.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
martinjev
huviline



Registreerunud 02.10.02
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.8 aut. -95.a

postitati 24.03.03 19:40 Tsiteeri


. Uuemal kastil s.t. 4k. toimub see asi minuarust kuidagi teisiti, sest mängu tuleb sportresiim jne. Igaljuhul peaks käigukast teadma gaasipedaali asendit, muidu jääbki see nn. kickdown tulematta. Ma ei tahaks siin peast spekuleerida, sest ise ma seda 4 käigulist kasti lähedalt näind pole, aga alustuseks võiksid üle vaadata selle käigukasti elektri/elektroonika osa s.t. juhtmed, kaitsmed, releed vms mis sinna juurde kuuluvad.

4-käigusel ei lähe ja tross kasti vaid otse siibrile. ja kusjuures pedaalil mingit regul. elementi ma pole leidnud mis kickdowni esile kutsuks. yks väike nõks sellel trossil kyll on kyljes aga kaldun arvama et see kickdowni imp. peakskuskilt el. kaudu tulema. ma pole kyll asjas eriti kindel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Peeter20
huviline



Registreerunud 15.11.02
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3 x mitte Audi

postitati 24.03.03 19:48 Tsiteeri


4 käigulisel sport režiimiga kastil on olemas kickdown lüliti, mis asub pedaali peal (st üleval armatuurlaua all). Ilmselt see ongi see kurjajuur minu kastil. Õnnestus saada kogu kirjandus koos joonistega selle kasti kohta :)

Peeter


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
martinjev
huviline



Registreerunud 02.10.02
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.8 aut. -95.a

postitati 24.03.03 19:53 Tsiteeri


kas saad lingi sellest kirjanusest saata?
kas sul pole kuskil sellist lylitit nagu A4. minuomal see on ja pidavat kasti juurde kuuluma ja ma ei tea selle kohta mitte midagi. või on seal kirjanduses midagi sellekohta öeldud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Peeter20
huviline



Registreerunud 15.11.02
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3 x mitte Audi

postitati 24.03.03 20:20 Tsiteeri


Kahjuks on mul need ainult paberkandjal. Mis see A4 peab tegema?

Peeter


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
martinjev
huviline



Registreerunud 02.10.02
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.8 aut. -95.a

postitati 24.03.03 20:58 Tsiteeri


vat selles jama ongi et pole aimu mida see lyliti peab lylitama. ma eeldan et ta kasti juurde käib sest releekastis, seal kus peab olema aut. relee, on hoopis kleeps peal ja kiri et relee puudub A4 puhul ja veel on seal lisakaitse A4 kui käima tarvis.
olen uurinud aga pole siiamaani leidnud inimest kes oskaks midagi tarka selle lyliti kohta öelda :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 24.03.03 23:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja martinjev
kas saad lingi sellest kirjanusest saata?
kas sul pole kuskil sellist lylitit nagu A4. minuomal see on ja pidavat kasti juurde kuuluma ja ma ei tea selle kohta mitte midagi. või on seal kirjanduses midagi sellekohta öeldud?


Nii, ma ei tea kas sul on see 4ne kast tehasepoolt sinna alla installitud või on see miski oma kodune konf. igatahes kui sul on seal C4 kast all siis C4 kasti el. skeemilt ma kyll yhtegi A4 klaffi ei leia.

LINK: http://www.isham-research.com/quattro/wiring/TypC4/Audi_100_Getriebe_Autom_bei_V5_V6_Mj_1997.pdf

Mis puudutab seda kickdowni veel, siis üldiselt peaks ta käigu alla lööma enne lapatsi päris vasta põrandat vajutamist. Igatahes uurides seda eelpooltoodud skeemi, siis kasti, pritsungi, syyte ja ABSi mõistus on omavahel el. sidestatud, millest võiks järeldada, et antud komponendid suhtlevad omavahel. Mismoodi, kuidas ja mida jääb kahjuks selle skeemi varal arusaamatuks.

Aga see "A4" kas pole mitte võimalik, et see miski eco resiim vms.? Et defauldis masin alustab sõitu 2 käiguga (nagu vanemad E klassi mersad) ja siis kui seda A4 sõkkud siis sõidab esimesega minema?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 25.03.03 08:03 Tsiteeri


Aava tunnistas mulle, et tema ei jaga automaatkastidest mitte kottigi, kuna teda need ei huvita. Igatahes, Revalisse diagnosti pole mõtet minna, Harkus on niisugune koht nagu TakeT (tel. 6 548 123), mis on spetsialiseerunud automaatkastide remondile ja kus hinnad on aktsepteeritavad. Soovitan pigem seal käia...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
martinjev
huviline



Registreerunud 02.10.02
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.8 aut. -95.a

postitati 25.03.03 08:09 Tsiteeri


ma ise arvan kaa et ta c4 kast on aga vaevalt ta sinna ise pandud on.
minumeelest see klahv ei tee midagi, kuigi juhtmed on taga kyll.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
martinjev
huviline



Registreerunud 02.10.02
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.8 aut. -95.a

postitati 25.03.03 08:10 Tsiteeri


Tsitaat:
, Harkus on niisugune koht nagu TakeT (tel. 6 548 123), mis on spetsialiseerunud automaatkastide remondile ja kus hinnad on aktsepteeritavad. Soovitan pigem seal käia...


hmm, võibollakäingi sealt siis tiiru läbi. kui raha saan...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Peeter20
huviline



Registreerunud 15.11.02
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3 x mitte Audi

postitati 25.03.03 08:37 Tsiteeri


Tänud vastuste eest.
to amadeus: need komponendid tõesti suhtlevad omavahel - neid peaks ühendama kasti aju. Eks peab siis kah sammud TakeT -i poole seadma.

Peeter


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 48.6% - SQL: 51.4%]