Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Roolisammas A6 3.0 TDI 2005 Quattro (Vastuseid: 65 | Vaatamisi: 23314)
Ahti
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.10.02
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: Q7 3.0 TDI S-line

postitati 26.10.11 11:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Tsitaat:
Algselt postitas: a6emees
Ma olen kogu aeg rääkinud, et kui A6 ga sõita tahad, tuleb palgata IT mees :D


Kohati sellega nous lausa, aga kuna alati pole IT-meest votta olnud,siis olen ma oma auto puhul mitmel juhul saanud abi samast lahenemisviisist nagu arvutil, ehk ''restart'' ja probleem on kadunud :)





"restart" ? Mõtled aku otsa mahavõtmist ja natu aja pärast tagasi? See toimis ka mul 96 aasta A6-l & A8-l, C6-l aga nii lihtsalt see asi ei käi. Aku otsa mahavõtmisel ei pidavat enam auto akut ära tundma vms. Et akut vahetada peab softi jälle auto ja akuga kokku viima. Nii olen kuulnud...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
waic
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.05
Asukoht: Tln
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad 3.0 + A5 sportback 3.0

postitati 26.10.11 16:44 Tsiteeri


Naised on saunas palju asju rääkinud , ma olen ka kuulnud igast jutte igast asjadest ... Aga teemasse- siin foorumis on juttu olnud C6 akuvahetusest, ei hakka hetkel otsima.. aga ''restardi'' all pidasin ma silmas,et auto seisma, mingi aja pärast taas käima ja mure on kadunud olnud :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ahti
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.10.02
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: Q7 3.0 TDI S-line

postitati 26.10.11 18:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: a6emees
Naised on saunas palju asju rääkinud , ma olen ka kuulnud igast jutte igast asjadest ... Aga teemasse- siin foorumis on juttu olnud C6 akuvahetusest, ei hakka hetkel otsima.. aga ''restardi'' all pidasin ma silmas,et auto seisma, mingi aja pärast taas käima ja mure on kadunud olnud :)


Ei tea ma ei saand seda ennem käima, roolilukku maha, käigukangi lukku, kui ajust oli arvutiga veakood maha võetud. Seisis mul poe parklas 1.5 h aga ei midad, puksiir lohistas ää... :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ahti
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.10.02
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: Q7 3.0 TDI S-line

postitati 26.10.11 19:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: a6emees
...Aga teemasse- siin foorumis on juttu olnud C6 akuvahetusest, ei hakka hetkel otsima....


Ei suuda ma leida sellest akuvahetusest suurt midagi....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tauts89
huviline



Registreerunud 27.05.11
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 28.10.11 20:18 Tsiteeri


Kas lugupeetud teema algataja on oma murele lahenduse leidnud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ahti
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.10.02
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: Q7 3.0 TDI S-line

postitati 28.10.11 20:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tauts89
Kas lugupeetud teema algataja on oma murele lahenduse leidnud?


Tere Tauts

Niipalju küll, et Reino juurde Pärnu minek ja seal peaks saama lahenduse mõistliku hinnaga. Kuna teema lõpus läks jutt aku peale siis selles suhtes olen sama tark, et kas siis esinduses ainult sab akut vahetada?

Head nädala vahetust

A.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
waic
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.05
Asukoht: Tln
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad 3.0 + A5 sportback 3.0

postitati 28.10.11 20:51 Tsiteeri


http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=76284&page=8


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tauts89
huviline



Registreerunud 27.05.11
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 28.10.11 21:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ahti
Tsitaat:
Algselt postitas: tauts89
Kas lugupeetud teema algataja on oma murele lahenduse leidnud?


Tere Tauts

Niipalju küll, et Reino juurde Pärnu minek ja seal peaks saama lahenduse mõistliku hinnaga. Kuna teema lõpus läks jutt aku peale siis selles suhtes olen sama tark, et kas siis esinduses ainult sab akut vahetada?

Head nädala vahetust

A.


C6-l olevat aku juures blokk, mis juhib voolu, mida süsteemidesse lastakse. Talle vist tuleb ütleda, kui uus aku on küljes, muidu käsitleb uut akut nagu vanagi (väiksema mahtuvusega) ja lõpuks hakatakse ükshaaval suuremaid tarbijaid välja lülitama. Igaljuhul, mina vahetasin aku DIA-s.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ahti
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.10.02
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: Q7 3.0 TDI S-line

postitati 28.10.11 22:53 Tsiteeri


No selge, tuleb otsida norm. hinnaga see origin. aku ja esinduses ära vahetada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
spcvnd
huviline



Registreerunud 30.06.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6Q

postitati 06.11.11 19:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ahti
No selge, tuleb otsida norm. hinnaga see origin. aku ja esinduses ära vahetada.


Kui lugeda välismaiseid foorumeid ja ross-tech wiki't, siis see esinduses vahetamine on mõttetu röövimine. Kodeerimisega pannakse moodulisse kirja aku varuosakood, s/n ja tootja (auto salvestab 3 viimast aku vahetust). Audi elektri "self study programmi" järgi saab see power managementi moodul ise aru kas aku on hea või vilets (nagu spetsiaalne akutester) ja mille näit siis kuvatakse MMI ekraanil.

Uue aku soetamisel võiks jälgida, et oleks AGM aku ja enam-vähem samad näitajad (92Ah).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Soyer
huviline



Registreerunud 14.06.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 06.11.11 20:30 Tsiteeri


Tootja ja s/n koha pealt on sul õigus aga peale selle antakse ka autole teada millise mahtuvusega aku peale pannakse kui peaks mingi lahjem või võimsam aku pandama. C6 pole veel kokku puutunud aga Q7 on näiteks 4 erineva mahtuvusega ja 4 erineva tootja akut võimalik paigaldada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tauts89
huviline



Registreerunud 27.05.11
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 11.12.11 19:20 Tsiteeri


No Ahti, kas masin korras?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 12.12.11 11:34 Tsiteeri


Ahti on hetkel soojal maal, aga olen ka asjaga kursis. Käis Pärnus reino11 juures ära ja roolilukuga on ok.

Aku suhtes pidasime ka natuke nõu. Kuna ta on 2 nädalat tööl, 2 kodus, siis suvel tundus aku veel normaalne, kuid nüüd, kui väljas kraadid 0-ringis, ütles auto pärast 2-nädalast seismist, et battery level on 10% kandis ja puldist tagaluuki enam ei avanud. Käima siiski läks ja kui päeval ringi sõitis, siis oli järgmisel hommikul level jälle 100%. Kuna autol on Reval'i ajalugu, siis olevat akut 2010 alles vahetatud. Garantiikorras vist. Mina ei saanudki revalimehe jutust täiesti täpselt aru, aga põhimõte oli vist, et garantiikorras vahetatud akule praegu enam garantii ei kehti ja uus tuleks vist ikkagi oma taskust kinni taguda. Nende letihind 240€.

Samas tundub käivitamine (starteri ringivedamine) pisut vaevaline. Esindusest on peal 520A/110Ah aku. Ilmselt veaks V6 diislit miski 800+A-ne palju reipamalt. Jäi silma 95Ah/850A Varta Blue dynamic. Hind kenasti Revali pakutust poole pisem, mahtuvust ilmselt piisavalt ja käivitusvool palju etem. Mõõtmed ka parajad. Mul on nüüd CAN-i toega kaabel ka olemas ja küllap saaks ta ka autoga tuttavaks teha. Milliseid vastuväiteid peaks arvestama? Kas AGM on oluline ka millegi muu kui moodsa ajastu safety-safety-safety poolest? Kes seda akut seal pagassipõhjas ikka lõhkuma läheb... Arusaadav, et uued tehnoloogiad on trendikad, aga on selle eest reaalselt pointi lisaks maksta?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
spcvnd
huviline



Registreerunud 30.06.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6Q

postitati 12.12.11 17:37 Tsiteeri


Üldiselt on nii, et VRLA akud on paremad, aga ka oluliselt kallimad. Nt. laadimise aeg on lühem (kellel lühikesed otsad, siis võtab kiiremini rohkem voolu vastu), plahvatusohtlikke gaase ei teki laadimisel, väiksem isetühjenemine, parem külmataluvus, samas on ka miinuseid - kardavad ülelaadimist ja kõrget temperatuuri (mootoriruumi ei sobi), selleks ka spetsiaalsed seinalaadijad (soovitan c-tek laadijaid) ja autodel "battery control module" vahele topitud on. Uuematel MB'del sama süsteem ja pole mingeid probleeme kui tavaline happeaku peale panna, ilmselt ei juhtu ka Audil midagi, kuigi hetkel veel ise katsetanud pole. Mina olen pand happeaku selleks, et need umbes 3x odavamad ja seinast laen nii kui nii aeg-ajalt :)

Akukeskuses mitu soodukaga akut: http://www.akukeskus.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=16

Pikem jutt VRLA akudest siin: http://en.wikipedia.org/wiki/VRLA_battery


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tauts89
huviline



Registreerunud 27.05.11
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 19.12.11 16:25 Tsiteeri


Aitäh!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
reino11
huviline



Registreerunud 15.10.06
Asukoht: Pärnumaa
Kasutaja on eemal


postitati 11.01.12 19:20 Tsiteeri


Aku teemal niipalju et ampreid margitakse millegipärast kahes erinevas süsteemis üks on EN või SAE ja teine on DIN. 850A EN on 520A DIN!
Vahel tekib seepärast valearusaamasid aku võimsuse kohta.
Aku kontrolli ja vahetamise teemal peaks mainima ära et aku juhtplokk loeb akust läbijooksnud ampertunde mida saab näiteks VAG-COMiga vaadata
mõõteväärtuste neljanda ploki alt neljas näit. Aku loetakse nõ amortiseerunuks kui akust on 6000Ah läbi käinud. Läbikäinud Ah-de järgi arvutab
juhtplokk ka kohe automaatselt aku mahtuvuse väiksemaks ja auto hakkab järjest varem voolunälga kurtma. Aku vahetamise käigus nullitakse arvutiga
see läbikäinud Ah-ide loend, vastasel korral pole vahetusest suurt kasu st aku sai küll uus aga aku juhtplokk arvab ikka et aku on amortiseerunud. Läbikäinud Ah-id kustuvad aku juhtploki kodeerimisega uue originaal akuga kaasas oleva koodiga. Automaailma akudel pole uut kodeeringut kaasas siis jääb üle vaid mälus oleva kodeeringu üks numbritest ära muuta ja sellega siis kodeerida - käib kah. Mõõteväärtuste neljanda ploki alt neljas näit peaks peale kodeerimist olema 0Ah.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 12.01.12 10:25 Tsiteeri


Hea info. Tänud!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
karu182
huviline



Registreerunud 09.12.12
Kasutaja on eemal


postitati 11.12.12 09:12 Tsiteeri


Mul oli täpselt sama probleem 2006 3.0TDI masinaga. Sama lahendus, mis kasutaja Ahtilgi.

Siinkohal suurimad tänud ja kummardused kasutaja vedrule, kes aitas veakoodi mahasaamisel - mees tuli keset päeva küsimusi esitamata ja aitas plindrist välja - respekt!

Teisena tahaksin tänada kasutaja Reino11 - aitas hüva nõuga ja oli nõus koheselt probleemi lahendama!

Au ja kiitus!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rumsa
huviline

Avatar


Registreerunud 21.04.11
Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 Avant 3,0 Tdi q

postitati 11.12.12 16:22 Tsiteeri


Ok aga oletame, et aku ise on igati elus ja täiesti töökõlbulik kuid see loetud 6000 ampertundi on auto kokku loendanud. Mis siis teha? Valetada autole, et uus aku peal?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 11.12.12 17:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Rumsa
Ok aga oletame, et aku ise on igati elus ja täiesti töökõlbulik kuid see loetud 6000 ampertundi on auto kokku loendanud. Mis siis teha? Valetada autole, et uus aku peal?


Niipalju, kui mina neid vaadanud olen A6 ja A8 mudelitel, on kõigil olnud neljandas kastis 10000 ees. Mõni on akut ka vahepeal vahetanud, kuid akumoodul on resettimata jäänud. Omaniku soovil olen ära nullinud (koodi muutnud) ja siiani pole probleeme olnud kellegil. Kui aku ikka koolend on, saab sellest käivitusel väga hästi aru. Nõrk aku on uutele Audi mudelite väga halb.
Moodul ise oskab ka aku seisukorda jälgida ning MMI kaudu näidata.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
reino11
huviline



Registreerunud 15.10.06
Asukoht: Pärnumaa
Kasutaja on eemal


postitati 23.03.13 21:01 Tsiteeri
A6 C6 roolisammas, roolilukk peal ja süüde sisse ei lähe.



Kuna see teema siin suht laialivalgunud ja raske väljalugeda isegi esmaabi auto ajutiselt käimasaamise kohta siis kirjutasin põhiasjad siia välja.

Rooliluku viga on juhul kui võtme puldist saab keskluku maha kuid süüdet sisse ei saa ja 05 Access/Start Authorization juhtploki veamälus on see veakood:


00288 - Steering Column Lock Actuator (N360)
014 - Defective


Ilma seda veakoodi kustutamatta autot käima ei saa.


Et veakoodi saaks kustutada, tuleb auto elektroonika ellu äratada, kuna süüde sisse ei lähe, siis ei saa ka 05 - Access/Start Authorization juhtploki elektroonikale arvutigaga niisama ligi.
Elektroonika elluäratamiseks tuleb süütevõti süüteasendisse keerata ja suunatulekangist kaugtulesid paar sekundit peal hoida. Peale veakoodi kustutamist, saab süüte sisse ja auto käima, kuid probleem kui selline pole kadunud.
Harvemal juhul pole 05 juhtploki veamälus mitte ühtegi veateadet (pole midagi kustutada) ja süüte saab sisse sellisel juhul ainult peale rooliluku remonti.
Esinduses ja mõnes teises pädevas ettevõttes määratakse sellise vea puhul roolisammas vigaseks.
Probleem on rooliluku siseses mikromootoris või mikrolülitis mis kõige ebameeldivamal ajal tavaliselt ei anna rooliluku elektroonikale teada rooliluku keele asendist ja turvalisuse kaalutlusel ei lasta süüdet sisse panna. Kusjuures roolilukk võib isegi süüte sissekeeramisel maha tulla kuid kui elektroonika rooliluku keele asendist aru ei saa siis süüde sisse ei lähe.
Probleemi lahendamiseks ma ei ole ühtegi varuosa välja vahetanud ega ära remontinud vaid olen rooliluku deaktiveerinud et see rooliluku keel enam mõõda neid vigaseid mikrolüliteid ei tallaks. Roolisammas tuleb sellejaoks muidugi algosadeks lammutada jne. Peale seda roolilukk ei rakendu ega ka kuidagi iseseisvalt peale ei jookse.
Kontakti leiab profiili alt.
Reino


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
raks333
huviline



Registreerunud 05.11.13
Kasutaja on eemal


postitati 26.08.14 12:06 Tsiteeri
Sama mure



Tere

Mure siis sama, roolilukk ei tahtnud maha tulla. Tiba arvutiga sudida ja sai jälle tööle.
Kas Ahti oma murele lahenduse saanud? Kas Tartus ka kuskil selle rooliluku saab üldse maha võtta ku
ei siis mis see lõbu Reino juures maksaks ja kaua aega võib minna?
Tänud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reimanis
huviline



Registreerunud 11.07.09
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 3.0TDi

postitati 09.09.14 18:33 Tsiteeri


Sama veaga olen olnud õnnistatud. Võtsin siiski ette kallima versiooni ja lasin paigaldada uue roolisamba aga minu õnneks ei soovi mootori juhtplokk ühendust saada sambaga ja immot maha ei võta ning käivitada ikka ei lase. Nüüd on võimalus kui saab siis lülitatakse immo välja ja kui see ei ole võimalik siis on tõenäoline teema ploki vahetus ka veel. Ploki hind aga tuleneb sellest, kas on tehasele tagastatav või mitte. Seega praeguseks on lõbu läinud maksma u 1200 ja kui on vaja plokk vahetada ka ikkagi siis lisandub olenevalt ploki omapärast kas 1000 või 1400. Muidu hea auto aga rahakotile mõjub laastavalt. Edu kõigile, kes selle probleemiga silmitsi seisavad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 09.09.14 18:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: reimanis
Sama veaga olen olnud õnnistatud. Võtsin siiski ette kallima versiooni ja lasin paigaldada uue roolisamba aga minu õnneks ei soovi mootori juhtplokk ühendust saada sambaga ja immot maha ei võta ning käivitada ikka ei lase. Nüüd on võimalus kui saab siis lülitatakse immo välja ja kui see ei ole võimalik siis on tõenäoline teema ploki vahetus ka veel. Ploki hind aga tuleneb sellest, kas on tehasele tagastatav või mitte. Seega praeguseks on lõbu läinud maksma u 1200 ja kui on vaja plokk vahetada ka ikkagi siis lisandub olenevalt ploki omapärast kas 1000 või 1400. Muidu hea auto aga rahakotile mõjub laastavalt. Edu kõigile, kes selle probleemiga silmitsi seisavad.

Ma vaatan neid summasid ja mõtlen, et äkki räägid kroonides või mõnes lahjemas valuutas, mitte eurodes:o


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
reino11
huviline



Registreerunud 15.10.06
Asukoht: Pärnumaa
Kasutaja on eemal


postitati 09.09.14 18:57 Tsiteeri


Tere
Olen selle roolisamba korrastamise eest võtnud 80.-
Aega võtab see töö olenevalt varustusest kuni 2 tundi.
Ahti ja paljude teiste jaoks keda olen aidanud on see mure lahendatud.
Kontakti leiab profiili alt.
Reino


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 0.8% - SQL: 99.2%]