Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Kas kellelgi teda kuidas ise aretada ABS on/off (Vastuseid: 20 | Vaatamisi: 2720)
nella
huviline



Registreerunud 12.03.03
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Competition

postitati 03.04.03 12:50 Tsiteeri
Kas kellelgi teda kuidas ise aretada ABS on/off



Mul idee seoses t'nase tallinna ilmaga aretada endale ABS on/off systeem kas kellelgi ideid voi teada mis on head ja probleemid mis tekkida voiks / voivad???

Voi on akki lausa kellelgi ettenaidata kuidas asi tehtud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
indro
meeskond



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 03.04.03 13:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja nella
Mul idee seoses t'nase tallinna ilmaga aretada endale ABS on/off systeem kas kellelgi ideid voi teada mis on head ja probleemid mis tekkida voiks / voivad???

Voi on akki lausa kellelgi ettenaidata kuidas asi tehtud.


OT: Mis ime auto see competition siis on, et sellist asja by default ei eksisteeri, isegi minu 90-l see olemas ja kui quattro + diffri lukk, siis peaks nagu vist igaühel olema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Absolut
huviline

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Corvette C5 `01

postitati 03.04.03 13:01 Tsiteeri


mul ka ei ole...


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
nella
huviline



Registreerunud 12.03.03
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Competition

postitati 03.04.03 13:04 Tsiteeri


enamusel pole nagu ma aru saand
kui autut otsisin siis vist 1 oli
ja see oli ka mingi ime :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 03.04.03 13:05 Tsiteeri


Minu autol on see nupp tehasepoolt peale installitud, kui nyyd päris aus olla siis ma olen seda ainult yks kord kasutanud ja seda ka selleks, et veenduda mismoodi auto pidurdab ilma ja koos ABSga.

Kui sul seda nuppu pole siis lihtsam viis väljalylitamiseks on yhe ratta juures tõmba abs-i andur pistikust lahti ja ongi mure murtud s.t. abs enam ei tööta :)

Muidugi lugedes tuumamehe postitust, meenub mulle kah, et kui ABS on peal siis on ka see nupp olemas (vähemalt vanema põlvkonna audidel), niiet äkki sul ABS puudub yldse?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
nella
huviline



Registreerunud 12.03.03
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Competition

postitati 03.04.03 13:13 Tsiteeri


ei no peris nalja mees:)

kui ABS on siis ikke ta on JA :P
ja kui NUPPU pole siis pole :P

voibolla jah, et vanematel on default ja nendel andis see ka by def. otsad :(

Nuppu tahan just mitte lihtsalt rivist valja ajada selleks voiks soovitada ka vasta puut soita :) (peace) :))))))))

ABS off on jääl ja suvekummidega lörtsis
minuarvates igati haa asi!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
s
huviline



Registreerunud 24.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 03.04.03 13:18 Tsiteeri


Minu autol on ainus võimalus kaitse välja, ABSi töölehakkamiseks tuleb süüde välja keerata, kaitse tagasi ja süüde jälle sisse.


K6ik arvamused on isiklikud!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
mack
huviline

Avatar


Registreerunud 17.12.02
Asukoht: sõitsin lõunasse
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0

postitati 03.04.03 13:22 Tsiteeri


Asi tõesti nii, et ABS-i lüliti on vanematel mudelitel, al. B4-jast pole kõigile topitud, ju siis pole ette nähtud ,et keegi ilma ABS- ita sõita võiks


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaup
huviline



Registreerunud 12.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B7 2.0 TFSI aut

postitati 04.04.03 06:38 Tsiteeri


Kahjuks ka minu autol pole seda lülitit aga oleks huvitatud kui selle paigaldamine oleks mõeldav. :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mike
huviline

Avatar


Registreerunud 13.01.03
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 3.0 Q

postitati 04.04.03 07:14 Tsiteeri


aga kas ei saaks asja lahendada nii, et kaitsmeplokist tuua eraldi juhtmed, mille vahele panna sobiv lüliti?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 04.04.03 08:25 Tsiteeri


Täpselt minu mõte, mike... Isegi sai kunagi nii mõeldud aga pole asja ette võtnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
s
huviline



Registreerunud 24.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 04.04.03 08:34 Tsiteeri


mis juhib abs-i? ma võin eksida aga minu masinal tundub et teeb seda aju.
Sellisel juhul ei saa vist lahendada lihtsalt lülitiga? Kuidas aju tsekkab seda... ee keeruline :P


K6ik arvamused on isiklikud!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 04.04.03 08:49 Tsiteeri


Krt ma endal kunagi lihtsalt kaitsme vahelt võtsin ja no more ABS. Seega peaks olema võimalik aga pole nagu süvenenud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
nella
huviline



Registreerunud 12.03.03
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Competition

postitati 04.04.03 08:58 Tsiteeri


Ise ka motlesin, et paneks lyliti kaitsmele vahele, aga seeparast kysingi, et akkitselt keegi teab kas nii VOIB :) ma ei moista ka vaga hasti seda, et mis ja kuidas teda juhitakse. Lihtslt mote: akki aitab kui uurida valja kuidas aju difri lukku pannes absi valja lylib saab akki ara kasutet.
????????


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
mack
huviline

Avatar


Registreerunud 17.12.02
Asukoht: sõitsin lõunasse
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0

postitati 04.04.03 09:29 Tsiteeri


audi 90-nel ja 100/200-l vähemalt on armatuuri all ABS-i releepeal kaitse ja kui see välja tõmmata siis ABS väljas.
90q-l mul ABS jamas ja mul oli see kaitse koguaeg väljas ja sõitsin ilma ABS-ita ringi, polnud probleemi ja kõik toimis nagu peab.Uuemate kohta ei oska öelda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mike
huviline

Avatar


Registreerunud 13.01.03
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 3.0 Q

postitati 04.04.03 09:53 Tsiteeri


kui seda asja ühel audil (millel ABS-i lüliti olemas) nüüd põgusalt uurisin, tundub küll, et ka see originaallüliti katkestab lihtsalt vooluringi sarnaselt kaitsme väljavõtmisega. seega ei tohiks süsteemi ise lüliti lisamine eriti keeruline ja probleeme tekitav olla.
visuaalselt saaks muidugi parima pildi siis, kui otsida originaal ABS-i lüliti kuskilt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
s
huviline



Registreerunud 24.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 04.04.03 11:43 Tsiteeri


kas abs-i käigult taas sisse lülitades saab ka aju aru et nüüd võiks seda kasutada? Või peaks selleks nn restardi tegema?


K6ik arvamused on isiklikud!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 04.04.03 13:07 Tsiteeri


Uurisin A100 typ 44 tavalise ja quattro el. skeemi, nendel autodel on nii, et see lüliti, mis armatuuris, selle juhtmed lähevad kaitseplokki selle ABS-kombirelee kylge. Siit võib järeldada et katkestatakse vooluring ABS-i juhtplokki vahel. Niiet kaitsme väljatõmbamine peaks samat effekti andma (kusjuures dif lukk jne toimib endiselt). Uuematel audidel see asi nii lihtne pole, kuna mängu tulevad igasugused veojõukontrollid, stabiilsuskontrollid jne. mis auto liikumise info saavad ABS-i anduritelt (s.t. nedne juhtplokkid (nn. ajud) on el. sidestatud ja vahetavad infot). Kui sellisel juhul kaitse eemaldada, tõrguvad ilmselt ka eelpoolnimetatud abivahendid/lisavidinad.

To: nella kui sa tahad seda originaal ABS-i lülitit armatuuri saada ja juhul kui sul on see ABS-i kombirelee samasugune nagu nedel vanematel audidel siis selle lüliti sinna kylge yhendamine on imelihtne.

Panen A100/200q ABS-i el. skeemi lingid siia:

http://www.isham-research.com/quattro/wiring/Typ44/absq01.jpg
http://www.isham-research.com/quattro/wiring/Typ44/absq02.jpg
http://www.isham-research.com/quattro/wiring/Typ44/absq03.jpg
http://www.isham-research.com/quattro/wiring/Typ44/absq04.jpg
http://www.isham-research.com/quattro/wiring/Typ44/absq05.jpg

NB! 2WD masinatel on skeem veidike teine!

Audi C4

2wd
http://www.isham-research.com/quattro/wiring/TypC4/Audi_100_ABS_EDS_ASR_Mj1997.pdf

Quattro
http://www.isham-research.com/quattro/wiring/TypC4/Audi_100_ABS_quattro_Mj1997.pdf


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
s
huviline



Registreerunud 24.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 07.04.03 15:56 Tsiteeri


mul on jah veojõukontroll ka lisaks, ah minupärast võivad need nii jääda ka :D


K6ik arvamused on isiklikud!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
allans
huviline



Registreerunud 24.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 16.04.03 16:55 Tsiteeri


ma soovitaks sul uurida natuke seda mudelit millel on abs lüliti .milleks seda abs-i välja on vaja lülitada.vaata ,paljudel mudelitel millel on abs pole piduri regulaatorit mis reguleeriks esi jataga rataste vahelist pidurdusjõudu ja kui sa selle kipud ära unustama võib see jõle halvas kohas kätte maksta ,mingi hetk pidurduse aeg viskab auto lihtsalt tagakülje ette .me oleme vectratel lüliteid vahele pannud(õppesõidu vajadus platsil)ja usu mind autot ca80 asfaldplatsil jalgpiduriga ümberpöörata pole mingi probleem,aga see lüliti panek käib nii nagu eespool kirjutataud .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
andres
huviline



Registreerunud 22.01.03
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb, 1,5 TSI, 110 Kw

postitati 22.04.03 13:12 Tsiteeri


Uuematel ei ole, 97a omal igastahes ei leidu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 55.5% - SQL: 44.5%]