Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6
Autor:
Pealkiri: Kogemusi Audi A5 ? (Vastuseid: 145 | Vaatamisi: 86336)
KTmst3
huviline



Registreerunud 02.04.18
Kasutaja on eemal


postitati 13.06.18 08:57 Tsiteeri


Selge, võtan teadmiseks. Tänud!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
s3pu
huviline

Avatar


Registreerunud 26.06.09
Asukoht: Antsla
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D3

postitati 27.10.18 12:56 Tsiteeri
A5



Kas keegi on käinud antud isendit vaatamas? Kiirendades lõi spiraali põlema ja avarii režiimi. Auto seisma ja tööle pannes on kõik korras taas, kuni pöörded sinna 3000-4000 lasta kiirendades. Omanik väitis, et selle audiga ei tohigi pöördeid üle 2500 lasta, et auto "kaitseb" ennast avariireziimi lüües 😂🤣.

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2573089


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rendoqoz
huviline



Registreerunud 22.04.10
Kasutaja on eemal


postitati 27.10.18 13:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: s3pu
Kas keegi on käinud antud isendit vaatamas? Kiirendades lõi spiraali põlema ja avarii režiimi. Auto seisma ja tööle pannes on kõik korras taas, kuni pöörded sinna 3000-4000 lasta kiirendades. Omanik väitis, et selle audiga ei tohigi pöördeid üle 2500 lasta, et auto "kaitseb" ennast avariireziimi lüües

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2573089


Hea nali :D
Siis võiks seal 1.0 mootor olla, mis mõtet on 3.0-il.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 27.10.18 14:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: s3pu
Kas keegi on käinud antud isendit vaatamas? Kiirendades lõi spiraali põlema ja avarii režiimi. Auto seisma ja tööle pannes on kõik korras taas, kuni pöörded sinna 3000-4000 lasta kiirendades. Omanik väitis, et selle audiga ei tohigi pöördeid üle 2500 lasta, et auto "kaitseb" ennast avariireziimi lüües 😂🤣.

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2573089


Ütle omanikule, et sellise totaalse jama ajamise asemel võiks auto korda teha, mitte üritada seda kellegile pähe tõmmata.
Viga tuleks otsida trassi survest lähtudes, vihje. Võib päris kalliks minna see lõbu kehvemal juhul.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KalevE
huviline



Registreerunud 09.02.16
Kasutaja on eemal


postitati 07.02.19 20:06 Tsiteeri


Praegu autovahetuse mõtteid mõlgutamas ja kiigun A5 ja BMW 4.seeria vahel.

Kui nüüd A5 automaadiga quattro isendit tahta ja vaadata midagi 2011+ aastakäigust siis mis kõige lollikindlam/vähem probleemsem kombo oleks? Või olen ma uuringutes õigesti aru saanud, et ega automaat + quattro puhul peale 7-käigulise S-Tronicu 2011 ja edasi aastatel miskit võtta polegi ja kokkuvõttes valik kas bens või disla osta? Või on seal ka mingit aastakäikude teemat veel, et mingil ajal parendati kaste/mootorit?

Üldiselt ise eelistaks oma ajuga 2.0 TFSI või TDI mootorit, kuna "pähe" oma autodele ei anna ja kui maanteel möödasõitu suudab muretult teha, siis mulle võimsusest piisab, aga kui suuremad dislad/bensud on kokkuvõttes töökindlamad ja hooldusvabamad, siis egas midagi ka nende vastu pole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 07.02.19 21:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KalevE
Praegu autovahetuse mõtteid mõlgutamas ja kiigun A5 ja BMW 4.seeria vahel.

Kui nüüd A5 automaadiga quattro isendit tahta ja vaadata midagi 2011+ aastakäigust siis mis kõige lollikindlam/vähem probleemsem kombo oleks? Või olen ma uuringutes õigesti aru saanud, et ega automaat + quattro puhul peale 7-käigulise S-Tronicu 2011 ja edasi aastatel miskit võtta polegi ja kokkuvõttes valik kas bens või disla osta? Või on seal ka mingit aastakäikude teemat veel, et mingil ajal parendati kaste/mootorit?

Üldiselt ise eelistaks oma ajuga 2.0 TFSI või TDI mootorit, kuna "pähe" oma autodele ei anna ja kui maanteel möödasõitu suudab muretult teha, siis mulle võimsusest piisab, aga kui suuremad dislad/bensud on kokkuvõttes töökindlamad ja hooldusvabamad, siis egas midagi ka nende vastu pole.

BMW eelis automaadina on 8HP. Muidugi väljanägemine võrreldes A5-ga suht kühvel - maitseasi. Neljaukseline GC tuli välja 2014 s.t. alla 20k hinnaga ei saa.
A5 puhul valiks mina FL mudelitest 2.0TFSI ja 2.0TDI mootorite seast. Nende otsas leidub neljakäpalistel isenditel manuaalseid kaste. DL501 S-Tronicu poole võiks vaadata siis, kui kogu temaga seonduv kadalipp on läbitud. Sellisel juhul võid vaadata ka 3.0TFSI ja 3.0TDI mootorite poole. V6 mootorite mure- ja rõõmulugude kohta on siin teemades lugemist piisavalt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 08.02.19 09:34 Tsiteeri


Korraliku varustusega ja ok läbisõiduga Facelift Sportbackid hoiavad ka endiselt päris hästi hinda. Välimus maitseasi, mõlemal on hea, kui on õige pakett võetud, blanguna pole kumbki unistuste välimusega, aga see üsna iga auto kohta käiv asi.

BMW eelis on vastupivavam käigukast, Audil on R4 diisel rafineeritum ja mõnusam sõita jne. Ehk proovi sõita ja otsusta selle põhjal kumb Sulle parem tundub.


Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KalevE
huviline



Registreerunud 09.02.16
Kasutaja on eemal


postitati 08.02.19 10:08 Tsiteeri


No sõitnud olen mõlemaga ja minu tagumikule tunduvad nad mõlemad OK ja seest ja väljast meeldivad nagu ka suht võrdselt (M-sport ja S-Line versioonidest rääkides). Tehnilisest poolest, nii palju, kui nüüd uurinud olen, tundvad uuemad B-seeria mootoriga BMW-d nii diislid kui bensukad suht normaalsed, samuti ei näe palju vingumist autmaatide osas. Ehk siis B47/48 + 8. käigune automaat võiks siuke toimiv koosolus küll olla.

Kui nüüd Audist veel rääkida ja loobuda Quattro soovist, siis kas uuema otsa Multitronic CVT on kuidagi töökindlam, kui S-Tronic või on mõlemad probleemsed? Quattro oleks küll tore, aga enne loobuksin sellest, kui automaatkastist uue auto valikul (aastatepikkusest kepikastiga nikerdamisest juba piisab)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 08.02.19 11:52 Tsiteeri


Multitronicut ka väga ei soovita.
Bemmil on N47 ka täiesti okei kui on peale 2013 toodetud, enne seda olid probleemid. N20 ei soovita, need kipuvad katki minema lambist.

Kui sa ostad juba facelift A5-e, siis ma väga ei kardaks S-tronicut. Seal on juba Gen2 mehhatroonikaplokk ja enamus lastehädasid ravitud. Kui läbisõit miljon ei ole ja ei ole kogu aeg linna nühitud nii, et sidurid väsinud, siis ei tohiks mingisuguseid erakorralisi väljaminekuid tulla.
8hp on muidugi mõnusam kast millega sõita.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
KalevE
huviline



Registreerunud 09.02.16
Kasutaja on eemal


postitati 08.02.19 12:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Kui sa ostad juba facelift A5-e, siis ma väga ei kardaks S-tronicut. Seal on juba Gen2 mehhatroonikaplokk ja enamus lastehädasid ravitud. Kui läbisõit miljon ei ole ja ei ole kogu aeg linna nühitud nii, et sidurid väsinud, siis ei tohiks mingisuguseid erakorralisi väljaminekuid tulla.
8hp on muidugi mõnusam kast millega sõita.


No ma pigem vaatakski mingi Audi Approved Plus masina poole, millel läbisõit kuni 50-60k.

Gen 2 kastid on 2013 aasta lõpus toodetud masinatest alates, eks? Ehk siis mingi 2014-2016 2.0TFSI/2.0TDI + S-Tronic kooslus võiks olla nii hea, kui olla saab antud B8 põlvkonna masina puhul?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tl470487
aeg maha



Registreerunud 06.07.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 08.02.19 12:21 Tsiteeri


/.../ kustutatud.


- 51905398 - autode diagnostikaseadmed ja töövahendid - VCDS - VAS - LAUNCH PRO3- http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=101206
HHO mootoripuhastus - kõik ja igasugused sisepõlemismootorid, küsi lisa 51905398 - https://www.youtube.com/watch?v=b5paGgZB_tM
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 08.02.19 12:27 Tsiteeri


BMW juttu võite edasi vastavas margifoorumis või privas arutada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 08.02.19 14:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KalevE
Gen 2 kastid on 2013 aasta lõpus toodetud masinatest alates, eks? Ehk siis mingi 2014-2016 2.0TFSI/2.0TDI + S-Tronic kooslus võiks olla nii hea, kui olla saab antud B8 põlvkonna masina puhul?

Kui sa võtad tehase järelgarantiiga masina, siis ma ei muretseks üldse, pole ju sinu probleem kui katki läheb.
Ja ma arvan, et sinu kirjeldatud on üsna ok. Bensukal on lihtne - kui on 165kw, siis on facelift. Uuem mootor, uuem kast.
Mina diislit ei ostaks, kui just tõesti aastas 50000+ ei sõida.

Samas, Audi võiks kindlasti nelikveoline olla. Pooleveoliste hulgast on hetkega väga palju muid erinevaid marke valida - ma ei näe Audil mingisugust selget eelist.
Muide 4 uksega A5 puhul proovi kindlasti, kuidas sul autosse sisenemine-väljumine on. B piilar on suht ees võrreldes näiteks A4-ga. Kui oled pikemat kasvu, siis on ebamugav.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
KalevE
huviline



Registreerunud 09.02.16
Kasutaja on eemal


postitati 11.02.19 18:36 Tsiteeri


Ma seda 4 vs 2 ukse asja veel pole suutnud otsustada. Peres nii kui nii praktiline Octavia kuut olemas ja minu autos on aastas vaid loetud arv kordi inimesi rohkem kui kaks. Eks pean vaatama, millel järelturul rohkem väärtust oleks hiljem. Kui neljast võtta, siis ehk tasub ka A4 kaalumist? Või on neil mingi salongi või muu kvaliteedi vahe?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 11.02.19 19:15 Tsiteeri


A4 ja A5 on sama auto, natukene erineva kere kujuga.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
rs156
Suletud konto



Registreerunud 24.03.15
Kasutaja on eemal


postitati 26.03.19 20:11 Tsiteeri


kas keegi uuema (2017 ja edasi vist?) A5-ga ka sõitnud on ja oskab muljeid jagada ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ricky
huviline



Registreerunud 10.06.09
Kasutaja on eemal


postitati 16.08.20 14:10 Tsiteeri


Keegi teab pajatada antud auto kohta? https://www.auto24.ee/used/3297395

Üldiselt mis on head/vead, mootor/kast?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 17.08.20 04:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ricky
Keegi teab pajatada antud auto kohta? https://www.auto24.ee/used/3297395

Üldiselt mis on head/vead, mootor/kast?


Suurim viga on ea888 gen2 mootor, mis on kurikuulus oma õlikulu poolest. Kui kolvigrupp ja muu pudi padi vahetatud, on hästi. Siin ka mitmeid teemasid sellest. Kast on cvt e.s. Multitronic e.s. Variaator, mis minu meelest on jube venitaja, mõnele meeldib jälle et käike pole, nagu ikka. Ise vaataks ilmselgelt gen3 mootoriga autot, kui selline väikse bensuka huvi peks olema, seal neid hulle muresid enam pole. 2014 lõpus äkki tulid need välja.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ricky
huviline



Registreerunud 10.06.09
Kasutaja on eemal


postitati 17.08.20 06:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Tsitaat:
Algselt postitas: Ricky
Keegi teab pajatada antud auto kohta? https://www.auto24.ee/used/3297395

Üldiselt mis on head/vead, mootor/kast?


Suurim viga on ea888 gen2 mootor, mis on kurikuulus oma õlikulu poolest. Kui kolvigrupp ja muu pudi padi vahetatud, on hästi. Siin ka mitmeid teemasid sellest. Kast on cvt e.s. Multitronic e.s. Variaator, mis minu meelest on jube venitaja, mõnele meeldib jälle et käike pole, nagu ikka. Ise vaataks ilmselgelt gen3 mootoriga autot, kui selline väikse bensuka huvi peks olema, seal neid hulle muresid enam pole. 2014 lõpus äkki tulid need välja.


Tänud vastamast.

Kas ta nüüd just peab bensukas olema see on küsitav, eeldasin, et muresid vähem, läheb ühe naisterahva kätte. Hind võiks olla kuni 14k

nt https://www.auto24.ee/used/3396595 ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
valgeavve
huviline

Avatar


Registreerunud 30.10.19
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A5

postitati 17.08.20 21:43 Tsiteeri


Mul on vanem Audi A5 kupee. 2,7 TDI. Sõidan nädala sees magalast kesklinna ja tagasi. Nädalavahetusel satun pikemaid otsi tegema. Lugesin ka negatiivseid lugusid diislist ja linnasõidust. Aasta olen nüüd nii sõitnud. Pole probleemi olnud. Õel Audi SQ5 diisel ja ta satub harva linnast välja. Vahel viskab dpf tule, aga suurt probleemi pole tal 5 aastat sellest olnud. Loodan, et nüüd ära ei sõnunud :)

Ainuke negatiivne asi on A5-ga need aknad, akendel pole raame. Müra tuleb salongi ja talvel igavene jama- määri või ära määri ikka jäävad kinni. Samas ma pole väga viitsinud määrde kvaliteeti süüvida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ricky
huviline



Registreerunud 10.06.09
Kasutaja on eemal


postitati 17.08.20 21:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: valgeavve
Mul on vanem Audi A5 kupee. 2,7 TDI. Sõidan nädala sees magalast kesklinna ja tagasi. Nädalavahetusel satun pikemaid otsi tegema. Lugesin ka negatiivseid lugusid diislist ja linnasõidust. Aasta olen nüüd nii sõitnud. Pole probleemi olnud. Õel Audi SQ5 diisel ja ta satub harva linnast välja. Vahel viskab dpf tule, aga suurt probleemi pole tal 5 aastat sellest olnud. Loodan, et nüüd ära ei sõnunud :)

Ainuke negatiivne asi on A5-ga need aknad, akendel pole raame. Müra tuleb salongi ja talvel igavene jama- määri või ära määri ikka jäävad kinni. Samas ma pole väga viitsinud määrde kvaliteeti süüvida.


Mjh. Meil ka peres Sq5 olemas ja 7 aasta jooksul pole ühtki mootori probleemi olnud, LS ~140000. Dpf paar korda põlema läinud seda ka tunniste või pikemate seisakutega.

Igastahes peab homme midagi ära võtma. Müraga olen kursis. Enam huvitabki just nende mootorid ja kastid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 45.9% - SQL: 54.1%]