Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  ..  25  26  27  28
Autor:
Pealkiri: Audi A5 coupe 3.0tdi quattro - 2009 - masuurik (Vastuseid: 676 | Vaatamisi: 356775)
ragnara
huviline



Registreerunud 23.03.12
Asukoht: Kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: A4 b9 2.0TDI Quattro

postitati 09.03.20 18:59 Tsiteeri


No eta velg! Vähe teemasid mida siin foorumis täna huviga jälgin ja nr üks neist on ilmselt sinu teemad. Kõik tundub väga kvaliteetne mida sa teed ja seda on ainult lust vaadata!

Ei mäleta, kas on olnud siin juttu auto toonist, kuid kas pole mõelnud auto tooni vahetamise peale kile abil näiteks? :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
masuurik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo S

postitati 09.03.20 22:49 Tsiteeri


Ei ole tooni vahetada soovinud ja ei soovi ka. Mulle meeldivad soliidsed mustad autod ja viimased on kôik mustad olnud nii mul, kui naisel. Nagu naistel small black dress- cant go wrong ja kóigil vähemalt üks peaks olema. Üks hobikatest on valge ka ehk pigem meeldivad mulle neutraalsed toonid. On P ja L algavaid marke, mida eelistan erksate värvidena, kuid sinna on veel móni pikem samm minna.

Tósi, käesoleva auto uuesti värvimisele ma seekord juba mótlesin. Ehk tuleva vói ületalve talve teema. Leidub sellel auto kah defekte. Olen temaga aastate jooksul kóvasti ringi sóitnud ja palju ka dailyna. Omad defektid on tal olemas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
masuurik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo S

postitati 30.03.20 19:28 Tsiteeri


Ennem, kui siia uusi pilte laen, vajaks üks teema teadlikema kasutajate abi.

Nimelt on 2019 sügisel ennem talvekorterit peale saanud uus Exide AGM EK950 12v 95Ah 850A/EN
https://www.upload.ee/image/11371988/Untitled.png

Ennem talvekorterit ja tegelikult isegi sügisel hakkas mingi kummaline jant, et käima pannes laeb 14,2V-14,6V. Vaikselt siis tiksudes laadimispinge tõuseb.
Linnavahel sõites 14,7-14,8V ja maanteele minnes juba 14,9-15,0V. Sellest piirist hakkavad anomaaliad. Järgjärgult tekkis seda aina tihedamalt, aga plaanisin peale talve tegeleda. Nüüd on aeg sealmaal.
Kõik väärtused on mõõdetud multimeetriga. Arvuti näitab TERM 15 ja TERM 30 kaudu mõneti väiksemaid pingeid, kuid ma usaldan standalone multimeetreid rohkem. Mõõtsin siis akult, ajukarbist ja kaitsmekarpidest. Samuti kapotialuselt käivitusterminalilt.
Minu hinnangul on see isegi AGM jaoks palju ja tavaaku jaoks selgelt ülelaadimine.
Ilma teatud vidinata tegelikult probleemist ma ei teaks. Auto sõidab, mingeid autopoolseid probleeme ei tähenda.
KUID...!
Autol on peal Accuair õhkvedrustus ning see on ülepingetundlik. Väljendub see selles, et tal on endal juhtpuldi ja display peal eelhoiatused, mis registreerivad 15-16V vahelist ülepinget ja viskab puldi vilkuma. Samuti suudab ta alapinget regada ja ennast kaitsta. Lisaks kõikide rataste ja kõrguse monitoorimised. See on ka tema kalli hinna üks suur pluss.
Esialgu välistasin ükshaaval katsemeetodil kõik võimalikud õhusüsteemi vead.
Õhusüsteem on korras, maandused korras ja pardapinged ning ajud toimivad. Rattaid loeb ja kõik ok.
Järgmiseks oli selge, et tegu on aku, generaatori või battery managment kodeerimise veaga.
Panin tuhatoosi sisseehitatud voltmeetri. Sellise õhusüsteemiga on selle olemasolu üldiselt tervitatav.
Sellega sain nüüd testida koormustega.
Jõudsin sinnamaani, et kui sõidu ajal nt 90km/h auto tõsta ülemisse asendisse ja alla tagasi (nii kaks korda), rakendub võimas õhukompressor, mis sunnib laadimispinge 14,8V peale ning süsteem töötab paar minutit rahulikult, kuni ülelaadimine taastub ja jälle õhusüsteemi pult vilgub. Registreerib ülepinget.

Pinget saab sarnaselt alla sundida ka tuledelülitist xenoni süttimist tekitades.

Autot uuesti käivitades on alguses ok, aga tiksudes või sõitma minnes jälle pinge kasvab, kuni 15V ja õhusüsteem registreerib ülepinget.
Veelkord, auto ei ütle ise midagi ja kui ei oleks voltmeetrit või õhusüsteemi, ei teaks ma midagi.


Olen hetkel arvutiga, pingetestritega proovinud kõikvõimalike variante, aga mõistus otsas ja google ka ei ole siiani aidanud.

Ma ei tea kas autol on bosch või Valeo genekas. Pole veel jõudnud kõhualt lahti võtta. Oskab keegi öelda, kas sellisel kujul pingeregulaatori pardapinge 15v on normaalne? Minu hinnangul mitte.
Jääb nagu mulje, et aku on ka oma jaksu kaotanud. Olen 2 korda resetti teinud ja ega 100km otsa peale ta suurt ennast laadida ei jaksa. Kahtlustan, et aku on üle laadinud ja paneelid ära keetnud.

Aku kodeerimisega on õigesti tehtud. Proovisin nii 8K0, kui ka 4F0. Mulle tundus, et 4F0 hakkas alguses veel kõvemini laadima, võimalik, et juhuslik ettekujutus...
AGM laeb üldiselt tavaakust kõrgemalt.
Võiks proovida kuidagi üldse tavaakule üle minna.

Arvamusi? Pingeregulaator?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
antsvolli
huviline

Avatar


Registreerunud 06.01.17
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 911T, A8 D2

postitati 30.03.20 20:24 Tsiteeri


Endal sama aku Touaregil pea aasta ja ei ole küll täheldanud mingeid anomaaliaid seda siis käivitusakuna. Elektroonika akuks 105Ah Varta AGM võimalik, et see hoiab laadimisvoolu 14,2V või kuskil seal.


See pingeregulaator on kindlasti üks kahtlusalune, siit võid abi saada!?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 31.03.20 04:14 Tsiteeri


Mõõda palju 850 en-st järel on. Ma arvatavasti sellise probleemi korral kodeeriks aku ümber happeakuks ja jälgiks mis toimub. Pinge kukub sobivaks ma arvan. Kaotada pole nagunii midagi, parem kerge alalaetus, mida saab ju aidata, kui pidev jama vedrustusega. 15V on agm aku max laadimispinge osade kodeeringute puhul tõepoolest, kuigi olen märganud ka numbrit 14,7 mingitel juhtudel. Äkki tasuks proovida erinevaid variante agm koodidest.
Tavaautode puhul lihtsalt pole selliseid probleeme kunagi, seepärast ka selline "proovi ja katseta" soovitus ;)


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
masuurik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo S

postitati 31.03.20 11:30 Tsiteeri


Tänud Jann.

Ma proovisin 1-2 astet väiksemaid AGM. Tootjatena Vartat ja Molli , kuid probleem jäi sisuliselt samaks.
Proovin 69/680 veel ja siis juba tavalist akut.

Oskad sa prooviks mõne tavalise happeaku koodi siia juurde lisadavõi PS saata? Neid pole liiga lihtne kodeerimisjupile kohe leida, kuna enamus on AGM.
Originaalidest leidsin:
8k0915105D MLA 110226QTNX
8K0915105D MLA 190715FY2K
8K0915105D MLA 1107044INH
8K0915105F MLA 120717HBAF


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
masuurik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo S

postitati 05.04.20 08:30 Tsiteeri


https://www.upload.ee/image/11410505/152A0522.JPG
https://www.upload.ee/image/11410417/152A0494.JPG
https://www.upload.ee/image/11410418/152A0474.JPG
https://www.upload.ee/image/11410419/152A0449-2.JPG
https://www.upload.ee/image/11410421/152A0466.JPG
https://www.upload.ee/image/11410424/152A0741.JPG
https://www.upload.ee/image/11410426/152A0750.JPG
https://www.upload.ee/image/11410479/152A0512.JPG
https://www.upload.ee/image/11410430/152A0791.JPG
https://www.upload.ee/image/11410433/152A0544.JPG


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 05.04.20 09:06 Tsiteeri


Nice!
Asukoht ka lahe, mul just üks photoshoot plaanis samas kohas ühe punase AMG-ga. Praegu andsid mõned ideed mulle ;)


"RS6 is like a supermodel girlfriend - extremely high maintenance, but now and again, worth every penny."
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mattisson
huviline



Registreerunud 08.03.15
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '06 Audi A6

postitati 05.04.20 11:09 Tsiteeri


Sa RS esistangele lipi pole mõelnud panna? Kui air out, siis saaks lipi vastu maad võib-olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
masuurik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo S

postitati 05.04.20 11:23 Tsiteeri


Mul olid kôik jutud 2019 fittedfestiks ostetud. Muidu lahe, aga ilusas sôiduasendis on kole nendega. Need sobivad, kui pole halle huuli ja tagajoont. Lisaks peab auto koguaeg kôhupeal olema. Eelmisel lehel pilt ka..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Eero
meeskond



Registreerunud 29.10.04
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: B2 2dq

postitati 05.04.20 15:55 Tsiteeri


Väga vinge velg, nii kaugelt, lähedalt kui ka väga lähedalt imetlemist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
80quattro
klubiliige



Registreerunud 13.05.03
Asukoht: Mõisa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B9 Allroad quattro; Audi Q3; Audi 100 C3

postitati 05.04.20 16:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: masuurik
Tänud Jann.

Ma proovisin 1-2 astet väiksemaid AGM. Tootjatena Vartat ja Molli , kuid probleem jäi sisuliselt samaks.
Proovin 69/680 veel ja siis juba tavalist akut.

Oskad sa prooviks mõne tavalise happeaku koodi siia juurde lisadavõi PS saata? Neid pole liiga lihtne kodeerimisjupile kohe leida, kuna enamus on AGM.
Originaalidest leidsin:
8k0915105D MLA 110226QTNX
8K0915105D MLA 190715FY2K
8K0915105D MLA 1107044INH
8K0915105F MLA 120717HBAF


Äkki peaks originaalakut proovima: 000915105DL


Toomas
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
masuurik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo S

postitati 05.04.20 17:36 Tsiteeri


Sain korda laadimise. PB akule kodeerisin ja veidi pikem sôit ilmselt nullis managmendi ära. Nüüd laeb normaalselt. 100ah 850A Bosch S5 PB aku.
Kardan, et sellise seisva ja kvaliteetse, kuid pingetundliku aftermarket ôhusüsteemiga on parem PB laadimiskôverat kasutada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
80quattro
klubiliige



Registreerunud 13.05.03
Asukoht: Mõisa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B9 Allroad quattro; Audi Q3; Audi 100 C3

postitati 05.04.20 18:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: masuurik
Sain korda laadimise. PB akule kodeerisin ja veidi pikem sôit ilmselt nullis managmendi ära. Nüüd laeb normaalselt. 100ah 850A Bosch S5 PB aku.
Kardan, et sellise seisva ja pingetundliku süsteemiga on parem PB laadimiskôverat kasutada.


Ikkagi oli siis aku viga?


Toomas
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
masuurik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo S

postitati 05.04.20 18:47 Tsiteeri


Aku oli täitsa kutu jah. Ei suutnud enam praktiliselt üldse koormust taluda.
Geneka vôtsin maha ja lasin selle ka kontrollida igaksjuhuks.
Siis tôin uue aku ja kodeerisin auto ümber kah. Esialgu nagu ei toiminud ja laadimist alla ei saanud, kuid vajas pikemat tiiru.
Aeg näitab, kas pb tüüpi akusüsteem toimib sellise vähe kasutamist saava auto juures paremini.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Mattisson
huviline



Registreerunud 08.03.15
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '06 Audi A6

postitati 06.04.20 11:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: masuurik
Eelmisel lehel pilt ka..


On jah, olin juba ära unustanud


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
masuurik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo S

postitati 05.10.20 12:13 Tsiteeri


https://www.upload.ee/image/12353274/IMG_0216.JPG
https://www.upload.ee/image/12353275/IMG_0177.JPG
https://www.upload.ee/image/12353276/IMG_0198.JPG
https://www.upload.ee/image/12353278/IMG_0202.JPG
https://www.upload.ee/image/12353280/IMG_0228.JPG
https://www.upload.ee/image/12353281/IMG_0212.JPG
https://www.upload.ee/image/12353282/IMG_0214.JPG


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Mattisson
huviline



Registreerunud 08.03.15
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '06 Audi A6

postitati 06.10.20 15:48 Tsiteeri


Ilus.
Mis sa siis plaanid teha, kui Accuairi mingi moodul vms otsad annab? Või on veel varuosasid saadaval?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
masuurik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo S

postitati 06.10.20 17:15 Tsiteeri


Hea küsimus arvestades Accuairi saatust. Aga muretseda ei tasu. Miks? Kogu selle vedrustuse ja managmendi hind on ja oli kooskólas kvaliteediga. Esiteks see süsteem on lahedaim ja mängulisem ost siiani kogu auto juures ja a5 platvormile kindlalt parim kombo turul. Ainule selge miinus üle maailma on teada ja see on praku hind. Kogu komplekt pole samalt tootjalt vaid teiste välismaa kasutajate kogemustele tuginedes kokku pandud toimivaks lahenduseks. Kaasatulnud Müügilehel oli uue komplekti hind ligi 6000 eurot. Juurde eraldi vótsin kóik stutsid, liited ja 3/8 liinid hydroscandist+ 1900 eurot. Ainukese teadatuntud lapsevea esimeste püstakupatjade puhul lahendasin odavalt ja loominguliselt. Originaale ma ei kasutanud üldse ja parandatud versiooni eest küsiti mitusada euri kahe puksi eest. Garaasi 3T tungraua puhvritest freesitud puksid toimivad siiani. Uusi saan Motonetist. 3aastat on süsteem mureta olnud ja sóita on väga hea, ka kurve painutades. Rääkimata mugavusest ja kórguse automaatikast. Kombo on üle maailma testitud ka talvel ja radadel edestab enamus coile ka sportlikus vótmes. On ka sellel setil coilide jäikus regullitav ees ja taga. Kóik see eeldab ka ennem paigaldust, et veermik on korras. Sel kevadel panin seoses aku teemaga reguleeritava väljundpingega selfmade voolu stabilisaator “ajud” +12v ja IGN 12v toiteahelatele. Süsteemi max pinge on 16v ja 15.4V peal hakkas managment ülepinget registreerima. Aku vahetatud ja kodeeritud AGM->PB. Lihtsalt sellise seisva ja garaasikaunistusena esineva auto peal AGM ei pidanud vastu. Lisaks kompressorite hetkeline suur voolutarve ja uuesti takkalaadimine. Dailyna poleks muret, selliselkujul aku managment ei saanud enam midagi aru. Iga aasta uut AGM osta ka ei tahtnud enam.
Muid muresi pole nagu olnud.

Minul on airlift performance coilid ja padjad. Accuair ei pakkunud liiga veenvat setti tol hetkel kerekinnituste tóttu ja Airlift on reguleeritavam ning lópuni välja töötatud highend toode, mis istub 1:1 veermikku. Padjad ja amordid on kvaliteetsed. Neid saab osta vabalt.
Liitmikud ja stutsid on Hydroscand. Reegel on, et stutsid tuleb vótta nii head kui on saada ja panna niivähe kui vóimalik. Neid stutse on kokku palju ja vóimalike lekkeid esimesel korral peale paigaldust tülikas kórvaldada. Eriti kóhu alt ja logarite vahelt. Esimesed püstaku voolikud tuleb kindlasti valida kvaliteetsed ja topeltarmeeritud. Kóike neid saab osta.
Kompressorid on 440cc viaair ja releed 100A. Need on tootmises.
Elevel ja ilevel on accuair. Aju, ventiiliplokk, puldid, kaabeldus, kogu nurgaandurite komplekt ja juhtmed on tootmisest maas. Kui lendab, siis järelturg on veel olemas. Saab saksast ja usast ka. Vóimalik, et ostan ühe uue aju ja 2 kórgusandurit varuks, kui peaks probleeme tekkima. Ventiiliplokid on suuremosa manuaalsed, lihtsolenoididega ja remonditavad varuosadega.
Varuvariant on osta airlift performance seeria managment, ventiiliplokk ja pult.
Samas Accuairil on täna tekkinud teatud eksklusiivsus ja mänguilu/vólu. Ka on süsteemid arulagedalt hinnas.

Róhuandurid, spets alumiiniumpaak, róhukellad, kellaandurid, kondentsi filtrid, óhutid jne on tegelt random kaup. Samamoodi andurite margipóhised silla ja kerekinnitused, mille sablooni järgi saab uue teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audisell
huviline

Avatar


Registreerunud 06.01.09
Asukoht: Tallinn/Helsingi
Kasutaja on eemal

Auto: A6 avant Bitdi 2013 & Tiguan 4motion

postitati 20.10.20 13:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Mattisson
Ilus.
Mis sa siis plaanid teha, kui Accuairi mingi moodul vms otsad annab? Või on veel varuosasid saadaval?

https://accuairsystems.com/?fbclid=IwAR0lCh_zLQgPHvdI6CpCMKIm8jX_k21u5vqwm6RKSm6eirYZ72BMeP6jl3o:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
masuurik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo S

postitati 20.10.20 15:26 Tsiteeri


Undercover kleeps minu auto küljeklaasil, maailma maru toetav tagasiside ja Arnotti omaniku rahakott ilmselt päästis selle ägeda ettevótmise.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
masuurik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo S

postitati 12.03.21 21:47 Tsiteeri


Olen seda autot omanud tänaseks 6 aastat.
Kui ehitamine välja jätta, siis on jube hästi vastu pidanud auto. Olen selle autoga väga palju õppinud ja väga palju uusi inimesi kohanud.
Minu käes on auto reaalselt 100 000km sõitnud nende aastatega. Esimestel aastatel ca 25k aastas. Viimase kahe aasta peale kokku ehk vägisi 10 000km tuleb.
Peale ostu tegin mootori tarkvara ja sai eemaldatud dpf. Kas ma täna seda VKMis enam teeksin, ei tea.
Lisaks paar aastat hiljem parin 3`` downpipe koos rs5 modifitseeritud püttidega.
200 000 pealt kastiõli ja filter koos sillaõlidega. Midaig läks tegija juures nihu ja tegin veelkord kasti üle ja tegin ka mehhatroonikaploki puhastuse. Kastil midagi viga polnud, sõidab siiani.
Kütusefiltrid, õlid, jms filtrid on igaaastane teema.
2. kasutusaastal puhastasin kollektoreid ja egr klapi.
2x olen vahetanud vdo vardad.
kõik rattalaagrid on uued + esimesed veovõllid.
Üleeelmisel aastal said uued kõik termostaadid.
Eelmine aasta vahetasin 2. korda aku ja praegu on lõplikuks lahenduseks happekas. Sellisele seisvale autole pole AGM vaja, millel veidi teistsugune elektrit tarbiv vedrustus.
Eelmine sügis said uued mõlemad aknatõstukid ja 260 000km hoolduses jälle uus kastiõli ja filter.
2021 kevadel vahetasin mõlemad kollektorid täiskomplektsete uute vastu koos varrastega(suured loksud), panin uue egr jahuti(lekkis), uued eelsüüteküünlad, stendisin pihustid ja vahetasin pihustitihendid. Mõned voolikud, tihendid jms said uued.

Õli või vedelikelekkeid pole kunagi olnud. Kett ei lagise, õlitase ei tõuse ja millegiga ei segune.
Muid asju on veidi raske hinnata. Kerel on palju asju vahetatud kerepaketi tõttu. On uued tuled, on uued pidurid, voolikud, poldid jms. On teised veljed.
On teine sisu, rool, konsoolidetailid, osaliselt elektroonika, heli, vedrustus jne.
Läbi aastate siiski alati mu varuautoks olnud ja pole kunagi teele jäänud. Ei nagise, sõidab otse, on väga kifti välimuse ja showelemendiga auto.

Siiski olen aru saanud, et minul ei ole temale enam midagi pakkuda ning tõttöelda ei ole tal ka mulle.
Olen otsustanud sellel kevadel autol maha müüa ning sealjuures üsna kerge südamega.
Kuna soovin RS6 kõrvale ühte RS veel, siis diisel A5 sealjuures hobikana pidada on piltlikult kaugel surnuaial käimise tunne. Väga surutud oleks temaga sõitmine.
Nagu ka kirjeldasin, tegin kõik vajalikud asjad korda. Auto on võimalik osta täpselt nii nagu ta nendel piltidel on. Kaasa annan ka showürituse jaoks puuri ning katalüsaatoriga OEM püti. Midagi ei jupita ja eraldi ei müü. Kui soovi, saab auto ilma velgedeta osta.
Palju või vähe, aga auto hinnaks on 14 000 eurot tingimisvõimalusega. Kui enamus 176kw on turul 8-9-10k, siis see hinnavahe on üksnes vedrustuse hind.
Aastate jooksul olen siia kümneid ja kümneid tuhandeid eurosid ainuüksi ehitusosade näol sisse pannud, mida ma tegelikult tagasi saada ei looda. Siin on ka vägapalju detaile, mis on esmapilgul jäävad märkamata, kuid loovad terviku.

Kindlasti pole see auto talvel sõitmiseks ega ka kõige parem variant Tallinna linna kündmiseks. Ta on täna ikka pigem selline ilusa ilmaga poeskäimise auto või minujaoks oli ta rohkem Soomes autoüritustel chillimiseks.
https://i.imgur.com/RHJnVbR.jpg
https://i.imgur.com/cA4ur8M.jpg
https://i.imgur.com/FJ9jqgX.jpg
https://i.imgur.com/iOFvkuB.jpg
https://i.imgur.com/ZlJG3wn.jpg
https://i.imgur.com/BFSoiNZ.jpg
https://i.imgur.com/BSZ5Urf.jpg
https://i.imgur.com/baj9iRt.jpg
https://i.imgur.com/f1oHoKJ.jpg
https://i.imgur.com/udWvkYp.jpg
https://i.imgur.com/ncof6Kv.jpg
https://i.imgur.com/3kEGgYB.jpg
https://i.imgur.com/8S3YenP.jpg
https://i.imgur.com/eR64Gv2.jpg
https://i.imgur.com/J27BaQK.jpg
https://i.imgur.com/uKWuGeN.jpg
https://i.imgur.com/Jl3MdWT.jpg

Märkus moderaatorilt: Muutsin pildi lingiks, pildi pikema külje maksimum lubatud väärtus on 800pix!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 13.03.21 06:00 Tsiteeri


Minu meelest liiga vähe küsid, see auto on kindlasti rohkemat väärt. Eriti vaadates, milliseid roikad inimesed endale huupi ostavad. Pigem jäta endale õigus valida, kellele üldse oled nõus müüma seda.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Raikzz
huviline



Registreerunud 21.01.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: F80 M3 Competition

postitati 13.03.21 10:19 Tsiteeri


Rahaliselt oleks ilmselt mõistlik kõik väärtuslik mudru eraldi maha müüa ja stock seades mingi 10k eest maha müüa aga saan ka hästi aru miks sa seda teha ei taha :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
SilverL
huviline

Avatar


Registreerunud 18.07.13
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant C7 FL BiTDI

postitati 13.03.21 10:49 Tsiteeri


Väga ägeda loo oled pakkunud ka lugejatele selle teemaga. Auto hinda vaadates tuleb tõdeda, et oled väga helde ning samas realist, kes ei ürita auto hinda sisse suruda ka emotsioone, mida ise oled autolt ja selle ehitusest saanud. Respekt ja tänud hea lugemise eest! Loodan, et olenemata müügi hinnast saad valida uut omanikku. Jõudu!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  25  26  27  28
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 51.5% - SQL: 48.5%]