Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Audi A8 3.2FSI Q - 2008 - JoonasJJ (Vastuseid: 64 | Vaatamisi: 32428)
rs156
Suletud konto



Registreerunud 24.03.15
Kasutaja on eemal


postitati 19.12.19 09:39 Tsiteeri


Arvasin, et ise olen pedant, kuid arvestades, kuidas pildi järgi täiesti korralikku rooli niimodi maha tehakse siis on küll kentsakas vaadata. Samad inimesed mõne teise asja kohta ütlevad "ah käib ka" ja siin on vaja ideaalsust taga ajada :D eks kõik erinevad.

Küll aga rooli kuju samuti häirib, kuigi ülenahatatult näeb sobivam ja viisakam välja antud salongiga. Kas D3-le tehti teise kujuga roole ka, mis paremini sobib salongiga?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 19.12.19 11:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rs156
Arvasin, et ise olen pedant, kuid arvestades, kuidas pildi järgi täiesti korralikku rooli niimodi maha tehakse siis on küll kentsakas vaadata.


Vaata kasvõi perfo ja tavalise naha liitekohad - pole just eriti ilus ja ühtlane.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 19.12.19 11:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rs156
Arvasin, et ise olen pedant, kuid arvestades, kuidas pildi järgi täiesti korralikku rooli niimodi maha tehakse siis on küll kentsakas vaadata. Samad inimesed mõne teise asja kohta ütlevad "ah käib ka" ja siin on vaja ideaalsust taga ajada :D eks kõik erinevad.

Nende asjade kohta ütled täiesti korralikku?
https://www.upload.ee/image/10865656/49188337492_56ebf90d27_z.jpg
Võrdluseks võin tuua rooli, mille ise umbes aasta tagasi lasin Tallinnas nahatada, pildil ei paista muud silma, kui alumised õmblused ei ole identsed, päriselus igapäevase kasutuse käigus jäi veel paar asja silma, mille üle kurta. Maksma läks see 110€ või 120€ ja see sisaldas S-line märgile süvendi tekitamist ning punase ja valge niidiga õmblusi (mis antud kohas oleks lisanud 95€-le veel paarkümend euri lisaks).

Tsitaat:
Algselt postitas: rs156
Kas D3-le tehti teise kujuga roole ka, mis paremini sobib salongiga?

ETKA andmetel oli 2003-2007a kasutusel ka kaasaegsema välimusega rool (minu hinnangul, kuna sarnaneb näiteks D4, C7 ja B8.5 roolidega), hilisematel on ainult samasugune, nagu C6/B7.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
andrec
huviline



Registreerunud 07.10.06
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B6 R30 VR6 turbo

postitati 19.12.19 12:20 Tsiteeri


Paistab, et siin enamus inimesi tegeleb millegi muuga auto roolis, kui tee jälgimisega...


12,72@178,14km/h @S4 // 241km/h @ S4 OMC
http://differ.ee https://www.youtube.com/andresleever
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
antsvolli
huviline

Avatar


Registreerunud 06.01.17
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 911T, A8 D2

postitati 19.12.19 12:26 Tsiteeri


Vahetatakse ja nahatatakse 3, 4, 5 kodaraga roole kuid need suht tavalised. :(

Äkki teemaautor või keegi on näinud siin foorumis teemat kus on paigaldatud tõesti äge rool, noh näiteks selline - link - või taoline -link-


....aga nõus võib olla enamustega, 20tdile see kül ei sobi :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 19.12.19 17:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: andrec
Paistab, et siin enamus inimesi tegeleb millegi muuga auto roolis, kui tee jälgimisega...

Kuidas see nüüd töö küsitavat kvaliteeti õigustab?
Sama loogikaga võiks terve salong räbal olla - sõidu ajal ju ei vaata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp
Kasutaja on foorumis

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 20.12.19 13:20 Tsiteeri


Jõudu, jõulu ja puid!

Eks enamus võiks/peaks isegi aru saama, et antud 100st pallist viimased 5 on jäänud vast ikkagi töökiiruse taha, kuna oli vaja kohe. Mingi ilge teema käimas... Lasin samamoodi rooli nahatada - polnud teab mis odav teema(120 vist) ja pildid jäidki panemata, kuna ilmselgelt ei ole see rool 'nii must' kui üldine salong. Mulle samas ilgelt meeldib ja kuna mul ennemalt oli täistavanahk airbagiga rool, siis visuaal ja näputunne on hoopis teine(S-rool nüüd). Eks inimestel ongi erinev ettekujutus ja arusaam perfektsusest, laias laastus peab omanikule meeldima ja kui nii on, siis ongi pohlad. Eks paljud ei julge pilte panna vast, kuna alati leidub keegi, kelle jaoks see viimane niidike-mutrike polnd ikka õiget tooni ja ilmselgelt tuleb selle kohta negatiivipritse.

Muidu jõudu-jaksu ja teeme ikka edasi oma kallitele ja kallikestele(autodele) meelehead, jõuluaeg - seda enam :) Päikest!

Enam ei jaksand vait olla, muidu mölapidamatu,
veekaheksa


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
KJO
huviline



Registreerunud 27.08.16
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BiT C7

postitati 15.01.20 08:01 Tsiteeri


Käisin samas kohas ja jäin teeninduse ja kvaliteediga väga rahule. Ei saa päris näpuga näidata ühe halva töö poole kui seda isegi ei lasta üle teha.

https://i.imgur.com/zayT6gq.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 23.01.20 15:17 Tsiteeri


Aitäh elava arutelu eest!
Võib-olla kunagi tulevikus loen, mis siin kirja pandi. Samas, võib-olla mitte.

--

Teemal "funktsionaalne tuuning vs. jama" olen vist ilmselt ainuke D3'e ja mitte-S8 vend, kellel on armeeritud pidurivoolikud?
Kinnisidee tekkis juba enne auto soetamist, kui D3'sid üldiselt vaatasin. Miks? Vähemasti minu jala jaoks muutub piduripedaali tunnetus märkimisväärsemalt tummisemaks. On see platseebo või mitte antud masina juures, selle üle oskavad targemad diskuteerida.

https://live.staticflickr.com/65535/49429105063_6154ea6150_w.jpg
https://live.staticflickr.com/65535/49429583406_d1aff9021d_w.jpg

--

Lisaks traditsiooniline 10 000km välp kõigi filtritega ja pagasiluuk sai uued B-osa amordid (A tellimisega, sellepärast jäi B).
Tööd teostas nagu ikka Andres @ Differ.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Typhome
klubiliige



Registreerunud 12.12.13
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant quattro 2.0TDI 125kW '10

postitati 23.01.20 16:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: JoonasJJ
Teemal "funktsionaalne tuuning vs. jama" olen vist ilmselt ainuke D3'e ja mitte-S8 vend, kellel on armeeritud pidurivoolikud?
Kinnisidee tekkis juba enne auto soetamist, kui D3'sid üldiselt vaatasin. Miks? Vähemasti minu jala jaoks muutub piduripedaali tunnetus märkimisväärsemalt tummisemaks. On see platseebo või mitte antud masina juures, selle üle oskavad targemad diskuteerida.

Kust tellisid?


Veakoodide lugemine/kustutamine, kodeerimine, lisade (de)aktiveerimine • Tartumaal/Tartus • Originaal Ross-Tech HEX-V2
Liitu Facebooki grupiga: Audi B8 fännklubiM: A4 B8 varuosadLae üles pilte siit kaudu ja postita foorumisse
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
masuurik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo S

postitati 23.01.20 16:44 Tsiteeri


Minul oluliselt suuremad pidurid, aga ka HEL armeeritud voolikud ja läks kangemaks küll, eriti pôhjast. Ostsin môôdu järgi ja originaalist 5cm pikemad. Ebay kaudu nt saab osta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 23.01.20 18:59 Tsiteeri


Ma arvan, et mõistlik investeering. Pole ju ülemäära kallis lugu ka.
Olid vist suisa eluaegse garantiiga kui ostu ära registreerid teatud aja jooksul... mingi kood oli karbis kaasas äkki vms?.
Mul siit ostetud: https://auto.helperformance.com/


"RS6 is like a supermodel girlfriend - extremely high maintenance, but now and again, worth every penny."
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rs156
Suletud konto



Registreerunud 24.03.15
Kasutaja on eemal


postitati 23.01.20 19:54 Tsiteeri


Mis eesmärgiga te ostate neid?
Tänapäeval auto inimese käes nii kaua ei ole ilmselt, et tavalised piduritorud puruks jõuaksid minna (kui just kasutatud autot ei osta) ning et nii palju tugevdatud omadest kasu oleks.
Kas piduri tunnetus on nii palju teistsugune siis ?
Pole ju kummalgil teil ralliauto, et vaja oleks vms


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 23.01.20 20:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rs156
Mis eesmärgiga te ostate neid?
Tänapäeval auto inimese käes nii kaua ei ole ilmselt, et tavalised piduritorud puruks jõuaksid minna (kui just kasutatud autot ei osta) ning et nii palju tugevdatud omadest kasu oleks.
Kas piduri tunnetus on nii palju teistsugune siis ?
Pole ju kummalgil teil ralliauto, et vaja oleks vms


Jutt voolikutest, mitte torudest.
Kopeerin HEL Performance kodulehelt:

"The difference between winning and losing is a very fine line...

On every mile of every race track the importance of high performance precision braking control has been proven. Total feel and response give you the confidence you need on the road. The difference between an average driver and a great driver is those who can control speed and those who cannot. Speed is nothing without control and it's a very fine line - Which is why HEL Performance only supply very fine lines.

Each HEL Performance brake line kit is assembled in-house from the finest quality stainless steel fittings swaged directly to hard drawn tensile stainless steel braided hose.

With our extensive automotive listings the complete kit will be manufactured to exact specifications, guaranteeing the look, the quality and the performance you demand.

HEL Brake line kits eliminate that 'spongy' feeling often found with rubber hoses under extreme braking conditions - the time when performance is needed the most. By replacing the original rubber hoses with our complete system you will remove this sponginess and your braking will deliver new levels of precision.

Don't risk using inferior brake lines when you can trust us to improve braking reliability and performance - We use stainless steel in our lines and our fittings. Most competitors use zinc plated fittings which are at risk from corrosion."


"RS6 is like a supermodel girlfriend - extremely high maintenance, but now and again, worth every penny."
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 08.05.20 18:51 Tsiteeri


Olen siin pikka aega juba sügelenud ja igasugu mõtteid mõlgutanud. Nagu ilmselt iga teine siinses foorumis postitaja, peale ühe ostu hakkab juba järgmise planeerimine.

Alguses lubasin, et tahan D3 S8’t, aga jälgides Audi Sport mudelite hindu, mis ei kipu langema teatud barjäärist (ka RHD) ja kalkuleerides olukorda rohkem homo oeconmicus’e ning moraalse vananemise seisukohast, siis hetkel olen seisukohal, et loogilisem on osta mingisugune uuem, moraalselt kiiremini vananev (aga tehnoloogiliselt värskem) tavamudel, kui hakata mässama igapäevasõidul sellise pool-hobimasinaga. Pole sellist „mõmmi“, „klõbinat“ ja pole seda ka hetkel tulemas.

Olen siis jälginud eBay.co.uk (natuke ka FB marketplace, AutoTrader ja Gumtree) juba pikemat aega. Alguses oli valik küll valik laiem – C7 A6, „C7“ A7 ja D4 A8 - siis nüüd olen selgeks teinud, et saab olema D4 A8 4.2TDI.
Miks just 4.2TDI? Andrese (Differ OÜ) sõnutsi on antud mootoril „vanematüübi ketiajam“ ja „vanakooli“ Tiptronic, mistõttu sel korral ei ole plaanis „vana head 2 turboga diiselmootorit“ kõrvale jätta. Kindel roll on ka „väikese poisi sündroomil“ – tehasest lubatakse 5.5 sajani ja see vana hea „oioioi, mis piiramatud võimalused turbodiisliga peale keerata“.
Tähendab, et otsesõidu võimekus on (R)S mudelite mastist ja ega igapäevaauto rohkemas ei peagi särama. Kallutamiseks on mul teine trandulett.
See ka, et ammu olen unistanud BT’ga muusika mängimise võimalusest oma autos. Otse, telefon -> auto, mitte mingid elektroonilised skeemid.

Võtan selle riski, et halvimal juhul on mul kaks meie maal ühes tükis müümatut masinat. Kasutatud varuosa kaupmeheks pole olnud plaanis hakata, aga elus tuleb igasugu asju proovida.

Teema kangelase saatus on hetkel selline, et ennatlikult midagi toimuma ei hakka – esmalt proovin saada kõik asjad paika kuni selleni, et järgmise autoga Tallinnas olen ning siis teen konkreetseid otsuseid.

Praegu kognitiivsele tunnetusele põhinedes tundub, et tuleb hakata tükkhaaval müüma. Ütlen ausalt, et kerge südamega ma seda ei tee, sest millegipärast on „suhtumine“ enda autodesse natuke teistsugune, kui pliiti köögis. Kuigi, mõlema puhul on tegemist tarbeesemega, mis täidab teatud funktsiooni igapäevaelus. Aga pliidist on mul suva – pea-asi, et töötab.

Odavalt ära andma ka kindlasti ei hakka, sest vaatamata subjektiivsele „rool valel pool“ stigmale, pole see auto teistest analoogsetest mitte mingil moel materiaalselt vähem väärtuslik, kui need eksemplarid, millel rool paikneb vastaspoolel.
Neile, kes sellega leppida ei suuda, ütlen ainult, et te eksite ja siin diskuteerimisruumi ei ole.

Lasin siis auto pidulikult puhtaks teha pildi-videomaterjali jaoks Merimetsa Jazz’is ja ise nühkisin lausa rehvid ka veel läikima:
https://live.staticflickr.com/65535/49861940703_48ef3ea422.jpg

Kui keegi soovid, siis viimased pildid on kõrgkvaliteedilistena siin kättesaadavad: https://flic.kr/s/aHsmBhXU32

Kui kellegil on küsimusi teemal, et miks pole mõtet hood’is elades oma autot ülearu lakkuda ja iga kriipsu-kraapsu pärast muretseda, siis palun:
https://live.staticflickr.com/65535/49862787507_84f63870f6.jpg

Ostes olid küll kriipsud-kraapsud olemas, aga kõik plekid sirged. Keegi on lihtsalt tuimalt sisse sõitnud autole ja... nii ongi. Kahjuks ühes Tallinna kommuunis elades pole alati varianti oma parkimist valida ja siinsete „eraparklate“ kuutasude peale oleks aasta peale kokku kulunud 11.5% auto ostuhinnast.
Seega, ühtpidi võib teha endast kõik oleneva ja teistpidi tuleb natuke minna lasta. Sellel autol oli ostes juba sama külje rattakoopal väike pärand Londonist. Eriti kihvt oleks olnud, kui ma oleks lasknud selle korda teha enne... Nagu paljud teised, püüan tihtipeale olla (paranoiliselt) hoolas ja nt. parkides mõtlen juba ette igasuguste probleemide vältimisele.
Seega, mingitel erakinnisvara meestel (oma maja, ligipääs garaažile vms.) ja/või tüüpidel, kes ühes või teises võtmes autoga seonduvate töödega sinapeal (töö/hobi), pole mõtet siin keksida. Tore, et teil hästi läheb ja saate lubada endale igasugu luksusi, aga kui elu on puuris üksteise otsas, siis reaalsus on see, et naabrimehe auto konksul on sinu varast ükskõik ja konks lõikab valimatult.

Suure tiraadi lõpetuseks tegin paar videot ka nagu ikka.

Müügivideo: https://www.youtube.com/watch?v=VqwrUKFrOkw

Parempoolse rooliga sõitmine: https://www.youtube.com/watch?v=VPM4J8ybu38

Kusjuures, päris „tihti“ on linnapildis RHD masinad paista.
Mäletan, et kunagi ammu juba märkasin tihti ühte üle kleebitud C6 sedaani liikumas Õismäe kandis (919BSJ, registreeriti 08.09.2016). Talletasin selle auto numbri seetõttu, kuna oli probleem Saksamaalt tulnud LHD C5 RS6 Avant’i registreerimisel (väideti, et sellele autole pole tüübikinnitust), siis sai võetud igaksjuhuks, et vajadusel refereerida antud auto registris olekule mõne tulevase RHD masinaga. Ei ole vaja läinud senimaani.
Huvitav seik - jalutasin ükspäev kodumaja ees üle tee ja minu eest keeras majade vahele päris algusotsa XC90, mille paremal pool oleva rooli taga istus blond naisterahvas. Sai täitsa hakkama vaatamata mõnedes kabuhirmu tekitavale juhtimisatribuutika konfiguratsioonile. Numbrid olid autol kalli kodumaa omad.

Selleks korraks on vist kõik. Sai vähe leili ka jälle visatud.
Olen rääkinud. Howgh.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
rs156
Suletud konto



Registreerunud 24.03.15
Kasutaja on eemal


postitati 09.05.20 09:24 Tsiteeri


Auto väärtus on suuresti sõltuv tema kasutusvõimalustest - RHD-ga sõites LHD-riikites ohverdad sa juhina nähtavust ning seeläbi ka turvalisust. Igasugune möödasõit maanteel on pirakas no-no :)

A8 D4 4.2tdi-sid olen isegi vaadanud, ka Eestis oli mõni korralikum (loe: lisaderohke) eksemplar müügis. Kas mujalt vaatad, sest sealt saab märkimisväärselt odavamalt?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
VIP
huviline

Avatar


Registreerunud 07.03.04
Asukoht: Kohila - Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant Quattro 2.8 30V

postitati 10.05.20 20:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rs156
A8 D4 4.2tdi-sid olen isegi vaadanud, ka Eestis oli mõni korralikum (loe: lisaderohke) eksemplar müügis. Kas mujalt vaatad, sest sealt saab märkimisväärselt odavamalt?


Odavamalt mitte, lihtsalt valik on laiem.

Teemasse ka: RHD auto eest mingit raha saada ongi paraku ainuke variant varuosadena müüa. Alguses on valus, aga kui umbes pooled kereosad on maha müüdud, siis läheb valu üle. Pea kindlasti ka exceli tabelit, kui jõuad sinna maani, et auto turuväärtuse jagu raha on juba saadud ja hulk väärtust omavaid varuosi on veel järel, siis saabub meelerahu :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Simps
klubiliige



Registreerunud 29.01.05
Asukoht: muutuv
Kasutaja on eemal

Auto: erinevad

postitati 10.05.20 21:28 Tsiteeri


See osa tekstist on selge peaga kirjutatud?


Tsitaat:
Algselt postitas: JoonasJJ
...pole see auto teistest analoogsetest mitte mingil moel materiaalselt vähem väärtuslik, kui need eksemplarid, millel rool paikneb vastaspoolel.
Neile, kes sellega leppida ei suuda, ütlen ainult, et te eksite ja siin diskuteerimisruumi ei ole



Audi pole lihtsalt auto - Audi on stoori omaette :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
antsvolli
huviline

Avatar


Registreerunud 06.01.17
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 911T, A8 D2

postitati 10.05.20 22:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: JoonasJJ
...pole see auto teistest analoogsetest mitte mingil moel materiaalselt vähem väärtuslik, kui need eksemplarid, millel rool paikneb vastaspoolel.
Neile, kes sellega leppida ei suuda, ütlen ainult, et te eksite ja siin diskuteerimisruumi ei ole


Ise Volvo RHDga aastaid veerenud Soomes ja Norras. Kokkuvõttes võin öelda, et möödasõidud käänulisel teedel on suht võimatud kui üksi sõidad.

Eestis on sellisega liikumine suht lihtne sest manner on madal ja lauge seega soovitaks lihtsalt auto alles hoida ja sõita niikaua kui võimalik. Muidugi kui D4liinis lähed siis pane ta kuskile seisma ja on nii öelda SOS masinaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 25.05.20 19:36 Tsiteeri
Alustab Joonase Autolammutus



Olen pikalt siin juurelnud, et mis eluga peale hakata. Nagu kõigil, on koguaeg igasugu soovid ja huvid, milledel põgusalt olen siin teemas peatunud.

Elus tuleb erinevaid lahendusi proovida ja autot osadeks ma müünud veel pole. Korduvalt olen maininud, et pole kunagi senimaani „autoäriga“ tegelenud. „Parimad müügid“ on olnud üks ca. 1500€’ne kasum ühte Brabus’e poolt kõpitsetud W220 MB’d müües ja paar autot on õnnestunud 0 kuluga müüa (tähendab: kütusekulu eest olen omanud).

Autod on ostetud võimalikult majanduslikult ratsionaalselt enda rõõmuks. Sellest tulenevalt on alati olnud masinatesse selline rohkem lemmiklooma, kui tarbeeseme suhtumine, mis mõneti lihtsustanud ebaratsionaalseid otsuseid ja teiselt poolt raskendanud ratsionaalselt ostsuseid.

Nii ka siis sel korral – ühelt poolt nukker sündmus, aga teiselt poolt ei hakka ma antud masinat odavalt ära andma, et keegi teine saaks sama liigutuse teha.
Ühe haruldasema RHD auto kunagi ammu müüsin Osta.ee’s 0.10€ alghinnaga oksjonil maha ja tol korral sain mingisugused mannetud 1350€. Selle oleks ilmselt saanud mootori ja käigukasti eest, kuid tol korral ei olnud lammutamiseks varianti.

Miks, kuidas, kus ja mille alusel auto omanikuks sain on siin korduvalt kaetud ja seda uuesti üle kordama ei hakka. Kes tahab, see loeb tagasi.
Kõige olulisem selle juures on see, et juba ostes teadvustasin endale, et selle auto saatus meitemaal saab olema näguripäevi näinud vennastele elujõu andmine. RHD masinatele pole siin turgu, liiga palju on „valepoolerooli“ inimesi.

Eile sai see päev kätte, kui lõpuks minna lasin.

Kui ma auto ostsin, siis esialgu ei olnud küll plaanis nii vähe sellega sõita, aga põhjus on väga lihtne – igav on.
Kuna viimase 5’st aastast 3’l on õnnestunud Nürburgring’il käia suvitamas, siis kindel plaan on sinna jõuda ka see aasta. Aga südamele ei anna rahu, et peaks sinna niisama reisimisele raha kulutama ja siis tühjade kätega tagasi tulema. Mulle imponeerib veidi rohkem, kui tegemist oleks raha kasutusega mingi järgneva käegakatsutavama investeeringu suunas.

Autot tahaks.
Hetkel on midagi endal hinge taga, aga mitte piisavalt. Olles Swed’ist ja SEB’st jõudu küsinud ning eitavad vastused saanud, ei ole sealt ka abi loota. Kuna endal kott kannab hetkel ainult nii palju, et teine samasugune asemele tuua (või midagi analoogsest hinnaklassist), siis tulebki ühte enne eest rahaks tegema hakata, et oleks potentsiaali midagi paremat saada.
Ideaalses maailmas oli plaan, et enne ei lammuta, kui järgmine on kohal.

Hoian autot veel 05.06’ni tervikuna müügis ja sealt edasi hakkab osade laialijagamine.
Panen siis viimase sümboolse hinna 6000€ tervele masinale.

Hetkel täielikku A8 väärilist sõiduelamust takistavad:
- p stabilisaatorvarras, pü õõtshoovad ja rooliotsad lõtkudega
- kliimasüsteem vajab täitmist

„Potentsiaalsele ostjale“ (veider on seda kirjutada, sest 1.3 miljonist on isegi teoreetiliselt võib-olla 1-2 inimest) võin lasta Andrese juures (Differ OÜ) need tööd ära teha oma kulu ja kirjadega. Sildade reguleerimisse peab ise minema.

Kui veel nokkida, siis väga spetsiifilistes olukordades meeldib käigukasti turbiinile „nõkutada“ (pöördeid kõigutada 100-200rpm kaupa, nt. vabalt „D“ asendis veeredes) ja soojalt käivitades vahepeal poob hetkeks kinni, aga need pole autot defineerivad puudujäägid. C5 RS6’ga sõitsin 3 aastat nii, et turbiini veakood oli sees ja probleeme polnud ning ’05 C6 3.0TDI poos käivitades samamoodi kinni ka peale starteri ja generaatori taastamist.

Ühesõnaga, tegemist on veel täiesti ausa sõiduriistaga, aga hetkel on sõiduriista ausus võrdväärne minu huviga tegutseda ja tegutsemisvajadus võidab.

Kellel on huvi tükkide vastu, siis võib hakata ühendust võtma.

Müügipõhimõtted:
- hinnad kokkuleppel turuhindade alusel (kui on mille alusel võrrelda)
- proovin majaduslikust mõistlikusest lähtudes võimalikult ostjatele soodsat hinda teha
- broneerin ainult 10% ettemaksu puhul, muidu „kes ees, see mees“

Teema lugejatele on igasugu pildi-videomaterjal auto hetkeseisust igati kättesaadav, et esmase aimduse kätte saaks.

Teemale veel joont alla ei tõmba.
Kui õnnestub mingeid kokkuvõtteid teha, siis saladusi ei pea ja panen siia ka, nt. millised osad kiiremini läksid ja mis raha nende eest saada õnnestus.

Hetkel kõik.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
ändi
huviline

Avatar


Registreerunud 05.12.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5,D2,D3

postitati 28.05.20 18:04 Tsiteeri


6k selle auto juppide eest saada on üsna võimatu missioon, kui just mitu aastat aega pole sellega tegelda. Umbes 3,5-4k peal poob kinni ja midagi ehk tilgub veel aga lõpuks jääb ikka terve hunnik asju, mida keegi ei taha. Kui ise kogu aeg juppide juures ei ole, siis hakkab palju aega ja energiat kuluma pildistamisele, huvilistega suhtlemisele ja kauba saatmisele. Kui ebay müügil appi võtta, siis välismaale saatmine ilma hea lepinguta üsna kallis. Kui lõpuks enda tehtud töö ja raisatud aeg ka kokku liita, siis see jupiäri polegi nii roosiline.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 28.05.20 21:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ändi
6k selle auto juppide eest saada on üsna võimatu missioon, kui just mitu aastat aega pole sellega tegelda. Umbes 3,5-4k peal poob kinni ja midagi ehk tilgub veel aga lõpuks jääb ikka terve hunnik asju, mida keegi ei taha. Kui ise kogu aeg juppide juures ei ole, siis hakkab palju aega ja energiat kuluma pildistamisele, huvilistega suhtlemisele ja kauba saatmisele. Kui ebay müügil appi võtta, siis välismaale saatmine ilma hea lepinguta üsna kallis. Kui lõpuks enda tehtud töö ja raisatud aeg ka kokku liita, siis see jupiäri polegi nii roosiline.


Ebay oksjonil läks see A8 3555 naelaga ehk umbes 4100€ tolle aja kursiga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 09.07.20 12:17 Tsiteeri


Auto pääses "noa" alt sellise 24 tunnise varuga.
Võtsin esialgu eesmärgiks, et kui korraga 3k € eest osi müüdud saan, siis läheb tegutsemiseks. Tekkis kindel huviline mootorile ja oli huviline esistangele (koos kõige juurdekuuluvaga). Stange vastu huvi tundnud inimesed jokutasid ca. 24 tundi liiga kaua tõeni jõudmisega. Oleksin võtnud selle ca. 2k € vastu ja sealt edasi tegutsenud, aga hetkel sinna see jäi.
Lisaks suutsin oma autoostutuhina maha suruda tänu pankade abile (kes ei tahtnud mulle jõudu juurde anda) ja sellele, et eelnevalt kirjeldatud sobiv tehing toimuma ei saanud.

Eelnevalt tulenevast sai auto esisilla remonti Andrese juures (Differ OÜ). Arve peale sai paar õõtsi, paar stabikavardaid, paar välimisi rooliotsi ja kliimasüsteem sai hoolduse ning täitmise.
Koliseva sillaga üv'lt läbi ei lastud ja sai nüüd seegi korda. Seda teadmist, et auto tuleb uuesti kuu aja jooksul uuesti ette näidata muidu maksad uuesti üv eest, mul polnud ja seetõttu sõitis 2. korra käive Saaremaale, sest autol oli sinna asja ning ma ei tahtnud samas kohas 2x sama teenuse eest maksta.

Varasemalt olen juba maininud, et Potenza S001'ed oli ebaõnnestunud valik. Aastaga on rehvid suures osas kulunud ja tuleb järgmised võtta. Tol korral oleks natukese rohkema raha eest saanud Michelin'i PS4'jad, aga see on tagantjärgi tarkus. Ilmselt ei tule kellelegi üllatusena, et pehme rehv raske auto all kaua ei kesta, aga vähemalt sai jälle omal nahal ära kogetud.
Kuna Eestis pole mul võimalik km vaba tehingut teha ja pean letist võtma nagu iga teine klient, lisaks lubasin endale, et see tuleb sõitmise auto, kuhu ma ei ürita kõiki kõige nooblemaid (varu)osi külge pookida, siis ilmselt panen alla 19" tehasemõõdus Federal'i Evoluzion ST-1'ed Rehvid Plussist.
"Treadwear" 300 peaks olema sobiv 2 tonnisele autole.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 16.07.20 13:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: masuurik
Samas panid sa rooli ju pildiga hindamiseks välja? Mida sa ootasid siis vastukajana?
Inimesed on erinevad, minu jaoks on tähtis ilus väljanägemine samapalju kui funktsionaalsus.

Pole minu firma, mille reputatsiooni peaks kaitsma.
Teie arvamused on hinnatud, sest näete (foorumlased) elemente, mida mina ilmselgelt ei näe ja seeläbi saan mina targemaks ning teie... saate ainult arvamuse avaldamise rõõmu. :)
Teiste eest ma ei räägi, aga ise olen siin praktilisi teadmisi juurde hankimas ja hindan igasugust praktilist tagasisidet, olgu see positiivne või negatiivne.

Tsitaat:
Algselt postitas: Typhome
Tsitaat:
Algselt postitas: JoonasJJ
Teemal "funktsionaalne tuuning vs. jama" olen vist ilmselt ainuke D3'e ja mitte-S8 vend, kellel on armeeritud pidurivoolikud?
Kinnisidee tekkis juba enne auto soetamist, kui D3'sid üldiselt vaatasin. Miks? Vähemasti minu jala jaoks muutub piduripedaali tunnetus märkimisväärsemalt tummisemaks. On see platseebo või mitte antud masina juures, selle üle oskavad targemad diskuteerida.

Kust tellisid?

Lihtsalt ebay.co.uk. Elu on näidanud, et kõige kiirem viis kättesaada.

Tsitaat:
Algselt postitas: mkb
Tsitaat:
Algselt postitas: andrec
Paistab, et siin enamus inimesi tegeleb millegi muuga auto roolis, kui tee jälgimisega...

Kuidas see nüüd töö küsitavat kvaliteeti õigustab?
Sama loogikaga võiks terve salong räbal olla - sõidu ajal ju ei vaata.

Ekstreemsustesse kaldumine pole hea argumenteerimisstiil...

Samamoodi, nagu pole mõtet turuodavaima? ja kahtlemata ka kiireima töö juures ideaalsust taga otsida. Pigem võiksite neid kahte eelmist faktorit arvesse võttes aktsepteerida, et "päris OK" asi on.
Selle paarikümne € juurde kulutamise vastu pole, aga katsetamise eesmärgil saigi sinna viidud.

Tsitaat:
Algselt postitas: Simps
See osa tekstist on selge peaga kirjutatud?

Kes sa selline oled?
JUHUL KUI (LOE UUESTI: JUHUL KUI) ainult "mitte-selge peaga" kindlal seisukohal suudad olla, siis üks s*t*k*tt minu arvates.

---

"Huumorinurk" jätkub.

Käisin Nordschleife ääres puhkamas ja 14.07 olin viimase laeva peal Helsingist Tallinna, kui Perenaine otsustas ühe Volvo XC70 konksu proovida (ls: enamvähen täpsel 195 030).
https://live.staticflickr.com/65535/50119152772_9c577f6f29_n.jpghttps://live.staticflickr.com/65535/50118363933_4cc9f56b63_n.jpghttps://live.staticflickr.com/65535/50118364443_4589aa2b7d_n.jpg

Ohvrid on: stangetala, kliimaradikas, numbrialuse plastik + hunnik igasugu kosmeetiliste elementide kõrvasid (ja siis ka see erinevatele silmadele erinevalt kajastuv esteetiline pool)

Kliimaradikas läheb uus B-osa ja on juba olemas.
Stangetala ja numbriplastiku saan lammutamisel oleva '09 mudeli pealt.

Ülejääk on plaanis parandada epoksiidi ja nipukatega. Selline drifti stiilis, et kui keegi kolmas isik või Perenaine (hoidku selle häbi eest - ise) peaks tahtma järgmise suure rõhumisjõu ja väikse toetuspindalaga esmega rammu katsuda, siis poleks seal vastas "raske" raha eest kokkuostetud teiseringi kosmeetilsi tükke.
Ilmselt saab seda nina nii sättida, et väga kaugelt on enamvähem ja hetkel lepin sellega.

Positiivne osa antud juhtumi juures on see, et uued rehvid ja uue aku tahtsin nii või naa autosse panna, seega ajastus oli äärmiselt "sobiv".
Aku jäi C6 Avant'ist üle ja on Varta 105Ah AGM.

Rehvid said 245/45/19 Davanti DX640, sest:
1) Federal'e oli ainult 3 tükki saadaval
2) kõik hinnaklassi jäävad 255/40/19 rehvid olid kulumisastmega alla 300 (Federal'id 300)
3) soovitati Davanti't, kuna "omast kogemusest peaks sõita kannatama küll"
4) Davanti kulumisaste 400

255/40/19 Bridgestone Potenza S001'ed kulusid ca. 21 000km'ga täiesti märgiseni. Kulumisaste: 280
UHP jaoks on mul teine auto. Antud masin võiks punktist A punkti B liikuda.

Rehvid nagu ikka Rehvid Plussist.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 16.07.20 16:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: JoonasJJ

NB! 2. Aksepteerin, et teema läks ärapanemise taaga all vähe laiali. Kui kellegil tekkisid väga tugevad emotsioonid ja ehk ka mingid mõtted, siis võite ju ennast siin välja elada, aga mina rohkem sellel teemal siin sõna ei võta.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 82.2% - SQL: 17.8%]