Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  ..  14
Autor:
Pealkiri: No nii, palju siin siis diisli omanike on? (Vastuseid: 330 | Vaatamisi: 111017)
prt
huviline



Registreerunud 28.10.03
Asukoht: Saue/Saku/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: LR Discovery

postitati 30.10.03 16:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja prt
100 Avant 2,5 tdi tõin saksast kaks nädalat tagasi ja juba jalutas minema.
Mulle on see esimene isiklik diisel, aga muidu olen fännanud pisut suuremaid tööstuslikke konesid. Veokad, trakad jne.

Ikkagi diisel on rahulikule inimesele parim


Enne varastamist sai mu pill hakkama keskmisega 5.3l/100km keskmistel pööretel 2000rpm


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kurjam
huviline



Registreerunud 02.11.03
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 1.6d(1984)

postitati 02.11.03 16:19 Tsiteeri


Isegi diisel-audi omanik.Autoks siis Audi 80 aastast 1984 1.6 vabalthingav mootor.
Auto meie perekonna käes olnud juba pea 11 aastat.keskmine kütuse kulu 4.5-5.5 l/100km.Selle 11aastaga ainult korralised hooldused + paar väiksemat kõksu rullnokast vanaisa poolt(tühised plekimõlkimised).IGATI HEA AUTO!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Raika
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.11.03
Asukoht: Kohila
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant 3,0TDi Q C6, A4 Avant 1,8 B5

postitati 06.11.03 21:04 Tsiteeri


diisel sigar aastast 85. sõidab nii, et vähe pole. viimased 8 aastat ainult diisel Audid olnudki. Vist peab sülitama(ptuh, ptuh, ptuh) pole miskit hullu juhtunud kuigi vahetevahel saab ka kopajuhtide ja muude traktoristide käest kütet hangitud. ainuke suurem probleem oli see kui ootamatult saabus talv ja 30kilomeetri läbimine võttis 2,5 tundi. peale seda alati pagaasnikus talve saabudes igaks juhuks lisand. mine hullu tea millas tanklatesse korralik talvine tuleb. aga jaamadest kasutanud viimatised 2 aastat Statoili ja pretensioone pole.:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
metallica
huviline



Registreerunud 21.10.02
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal

Auto: Kui Sul on AUDI, siis pole karta miskit!

postitati 09.11.03 18:07 Tsiteeri


Audi 100 2.5 TDI 92.a 85 kw
Auto ostsin 2002.a oktoobris. Mai 2003.a võttis pollar selle ära. :(
Heal juhul saan detsembris nüüd tagasi. :)
Masin on aus. Ei suitse nagu enamus diisleid Mul siin ümber ringi. ;)
Ökomasin on ka. 65 liitriga sõidab ~1000 km. Mis siin salata ostsin sinist diislit pidevalt 6 krooniga. Väga hea ost. Lisasin koguaeg 2T õli juurde. Talvel Kleen-Flo kütte lisandit. Käivitusega talvel probleeme polnud. -35 kraadi ja masin käivitus väga korralikult.
Kui esimest korda proovisõitu tegin, siis Ma ei uskunud, et tegemist on diisel masinaga. K&N Filter ja Chip on ka peal. 6 käiguga 110-120 km/h 2000 pööret.

Respect@Diesel Power


Kui Sul on AUDI, siis pole karta miskit! ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
djquattro
huviline

Avatar


Registreerunud 11.11.03
Asukoht: Keila
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B4 93a 1.8T 140KW FWD, C6 Avant 3.0TDI 200kw 2007, C6 Avant S-line 3.0TDI 200kw 2010, Lancia Voyager 2013 2.8

postitati 11.11.03 14:31 Tsiteeri


Oman Audi 80 b4 Avant 1.9tdi 66kw. täiesti normaalne. kütet võtab väga vähe. pikal ja ühtlasel sõidul võtab mingi 4,5l 100km. sutsemisega on küll probla, aga arvatavasti on see sellest, et lisan 2t õli. aga mootor pole tõrkunud, töötab tühikäigul normaalselt. ´musta ajab välja, aga see on turbo pärast. sinine on siis kui kohapeal käib pikemat aega ja siis annad talda. aga muidu pole midagi. aga mis te arvate


Diislis peitub jõud!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Lendur
huviline

Avatar


Registreerunud 30.10.03
Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 90 quattro

postitati 17.11.03 17:32 Tsiteeri
b4 tdi 92.a.



auto siis 17 kuud olnud, kohe alguses oli esiratastel jooks vale, eks see ongi vist suurim viga.


I die before I fly!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
djquattro
huviline

Avatar


Registreerunud 11.11.03
Asukoht: Keila
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B4 93a 1.8T 140KW FWD, C6 Avant 3.0TDI 200kw 2007, C6 Avant S-line 3.0TDI 200kw 2010, Lancia Voyager 2013 2.8

postitati 18.11.03 10:17 Tsiteeri


Minu audil küll sellist asja pole


Diislis peitub jõud!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 30.11.03 08:21 Tsiteeri


Viimased 9-10 aastat peamiselt diislitega sõitnud. Ning kuna aastased läbisõidud olnud teinekord ligi 100.000km, siis olen nende masinate juures teinud vist kõike, mida teha annab. Muretuimad diislid mu käes on olnud vist Peugeoti 2.3 ja 2.5 mootorid (P504 ja 505 ning Granadal). Peaaegu kõik autod olnud hooldusraamatutega kuni minu kätte jõudmiseni (isekirjutatud vihikud mitmel autol) ja väga hästi hoitud, tänu sellele ka turuhinnast tunduvalt kallimad. Peale enda diisliarmastust on ka pereringis teised autod tasapisi diisliteks muutunud (volksud, mersud, fordid). Diisel-Audisid on olnud minu nimel ainult 3tk:
1. Audi 100 2.0D 84a, läbisõit oli peaaegu 1.3miljonit km, meeletult kulunud masin, peale kapremonti jooksis jube hästi ja keskmine kütusekulu 40tkm jooksul oli ainult 5.5L/100km. Aga kulunud oli tõesti kõik, mis üldse kuluda saab:)
2. Audi 80 1.6D 81a, lasin tuua Saksast, läbisõit oli veidi üle 100tkm. Kuna veepump oli niiske, siis vahetasin selle kohe, ning sõitsin ca 150tkm midagi remontimata, seejärel vahetasin esirattalaagrid ja mõned muud pisiasjad (sillajuppe ei midagi). Keskmine kulu läbi aastate ca 6L/100km. Masin oli täistsingitud kerega ja avatavate kolmnurkakendega erieriversioon, müües selle aastatuhande algul oli veel suht roosteta ja orig värvi all, isegi orig sumps oli veel all:) Väga armas auto oli
3. Audi 80 B3 1.6D 87a, taas väga suure läbisõiduga (peaaegu 1.200.000km, kasutatud Saksas vaid maanteesõiduks, nii et seest polnudki hirmus kulunud) auto, millel mootor oli veel kapremontimata, mootor oli hõre, kuid käivitusprobleemid algasid kusagil -15-20 kraadi ringis, muidu oli mootor hooldatud ja ei suitsenud ega võtnud õli (kütust 6-6.5L/100km). Käigukast lendas minu käes laiali, aga sai ka sõidetud üksjagu. Müüsin hoopis sellepärast, et jäi väikeseks, mu eelviimane auto.

Hetkel on VW Passat, intercooleriga 1.6TD. Otsisin omale Audi 100 Avanti diislit (C3), aga ei leidnud korralikku. Kuna säilitasin Eestis elades kõik kütusetshekid (ainus võimalus pumba ja pihustiotste garantiiks, iga kord tuleb märkida ka spidonäit tshekile, kui loodad mingit väljamaksmist), siis oli lihtne arvestada keskmist kütusekulu mistahes ajavahemikul. Läbisõidud enda käes on viimastel aastatel mõõdetud GPSi abil, aga see on hetkel rikkis ja plaanin uut osta. Hooldusest niipalju, et KÕIGIS diiselautodes olen pidanud sünteetilisi õlisid (kui on söönud õli, olen auto kohe korda teinud:)) ja õli vahetanud u 6000km järel (st mõnikord lausa 2x kuus:), nii sageli vahetades püsib õli puhas ikka tuhandeid kilomeetreid). Kütust ostsin Eestis elades Shellist ja Statoilist, viimastel aastetel olen ostnud ka Nestest ja UnoX-st. Solki, millele remont on järgnenud, saanud vaid mõne üksiku korra. Talvel suvekütust saanud aga õige mitmel korral ning praegugi Eestis talvel tankida ei julge, sest koju Soome sõites võib oodata ees ka üle -40 kraadine külm:). Käivitusprobleeme pole nagu kunagi eriti kohanud, kuna ostnud alati korralikke autosid ning Soomes on mootor talviti 24h ööpäevas eelsoojendatud vooluvõrgu kaudu (loomulikult käivitunud need autod -40-ga ka ilma soojendamata, va see eelviimane A80).
Kui midagi mu pikast jutust järeldada, siis hoidke oma mootoreid kuuma eest (piisavalt olnud sellepärast n*ssi kaanevahetustega) ning ärge koonerdage õlivahetuste, kütuse- ja õhufiltritega jne, sest ka selle olen diislite puhul omal nahal selgeks õppinud, et koonerdamine pole kokkuhoid :(:D

Edit: hetkel oman Audi 100 Avant Quattrot 1988a, mille ehitasin diisliks ümber + mõningane mootori tuuning. Peaks olema ainus selline C3 diisel-quattro Eestis (Soomes on olemas ka üks Audi 200 Avant Quattro 2.5 TDI mootoriga)


Kui tahad omada raudseid põhimõtteid, pead suutma murda oma põhimõtteid aeg-ajalt — et olla oma põhimõtte peremees. Mitte oma põhimõtte ori.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
ryblik
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.03
Asukoht: Göteborg, Rootsi
Kasutaja on eemal

Auto: hetkel autotu

postitati 29.01.04 13:01 Tsiteeri


Nonii, veel üks diisli omanik! 95a. 2,5 tdl. Ligi aasta otsa käes olnud, sai Tartust Anne turult ostetud ja tõeliste peletiste käest. Olen vahetanud rihmad, võlli, õhulugeja, pihustiotsad, paar kuud tagasi läks kütusepump. Nüüd plaanisin rõngaste vahetust...ehhe..mis lõppes sellega, et tuli välja vahetada kogu mootori alumine osa... vaod olid sellised hülssides et näpp jäi taha kinni. Päris kole koll ikka...sellega veel ei piirdunud...abs nöökis, pidurikettad olid sellised nagu vett saanud saepuruplaat. Täisringi vahetus. JA siis veel lõpetuseks. Ka turbo on minekul (et kui on kellegil pakkuda võtke ühendust). Aga noh, nüüd on asi ikka sealmaal ka, et peaaegu uus auto koku pandud, ja auto hetkelist tegelikku väärtust ikka turuhinnaga ei taha võrrelda :) Muidu, rääkides headest omadustest, siis ikka ei vahetaks suurt audit milegi vastu...ikka tõeline relv, ja nüüd peale uue alaosa, kolbide ja rõngaste panekut...minek on meeletu! Ja kütus :) Mul millegipärast näidik ei funka (kuigi andur paistab ok olevat) aga noh, kuigi sõidan väga palju siis läheb küll vahest meelest tankida...kuskil kah 5 ja poole ringis sajale maanteel, linnas on ikka tunduvalt rohkem aga keskmine tulen ikak sinna kuskil 6-7 kanti!


C.R.E.A.M.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
T.P.
huviline



Registreerunud 19.03.04
Asukoht: TLN
Kasutaja on eemal

Auto: puudub

postitati 21.03.04 11:40 Tsiteeri


lisaks siis ennastki diisliomanike hulka. masinaks A4 1,9TDi


jalgratturid jalgrattateele
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
wiltz 2.0 Td
huviline



Registreerunud 29.03.04
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 100 avant 2.0 Td

postitati 31.03.04 07:23 Tsiteeri


sai just paar päeva tagasi 100 avant 2.0 td soetatud masin pärineb 88 aastast, ja on päris vahva, ökonoomne ja ei ole uimane


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
m7000
huviline

Avatar


Registreerunud 23.03.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 228KW Q

postitati 15.04.04 20:43 Tsiteeri
Minu jaoks pole see ökonoomsus kõige peamine...



kuna autom kast siis ei saa eriti öko värgiga hiilata, see eest on mul muudest mugavustest kõik jutud, mis kõige tähtsam ise olen rahul... nii nagu igamees oma autoga...



Neli ratast ees....neli ratast all...neli ratast liiguvad...


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Vihmamees
huviline



Registreerunud 24.04.04
Asukoht: Soome
Kasutaja on eemal

Auto: A8 Quattro 3,7 191Kw

postitati 25.04.04 22:33 Tsiteeri


Mul 93/94a Audi100 2,5 TDI Automaat.
Automaat kasti ja diisli kohta on ikka üllatavalt hea minek.Pole möödasõidul ka probleemi,ka 120 kiiruse juures kiirendab veel,kui pedaali vajutada.
Kütust nii 7l 100le keskmiselt.
Ja talvel isegi -30 külmaga käivitamisel probleeme pole olnud(nimelt põhja-Soomes suurema osa ajast sõidan)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
yokker
huviline

Avatar


Registreerunud 12.04.04
Asukoht: teisel pool merd
Kasutaja on eemal

Auto: 2x1.9tdi 66&96kw+suzuki sv1000s

postitati 26.04.04 08:36 Tsiteeri


Oman ka autot b4 avant 1.9TDI. Auto käes olnud pool aastat ja selle aja jooksul on paar probleemi olnud. Üks nõrk koht on vist kambrikaane tihend (3 poldiga kinni) hakkas ajapikku õli läbi laskma ja teine jama oli selline, et tahtsin teisest autost mööda sõita ja autol hing kinni täiega. Tõmbasin, siis tee äärde ja jätsin auto seisma paariks minutiks. Alustasin jälle sõitu ja viga kadunud nagu polekski midagi olnud . :) Veel on probleeme olnud auto värviga, aga see asi sai korda ja tasuta :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Uhm
huviline



Registreerunud 05.03.04
Asukoht: Võru/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia Combi 1.2TSI - 15

postitati 01.05.04 10:44 Tsiteeri


Ma ei oma küll diisel audit, aga diisel volksuga kärutan juba mingi 3 kuud ringi :)
mootoriks 1.6TD, golf mk2


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 03.05.04 07:02 Tsiteeri


Olen ka natu üle nädala diisli omanik, seni pole probleeme olnud:) ja kõrvad on harjunud pisu suurema müraga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
marks713
huviline

Avatar


Registreerunud 11.01.04
Asukoht: Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2,5TDI 1991

postitati 03.06.04 09:56 Tsiteeri


Olen olnud pool aastat audi 100 2,5tdi 91a.omanik.Sai kaua unistatud pill ostetud Ropka autopoest, mis oli äsja saksast toodud.Algul ei paistnud midagi masinal viga olevat, aga siis pisitasa hakkasisd vead (õnneks midagi hullu, millest ise oma jõuga toime tulin) välja tulema.Esiteks poolel teel koju tulekul väsisid esimesed piduriklotsid ära, filtrid, õlid said vahetatud, varsti avastasin, et sisselaske kollektorisse mineval kummivoolikul 5cm pragu sees (panin paiga peale ja teibiga kõvasti kinni), lairihma pinguti oli täiesti läbi, sõi varsti rihmal kaks soont eraldi, aga selle ehitasin 2,3 audi 100 omast külge, mille sain romulast tuttava käest tasuta (uus 3000.- kandis) mis sobib sinna ideaalselt, termostaadi vahetasin ära ja nüüd hiljaaegu vahetasid hammasrihma ja kõik sinna töö juurde kuuluva, mida ainsana ei riskinud ise teha ja lasin Joes garaasis ära vahetada, millest töö raha läks 1386.- ja vidinad Forsist, mis ise ostsin 2000.- eest Kauri kaudu 25% odavamalt.Praeguseks ajaks on pillist saanud peaaegu korralik sõiduriist, vaid mõningad pisiasjad on jäänud veel nokitseda.
Olen muidu masinaga väga rahul.Väga hea auto ja soovitan soojalt.:D:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
diisel
huviline



Registreerunud 26.05.04
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 2,8 Q 99

postitati 07.06.04 09:38 Tsiteeri
TO: MARKS



Ehk räägid lähemalt mida aretasid selle rihmarulliga endal sama mure


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
m2ger
huviline



Registreerunud 26.05.04
Asukoht: Tartu/Tampere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.5TDi tip '01

postitati 08.06.04 09:42 Tsiteeri


A6 2.5TDI tiptronic 2001a. Nädal aega alles ja üldse esimene diisel. Kui aken kinni, siis rehvimüra tapab kardetud diislimüra ära. Eks saa näha, kuda siis teine kardetud asi - talvel käivitumine-soojenemine - on.
Soome "kiirteedel" 135 juures kiire möödasõidu tegemine no problemo :) Ja 2.3se Galaxy'ga võrreldes teeb rahakott ainult :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
maxs30
huviline



Registreerunud 11.04.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2,5 TDI

postitati 16.06.04 09:49 Tsiteeri


Sisse laske lõdviku parandamine teibiga on suht mõtetu.Üritasin ka aga paari nädalaga hakkab läbi ajama ja minek kaob.Originaal maksab 1300 eeki.Mina panin sisse plastikust toru ja klabru´iega kinni.Esialgu ok.Toruks sobi kanalisatsiooni toru.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ally
huviline



Registreerunud 14.06.04
Asukoht: tartu
Kasutaja on eemal

Auto: AUDI 80 B4

postitati 16.06.04 11:12 Tsiteeri


munul on Audi diisel ja juba teine.olen täiesti prahul.isegi talvel läheb ilusti käima , kui aku on hea.;)
vanall audil kasutasin ainult talvel lisandit...
aga häda pole tal mingit.isegi vale käigu puhul liigub edasi, mitte nagu bensukat -surevad välja..;) :D
halb on ainult, et põriseb kõvemini ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
merut
huviline



Registreerunud 15.02.04
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 2,5 TDI

postitati 22.06.04 09:43 Tsiteeri


ostsin mõned päevad tagasi b4 1,9tdi kuid kurvastuseks pean turbo vahetama muidu auto viimasepeal ja öko keskmine5,5l ja disla kohta minekut on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
zeka
huviline



Registreerunud 12.09.03
Asukoht: Pealinn
Kasutaja on eemal


postitati 30.06.04 19:01 Tsiteeri


esmasp2eval ostsin Audi 100TDI, 88a v2ga suur ja m6nus auto!!! ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
CarlosSQ
huviline

Avatar


Registreerunud 30.05.04
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 Avant TDi

postitati 30.06.04 19:12 Tsiteeri


minul ka siis nn. "traktor" nimelt 1.9 tdi b4 avant 93 a. kytet võtab vähe ja muidu norm.


There's lots of spirit in everyone!!!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Mäks
huviline

Avatar


Registreerunud 04.07.04
Asukoht: Jõhvi
Kasutaja on eemal

Auto: A6 1,9TDI

postitati 07.07.04 09:01 Tsiteeri


Praegu VW Santana 1,6D 86a. ja Renault 19 1,9D 94a. On olnud veel vanemaid volkari diisleid..Järgmiseks plaan soetada A100 diisli..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4  ..  14
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 53.0% - SQL: 47.0%]