Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Audi A6 C7 BiTDI Competition 240kw tarkvarauuendus ja käigukasti käitumine (Vastuseid: 50 | Vaatamisi: 11343)
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 24.03.20 14:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Peab tegelikult juba kõigis olema. Neil on list veakoode, mis on heitgaasidega seotud. Kui Su autol on veakood, mis on nimekirjas, saad korduva. Muud veakoodid(airbagid jne) neid ei huvita.

Petutarkvaraga ülevaatuselt mitte läbisaamine on ka varsti siin reaalsus(uude autoveoseaduse eelnõusse juba sissekirjutatud).


Mingeid muid veakoode nad ei näegi.
Nähtakse ainult 33 aadressi (KWP2000, UDS) (EOBD) veakoode. Seal on olemas ainult mootor ja kast enamusel autodel.

Need veakoodid on muidugi naljanumber, sest sinna saab mida iganes kirja panna.
Pigem on suuremad probleemid siis, kui hakatakse readiness väärtusi testima ning seda hakatakse reaalselt tegema ka. Seda juba iga nurgatagune tegija läbi ei hammusta.

Väga palju võetakse siin teemas sõna aimamata kuidas asjad reaalselt toimivad, minu arust on see masendav - ei ole mõtet valeinfot levitada.
Soovitan võtta EOBD spetsifikatsiooni ette ning hakata lugema. See on enamustel autodel aastast 2000 juba olemas. Te nüüd 20a hiljem avastate maailma ja leiutate asjale funktsionaalsust, mida ei eksisteeri.

Mitte ühelgi ülevaatuspunktil ei ole ega saagi kunagi olema margipõhiseid diagnostikaseadmeid. On ainult universaalne EOBD scanner, mis võimaldab lugeda Readiness väärtusi, veakoode, CVN-i ja minimaalses koguses live datat mootorist ja mõnel juhul kastist. Lisaks veel nipet-näpet, mida ilmselt keegi mitte kunagi kasutama ei hakka.

Ning palun ka mitte unustada seda, et kuna pea kõikide juhtplokkide tarkvara on praegu võimalik üle kirjutada, siis on ka igasuguste juhtplokist tulenevate andmete usaldamine eos surnud üritus.
Jah, osade asjade reversimine ja patchimine on keerulisem, kui teiste, aga see on kõik siiski võimalik. Ma olen USA firmadele (kus enamuses osariikides käib kontroll ainult läbi arvuti) juba 7a tarninud lahendusi, et sellest ümber minna ning toimib see edukalt. Kuivõrd meil hakatakse kasutama täpselt seda sama süsteemi (midagi muud olemas ei ole), siis hakkab see siin täpselt samamoodi toimima.

Minu arvates on palju parem reaalne test diisli puhul tahmasisalduse mõõtmine ja bensuka puhul lambda, CO (jm väärtuste) kontroll. Seda ei saa mingi koodijupiga petta ning kui auto reaalselt katki on nii, et tagant hais või lont väljas, siis ei saa ülevaatusest läbi.
Samuti võiks politsei reaalselt juhte, kellel sõiduriistal taga mingisugune jõhker lont on, lihtsalt tuimalt kinni pidada ja korduvale saata. Kui ei ole raha oma panni korras hoida, siis käigu jala.
Ma ausalt öeldes ei mõista, miks ei ole okei avalikus kohas pükste alla laskmine ja sittumine, aga on okei avalikus kohas oma rondi väljalaskest teistele näkku pasandamine ning seda veel kiidetakse takka ka. Sisepõlemismootor ei ole värske õhu generaator, aga kui ikka autol taga ei näe sõita, siis peaks need liiklusest kiires korras eemaldama.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
end3l
klubiliige



Registreerunud 27.06.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 90 3B, CQ NM, CQ AEB-064, 80 1Z, CQ AAN jpm

postitati 24.03.20 15:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Samuti võiks politsei reaalselt juhte, kellel sõiduriistal taga mingisugune jõhker lont on, lihtsalt tuimalt kinni pidada ja korduvale saata. Kui ei ole raha oma panni korras hoida, siis käigu jala.
Ma ausalt öeldes ei mõista, miks ei ole okei avalikus kohas pükste alla laskmine ja sittumine, aga on okei avalikus kohas oma rondi väljalaskest teistele näkku pasandamine ning seda veel kiidetakse takka ka.

Sellega võiks keegi tõesti tegeleda. Väga jube on sõita mõne C6, E60, Touaregi kui ka MB taga. Ühine nimetus neil tegelastel on 2004a+ V6 diisel, mille kolmandal-neljandal ja kaugemal omanikul puudub võime neid "luksusautosid" õigesti ülal pidada.

Saaks teha mingi saidi näiteks www.sittur.ee ning sinna üles riputada auto numbri, pildi olukorrast või miks mitte ka video ning ülevaatuspunkti nime, kust viimati ülevaatus on saadud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
masuurik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo S

postitati 24.03.20 16:19 Tsiteeri


Teema on kuhugi kõrvale kaldunud, aga tuli sellega meelde üks vahva video.
Georg meie poolt ja londiga E60 siis teisel pool.
https://www.youtube.com/watch?v=hOwcZFVtkvs


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
antsvolli
huviline

Avatar


Registreerunud 06.01.17
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 911T, A8 D2

postitati 24.03.20 19:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj

Minu arvates on palju parem reaalne test diisli puhul tahmasisalduse mõõtmine ja bensuka puhul lambda, CO (jm väärtuste) kontroll. Seda ei saa mingi koodijupiga petta ning kui auto reaalselt katki on nii, et tagant hais või lont väljas, siis ei saa ülevaatusest läbi.
Samuti võiks politsei reaalselt juhte, kellel sõiduriistal taga mingisugune jõhker lont on, lihtsalt tuimalt kinni pidada ja korduvale saata. Kui ei ole raha oma panni korras hoida, siis käigu jala.
Ma ausalt öeldes ei mõista, miks ei ole okei avalikus kohas pükste alla laskmine ja sittumine, aga on okei avalikus kohas oma rondi väljalaskest teistele näkku pasandamine ning seda veel kiidetakse takka ka. Sisepõlemismootor ei ole värske õhu generaator, aga kui ikka autol taga ei näe sõita, siis peaks need liiklusest kiires korras eemaldama.


+1

Siis vast need korras 10a vanade autode hinnad oleks ka normaalsemad.

Peaks vist ka ise säästmise teisele tasemele viima ostma diisel bmw :D - odav...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 25.03.20 06:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj

Mingeid muid veakoode nad ei näegi.
Nähtakse ainult 33 aadressi (KWP2000, UDS) (EOBD) veakoode. Seal on olemas ainult mootor ja kast enamusel autodel.

Need veakoodid on muidugi naljanumber, sest sinna saab mida iganes kirja panna.
Pigem on suuremad probleemid siis, kui hakatakse readiness väärtusi testima ning seda hakatakse reaalselt tegema ka. Seda juba iga nurgatagune tegija läbi ei hammusta.

Väga palju võetakse siin teemas sõna aimamata kuidas asjad reaalselt toimivad, minu arust on see masendav - ei ole mõtet valeinfot levitada.
Soovitan võtta EOBD spetsifikatsiooni ette ning hakata lugema. See on enamustel autodel aastast 2000 juba olemas. Te nüüd 20a hiljem avastate maailma ja leiutate asjale funktsionaalsust, mida ei eksisteeri.

Mitte ühelgi ülevaatuspunktil ei ole ega saagi kunagi olema margipõhiseid diagnostikaseadmeid. On ainult universaalne EOBD scanner, mis võimaldab lugeda Readiness väärtusi, veakoode, CVN-i ja minimaalses koguses live datat mootorist ja mõnel juhul kastist. Lisaks veel nipet-näpet, mida ilmselt keegi mitte kunagi kasutama ei hakka.

Ning palun ka mitte unustada seda, et kuna pea kõikide juhtplokkide tarkvara on praegu võimalik üle kirjutada, siis on ka igasuguste juhtplokist tulenevate andmete usaldamine eos surnud üritus.
Jah, osade asjade reversimine ja patchimine on keerulisem, kui teiste, aga see on kõik siiski võimalik. Ma olen USA firmadele (kus enamuses osariikides käib kontroll ainult läbi arvuti) juba 7a tarninud lahendusi, et sellest ümber minna ning toimib see edukalt. Kuivõrd meil hakatakse kasutama täpselt seda sama süsteemi (midagi muud olemas ei ole), siis hakkab see siin täpselt samamoodi toimima.

Minu arvates on palju parem reaalne test diisli puhul tahmasisalduse mõõtmine ja bensuka puhul lambda, CO (jm väärtuste) kontroll. Seda ei saa mingi koodijupiga petta ning kui auto reaalselt katki on nii, et tagant hais või lont väljas, siis ei saa ülevaatusest läbi.
Samuti võiks politsei reaalselt juhte, kellel sõiduriistal taga mingisugune jõhker lont on, lihtsalt tuimalt kinni pidada ja korduvale saata. Kui ei ole raha oma panni korras hoida, siis käigu jala.
Ma ausalt öeldes ei mõista, miks ei ole okei avalikus kohas pükste alla laskmine ja sittumine, aga on okei avalikus kohas oma rondi väljalaskest teistele näkku pasandamine ning seda veel kiidetakse takka ka. Sisepõlemismootor ei ole värske õhu generaator, aga kui ikka autol taga ei näe sõita, siis peaks need liiklusest kiires korras eemaldama.


Jah, räägin seda, mida mulle ülevaatusel räägiti. Ütles, et neil pikk nimekiri koode(2 A4 kui õigesti mäletan) ja peavad vaatama kas mõni neist on sees või mitte. Küsisin huvipärast, et mida täpsemalt kontrollitakse, et kas turvavarustuse jms koode, ütles, et ei ainult heitgaasidega seotud. Mul oli autol tookord üks O2 sensori viga sees ja selle tõi välja, aga kuhugi kirja ei läinud, kuna polnud "nimekirjas".

Kindlasti suudetakse seda petta, aga see vähemalt algus, mis tehtud on. Selles osas olen nõus, et need tahmatajad tuleks korduvale saata.


Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi10
huviline



Registreerunud 13.07.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S6 4.2 V8 atm, A7 2.8FSI

postitati 25.03.20 09:06 Tsiteeri


Aga kas need diislid on korras masinad, millel küll mingit silmaga nähtavat tahmalonti tagant välja ei tule, kuid igal kiirendamisel foori tagant viskab sellist spetsiifilist keemilist omajagu häirivat haisu tagant välja?!
Päris palju sellist asja viimasel ajal näinud/tundnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 25.03.20 10:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi10
Aga kas need diislid on korras masinad, millel küll mingit silmaga nähtavat tahmalonti tagant välja ei tule, kuid igal kiirendamisel foori tagant viskab sellist spetsiifilist keemilist omajagu häirivat haisu tagant välja?!
Päris palju sellist asja viimasel ajal näinud/tundnud.


Diisel viskabki sellist keemilist lõhna tagant. Tegelikult ka põlenud bensiinil on oma lõhn. Subjektiivselt lihtsalt vähem ebameeldiv kui diislil. Diisel hakkab seda lõhna rohkem viskama, kui pihustiotsad on väsinud ja tilguvad.
Nagu ma ütlesin, sisepõlemismootor ei ole värske õhu generaator. See on saasteallikas. Lihtsalt on vahe kui palju seda saastet sealt tuleb.
Ma arvan, et meist enamus näeb veel ära selle, kuidas sisepõlemismootorid asenduvad elektrimootoritega, see on kahtlemata tulevik. Kui ITER õnnestub muutub juba lähiajal igasuguste naftasaaduste põletamine autodes täiesti mõttetuks.

Seni aga kannatust :D


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
audisell
huviline

Avatar


Registreerunud 06.01.09
Asukoht: Tallinn/Helsingi
Kasutaja on eemal

Auto: A6 avant Bitdi 2013 & Tiguan 4motion

postitati 09.04.20 14:26 Tsiteeri


Soomes hetkel siis olukord järgmine. Peale kodanike survet esindusele, kui päriti, miks kolmel erineval bitdil(ka 100 tuh. ls erinevused) turbod peeti läksid peale softi uuendamist+muud jamad.Nädal aega tagasi tuli siis vastus, kus tunnistasid ja vabandasid,et soft oli vigane. Nii, et kõik, kellel antud probleem, peaks esindus lahendama selle uue softiga 4G0 907 589 G, vana oli E lõpuga. Kuuldavalt uue softiga kasti ja mootori koostöö parem. Andke, siis tagasisidet.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 09.04.20 15:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: anduke88
Amadeus ja Jann- hea info. Ma muideks mõtlesin sama, et kui konks väljas et hoiab 7ndat sees. Ning kui konks on sees, siis on püsikaga samal kiirusel liigeldes 8 käik ilusti sees.
Hea, et keegi kinnitus mu kahtlust. :D Juba vaikselt mõtlesin, et kujutan seda endale ette...


Ajaks asja veel segasemaks, minu oma paneb konks väljas ilma käruta comfort seades liigeldes sirgel teel 95km/h kaheksanda. Ei ole vahet, kas konks sees või väljas. Mootori ja kasti softi ei ole plaanis uuendada, kuna toimib 5+.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2023-24, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 09.04.20 16:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audisell
Nii, et kõik, kellel antud probleem, peaks esindus lahendama selle uue softiga 4G0 907 589 G, vana oli E lõpuga. Kuuldavalt uue softiga kasti ja mootori koostöö parem. Andke, siis tagasisidet.


Kõik segamini nagu puder ja kapsad sul.

4G0907589E on pre-facelifit soft. CGQB mootor ilma ADBlue-ta.
Samuti ei saa esindus muuta detaili tootekoodi! ODIS ei lase lihtsalt flashida sul teist numbrit.

Muutuda saab ainult versioon.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
audisell
huviline

Avatar


Registreerunud 06.01.09
Asukoht: Tallinn/Helsingi
Kasutaja on eemal

Auto: A6 avant Bitdi 2013 & Tiguan 4motion

postitati 09.04.20 18:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: audisell
Nii, et kõik, kellel antud probleem, peaks esindus lahendama selle uue softiga 4G0 907 589 G, vana oli E lõpuga. Kuuldavalt uue softiga kasti ja mootori koostöö parem. Andke, siis tagasisidet.


Kõik segamini nagu puder ja kapsad sul.

4G0907589E on pre-facelifit soft. CGQB mootor ilma ADBlue-ta.
Samuti ei saa esindus muuta detaili tootekoodi! ODIS ei lase lihtsalt flashida sul teist numbrit.

Muutuda saab ainult versioon.


Sorry, kui külvasin segadust numbritega(ei kontrollinud,mõni oleks nende numbritega veel esindusse jooksnud). Vahendasin informatsiooni, mida lugesin ja arvasin,et sellest on kellegile abi. Hea, et meil on foorumis on selline isik, nagu prj, tänu kellele saab asi selgemaks(see oli ilma irooniata öeldud), ning ei pea kõike uskuma, mida klaasmajas räägitakse. Olen Sind paljudele Soome sõpradele ja tuttavatele soovitanud(tagasiside olnud positiivne). Sõna võiks võtta, ka Tallinna esinduses töötavad isikud(tean, et loevad foorumit),just nende vajalike või mitte vajalike toimingute kohta. Oma autol on ka prj soft. Olin ka mures enne ülevaatusele minekut, kuna mõnipäev tagasi tuli kiri, et tuleks tulla esindusse mootorit parendama, muidu ülevaatust ei läbi. Nüüd ÜV tehtud ja kaks aastat ehk hooletu, kui just keegi hoovi järgi ei tule(mis ei ole üllatav, kui näiteks mingi autoga seotud maks maksmata).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 09.04.20 18:42 Tsiteeri


Esindusse võib nende numbritega joosta, aga ega esindus ei otsusta, mida tester/diagnostikaprogramm teeb.
Nemad saavad ainult vaadata, kas on uuendust ning selle peale laadida, ongi kõik.

Esinduse diagnostikaprogramm valib ise n.ö. "õige" softi, lõppkasutajal (esindusel) puudub valikuvõimalus.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Rain573
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.09.05
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Audi b4 Competition V8, Fiat Punto GT, W211, CLS Shoting Brake

postitati 09.04.20 22:49 Tsiteeri


Õnneks või kahjusk on olemas ka ODIS e selline versioon millega saad ise lasta sellise softi mis vaja on. Saad upgrade või siis downgrade teha. Või siis saad korralikult midagi pekki keerata :D


VAG Online kodeerimine, component protection, immo, SVM, diagnostika, elektritööd, lisaseadmete paigaldus, dpf-egr- dtc jne delete, chip. Kliima kontroll, täitmine, remont...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 10.04.20 07:16 Tsiteeri


prj, kas sul on olemas stock softi 2016a 200KW Q7 jaoks? Mõtlen softi, millega see tehasest tuli, mitte see heitgaasi aktsioonist tulenevalt uuendatud soft. Hind softivahetuseks?


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 10.04.20 14:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi10
Aga kas need diislid on korras masinad, millel küll mingit silmaga nähtavat tahmalonti tagant välja ei tule, kuid igal kiirendamisel foori tagant viskab sellist spetsiifilist keemilist omajagu häirivat haisu tagant välja?!
Päris palju sellist asja viimasel ajal näinud/tundnud.

Lõhnasid ja haisusid on keeruline sõnadesse panna. Korras diisel ajab soojalt sellist äädika või kloori sarnast lõhna. Seda siis töötava katalüsaatoriga. Omajagu häirivaks mina seda lõhna ei pea. Masinad, millel katalüsaator minema löödud ajavad spetsiifilist diisli vingu, mis on tõesti häiriv. Nagu eelpool mainiti, siis väsinud pihustite puhul on ving suurem ja mingi hetk tekib ka valge suits, mis paneb silmad kipitama. Selliseid sõidukeid on linnapildis palju. Töötava katalüsaatoriga bensukas ajab korralikult pähe andes sellist omapärast munahaisu :)


Wer im sommer schon am winter denkt, der sicherlich ein quattro lenkt!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 10.04.20 15:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
prj, kas sul on olemas stock softi 2016a 200KW Q7 jaoks? Mõtlen softi, millega see tehasest tuli, mitte see heitgaasi aktsioonist tulenevalt uuendatud soft. Hind softivahetuseks?


Softi kontroll käib ikka softi versiooni ja numbri järgi(!).
Kust ma tean, mis sul seal tehasest oli ja mis üldse versioon/number on.

Võta korrektses kanalis ühendust ning saada autoscan ka.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Rain573
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.09.05
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Audi b4 Competition V8, Fiat Punto GT, W211, CLS Shoting Brake

postitati 12.04.20 13:11 Tsiteeri


Mul on enamus originaal softe olemas, kes tahab siis Lõuna-Eestis saan nendega aidata.


VAG Online kodeerimine, component protection, immo, SVM, diagnostika, elektritööd, lisaseadmete paigaldus, dpf-egr- dtc jne delete, chip. Kliima kontroll, täitmine, remont...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
afp
huviline



Registreerunud 09.02.20
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 13.05.20 16:57 Tsiteeri


Mina sain igaljuhul oma probleemile ravi, pannes mootorile pre-dieselgate softi peale. Null jõnksu, null kolksu, ainult sujuv sõit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
SPS
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.20
Asukoht: Berliin/Järvamaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C7 3.0 240kw Limousine, BMW E39 141kw Limousine

postitati 14.05.20 15:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: afp
Mina sain igaljuhul oma probleemile ravi, pannes mootorile pre-dieselgate softi peale. Null jõnksu, null kolksu, ainult sujuv sõit.


Kui kunagi siit Saksamaalt liikuma Eesti poole saab, siis ilmselt teeb sama. Rõõm kuulda, et on olemas toimiv lahendus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kvsk
huviline



Registreerunud 27.10.21
Kasutaja on eemal


postitati 15.11.21 17:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: afp
Mina sain igaljuhul oma probleemile ravi, pannes mootorile pre-dieselgate softi peale. Null jõnksu, null kolksu, ainult sujuv sõit.


Esracingus tegid?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kvsk
huviline



Registreerunud 27.10.21
Kasutaja on eemal


postitati 10.12.21 15:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: audisell
Nii, et kõik, kellel antud probleem, peaks esindus lahendama selle uue softiga 4G0 907 589 G, vana oli E lõpuga. Kuuldavalt uue softiga kasti ja mootori koostöö parem. Andke, siis tagasisidet.


Kõik segamini nagu puder ja kapsad sul.

4G0907589E on pre-facelifit soft. CGQB mootor ilma ADBlue-ta.
Samuti ei saa esindus muuta detaili tootekoodi! ODIS ei lase lihtsalt flashida sul teist numbrit.

Muutuda saab ainult versioon.


Kuidas ei saa , tootekood muutub ju peale softi uuendust
https://www.motor-talk.de/forum/softwareversionen-3-0-bitdi-vfl-t6550139.html?page=11

Või ma olen millestki valesti aru saanud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 10.12.21 18:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kvsk
Või ma olen millestki valesti aru saanud?

Dieselgate 3.0 TDI peal on erand ja muutub tootekoodi keskel number. Tehti see ilmselt selleks, et ei oleks nii lihtne aru saada, mis seal enne peal oli (õnneks mootori juhtploki peal on kirjas) ning selleks, et oleks lihtsam tuvastada, kas on dieselgate update tehtud või mitte teatud mootoritel.
Aga mitte üks täht ei muutu lõpust, vaid keset koodi on muutus. Kastidel part number ei muutu. Ka ühelgi teisel VAG-l ei muutu see kood keskel peale 3.0TDI, sest see on tegelikult grupi poliitika vastane. Kõikidel 2.0-l jms muutub ainult versioon.

Üks täht lõpus erinev on samas alati täiesti teine soft.

Tegelikult kui võtta vastav ODX lahti, siis on sealt näha millele seda peale võib lasta (compatibility check) ning sealt saab ka kenasti eelneva softi numbri kätte.
Aga nagu öeldud, see on ainult 3.0 TDI-l ja ainult Dieselgate puhul.

Minu kommentaar oli siiski asjakohane ning kehtib 99% juhtudest. Ning ka antud juhul, kui väideti, et ainult täht lõpus muutub. Ikka ei muutu küll, vaid kogu kood on teine.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Kvsk
huviline



Registreerunud 27.10.21
Kasutaja on eemal


postitati 17.12.21 16:30 Tsiteeri


Võib olla kusagilt läbi käinud ka see info aga mis seda mootori suuremat klõbinat külmalt põhjustab selle uue softiga ? Ise arvasin , et minu autol ( bitdi 235kw ) on pihustiseibid ära , et külmalt klõbiseb ( imelikult ainult juhi poolt teeb klõbinat) aga esracing ütles , et see normaalne kui kuulasid , täiesti külma mootorit muidugi eksponeerida ei saanud . Aga kui võrrelda sõbra c7 mega mis on 180 kW siis tema autol on 0 klõbinat külmalt käivitamisel.

Softi versiooni enda auto vaadates siis näitab kastil 1009 , kuigi versioon mis 23x6 ga tuleb , peaks olema 1015 ?

Mootori soft
Enne uuendust peaks olema 4G0 907 589 D 0001

Peale uuendust 4G0 907 589 F 0004 ( kuigi tavaliselt 0008)

Arvatavasti esindus neid versioone siis silunud juba?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kvsk
huviline



Registreerunud 27.10.21
Kasutaja on eemal


postitati 17.12.21 18:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: Kvsk
Või ma olen millestki valesti aru saanud?

Dieselgate 3.0 TDI peal on erand ja muutub tootekoodi keskel number. Tehti see ilmselt selleks, et ei oleks nii lihtne aru saada, mis seal enne peal oli (õnneks mootori juhtploki peal on kirjas) ning selleks, et oleks lihtsam tuvastada, kas on dieselgate update tehtud või mitte teatud mootoritel.
Aga mitte üks täht ei muutu lõpust, vaid keset koodi on muutus. Kastidel part number ei muutu. Ka ühelgi teisel VAG-l ei muutu see kood keskel peale 3.0TDI, sest see on tegelikult grupi poliitika vastane. Kõikidel 2.0-l jms muutub ainult versioon.

Üks täht lõpus erinev on samas alati täiesti teine soft.

Tegelikult kui võtta vastav ODX lahti, siis on sealt näha millele seda peale võib lasta (compatibility check) ning sealt saab ka kenasti eelneva softi numbri kätte.
Aga nagu öeldud, see on ainult 3.0 TDI-l ja ainult Dieselgate puhul.

Minu kommentaar oli siiski asjakohane ning kehtib 99% juhtudest. Ning ka antud juhul, kui väideti, et ainult täht lõpus muutub. Ikka ei muutu küll, vaid kogu kood on teine.


Pean siiski vaidlema sinule vastu , sest nii palju kui ma nüüd uurinud olen siis facelifti muutub just täht , mitte number keskelt , võib olla pre faceliftil muud moodi


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 18.12.21 14:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kvsk
Võib olla kusagilt läbi käinud ka see info aga mis seda mootori suuremat klõbinat külmalt põhjustab selle uue softiga ? Ise arvasin , et minu autol ( bitdi 235kw ) on pihustiseibid ära , et külmalt klõbiseb ( imelikult ainult juhi poolt teeb klõbinat) aga esracing ütles , et see normaalne kui kuulasid , täiesti külma mootorit muidugi eksponeerida ei saanud . Aga kui võrrelda sõbra c7 mega mis on 180 kW siis tema autol on 0 klõbinat külmalt käivitamisel.


180kW ja BiTdi mootorit pole mõtet väga heliliselt võrrelda, nad erinevad. Näiteks erinevad (i-midi) pihustid. Teistsugune ülelaadimine ja väljalase. Erinev surveaste ja kolvikuju. Erinevad plokikaaned (bitdi - kahekambriline jahutus), erinev veepump jpm.
Ka minul on külmalt nõks häälekam ja kapoti all juhi poolt nagu rohkem. Praktikas klõbisevad mõlemad pooled. Kõrvalistuja pool õhufiltri kopsik ja õhuvõtt - see summutab ja peegeldab osa heli alla. Klõbisevad seal siis pihustid.


Wer im sommer schon am winter denkt, der sicherlich ein quattro lenkt!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 83.3% - SQL: 16.7%]