Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Ostuabi diisel S4/S5 SB (Vastuseid: 3 | Vaatamisi: 2145)
D4ve
huviline



Registreerunud 28.07.21
Kasutaja on eemal


postitati 28.07.21 19:42 Tsiteeri
Ostuabi diisel S4/S5 SB



Tere,
Olen alati olnud bmw omanik. Viimased autod olid 4 seeria 2015 435d ja nüüd 2019 3 seeria 320d, mida kavatsen vahetada 340d vastu. Aga hakkasin mõtlema, et 340d on sama sisu nagu mu 320d hetkel, seega prooviks võib olla ka midagi muud vahepeal. Mersul huvitavat diislit selles klassis pole, ja selgus, et Audi S-il on nüüd diiselmootorid. A4/5-l kõige võimsam diisel jääb mingi 170kW kanti, mis jääb väheks minu vajadustele, seega S4 või S5 SB tundub huvitav valik.
Arvatavasti tellin autot kas mobile.ee või esinduse kaudu vähekasutatud 2020a. mudeli saksa esindusest. Ise enam vähem tean, mida ma tahan, et oleks autol peal: head-up, digi spidoplokk, navi, el istmed mäluga, keyless, mingi juhi assistent et ise hoiab sõidurada ja distantsi, maatriks esituled. Võib olla oskate veel midagi soovitada, ilma milleta ei tasu autot osta? ~2 aasta pärast tahan elektrika vastu vahetada. Bmw puhul oleks mul lihtne, aga tunnen et seekord tahan Audit proovida, aga pole väga pädev. Ise olen natuke guugeldanud ja youtubi vaadanud. Aga kuna mudel suht värske, seega infot vähe.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
D4ve
huviline



Registreerunud 28.07.21
Kasutaja on eemal


postitati 29.08.21 13:45 Tsiteeri


Noh nii, audi rahvas, lugedes erinevaid audi foorumeid ja youtube kommentaare olen jõudnud järelduseni, et viimased audi s diislid pole väga teretulnud, kuigi mulle tundub see väga õige samm Audi poolt. Diisel S on "perfect all rounder". Ma sõidan aastas ca. 35-40 tuh km, minu jaoks mingi 4.2 bensukas oleks küll mõnus, aga kütuse kulu on sellel metsik.
Võtsin A5 SB esindusest proovisõiduks, ainuke mis neil oli 2.0 bens, mingi 150kw, S-i muidugi neil polnud. Mis mulle jäi kohe silma(bemmimehe vaatevinklist):
Rool - Bemmil M rool on jamedam ja mugavam(subjektiivselt), kuigi roolivälimus S-il mulle meeldib rohkem, eriti see lõigatud alaosaga.
Tahavaate kaamera - noh sorry, kvaliteet on sellel ausalt öeldes pask.
Roolimine - liiga pehme, nagu arvutimäng.
Menüü - minu jaoks täitsa võõras(see vist harjumuse asi). Aga oli tunne, et bemmil natuke kiirem ja sujuvam surfamine menüüs.
Autopiloot, ehk aktiivne rea ja distantsi assistent - bemmil on parem. Roolib ise sujuvamalt ja ei uju.
Autoparkimise funktsioon - bemm ka peajagu parem, vajutad nupu, lülitad suuna sisse ja auto pargib ennast ise, audil peab käike ise vahetama. Vaadake youtubist, siis saate aru. Jah, see lisa on minu jaoks oluline, käin kesklinnas lapse järgi ja nii mugav ja sellega lihtsalt harjud ära ja ise ei viitsi enam parkida.

Võib olla oli midagi veel, siis kui tuleb meelde, siis lisan postitusele.
Pmst võin kõikide miinuste peale silmad kinni panna, kui leian hea hinna eest ja heade lisadega S5. Jah, 4 ukseline kupee kuju ja ilma raamideta uksed meeldivad mulle. BMW-l viimase generatsiooni 4 seeria gran kupee, mis on A5/S5 otsene konkurent - ei ole veel välja tulnud. Aga kuna viimase 3 seeriaga olen juba sõitnud, siis pigem prooviks midagi muud, kuid audil sama raha eest, saad vähem autot. Bemmil lihtne pakett nimega "innovatsiooni pakett" seal praktiliselt kõik sees(headup, lasertuled, digispido jne), lisad sinna driving assistant pro paketti ja saadki peagi täislisadega autot. Tipp diislil juba kõik ülejäänud on peal... S5 aga väga keeruline leida head-up displeiga ja näiteks 360 kaameraga, parkimise assistendiga ja B&O muusikaga. Kui aga otsid mis iganes BMW M340d seal tavaliselt kõik olemas ja odavamalt.

Siin üks variant, mis jäi silma, mis arvate?
mobile.de link

Veel muidugi Audil see asi, et garantii kuidagi imelik... bemmil saksast ostetud autole saad 2 aastat ja võid 1400 euri eest pikendada kuni 5 aastani ja 200 000km läbisõiduni, mis iganes ajal esimese kahe aaasta jooksul. Audi esinduses mulle konsultant ütles, et kui esimene omanik pikendatud garantiid ei võta, siis seda ei saagi hiljem juurde või pikendada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Typhome
klubiliige



Registreerunud 12.12.13
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant quattro 2.0TDI 125kW '10

postitati 29.08.21 14:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: D4ve
Roolimine - liiga pehme, nagu arvutimäng.

Kui on servotronic roolilatt, siis saab muuta rooli tundlikkust (menüüst "Audi drive select") - kergemaks või raskemaks või vastavalt kiirusele.
Tsitaat:
Algselt postitas: D4ve
Veel muidugi Audil see asi, et garantii kuidagi imelik... bemmil saksast ostetud autole saad 2 aastat ja võid 1400 euri eest pikendada kuni 5 aastani ja 200 000km läbisõiduni, mis iganes ajal esimese kahe aaasta jooksul. Audi esinduses mulle konsultant ütles, et kui esimene omanik pikendatud garantiid ei võta, siis seda ei saagi hiljem juurde või pikendada.

https://www.warranty.ee


Veakoodide lugemine/kustutamine, kodeerimine, lisade (de)aktiveerimine • Tartumaal/Tartus • Originaal Ross-Tech HEX-V2
Liitu Facebooki grupiga: Audi B8 fännklubiM: A4 B8 varuosadLae üles pilte siit kaudu ja postita foorumisse
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kassu
klubiliige



Registreerunud 28.12.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 D4 Lang

postitati 28.10.21 21:05 Tsiteeri


Tehasegarantii on tunduvalt mitmekülgsema kaitsega, kui see "järelturu" (warranty.ee) oma.

Nende tingimustes on kohati jube palju välistavaid asjaolusid ning otseloomulikult on ka väga palju tõlgendamisruumi, mis ilmselt tõlgendatakse kliendi kahjuks (nagu selliste asjade puhul ikka)

Nt:

* vähesel määral õli lekkimine tihenditest, kui sellega ei kaasne õlitaseme olulist ega kriitilist alanemist - mis on oluline alanemine? 100ml 100km jooksul, 1000km jooksul? Jnejne

Kindlustusseltside pakutud rikkegarantiid on üldse enamjaolt täis BS.

Tehasegarantiiga selliseid probleeme ei esine.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 57.5% - SQL: 42.5%]