Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: A5 ukseklaasid ei lähe külmaga alla (Vastuseid: 11 | Vaatamisi: 1280)
Lauri0112
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.03.12
Kasutaja on eemal

Auto: A5 S-line 3.0tdi

postitati 17.11.23 07:31 Tsiteeri
A5 ukseklaasid ei lähe külmaga alla



Vaja natuke nõu. A5 ukseklaasid ei lähe külmaga ust avades alla ja uks ei sulgu selle pärast. 5-10 min sõita sulab klaas lahti ja saab jälle klaasi liigutada ja uske sulgeda.
On see tavaline probleem raamita ustel? Ei tahaks uskuda, et inimesed terve talv niimoodi ringi sõidavad, et uks lahti kuni üles sulab.

Määrisin natukene silikoon õli tihendile ( nii ukse sees läbi mille klaas üles alla käib, kui ka ukse tihendile. ) Täna hommikul oli -5 ja jälle klaas alla ei läinud ust avades hommikul.
Kui klaas lõpuks soojaks sulas ja akna nupust alla sain lasta oli kuulda, et käis läbi klõks kuidas klaas vabaks sai.

Endal peas vaid kaks mõtet.
1) silikoonõli rohkem panna
2) akna mootor nõrk ja ei jaksa vabaks tõmmata klaasi mis jääs.

Igasugune abi teretulnud. :)


Lauri in Audi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lunatic
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.02.05
Asukoht: Tallinn-Keila
Kasutaja on eemal

Auto: A4 allroad ja Volvo C70

postitati 17.11.23 21:52 Tsiteeri


Võin kinnitada, et minu Volvo C70 oli täna hommikul sarnane probleem, et uks ei tahtnud avaneda, klaas oli keretihendi külge külmunud.
Head lahendust ei tea, seda esineb õnneks harva. Praegu niiske ilm ja esimesed külmad, talvel läheb kindlasti paremaks. (Mul ootab salongifilter ka vahetamist, niiskus väheneb).
Aga uks võiks kinni ikka minna, äkki vaja klaasi v ust tiba allapoole reguleerida.

Edit: 10a vana teema sõsarauto foorumist: https://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php?f=53&t=65928


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Oja1
huviline

Avatar


Registreerunud 23.09.13
Asukoht: Türi vald
Kasutaja on eemal

Auto: S5 & X5

postitati 18.11.23 01:56 Tsiteeri


Ega autol pole kunagi olnud toonkilet, mis nüüdseks eemaldatud?
Toonkile maha tõmbamisel ilma polstrit küljest võtmata saab seesmine tihend kile liimiga kokku ning see rikub tihendi, mis külmade saamisel jäätub klaasi külge ja see tekitabki seda ''klõksu''.
Kasutasin möödunud talvel samal kerel kupeed (küll S-seeriana) ja kordagi polnud sellist probleemi. Ühekorra jäätusid aknad nii kinni, et alla laskmiseks oli vaja sulatada, kuid selle ~0,5cm liikus alati üles/alla ust avades/sulgedes.
Igasugune silikoonitamine jms mökerdamine mu arust täiesti mõttetu tegevus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
txxxl
huviline



Registreerunud 22.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 18.11.23 10:18 Tsiteeri


Tere
Enda A5 jäätuvad ka kinni, olen enne talve silikoniga ikka tihendid ära määrinud aga heaks ei ole saanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Lauri0112
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.03.12
Kasutaja on eemal

Auto: A5 S-line 3.0tdi

postitati 18.11.23 14:19 Tsiteeri


Toon kile on ustel küljes, liimijääke ei ole. :D
Täna oli juba kuivem ja külmem ilm ja juhiuks töötas täna kenasti. Kõrvalistuja klaas vajas allapoole vajutamist ja jääst lahti murdmist, enne kui tööle hakkas. Suht tüütu.

Anyway, lasin hetkel silikoon määret tihendite peale, eks näis kas on abiks.
Välismaa foorumitest olen lugenud, et suht suur probleem just A5tel.


Lauri in Audi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 18.11.23 15:33 Tsiteeri


Neile, kes autot meie kliimas väljas hoiavad, ei ole A5 ega a7 hea mõte, sest see lihtsalt on väga tüütu pidevalt taguda, kangutada ja vanduda inseneri lollust, kui ta sinna klaasi ja liistu vahele toredad rennid tekitas. Lörts ja lumi jäätub kenasti sinna tihendirenni ja ongi olemas.
Halvemal juhul on sinna jäätunud ööga paarisendine jääkiht ja ei saagi lahti. Webasto suureks abiks kuid see vähestel on.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Lauri0112
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.03.12
Kasutaja on eemal

Auto: A5 S-line 3.0tdi

postitati 20.11.23 07:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Neile, kes autot meie kliimas väljas hoiavad, ei ole A5 ega a7 hea mõte, sest see lihtsalt on väga tüütu pidevalt taguda, kangutada ja vanduda inseneri lollust, kui ta sinna klaasi ja liistu vahele toredad rennid tekitas. Lörts ja lumi jäätub kenasti sinna tihendirenni ja ongi olemas.
Halvemal juhul on sinna jäätunud ööga paarisendine jääkiht ja ei saagi lahti. Webasto suureks abiks kuid see vähestel on.


Nüüd juba hilja. Enam ei hakka selle pärast autot maha müüma ja tuleb üle elada. :D
Öösel on auto õnneks katuse all, aga tööl peab selge taeva all hakkama saada. Üks variant oleks defa soojendus külge panna, kuna pistikud mõtlemas kohas olemas. Oleks abiks.

Hetkel tundub, et silikoon tegi asja paremaks. Praeguste külmadega ei ole enam kinni jäänud, samas pole praegu ka sadanud ja siis külmetanud.


Lauri in Audi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
margus
huviline

Avatar


Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 20.11.23 08:10 Tsiteeri


Kas mitte esinduses ei ole klaasi servade jaoks mingi peaaegu spetsiaalne vahend, millega enne külmasid määrida? Ma kahtlen, et see 1:1 tavakaubanduse silikoonmäärdega sama on, aga kusagilt jäi silma see teema VV CC puhul, mis samuti klaase avamisel-sulgemisel liigutab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Lauri0112
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.03.12
Kasutaja on eemal

Auto: A5 S-line 3.0tdi

postitati 20.11.23 08:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: margus
Kas mitte esinduses ei ole klaasi servade jaoks mingi peaaegu spetsiaalne vahend, millega enne külmasid määrida? Ma kahtlen, et see 1:1 tavakaubanduse silikoonmäärdega sama on, aga kusagilt jäi silma see teema VV CC puhul, mis samuti klaase avamisel-sulgemisel liigutab.


Tänud vihje eest, uurin.


Lauri in Audi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
twistY
huviline



Registreerunud 06.05.09
Kasutaja on eemal


postitati 20.11.23 09:13 Tsiteeri


OEM silikoonivaba määre on G052141A2.

Mina soovitaks kuskil soojas ruumis tihendid väga korralikult puhtaks pesta, kuivatada ja siis selle VAG spetsiaalse määrdega üle teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Lauri0112
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.03.12
Kasutaja on eemal

Auto: A5 S-line 3.0tdi

postitati 20.11.23 10:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: twistY
OEM silikoonivaba määre on G052141A2.

Mina soovitaks kuskil soojas ruumis tihendid väga korralikult puhtaks pesta, kuivatada ja siis selle VAG spetsiaalse määrdega üle teha.


39€, ossa raks. Tean, et audit omada on kallis, aga no andke abi. :D
Aga tänud koodi eest. Huvitaval kombel Revalist öeldi mulle, e spets määret ei ole olemas.


Lauri in Audi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Soyer
huviline



Registreerunud 14.06.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 21.11.23 19:24 Tsiteeri


Ma olen tihendi laht tegemiseks kasutanud mõnda väiksema tähtsusega plastkaarti mida rahakott pakub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 65.6% - SQL: 34.4%]