Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  4  ..  41
Autor:
Pealkiri: Talverehvide arutelu (Vastuseid: 1018 | Vaatamisi: 187247)
pkuldsaar
huviline



Registreerunud 29.09.03
Asukoht: Tallinn/Kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: Volvo S80

postitati 16.10.03 06:05 Tsiteeri


mina olen paadunud naelte austaja. ei paneks lamelle pekstes ka alla.olen proovinud suht kallite lamellidega sõita aga tegelikes tingimustes (ristmikud jää- ja lumesodised, teinekord vett ka) ei ole need meie kliimas õiged.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
joosu
huviline



Registreerunud 02.10.02
Asukoht: tln/harjumaa
Kasutaja on eemal


postitati 16.10.03 06:39 Tsiteeri


Pooldan ka naela.Iseolen kasutanud uniroyalit(nord frost 2) ja barum polarist.Esimene neist oli ikka väga hea,ei mingeid probleeme barumiga võib kah enam vähem rahule jääda kuigi kuludes vähenevad kummi omadused rohkem kui näitex uniroyalil.Pisike kogemus ka hankook w401-ga,ei saa küll midagi halba öelda samuti päris norm kumm.Protikummi küll ei soovitax eelmine talv sai proovitud miskit winter 2000 nimelist no see oli küll päris pask,pidas siiski enam vähem aga undamine oli selline,et hüppa autost välja.:mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
laur4
huviline



Registreerunud 13.05.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A90Q, P944, UAZ469

postitati 16.10.03 06:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Silwer

omadused muutuvad. Olen sõitnud ka UG 400-ga aga see on täielik juust.

Minul on olnud kõige paremad kogemused Michelin Ivaloga aga TM testis on ta vist alles 5-dal kohal. Ivalot vähemalt jätkub ka kolmeks hooajaks ja pidamise koha pealt ei oska kah kurta.


Mul just vastupidi. Eelmine sügis ostsin kasutatult paari Ivaloid ja paari UG 400-t. Juba ostes hoiatati, et Ivalo väga pehme seguga ja naelad sees ei seisa. Kevadeks olid kummid suht kulunud ja naelu sees väga vähe. UG 400 pidas probleemideta ja naelad jäid sisse. Need võib veel sel talvel alla panna.

Protikummidest kogemused Colway'ga. All olid kunagi Moskvit¨il ja kui mõistlikult sõita, pidasid hästi. Samas pidi kogu aeg ikka valvel olema, sest piirsituatsioonides jätsid nad soovida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
andres
huviline



Registreerunud 22.01.03
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb, 1,5 TSI, 110 Kw

postitati 17.10.03 08:49 Tsiteeri


Esimesed lubadega aastad sai sõidetud Masteri naelaga, nüüd, juba viimased 4-5 aastat ainult lamelli peale, eelistustega
Bridgestone Blizzak või Nokian HKPL Q (hetkel 1 talve sõitnud) ning teise veel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Silwer
huviline



Registreerunud 11.12.02
Kasutaja on eemal


postitati 17.10.03 08:59 Tsiteeri


Terve eelmise talve sõitsin Ivaloga (Golf III; 1,6; 74kw; FWD) ja sai ka harrastatud jäärada ning muid rõõme ja ära kadus vaid üks nael.

Xjan-i 325 bemmil olid kah Ivalo naelad all ja jäärajal suutis ta sõita samu aegu mis teised esiveolise autoga sõitsid. Ja kah naelad välja ei tulnud.

Ainuke asi mis Ivaloga häiris oli müra.

Aga neliveolise auto all peaks ükstapuha mis naelrehv päris hea all olema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
allans
huviline



Registreerunud 24.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 17.10.03 09:46 Tsiteeri


ma olen viimased kolm aastat kasutanud ühe soome väikefirma protte,valikus on nokia uued mustrist hinnast ei räägiki terve jooks alla 2k küll aga teeb selle firma puhul asja heaks kummisegu (pehmus)mis on kindlasti tehase rõnga tasemel olen iga talv ka nendega võistelnud ja kumm on ennast igati õigustanud


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
mms
huviline



Registreerunud 13.10.02
Asukoht: Tallinn/Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: S6 V8T

postitati 17.10.03 11:41 Tsiteeri


Nokian HP1-st tulid minu ex-neljaveolise all välja pea-aegu kõik naelad ühe talvega. Kuna kumm (rehv on muideks ilgelt nõme sõna, nagu ka naast) ei olnud ostes uus, võiks ehk andestada, aga sama pull oli kollegi uutega ja märksa rahulikuma masina all.

Ja eelmise talve jääraja tulemusi häbenen siiamaani...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
raivo
huviline



Registreerunud 15.11.02
Asukoht: Pealinn
Kasutaja on eemal


postitati 17.10.03 12:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja allans
ma olen viimased kolm aastat kasutanud ühe soome väikefirma protte,valikus on nokia uued mustrist hinnast ei räägiki terve jooks alla 2k küll aga teeb selle firma puhul asja heaks kummisegu (pehmus)mis on kindlasti tehase rõnga tasemel olen iga talv ka nendega võistelnud ja kumm on ennast igati õigustanud


äkki avaldad ka firma nime?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
taavo23
huviline

Avatar


Registreerunud 04.07.04
Asukoht: TLN/Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.5 TDI

postitati 27.09.05 17:45 Tsiteeri
lamell vs nael



kumbasid kumme Teie kasutate ja milliseid eelistate Eesti tingimustes...plussid vs miinused ???:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
-ummi-
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 27.09.05 17:51 Tsiteeri


Ise kasutan lamelle kuna suurem osa sõitudest kulgeb ikkagi linnas,pole veel probleeme olnud.:)
Kindlasti pole siin teemas mõtet vaidlema hakata kummad siis paremad on kas naelrehvid või lamellid,mõlemal nii häid kui halbu külgi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
villu157
huviline

Avatar


Registreerunud 08.02.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0 TDI DSG

postitati 27.09.05 17:55 Tsiteeri


Nael


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
renat
huviline

Avatar


Registreerunud 17.05.05
Kasutaja on eemal

Auto: a6 3,0td quattro

postitati 27.09.05 18:00 Tsiteeri


kasutan millel on mölemad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
taavo23
huviline

Avatar


Registreerunud 04.07.04
Asukoht: TLN/Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.5 TDI

postitati 27.09.05 18:24 Tsiteeri


tänud....nagu ma näen langeb ka teitel klubiliikmetel nagu minulgi ikka kummivalik lamelli peale :P aga eks see ole maitse ja sõidustiili asi...kellele mis :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Po18
huviline



Registreerunud 08.05.03
Asukoht: Saku/Rootsi
Kasutaja on eemal

Auto: S4 avant 2.2 tq

postitati 27.09.05 18:26 Tsiteeri


Mina eelistan ikka naela sest vana hea naelaga saab ikka igalepoole ja pidamine on ka sutsu parem.


Parim asi maailmas ja veel loodusesäästlik Segway.
Segways.webs.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 27.09.05 18:29 Tsiteeri


Senimaani naastrehvi talvel kasutanud, kuid ees ootaval talvel kasutan lamellrehvi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 27.09.05 18:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Senimaani naastrehvi talvel kasutanud, kuid ees ootaval talvel kasutan lamellrehvi.


sama siin, proovin lamelli ära, järgmine aasta ütlen kas oli parem. siiamaani sõitnud muidugi protinaeltega enamvähem


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 27.09.05 19:19 Tsiteeri


Sõitsin eelmisel talvel pool aega naeltega ja pool lamellidega ja sel aastal vist panen kohe lamellid alla. Quattro ei jäänud lamellidel liikudes kuskil hätta. Lamellid on oluliselt vaiksemad ja 95% ajast linnas puhtal soolasel asfaldil (krt neid soolatajaid võtku!) sõites ei tunne naelte järele vajadust. Naelad undasid nii, et mõtlesin pidevalt, et milline rattalaager nüüd jälle läbi on. Samas jäärajaüritused võib ilma naelata ära unustada. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rat_013
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.03.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3.0q

postitati 27.09.05 19:24 Tsiteeri


same here.. linnas võid kasvõi suverehviga (tehniliselt, mitte legaalselt) sõita..
jäärada nõuab korralikku naela et fun oleks :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype
Speiss
huviline



Registreerunud 18.10.04
Asukoht: Keila
Kasutaja on eemal

Auto: Ford :(

postitati 27.09.05 19:24 Tsiteeri


ikkagi naelaga, kuna ei ela linnas ja mõnikord on see tee siin päris huvitav, kevaditi maalkäimised peaks ka lamelliga ära unustama (kumer kiilasjääga kõrvaltee)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 27.09.05 19:26 Tsiteeri


Olen väga palju aastaid kasutanud järjekindlalt naelutatud lamelle (lamellkumm ja "naelutamata naelkumm" on siiski väga erinevad asjad). Nüüd Quattroga otsustasin, et ei vaja enam lamelli omadusi niiväga ja ostsin tavalised naastrehvid


Kui tahad omada raudseid põhimõtteid, pead suutma murda oma põhimõtteid aeg-ajalt — et olla oma põhimõtte peremees. Mitte oma põhimõtte ori.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 27.09.05 19:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Senimaani naastrehvi talvel kasutanud, kuid ees ootaval talvel kasutan lamellrehvi.


Parandus: olude sunnil lamell ( 18" :D )
Muidu pooldan head naastu, või väga hea variant on jah lamell naastudega st lamellrehvile naastude install, kuid ei kesta nii, nagu koheselt projekteeritud naastrehv


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
riivz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.07.04
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1,8 Turbo Quattro

postitati 27.09.05 19:56 Tsiteeri


Eelmine aasta lamell ja ka kindlasti see aasta


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Silwer
huviline



Registreerunud 11.12.02
Kasutaja on eemal


postitati 27.09.05 20:01 Tsiteeri


Eelistan võimalikult kitsast uut naelrehvi - olen sõitnud ka uute lamellidega aga mulle ei meeldinud...


BMW 325i E30 2,8 stroker & BMW 328iT E36 & Seat Altea XL 2,0 TDI+DSG
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
WhiteLion
huviline

Avatar


Registreerunud 22.02.04
Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Poolik Coupe GT

postitati 27.09.05 21:00 Tsiteeri


See mis ühele hea ei pruugi teisele hea olla.
Sellel teemal võib lõputult vaielda. Autod on erinevad ja vajavad erinevaid rehve. Kes liigub peamiselt linnas, kes maanteel, kes külavahel, kellel on kerge auto, kellel raske jne. Kõiki neid asju tuleb arvestada ja endale see õige rehv leida. Rehve mis kõigile ja kõigeks sobib ei ole olemas.
Pigem võiksime otsida rehvide tüüpe mis erinevatele masinatele paremini sobivad.
Arvestades meie teeolusid ja enda liikuvust olen jäänud naastrehvidele truuks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 27.09.05 21:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: WhiteLion
See mis ühele hea ei pruugi teisele hea olla.
Sellel teemal võib lõputult vaielda. Autod on erinevad ja vajavad erinevaid rehve. Kes liigub peamiselt linnas, kes maanteel, kes külavahel, kellel on kerge auto, kellel raske jne. Kõiki neid asju tuleb arvestada ja endale see õige rehv leida. Rehve mis kõigile ja kõigeks sobib ei ole olemas.
Pigem võiksime otsida rehvide tüüpe mis erinevatele masinatele paremini sobivad.
Arvestades meie teeolusid ja enda liikuvust olen jäänud naastrehvidele truuks.


just täpselt.
Ise liigun peamiselt talvel mööda selliseid teid, kuhu teehooldus kohati päevi hiljem jõuab. Pole harvad olukorrad kus kiilasjääd ka vesi katab.

100% et nael alla läheb, ükskõik millega see talv ka ei sõidaks.
Kasutasin möödunud talvel Gislaved Nord Frost 3 tutikaid naelu ja pettumust need ei valmistanud. Lihtsalt super!

Samas kui peamiselt näiteks tlns liikleks, siis prooviks kindlasti lamelli ära.


Rule: Do your homework or suffer the consequences !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4  ..  41
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 16.5% - SQL: 83.5%]