Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: K: Kui osta S4 siis kas 2.2T või 4.2 (Vastuseid: 35 | Vaatamisi: 5711)
Twister
huviline



Registreerunud 30.01.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3,0 BiTdi

postitati 26.01.06 11:50 Tsiteeri
K: Kui osta S4 siis kas 2.2T või 4.2



Vaikselt piilun siin S4 aga kumb neist mootoritest parem ja töökindlam olex kas siis 2.2T 20v või siis 4.2 manuaal.. ;)
plaanin vaikselt supra välja vahetada s4 vastu.. :P


Fb: Pärnu TDI Power & Sillucar oü
1/4mile drag 13.5 1.9tdi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Simps
klubiliige



Registreerunud 29.01.05
Asukoht: muutuv
Kasutaja on eemal

Auto: erinevad

postitati 26.01.06 11:57 Tsiteeri


Ma võtaksin 2.2 T, sest 4.2 rüüpab natuke palju ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 26.01.06 12:31 Tsiteeri


Nii et saa otse öelda, et kumb on parem ja töökindlam - töökindluses pole minu kogemusel mingit vahet ja paremuse suhtes oleneb kõik sellest, mille jaoks auto muretsetakse. Turbo Supra pealt üle istudes ja manuaalkasti korral arvan ka, et 2,2T on õigem. Küttekulu ei ole minu arvates eriline argument, aga manuaaliga lihtsalt sobib turbokas paremini ja teda on lihtsam edasi aidata ka - jõudu pole ju kunagi piisavalt. V8 on mugavam (eriti automaadi korral), aga kui on huvi autoga ka võidu sõita, siis on 20vT ikka sobilikum.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ingvar
huviline



Registreerunud 11.05.04
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 26.01.06 13:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Simps
Ma võtaksin 2.2 T, sest 4.2 rüüpab natuke palju ;)

Minu kogemustele toetudes ei ole see ka mingi argument. Nii palju, kui mina S-dega sõitnud olen ja erinevate omanikega rääkinud, on kõigil kütusekulu ühte auku, ikka 14+ või 15+ liitrit sajale. Kui on huvi mootorit edasi aidata, siis jah 2,2, aga muidu ostaksin omale uuesti V8. Mõnus madal pöördemoment ja ressurssi peaks ka kauemaks jätkuma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pealik
huviline



Registreerunud 10.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S4 Avant 2,7BiT

postitati 26.01.06 13:30 Tsiteeri


Nagu Joel kirjutab, siis sõltub vajadusest ja eesmärgist.

Mul oli S4 4.2 ja seejärel ostsin a4 kerel baseeruva s4 2,7biturbo. Tahtsin osta a6 4.2 aga seda manuaali ei tehtud ning sel ajal vabalthingavat s4-le ei pandud.

Alguses olin rahulolematu, sest turbo lag oli väga ebamugav - linnaliikluses olin harjunud, et vajutad ja kohe läheb, kuid turboga võtab pisut aega kuni rõhk üles läheb. Jäin tihi mõnele jalgu, kui aeglasemast reast kiiremasse ritta sõitsin ja keegi tagant lähenes (lootsin et saan kiiresti hoo üles ja ta ei pea pidurdama). Sama lugu maanteel - vanasti panin kolmanda sisse ja möödasõit sujus väga kiiresti. Turboga on asi uimasem. Ühesõnaga, kui on vaja kiiresti mingi manööver realiseerida, siis turboga on raskem teha.

Kokkuvõttes olen siiski turbomootoriga rahul, sest võtab vähem kütust ja pakub samasugust sõidunaudingut. Maanteel olen ära harjunud, et möödasõidul tuleb gaas põhja vajutada 1-2 seki enne vastutuleva auto möödumist. Linnas on tõesti natuke ebamugavam, sest äkilisi manöövreid ei saa teha aga võibolla ongi parem, kui sõita sujuvamalt. Veel on miinuseks see, et kuna sõidan lühikesi otsi linnas, siis nüüd tuleb rohkem jälgida, et õli oleks soe, kui turbo pöördesse ajada.

Kui on soov mitte tuunida, kütusekulu erinevus väga ei huvita ja kauakestev mootor osta, siis soovitan 4.2 osta. Pole turbo soojendamist/jahutamist, puudub lag ja auto on erksam.

Kui oluline argument on kütusekulu, siis igal juhul soovitan 2.2t. Kui chipid veel ära ka, siis saad rohkem kui 4.2-l 400nm kätte ja liigub v8-st paremini. Kuna su andmetes on kirjas 3 turboautot, siis vaevalt lag sind enam häirib ja usun, et ostad 2.2t ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Simps
klubiliige



Registreerunud 29.01.05
Asukoht: muutuv
Kasutaja on eemal

Auto: erinevad

postitati 26.01.06 14:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ingvar
Tsitaat:
Algselt postitas: Simps
Ma võtaksin 2.2 T, sest 4.2 rüüpab natuke palju ;)

Minu kogemustele toetudes ei ole see ka mingi argument. Nii palju, kui mina S-dega sõitnud olen ja erinevate omanikega rääkinud, on kõigil kütusekulu ühte auku, ikka 14+ või 15+ liitrit sajale. Kui on huvi mootorit edasi aidata, siis jah 2,2, aga muidu ostaksin omale uuesti V8. Mõnus madal pöördemoment ja ressurssi peaks ka kauemaks jätkuma.



Oot, mis sa tahad öelda, et 2.2 ja 4.2 võtavad samapalju kütust ? :D:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 26.01.06 14:18 Tsiteeri


Suurt vahet ei ole jah, minu 3,6 võtab 11 - 14 keskmiselt talvistes tingimustes ja naisevenna 2,2t suvistes tigimustes võttis ka 11-13 sajale ja ka rohkem, kui korralikult tallad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Simps
klubiliige



Registreerunud 29.01.05
Asukoht: muutuv
Kasutaja on eemal

Auto: erinevad

postitati 26.01.06 14:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ve1ks
Suurt vahet ei ole jah, minu 3,6 võtab 11 - 14 keskmiselt talvistes tingimustes ja naisevenna 2,2t suvistes tigimustes võttis ka 11-13 sajale ja ka rohkem, kui korralikult tallad.



No sellisel juhul võtaks ma 4.2, sest see mootor peaks olema pikema elueaga, muidugi oleneb millises seisukorras auto on jne jne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kiireaudi
klubiliige



Registreerunud 27.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Sline-10; Q7 4,2 TDI; Stang-68

postitati 26.01.06 14:26 Tsiteeri


Põhim. on küttekulu sama, va. linnas. V8 linnas alla 20 eriti hakkama ei saa, kui tegemist lühikeste sõitudega.

Kui soovid mugavust maksimaalselt ära kasutada-siis V8 AT, kui tahad niisama parema käega vehkida-V8 manuaal.

Tahad tjuunida-2,2 manuaal.


11,823@191,5km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 26.01.06 14:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kiireaudi
Põhim. on küttekulu sama, va. linnas. V8 linnas alla 20 eriti hakkama ei saa, kui tegemist lühikeste sõitudega.

Kiirekal õigus, kui lühikesi otsi külmalt sõidad, siis neelab korralikult, aga töösooja mootoriga vast päris 20/100-le ei lähe. Ma ise sain kõige suurema näidu jäärajal marutades AT kast ja S asendis ning sunniga 3-s sees, siis tuli keskmine 3,6 motol 25/100-le, aga muidu on see näit ikka tõsiselt väiksem olnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Ulvar
huviline



Registreerunud 31.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ioniq 5

postitati 26.01.06 14:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Simps
Oot, mis sa tahad öelda, et 2.2 ja 4.2 võtavad samapalju kütust ? :D:D


Mina ütlen küll nii. Kui on sama auto peale pandud ja samamoodi sõidetakse, siis suurt vahet pole.


Ulvar


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
pealik
huviline



Registreerunud 10.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S4 Avant 2,7BiT

postitati 26.01.06 14:53 Tsiteeri


Ka mina arvan, et paari liitrine kütusekulu vahe on olemas. Linnas lühikesi 3-5km otsi külma mootoriga sõites on 4.2 kütusekulu 18-20 sajale.

Ma arvan, et 2.2t-ga sellist kütusekulu ei saa. Pigem on kütusekulu 15-17 vahel 3-5 otsade puhul.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Ulvar
huviline



Registreerunud 31.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ioniq 5

postitati 26.01.06 15:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: pealik
Ka mina arvan, et paari liitrine kütusekulu vahe on olemas. Linnas lühikesi 3-5km otsi külma mootoriga sõites on 4.2 kütusekulu 18-20 sajale.

Ma arvan, et 2.2t-ga sellist kütusekulu ei saa. Pigem on kütusekulu 15-17 vahel 3-5 otsade puhul.


Ma siin igapäevaselt umbes 6km otstega tegelen, see 18-20 tuli tuksis termostaadiga ja/või piitsa andes. Samas äkilisem paigalt ära minek peab millegi arvelt tulema, nii et kui V8 mõnusid ära kasutada, siis saab vahe sisse küll.


Ulvar


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Audiamus
huviline



Registreerunud 04.01.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 26.01.06 15:35 Tsiteeri


Hmm... mingis postituses naerdi Sierra mees raha lugemisel välja ( kuigi oli S audi kohta enam kui liialdanud) , kuid imelik et nüüdses teemas kütusekulu nii väga taga aetakse. Selle auto puhul raha ei loeta nagu. Ostke siis midagi muud hoopis. Naeruväärne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Ulvar
huviline



Registreerunud 31.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ioniq 5

postitati 26.01.06 16:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Audiamus
Hmm... mingis postituses naerdi Sierra mees raha lugemisel välja ( kuigi oli S audi kohta enam kui liialdanud) , kuid imelik et nüüdses teemas kütusekulu nii väga taga aetakse. Selle auto puhul raha ei loeta nagu. Ostke siis midagi muud hoopis. Naeruväärne.


Aga kus võib raha lugeda? Kas vorstileti juures võib, odavam oleks ju hoopis ilma? Kas diiselautot ostes võib küsida, palju kütust võtab, või peaks hoopis jala käima, kui kütusekulu juba korda läheb? Minu jaoks ei ole naeruväärne.


Ulvar


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Audiamus
huviline



Registreerunud 04.01.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 26.01.06 16:17 Tsiteeri


ega võid lugeda küll;) aga loe siin ühte teist teemat,kus kotiti täiega ja öeldi,et kui sul on S, siis ära raha loe:o,,, need pole minu mõtted--- , aga imelik on nüüd äkki bensukulu arutelust näha siin arvamusi. aga no... .... ei komentaari rohkem:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
epic
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.05.05
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal


postitati 26.01.06 16:18 Tsiteeri


Tsitaat:

V8 on mugavam (eriti automaadi korral), aga kui on huvi autoga ka võidu sõita, siis on 20vT ikka sobilikum.

Selles mõttes et s4 4,2 on ainult manuaalkastiga...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Twister
huviline



Registreerunud 30.01.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3,0 BiTdi

postitati 26.01.06 17:07 Tsiteeri


Üldiselt lühikeste otste jaox jääb mul siiski camry TD aga teisex autox otsin midagi ja linna mul 25km seega linnavahel juba mootor soe..
Nii et tuleb vaadata rohkem võimalikult korralik auto, turbokad on head küll aga mul nende turbodega ei kipu vedama..
Sõbral v8 ja mõnus madal moment ja nüüd olengi kahevahel..:cool:


Fb: Pärnu TDI Power & Sillucar oü
1/4mile drag 13.5 1.9tdi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Jaks
huviline

Avatar


Registreerunud 14.12.03
Asukoht: Rakvere ja Tallinn vaheldumisi
Kasutaja on eemal

Auto: BMW 635 CSI, E34 M5, E23 , Audi A6 quattro Avant

postitati 26.01.06 18:26 Tsiteeri


No kui meeldib 4,2 siis see ostagi.
Ainuke asi mis mind isiklikult häirib on see, et 4,2-l on tehasepoolt 1l õli 1000km normaalne kulu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Twister
huviline



Registreerunud 30.01.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3,0 BiTdi

postitati 26.01.06 18:32 Tsiteeri


see on jah nadi värk, sõbra v8 võtab kah vägevalt õli..:(


Fb: Pärnu TDI Power & Sillucar oü
1/4mile drag 13.5 1.9tdi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 26.01.06 20:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Twister
see on jah nadi värk, sõbra v8 võtab kah vägevalt õli..:(


Tegelikult annab tehas paljudele mootoritele norm õli kuluks 1000km/1l. Minu V8 ka võtab õli praegu 1000-le liitri, aga see kindlasti muutub, kui klapisääred vahetatud saan.
See kulu tehase poolt on vast ikkagi antud väga raskeid tingimusi arvestates.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 26.01.06 21:38 Tsiteeri


osta mõlemad :) need on siiski erinevad autod.

imo. v8 ainult automaat ja 2.2t manuaal.
Liikusin vahepeal 4.2v8 6man. ja see on siiski teine auto kui 2.2T. Linnas v8le pole turbokal midagi vastu panna, just väga madalalt, kuid sealt 2-2,5krpm kaob imo. v8 eelis.

See jutt, et maanteel 2.2T nõrk on ei usu. Chipitud 2.2T ei vaja mingit madalamat käiku, et mööda sõita, mida jällegi ei saa imo. v8 kohta (6man) öelda.


Rule: Do your homework or suffer the consequences !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
quattromees
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.03
Asukoht: Suure - Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 20V TQ, Audi UrS4 2,2TQ, Audi A4 2,8Q swap 4,2 V8Q, Audi 100 C4 2,3 aut., Peugeot Partner, VW Passat 1,9 TDi 2tk, Ford

postitati 26.01.06 21:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lynx
osta mõlemad :) need on siiski erinevad autod.

imo. v8 ainult automaat ja 2.2t manuaal.
Liikusin vahepeal 4.2v8 6man. ja see on siiski teine auto kui 2.2T. Linnas v8le pole turbokal midagi vastu panna, just väga madalalt, kuid sealt 2-2,5krpm kaob imo. v8 eelis.

See jutt, et maanteel 2.2T nõrk on ei usu. Chipitud 2.2T ei vaja mingit madalamat käiku, et mööda sõita, mida jällegi ei saa imo. v8 kohta (6man) öelda.


Kas mitte 2.7 bi-turbo kohta ei käinud see jutt, et mööda sõites peab käiku rapsima? Ma sain kuidagi nii aru...
2,2 minu praktikas pühib küll, mingeid käike möödasõiduks ei pea vahetama, pöörded maanteekiirusel üsna magusas alas ja väänet nagu putru...


Kokku rohkem, kui 1100 hobust
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 26.01.06 21:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: quattromees


Kas mitte 2.7 bi-turbo kohta ei käinud see jutt, et mööda sõites peab käiku rapsima? Ma sain kuidagi nii aru...
2,2 minu praktikas pühib küll, mingeid käike möödasõiduks ei pea vahetama, pöörded maanteekiirusel üsna magusas alas ja väänet nagu putru...


http://www.rsmodels.net/index.php?mode=cars&car_id=23

Torque/rpm: 400/1850

Idee kohaselt peaks see veel parem kui 2.2T olema . . . kas tõesti peab käigu alla vahetama?


Rule: Do your homework or suffer the consequences !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 26.01.06 21:59 Tsiteeri


Oman teist S4 2,2t ja tükk aega ka sõitnud S4 4,2-ga. Kui praegast sellise valiku ees seisaksin, siis võtaksin arvatavasti 4,2 aga teisel kerel. Minule isiklikult V8 meeldib. Linnas on temaga ikka sigahea sõita. Ma lihtsalt ei viitsi linnas sõites oodata, kunas see auto ükskord liikuma hakkab. Praegu sõidan 2,2t automaadiga ja sellega on parem linnas liigelda, kui 2,2t manuaaliga. Fakt on see, et 2,2t forssimine on üks lihtsamaid asju üldse. Vaja on ainult raha!


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 62.7% - SQL: 37.3%]