Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Auto24.ee: Audi 100 2,0 '93 - HOIATUS / Natuke EV Autoriõiguse seaduse kohta (Vastuseid: 31 | Vaatamisi: 7300)
pprz
klubiliige



Registreerunud 01.10.02
Kasutaja on eemal


postitati 05.01.07 09:22
Auto24.ee: Audi 100 2,0 '93 - HOIATUS / Natuke EV Autoriõiguse seaduse kohta



Hommikust,

Sooviksin hoiatada foorumilugejaid konkreetse auto suhtes: LINK.
Kõik oleks hea ja ilus, aga härra Aleksei Maardust ei oleks ilma loata kasutanud a)võõra auto pilte (klubilise S4) ja b) minu tehtud pilte ilma selleks vastava loata. Lisaks pani photoshopis copyright ja foto autori nime peale musta kastikese.

Ma arvan, et kui inimene alustab auto müüki pettusega, siis midagi head konkreetsest autost oodata ei ole. Kas auto on tõesti nii peldik, et ei kannata õigeid pilte näidata?

Auto24.ee-sse saadetud kiri palvega need maha võtta. Vastuseks tuli, et kui müüja kontaktiandmed on olemas, siis lahendage probleem ise. Tuleb meelde aga hetk, kui ICE auto oli mobile.de-sse võõra inimese poolt üles pandud müüki. ICE kirjutas e-maili ja oligi kohe kuulutus ära kustutatud. Aga meil Eestis on nagu on... häbiväärne lugu.
Tehtud ka sellele Alekseile kõne, inimene vabandas ja lubas eilse päeva lõpuks maha võtta - nagu näha, täitmata lubadused. Kui tänaseks õhtuks midagi ei muutu, siis mina ja auto õige omanik võtame asja juba tõsiselt ette.

ps. Ja Maardus elavad Alekseid ongi vist tavaliselt sellised - kui midagi varastada saab, siis nad ei lase võimalust käest?:P


foto&videoteenused: sergeizjuganov.com / @zju / facebook
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Audiamus
huviline



Registreerunud 04.01.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 05.01.07 09:57


Kerkib küsimus, et kust said varjatud pildid siis Aleksei Maardust kätte, kui liikmete pildid suletud foorumis?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 05.01.07 09:57


see on nüüd küll alatu. peaks masinat vaatama minema ja siis küsima et aga kus sellised veljed on?kindlasti leiab veel midagi.

mul on aega ja huvi:D
pprz. seda kindlasti et pole ligilähedanegi

seal kuulutuses on veel paarasja imelik,
nimelt väidab et päevasöidutulede automaatne lülitus ja
el reguleeritavad istmed olemas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pprz
klubiliige



Registreerunud 01.10.02
Kasutaja on eemal


postitati 05.01.07 09:59


Lihtne - need pildid ei olnud varjatud, vaid minu kodulehel täiesti avalikus kohas. Seal on küll autoriõiguste kohta mainitud, aga muukeelne seltskond vist ei vaevu seda tõlkima. Igaljuhul, mina saatsin veel 1 kirja Auto24.ee-sse.

Ja Mario - ma olen 95% kindel, et tegelik müüdav auto ei ole selle S4 ligilähedanegi koopia :)


foto&videoteenused: sergeizjuganov.com / @zju / facebook
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kala
klubiliige

Avatar


Registreerunud 16.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Subaru forester; Audi 100 C4 2.0

postitati 05.01.07 09:59


Huvi pärast võiks keegi ju kohale minna ja vaadata mis autot kodanik siis tegelikult pakub!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
kiireaudi
klubiliige



Registreerunud 27.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Sline-10; Q7 4,2 TDI; Stang-68

postitati 05.01.07 10:11


Kui A24 pprz kirjale ei reageeri, tuleks proovida kohtuteed, sest need fotod on intellektuaalne omand mida on kasutatud omaniku tahte vastaselt.


11,823@191,5km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Raigo22
huviline

Avatar


Registreerunud 02.10.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 05.01.07 10:17


Veljed pidid tal garaazis olema ja sisu nahast. Jutt oli igatahes selline et masin nagu tutikas mehel.
Paneks pundi kokku ja läheks koos Härra Aleksei autot vaatama?;)
Peale seda teeks ka omavahel mingi pisikese koosviibimise?:D


58 160 982
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 05.01.07 10:21


Sain sellise vastuse:
_____________________

TERE!

Saime Teie kirjad kus palute meile ühe auto juurest pildid eemaldada. Kirjutasite ka, et olete helistanud kuulutajale ja palunud tal pildid eemaldada ning ta on lubanud seda ka teha, kuid pole seda veel siiani teinud. Me palume Teil siiski kuulutajale uuesti helistada ja paluda tal veelkord need pildid maha võtta.
Meie ei saa neid pilte eemaldada, sest tegelikult pole meil mingit infot, kes on nende fotode õigusjärgne omanik ja kas kuulutajal on tegelikult õigust neid pilte kasutada või ei ole. Te olete kinnitanud, et Teie olete fotode omanik, aga samamoodi võib ka tema seda väita ja see ei ole meie ülesanne kindlaks teha, kes tegelikult õigust räägib. Me saame Teist täielikult aru, kui Teie pilte kuritarvitatakse, kuid meil ei ole õigust neid pilte eemaldada, sest puudub kindel teave nende fotode kasutamise õiguse kohta.
Kui Te leiate, et Teie intellektuaalset omandit on loata kasutatud, siis peaksite pöörduma siiski kuulutaja poole, sest auto24.ee ei ole ju tegelikult neid loata üles pannud, seda on teinud konkreetne kuulutaja.

Lugupidamisega,

Helina Linder
info@auto24.ee
733 7230


____________________

Ehk siis kokkuvõttes veidi nutune seis, saan aru, et Auto24 ei saa vastutada, mis pilte kasutajad üles laadivad, samas on nemad selle võimaluse loonud ja nad peavad ka järelvalvet teostama. Ok, mul on keeruline tõestada, et need fotod on minu autost (number on ju peidetud) ja serxil raske tõestada, et need fotod on tema omand. Aga mingi võimalus peab ju olema ???


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 05.01.07 10:26


Tsitaat:
Algselt postitas: Raigo22
Veljed pidid tal garaazis olema ja sisu nahast. Jutt oli igatahes selline et masin nagu tutikas mehel.
Paneks pundi kokku ja läheks koos Härra Aleksei autot vaatama?;)
Peale seda teeks ka omavahel mingi pisikese koosviibimise?:D



See on veel eriti huvitav, et tal jutu järgi need veljed garaazhis on.. Pean minema ise garaazhi kontrollima, kas minu veljed ikka alles on :S
Eilse kõne peale, sain aru, et vend vabandas ja lubas pildid maha võtta, aga täna juba selline jutt ???


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lorrap
klubiliige



Registreerunud 24.10.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat Variant 4-motion 1,9TDI-PD

postitati 05.01.07 11:01


Tsitaat:
Algselt postitas: MaQQu
Sain sellise vastuse:
_____________________

TERE!

Saime Teie kirjad kus palute meile ühe auto juurest pildid eemaldada. Kirjutasite ka, et olete helistanud kuulutajale ja palunud tal pildid eemaldada ning ta on lubanud seda ka teha, kuid pole seda veel siiani teinud. Me palume Teil siiski kuulutajale uuesti helistada ja paluda tal veelkord need pildid maha võtta.
Meie ei saa neid pilte eemaldada, sest tegelikult pole meil mingit infot, kes on nende fotode õigusjärgne omanik ja kas kuulutajal on tegelikult õigust neid pilte kasutada või ei ole. Te olete kinnitanud, et Teie olete fotode omanik, aga samamoodi võib ka tema seda väita ja see ei ole meie ülesanne kindlaks teha, kes tegelikult õigust räägib. Me saame Teist täielikult aru, kui Teie pilte kuritarvitatakse, kuid meil ei ole õigust neid pilte eemaldada, sest puudub kindel teave nende fotode kasutamise õiguse kohta.
Kui Te leiate, et Teie intellektuaalset omandit on loata kasutatud, siis peaksite pöörduma siiski kuulutaja poole, sest auto24.ee ei ole ju tegelikult neid loata üles pannud, seda on teinud konkreetne kuulutaja.

Lugupidamisega,

Helina Linder
info@auto24.ee
733 7230
____________________

Ehk siis kokkuvõttes veidi nutune seis, saan aru, et Auto24 ei saa vastutada, mis pilte kasutajad üles laadivad, samas on nemad selle võimaluse loonud ja nad peavad ka järelvalvet teostama. Ok, mul on keeruline tõestada, et need fotod on minu autost (number on ju peidetud) ja serxil raske tõestada, et need fotod on tema omand. Aga mingi võimalus peab ju olema ???



Saatke Auto24.ee'le link pprzi õigetele piltidele(veel parem kui pildid oleks originaalmõõdus ja kas koos pprz copyright märkega või siis täitsa ilma. See peaks olema täiesti piisav tõendusmaterjal, et pildid kuuluvad pprz'le. Ühtlasi soovitaks juurde märkida, et nende varastatud piltide avaldamisega(ilma autori loata) on ka Auto24.ee ise kuriteokaaslane ja vastutab samaväärselt pilte üles riputanud inimesega.

Siinkohal võib viidata, et vastavalt EV Autoriõiguse seaduse § 4 lõige 3 punkt 17'le on foto autoriõigusega kaitstav teos.

Ning selle pildi avaldamisega rikub Auto24.ee järgmist:

Tsitaat:

§ 12 lõige 2
Teose autoril on õigus otsustada, millisel viisil peab olema tähistatud autori nimi teose kasutamisel - kas autori kodanikunimega, autorimärgiga, varjunimega (pseudonüümiga) või ilma nimeta (anonüümselt) (õigus autorinimele);


Pildi muutmise ja selle avaldamisega on võetud Pprzilt õigus seda otsustada ja tegelikult seda tehtud otsust rikutud.

Siis sama paragrahvi lõige 5

Tsitaat:
vaidlustada mis tahes moonutusi ja teisi ebatäpsusi teoses endas, selle pealkirjas või autorinime tähistamises ning autorile või tema teosele antud hinnanguid, mis kahjustavad autori au ja väärikust (õigus autori au ja väärikuse kaitsele);


Oi mulle see paragrahv meeldib, võta aga järjest:

Lõige 8:

Tsitaat:
nõuda teose kasutamise lõpetamist (õigus teos tagasi võtta);


Ma arvan, et jätkata pole mõtet. Saatke kiri teele ning tehke viisakalt selgeks, et sellega kui Auto24.ee keeldub seda pilti eemaldamast autori nõudel rikuvad nad ise seadust ja neid võib võtta selle eest ka vastutusele seadusega ettenähtud korras.

Heh, järgmine paragrahv on veel parem


Tsitaat:
§ 13. Varalised õigused

(1) Autorile kuulub ainuõigus igal moel ise oma teost kasutada, lubada ja keelata oma teose samaviisilist kasutamist teiste isikute poolt ja saada tulu oma teose sellisest kasutamisest


Ehk siis pprzil oleks teoreetiliselt õigus saada osa automüügi tulust.


...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 05.01.07 11:06


minu esimene meil 04.01.2007 09:07
______________

Tere!

Avastasin juhuslikult, et keegi on minu auto pilte, mis küll avalikult internetis üleval, kuid sellegipoolest autoriõigustega kaitstud, kasutanud oma auto kuulutuses. Teie lehel konkreetset autot müüv "Aleksei" ei ole minu, kui piltidel kujutatud auto omanikult ega ka fotode omanikult luba küsinud.

Kuulutus ise siin : http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/471/auto_php-id=304471-www_auto24_ee.html

Kodulehekülg, kust pildid pärit siin : http://pprz.planet.ee/gallery/carshoots/index.html
http://pildid.audiclub.ee/liikmete_autod/maqqu/s4_2006_06_05/

Soovin, et selle kuulutuse pildid muudetakse, ehk minu auto pildid eemaldatakse.

_________________


teine meil 05.01.2007 10:28

Tere hommikut!

Helistasin eile kuulutusel olevale numbrile ning palusin, et need pildid eilse päeva jooksul maha võetakse, seda ka teha lubati. Täna hommikul on pildid endiselt kuulutusel.

Soovin endiselt, et te eemaldaksite need pildid sealt kuulutusest !


___________


Seega olen teinud endast kõik oleneva, et tõestada oma väidete õigusust, samas saan ka auto24-st aru, et see ei pruugi olla piisav, sest pilte on ju muudetud, pole ei auto numbrit ega serxi autogramme.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 05.01.07 11:18


väike ot, kuid siiski.

Photoshopis on võimalik pilti sisse kodeerida (C) õigused, mida pelgalt peale vaatamisega ei avasta. Kui pildi suurust, värve, mida iganes muuta, jääb (C) ikkagi sinna pildi sisse.

Mul pole tööjuures photoshopi, kuid kui see on sinna sisse lisatud, ei ole imo. mingit raskust tõestada kellele pilt kuulub (st. ükskõik kuidas seda pilti siis ka muudetud ei ole).


Rule: Do your homework or suffer the consequences !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 05.01.07 11:20


to lynx: orig fotol on kõik andmed olemas (kuupäev, kaamera, särid, avad, kaamera omanik(seda siis, kui kaameras see endal lisatud on))


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 05.01.07 11:27


Tsitaat:
Algselt postitas: tarmo
to lynx: orig fotol on kõik andmed olemas (kuupäev, kaamera, särid, avad, kaamera omanik(seda siis, kui kaameras see endal lisatud on))


ma ei mõelnud seda. Photoshopis on päris oma funktsioon selle jaoks ja need avad, särid, vms. ei puutu üldse sinna.


Rule: Do your homework or suffer the consequences !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 05.01.07 11:35


Tsitaat:
Algselt postitas: lynx
ma ei mõelnud seda. Photoshopis on päris oma funktsioon selle jaoks ja need avad, särid, vms. ei puutu üldse sinna.


ma mõtlesin seda, et miski posu andmeid paneb kaamera ise originaalpildile kaasa.
minul on kaameral näiteks omanikuna oma nimi ära salvestatud ja see läheb originaalpildiga kaasa


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 05.01.07 12:24


auto24 veel pprz piltidega s4 aga see arvatavasti öige asi.
ei hakka linki panema


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pprz
klubiliige



Registreerunud 01.10.02
Kasutaja on eemal


postitati 05.01.07 12:35


Tsitaat:
Algselt postitas: Mario81
auto24 veel pprz piltidega s4 aga see arvatavasti öige asi.
ei hakka linki panema

SEE on jah õige asi. Minu allkiri on alles, kõik korras, pretsensioone ei ole. Peaks paljudele siinsetele foorumi kasutajatele tuttav auto olema.


foto&videoteenused: sergeizjuganov.com / @zju / facebook
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 05.01.07 13:22


praeguseks on pilt mahavõetud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lorrap
klubiliige



Registreerunud 24.10.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat Variant 4-motion 1,9TDI-PD

postitati 05.01.07 13:43


Tundub, et siis sellisest kirjast oli kasu ;)
-------------------------------------------------------------------------
Tere lgp. Helina Linder,
kirjutan Teile seoses probleemiga ühe Auto24.ee portaalis avaldatud kuulutusega ( http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/471/auto_php-id=304471-www_auto24_ee.html ), kus on ilma minu loata kasutatud minu tehtud fotosid. Kuna Te pole pilte oma portaalist eemaldanud nagu seda palus piltidel kuvatud auto omanik M. R. Teile saadetud e-kirjades, siis kirjutan nüüd sama sooviga Teile mina, piltide kui autorikaitse alla kuuluvate teoste, seaduslik autor.

Vastavalt Eesti Vabariigi Autoriõiguse seaduse § 4 lõige 3 punkt 17'le kuuluvad fotod autoriõiguse seadusega kaitstud teoste alla.

Tsitaat:
§ 4. Teosed, millele tekib autoriõigus
(3) Teosed, millele tekib autoriõigus, on:
17) fotograafiateosed ja fotograafiaga analoogilisel viisil saadud teosed, slaidid ja slaidifilmid;


Nende piltide oma lehel avaldamisega(Teie lehele võib need laadinud olla küll keegi teine, aga avaldab neid ikkagi portaal auto24.ee) rikute Te Autoriõiguse seaduse järgmisi punkte:

Tsitaat:
§ 12. Isiklikud õigused
(1) Teose autoril on õigus:
1) esineda üldsuse ees teose loojana ja nõuda teose loomise fakti tunnustamist teose autorsuse seostamise teel tema isiku ja nimega teose mis tahes kasutamisel (õigus autorsusele);
2) otsustada, millisel viisil peab olema tähistatud autori nimi teose kasutamisel - kas autori kodanikunimega, autorimärgiga, varjunimega (pseudonüümiga) või ilma nimeta (anonüümselt) (õigus autorinimele);
5) vaidlustada mis tahes moonutusi ja teisi ebatäpsusi teoses endas, selle pealkirjas või autorinime tähistamises ning autorile või tema teosele antud hinnanguid, mis kahjustavad autori au ja väärikust (õigus autori au ja väärikuse kaitsele);


Lühikeseks kommentaariks: piltide moonutamisega on rikutud minu, kui autori õigust saada teenitud tunnustust teose loomise eest.

Tsitaat:
§ 13. Varalised õigused
(1) Autorile kuulub ainuõigus igal moel ise oma teost kasutada, lubada ja keelata oma teose samaviisilist kasutamist teiste isikute poolt ja saada tulu oma teose sellisest kasutamisest, välja arvatud käesoleva seaduse IV peatükis ettenähtud juhud. Sealhulgas kuulub autorile õigus lubada ja keelata:
1) reprodutseerida oma teost (õigus teose reprodutseerimisele). Reprodutseerimiseks loetakse teosest või teose osast ühe või mitme ajutise või alalise koopia otsest või kaudset tegemist mis tahes vormis või mis tahes viisil;
2) levitada oma teost või selle koopiaid (õigus teose levitamisele). Levitamiseks loetakse teose või selle koopia omandiõiguse üleandmist või üldsusele kasutada andmist mis tahes viisil, sealhulgas rentimist ja laenutamist, välja arvatud arhitektuuriteose ja tarbekunstiteose rentimine ja laenutamine. Pärast autori poolt või tema loal teose koopia esmamüüki või omandiõiguse muul viisil üleandmist Euroopa Liidu liikmesriigis või Euroopa Majanduspiirkonna lepinguga ühinenud riigis lõpeb käesolevas punktis nimetatud õigus ja teose koopiat võib Euroopa Liidu liikmesriigis või Euroopa Majanduspiirkonna lepinguga ühinenud riigis edasi levitada autori nõusolekuta. Autorile kuulub ainuõigus lubada või keelata oma teose koopia rentimist ja laenutamist üldsusele ka juhul, kui õigus teose levitamisele on lõppenud, välja arvatud käesoleva seaduse § -s 133 sätestatud juhud;
8) teost üldsusele näidata (õigus teose eksponeerimisele). Teose eksponeerimine tähendab teose või tema koopia näitamist kas vahetult või filmi, slaidi, televisiooni või mis tahes muu tehnilise vahendi või protsessi abil;


Lühikeseks kommentaariks: Mina kui autor pole andnud omapoolset luba antud piltide auto24.ee portaalis avaldamiseks ega mingil muul moel reprodutseerimiseks.

Tsitaat:
§ 14. Autori õigus saada autoritasu
(1) Autoril on õigus saada tasu teose kasutamise eest teiste isikute poolt (autoritasu), välja arvatud käesoleva seadusega ettenähtud juhud.
(2) Autoritasu, sealhulgas rendi suurus, selle kogumise ja väljamaksmise kord, määratakse kindlaks autori ja teose kasutaja vahelise kokkuleppega (lepinguga) või autori volitusel autoreid esindava kollektiivse esindamise organisatsiooni või muu isiku ja teose kasutaja vahelise kokkuleppega käesoleva seaduse § 76 3. lõikes ning § 77 3. lõikes sätestatud erisusi arvestades.
(3) Kuni ei ole saavutatud käesoleva paragrahvi 2. lõikes märgitud kokkulepet, on teose kasutamine keelatud.


Lühikeseks kommentaariks: Kuna minu, kui autori, poole pole keegi pöördunud mingi kokkuleppe saavutamiseks, siis vastavalt lõikele 3 on väga üheselt ära öeldud, et teose kasutamine on keelatud. Teie kasutate seda oma igapäevaste äriliste eesmärkide saavutamisel(selgituseks, siinkohal ei mõtle, et Teie eesmärgiks oleks see konkreetne auto müüdud saada, Teie eesmärk on avaldada kuulutusi ja saada selle eest materiaalset tasu).

Nüüd aga minu autoriks olemise tõendamisest. Lisan sellele kirjale ka lingid originaalfotodele, kus on näidatud ka minu kodanikunimi nii nagu nõuab kõneall oleva seaduse § 29. Autorsuse presumptsioon. Antud paragrahv ütleb järgmist:


Tsitaat:
§ 29. Autorsuse presumptsioon
(1) Isiku, kes avaldab teose oma nime all või oma üldtuntud pseudonüümi või autorimärgi all, autorsust presumpeeritakse (eeldatakse), kuni pole tõendatud vastupidist. Tõendamiskohustus lasub autorsuse vaidlustajal.
(2) Anonüümselt, pseudonüümi või autorimärgi all avalikustatud teose autoril on autoriõigus sellele teosele. Momendini, mil autor avab oma kodanikunime ja tõestab oma autorsust, teostab autori varalisi õigusi teose õiguspäraselt avaldanud isik.


Lühikeseks kommentaariks: Kuna kõneall olevas kuulutuses on piltidelt eemaldatud minu nimi ja õnneks ei ole seda asendatud ühegi teisega, siis võime lugeda, et pildid on avalikustatud anonüümselt, seega ei ole nende puhul tõestatud autorlus. Nüüd aga võttes juba M. R. saadetud e-kirjas olevad fotod. Nendel on minu kui autori nimi kenasti toodud ja vastavalt sellele on täidetud käesoleva paragrahvi lõige 1 ja Te olete seaduse järgi kohustatud tunnistama mind nende piltide autorina.

Seega piltide autorina avaldan ma seadusliku soovi, et Te lõpetaksite Autoriõiguse seaduse rikkumise ning eemaldaksite need pildid antud kuulutuse juurest.

Link originaalsuuruses piltidele: [edit - võtsin maha igaks juhuks]
Võttes nüüd ette Auto24.ee portaali Kasutustingimused ( http://www.auto24.ee/users/kasutustingimused.php ) võib sealt lugeda järgmist.

Tsitaat:
1. Kasutustingimuste üldsätted
1.1. Veebisaidi kasutamiseks peate nõustuma järgnevate kasutustingimustega ning võtma arvesse kõiki kohaldatavaid seaduseid ja määrusi. Veebisaidile pääsemise ja selle kasutamise kaudu nõustute Te ilma kitsenduste ja piiranguteta käesolevate kasututingimustega ning kinnitate, et need on ülimuslikud kõigi varasemate lepingute suhtes, mis on sõlmitud Teie ja Haldaja vahel. Kui Te ei nõustu käesolevate kasutustingimuste kõikide punktidega ilma kitsenduste ja piiranguteta, ei ole Teil Veebisaidi kasutamine lubatud.


Lühikeseks kommentaariks: Kuna Eesti Vabariigi seadused on ülemuslikud, siis järelikult kohaldatakse neile kasutustingimustele kõige muu hulgas ka Autoriõiguse seadust. Siinkohal on aga kuulutuse sisestaja selle seaduse väga mitmete punktide vastu eksinud. Seega Teie enda koostatud Kasutustingimuste kõige esimese punkti kohaselt juba ei ole kasutajal õigust kuulutust avaldada.

Tsitaat:
2. Autoriõigused
2.1. Veebisait ja kogu selle sisu, kaasa arvatud (kuid mitte ainult) andmebaasid, kõik tekstid ja pildid ning nende autoriõigused kuuluvad Haldajale või teistele isikutele, kusjuures kõik vastavad õigused on kaitstud, kui ei ole näidatud teisiti. Sealhulgas kuuluvad Haldajale autoriõigused Veebisaidil esitatud kasutatud autode andmete, kasutatud autode fotode, uudiste ja foorumi sõnumite osas.


Lühikeseks kommentaariks: Hoolimata siin punktis esitatust, et muu hulgas kuuluvad ka kasutatud autode fotode autoriõigused Teile ei ole see antud kuulutuse puhul siiski nii, kuna neid õigusi on siinsete Kasutustingimustega nõustudes Teile andnud inimene, kellel puudub selleks seaduslik õigus. Seega kuulub antud piltide autoriõigus ja ka õigus otsustada antud piltide kasutamise üle, ikka veel minule kui seaduslikule autorile.


Tsitaat:
2.4. Autoriõiguste või autoriõigusega kaasnevate õiguste või andmebaasi tegijate õiguste rikkumise puhul pöördub Autoportaal OÜ kohtu ja/või politsei poole, sealhulgas teeb avalduse kriminaalasja algatamiseks ja/või esitab tsiviilhagi.


Siinkohal küsimus Teile. Kuna kuulutuse sisestanud kasutaja on rikkunud autoriõigusi ja antud hetkel teete Te seda ka ise(ja olete keeldunud selle tegemise lõpetamisest), siis kas Teil on plaanis ka enda kehtestatud Kasutustingimuste punkti 2.4 täita?

Lugupidamisega,
Sergei Zjuganov


...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
pprz
klubiliige



Registreerunud 01.10.02
Kasutaja on eemal


postitati 05.01.07 13:49


TERE!

Kõik seadusesätted millele Te viitate puudutavad konkreetse kuulutaja rikkumisi. Tema on Teie pilte moonutanud, loata kasutanud auto24.ee-s. Auto24.ee ei kasuta seda oma igapäevaste äriliste eesmärkide saavutamisel, seda teeb kuulutaja, tema on teinud otsuse lisada see oma kuulutusele. Kuulutaja on piltide kasutamisel tõesti eksinud seaduste vastu ja seadusi eirates eksinud mingil määral ka auto24.ee kasutustingimuste vastu. Kuulutuse sisestamisel ta otseselt eksinud ei ole (kui see on tema auto) ja kuulutust võiks ta avaldada, mitte aga pilte, kui need ei ole tõesti tema omad.
Kasutustingimuste 2. peatükk räägib auto24 autoriõigustest ja sellest, et kui auto24 autoriõigusi rikutakse, siis pöördutakse oma õiguste kaitseks kohtu ja politsei poole.
Et mitte edaspidistesse vaidlustesse laskuda, kas see kõik ikka õiglane on, võtame pildid mainitud kuulutuse juurest maha ja teavitame sellest ka kuulutajat, kellel on õigus vastulausele, kui ta leiab, et talle on ülekohut tehtud.

Lugupidamisega,

Helina Linder
info@auto24.ee
733 7230

____________________________

Üsna ülbe vastus, peaks ütlema. Aga kartes meie poolt järgmisi toiminguid, võtsid pildid maha?
Soovitan ka teistele aktiivsematele fotohuvilistele sellisel juhul pöörduda politseisse. Ükskord võiks eesti inimene aru saada, mis on seadus. Mujal maailmas see kehtib väga hästi, meil aga... nagu ikka.


foto&videoteenused: sergeizjuganov.com / @zju / facebook
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
maxic
huviline



Registreerunud 27.05.04
Asukoht: metsas
Kasutaja on eemal

Auto: auditu

postitati 05.01.07 20:17


Ei oleks auto24 poolt päris sellist vastust oodanud, kuid õnneks võtsid nad ikkagi pildid maha. Loodetavasti jääb see juhtum neile meelde ning vähemalt kord tegutsevad otsustavamalt ja kiiremini.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Menthor
klubiliige

Avatar


Registreerunud 11.08.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audid

postitati 05.01.07 20:27


Paistab, et seda auto24.ee-d juhivad mingid imelikud isikud siis. Iga teine sait, mis pilte avaldab, oleks need ammu maha võtnud :)
btw eespool plaanitud vaatama minna jms, on keegi seda reaalselt teinud ka siis? Huvitaks ka, et kas üldse mingit sarnasust on :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pprz
klubiliige



Registreerunud 01.10.02
Kasutaja on eemal


postitati 05.01.07 21:11


Mind huvitaks ka, kas keegi on autot vaatamas käinud.

Ja mis puudutab auto24.ee-d, siis mina sellise vastusega rahule ei jäänud. Ühe klubilise kaudu üritame ühendust auto24.ee omanikuga, meie kõigi heaks, muidugi.
Selle pretsedendiga tahaks panna punkti igasugustele sarnastele toimingutele, et järgmine kord lõpeks selline lugu peale ESIMEST auto omaniku või fotode autori kõnet/e-meili. Nagu näha, siis auto24.ee tegelased puutuvad sellise asjaga esimest korda (ja neil läheb juba kolmas aasta tööd vist?) ja ei oska midagi konkreetset vastata.


foto&videoteenused: sergeizjuganov.com / @zju / facebook
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
janar
huviline

Avatar


Registreerunud 16.11.03
Asukoht: Järvamaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant

postitati 05.01.07 21:16


Siiski oleks võinud politsei poole pöörduda (ma ei tea tegelikult kas seda tehti või mitte). Oleks asjasse kindla selguse saanud, kellel siis ikkagi õigus on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
aixx
huviline



Registreerunud 21.03.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 05.01.07 21:17


Seekord läks küll hästi, kuna auto24-l ilmselt jurist puudub, kuid ütlen seda,et selliste asjade lahendamiseks on meil EV-s politsei ja kohus. Antud juhul oleks mina teinud avalduse politseisse ning autoriõiguse rikkujaks märkinud auto24.ee. Neil pole mingit põhjust jätta rikkumist fikseerimata ja omapoolselt reageerimata. Järgmine kord auto24 enam ei plõksiks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 82.1% - SQL: 17.9%]