Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  6
Autor:
Pealkiri: Diisel või bensiin? (Vastuseid: 126 | Vaatamisi: 96058)
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 03.11.09 12:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: huljes
Kui linnas liikled enamuse ajast, siis mina soovitaksin dislat, pikkade mahevaade puhul muutub see minu jaoks väsitavaks ning eelistaksin bensukat.

Mis seal väsitab? Ega diisli parempoolne pedaal oluliselt raskem vajutada ole. :) Maanteekiiruse juures on rehvimüra mootorimürast enamasti suurem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
heihei
huviline



Registreerunud 01.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: b6, 96kw bens.

postitati 04.11.09 08:25 Tsiteeri


Mul natuke mötted liiguvad 1,9 ja 2,0 mootorile. Et b6 kere peal, kas 2,0 kulukam ülal pidada? 1,9 oli 96 kw ja 2,0 mootor 103 kw.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 04.11.09 08:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: heihei
Mul natuke mötted liiguvad 1,9 ja 2,0 mootorile. Et b6 kere peal, kas 2,0 kulukam ülal pidada? 1,9 oli 96 kw ja 2,0 mootor 103 kw.

Jah, need 7 lisakilovatti küsivad vähemalt 1.50 kuus juurde. :P Diislimehele suur asi! :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sileem11
huviline

Avatar


Registreerunud 17.09.03
Asukoht: Hrku
Kasutaja on eemal

Auto: G30LCI, B6,C3

postitati 04.11.09 09:01 Tsiteeri


2,0 on 96kw, kui FSI on siis 110kw. Usun et õli liiter on odavam kui PD-l, a kas see mõni sada siia sinna on määrav. Kütuse pealt kaotad bena puhul niikuinii.

Aga kui 103kw all mõtlesid dislat, siis seda mootorit b6 peal ei leia, on vaid b7 peal. Kulud seega sarnased.

Tsitaat:
Algselt postitas: heihei
Mul natuke mötted liiguvad 1,9 ja 2,0 mootorile. Et b6 kere peal, kas 2,0 kulukam ülal pidada? 1,9 oli 96 kw ja 2,0 mootor 103 kw.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
heihei
huviline



Registreerunud 01.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: b6, 96kw bens.

postitati 04.11.09 12:16 Tsiteeri


Jah ikka dislat mötlen. Ja 110 kw ikka bensukas vist. Et ühesönaga b7 kere peal see pd mootor kallim üleval pidada? See 103 kw-i ikka TDI.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kylaline90
huviline

Avatar


Registreerunud 11.09.06
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C4

postitati 04.11.09 12:24 Tsiteeri


No kui oleks valida bensuka 110kW ja diisli 103kW vahel, siis IGAL JUHUL eelistaks diislit. Parem dünaamika, väiksem küttekulu ning neist kahest aspektist olenev suurem sõidurõõm.
Kõik VAG grupi diislid kannavad tähistust TDI.
Kui on asjas kahtlust, siis abiks on http://en.wikipedia.org/wiki/Turbocharged_Direct_Injection


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
heihei
huviline



Registreerunud 01.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: b6, 96kw bens.

postitati 04.11.09 13:37 Tsiteeri


Heh, mu väljendusviis vist väga segane. 96 kw tdi voi 103 tdi ? Kumb taskukohasem ja mötekam?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sileem11
huviline

Avatar


Registreerunud 17.09.03
Asukoht: Hrku
Kasutaja on eemal

Auto: G30LCI, B6,C3

postitati 04.11.09 15:03 Tsiteeri


96kw on odavama soetusmaksumusega, kuna B6 kere.

103kw on B7 kere. Ülalpidamiskulud on samad, pakun.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MeLi
huviline

Avatar


Registreerunud 30.03.10
Asukoht: saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: 1988 audi 80 1.8S 65kw ja audi 100 2.3 85kw

postitati 08.05.10 19:49 Tsiteeri


Soovitan sulle siiski pensukat.
Kõik diislid mida ma tean, enda omad ja tuttavate omad, lagunevad ikka pensukatega võrreldes kordades kiiremini.
Aga eks maitse üle ei vaielda vaid kakeldakse:D


Kui sul pole Audit, pole sul ka autot!!!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ahartsi
huviline

Avatar


Registreerunud 16.04.10
Asukoht: Harjumaa - Kose vald
Kasutaja on eemal

Auto: A4 b6 1,9tdi(AVF) avant manuaal

postitati 08.05.10 20:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sileem11
96kw on odavama soetusmaksumusega, kuna B6 kere.

103kw on B7 kere. Ülalpidamiskulud on samad, pakun.
B7 "kere" diiselmootorid on lamdaanduriga, ja see omakorda tähendab pikas perspektiivis suurt "peavalu".


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
heihei
huviline



Registreerunud 01.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: b6, 96kw bens.

postitati 09.05.10 08:32 Tsiteeri


Vana teema üles vöetud. :D Aga jah diislit küll enam ei himusta, siin juba 1,9 mootori hirmulugusi kuulnud. Isegi gaasiseadme panek pole mötekas. Seni selle mootoriga rahul, ei ole tasku peale väga möjunud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
waic
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.05
Asukoht: Tln
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad 3.0 + A5 sportback 3.0

postitati 09.05.10 11:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: heihei
Vana teema üles vöetud. :D Aga jah diislit küll enam ei himusta, siin juba 1,9 mootori hirmulugusi kuulnud. Isegi gaasiseadme panek pole mötekas. Seni selle mootoriga rahul, ei ole tasku peale väga möjunud.


Millised need suuremad hirmulood on siis, ma ise näiteks mitut 1.9tdi-d pidanud ja siiani ikka väga mõistlike kuludega hakkama saanud ....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
PriitP25
huviline



Registreerunud 05.07.10
Asukoht: p2rnu
Kasutaja on eemal


postitati 07.07.10 11:20 Tsiteeri


Kui soiduauto siis kindlalt bensiin(minu arvamus ),sest diisel mootor oma voimetelt sobib rohkem toomasinatele.:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 07.07.10 14:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: PriitP25
Kui soiduauto siis kindlalt bensiin(minu arvamus ),sest diisel mootor oma voimetelt sobib rohkem toomasinatele.:)

Räägi palun täpsemalt. Oled sa näiteks Audi või BMW 3-liitriseid diisleid kunagi proovinud? Kui ei, siis mida meil su kindla arvamusega peale on hakata?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Amadeuz
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.05
Asukoht: Tarbatu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 avant TQAT 110 kW õlipress '99 (Nora), MB W639 kombi AT CRD 80kW (Jasmin)

postitati 07.07.10 18:33 Tsiteeri


Sai hiljuti proovitud 2,0 TDI 125 kw (common rail). Tõsiselt südava mulje jättis see asi seljatoele :)
Kui keegi tahab mootori kõrgeid pöördeid kuulata, siis pole hetkel peale Mazda R8 midagi võtta. Seal algab elu alles 8 000 rpm. Sellel ajal enamus modimata bentsukaid juba kõngevad.
Diislid on aga oma väändemomendiga igal juhul sama võimsusega bentsukates mäekõrguselt üle. Näiteks 1,8T - 110 kw / 210 nm@1750prm, 2,5 TDI 110 kw / 310 nm@1500 rpm. Selline vääne on nt 2,7 BT (350@1800) või 3,7 (315@2700). Ja vääne on see, mis labidana selga taob kui kiirendad.


_________________
www.andmebaas.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
PriitP25
huviline



Registreerunud 05.07.10
Asukoht: p2rnu
Kasutaja on eemal


postitati 12.07.10 15:15 Tsiteeri


Olen proovind ja soitnud...siin ongi see koht nagu ennem ka mainitud,kellele ema kellele tytar:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 12.07.10 16:22 Tsiteeri


Ah, mingist east alates käivad mõlemad. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ahartsi
huviline

Avatar


Registreerunud 16.04.10
Asukoht: Harjumaa - Kose vald
Kasutaja on eemal

Auto: A4 b6 1,9tdi(AVF) avant manuaal

postitati 12.07.10 16:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Ah, mingist east alates käivad mõlemad. :)
Kas seda "mingist" saaks täpsustada palun?:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 12.07.10 16:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ahartsi
Kas seda "mingist" saaks täpsustada palun?:D

Vaatan su profiilist mootorit ja sünniaastat ja arvan, et sa oled neis asjus juba piisavalt tolerantne. :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
charley
huviline

Avatar


Registreerunud 21.09.09
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 Avant

postitati 26.12.11 21:03 Tsiteeri


Ei hakanud uut teemat tegema.Plaan on soetada uus auto ja tahan kindlasti audit(korrosiooni kindluse pärast).Võimalik,et homme lähen vaatama seda autot-http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=960402 Kuna see on diisel ja ise pole diislitega varem kokku puutunud,siis mida kindlasti jälgida selle auto puhul?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Wolf123
huviline

Avatar


Registreerunud 27.04.11
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Coupe

postitati 26.12.11 21:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: charley
Ei hakanud uut teemat tegema.Plaan on soetada uus auto ja tahan kindlasti audit(korrosiooni kindluse pärast).Võimalik,et homme lähen vaatama seda autot-http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=960402 Kuna see on diisel ja ise pole diislitega varem kokku puutunud,siis mida kindlasti jälgida selle auto puhul?

Selle rahaeest on autot küll ja isegi ülearu ning see 55kw mootor pidi pommikindel olema. See nii lihtne mootor ning nagu ma aru saan sul üks b4 veel, seda enam tead mida vaadata.


Teostan Viljandis sõiduautode diagnostikat ( ka koduvisiidid ) 56267442
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
charley
huviline

Avatar


Registreerunud 21.09.09
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 Avant

postitati 26.12.11 21:33 Tsiteeri


Kere,veermiku ja käiguosa oskan vaadata küll,aga just see diisel mootor teeb ärevaks.Paneme auto käima,käib ja klõbiseb,nagu diisel ikka mina rohkem ei oska midagi arvata.Kirjade järgi on 1.9 Tdi,on suur puudus kui turbo ei tööta?Täpsustan oma küsimust,millise diiselmootori heli suhtes peaks kõrva eriti terava hoidma?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 26.12.11 21:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: charley
Kere,veermiku ja käiguosa oskan vaadata küll


Kui sa kuulutusest näed, et kirjas "tagavedu" ja see sinus küsimusi ei ärata, siis julgeksin kahelda su oskuses.:P
Kui diisel vs. bensiin rääkida, siis ma eelistan bensiini talvise muretu käivitamise ning müra suhtes ning peale tankimist ei pea kohe jooksma käsi pesema (diisli püstolid on peaaegu alati kütusega koos). :P Diislit kulub küll veidi vähem, aga diisel on praegu ka märgatavalt kallim kui bensiin.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 26.12.11 22:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: charley
Kere,veermiku ja käiguosa oskan vaadata küll,aga just see diisel mootor teeb ärevaks.Paneme auto käima,käib ja klõbiseb,nagu diisel ikka mina rohkem ei oska midagi arvata.Kirjade järgi on 1.9 Tdi,on suur puudus kui turbo ei tööta?Täpsustan oma küsimust,millise diiselmootori heli suhtes peaks kõrva eriti terava hoidma?


Omadest kogemustest eelistaksin intercooleriga 66kw isendit. Käbedamalt käib edasi ja on ka tsipa ökonoomsem. See B4 seal ei ole mingi imega TDI, kuna tal pole intercoolrit, seega on tegu TD-ga. Aga hea lihtne lollikindel mootor on ta küll. Kui mootoris ei ole mingit kolinat-kriginat, siis pole seal suurt midagi enamat kuulata. Sugulasel on sama mootoriga Passat ja kui otsid vaid ökonoomsust, siis on hea valik (keskmine kulu 6-6.5 vahel).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
charley
huviline

Avatar


Registreerunud 21.09.09
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 Avant

postitati 26.12.11 22:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: 100
Tsitaat:
Algselt postitas: charley
Kere,veermiku ja käiguosa oskan vaadata küll


Kui sa kuulutusest näed, et kirjas "tagavedu" ja see sinus küsimusi ei ärata, siis julgeksin kahelda su oskuses.:P
Kui diisel vs. bensiin rääkida, siis ma eelistan bensiini talvise muretu käivitamise ning müra suhtes ning peale tankimist ei pea kohe jooksma käsi pesema (diisli püstolid on peaaegu alati kütusega koos). :P Diislit kulub küll veidi vähem, aga diisel on praegu ka märgatavalt kallim kui bensiin.


Ei äratanud,kuna olen isegi auto24 kuulutusi üles pannud ja suht lihtne on selliseid näpukaid teha.Teine asi mis tihti sassi läheb on automaat ja manuaal.Kui ei jälgi,siis automaatsel paneb kirja,et auto on autom. kastiga.Eelistust ma ei küsinud,küsisin mida pean jälgima disla ostupuhul.Tean,diisel on kallim,aga kui võrrelda selle 1.9 tdi kulu keskmist(6 l/100le) ja 2.0 85 kw keskmist(8 l/100le) siis kaalukauss jääb ju ikka veel diisli kasuks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  6
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 50.8% - SQL: 49.2%]