Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  4  ..  14
Autor:
Pealkiri: A4 b5 originaal kõlarite vahetus (Vastuseid: 348 | Vaatamisi: 115987)
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 04.08.07 11:34 Tsiteeri


Kas keegi oskab kommenteerida seda 16cm adapterit A4'le
On see mõeldud esiustesse ikka?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
smi
huviline



Registreerunud 18.05.06
Asukoht: Tln
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1,8 -95 92kw

postitati 16.08.07 06:59 Tsiteeri


See kandiline ava meenutab kangesti ju tagaumisi kõlareid. Neil on selline kandiline ehitus natuke. Ja audiocityst öeldi mulle, et esiustesse ni suuri adaptereid neil ei ole.

Ehk ma arvan, et see on tagumiste aknalaual olevate kõlarite jupstükk.

Edit. ilmselt see ikka ei ole tagaumisele aknalauale mõeldud ju sest siis ta ei saaks avantile ja A3 sobida. :P Ja samas ei saa ta ka tagumiste uste oma olla, sest siis ta ei sobiks ju A3 sisse.

Karat aga äkki ongi esiuste oma. Aga hind on ikka üle mõistuse. nende paar peaks 100.- ringis maksma...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 27.08.07 15:18 Tsiteeri


Nii, sain SV Akustikast ka vastuse ja smi'l oli õigus, lähevad jah tagaaknalauale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kalju_Kindel
huviline



Registreerunud 02.09.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 02.09.07 21:21 Tsiteeri


a kuidas tagumisi originaal kõlareid kätte saada..tahaks vahetada vähe kõvemate vastu ....suht läbi on need juba,autok siis A4 ja kõllid aknalaual. Kas terve aknalaua peab lahtilammutama w?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audiboy
huviline

Avatar


Registreerunud 22.08.04
Asukoht: Laagri
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III vRS '16

postitati 02.09.07 22:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kalju_Kindel
a kuidas tagumisi originaal kõlareid kätte saada..tahaks vahetada vähe kõvemate vastu ....suht läbi on need juba,autok siis A4 ja kõllid aknalaual. Kas terve aknalaua peab lahtilammutama w?

Aknalaud tuleb eemaldada jah. Kinni peaks ta olema esimesest servast 2 või 3 tüübliga.


How hard can it be? I mean, what could possibly go wrong? :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 02.09.07 22:29 Tsiteeri


No mina olen veel enne istmed ära võtnud.
Muidugi tuleb vahe sisse vist sellest, kas Sul iste käib alla või mitte. Mul ei käi ning seetõttu võtan ka istme ülemise osa ära. Ja ära tuleb lihtsalt enda poole tõmmates ja tõstes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audiboy
huviline

Avatar


Registreerunud 22.08.04
Asukoht: Laagri
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia III vRS '16

postitati 03.09.07 08:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: raunz
No mina olen veel enne istmed ära võtnud.
Muidugi tuleb vahe sisse vist sellest, kas Sul iste käib alla või mitte. Mul ei käi ning seetõttu võtan ka istme ülemise osa ära. Ja ära tuleb lihtsalt enda poole tõmmates ja tõstes.

No mul ka iste alla ei käi aga seljatuge polnud sellegipoolest tarvis ära võtta. Esimest serva sai natuke kangutatud, et need tüüblid lahti tuleks ja siis tuli ta sealt ilusti ettepoole tõmmates ära.


How hard can it be? I mean, what could possibly go wrong? :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
jaakk
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Bmw 525i -2007, sedaan

postitati 03.09.07 08:36 Tsiteeri


väikest OT-d aga allaklapitav seljatugi oli A4-l lisavarustus :)
Minu omal see "lisa" olemas :)


Audi kohta aga niipalju, et nendega sõidavad maalt pärit inimesed, eriti Tartust ja sealt kandist pärit. Ma ei tea, mis fenomen see on, aga põlistallinlased audisid ei osta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
sitti
huviline



Registreerunud 24.01.05
Asukoht: sindi
Kasutaja on eemal


postitati 27.10.07 11:08 Tsiteeri
A4 omanik



kas neid a4 vaherõngaid pärnus ka müüakse ja mis hinnaga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Razor
huviline



Registreerunud 18.12.04
Asukoht: Hiding
Kasutaja on eemal


postitati 16.11.07 13:39 Tsiteeri


Tere kõigile, mul on teile kusimus, et kus saab neid vaherõngad osta?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 17.11.07 16:00 Tsiteeri


Mine Kadaka teel1, seal on Audiocity, kust mina need näiteks ostsin.
Ja muidugi, alati võid need ise ka teha :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Chuulo
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.06
Kasutaja on eemal


postitati 09.01.08 20:51 Tsiteeri


Mõtlesin kah endale uued kõllid panna ette ustesse.
Aga kuna finants on suht väike, siis mõtlesin teha asja nii, et jätta originaal tweetrid sisse ja osta aind 10cm midbassid ja panna need võimu taha. (tweetrid jätaks maki taha lihtsalt.
Kuidas see lahendus toimiks muidu? :P
Mõtlesin osta sellised DLS midbassid
Muide... neljakanaliga võim on olemas ja taga aknalaual/ega ustes kõlle pole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 10.01.08 20:35 Tsiteeri


Noh, bassi saaksid juurde ja võid osta küll alguses vaid mid-bassid, et hiljem tweetrid lisada. Samas heli saad ikkagi paremaks arvestavalt, kui tweetri ka ikka vahetad.
Ja kui paned võimu taha, siis ma paneks juba orig.tweetrid ka võimu taha. Muidu juhtub see, et mid-bassi võimedab kõvasti üle ja tweetrid vaid pinisevad nagu sääsed. (Näit kui mul võimu polnud, siis kuulasin makilt vol 20-25, nüüd vol 5-12)

Lisaks soovitaks ma otsida lisa 350.- ja osta need: DLS R5 (ehk 250.- kallimad kõlarid + 100.- adapter) Paigaldus sügavas on niikuinii sama, nii et ma ei näe mõtet eelistada imepsisikesi R4si. Tõesti siis, kui ruumi pole, aga A4l on.
Usun, et vahe on seda hinda väärt. Kõlareid ju ei osta iga kuu uusi ;)
Endal mul on näiteks R5A'd autos.

Muidugi, mis võim Sul on?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Chuulo
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.06
Kasutaja on eemal


postitati 11.01.08 08:30 Tsiteeri


Võim on Magnat Classic360
Käis vahepeal juba mõte läbi ,et kui ostan siis ikkagi täiskomplekti..
Aga kui ma nad võimu taha panen siis pole vist neid filtreid vaja?? Võimust saab ju panna kõlareid mängima aind madalalt ja kõrgelt. Ja sel juhul kasutavad nad kõiki nelja kanalit.. ja siis ma ei sa supakat kuhugi panna ju :P
Kust ma saan neid vahe rõngaid, et 13cm kõlar ära mahutada sinna ja palju maksab. :)

Edit:
Seda DLS R5A komplekti ei jõua ju võim ära võimendada. R4 kompleti jaoks peaks võimust piisama küll :P
Ja äkki polegi just DLS kõige parem valik? :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tegelane5
huviline

Avatar


Registreerunud 26.09.05
Asukoht: Harju Maakond
Kasutaja on eemal


postitati 11.01.08 11:03 Tsiteeri


Kui 94 dB tundlikkust on õige siis 40w võimust peaks küll ja enamgi veel olema. Pmtslt pole tõesti filtreid vaja aga kas sa saad ikka võimust low-passi 5000 Hz peale keerata bassikatele ja 5000 high passi kõrgetele? Kõrgetele oleks ikkagi hea konde vahele panna.
Btw kuidas need Dlsi midbassid toimivad ntks armatuuris ilma korraliku kastita?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 11.01.08 13:20 Tsiteeri


No kui Sa ei taha komplekti osta, siis jah pead võimust seaded paika sättima, KUI saad (kõrged-madalad), aga arvesta, et ilma filtriteta Sa ikkagi ei saa neid nii hästi paika.
Ja see võim toidab väga ilusti Sul R5A'd ära. Kompod ühendatakse tavaliselt ikkagi 1 kanali peale: võimust juhe filtrile, ja filtrist siis tweetrile ja mid-bassile. Näit minu autos. Sinu võim annab sellisel juhul 120W kanali peale, mis on täiesti paras. Vaja oleks 2x80W RMS, Sinu võim 2x120W@4Oom. Ideaalne :) Soovitav ongi võimendi natuke võimsam, kui kõlarite RMS, sest sellisel juhul ei ole võimendi viimseni põhja keeratud ja moonutusi pole karta. Ennem lased 40W RMS võimuga need kõlarid läbi kui 120W RMSga.

Ise alguses mõtlesin ka, et ostan eraldi mid-bassi ja tweetrid, aga kuna filtrid tuleks ka juurde osta, ei tasu see ära. Mina näiteks sain tutikad R5A'd 1800.- ;)

R5A autos koos vaherõngaga

Siin on vaherõngas kinnitatud orig kohta. On näha, et orig kõlar kinnitub vaid 3 kruviga.

Neid vaherõngaid saab näiteks Tallinnast AudiCity'st ja maksavad 100.- Vaherõngaid on Sul tegelikult vaja ka R4 jaoks, kuna Audi orig kõlar kinnitub 3 kruviga, kõik teised, mida müüakse aga 4ga. Lisaks mahub 13cm täpselt sinna.

DLS on minu teada üks paremaid hinna/kvaliteedi suhtega. Hertzist on igastahes üle :)

Ikkagi, Sul on piisavalt võimas võimendi, et R5Ad kogu komponendid ära toita, vabalt, ilma moonuteseta :)

Aga Tegelane5, mis kondet Sinu arvates vaja on tweetritele? :D Pead silmas ikka filtrit

Ja ustes toimivad ilma kastideta normaalselt (muidugi, see on suhteline), muidugi kastis mängiksid paremini, aga hetkel ei kurda. Armatuuri kohta ei oska öelda. On kogemusi 3-ribalisega, kus on midwoofer armatuuris ja mid-bass ustes, seal ei ole küll midagi halba öelda. Samas ustesse on ehitatud kastid 16.5cm kõlarite jaoks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Chuulo
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.06
Kasutaja on eemal


postitati 11.01.08 13:38 Tsiteeri


Selge...
Üks SUUR AGA on. Nimelt pole mul plaanis selle võimu taha aind komponendid panna, vaid väike suppakas kaa.
Siis ei tule ühe kanali peale 120w vaid mingi 40-60w.
Supaka sildan kahe kanali peale ja kompod lähevad teise kahe peale.
Hea meelega paneks supaka teise võimu taha, aga selleks pole hetkel raha. :D

Ma ei saa ikkagi aru sellest:
võimul on 4 kanalit. Neid saab timmida nii: Low, High. ja siis oli mingi keskmine kaaa.
See keskmine on suht low.
Hetkel peast ei mäleta mis nubrid nende high, low ja keskmise peal olid - õhtul vaatan!
Millise ma pean siis valima kui ma kompod panen külge?? (filtri all ma mõtlesin crossoverit)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tegelane5
huviline

Avatar


Registreerunud 26.09.05
Asukoht: Harju Maakond
Kasutaja on eemal


postitati 11.01.08 13:45 Tsiteeri


Pmtslt niisugune 5 kHz pealt lõikav aktiivfilter on iga kell passiivfiltrist (nagu kompodega kaasa saab) parem. Sättimis võimalusi on kõvasti rohkem. Konde aga kaitseb natukegi ntks "mütaka" eest võimu sisselülitamisel-muidu läheks see kõik ju kõrgetesse. Vähemalt nii soovitatakse toa aktiivfiltriga kõlaritele.

Aga nagu näha pole kanalitega priisata ja jääb see variant ära.

High passiga ntks saaks u 50 Hz pealt bassid äralõigata midbassidelt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 11.01.08 13:49 Tsiteeri


Ma nüüd ei tea kuidas Sinu võimul on, aga tavaliselt saab sättida küll sagedusi, aga see läheb kõiki kanalite peale. Kui Sul saab igat kanalit eraldi sättida, siis on ok.
Kui Sul saab vaid 4 kanalit korraga sättida, siis eriti head looma sellest ei tule - woofer mängib kõiki sagedusi ning kompod, ilma filtrita, ka kõike. Ehk selline variant ei ole parim. Muidugi, originaalist on see igastahes parem.
Muidugi võid osta eraldi filtreid, nagu soovitati, aktiiv, aga sellisel juhul läheb asi oluliselt kallimaks kui osta kohene kompelkt.

Vaata siit samast audio foorumis sticky teemasi, loe neid ja usu mind, see aitab.

Igastahes ikkagi kuulen mina esimest korda, et kondensaator pannakse kõlari ja filtri vahele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tegelane5
huviline

Avatar


Registreerunud 26.09.05
Asukoht: Harju Maakond
Kasutaja on eemal


postitati 11.01.08 13:56 Tsiteeri


Ei, ei konde läheks võimu ja tweeteri vahele kui 1 võimu kanal oleks AINULT tweeterile ja teine AINULT mid bassikale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Chuulo
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.06
Kasutaja on eemal


postitati 11.01.08 13:57 Tsiteeri


mul saab eraldi sättida kahte paari. :D
mitte kõiki


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tort
huviline



Registreerunud 16.09.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 2.6

postitati 11.01.08 13:59 Tsiteeri


Kas ma saan õigesti aru, et kõlarid on uksepolstri küljes? Need vaherõngad on küll pildi järgi peldikud. Ise vineerist saagida oleks õigem ma arvan. Üldse tundub see kuidagi ligadi-logadi värk olevat, mitte kõige jäigem. Eelmisse autosse ehitasin ka suure hoole ja põhjalikkusega DLS elementidega heli, sai hea küll. Audisse pole jõudnud, aga on kavas mingi aeg. Muide, tweetreid ärge alahinnake. Keskmise ja hea midbassi vahe pole üldse nii suur minumeelest, nagu keskmise ja hea tweetri vahe. Ja pool tulemusest sõltub installist :) Mida jäigem ja tihedam, seda parem. Aga hea teema muidu, tuleb kasuks.

Edit: ligadilogadi värk sellesmõttes, et a4 uks kui selline. Ma ei laida siin kellegi tööd sesmõttes... :D Paluks mitte valesti mõista ja kividega pilduda :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 11.01.08 17:34 Tsiteeri


Keegi ei hakka pilduma ega midagi. Loomulikult saab installi palju paremini teha, sellest ei hakka rääkima. Ma tahan öelda seda, et see adapter on suhteliselt jäik, ei usu, et kui see vineerist teha, saab tulemus parem. Mina kinnitasin veel adapteri silikooniga ja mingit jäika liimi moodi asja panin ka. Samas võib igasugu mõeldavaid ja mõtlematuid asju sinna kõlari ümbrusesse toppida, et seda jäigemaks saada.

:DMuidugi, vaata ka seda :)

Siiani ei ole täheldanud vibreerimist, kõlar aga mühistab näiteks tuult küll jalagadele :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Chuulo
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.06
Kasutaja on eemal


postitati 12.01.08 18:50 Tsiteeri


Nii mõtlesin siiski, et panen need R5A komponendid võimu taha.
Aga ma ikkagi ei tea kuidas peaks võimu taga neid asju timmima.
Mul suht vanakooli võim kah.
Tegin kaks pilti võimust:

http://img523.imageshack.us/img523/2184/sub2sg6.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/2765/subkanalidfq2.th.jpg

Saab selle võimu külge ühendada ültse??


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tort
huviline



Registreerunud 16.09.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 2.6

postitati 13.01.08 14:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: raunz

:DMuidugi, vaata ka seda :)

Siiani ei ole täheldanud vibreerimist, kõlar aga mühistab näiteks tuult küll jalagadele :D


Ma tean jah, et neile kaste ka tehakse. B4 puhul samuti vist suht levinud. Muidugi tore on see, et saab ka ilma. e39 bemm on selles suhtes näiteks täiesti õnnetu auto minuteada :). Ise teen ilma kastideta, aga proovin matiga uksed nii jäigaks saada, kui vähegi võimalik ja kleebin vilti ka ohtrasti. Eelmisele autole tegin rõngad paksust vineerist või siis liimpuidust, ma ei teagi, kuidas seda nimetada. Sai väga hea.

Küsimus ka, mõeldes oma eelseisvale tööle. Juhtmeid kerest ukse sisse saada on väga kõva günekoloogia või on ruumi kenasti? Originaaljuhtmed on kaka.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4  ..  14
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 58.0% - SQL: 42.0%]