Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  6
Autor:
Pealkiri: Audi B5 A4 Avant q 2.5TDi +300kw (Vastuseid: 128 | Vaatamisi: 45149)
diffas
huviline



Registreerunud 14.07.10
Asukoht: Lahti
Kasutaja on foorumis

Auto: A4 B5q 2.5TriTDI + A4 B7q 3.0TDI

postitati 04.10.13 15:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Originally posted by freeser
Mõnus kw ja nm arv. Kust sa selle luugi tiiva oled ostnud muide? Oleks kah vaja :)

Mul oli see juba autos kinni kui ta ostsin. Se on vist LLteki oma: http://www.lltek.com/A4_B5_avant_wing_ICB5_04.htm


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 04.10.13 16:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: diffas
Käisin tänä dynos. Tulemusega olen vägä rahul. Kui päris aus olla, ma ei oskanud midagi sellist ootata.
Järgmisel nädalal proovin veel neid ~25%suuremaid pihusteid.


Miks nii lahja segu? Ma arvan, et suuremate pihustitega saad kohe üle 300hp, kui segu rikkamaks keerad...
Kas sa sellel autol midagi pumbaga oled ka teinud? Sinna pumba ajule ei saa eriti ligi tavaliselt. Või on sul pumba aju ja pumba vahele piggyback tehtud, et suuremaid avamisaegu kasutada?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
diffas
huviline



Registreerunud 14.07.10
Asukoht: Lahti
Kasutaja on foorumis

Auto: A4 B5q 2.5TriTDI + A4 B7q 3.0TDI

postitati 04.10.13 17:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Originally posted by prj
Miks nii lahja segu? Ma arvan, et suuremate pihustitega saad kohe üle 300hp, kui segu rikkamaks keerad...
Kas sa sellel autol midagi pumbaga oled ka teinud? Sinna pumba ajule ei saa eriti ligi tavaliselt. Või on sul pumba aju ja pumba vahele piggyback tehtud, et suuremaid avamisaegu kasutada?


Segu on tegelt väga hea. Disla ei pea ju suitsema ja sellist ma tahangi. :) Suitsust pole mingit kasu, tekitab lihtsalt liigset temperatuuri ja surve tõusu väljälaskes ja silindris.
Mul on vahetatud kolme kolviga olev AKE pumba pea, sellel priteserõhk on suurem = rohkem kütust. Ajude sisse ei vist keegi ei pääse. Siin on vennad mõelnud et kui ehitaks custom ajud pumbale...aga no se on liiga exteme juba. :D


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 04.10.13 19:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: diffas
Segu on tegelt väga hea. Disla ei pea ju suitsema ja sellist ma tahangi. :) Suitsust pole mingit kasu, tekitab lihtsalt liigset temperatuuri ja surve tõusu väljälaskes ja silindris.

Sul on mingi 18-19 AFR üleval - see greenpeace kategooria :D. Kuni 16-ni ei saa ju mingist erilisest suitsust rääkida ning rohkema kütusega saaks jõudu juurde :)
Ma ei räägi ju, et sul peaks 13 AFR olema ja siis öö taga. Ma ei usu ka, et 16 AFR-ga EGT-ga mingi probleem tekib. Ära arva ka palun, et ma tahan midagi kritiseerida, lihtsalt jagan oma arvamust/kogemust.

Tsitaat:
Mul on vahetatud kolme kolviga olev AKE pumba pea, sellel priteserõhk on suurem = rohkem kütust. Ajude sisse ei vist keegi ei pääse. Siin on vennad mõelnud et kui ehitaks custom ajud pumbale...aga no se on liiga exteme juba. :D

See custom aju on IMO veits ulme, aga mida saab teha on hästi lihtne piggyback, mis käiks pumba ja aju vahele ning millel oleks 2x sisendit (pööre, signaali väljund pumba ajust) ja üks väljund (uus signaal pumbale).
Ma olen kindel, et mingi selline asi on ka valmislahendusena juba olemas.

Siis kui stockis on näiteks kütusekoguse piiraja 55mg/stroke (selle värdja pumba aju pärast), saaks teha nii, et kui küsid pumba ajust 55mg/stroke, tegelikult tuleb 110 mg/stroke.
Nii saaks kõik korrektselt ära kalibreerida - süüde nagunii tuleb ju mootori ajust ning kõik OK.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 04.10.13 19:21 Tsiteeri


Selline asi on olemas:
http://www.14point7.com/Support/Software_Documentation/UAFC_User_Manual_Feb_5_2011.pdf

Ma ei ole vaadanud, kas pumba signaal on 5V või mitte, aga kui on, siis see töötaks suurepäraselt ning kõigest 140$!


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
diffas
huviline



Registreerunud 14.07.10
Asukoht: Lahti
Kasutaja on foorumis

Auto: A4 B5q 2.5TriTDI + A4 B7q 3.0TDI

postitati 04.10.13 21:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Originally posted by prj
Ma ei räägi ju, et sul peaks 13 AFR olema ja siis öö taga. Ma ei usu ka, et 16 AFR-ga EGT-ga mingi probleem tekib. Ära arva ka palun, et ma tahan midagi kritiseerida, lihtsalt jagan oma arvamust/kogemust.

See custom aju on IMO veits ulme, aga mida saab teha on hästi lihtne piggyback, mis käiks pumba ja aju vahele ning millel oleks 2x sisendit (pööre, signaali väljund pumba ajust) ja üks väljund (uus signaal pumbale).
Ma olen kindel, et mingi selline asi on ka valmislahendusena juba olemas.

Siis kui stockis on näiteks kütusekoguse piiraja 55mg/stroke (selle värdja pumba aju pärast), saaks teha nii, et kui küsid pumba ajust 55mg/stroke, tegelikult tuleb 110 mg/stroke.
Nii saaks kõik korrektselt ära kalibreerida - süüde nagunii tuleb ju mootori ajust ning kõik OK.


Mulle on alati mingi target afr olnud mingi 16.5-17.5, kuna sellega eriti suitsu ei tule. Aga no eks me näeme mis suuremate pihustetega juhtub. :)
Probleem pole tegelt pumba piirajaga, muidugi tore oleks kui neid ei oleks. Mul tegelt rohkem probleemi tühikäigul, kuna iq on liiga väike ja seda muuta ei saa. Järgmistes pihustites on palju kõrgem avanemisrõhk (295bar) ja loodan et käiks paremini tühikäigul.

Ma ei tea kuidas sinna ecu ja pumba vahele midagi saab kuna see info liigub can-kanalis.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
diffas
huviline



Registreerunud 14.07.10
Asukoht: Lahti
Kasutaja on foorumis

Auto: A4 B5q 2.5TriTDI + A4 B7q 3.0TDI

postitati 05.10.13 17:24 Tsiteeri


Ah nii, selline on tühikäik: http://www.youtube.com/watch?v=lziXCAisyug :]


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 05.10.13 20:35 Tsiteeri


Vaja oleks mitte ECU ja pumba vahele - see ei annaks mingit tulemust.
Vaja oleks pumba aju ja pumba vahele midagi orgunnida.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
diffas
huviline



Registreerunud 14.07.10
Asukoht: Lahti
Kasutaja on foorumis

Auto: A4 B5q 2.5TriTDI + A4 B7q 3.0TDI

postitati 07.05.14 15:55 Tsiteeri


Polegi siia midagi mäletanud kirjutada. Enne talve vahetasin autosse suuremad pihustid, mis on +66% (CPC).
Pihustitel oli mingeid probleeme diisli udustumisega. Panin ikka kinni igaksjuhuks ja proovisin.
Pihustid avanevad 300bariga ja sellega sain natuge tühikäigul iq:t väiksemaks. Kõik ei põle ärä ja suitseb tühikäigul natukese ja
täiekaasiga on ka natuke raske juba suitsu maha võtta. Rõhku on nüüd 2.3-2.5bar ja sellega veel ei suits kao ärä.
Võrreldes nende eelmiste pihustitega võtsime softist 55mg/str -> 42mg/str ja tundub et liigub paremini kui enne. Et peaks vist
ikka vaatama turbot millega saaks panna selle mingi 3bar boosti peale. :)
Nüüd ei saa eriti rohkem rõhku panna, kuna väljälaskes on mingi 3.3bar...liiga väike turbiin sellel turbol, aga no spoolib vähemält
päris ok.

Siin mingi väike 60-160 video.

Tundub et liiguks paremini suuremate käikudega. No dynos näeb ja miili peal kah. :D


prj, nüüd arvan et oled rahul selle afr:ga mis seal on. :D


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 07.05.14 22:45 Tsiteeri


Sa peaks lambdaga mõõtma seda AFR-i :)
Kuigi jah, sellest mootorist on maru keeruline jõudu normaalselt võtta, sest pumba ajule ei saa ligi ja ei saa kütusekaarte muuta. Saab ainult kütusekogust valetada väiksemaks ja siis pihusteid suuremaks.

Liigub päris hästi.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
diffas
huviline



Registreerunud 14.07.10
Asukoht: Lahti
Kasutaja on foorumis

Auto: A4 B5q 2.5TriTDI + A4 B7q 3.0TDI

postitati 08.05.14 15:01 Tsiteeri


No mingi lambda peaks kinni panema, aga muidugi nii kaua kui silmaga suitsu näeb, pole seda vaja. :D
Kahju jah, et keegii ei ole selle pumpa aju lahti võtnud ja uurinud mis programm seal sees on.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 09.05.14 08:30 Tsiteeri


See peaks olema üks kord kirjutatav.
Sa võtad uue pumba, paned spetsiaalsesse suurde Boschi stendi ning see stend ise mõõdab kogused ja kirjutab sinna mapid. Ja peale seda on kõik!

Diisli tuunimiseks on bemmi common rail oluliselt ägedam, kuna suured pihustid alati võtta (535d pealt).
Audi mootoritest on see sama 1.9 TDI päris hästi tuunitav…


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
diffas
huviline



Registreerunud 14.07.10
Asukoht: Lahti
Kasutaja on foorumis

Auto: A4 B5q 2.5TriTDI + A4 B7q 3.0TDI

postitati 09.05.14 14:56 Tsiteeri


No mul on vähemält kaks korda pumba ajusse kirjutatud, originaal ja peale pumba pea vahetust. Mulle vahetati mingi kolm aastat tagasi suurem 3-kolviga AKE pumba pea otsa. Sellega peaks olema suurem, ~1800bar surve pihustis (ja väiksem nende suurte pihustitega). Boschi EPS815 testeriga timmiti kogused jne. korda ja põletati uus aju. Kuidagi peaks seda masinat petma . :) Pumbast kütet vist tuleks ikka.

Noh, ega need bemmi pihustid eriti suured ei ole tegelt. Sinna pead vahetama nuka, suurema cr-pumba ja suuremad pihustid ja suure turbo, siis tuleb jõudu.
Tegelt audi 3.0tdist saab kah mingi 400hobust väljä meelitada, suurema turboga. Meil on siin üks projekt tulemas. Uurime asja. :)

1.9 on hea jah, aga liiga vähe silindreid. Turbodiesel.fi Golfis on nüüdselt 470/711nm ja ootab suuremaid pihusteid, 0.341pihustid on liiga väiksed ja pump laguneb kogu aeg ärä sellepäräst.

Sel hetkel mul on probleem et ei saa autot üle 5000 minema täie kaasiga, tühjalt läheb kül 5800 vähemält. :) Täie kaasiga kui saaks kuhugi 5500 väljä venitatud siis võiks hakata jälle suuremat turbot vaatama....seekord gtx3067r. Sellega saaks mingi 3bar rõhku panna ja oleks veel täitsä kompressorimapi servas. :)


Tsitaat:
Originally posted by prj
See peaks olema üks kord kirjutatav.
Sa võtad uue pumba, paned spetsiaalsesse suurde Boschi stendi ning see stend ise mõõdab kogused ja kirjutab sinna mapid. Ja peale seda on kõik!

Diisli tuunimiseks on bemmi common rail oluliselt ägedam, kuna suured pihustid alati võtta (535d pealt).
Audi mootoritest on see sama 1.9 TDI päris hästi tuunitav…
:cool:


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 09.05.14 15:30 Tsiteeri


400hp @ VAG CR IMO ei ole võimalik, kui just kuskilt 300 bari latirõhku juurde ei võlu või suuremaid custom pihusteid. Või siis ehk mingisugune vesimetanool, mida nii julmalt on, et liisab piisavalt kütteväärtust sinna, et see piir ületada.
BMW 535d pihustid on oluliselt suuremad ja ega sealtki naljalt 400hp kätte ei saa, 380hp küll :)

Ma ei teadnud, et sul selles stendis oli põletatud aju juba.
Huvitav on see, et ikkagi 55mg peal asi otsa saab (nagu stockis). Ilmselt see stend on ka selline üsna kinnine asi, millega ise ei saa kuigi palju muuta, saab talle ainult valetada aga kaart saab ikka 55mg pealt otsa.

Ilmselt läheb veel mingi hulk aega mööda, kuni saab osta custom suurusega CR pihusteid.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
diffas
huviline



Registreerunud 14.07.10
Asukoht: Lahti
Kasutaja on foorumis

Auto: A4 B5q 2.5TriTDI + A4 B7q 3.0TDI

postitati 09.05.14 16:51 Tsiteeri


370hj tuleb vähemält audi uuemast 3.0tdi:st väikse hybrid vnt-turboga, suurega ei tea veel. :)
Meil on siin vanem 3.0tdi kus latirõhk on tõstetud 1600->1800bar ja bw s256v turboga mõõdame välja mis sealt tuleb...kui tuleb. :)
Bemmile vähemalt on saada aftermarket pihusteid, Audile ei ole veel (minu teades). Arvan et seal võiks vägä hästi mingit Cumminsi pihustiotsa kasutada.


Se ongi probleem, et kui uue aju tahad põletada siis pead selle tegema tehase speksi järgi. Stedil timmitakse pumba iq selle speksi järgi, et sellepäräst se on alati seal 55mg.
Se 55mg on lihtsalt mingi solenoidi avamise aeg, mis on arvutatud väljä. Ega see pump ju tõelist küteminekut kuskilt ei tea ju tegelt, sellepäräst suuremate pihustitega saab jõudu juurde.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
diffas
huviline



Registreerunud 14.07.10
Asukoht: Lahti
Kasutaja on foorumis

Auto: A4 B5q 2.5TriTDI + A4 B7q 3.0TDI

postitati 18.05.14 13:01 Tsiteeri


No vot käisin dünos eile ja saime uued numbrid paberile. 242kw/330hp@4350 ja 648nm@3000. https://www.youtube.com/watch?v=erOGhCACUP0
Peab vist rahul olema. gtx28:st eriti rohkem vist väljä ei pressi
:cool:


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
evilman
klubiliige



Registreerunud 03.11.04
Asukoht: Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Audi RS6 Avant C7

postitati 18.05.14 15:33 Tsiteeri


Päris korralik kilowatt käes juba! Hea töö


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kris232
huviline

Avatar


Registreerunud 18.07.13
Kasutaja on eemal


postitati 18.05.14 19:46 Tsiteeri


Üks väga huvitav teema, millel silma peal hoida!
Edu ehitusel - väga muljetavaldavad numbrid :)


A4 TDi Quattro
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
diffas
huviline



Registreerunud 14.07.10
Asukoht: Lahti
Kasutaja on foorumis

Auto: A4 B5q 2.5TriTDI + A4 B7q 3.0TDI

postitati 25.06.14 20:45 Tsiteeri


Peab jälle vist suuremat turbot (gtx3067r? näiteks) vaatama või nossi peale lasta. Kütet paistab et oleks veel päris palju mida ärä põletada.
Käisin OMC:s miili proovimas, aga kahjuks auto otsustas et ta ei tahtnud liikuda. Tulemus 230km/h...plaan oleks ~240 väljä venitada.
Seda peab uuesti proovima 5.7 speedpartyl. Peaks äkki suuremat intercoolerit proovima, kuna rõhk on juba 2.4-2.6bar vahel.
Õhu temperatuur on kindlasti päris kõrge sisselaskes. ;)

1/4 miili proovisin ka siin: 14.55/171.7 tulemusega.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Priit86
huviline

Avatar


Registreerunud 30.10.08
Asukoht: Lõuna- Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 100 avant 2,5Tdi 103kW (mälestus), A6 Tdi (mälestus), Mazda 323 J-Spec (mälestus), Vw Passat 3C

postitati 25.06.14 21:45 Tsiteeri


Sel üritusel üldse kuidagi ei tahtnud kiired autod koos püsida. Kahjuks ei näinud ka sinu sõitu lives. Aga päris korralik tulemus saadud mootorist.


Sõidame ikka mõistusega !
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
diffas
huviline



Registreerunud 14.07.10
Asukoht: Lahti
Kasutaja on foorumis

Auto: A4 B5q 2.5TriTDI + A4 B7q 3.0TDI

postitati 26.06.14 15:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Originally posted by Priit86
Sel üritusel üldse kuidagi ei tahtnud kiired autod koos püsida. Kahjuks ei näinud ka sinu sõitu lives. Aga päris korralik tulemus saadud mootorist.

Noh midagi pole teha. Loodame et saab järgmisel nädälal korraliku sõidu. :D

Selline klipp: https://www.youtube.com/watch?v=Yh7C_RYTXzQ


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
diffas
huviline



Registreerunud 14.07.10
Asukoht: Lahti
Kasutaja on foorumis

Auto: A4 B5q 2.5TriTDI + A4 B7q 3.0TDI

postitati 06.07.14 15:11 Tsiteeri


Eile oli Soomes Speedparty ja tulemuseks päris hea 240.9km/h - https://www.youtube.com/watch?v=kgrqR1ARdek

Sellega võib juba rahul olla. Nats oleks äkki paremini võinud liikuda aga, noh päris okei. Sellel aastal plaan oli et 240 peaks väljä tulema. :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Mr.E
huviline

Avatar


Registreerunud 05.11.11
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B5 Avant 1.8Tq, 83a. B2 Quattro

postitati 06.07.14 19:06 Tsiteeri


Miks see airbagi tuli põlema läks lõpus ?


Hea ruudus = parim |
B5 Avant 1.8Tq - OMC2017 - 282km/h | 11.0@217km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
diffas
huviline



Registreerunud 14.07.10
Asukoht: Lahti
Kasutaja on foorumis

Auto: A4 B5q 2.5TriTDI + A4 B7q 3.0TDI

postitati 06.07.14 19:09 Tsiteeri


Tavaliselt se põleb alati. ;) Kustutasin enne sõitu ärä.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
diffas
huviline



Registreerunud 14.07.10
Asukoht: Lahti
Kasutaja on foorumis

Auto: A4 B5q 2.5TriTDI + A4 B7q 3.0TDI

postitati 17.02.15 19:06 Tsiteeri


Tere jälle.

Ma ei ole siia eriti palju midagi kirjutanud ja just kui aus olla, pole eriti midagi kirjutada olnud. Midagi väikest on ikka vahepal juhtunud.
Üleüldiselt auto on tegelt päris hästi töödanud ja suuremaid probleeme pole olnud ja seega oli eelmisel aasta läbisõit enam vähem 45tkm.


Mingi 2½ nädälat tagasi algas turbo millegi päräst imelikult käituma - vahepeal andis boosti ja vahepeal ei midagi. Lõppudelõpuks kiilus kinni.
See kõik muidugi juhtus ühel päeväl. Enamvähem oskasin oodata milles viga on.... turbo lahti ja laua peale:

http://evvk.1g.fi/kuvat/Diudi/random/ahinrikki/gtx28riggi.jpg/_smaller.jpg

See kord oli päris palju materiaali turbost läbi läinud, kuna puudus päris palju materiaali väljälaske seest. õnn oli seekord selles, et se suur metallitükk oli
ennast turbo tiiva ja koja vahele kiilunud ja turbo oli kinni. Muidu kui oleks edasi sõitnud, oleks kõik laagrid jne. laili läinud. Muidugi see on enda viga, kuna pole olnud
aega teha uusi väljälaskeid ja kollet. Lootsin et oleks kevadeni väljä mänginud, aga auto oli eri meelt asjast. Kuna see oli juba teine kord, siis on selge et
need originaal väljälasked ei kesta suurt kuumuse koormust.

Seega kuna turbo oli jälle laiali, oli võimalus vahetada tiib suuremaks. Seda asja olin juba tükk aega plaaninud. Mul oli plaanis istutada selle koja sisse
gt30r väiksem 57/52 tiib, aga seda polnud Finturbol otse väljä käiä ja 4 nädält oodata ilma autot oleks olnud pikk aeg. Siis vahetasin mõtet ja kruvisime
sisse full size gt30r tiiva 60/54. Teeme jälle midagi uut ja põnevat. GTX3063R. Seega uue turbo tiivad on: kompressor 47.1/63.4mm / turbiin 60/54mm.
Peaks turbiinil jõudu olema küll. Selle spoolimist ei tea veel, põhimõttes peaks vähemalt samamoodi spoolima. Eks näeb siis.

http://evvk.1g.fi/kuvat/Diudi/booster/gtx3063r2.jpg/_smaller.jpg


Aga noh. Ega me muidugi uut turbot, selle vana ja sita väljalaskega kinni pane. Plaanisime midagi palju huvitamat. :D
Sellel hetkel on tehtud ainult väljälasked. Muidugi teeme turboni väljä kõik torud uuesti, suuremast ja kuuma kestvast materiaalist. Toru suurus 42.4/2mm.
Peaks jätkuma. ;)

http://evvk.1g.fi/kuvat/Diudi/pakosatsit/20150206_002.jpg/_smaller.jpg

Ei tea kas keegi sai midagi aru asjast? :) Proovin ikka midagi kirjutada, kui auto jälle liigub.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  6
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 56.0% - SQL: 44.0%]